![]() |
Cytat:
Ogólnie ten temat to dramat , przypomina konwersacje bab na placu jak to źle, a że nie skończą, ekspert przed ekspertem liczy mierzy i wróży. |
Oczywiście ze klub mógł wydac te 2 mln a może i więcej - ale nie wydał a problem jest w tym ze ty negujesz to ze ktoś domaga się w tym mieście normalności - komentujac to jako zrzędzenie.
Majchrowski nie musiałby nawet fizycznie dawać kasy na zaplecze treningowe ale np.zwolnić klub z oplat za stadion z zastrżeniem wybudowania w rok za te pieniądze np.6 boisk treningowych z czego tylko np.2 dla I druzyny a reszta dla dzieciaków .Co nie da się wystarczy pomysleć.A pewnie tez kilka innych sposobów by bylo. Mówie to wszystko w kontekscie tego że jeden klub dostaje 3-4 zabawki a drugi jedną i do tego wadliwą.Jesli nikt by nic nie dostawał albo stosunek był 1:1 to pewnie nie byłbym szcześliwy no ale skoro nie ma kasy , jest bieda, brak nawet tych marnych 1,2mln zł które Majchrowski dał ostatnio na premię swoim ciężko pracującym urzędnikom to nie powiedziałbym słowa na ten temat i wieszałbym psy na nieudolnym zarządzaniu klubem. Mat Mario może wyliczysz ile miasto musiałoby wydac na promocje jeśli nie Wisła (a wydawało np.na bzdurne reklamy w BBC) oraz policz koszty roczne oplat SSA za stadion (których nie będzie u konkurentki)- odejmij o tego co dostajemy i powiedz że oni sa dyskryminowani. |
SSA 10 lat płaci za stadion jakieś minimalne koszty, inwestycje zrobiła dwie murawa, i światło. Murawa po czasie bo nie można było grać z Lazio w normalnych warunkach, i jakoś te 10 lat to nie było wystarczająco aby jakieś jedno boisko zbudować, więc nie sądze aby teraz zwolnienie z płacenia za stadion dało takie efekty.
Powiedz mi a cieszyłbyś się gdybys dostał takie same "zabawki"? |
Cytat:
Ale nie o tym tu mowa. |
Cytat:
|
Ludzie przecież miasto nie może umorzyć opłat za użytkowanie/wynajem stadionu. Nie pozwalają na to ustawy... Jedyne co może zrobić miasto to ustalić cene wynajmu na 1% wartości obiektu ( czy to hala, stadio)... Jeżeli, więc nasz stadion będzie kosztował 400 mln zł to Wisła za jego wynajem musi roczniue zapłacić 4 mln zł... Na mniejsze koszty wynajmu nie pozwalają przepisy....
Teraz weźmy pod uwage to o czym mówicie... Wisła faktycznie ma nie płacić za stadion przez kilka lat budując za to boiska treningowe... po pierwsze - podnosi wartośc obiektu o te wpompowane w boiska miliony złotych i automatycznie podnosi sobie czynsz... po drugie - gdzie to ma niby budowac? Boisko atletyczne i cały ten teren do al 3 Maja jest Cupiała... Wiec Wisła nie ma gdzie budować tego ośrodka, bo nie można miejskich pieniędzy wydawac na prywatnej własnosci...! Jedyne na co możemy liczyć to łaskę Cupiała i to, ze to on je wybuduje z własnej kieszeni na tym miejscu, albo, że w razie kłopotów Wrocławia faktycznie coś będzie na rzeczy i dostaniemy szanse na EURO, a wtedy Majchrowski na kolanach do Myślenic i będzie prosił Bogusia o sprzedanie miastu tych terenów za w miare rozsądną cenę... A dawno byśmy mieli już tam ośrodek szkoleniowy gdyby Mięta nie zażyczył sobie w zamian za tereny pieniędzy na koszykówke... ( Cupiał chciał dawa 1,5 mln złotych rocznie, a Mięta powiedział ze takimi pieniędzmi to on sobie może co najwyżej tyłek podetrzeć...) |
Cytat:
Nic nie trwa wiecznie i postaraj się więc naprawdę zapomnieć całkowicie o "niesprawnym" wujku Cupiale i wtedy sobie wyobraź możliwości klubu bez jego budżetu na który to nadal się powołujesz w swoich roszczeniach do klubu. Masz wtedy jakąś propozycje i rozwiązanie, poza nieaktualną wówczas sprawą boisk nawet na wieloletnie raty ? Może wtedy bardziej zrozumiesz stowarzyszenie wyższej użyteczności jakim jest TS Miętty i jego starania, potrzeby oraz możliwosci, zwłaszcza w powyższym kontekście władców i dupowłazów, którzy jedną decyzją o czynszu, mogą także podziękować Cupiałowi za jego wkład i sukcesy dla Krakowa, a wtedy zaczną Cię oni obchodzić bardziej, niż po decyzji o braku hali i lijwidacji sekcji TS, gdy zamiast 1 % to dla przykładu 2 lub 3 % przywalą "złemu" Cupiałowi i jego mistrzowskiej Wiśle? Nie twierdzę, że tak będzie z Wisłą Cupiała, ale trochę pokory i rozwagi, naprawdę by się nam wszystkim przydało, aby zrozumieć, że trzeba z naszej strony uczynić wszystko, aby Wisła skorzystała maksymalnie z Cupiałowego dobrodziejstwa oraz nie pozwolić aby miasto z Cracovią, Wiśle TS i Cupiałowi kazali zejść na Psy. Trzymajmy się razem i nie dajmy się tak źle nam życzącym a będzie dobrze, bo już nie raz brak współpracy Wiślackiej, drogo nas kosztował. A tu zamiast konstruktywnych wniosków, trwa licytacja na całego, kto gorszy w Wiśle i w której, no i te pokrzywdzone Pasy, niewspółmiernie do zasług dla miasta itp.itd.. EDIT sandbender - ta decyzja Cupiała o środkach na bazę czy boiska, wiąże się z możliwosciammi Wisły wynikającymi z jej aktualnego budżetu, w którym obecnie są minusy i nie jest to takie hop-siup, a o historii ja nie rozmawiam, bo to nic obecnie nie pomoże.. |
Gordian sorry ale 4,5 mln zł nie starczyłoby na 1 boisko ?NIeprzesadzaj.Niech będą zwolnienia na 2 lata.Orliki gdzie gra się na osiedlu to nie to samo co regularny trening z trenerem.
Panowie zgoda że 1% musi byc płacony ale........nie jest nigdzie powiedziane że gotówką.Może to być barter.Tj.reklama na stadionie w zamian za opłaty.Może to byc inwestycja w zamian za opłaty.Budowa boisk treningowych nie podnosi kosztu stadionu w żaden sposób. Tak czy siak temat jest warty kontynuowania im więcej szumu wokół niego tym lepiej , może wkońcu ktoś się obudzi |
Cytat:
Ja się powołuję na budżet SSA, spółki, która ma i przychody i wydatki. Nie chcę żeby Cupiał na boisko treningowe wydał nawet 0,01 PLN. Chodzi tylko o podjęcie decyzji - tak budujemy dwa boiska kolo stadionu bo nam sie zaraz jakiś kopacz za pół miliona euro połamie. A pieniądze na to, Wisła powinna znaleźć w swoim budżecie bez chodzenia od drzwi do drzwi. Na zasadzie: wpływy mamy z reklamy, telewizji i czegoś tam jeszcze, wydatki na pensje, najem stadionu i co tam jeszcze mamy oraz inwestycja w postaci dwóch boisk. Przychody minus wydatki ma dac zero albo plus. Jeżeli daje minus to albo zwiekszamy przychody albo tniemy wydatki tam gdzie się da, ale boisko treningowe ma być. Co do dużej bazy treningowej poza R22. Nie widze żadnego powodu aby miala sie ona znajdowac wlasnie na R22. Marnotrawstwo pieniedzy/terenu. Panowie pilkarze maja samochody moga podjechac chocby i 20 kilometrów dziennie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A tak poza tym to mamy przewidywany przez realistów a niedopuszczany do siebie przez optymistów przestój na budowie A/B - a prognozy pogody nie sa najlepsze przynajmniej przez kolejny tydzień |
Wizualizacja zrobiona przez barney22 z forum skyscrapercity.. tym razem dla Wiślaków..
http://img132.imageshack.us/img132/5070/wislablow.jpg |
Takie pytanie oni maja zamiar zacząc montować ten dach w tym roku ?
|
Nie, nie mają!!! Ale zamontują...
|
Cytat:
Jest to inna sprawa niż allegro (gdzie daną rzecz można kupić taniej, albo kupić coś czego nie ma) i biletami lotniczymi (gdzie ich jest stosunkowo mniej w sprzedaży, a także jest z reguły duże zapotrzebowanie - u nas będzie takie na meczach które wymieniłem). Ja nie jestem przeciwny sprzedaży biletów przez internet i sam chce aby takie coś funkcjonowało (też mieszkam poza Krk), ale nic się nie stanie jeżeli od razu tego nie wprowadzą (jednak powinni). Jak ktoś mieszka daleko poza Krakowem, a ma znajomych kibicujących Wiśle to może kupić karnet (ja kupowałem przed każdą rundą na R22 odkąd zacząłem chodzić i nie narzekam), a zawsze w czasie braku możliwości dojazdu może udostępnić go znajomym. Problem rozwiązuje się sam. I nie handluje biletami pod stadionem. |
Ale nalezy isc do przodu, a nie uwsteczniac sie. Z takim marketingiem jak byl do tej pory nie bedzie dobrze, o Kibica (a zarazem potencjalnego klienta) trzeba zawalczyc, a nie wychodzic z zalozenia, ze jak bedzie chcial to przyjdzie na mecz, a jak nie to nie, laski bez. Nie tedy droga... I to jest w kwestii Klubu, tylko i wylacznie. Jako, ze w Krakowie nigdy nic nie bylo i chyba nie bedzie normalnie, nie spodziewalbym sie jakiejs rewolucji w sprzedazy biletow.
|
Cytat:
|
Widzę że dzisiaj dobre informację napływają:
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...2012,id,t.html Wiedziałem że Kraków przejmie organizację mistrzostw bo "ktoś" zawali budowę stadionu:D Teraz trochę lobbingu Krakowa w UEFA i mamy wymarzone Euro, a wówczas możemy być pewni że budowa stadionu nie będzie przeciągana w nieskończoność |
Cytat:
|
Nie wierzę już w EURO w Krakowie. A te wszystkie teksty o tym że możemy zastąpić Wrocław, to wg mnie próba wbicia klina między nas a Śląsk. Czy Wy naprawdę myślicie że Dutkiewicz pozwoli sobie na taką porażkę? To nie Expo... i Dutkiewicz to nie Majchrowski. Zajmijmy się naszym stadionem, a nie problemami innych. Jest jak jest i musimy trzymać rękęna pulsie żeby stadion był. Nawet bez parkingów, poszerzonej Reymonta itd. O bazie treningowej też możemy zapomnieć. Nie mówię że tylko stadion jest ważny, ale niech dokończą choć jedno. Następna w kolejności musi być hala, a potem można się zastanawiać co dalej.
|
baza treningowa..
|
Cytat:
Co ciekawe problemy innych mogą nam pomóc. |
miał być na 2011 ale UEFA zakłada termin ostateczny do którego muszą być oddane wszystkie stadiony.Ten termin to kwiecień 2012.Więc nie oszukujmy się ale ponad rok opóźnienia mieć nie będą. Media naciągają takimi tekstami czytelników i ludzi którzy nadal mają iskierkę nadziei na euro w KRK i mamią ich takimi farmazonami. Szanse Krakowa są równe 0 i musiała by się stać mega tragedia w innym mieście żeby przekazano organizacje nam. Przykre ale prawdziwe i nie oszukujmy się sami:/
|
Kraków może zastąpić Wrocław na Euro 2012
Plan budowy stadionu we Wrocławiu, na którym mają być rozgrywane mecze Euro 2012, posypał się w gruzy. Możliwe, że obiekt nie będzie gotowy na mistrzostwa. To otwiera kolejną szansę dla Krakowa, który będzie miał gotowy stadion w lipcu tego roku i znów może powalczyć o prawo organizacji mistrzostw. http://www.gazetakrakowska.pl/strona...2012,id,t.html |
Nie łaska spojrzeć na poprzednią stronę ? Dalibyście sobie już spokój z tym Euro,jeszcze rok temu było to śmieszne,teraz robi się smutne że są kretyni którzy w to wierzą.
|
Wrocławiaki sobie spokojnie dadzą radę, jakiś tam poślizg będzie, bo zawsze jest, po to UEFA daje takie terminy z zapasem, by było kiedy nadganiać przepuszczony przez palce czas.
Nie wklejajcie bzdur. |
Cytat:
Z tego co rozumiem to stadiony mają być gotowe najpóźniej w połowie 2011 roku. Na dzień dzisiejszy stadion we Wrocławiu będzie skończony najwcześniej w marcu 2011. Czyli z tego wynika że wystarczy poczekać jeszcze 3 miesiące i wszystko się wyjaśni. Poza tym niekonieczne jest przejęcie Euro, a chodzi głównie o to aby Radni tak uważali bo nie pozwolą przed wyborami aby ich oskarżano o niewykorzystaną szansę możliwości przejęcia Euro od Wrocławia. A dla nas to woda na młyn, czyli stadion skonczony w terminie:-D Cytat:
|
Taaaa srały muszki srały będzie wiosna,miej se to euro i daj nam już spokój bo to temat o budowie naszego stadionu a nie o zasranym euro.Zaraz mi wmówisz że to przeze mnie nie ma euro śmiech na sali.
|
A ja mam nadzieję, że jeśli Wrocław nie zdąży i organizatorzy poproszą nas o wzięcie ich części Euro, to my pokażemy im wyprostowany środkowy palec. Szanujmy się! Nie jesteśmy pierwszym lepszym miastem, z którym można sobie pogrywać. Wybrali innych, ok, ale niech wezmą za to odpowiedzialność!
Ale wiem że tak się nie stanie. W końcu Euro w Krakowie można by było odtrąbić jako wielki sukces, i to na parę miesięcy przed wyborami :) |
do crazykaro: te terminy co napisałeś to podawały miasta oraz spółka pl 2012 a nie UEFA. UEFA zastrzega sobie termin do kwietnia 2012 a wewnętrznie każdy może robić sobie terminy jakie chce byle zdąrzył do kwietnia 2012. A terminy jakie miasta podawały typu koniec 2010 roku to poprostu tak zwany wyścig szczurów,które miasto jest lepsze.Jak nie rozumiesz to poczytaj sobie na stronie UEFA a nie siej farmazonu i nie wprowadzaj zamętu. Tak jak mówie nie róbcie sobie zbędnej nadziei bo szanse są równe 0 a nawet mniejsze niestety ;/
|
Cytat:
|
Ja tam nie życzę nikomu źle ale jeśli będą dalej takie problemy we Wrocławiu to tylko na naszą korzyść.. miejmy nadzieje, że sprawa trafi do sądu i Mostostal tak łatwo się nie podda, żeby były non stop odwołania które wydłużają proces.. Nie chodzi o to by im odebrać euro ale żeby omamić radnych bo wtedy nie będziemy się musieli bać o stadion.. ba, nagle znajdzie się kasa na parkingi i bazę treningową..
trzeba trzymać kciuki za mostostal :) |
Ja wolę trzymać kciuki za Wrocław. Oby szybko rozwiązali problem. Dziennikarze robią tanią sensację bo nie mają o czym pisać, wcześniej czy później we Wrocławiu sprawa się wyjaśni (pewnie na korzyść Mostostalu) i ktoś dokończy , a raczej wybuduje ten stadion do końca. Co prawda nasz stadion i miasto będzie przygotowane do imprezy jaką jest ME 2012 prawie 2 lata wcześniej niż Wrocław ale nikt nie powinien mieć złudzeń co do Euro w Grodzie Kraka. Ba... szybko zapomnimy o tym że nie jesteśmy miastem gospodarzem... Wisła nam to wynagrodzi Ligą Mistrzów na nowym stadionie przy R22.
żeby nie było offtopa. Strasznie masywnie nasza Wschodnia wygląda. Twierdza nie do zdobycia. :] |
No ciekawe czy problemy Wroclawia ufunduja nam np parkingi podziemne.
jaja to by byly jakby Wroclaw Euro nie dostal a Krakow tez bo nie ma na czas wlasnie tych parkingow czy innch bajer ale dziennikarze pewnie jak zwykle sprawe naginaja i szukaja sensacji |
Cytat:
|
Cytat:
|
Panowie, wyluzujcie sie. Podczas realizacji projektu zawsze zaklada sie takoz opoznienia jak i pewien zapas finansowy. Juz w fazie planowania bierze sie to pod uwage.
Naprawde nie sadze aby komukolwiek cokolwiek odebrano. |
Niech nic nikomu nie odbierają ale niech sie procesują, odwołują od decyzji i przeciągają sprawę maksymalnie jak tylko można a będziemy mieć stadion oddany w terminie(no lekki poślizg..), murawę, IT, wykończenie D, parkingi, bazę treningową, poszerzenie ulic etc...
|
Postęp prac na stadionie (Hutnika) napawa optymizmem i bardzo prawdopodobny jest koniec wyjazdów do Sosnowca. - Jeśli będzie zgoda, to w umowie dopracujemy wszystkie szczegóły współpracy - zapewnia Szmyt.
"Trwa instalowanie monitoringu, oświetlenia, platform potrzebnych do transmisji telewizyjnych, a przede wszystkim podgrzewanej murawy" - informuje na stronie internetowej ZIS. http://www.sport.pl/sport/1,78980,74...izato ra.html |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl