![]() |
Jedyna dobra wiadomość - model statystyczny, w którym sobie rzeźbię, przyda się na kolejny rok. A dodałem w nim w tym sezonie kilka kolejnych "ficzerów", szkoda byłoby, gdyby się zmarnowały :D
|
Cytat:
Tak na wszelki wypadek... |
Cytat:
|
Ktoś tu chyba przegrał zakład w sprawie awansu, z dwiema osobami?:D
|
Cytat:
|
Leszek i Sandomingo proszę na priv podać dane gdzie flaszki wysłać
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Dopisałem zeszły sezon do mojej tabelki za sezony od 11/12 do 24/25 i wychodzą mi takie wartości:
Kod:
miejsce min avg max6 miejsce - 53 punkty co daje średnią 1,56 czyli 18 zwycięstw 2 miejsce - 64 punkty, średnia 1,88 i 22 zwycięstwa (22 kolejka jest 21-22 lutego) 1 miejsce - 68 punktów, średnia 2,0 i 23 zwycięstwa. Zespoły z 1 miejsca zrobiły więcej niż w/w średnia w sezonach: 24/25 - Arka, 23/24 - Lechia, 21/22 - Miedź, 20/21 - Radomiak, 18/19 - Raków, 15/16 - Arka, 14/15 - Zagłębie Zespoły z 2 miejsca zrobiły więcej niż w/w średnia w sezonach: 24/25 - BBT, 20/21 - BBT, 19/20 - Podbeskidzie, 18/19 - ŁKS, 14/15 - BBT Zespoły z 6 miejsca zrobiły więcej niż w/w średnia w sezonach: 24/25 - Polonia, 23/24 - Odra, 20/21 - Górnik Łęczna, 16/17 - Olimpia, 13/14 - Olimpia, 12/13 - GKS Tychy, 11/12 - Bogdanka |
Nie da sie oszacowac kompletnie ile będzie potrzeba do top2, przydałoby sie punktować powyzej 2 pkt/mecz aby byc caly czas w czołówce i uniknąć sytuacji jak co roku z paniczna wieczną pogonią.
Jako że jednak dysproporcje pomiędzy czolowka a dołem tabeli sa z roku na rok co raz większe, to moze wskazywać ze top6 będzie z roku na rok wymagało co raz wiekszego progu punktowego |
Jakbym przed pierwszą kolejką umiał przewidzieć co będzie po ostatniej to byłbym bogatym człowiekiem kosztem buków. :>
Jakieś założenia trzeba przyjąć. Być może trzeba będzie w trakcie modyfikować. |
Kursy na awans:
Kod:
Nazwa klubu Betclick Superbet |
Chciałbym zobaczyć kursy na zmianę trenera.
Cecherz, Szulczek, Djurdjevic, IMO faworytami |
Cytat:
|
Cytat:
Zobaczymy jak będzie żarło dalej. Statystycznie to mamy średnią 3,0 i oby tak dalej. Na razie kurs na awans w lutym utrzymany. :D Jeżeli dobrze policzyłem to jeszcze nigdy nie mieliśmy średniej 3,0 w 1 lidze |
Spadniemy jeszcze w tym sezonie poniżej 2 pkt/mecz (zapewne w okolicach 8 kolejki i maratonie spotkań z czołówka).
Uważam ze miejsca 1-2 to będzie poziom w tym sezonie średniej ~2.15 i w to trzeba celować. |
Cytat:
|
Cytat:
PS Idę zamknąć okno... Ty też możesz zamknać czy klamek nie masz? |
Cytat:
ŁKS Śląsk Wieczysta Ruch Polonia Bytom Polonia Warszawa |
niech ktoś sprawdzi statystyke awansów lidera po 1 kolejce ;)
|
2024/25 w pierwszej kolejce wygrały:
Ruch, Chrobry, BBT, G. Łęczna, Stal Rz., ŁKS, i Znicz Arka przegrała, WPłock remis. 2023/24 zw: Odra, Miedź, Lechia, Motor, Znicz, GKS T GKS K przegrał 2022/23 zw: Puszcza, GKS K, BBT, Arka, Zagłębie S., Łks przegrał, Ruch remis Reszta tylko jeśli się będę bardzo nudził ... |
Inna ciekawostka (zakładam że w meczu Puszczy z Ruchem nikt nie wygra więcej niz 4 bramkami).
Ostatni raz Wisla przewodziła ligowej tabeli 5 września 2022 roku. Wowczas po 9 kolejce wyprzedził nas ŁKS. |
Lidera mamy, za ch... go nie oddamy. :>
Kod:
razem dom wyjazd |
Cytat:
|
Dwie ciekawe statystyki.
Ostatnie 12 spotkań w 1 lidze: 10-1-1 bilans bramek: 30-8 Ostatnie 5 spotkań (tylko liga) 5-0-0, 19-0 w bramkach |
Cytat:
Od 25 kolejki można próbować szacować inaczej. Tu masz więcej: https://forumwisly.pl/showpost.php?p...postcount=4989 |
Nie chcę wywoływać tej samej dyskusji co sezon temu, ale proponuję też inny sposób liczenia:
"statystycznie potrzeba do drugiego miejsca" w zwyczajowym rozumieniu to nie przeciętna ilość punktów jakie zdobywały zespoły z 2 miejsca, tylko taka wartość jaka dałaby drugie miejsce PRAWIE NA PEWNO. Przy czym za "prawie na pewno" w profesjonalnej statystyce zazwyczaj przyjmuje się pradopodobieństwo 95%. Odrzućmy najbardziej skrajny sezon 2014/15, kiedy druga w tabeli Termalica zdobyła 73 pkt. Kolejnym przykładem, do którego musimy się już odnieść będzie więc zeszły rok, kiedy ta sama Termalica miała 71 pkt. I tyle musimy uciułać, żeby statystycznie być prawie pewni awansu. Pierwszy raz dorze wystartowaliśmy, więc nie musimy od samego początku gonić i liczyć na cuda na kiju. Zostało nam 65 punktów do zdobycia (71 minus 6 już zdobytych) i 32 kolejki. Potrzebna średnia - 2.03125. Bardzo podobna do tego, co Jop jako trener Wisły osiąga i całkowicie realna. Nawet jak nie wygramy tej ogórkowej ligi, to tymi dwoma wygranymi daliśmy sobie szansę na awans w normalnych okolicznościach. Starczy już marzeń o nierealnych seriach wygranych, tytułów rycerzy wiosny czy liczenia na to, że wszyscy pogubią punkty ze wszystkimi. |
Cytat:
|
Taa... prawdziwa weryfikacja wartości tego zespołu już za chwilę w Tychach.
|
Cytat:
Jak robisz średnią bez min (58 - Zagłębie S i Górnik Z) oraz bez max (73 BBT) to niezależnie czy odetniesz jeden min czy oba miny wychodzi 64 punkty. Czyli dokładnie tyle co przyjąłem. NA PEWNO by mieć 1 miejsce trzeba zdobyć 102 punkty na co szansę mają na teraz (12:14 w niedzielę) 3 zespoły - Wisła, Polonia B i GKS T. Chyba nigdy się nie zdarzyło, żeby jakiś zespół w lidze 18 zespołowej zdobył 100 punktów. Odwoływanie się do ostatniego sezonu jest słabe. Poniżej zestawienie 2 miejsc, z którego to bardzo ładnie widać: Kod:
24/25 BBT 71 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl