Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

MatMario 11.01.2010 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 839983)
sandbender/MatMario -

Nie wiem dlaczego Was tak boli, gdy dotykam władz naszego miasta ? Sprawę pobocznych boisk dla Legii przytoczyłem tutaj jako fakt a nie anegdotę z włażeniem komuś do dupy. Przyrównałem tutaj także Amicę, która sama sobie wybudowała bazę we Wronkach a więc nie przesadzajcie. A już jak to dużo nam do Legii
.............................................zrozu mieć i przyzwyczaić się, że sami także musimy bardziej zadbać o swój klub, aby ten wkład Cupiała już więcej nie zmarnować lub nie pozwalać marnować innym. W jedności siła a nie w jałowych kłótniach i spychaniu winy na innych. Warto patrzeć do przodu, biorąc rzeczywistość, taką jaka ona jest i jakich wymaga teraz działań.

Ps. zapomniałem o wzmocnieniach mistrzowskiej Wisły Cupiała na koszt miasta, ale ta wasza ironia nie wymaga komentarza, gdyż jest tutaj, jakaś taka obca wręcz i nie na miejscu.

Jawną dyskryminacją jest otrzymanie na budowę stadionu 3 raz większych środków niż koleżanka zza błoń, trafna uwaga. Jawną dyskryminacją jest to że wydatki na te ich hale stadion i wszystko inne nie są nawet w połowie tak duże jak na nasz stadion. Nie chce bronić ale to jest dla mnie piedolenie bzdur. Całkowiete i totalne. "Naszą" czyli kogo winą jest to że Cupiał na początku swojej przygody w Wiśle a nawet przez długi czas dawał się doić swoim doradcą? Kto jest odpowiedzalny za Basałajów Kapki i inne wynalazki? A Krystian Rogala dalej jest doradcą?

Ogólnie ten temat to dramat , przypomina konwersacje bab na placu jak to źle, a że nie skończą, ekspert przed ekspertem liczy mierzy i wróży.

Arapaho 11.01.2010 11:40

Oczywiście ze klub mógł wydac te 2 mln a może i więcej - ale nie wydał a problem jest w tym ze ty negujesz to ze ktoś domaga się w tym mieście normalności - komentujac to jako zrzędzenie.
Majchrowski nie musiałby nawet fizycznie dawać kasy na zaplecze treningowe ale np.zwolnić klub z oplat za stadion z zastrżeniem wybudowania w rok za te pieniądze np.6 boisk treningowych z czego tylko np.2 dla I druzyny a reszta dla dzieciaków .Co nie da się wystarczy pomysleć.A pewnie tez kilka innych sposobów by bylo.
Mówie to wszystko w kontekscie tego że jeden klub dostaje 3-4 zabawki a drugi jedną i do tego wadliwą.Jesli nikt by nic nie dostawał albo stosunek był 1:1 to pewnie nie byłbym szcześliwy no ale skoro nie ma kasy , jest bieda, brak nawet tych marnych 1,2mln zł które Majchrowski dał ostatnio na premię swoim ciężko pracującym urzędnikom to nie powiedziałbym słowa na ten temat i wieszałbym psy na nieudolnym zarządzaniu klubem.
Mat Mario może wyliczysz ile miasto musiałoby wydac na promocje jeśli nie Wisła (a wydawało np.na bzdurne reklamy w BBC) oraz policz koszty roczne oplat SSA za stadion (których nie będzie u konkurentki)- odejmij o tego co dostajemy i powiedz że oni sa dyskryminowani.

MatMario 11.01.2010 11:44

SSA 10 lat płaci za stadion jakieś minimalne koszty, inwestycje zrobiła dwie murawa, i światło. Murawa po czasie bo nie można było grać z Lazio w normalnych warunkach, i jakoś te 10 lat to nie było wystarczająco aby jakieś jedno boisko zbudować, więc nie sądze aby teraz zwolnienie z płacenia za stadion dało takie efekty.

Powiedz mi a cieszyłbyś się gdybys dostał takie same "zabawki"?

sandbender 11.01.2010 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 840025)
Majchrowski nie musiałby nawet fizycznie dawać kasy na zaplecze treningowe ale np.zwolnić klub z oplat za stadion z zastrżeniem wybudowania w rok za te pieniądze np.6 boisk treningowych z czego tylko np.2 dla I druzyny a reszta dla dzieciaków .

Szczerze? Jeszcze większym pozytkiem dla dzieciaków byłoby, gdyby za kasę za wynajem pobudował mniejsze boiska na osiedlach w całym Krakowie, a nie przy R22.

Ale nie o tym tu mowa.

Gordian 11.01.2010 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 840025)
Oczywiście ze klub mógł wydac te 2 mln a może i więcej - ale nie wydał a problem jest w tym ze ty negujesz to ze ktoś domaga się w tym mieście normalności - komentujac to jako zrzędzenie.
Majchrowski nie musiałby nawet fizycznie dawać kasy na zaplecze treningowe ale np.zwolnić klub z oplat za stadion z zastrżeniem wybudowania w rok za te pieniądze np.6 boisk treningowych z czego tylko np.2 dla I druzyny a reszta dla dzieciaków .Co nie da się wystarczy pomysleć.A pewnie tez kilka innych sposobów by bylo.
Mówie to wszystko w kontekscie tego że jeden klub dostaje 3-4 zabawki a drugi jedną i do tego wadliwą.Jesli nikt by nic nie dostawał albo stosunek był 1:1 to pewnie nie byłbym szcześliwy no ale skoro nie ma kasy , jest bieda, brak nawet tych marnych 1,2mln zł które Majchrowski dał ostatnio na premię swoim ciężko pracującym urzędnikom to nie powiedziałbym słowa na ten temat i wieszałbym psy na nieudolnym zarządzaniu klubem.
Mat Mario może wyliczysz ile miasto musiałoby wydac na promocje jeśli nie Wisła (a wydawało np.na bzdurne reklamy w BBC) oraz policz koszty roczne oplat SSA za stadion (których nie będzie u konkurentki)- odejmij o tego co dostajemy i powiedz że oni sa dyskryminowani.

Troszeczkę Cię fantazja poniosła. Boisko treningowe z prawdziwego zdarzenia musi mieć podgrzewaną murawę i oświetlenie. Za roczną kwotę wynajmu stadionu nie starczyłoby więc na jedno boisko, a gdzie tu mowa o 6? Druga rzecz. Jest to prawnie nie realne. Prawo mówi, że za wynajem obiektu należy zapłacić min 1% wartości obiektu. Będąc przy boiskach treningowych, muszę powiedzieć, że niedawno wpadłem w szok. Przeczytałem newsa na oficjalnej o Janasie, który pojechał na staż do Francji. Bordo ma 12 boisk treningowych, a my jedno:shock: zawsze byłem zdania że powinniśmy bać przykład z takich klubów jak właśnie Bordo czy np PAO. Klubów, które nie wydają fortuny na transfery, a mimo to radzą sobie bardzo dobrze w swoich silniejszych niż nasza, ligach i w pucharach. Teraz to troszeczkę zweryfikowało moje zdanie. Za niedługo się okaże, że to nie w/w kluby musimy gonić, a np taką przeciętną sportowo Cracovię. I ostatnia rzecz jeśli chodzi o boiska treningowe. Majchrowski dał ciała przy realizacji przebudowy stadionu przy Reymonta. Przykładowo stadion Legii. W przetargu była zamieszczona budowa boiska treningowego. To boisko jest już gotowe, oświetlone, nowiutkie. U nas natomiast nie ma nawet w przetargu murawy na stadionie :shock:

maci0s 11.01.2010 12:27

Ludzie przecież miasto nie może umorzyć opłat za użytkowanie/wynajem stadionu. Nie pozwalają na to ustawy... Jedyne co może zrobić miasto to ustalić cene wynajmu na 1% wartości obiektu ( czy to hala, stadio)... Jeżeli, więc nasz stadion będzie kosztował 400 mln zł to Wisła za jego wynajem musi roczniue zapłacić 4 mln zł... Na mniejsze koszty wynajmu nie pozwalają przepisy....
Teraz weźmy pod uwage to o czym mówicie... Wisła faktycznie ma nie płacić za stadion przez kilka lat budując za to boiska treningowe...

po pierwsze - podnosi wartośc obiektu o te wpompowane w boiska miliony złotych i automatycznie podnosi sobie czynsz...

po drugie - gdzie to ma niby budowac? Boisko atletyczne i cały ten teren do al 3 Maja jest Cupiała...
Wiec Wisła nie ma gdzie budować tego ośrodka, bo nie można miejskich pieniędzy wydawac na prywatnej własnosci...! Jedyne na co możemy liczyć to łaskę Cupiała i to, ze to on je wybuduje z własnej kieszeni na tym miejscu, albo, że w razie kłopotów Wrocławia faktycznie coś będzie na rzeczy i dostaniemy szanse na EURO, a wtedy Majchrowski na kolanach do Myślenic i będzie prosił Bogusia o sprzedanie miastu tych terenów za w miare rozsądną cenę...

A dawno byśmy mieli już tam ośrodek szkoleniowy gdyby Mięta nie zażyczył sobie w zamian za tereny pieniędzy na koszykówke... ( Cupiał chciał dawa 1,5 mln złotych rocznie, a Mięta powiedział ze takimi pieniędzmi to on sobie może co najwyżej tyłek podetrzeć...)

kot 11.01.2010 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 840011)
Kot
My się chyba nie rozumiemy, albo przynajmniej nie do końca.
W omawianej sprawie przywoływanie Cracovii, Majchrowskiego i Filipiaka jest nie na miejscu bo po prostu nie ma związku. A 3/4 Twojego postu to płacz że Cracovia dostaje bo Filipiak kręci interesy z Majchrowskim.
Nic a nic mnie to nie obchodzi.

Nikt też nie neguje wkładu Cupiała jak raczyłeś zasugerować.
Problem polega na tym, że spokojnie mogliśmy wybudować takie boiska (na R22) juz dawno temu. 2 mln PLN to jest kwota, którą klub spokojnie mógł wyłożyć bez oglądania sie na kogokolwiek w ciągu ostatnich, dajmy na to 5 lat. 400 tys. PLN rocznie to wychodzi. Mieliśmy i czas i pieniądze więc mogliśmy wybudować. A teraz nie mamy pieniędzy i jesteśmy w dupie. Ale nie, lepiej napisać "jak jesteście hojniejsi to witamy w klubie". Dajcie nam bo inaczaj nie zrobimy, tak? Nikt nie oczekuje od Cupiała złotówki. Wisła ma swój budżet w którym taka akurat inwestycja może i powinna sie znaleźć. I to dawno.



Właśnie o to chodzi. Dokładnie o to. Sami marnujemy to co mamy.

Pozdrawiam

Myślę, że naprawdę się nie rozumiemy. Pomijam tutaj zmienność planów miejskich co do obiektu przy R22 w zależności od Euro czy specyfikę tych terenów oraz konsekwencji tej budowy, także w sprawie ostatecznej lokalizacji tych boisk przystadionowych, które przecież tak czy siak muszą powstać. Wspominałem już o odrzuconej przez kibiców, propozycji bazy poza R22 i pewnie niebawem do niej wrócimy, choć może już w innej formie.

Nic nie trwa wiecznie i postaraj się więc naprawdę zapomnieć całkowicie o "niesprawnym" wujku Cupiale i wtedy sobie wyobraź możliwości klubu bez jego budżetu na który to nadal się powołujesz w swoich roszczeniach do klubu. Masz wtedy jakąś propozycje i rozwiązanie, poza nieaktualną wówczas sprawą boisk nawet na wieloletnie raty ? Może wtedy bardziej zrozumiesz stowarzyszenie wyższej użyteczności jakim jest TS Miętty i jego starania, potrzeby oraz możliwosci, zwłaszcza w powyższym kontekście władców i dupowłazów, którzy jedną decyzją o czynszu, mogą także podziękować Cupiałowi za jego wkład i sukcesy dla Krakowa, a wtedy zaczną Cię oni obchodzić bardziej, niż po decyzji o braku hali i lijwidacji sekcji TS, gdy zamiast 1 % to dla przykładu 2 lub 3 % przywalą "złemu" Cupiałowi i jego mistrzowskiej Wiśle?

Nie twierdzę, że tak będzie z Wisłą Cupiała, ale trochę pokory i rozwagi, naprawdę by się nam wszystkim przydało, aby zrozumieć, że trzeba z naszej strony uczynić wszystko, aby Wisła skorzystała maksymalnie z Cupiałowego dobrodziejstwa oraz nie pozwolić aby miasto z Cracovią, Wiśle TS i Cupiałowi kazali zejść na Psy. Trzymajmy się razem i nie dajmy się tak źle nam życzącym a będzie dobrze, bo już nie raz brak współpracy Wiślackiej, drogo nas kosztował. A tu zamiast konstruktywnych wniosków, trwa licytacja na całego, kto gorszy w Wiśle i w której, no i te pokrzywdzone Pasy, niewspółmiernie do zasług dla miasta itp.itd..

EDIT

sandbender - ta decyzja Cupiała o środkach na bazę czy boiska, wiąże się z możliwosciammi Wisły wynikającymi z jej aktualnego budżetu, w którym obecnie są minusy i nie jest to takie hop-siup, a o historii ja nie rozmawiam, bo to nic obecnie nie pomoże..

Arapaho 11.01.2010 13:06

Gordian sorry ale 4,5 mln zł nie starczyłoby na 1 boisko ?NIeprzesadzaj.Niech będą zwolnienia na 2 lata.Orliki gdzie gra się na osiedlu to nie to samo co regularny trening z trenerem.
Panowie zgoda że 1% musi byc płacony ale........nie jest nigdzie powiedziane że gotówką.Może to być barter.Tj.reklama na stadionie w zamian za opłaty.Może to byc inwestycja w zamian za opłaty.Budowa boisk treningowych nie podnosi kosztu stadionu w żaden sposób.
Tak czy siak temat jest warty kontynuowania im więcej szumu wokół niego tym lepiej , może wkońcu ktoś się obudzi

sandbender 11.01.2010 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 840042)
Nic nie trwa wiecznie i postaraj się więc naprawdę zapomnieć całkowicie o "niesprawnym" wujku Cupiale i wtedy sobie wyobraź możliwości klubu bez jego budżetu na który to nadal się powołujesz w swoich roszczeniach do klubu. Masz wtedy jakąś propozycje i rozwiązanie, poza nieaktualną wówczas sprawą boisk nawet na wieloletnie raty ?

Ja się powołuję na jakiś budżet Cupiała? A umiesz czytać ze zrozumieniem?
Ja się powołuję na budżet SSA, spółki, która ma i przychody i wydatki. Nie chcę żeby Cupiał na boisko treningowe wydał nawet 0,01 PLN. Chodzi tylko o podjęcie decyzji - tak budujemy dwa boiska kolo stadionu bo nam sie zaraz jakiś kopacz za pół miliona euro połamie.
A pieniądze na to, Wisła powinna znaleźć w swoim budżecie bez chodzenia od drzwi do drzwi.
Na zasadzie: wpływy mamy z reklamy, telewizji i czegoś tam jeszcze, wydatki na pensje, najem stadionu i co tam jeszcze mamy oraz inwestycja w postaci dwóch boisk. Przychody minus wydatki ma dac zero albo plus. Jeżeli daje minus to albo zwiekszamy przychody albo tniemy wydatki tam gdzie się da, ale boisko treningowe ma być.

Co do dużej bazy treningowej poza R22. Nie widze żadnego powodu aby miala sie ona znajdowac wlasnie na R22. Marnotrawstwo pieniedzy/terenu. Panowie pilkarze maja samochody moga podjechac chocby i 20 kilometrów dziennie.

Proud 11.01.2010 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 840067)

Co do dużej bazy treningowej poza R22. Nie widze żadnego powodu aby miala sie ona znajdowac wlasnie na R22. Marnotrawstwo pieniedzy/terenu. Panowie pilkarze maja samochody moga podjechac chocby i 20 kilometrów dziennie.

Też jestem za bazą dla pierwszej drużyny poza Krakowem. Bo dojechać kilkanaście km samochodem to żaden problem. Gorzej jeśli chodzi o grupy młodzieżowe. Dobrze by było jakby dla nich boiska powstały przy R22. Bo nie wyobrażam sobie szczerze 10 latków dojeżdzających kilkanaście kilometrów poza Kraków.

Gordian 11.01.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 840046)
Gordian sorry ale 4,5 mln zł nie starczyłoby na 1 boisko ?NIeprzesadzaj.Niech będą zwolnienia na 2 lata.Orliki gdzie gra się na osiedlu to nie to samo co regularny trening z trenerem.
Panowie zgoda że 1% musi byc płacony ale........nie jest nigdzie powiedziane że gotówką.Może to być barter.Tj.reklama na stadionie w zamian za opłaty.Może to byc inwestycja w zamian za opłaty.Budowa boisk treningowych nie podnosi kosztu stadionu w żaden sposób.
Tak czy siak temat jest warty kontynuowania im więcej szumu wokół niego tym lepiej , może wkońcu ktoś się obudzi

Oczywiście nie znam cen konkretnych urządzeń. Brałem pod uwagę koszty oświetlenia montowanego w 2002 na stadionie i murawy z 2003. 4,5 mln zł mało. Z resztą to tylko gdybanie, bo opcja jest nierealna.

Arapaho 11.01.2010 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 840067)
...............
Co do dużej bazy treningowej poza R22. Nie widze żadnego powodu aby miala sie ona znajdowac wlasnie na R22. Marnotrawstwo pieniedzy/terenu. Panowie pilkarze maja samochody moga podjechac chocby i 20 kilometrów dziennie.

Mi jest obojetne gdzie taka baza by powstała- byle powstała.Ale powód że na lokalizacja na R22 jest marnotrawstwem terenu i pieniedzy jest idiotyczny.Raz że za nowe tereny trzeba by zapłacić pewnie dobrze ponad dwa miliony( ar za Krakowem to 10-20 tyś zl więc 1,5 hektara to1,5- 2,5 mln - lekko licząc) a dwa teren na R22 by gnił jak gnije teraz więc sensu tu nie widzę, chyba że TS funduje dla grup młodzieżowych na R22, a SSA - dla I,II drużyny - na peryferiach. Ale to wariant nieprawdopodobny


A tak poza tym to mamy przewidywany przez realistów a niedopuszczany do siebie przez optymistów przestój na budowie A/B - a prognozy pogody nie sa najlepsze przynajmniej przez kolejny tydzień

jaszczur90 11.01.2010 16:29

Wizualizacja zrobiona przez barney22 z forum skyscrapercity.. tym razem dla Wiślaków..


http://img132.imageshack.us/img132/5070/wislablow.jpg

FajQ 11.01.2010 16:30

Takie pytanie oni maja zamiar zacząc montować ten dach w tym roku ?

Zwierze 11.01.2010 16:51

Nie, nie mają!!! Ale zamontują...

R33 11.01.2010 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 839894)
Ja kolego mieszkam pod Tarnowem i bylo by dla mnie ogromnym udogodnieniem gdybym mogl sobie kupic/zarezerwowac bilet bez koniecznosci przyjazdu do Krakowa kilka dni przed meczem, miec pewnosc ze ten bilet bedzie na mnie czekal bez zwgledu czy gramy z Odra Wodzisla czy Legia.
Co jest ogromnym udogodnieniem dla wielu kibicow z poza Krakowa ale oczywiscie Ci ktorzy handluja biletami pod stadionem i zarabiaja krocie nie beda z tego sposobu dystrybucji zadowoleni bo sie im urwie dochodowy bisnes.

Po co sprzedawac bilety lotnicze on-line wszak klient przyjdzie do kasy i kupi idac Twoim tokiem rozumowania.

Chodziło mi o to, że na takich średnich meczach biletów będzie dużo (nawet na 20 tysięczniaku nie sprzedawano wszystkich). Wiem, że może być to teraz lepiej nagłośnione z racji nowego stadionu, ale wg. mnie całego nie zapełnimy i starczy biletów dla każdego.

Jest to inna sprawa niż allegro (gdzie daną rzecz można kupić taniej, albo kupić coś czego nie ma) i biletami lotniczymi (gdzie ich jest stosunkowo mniej w sprzedaży, a także jest z reguły duże zapotrzebowanie - u nas będzie takie na meczach które wymieniłem).

Ja nie jestem przeciwny sprzedaży biletów przez internet i sam chce aby takie coś funkcjonowało (też mieszkam poza Krk), ale nic się nie stanie jeżeli od razu tego nie wprowadzą (jednak powinni). Jak ktoś mieszka daleko poza Krakowem, a ma znajomych kibicujących Wiśle to może kupić karnet (ja kupowałem przed każdą rundą na R22 odkąd zacząłem chodzić i nie narzekam), a zawsze w czasie braku możliwości dojazdu może udostępnić go znajomym. Problem rozwiązuje się sam.

I nie handluje biletami pod stadionem.

Hanex 11.01.2010 19:37

Ale nalezy isc do przodu, a nie uwsteczniac sie. Z takim marketingiem jak byl do tej pory nie bedzie dobrze, o Kibica (a zarazem potencjalnego klienta) trzeba zawalczyc, a nie wychodzic z zalozenia, ze jak bedzie chcial to przyjdzie na mecz, a jak nie to nie, laski bez. Nie tedy droga... I to jest w kwestii Klubu, tylko i wylacznie. Jako, ze w Krakowie nigdy nic nie bylo i chyba nie bedzie normalnie, nie spodziewalbym sie jakiejs rewolucji w sprzedazy biletow.

jaszczur90 11.01.2010 20:15

Cytat:

Hutnik widzi się w roli organizatora

2010-01-11,ostatnia aktualizacja 2010-01-11 19:09


Klub z Suchych Stawów zgłosił akces do organizacji meczów Wisły i Cracovii. - Rola gospodarza przypadnie obu zespołom - zaznacza Andrzej Szmyt, wiceprezes Hutnika

<div id="banP34">putBan(34); Podczas spotkania w Zarządzie Infrastruktury Sportowej ustalono, że ekstraklasowe kluby muszą podjąć decyzję do 25 stycznia. Trzy dni później Hutnik wystąpi do PZPN-u m.in. o licencję dla stadionu wraz ze zgodą prezydenta na organizację imprez masowych. Skąd taki pomysł?

- Będzie nam łatwiej nad tym zapanować - przekonuje Szmyt. - Proszę sobie wyobrazić zamieszanie, gdy kluby zaczną za każdym razem wprowadzać własne rozwiązania logistyczne. Chcemy, by to spoczywało na naszych barkach i zapewniam, że podołamy zadaniu.

Postęp prac na stadionie napawa optymizmem i bardzo prawdopodobny jest koniec wyjazdów do Sosnowca. - Jeśli będzie zgoda, to w umowie dopracujemy wszystkie szczegóły współpracy - zapewnia Szmyt.

Wiceprezes Hutnika zastrzega, że rola organizatora nie sprowadza się do odpowiedzialności za ewentualne wybryki. - Jeśli kibice wywieszą na trybunach np. rasistowskie transparenty, to związek ukarze kluby, nie nas - twierdzi wiceprezes.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przebudowany stadion na Suchych Stawach jako pierwsi sprawdzą piłkarze Cracovii i Legii (27 lutego). "Trwa instalowanie monitoringu, oświetlenia, platform potrzebnych do transmisji telewizyjnych, a przede wszystkim podgrzewanej murawy" - informuje na stronie internetowej ZIS.


Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
Ciekawe czy dotrzymają terminu i wreszcie będzie wiadome gdzie runda wiosenna zostanie rozegrana

crazykaro 11.01.2010 21:02

Widzę że dzisiaj dobre informację napływają:

http://www.gazetakrakowska.pl/strona...2012,id,t.html

Wiedziałem że Kraków przejmie organizację mistrzostw bo "ktoś" zawali budowę stadionu:D
Teraz trochę lobbingu Krakowa w UEFA i mamy wymarzone Euro, a wówczas możemy być pewni że budowa stadionu nie będzie przeciągana w nieskończoność

PhantomRanger 11.01.2010 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maci0s (Post 840038)
Ludzie przecież miasto nie może umorzyć opłat za użytkowanie/wynajem stadionu. Nie pozwalają na to ustawy... Jedyne co może zrobić miasto to ustalić cene wynajmu na 1% wartości obiektu ( czy to hala, stadio)... Jeżeli, więc nasz stadion będzie kosztował 400 mln zł to Wisła za jego wynajem musi roczniue zapłacić 4 mln zł... Na mniejsze koszty wynajmu nie pozwalają przepisy....
Teraz weźmy pod uwage to o czym mówicie... Wisła faktycznie ma nie płacić za stadion przez kilka lat budując za to boiska treningowe...

po pierwsze - podnosi wartośc obiektu o te wpompowane w boiska miliony złotych i automatycznie podnosi sobie czynsz...


po drugie - gdzie to ma niby budowac? Boisko atletyczne i cały ten teren do al 3 Maja jest Cupiała...
Wiec Wisła nie ma gdzie budować tego ośrodka, bo nie można miejskich pieniędzy wydawac na prywatnej własnosci...! Jedyne na co możemy liczyć to łaskę Cupiała i to, ze to on je wybuduje z własnej kieszeni na tym miejscu, albo, że w razie kłopotów Wrocławia faktycznie coś będzie na rzeczy i dostaniemy szanse na EURO, a wtedy Majchrowski na kolanach do Myślenic i będzie prosił Bogusia o sprzedanie miastu tych terenów za w miare rozsądną cenę...

A dawno byśmy mieli już tam ośrodek szkoleniowy gdyby Mięta nie zażyczył sobie w zamian za tereny pieniędzy na koszykówke... ( Cupiał chciał dawa 1,5 mln złotych rocznie, a Mięta powiedział ze takimi pieniędzmi to on sobie może co najwyżej tyłek podetrzeć...)

Jak czynsz za wynajem stadionu może wzrosnąć przez baze wybudowaną na terenach TS'u czy też Cupiała? Ja żyje nadzieją, że bazę zaczną budować kiedy stadion zostanie oddany do użytku. Jednak nic to nie da przy obecnej grze i nawet ewentualnym zdobyciu mistrzostwa.

stawski 11.01.2010 21:31

Nie wierzę już w EURO w Krakowie. A te wszystkie teksty o tym że możemy zastąpić Wrocław, to wg mnie próba wbicia klina między nas a Śląsk. Czy Wy naprawdę myślicie że Dutkiewicz pozwoli sobie na taką porażkę? To nie Expo... i Dutkiewicz to nie Majchrowski. Zajmijmy się naszym stadionem, a nie problemami innych. Jest jak jest i musimy trzymać rękęna pulsie żeby stadion był. Nawet bez parkingów, poszerzonej Reymonta itd. O bazie treningowej też możemy zapomnieć. Nie mówię że tylko stadion jest ważny, ale niech dokończą choć jedno. Następna w kolejności musi być hala, a potem można się zastanawiać co dalej.

medyk 11.01.2010 21:34

baza treningowa..

crazykaro 11.01.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stawski (Post 840246)
Nie wierzę już w EURO w Krakowie. A te wszystkie teksty o tym że możemy zastąpić Wrocław, to wg mnie próba wbicia klina między nas a Śląsk. Czy Wy naprawdę myślicie że Dutkiewicz pozwoli sobie na taką porażkę? To nie Expo... i Dutkiewicz to nie Majchrowski. Zajmijmy się naszym stadionem, a nie problemami innych. Jest jak jest i musimy trzymać rękęna pulsie żeby stadion był. Nawet bez parkingów, poszerzonej Reymonta itd. O bazie treningowej też możemy zapomnieć. Nie mówię że tylko stadion jest ważny, ale niech dokończą choć jedno. Następna w kolejności musi być hala, a potem można się zastanawiać co dalej.

Wierzyć nie musisz ale fakty są takie że ich stadion miał być ukończony jakoś na początku 2011, a już teraz mają 3 miesiące opóźnienia. Dodając do tego niechęć opuszczenia budowy przez Mostostal i zaawansowanie prac które wynosi chyba 7% i to że stadion ma pojemność prawie o połowę większą od naszego to nawet ich prezydent nie pomoże.
Co ciekawe problemy innych mogą nam pomóc.

wojtala88 11.01.2010 22:04

miał być na 2011 ale UEFA zakłada termin ostateczny do którego muszą być oddane wszystkie stadiony.Ten termin to kwiecień 2012.Więc nie oszukujmy się ale ponad rok opóźnienia mieć nie będą. Media naciągają takimi tekstami czytelników i ludzi którzy nadal mają iskierkę nadziei na euro w KRK i mamią ich takimi farmazonami. Szanse Krakowa są równe 0 i musiała by się stać mega tragedia w innym mieście żeby przekazano organizacje nam. Przykre ale prawdziwe i nie oszukujmy się sami:/

farben 11.01.2010 22:12

Kraków może zastąpić Wrocław na Euro 2012

Plan budowy stadionu we Wrocławiu, na którym mają być rozgrywane mecze Euro 2012, posypał się w gruzy. Możliwe, że obiekt nie będzie gotowy na mistrzostwa. To otwiera kolejną szansę dla Krakowa, który będzie miał gotowy stadion w lipcu tego roku i znów może powalczyć o prawo organizacji mistrzostw.

http://www.gazetakrakowska.pl/strona...2012,id,t.html

WILU TS 11.01.2010 22:21

Nie łaska spojrzeć na poprzednią stronę ? Dalibyście sobie już spokój z tym Euro,jeszcze rok temu było to śmieszne,teraz robi się smutne że są kretyni którzy w to wierzą.

harthausen 11.01.2010 22:32

Wrocławiaki sobie spokojnie dadzą radę, jakiś tam poślizg będzie, bo zawsze jest, po to UEFA daje takie terminy z zapasem, by było kiedy nadganiać przepuszczony przez palce czas.
Nie wklejajcie bzdur.

crazykaro 11.01.2010 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojtala88 (Post 840259)
miał być na 2011 ale UEFA zakłada termin ostateczny do którego muszą być oddane wszystkie stadiony.Ten termin to kwiecień 2012.Więc nie oszukujmy się ale ponad rok opóźnienia mieć nie będą. Media naciągają takimi tekstami czytelników i ludzi którzy nadal mają iskierkę nadziei na euro w KRK i mamią ich takimi farmazonami. Szanse Krakowa są równe 0 i musiała by się stać mega tragedia w innym mieście żeby przekazano organizacje nam. Przykre ale prawdziwe i nie oszukujmy się sami:/

Najpierw stadiony miały być najpóźniej oddane w czerwcu 2010, poźniej rok przed mistrzostwami, a teraz okazuje się że na 2 miesiące przed mistrzostwami? Przed mistrzostwami musi sie na każdym stadionie odbyć międzynarodowa impreza, czy coś.
Z tego co rozumiem to stadiony mają być gotowe najpóźniej w połowie 2011 roku. Na dzień dzisiejszy stadion we Wrocławiu będzie skończony najwcześniej w marcu 2011. Czyli z tego wynika że wystarczy poczekać jeszcze 3 miesiące i wszystko się wyjaśni.
Poza tym niekonieczne jest przejęcie Euro, a chodzi głównie o to aby Radni tak uważali bo nie pozwolą przed wyborami aby ich oskarżano o niewykorzystaną szansę możliwości przejęcia Euro od Wrocławia. A dla nas to woda na młyn, czyli stadion skonczony w terminie:-D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 840264)
Nie łaska spojrzeć na poprzednią stronę ? Dalibyście sobie już spokój z tym Euro,jeszcze rok temu było to śmieszne,teraz robi się smutne że są kretyni którzy w to wierzą.

Smutne jest to że w Polsce są tacy pesymiści którzy nie wierzą dopóki nie dotkną. Bo to własnie przez takich pesymistów nie ma Euro w Krakowie

WILU TS 11.01.2010 22:48

Taaaa srały muszki srały będzie wiosna,miej se to euro i daj nam już spokój bo to temat o budowie naszego stadionu a nie o zasranym euro.Zaraz mi wmówisz że to przeze mnie nie ma euro śmiech na sali.

martin_6 11.01.2010 22:50

A ja mam nadzieję, że jeśli Wrocław nie zdąży i organizatorzy poproszą nas o wzięcie ich części Euro, to my pokażemy im wyprostowany środkowy palec. Szanujmy się! Nie jesteśmy pierwszym lepszym miastem, z którym można sobie pogrywać. Wybrali innych, ok, ale niech wezmą za to odpowiedzialność!

Ale wiem że tak się nie stanie. W końcu Euro w Krakowie można by było odtrąbić jako wielki sukces, i to na parę miesięcy przed wyborami :)

wojtala88 11.01.2010 22:50

do crazykaro: te terminy co napisałeś to podawały miasta oraz spółka pl 2012 a nie UEFA. UEFA zastrzega sobie termin do kwietnia 2012 a wewnętrznie każdy może robić sobie terminy jakie chce byle zdąrzył do kwietnia 2012. A terminy jakie miasta podawały typu koniec 2010 roku to poprostu tak zwany wyścig szczurów,które miasto jest lepsze.Jak nie rozumiesz to poczytaj sobie na stronie UEFA a nie siej farmazonu i nie wprowadzaj zamętu. Tak jak mówie nie róbcie sobie zbędnej nadziei bo szanse są równe 0 a nawet mniejsze niestety ;/

wojtala88 11.01.2010 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojtala88 (Post 840280)
do crazykaro: te terminy co napisałeś to podawały miasta oraz spółka pl 2012 a nie UEFA. UEFA zastrzega sobie termin do kwietnia 2012 a wewnętrznie każdy może robić sobie terminy jakie chce byle zdąrzył do kwietnia 2012. A terminy jakie miasta podawały typu koniec 2010 roku to poprostu tak zwany wyścig szczurów,które miasto jest lepsze.Jak nie rozumiesz to poczytaj sobie na stronie UEFA a nie siej farmazonu i nie wprowadzaj zamętu. Tak jak mówie nie róbcie sobie zbędnej nadziei bo szanse są równe 0 a nawet mniejsze niestety ;/

a media tak omamiają żeby robić tanie sensacje i naiwnych czytelników. sry przez przypadek sam się zacytowałem i napisałem osobno zamiast edytować:P My bad:D

royalmichael 11.01.2010 23:08

Ja tam nie życzę nikomu źle ale jeśli będą dalej takie problemy we Wrocławiu to tylko na naszą korzyść.. miejmy nadzieje, że sprawa trafi do sądu i Mostostal tak łatwo się nie podda, żeby były non stop odwołania które wydłużają proces.. Nie chodzi o to by im odebrać euro ale żeby omamić radnych bo wtedy nie będziemy się musieli bać o stadion.. ba, nagle znajdzie się kasa na parkingi i bazę treningową..
trzeba trzymać kciuki za mostostal :)

wonski_eNHa 11.01.2010 23:23

Ja wolę trzymać kciuki za Wrocław. Oby szybko rozwiązali problem. Dziennikarze robią tanią sensację bo nie mają o czym pisać, wcześniej czy później we Wrocławiu sprawa się wyjaśni (pewnie na korzyść Mostostalu) i ktoś dokończy , a raczej wybuduje ten stadion do końca. Co prawda nasz stadion i miasto będzie przygotowane do imprezy jaką jest ME 2012 prawie 2 lata wcześniej niż Wrocław ale nikt nie powinien mieć złudzeń co do Euro w Grodzie Kraka. Ba... szybko zapomnimy o tym że nie jesteśmy miastem gospodarzem... Wisła nam to wynagrodzi Ligą Mistrzów na nowym stadionie przy R22.

żeby nie było offtopa.
Strasznie masywnie nasza Wschodnia wygląda. Twierdza nie do zdobycia. :]

Wojtas 11.01.2010 23:29

No ciekawe czy problemy Wroclawia ufunduja nam np parkingi podziemne.

jaja to by byly jakby Wroclaw Euro nie dostal a Krakow tez bo nie ma na czas wlasnie tych parkingow czy innch bajer

ale dziennikarze pewnie jak zwykle sprawe naginaja i szukaja sensacji

Gordian 11.01.2010 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 840299)
Ja wolę trzymać kciuki za Wrocław. Oby szybko rozwiązali problem. Dziennikarze robią tanią sensację bo nie mają o czym pisać, wcześniej czy później we Wrocławiu sprawa się wyjaśni (pewnie na korzyść Mostostalu) i ktoś dokończy , a raczej wybuduje ten stadion do końca. Co prawda nasz stadion i miasto będzie przygotowane do imprezy jaką jest ME 2012 prawie 2 lata wcześniej niż Wrocław ale nikt nie powinien mieć złudzeń co do Euro w Grodzie Kraka. Ba... szybko zapomnimy o tym że nie jesteśmy miastem gospodarzem... Wisła nam to wynagrodzi Ligą Mistrzów na nowym stadionie przy R22.

żeby nie było offtopa.
Strasznie masywnie nasza Wschodnia wygląda. Twierdza nie do zdobycia. :]

Z tym Wrocławiem to jaja mogą być jeszcze spore. Mostostal twierdzi, że mają trzy niezależne ekspertyzy, mówiące że opóźnienia nie powstały z winy firmy. Jak sie zaczną sądzić, odwoływać itd to to może kilka miesięcy potrwać. A ja niedawno mówiłęm, że Wrocław jest w dupie ze stadione, to wszyscy krzyczeli że jest ok i terminowo. Nie było ani ok ani terminowo. A teraz jest jeszzce gorzej.

WILU TS 11.01.2010 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 840304)
No ciekawe czy problemy Wroclawia ufunduja nam np parkingi podziemne.

jaja to by byly jakby Wroclaw Euro nie dostal a Krakow tez bo nie ma na czas wlasnie tych parkingow czy innch bajer

ale dziennikarze pewnie jak zwykle sprawe naginaja i szukaja sensacji

To raz a dwa to znając nasze szczęście jeszcze Chorzów by nas wyprzedził bo okazało by się że ma więcej miejsc noclegowych :D

As 12.01.2010 01:22

Panowie, wyluzujcie sie. Podczas realizacji projektu zawsze zaklada sie takoz opoznienia jak i pewien zapas finansowy. Juz w fazie planowania bierze sie to pod uwage.
Naprawde nie sadze aby komukolwiek cokolwiek odebrano.

royalmichael 12.01.2010 01:27

Niech nic nikomu nie odbierają ale niech sie procesują, odwołują od decyzji i przeciągają sprawę maksymalnie jak tylko można a będziemy mieć stadion oddany w terminie(no lekki poślizg..), murawę, IT, wykończenie D, parkingi, bazę treningową, poszerzenie ulic etc...

KOMINEK 12.01.2010 09:21

Postęp prac na stadionie (Hutnika) napawa optymizmem i bardzo prawdopodobny jest koniec wyjazdów do Sosnowca. - Jeśli będzie zgoda, to w umowie dopracujemy wszystkie szczegóły współpracy - zapewnia Szmyt.


"Trwa instalowanie monitoringu, oświetlenia, platform potrzebnych do transmisji telewizyjnych, a przede wszystkim podgrzewanej murawy" - informuje na stronie internetowej ZIS.
http://www.sport.pl/sport/1,78980,74...izato ra.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl