Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Proud 12.01.2010 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 840324)
Z tym Wrocławiem to jaja mogą być jeszcze spore. Mostostal twierdzi, że mają trzy niezależne ekspertyzy, mówiące że opóźnienia nie powstały z winy firmy. Jak sie zaczną sądzić, odwoływać itd to to może kilka miesięcy potrwać. A ja niedawno mówiłęm, że Wrocław jest w dupie ze stadione, to wszyscy krzyczeli że jest ok i terminowo. Nie było ani ok ani terminowo. A teraz jest jeszzce gorzej.

Mostostal nie odpuści, bo to by oznaczało przyzanie się do winy. A w takim przypadku firma może być wykluczona z przetargów na 3 lata.

Ja tam trzymam kciuki za Wrocław,mam nadzieję że jakoś się wytaraskają. Miło by jednak było jakby ta sytuacja spowodowała przyśpieszenie prac u Nas :) i wybudowanie np parkingów. Ale bardzo jest to wątpliwe.

Pero 12.01.2010 10:10

Wczoraj w panoramie była o tym mowa, że nia ma możliwości żeby Euro rozegrali w Krakowie albo Chorzowie. Te miasta już się nie liczą, nie ma już miast rezerwowych. Śmieszne było tylko w tym reportażu to jak to wymieniali problemy Wrocławia, a powiedzieli że w Krakowie wszystko przebiega zgodnie z planem. Nie wiem czy Ci dziennikarze są tak nie doinformowani, ze nasz stadion może będzie oddany w połowie roku, ale bez parkingów, wejścia na jedną z trybun i kto wie czy z murawą.

SlawekS 13.01.2010 09:32

Skończmy z tym Euro. Co będzie to będzie, nadziei sobie robić żadnych nie można.
Wracając do budowy naszego stadionu: przejrzałem sobie galerie zdjęć i takie zaawansowanie prac jakie są obecnie przy trybunie zachodniej przy trybunie wschodniej były mniej więcej w połowie maja (wiem, wiem - to zupełnie inne trybuny ale analogia jakaś chyba jest). Patrzę w harmonogram i jeśli chodzi o zachodnią to do końca grudnia powinna być skończona konstrukcja nośna (-6m - 9,5m). do końca lutego - konstrukcja nośna (9,5m - 22,5m). Oprócz tego do końca stycznia miały być zrobione stopnice (poziom1).
Nie wie ktoś jak wygląda budowa w stosunku do harmonogramu? Przede wszystkim jak wygląda (na oko) zaawansowanie prac przy konstrukcji -6 - 9,6

Markus 13.01.2010 14:13

Nie trzymam kciuków za Wrocław, bo nie obraziłbym się na UEFA, gdyby podjęła decyzję o zamianie go na Kraków.

Niestety, gołym okiem widać, że i u nas budowa sie ślimaczy. Prace postępują powolutku. Dach nad C ma już teraz przynajmniej 4 miesięczne opóźnienie (pierwotnie miał być instalowany na przełomie września i października).

Wciąż nie rozwiązane są sprawy wyłonienia operatora, położenia murawy, instalacji monitoringu, kołowrotków, dróg dojścia do D itd.

Bardzo obawiam się o czerwcowy termin oddania inwestycji.

orzeu 13.01.2010 14:17

Z forum SSC, taka mala zabawa:
http://img19.imageshack.us/img19/7052/wislaalow.jpg

rafalek 13.01.2010 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 840808)
Nie trzymam kciuków za Wrocław, bo nie obraziłbym się na UEFA, gdyby podjęła decyzję o zamianie go na Kraków.

Niestety, gołym okiem widać, że i u nas budowa sie ślimaczy. Prace postępują powolutku. Dach nad C ma już teraz przynajmniej 4 miesięczne opóźnienie (pierwotnie miał być instalowany na przełomie września i października).

Wciąż nie rozwiązane są sprawy wyłonienia operatora, położenia murawy, instalacji monitoringu, kołowrotków, dróg dojścia do D itd.

Bardzo obawiam się o czerwcowy termin oddania inwestycji.


Pokaż mi, gdzie wyczytałeś, że dach pierwotnie mia być montowany na przełomie września i października? To nie miało prawa się udać, ponieważ dopiero w maju/czerwcu trybuna wyszła z ziemi.

E: I chyba zaczyna się operacja montowania dachu. Jeden złożony element został przeniesiony bliżej trybuny, bardzo możliwe, że będą go za niedługo montować

Markus 13.01.2010 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 840811)
Pokaż mi, gdzie wyczytałeś, że dach pierwotnie mia być montowany na przełomie września i października?

Było wiele razy o tym mówione w róznych miejscach. Potem ów termin był sukcesywnie przesuwany i nadal zresztą jest.

Wicked 13.01.2010 15:18

Jakoś sobie nie przypominam żeby dach miał być montowany w tym terminie. Wspominano o końcu/początku roku. Chyba że mówisz o "daszku" który wylewany był właśnie w tym terminie

ciacho 13.01.2010 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 840811)
Pokaż mi, gdzie wyczytałeś, że dach pierwotnie mia być montowany na przełomie września i października? To nie miało prawa się udać, ponieważ dopiero w maju/czerwcu trybuna wyszła z ziemi.

E: I chyba zaczyna się operacja montowania dachu. Jeden złożony element został przeniesiony bliżej trybuny, bardzo możliwe, że będą go za niedługo montować

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 840826)
Jakoś sobie nie przypominam żeby dach miał być montowany w tym terminie. Wspominano o końcu/początku roku. Chyba że mówisz o "daszku" który wylewany był właśnie w tym terminie

Mowa tu o pierwotnym terminie oddania trybuny czyli grudzień 2009, więc nie wiem o co bijecie pianę, bo Markus dobrze pisze z tym opóźnieniem.

pn_77 13.01.2010 18:30

Mam pytanie. Czy elemant dachu jaki widać kamerką jest jeden czy już maja ich więcej gotowych do wyniesienia na wyskości?

crazykaro 13.01.2010 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 840808)
Niestety, gołym okiem widać, że i u nas budowa sie ślimaczy. Prace postępują powolutku. Dach nad C ma już teraz przynajmniej 4 miesięczne opóźnienie (pierwotnie miał być instalowany na przełomie września i października).

Na przełomie września-października to miał być montowany dach... ale na Lechu:lol:

WILU TS 13.01.2010 18:52

Markus pisał o pierwotnym terminie w którym trybuna miała być oddana na grudzień-swoją drogą nie wiem ile tysięcy robotników musiało by pracować żeby to się stało,taka sama sytuacja że niby mamy mieć stadion gotowy na czerwiec-śmiech na sali.

Arapaho 13.01.2010 19:01

Przestańcie głupoty opowiadać.Dobrze Markus pisze bo cała trybuna miała być oddana 15 grudnia! A dach -co jest - logiczne miał być skończony znacznie wcześniej.Drugi termin oddania dachu był koniec roku, a trzeci jest wiosna czyli nie wiadomo kiedy

saklak1906 13.01.2010 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 840920)
Przestańcie głupoty opowiadać.Dobrze Markus pisze bo cała trybuna miała być oddana 15 grudnia! A dach -co jest - logiczne miał być skończony znacznie wcześniej.Drugi termin oddania dachu był koniec roku, a trzeci jest wiosna czyli nie wiadomo kiedy

Tak ale to nie jest wina wykonawcy tylko s.........y projekt pana O. Gdzie trzeba bylo robic przerobki w projekcie.

rav 13.01.2010 19:27

Prezydent Majchrowski wreszcie raczył odpowiedzieć radnemu Olszówce na jego interpelację. I znów jego odpowiedź jest lakoniczna, potwierdzająca, że albo władze miasta nadal nie wiedzą na jakim etapie budowie są, albo są tak głęboko w d..., że boją się przyznać.

Oto pytania w interpelacji i odpowiedzi:

1. Czy położenie nowej podgrzewanej murawy i jej instalacja jest uwzględnione w obecnie obowiązującej umowie pomiędzy miastem (inwestorem), ZIKiT (inwestorem zastepczym) a firma Polimex (wykonawca). Prosze o tresc obecnie obowiązującej umowy w tej sprawie.
2. Kiedy zostaną rozpisane przetargi na instalacje monitoringu, kołowrotków, położenie murawy, i inne niezbędne do spełnienia przez stadion wymogów licencyjnych UEFA? Proszę o podanie terminów. Czy wyżej wymienione zadania są wszystkie ujęte w obecnej umowie z wykonawca? Czy będzie podpisana nowa umowa? Czy są na to wydzielone w już zaplanowanych środkach w budżecie konkretne kwoty? Jeśli tak to ile wynoszą? Jeżeli nie to proszę o szczegółowe wyliczenie, ile środków będzie potrzebne na całkowite zakończenie budowy i oddanie stadionu do użytkowania spełniającego wszystkie wymogi licencyjne dopuszczenia do rozgrywania meczów w ramach Ekstraklasy i rozgrywek organizowanych przez UEFA.



odpowiedź

Zamówienia publiczne na modernizację i przebudowę stadionu piłkarskiego Wisły Kraków nie obejmowały wykonania nowej murawy. W związku ze zmianą (ograniczeniem) zakresu robót określonego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia z powodu odstąpienia od realizacji parkingów podziemnych na tym etapie robót, zmianie ulega również sposób realizacji nawierzchni w tym obszarze. Biorąc pod uwagę powyższy zmniejszony zakres, zostanie zamiennie zlecone wykonanie obniżenia nawierzchni boiska dotychczasowemu wykonawcy, w ramach odrębnej umowy.

Natomiast prace w zakresie monitoringu i kołowrotów mają zostać powierzone dzierżawcy powierzchni komercyjnej lub operatorowi.

Zgodnie z § 2 pkt 1 umowy nr 708/ZIKiT/2008 z dnia 18 listopada 2009 r. pn. Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy obiektu stadionowego Wisła Kraków – aktualizacja dokumentacji i prace zamienne, zawartej ze Studiem Architektonicznym Sp. z o.o., w tym z Projektantem Panem Wojciechem Obtułowiczem. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji administracyjnych które pozwolą na ukończenie przebudowy obiektu stadionowego Wisła Kraków zgodnie z wytycznymi UEFA. Parametry techniczne obiektu stadionowego mają być zgodne z wytycznymi UEFA, przepisami dotyczącymi Euro 2012 oraz organizacji imprez masowych (dla stadionu o pojemności 30000 miejsc siedzących) klasa ELITE.

Ponadto w umowie nr 218/ZIKiT/2009 z dnia 9 marca 2009 r. z Polimex Mostostal S.A., wykonawcą robót budowlanych, w powyższym zadaniu w § 2 pkt 3 widnieje zapis: Obiekt stadionu ma spełniać wymogi UEFA dot. Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 w tym dla stadionu klasy ELITE. Z powyżej przedstawionych zapisów wyraźnie wynika, ze inwestor jednoznacznie określił wymagania dla przebudowywanego stadionu piłkarskiego Wisła Kraków. Stadion jest budowany wg wymogów i wytycznych UEFA, PZPN oraz tak aby spełniał wymogi licencyjne w klasie ELITE. Kserokopie umów zawartych z Polimex Mostostal S.A. przekazuję w załączeniu.



3. Czy zapisana w projekcie budżetu kwota 66 000 000 zl na rok 2010 jest wystarczająca na dokończenie tej inwestycji w terminie przewidzianym wcześniej - czerwiec 2010 r.? Jeśli nie jest to wystarczająca kwota to proszę o podanie ile jeszcze środków będzie potrzebne w 2010 r, nie uwzględniając finansowania w latach następnych (2011-2012).

odpowiedź

Umowy z wykonawcą obiektu zakładają wieloletnie finansowanie planowanych do ukończenia w połowie 2010 r. prac, z przedłużonym terminem płatności do 2012 r.


4. Czy są na koniec tego roku opóźnienia w budowie w stosunku do przewidzianego harmonogramu poszczególnych prac i etapów? Proszę o podanie terminów zakończenia określonych etapów budowy. Czy jest zagrożenie niedotrzymania ostatecznego terminu oddania calego stadionu?

odpowiedź

W związku z dużym stopniem skomplikowania dokumentacji technicznej oraz realizowanej w oparciu o nią inwestycji, aktualnie termin przygotowania stadionu do rozgrywania meczów piłki nożnej przewidywany jest na lipiec 2010 r.

W trakcie opracowywania są harmonogramy zamienne wraz z określeniem ryzyka prowadzonej inwestycji.


5. Czy projekt budowy został uzupełniony i przekazany? Czy są przewidziane jakieś zmiany w przedłożonym projekcie? Jeśli tak to proszę o informację, jakie to będą zmiany.


Dokumentacja projektowa uzupełniana jest sukcesywnie, w miarę realizacji nadzorów autorskich:

- rewizje projektowe o aktualne kosztorysy i przedmiar,

- inwentaryzacje elementów istniejących, przewidzianych do rozbiórki, np. nawierzchni drogowych, ogrodzeń, istniejących budynków przy ulicach Reymonta i 3 Maja, demontaż kołowrotów przy ul. Reymonta, elementów oświetlenia terenu oraz przedmiarów,

- projekt zagospodarowania terenu w tym projektu zieleni (ewentualne nasadzenia, klomby, trawniki),

- aktualizacje rozwiązań zagadnień związanych z ochroną ppoż.,

- uzupełnienie detali architektonicznych jak obróbki blacharskie, posadzki, progi; brak rozwiązania dotyczącego izolacji pomieszczeń w piwnicach, zabezpieczenia dylatacji, uszczelnień przeciwwodnych, połączeń stropów z prefabrykatami trybun,

- uzupełnienie projektu konstrukcyjnego dla trybuny zachodniej - dotyczy stropu na poziomie +23, klatek schodowych od poziomu +5 do +23, belek prefabrykowanych stropów na poziomach +5, +9, +14, +19 oraz niektórych słupów,

- weryfikacje i aktualizacje dokumentacji architektonicznej wykonawczej na trybunę zachodnią,

- aktualizacje projektu drogowego,

- przedstawienie szczegółowych rozwiązań zapewniających właściwą ochronę cieplno-wilgotnościową, a w szczególności: ocieplenie trybun, zabezpieczenie połączeń między prefabrykatami trybun i dylatacji, zabezpieczenie obiektu przed wodami opadowymi, izolacje pomieszczeń w piwnicach, odwodnienia dachów,

- rozszerzenie zamiany warstw posadzkowych na pomostach technicznych, izolacje cieplne i wilgotnościowe, zabezpieczenia ppoż.,

- aktualizacje zestawień stolarki i ślusarki okiennej i drzwiowej, z podaniem właściwych ilości, wymiarów, wymagań ppoż., wyposażenia w odniesieniu do SAP, kontroli dostępu, instalacji wentylacji i oddymiania,

- aktualizacje rzutów i przekrojów pod kątem doprowadzenia do zgodności projektu architektonicznego z konstrukcją i branżami instalacyjnymi,

- aktualizacje elewacji, kolorystyki zewnętrznej, detali wykończeniowych elewacji, zabudowy zbędnych otworów, rozwiązania istniejących osłon bocznych przy trybunach północnej i południowej.

Ponadto dostarczony projekt obniżenia płyty boiska nie spełnia wymogów projektu wykonawczego. W projekcie nie ma przekroju boiska, przedstawione zostały ponadto instalacje tylko w części głównej boiska, na powierzchni 109 x 72 m. System zraszania boiska piłkarskiego jest tylko w jego obrębie bez przyłącza do pompy. Nie została uwzględniona sygnalizacja pracy i stanów awaryjnych całego systemu dotyczącego boiska w połączeniu z BMS (ang. BMS - Building Management Systems - System zarządzania budynkiem).



6. Czy są nowe informacje dotyczące operatora stadionu? Czy miasto planuje przekazanie zarządzania stadionem klubowi Wisła, czy poszukuje się innego operatora zewnętrznego?

odpowiedź

Zgodnie z zawartą umową dzierżawy operatorem jest Wisła Kraków S.A.


7. Jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa parkingów i dróg dojścia?

odpowiedź

Z powodu niewyłonienia koncesjonariusza na realizację parkingów podziemnych, zlokalizowanych przed obiektem stadionu piłkarskiego w trakcie opracowywania jest nowy projekt zagospodarowania terenu.



Zapytanie zostało zakończone następującą prośbą: Proszę o wyczerpującą odpowiedź na powyższe pytania, przekazanie aktualnych informacji oraz treść obecnie obowiązującej umowy.


Natomiast prezydent Majchrowski pozwolił sobie na następującą "wycieczkę":
W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Radnego zamieszczonej w dniu 8 stycznia 2010 r. na internetowym forum dotyczącym problematyki stadionu Wisły Kraków uprzejmie informuję, że moje sformułowanie zawarte w korespondencji z dnia 6 stycznia 2010 r. nie oznacza braku chęci udzielenia odpowiedzi czy braku jakichkolwiek przeprowadzonych ustaleń w tej sprawie. Każdorazowo, przygotowany przez merytoryczną komórkę projekt odpowiedzi w danej sprawie jest formalnie i merytorycznie weryfikowany przez podległe mi służby zgodnie z określonymi przeze mnie kompetencjami. Zatem w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub sugestii powstałych w ramach prowadzonego nadzoru dokonywane są dodatkowe ustalenia bądź analizy. Wówczas, a nie zdarza się to często zważywszy na liczbę kierowanych do mnie interpelacji, przekazuję informację o zaistniałej sytuacji. Wypowiedź Pana Radnego zaprezentowana na forum publicznym wprowadza w błąd mieszkańców wypaczając w ich odbiorze mechanizmy działań samorządowych.

buczo1985 13.01.2010 19:28

Bez znaczenia czy to wina projektanta czy kogokolwiek innego. Opóźnienia są, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że na każdym kroku podkreśla się, że budowa przebiega bez problemu. Albo jest to skrajny optymizm, albo po prostu kłamią nas w żywe oczy. Skoro C ma taki poślizg to czemu niby mamy wierzyć, że główna powstanie na czas? Etapy terminów powstawania poszczególnych elementów są bardzo elastyczne i tak naprawdę nie wiemy do kiedy ma powstać dach, do kiedy mają wykończyć wnętrza C.
Mimo wszystko gdy faktycznie wyrobią z główną w te kilka miesięcy, które pozostały, będę składał szerokie pokłony dla panów budowlańców.

W czasie gdy pisałem swojego posta rav dodał dodał ten cenny wywiadzik. Jak dla mnie bełkot. Oprócz zdefiniowania, że oddanie nastąpi końcem lipca, ciągle ta sama śpiewka. Najbardziej irytuje mnie kwestia zagospodarowania przestrzeni wokół stadionu i zagospodarowania przestrzeni komercyjnej:|

WILU TS 13.01.2010 19:46

Patrząc na odpowiedzi ciśnie się jedno : dramat to będzie Panowie dramat...

1q2 13.01.2010 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 840929)

4. Czy są na koniec tego roku opóźnienia w budowie w stosunku do przewidzianego harmonogramu poszczególnych prac i etapów? Proszę o podanie terminów zakończenia określonych etapów budowy. Czy jest zagrożenie niedotrzymania ostatecznego terminu oddania calego stadionu?

odpowiedź

W związku z dużym stopniem skomplikowania dokumentacji technicznej oraz realizowanej w oparciu o nią inwestycji, aktualnie termin przygotowania stadionu do rozgrywania meczów piłki nożnej przewidywany jest na lipiec 2010 r.

W trakcie opracowywania są harmonogramy zamienne wraz z określeniem ryzyka prowadzonej inwestycji.


Ręce opadają.Żadnego konkretu o opóźnieniach ,tylko jakiś bełkot o skomplikowaniu dokumentacji oraz opracowywaniu harmonogramów zamiennych.

Zauważcie jakim posługuje się słownictwem - aktualnie(czyli wszystko może się zmienić) -termin przygotowania stadionu do rozgrywania meczów(czyli równie dobrze mogą to być 3 trybuny+ prowizorka reszty by tylko dostać pozwolenie na mecze na stadionie) - przewidywany jest na lipiec 2010 - 'Przewidywany a jak wiadomo przewidywania mogą się zmienić - lipiec...kolejne 0 konkretów a to chyba ważne(z racji potencjalnych pucharów) czy chodzi o 1 czy 31 lipca.

To niebywałe że na 5 miesięcy przed planowym oddaniem gigantycznej inwestycji nic tak na prawdę nie wiadomo.

rav 13.01.2010 19:56

Żeby było żałośniej, to na ten bełkot czekaliśmy tydzień dłużej niż ustawowy obowiązek odpowiedzi na interpelację. Cztery tygodnie pocili coś takiego...

damian755 13.01.2010 20:06

jedyny konkret to że opreratorem stadionu będzie Wisła

kot 13.01.2010 20:13

Szanowni państwo - TO JEST DRAMAT - jest dokładnie tak, jak ostrzegałem. ZERO PLANÓW, ZERO NADZORU, ZERO JAKICHKOLWIEK KONKRETÓW, ZERO JAKICHKOLWIEK INFORMACJI. Ta inwestycja jest poza jakąkolwiek kontrolą.


Czas na bardzo poważną debatę miejską w sprawie inwestycji przy Reymonta 22 i to na cholernie serio. Inaczej w Lipcu Wisła nie zagra w pucharach. Może pora na Wiślackie miasteczko namiotowe pod Urzędem Miasta i Radą Miasta, to wtedy media wreszcie zainteresują się tym 6-cio letnim skandalem inwestycyjnym. Prezydent Krakowa to nie jest gospodarz miasta, to jest wyłącznie gospodarz Cracovii, gdzie potrafił perfekcyjnie i kompleksowo zadbać o ich inwestycje.

Markus 13.01.2010 20:27

Jest dokładnie tak jak mówiłem - stadion nie zostanie oddany do użytku latem, bo umowa z Polimexem nie obejmuje położenia murawy i innych elementów niezbędnych do ukończenia i dopuszczenia do użytku obiektu. Mało tego, nie ma obecnie na nie ani pieniędzy, ani planu ich pozyskania, ani nawet zarysu planu owego "planu pozyskania" (niech to robi "operator"). Zatem te elementy nie powstaną.

Swoją drogą jaki debil uznał, że kompletny stadion nie wymaga murawy, skoro nie zapisał jej w projekcie budowy? :shock: To jest niesamowita kompromitacja urzędników miejskich. Cała tą operację, szczegóły zlecenia dla Polimexu robili chyba ludzie o IQ -1, którzy jeszcze chcą, by mieszkańcy ich tera ponownie wybrali. W głowie się nie mieści ta niekompetencja i ignorancja.

Majchrowski się znów totalnie zbłaźnił. Brak słów.

SKWK i klub muszą reagować. Tego nie wolno zostawić. Nie można stanąć biernie i czekać. Musi powstać plan rozwiązania sytuacji, nacisku na urzędników miejskich przed wyborami, bo stadionu i za rok nie ukończą przy takim postępowaniu. Przecież chyba wszyscy widzą, w którą stronę wszystko zmierza. Sprawę trzeba nagłośnić, wykorzystać media, prasę i inne możliwości wywarcia presji.

Pero 13.01.2010 20:30

Wszystko zgodnie z planem... Szkoda tylko że trybuna wschodnia powinna być oddana już miesiąc temu....

Arapaho 13.01.2010 20:31

Tu jest chyba potrzebna rewolucja bo mam nadzieję że nikt nie ma złudzeń że stadionu w lipcu nie będzie.
Jeśli ktoś doczytał cały ten bełkot do końca to widać że projekt zachodniej jest w gruzach a co za tym idzie wiele elementów nie jest zamówionych o murawie nie ma właściwie mowy.Zresztą żaden wykonawca murawy nie wejdzie z dnia na dzień na budowę ba nawet nie jest wybrany,nie ma na to kasy- co ja mówię przecież pisze że projekt jest z błędami.Infrastruktura IT leży.Jeśliby teraz było wszystko dopięte to przy pracy na 3 zmiany może byłby cud , ale tak to grudzień widzę i to jeśli kasa się znajdzie

Arapaho 13.01.2010 20:35

Ale swoją drogą to tu się kłania chyba prokurator-JAK MOŻNA ZLECIĆ WYKONANIE STADIONU BEZ MURAWY!!!!!!To jest paranoja.No jeszcze jakiś oszołom mógłby zapomnieć o kołowrotkach ale murawa!!!!
Nie wiem ale na miejscu SKWK lub SSA zastanowiłbym się czy nie zgłosić tego do prokuratury z podejrzeniem niegospodarności i niedopatrzenia obowiązków ZiKiT lub Prezydenta.Kto będzie płacił za następne pół roku gry na wyjazdach ,mniejsze wpływy z biletów,reklam???
rav ślij to pismo gdzie się da albo to odkręcą natychmiast (choć nie wiem jak) albo Majchrowski będzie miał darmową "reklamę" przed wyborami

PiotrG 13.01.2010 20:35

Cytat:

Natomiast prace w zakresie monitoringu i kołowrotów mają zostać powierzone dzierżawcy powierzchni komercyjnej lub operatorowi.
Cytat:

Zgodnie z zawartą umową dzierżawy operatorem jest Wisła Kraków S.A.
To oznacza tyle, że za IT ma zabulić Wisła Kraków. A IT to nie tylko monitoring i kołowroty. To też łącza teleinformatyczne, BMS, system płatności i dystrybucji biletów, telebimy, wszelkie wyposażenie stadionu w sprzęt komputerowy i to nie koniec listy.
Same kołowroty to 4-5mln PLN, a całość IT sięgnie pewnie kosztu 35mln PLN albo i więcej.

A co z wykończeniem trybuny D?
Nie ma też projektu nowej instalacji murawy.
Do tego dokumentacja trybuny zachodniej w rozsypce (a bez tego wykonawca nie może gonić z budową, nie może nawet prefabrykatów zamówić jeśli nie ma kompletnego projektu słupów i stropów).
Coś czuję, że przy dobrych wiatrach Wisła wróci na obiekt na rundę wiosenną sezonu 2010/2011...

Gin 13.01.2010 20:41

No to gramy na Hutniku do 2012 roku , fajnie .

Arapaho 13.01.2010 20:45

Wykończenie D już w zeszłym roku przebąkiwali że chcą na operatora zrzucić więc ok.35mln+ całe wykończenie D .Ciekawe czy na Cracovii tez tak jest bez murawy,IT,kołowrotków.Jest okazja zrobić tym leserom koło dupy teraz .Tylko potrzeba ludzi z jajami.Teraz tak stadion robią ale przeciez wiecie że tak jest też z drogami,mostami- wpisać dowolną inwestycje.Tak są marnowane nasze pieniądze.Skandal,skandal ,jeszcze raz skandal.

Markus 13.01.2010 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 840963)
To oznacza tyle, że za IT ma zabulić Wisła Kraków. A IT to nie tylko monitoring i kołowroty. To też łącza teleinformatyczne, BMS, system płatności i dystrybucji biletów, telebimy, wszelkie wyposażenie stadionu w sprzęt komputerowy i to nie koniec listy.
Same kołowroty to 4-5mln PLN, a całość IT sięgnie pewnie kosztu 35mln PLN albo i więcej..

Dlatego piszę od wielu tygodni, że klub tego nie sfinansuje, bo nie ma za co. A jak klub nie sfinansuje, to tego nie będzie (Polimex nie ma w umowie tych elementów, a Majchrowski nie wnioskował w budżecie na rok 2010 o zabezpieczenie niezbędnych funduszy na ich wykonanie w ramach odrębnych umów) - czyli nie będzie stadionu na którym można rozgrywać mecze.

Aby powyższe pieniądze i elementy mogły się pojawić, radni muszą zapisać finansowanie IT w budżecie miasta, który niestety został już złożony i przegłosowany w grudniu. Czyli jedyną realną możliwością jest jego nowelizacja, ale nie wiem, czy to w ógole będzie możliwe.

Jeśli nie, brakujące pieniądze będzie można zapisać dopiero w budżecie miasta na 2011 rok, czyli może się tak skończyć, że dopiero latem 2011 zostanie ukończony stadion, jeśli radni za rok odpowiednio zagłosują.

Taki pasztet przygotowali nam miejscy urzędnicy na czele z Majchrowskim.

Jak to się mówi, kogoś powinni za to za jaja powiesić. A przynajmniej zamknąć - zarzutów można postawić wiele. Z niegospodarnością i niedopełnieniem obowiązków na czele.

harthausen 13.01.2010 20:48

ciekawe, jaka organizacja czy też osoba prawna mogłaby zgłosić podejrzenie o popełnienie przestępstwa rażącej niegospodarności do NIK, CBA, czy CBŚ przez Majchrowskiego and his boys by się poważnie za tego miglanca wzięli?

Arapaho 13.01.2010 20:50

Każdy to może zrobić a prokurator podejmuje decyzję czy się tym zajmie z urzędu czy nie

SpoXsteR 13.01.2010 20:52

Wychodzi na to że trzeba było nie modernizować tego stadionu tylko zostawić taki jaki był .. bo zamiast iść do przodu i zyskać lepsze perspektywy to tylko się cofamy.. Wisła z własnej kieszeni ma wyłożyć dwa razy więcej pieniędzy aniżeli ma w budzecie.. :lol: nowy stadion miał być skokiem w przód a wyjdzie na to że więcej stracimy aniżeli miałoby to miejsce przy zachowaniu jego stanu przy dwóch trybunach C i A/B.. sam nie wierzę w to co piszę ale na chłopski rozum tak to wygląda.. i jeszcze wynajem to koszt 4-5 mln zł na rok .. płakać się chce.. zostawić ten stadion miastu.. pójdziemy gdzieś pod blok pograć.. bo nikt nie będzie za frajerów robił.. my przez ten stadion zamiast zyskać finansowo to stracimy kilkadziesiąt mln zł.. pozazdrościć Legii, Lechowi, z bólem serca Cracovii itd że wszystko gra jak należy

kot 13.01.2010 20:54

Tylko czy wkroczenie prokuratora nie wstrzyma inwestycji ( ? ), bo Majchrowskiego to usunąć się i tak nie da. W Polsce klasa urzędnicza może rządzić nawet z więzienia, jak to robił prezydent Piotrkowa .

Markus 13.01.2010 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 840973)
Tylko czy wkroczenie prokuratora nie wstrzyma inwestycji ?

Zapewne wstrzyma, dlatego to tez nie jest w tej chwili za dobra opcja. Niektórym pewnie nawet chodziłoby o to. Dlatego trzeba to rozwiązać inaczej. W tej chwili jestem zbyt zdenerwowany, by silić się na rozważania, w jaki sposób.

PiotrG 13.01.2010 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 840966)
Ciekawe czy na Cracovii tez tak jest bez murawy,IT,kołowrotków.Jest okazja zrobić tym leserom koło dupy teraz .

Z tego co wiem, to przetarg na stadion Cracovii obejmował pełne oddanie obiektu gotowego do rozgrywania meczy - z kompletnym IT oraz murawą. Tam wszystkie zadania powierzono jednemu, generalnemu wykonawcy. Podobnie jest ze stadionem Legii w Warszawie.

rav 13.01.2010 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 840968)
(...)a Majchrowski nie wnioskował w budżecie na rok 2010 o zabezpieczenie niezbędnych funduszy na ich wykonanie w ramach odrębnych umów (...)
Aby powyższe pieniądze i elementy mogły się pojawić, radni muszą zapisać finansowanie IT w budżecie miasta, który niestety został już złożony i przegłosowany w grudniu. Czyli jedyną realną możliwością jest jego nowelizacja, ale nie wiem, czy to w ógole będzie możliwe.

Jeśli nie, brakujące pieniądze będzie można zapisać dopiero w budżecie miasta na 2011 rok, czyli może się tak skończyć, że dopiero latem 2011 zostanie ukończony stadion, jeśli radni za rok odpowiednio zagłosują.

Brak zapisów w budżecie aż tak wielkim problemem nie jest. W trakcie roku prezydent może zgłaszać poprawki, które zaklepują lub nie radni. Ewentualnie pozostaje odroczony termin płatności - na 2011 czy później, tylko tu trzeba do tego poszukać odpowiedniego wykonawcy. No ale Polimexowi będą płacić w 2010, 2011 i 2012, więc to chyba też nie jest największy kłopot...

Gorzej, że Majchrowski do tej pory nie wie, lub nie chce powiedzieć, ile ten stadion całościowo będzie kosztował! I dotąd nie ogłosił przetargów bądź nie zamówił tego, co niezbędne do oddania do użytku całego stadionu. Bajki o inwestującym operatorze słyszeliśmy dwa i pół miesiąca temu - do tej pory ten przekaz się nie zmienił, co oznacza że nie mają żadnego operatora, inwestora czy innego najemcy.

flamengista 13.01.2010 21:14

Mieliśmy już stadion z 1 szatnią, to i nic dziwnego że murawy też nie przewidziano. Panowie jest kryzys, to trzeba oszczędzać!

Józio z Zenkiem spychaczem "w miarę" wyrównają teren, Henio posieje ziarenka kupione w OBI i będzie git.

To się w głowie nie mieści. Biedny Bareja z za grobu żałuje, że go tu nie ma. Scenariusze niepotrzebne, wystarczy kręcić dokument o przygotowaniach do Euro 2012.

PS. Przypomina się nasz uczelniany basen - genialny projektant przewidział nieckę na 25 metrów, ale zapomniał o kafelkach. Jak w basenie wstawili kafelki, basen już nie miał regulaminowych 25 metrów i nie można na nim organizować żadnych zawodów. Nic się nie zmieniło od tego czasu - ot, krakowskie "inwestycje".

Gwiaździsty 13.01.2010 21:16

Trzeba tym tematem zainteresować media, bo to co wyprawia ta banda to skandal na całą Polskę. Pytanie tylko , które odważą się to zrobić ? Gdzie ci radni co tak starsznie martwili się każdym groszem podatników ? Jedna z największych finansowo w mieście, a tu cicho sza. Gdzie oni są teraz ?

PiotrG 13.01.2010 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 840984)
Gorzej, że Majchrowski do tej pory nie wie, lub nie chce powiedzieć, ile ten stadion całościowo będzie kosztował! I dotąd nie ogłosił przetargów bądź nie zamówił tego, co niezbędne do oddania do użytku całego stadionu. Bajki o inwestującym operatorze słyszeliśmy dwa i pół miesiąca temu - do tej pory ten przekaz się nie zmienił, co oznacza że nie mają żadnego operatora, inwestora czy innego najemcy.

Całościowo kosztował? Tutaj wystarczy dodać do siebie to co już zrobiono, to co jest w budowie i na co jeszcze trzeba znaleźć pieniądze. Pierwsze i drugie to 400mln PLN, a trzecie (IT + wykończenie D) to 35mln PLN + 15-20mln PLN. Nietrudno policzyć, że cena stadionu może sięgnąć 455mln PLN.

A bajka o operatorze teraz się wyjaśniła - operatorem, który wyłoży 55mln PLN (nigdzie w Polsce nie ma takiego absurdu, że operator wykłada pieniądze na coś niezbędnego do funkcjonowania stadionu) to Wisła Kraków. To woła o pomstę do nieba.

Markus 13.01.2010 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 840984)
Brak zapisów w budżecie aż tak wielkim problemem nie jest. W trakcie roku prezydent może zgłaszać poprawki, które zaklepują lub nie radni. Ewentualnie pozostaje odroczony termin płatności - na 2011 czy później, tylko tu trzeba do tego poszukać odpowiedniego wykonawcy. No ale Polimexowi będą płacić w 2010, 2011 i 2012, więc to chyba też nie jest największy kłopot...

Gorzej, że Majchrowski do tej pory nie wie, lub nie chce powiedzieć, ile ten stadion całościowo będzie kosztował! I dotąd nie ogłosił przetargów bądź nie zamówił tego, co niezbędne do oddania do użytku całego stadionu. Bajki o inwestującym operatorze słyszeliśmy dwa i pół miesiąca temu - do tej pory ten przekaz się nie zmienił, co oznacza że nie mają żadnego operatora, inwestora czy innego najemcy.

Ale Rav, Majchrowski zgłaszając wnioski budżetowe po prostu musiał wiedzieć, że obecnie nie ma pieniędzy na szereg elementów bez ktorych stadion nie może funkcjonować. Wiec skoro wówczas nie wystąpił o dodatkowe pieniądze na sfinansowanie odrębnych umów i przetargów na IT, jakże można zakładać, iż w ogóle ma wolę zgłaszać jakieś nowelizacje budżetowe w powyższym temacie w trakcie roku?

I że radni przed wyborami ochoczo się na nie zgodzą (a może właśnie o to chodzi, aby to oni wowczas powiedzieli nie - ot, polityka)?

Na razie ciągle obowiązują, jak sam piszesz bajki o operatorze, nie ma żadnego planu przetargów, nic. I Majchrowski twardo się tego trzyma.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 840986)

Józio z Zenkiem spychaczem "w miarę" wyrównają teren, Henio posieje ziarenka kupione w OBI i będzie git.

To się w głowie nie mieści. Biedny Bareja z za grobu żałuje, że go tu nie ma. Scenariusze niepotrzebne, wystarczy kręcić dokument o przygotowaniach do Euro 2012.

Nie, nasi urzędnicy pokonali nawet Bareję. Nawet on by na to nie wpadł. Zapisanie projektu wykonania stadionu bez murawy to jest coś tak głęboko absurdalnego i surrealistycznego, że ja do tej pory jestem w głebokim szoku. Nonsensy komuny się chowają. Nie mogę w żaden sposób ogarnąć tej głupoty i ignorancji. Nie wiem, pod co to podpada - czy pod jakiś nowy rekord Guinessa, skrajny przypadek choroby psychicznej, bezczelny akt sabotażu? Nie wiem, w głowie sie nie mieści...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl