Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

FraMat 12.11.2011 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1190659)
Baszczu akurat moze mieć żal do Dana (byłem jego wielkim zwolennikiem i szczerze żałowałem jego zwolnienia), bo ten zablokował mu transfer do West Ham.

No jasne. Dan przykul Baszcza do budynku klubowego. Z tego, co nie wszyscy pamiętamy to Dan po prostu radził Baszczowi się szanować, zamiast jeździć na jakies testy.

PhantomRanger 12.11.2011 00:16

Panowie, bądźmy szczerzy, ale Błaszczykowski to już niestety nie jest mentalnie ten piłkarz, który od nas odchodził. Nie wierzę, że w obecnych czasach dałby się za Wisłę pokroić. Dlatego jego ewentualne sprowadzenie upatruje jako S-F. Jak dla mnie to za bardzo przesiąkł tym betonem PZPN-oskim, co negatywnie na jego formę rzutuje.

7 kotów 12.11.2011 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1190682)
No jasne. Dan przykul Baszcza do budynku klubowego. Z tego, co nie wszyscy pamiętamy to Dan po prostu radził Baszczowi się szanować, zamiast jeździć na jakies testy.

Dokladnie tak wlasnie bylo.
"reprezentant Polski musi sie szanowac. Czy reprezentant Anglii wyjezdza gdziekolwiek na testy ? Chyba tylko medyczne przed podpisaniem kontraktu".

Mateusz91 12.11.2011 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1190687)
Panowie, bądźmy szczerzy, ale Błaszczykowski to już niestety nie jest mentalnie ten piłkarz, który od nas odchodził. Nie wierzę, że w obecnych czasach dałby się za Wisłę pokroić. Dlatego jego ewentualne sprowadzenie upatruje jako S-F. Jak dla mnie to za bardzo przesiąkł tym betonem PZPN-oskim, co negatywnie na jego formę rzutuje.

Pewny jesteś?

Ja śmiem twierdzić, że jest inaczej

jerry.lii.lewis 12.11.2011 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1190688)
Dokladnie tak wlasnie bylo.
"reprezentant Polski musi sie szanowac. Czy reprezentant Anglii wyjezdza gdziekolwiek na testy ? Chyba tylko medyczne przed podpisaniem kontraktu".

Odrobina realizmu by tu nie zaszkodziła. Tym się właśnie różni reprezentant Anglii od reprezentanta Polski, że dla pierwszego testy to brak szanowania się, dla drugiego rzeczywistość nie mająca z szanowaniem się nic wspólnego.
Piłkarsko to my raczej potęga nie jesteśmy więc, mając choć cień realnego spojrzenia na sprawy, testy Polaka w angielskiej lidze to raczej nie ujma na honorze.
Gdyby pojechał na testy do Kazachstanu - rozumiem oburzenie, ale do Anglii ????
Zapraszam na Ziemię :)

qchar90 12.11.2011 10:22

ujma na honorze, przecież Baszczynski nie byl przeciez postacia nie znana, gral w reprezentacji Polski, w Europejskich Pucharach i ma jechac na testy? Dan wtedy dobrze mu powiedzial, przeciez Anglicy mieli go gdzie obserwowac

Taxu 12.11.2011 10:29

Wspomnienia Kuby

http://wislalive.pl/blog/kuba_blaszc...rezentacji-53/

Wsciekly Pies 12.11.2011 12:46

Szkoda że my Polacy jak zwykle jeden drugiemu chcemy coś na siłę udowodnić, a potem kończy się to zagrywkami vide marsz niepodległości że Polak prosi Niemca aby Polakowi do.......ił.

Dan Petrecsu to najlepszy trener jaki się mógł nam trafić, nawet nie wiem jak ktoś taki chciał dla nas pracować.
Do dziś nie mieści mi się w głowie że nasze gwiazdki mogły go wypieprzyć, był to jedyny gość który mógł rozkruszyć nasz zapyziały beton w klubie gorszy mają chyba tylko w Pzpn.

No ale niektórym przeszkadzał fakt że nasi wtedy nie grali mile dla oka, jakby teraz było lepiej???

Prawda jest taka że nasi kochani kopacze zamiast się dostosować zrobili dywersję i za tą dywersję na początek od razu powinni dostać po klapsie, bo to jest ewidentne działanie na niekorzyść klubu. Podłożyli się parę razy, no ale kto by na to zwracał uwagę???

Panowie w takiej Flocie Świnoujście jest 10000% lepsza organizacja, duch zespołu, wola walki i chęć budowania wielkiego zespołu.

No ale co dwóch Polaków to trzy różne zdania.

jerry.lii.lewis 12.11.2011 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wsciekly Pies (Post 1190800)
Dan Petrecsu to najlepszy trener jaki się mógł nam trafić, nawet nie wiem jak ktoś taki chciał dla nas pracować.

To całkiem proste - jako piłkarz osiągnął bardzo dużo, jako trener przed objęciem Wisły - NIC
Nie jest tajemnicą, że świetny piłkarz tylko czasem (rzadziej niż częściej) jest dobrym trenerem, więc osiągnięcia piłkarskie nie są żadną rekomendacją.
Natomiast jako anonimowy trener na dorobku wziął cokolwiek mu zaproponowali w Europie przynajmniej jako tako zauważalnej piłkarsko. Na czymś trzeba zacząć budować nazwisko.
U nas wiele nie zbudował, bo zespół grał jak grał i wywalili go i za wyniki + styl i pewnie za gadanie (a gadać lubił), więc teza, że
Cytat:

... był to jedyny gość który mógł rozkruszyć nasz zapyziały beton w klubie gorszy mają chyba tylko w Pzpn.
jest , jak się okazuje, mocno przesadzona.
Betonowi się nie spodobał to go beton wywalił.

lucas8 12.11.2011 20:46

Ja Petrescu nie zapomnę też z tego względu jak opuszczał klub i żegnał się na jakimś spotkaniu ze łzami w oczach. Naprawdę facet był Wiśle oddany i swojej pracy.

gigant 12.11.2011 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1190945)
Ja Petrescu nie zapomnę też z tego względu jak opuszczał klub i żegnał się na jakimś spotkaniu ze łzami w oczach. Naprawdę facet był Wiśle oddany i swojej pracy.

Odkąd pamiętam, każdy nasz trener żegna się ze łzami w oczach, pytanie czy chodzi im o klub czy o kase.

lucas8 12.11.2011 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1190952)
Odkąd pamiętam, każdy nasz trener żegna się ze łzami w oczach, pytanie czy chodzi im o klub czy o kase.

Wskaż mi tych innych trenerów.

gigant 12.11.2011 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1190960)
Wskaż mi tych innych trenerów.

Inni: Maaskant, Skorża. Nie za wiele rozumiesz, więc nie zamierzam wskazywać więcej.

lucas8 12.11.2011 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1190962)
Inni: Maaskant, Skorża. Nie za wiele rozumiesz, więc nie zamierzam wskazywać więcej.


Akurat pamiętam konferencję w szczególnosci ze Skorżą i gościu nie wyglądał na zmartwionego zbytnio. Nie wskazuj mi kasy, gdyż własnie na jej brak po zerwaniu kontraktu nie narzekają nasi byli trenerzy.

gigant 12.11.2011 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1190965)
Akurat pamiętam konferencję w szczególnosci ze Skorżą i gościu nie wyglądał na zmartwionego zbytnio. Nie wskazuj mi kasy, gdyż własnie na jej brak po zerwaniu kontraktu nie narzekają nasi byli trenerzy.

Jednak nic nie rozumiesz. Odpuszczam,

W.I.N.C.H.E.R 13.11.2011 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Taxu (Post 1190747)

o ironio! przedostatnie zdanie artykułu....

... porównajcie sobe z ostatnimi wypowiedziami Kuby o "dynamicznym" emblemacie PZPN.

jerry.lii.lewis 13.11.2011 00:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1190952)
Odkąd pamiętam, każdy nasz trener żegna się ze łzami w oczach, pytanie czy chodzi im o klub czy o kase.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zawsze o to samo ;)

Mateusz91 13.11.2011 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez W.I.N.C.H.E.R (Post 1191012)
o ironio! przedostatnie zdanie artykułu....

... porównajcie sobe z ostatnimi wypowiedziami Kuby o "dynamicznym" emblemacie PZPN.

Po meczu słyszałem wywiad z Kubą w radio, w którym mówił że jako piłkarze są między młotem i kowadłem (czyli kibicami a działaczami PZPN i co najgorsza to im piłkarzom sie obrywa.

Wcale się temu nie dziwię, bo pewnie leśne dziady karzą im takie bzdury wygadywać.

wolfy 13.11.2011 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1190962)
Inni: Maaskant, Skorża. Nie za wiele rozumiesz, więc nie zamierzam wskazywać więcej.

To Ty mało co rozumiesz w temacie.
Nie mam pewności jak Skorża, ale Holender dostanie z Wisły 100% kontraktu. Za jakimi pieniędzmi ma niby płakać? Tymi, które dostanie zajmując się w domu żoną i dzieckiem? Ponad półroczny świetnie płatny urlop - nic tylko usiąść i płakać :lol:

To są ludzie i mają prawo czuć się wkurzeni z powodu niewłaściwego potraktowania przez właściciela klubu. Takiego wieśniactwa przy zwalnianiu szkoleniowców jak u nas nie ma chyba nigdzie w lidze - a przy Petrescu to już w ogóle był styl mistrzowski.

MiroPL 13.11.2011 20:27

Jak dla mnie powinien do Wisły przyjść pan Waldemar Fornalik z Ruchu, jak dla mnie jeden z najlepszych polskich trenerów, cały czas jest wysoko z Ruchem, a co chwila ktoś wykupuje mu zawodników i tak się trzyma wysoko. Jak dla mnie najlepszy trener obecnie dla Wisły.

Proud 13.11.2011 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mirex (Post 1191294)
Jak dla mnie powinien do Wisły przyjść pan Waldemar Fornalik z Ruchu, jak dla mnie jeden z najlepszych polskich trenerów, cały czas jest wysoko z Ruchem, a co chwila ktoś wykupuje mu zawodników i tak się trzyma wysoko. Jak dla mnie najlepszy trener obecnie dla Wisły.

Według mnie to bardzo dobry trener, ale...za spokojny człowiek. Poza tym nie wiadomo jak u Niego z j. angielskim. Mamy w kadrze tak wielu obcokrajowców, że to może być duży problem.

Ogólnie uważam, że z polskich trenerów młodego pokolenia tylko Probierz ma mocny charakter na pracę w naszym klubie. Ale to już tylko gdybanie.

MiroPL 13.11.2011 20:36

Wiadomo pan Probież byłby bez wątpienia najlepszym rozwiązanie ale co dopiero odszedł z ŁKS więc za bardzo do Wisły nie wróci, więc według mnie pan Fornalik też byłby dobrym roziązaniem.

WhiteStarDvisionTheBest 13.11.2011 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mirex (Post 1191299)
Wiadomo pan Probież byłby bez wątpienia najlepszym rozwiązanie ale co dopiero odszedł z ŁKS więc za bardzo do Wisły nie wróci, więc według mnie pan Fornalik też byłby dobrym roziązaniem.

To czy szybko nie wróci to się jeszcze okaże,w Grecji jest masakryczny kryzys,w nie których klubach zalegają po 8-9 miesięcy z wypłatami,w klubie Probierza - 4 miesiące.

Jeśli stanie się tak,że wyprzedadzą mu pół zespołu bądź po prostu atmosfera będzie na tyle fatalna,że wyników nie będzie to wróci i to bardzo szybko.

MiroPL 13.11.2011 21:22

Dobrze by było gdyby przyszedł do Wisły ale może być ciężko.

FraMat 13.11.2011 22:21

Fornalik pracował już w Wiśle jako II trener.
A tak poza tym... Jakie osiągnięcia przemawiają za tym, by był pierwszym trenerem? jak wizja futbolu? jakie doświadczenia europejskie?
I najważniejsze: jaki ewentualny wpływ na kształtowanie polityki sportowej Wisły?
Ze powie Cupiałowi: bedę stawiał na mlodych, polskich, nieopierzonych piłkarzy i uczył ich abc futbolu, techniki i taktyki?
Zejdźcie na ziemię.

Fiti 13.11.2011 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1191350)
Fornalik pracował już w Wiśle jako II trener.
A tak poza tym... Jakie osiągnięcia przemawiają za tym, by był pierwszym trenerem? jak wizja futbolu? jakie doświadczenia europejskie?
I najważniejsze: jaki ewentualny wpływ na kształtowanie polityki sportowej Wisły?
Ze powie Cupiałowi: bedę stawiał na mlodych, polskich, nieopierzonych piłkarzy i uczył ich abc futbolu, techniki i taktyki?
Zejdźcie na ziemię.

To ty zejdz na ziemię. Jose Mourinho do nas nie przyjdzie. A jak to dalej będzie szło w tym kierunku co idzie to jedyne co w Wiśle zostanie Polskiego to nazwa i lokacja. Ma słabych zawodników, zero pieniędzy na transfery, a utrzymuje się wysoko. To co by było gdyby miał lepszych zawodników i więcej kasy na transfery ? I nie uwierzę zakładając hipotetycznie, że gdyby trenerem był Fornalik nie doszli by do nas młodzi Polacy... Dla mnie jest to ważne, i chcę żeby było ich coraz więcej.

willow 13.11.2011 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fiti (Post 1191361)
To ty zejdz na ziemię. Jose Mourinho do nas nie przyjdzie. A jak to dalej będzie szło w tym kierunku co idzie to jedyne co w Wiśle zostanie Polskiego to nazwa i lokacja. Ma słabych zawodników, zero pieniędzy na transfery, a utrzymuje się wysoko. To co by było gdyby miał lepszych zawodników i więcej kasy na transfery ? I nie uwierzę zakładając hipotetycznie, że gdyby trenerem był Fornalik nie doszli by do nas młodzi Polacy... Dla mnie jest to ważne, i chcę żeby było ich coraz więcej.

Przepraszam bardzo, a między Fornalikiem a Mourinho to już nie ma nikogo? No bez jaj.
Powinniśmy zatrudnić trenera z udokumentowanymi sukcesami, z doświadczeniem na arenie międzynarodowej, z jajami i charyzmą. I to wcale nie musi być ktoś klasy Mourinho bo wiadomo, na takiego nas nie stać. Ale na ludzi bez doświadczenia i osiągnięć tym bardziej nas nie stać. Nie jesteśmy bogatym klubem i nie powinniśmy wyrzucać pieniędzy w błoto. A Fornalik oznacza nic innego jak kolejną zmianę trenera za pół roku albo rok...

Dobrego trenera można znaleźć za ok 500 tys Euro rocznie i jeśli chcemy cokolwiek osiągnąć, musimy takie pieniądze wydać. Oczywiście, jeśli za zatrudnieniem dobrego trenera pójdą jeszcze inne działania, jak sensowna polityka kadrowa czy budowa bazy. Ale od czegoś trzeba zacząć i według mnie to powinien być porządny sztab szkoleniowy.

Ventigo 13.11.2011 23:51

Szczerze wołałbym trenera za 150 tyś euro a zaoszczędzone 350 tyś rocznie lepiej przeznaczyć na jakiegoś sensownego grajka a (zwłaszcza że nie mamy ani dobrych skrzydłowych ani dobrych obrońców) bo bez piłkarzy to nawet przyzwoity trener nic nie ugra vide przykład Maskanta czy Skorży(podkreślam słowo przyzwoity czyli nie rewelacyjny, żeby nie było)

marek2a 14.11.2011 00:08

Tak czytam i tylko trenera z Hiszpanii,z niemiec ,a może powinniśmy poszukac w Rosji ,lub na Ukrainie ,Serbii,Chorwacji czy Bułgarii, tam tez sa trenerzy którzy mają sukcesy i nie są drodzy,gdzieś tam jakiś jakiś nerwowy właściciel zwolnił dobrego trenera .wszystkie opcje trzeba rozważyć

zbyniek01 14.11.2011 08:42

Maskant nie wychowywał żadnego wiślaka na reprezentanta polski, nie ma tu do śmiechu bo zawsze się mówi tylko byłych wiślakach w barwach reprezentacji, może to się w końcu zmieni

mistico 14.11.2011 12:19

wracając do tematu - http://www.youtube.com/watch?v=wvYlg...ayer_embedded#!

Nasz Mariusz puścił Pawełka :)

MOER 14.11.2011 13:06

Powiem że początkowo uważałem Fornalika za najlepszego kandydata. Średni piłkarze , niezłe wyniki itd.
Zastanowić się jednak trzeba czy ten trener dałby radę w Wiśle walczącej nie tylko o mistrza ale i LM.
Moim zdaniem NIE!!! Trenując Ruch Fornalik nie ma do czynienia z presją wyniku, kibiców czy właściciela. W Chorzowie sklacił drużynę z ludzi nadających na tych samych falach (czyt.Ślązakach) grającą ten sam system od dobrych kilku lat (wysoki pressing i nic więcej). Każda drużyna w Polsce za priorytet stawia sobie pokonanie Wisły,Legii i Lecha. Mecze z Ruchem są dla nich zwykłym ligowym jak każdym innym. Może ktoś oglądał PP. Ruchu z Cracovią jeśli tak to czy ta drużyna przypominała tą która jak równy z równym walczyła z Wisłą na Reymonta?Myślę że Fornalik nigdy nie spotkał się wcześniej z sytuacją by każdy chciał pokonać jego drużynę za wszelką cenę,nigdy nie spotkał tylu obcakrajowców w jednym zespole ilu jest w Wiśle,nigdy nie prowadził drużyny w której nie ma samych walczaków a panienki które zamiast walczyć chcą wygrywać mecze grając techniczną ładną piłkę!!!Dlatego uważam że się on tutaj nie odnajdzie.Kadry nie zmienisz,priorytetów właściciela którymi jest wynik a nie wyłącznie włączanie młodych zawodników do zespołu również.
Gdyby dostał czas, kilka sezonów na zbudowanie zespołu od podstaw wówczas bylbym za ale wiem że tak nie będzie, wiem że nie kwalifikując się nawet do pucharów zostałby zwolniony dlatego kategorycznie jestem PRZECIW.

P.S to tylko moje zdanie

szprotson 14.11.2011 13:44

Grzesiu Kurdziel trenerem bramkarzy w Arisie Saloniki.

vaazon 15.11.2011 09:53

Pawełek zaczynał się odradzać przy Kurdzielu, miał kilka bardzo dobrych interwencji na jesień, o Pareice nie muszę chyba wspominać, jak grało mu się na wiosnę :)

Dobry trener.

mitmichael 15.11.2011 15:56

A podobno Pawełek dobrze sie spisuje w 2 lidze tureckiej i zglasza sie po niego coraz wiecej zespołow nie tylko z ekstraklasy tureckiej. Ciekawe czy to prawda czy tylko wymysł tureckich mediow

Teqcontroller 15.11.2011 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1191835)
A podobno Pawełek dobrze sie spisuje w 2 lidze tureckiej i zglasza sie po niego coraz wiecej zespołow nie tylko z ekstraklasy tureckiej. Ciekawe czy to prawda czy tylko wymysł tureckich mediow

Ta , ostatnio zaliczył asystę , i coraz więcej słabszych klubów w 2 lidze się pyta o niego :rotfl:

szczebrzeszcz 15.11.2011 18:34

Cytat:

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Jakub Błaszczykowski został studentem Akademii im. Jana Długosza.

- Kształci się na kierunku turystyka i rekreacja na wydziale pedagogicznym - informuje Marek Makowski, rzecznik uczelni.

Pochodzący z Truskolasów Błaszczykowski piłkarską karierę rozpoczął w RKS Raków. W ubiegłym roku uznano go za najlepszego piłkarza Polski. Obecnie gra w niemieckim klubie Borussia Dortmund. W Częstochowie skończył Zespół Szkół Technicznych.
http://czestochowa.gazeta.pl/czestoc...stochowie.html

Żmijka 15.11.2011 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1191845)
Ta , ostatnio zaliczył asystę , i coraz więcej słabszych klubów w 2 lidze się pyta o niego :rotfl:

Taa, i dlatego dziś dostał statuetkę dla najlepsze piłkarza miesiąca :rotfl:

---------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio znów się pojawia w Krk :P

http://i42.tinypic.com/359ea8z.jpg

szczebrzeszcz 15.11.2011 19:27

kto to jest?
bo dla mnie większość murzynów jest taka sama

fialo 15.11.2011 19:30

Kelichi Ichenacho ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl