![]() |
Cytat:
|
Panowie, bądźmy szczerzy, ale Błaszczykowski to już niestety nie jest mentalnie ten piłkarz, który od nas odchodził. Nie wierzę, że w obecnych czasach dałby się za Wisłę pokroić. Dlatego jego ewentualne sprowadzenie upatruje jako S-F. Jak dla mnie to za bardzo przesiąkł tym betonem PZPN-oskim, co negatywnie na jego formę rzutuje.
|
Cytat:
"reprezentant Polski musi sie szanowac. Czy reprezentant Anglii wyjezdza gdziekolwiek na testy ? Chyba tylko medyczne przed podpisaniem kontraktu". |
Cytat:
Ja śmiem twierdzić, że jest inaczej |
Cytat:
Piłkarsko to my raczej potęga nie jesteśmy więc, mając choć cień realnego spojrzenia na sprawy, testy Polaka w angielskiej lidze to raczej nie ujma na honorze. Gdyby pojechał na testy do Kazachstanu - rozumiem oburzenie, ale do Anglii ???? Zapraszam na Ziemię :) |
ujma na honorze, przecież Baszczynski nie byl przeciez postacia nie znana, gral w reprezentacji Polski, w Europejskich Pucharach i ma jechac na testy? Dan wtedy dobrze mu powiedzial, przeciez Anglicy mieli go gdzie obserwowac
|
|
Szkoda że my Polacy jak zwykle jeden drugiemu chcemy coś na siłę udowodnić, a potem kończy się to zagrywkami vide marsz niepodległości że Polak prosi Niemca aby Polakowi do.......ił.
Dan Petrecsu to najlepszy trener jaki się mógł nam trafić, nawet nie wiem jak ktoś taki chciał dla nas pracować. Do dziś nie mieści mi się w głowie że nasze gwiazdki mogły go wypieprzyć, był to jedyny gość który mógł rozkruszyć nasz zapyziały beton w klubie gorszy mają chyba tylko w Pzpn. No ale niektórym przeszkadzał fakt że nasi wtedy nie grali mile dla oka, jakby teraz było lepiej??? Prawda jest taka że nasi kochani kopacze zamiast się dostosować zrobili dywersję i za tą dywersję na początek od razu powinni dostać po klapsie, bo to jest ewidentne działanie na niekorzyść klubu. Podłożyli się parę razy, no ale kto by na to zwracał uwagę??? Panowie w takiej Flocie Świnoujście jest 10000% lepsza organizacja, duch zespołu, wola walki i chęć budowania wielkiego zespołu. No ale co dwóch Polaków to trzy różne zdania. |
Cytat:
Nie jest tajemnicą, że świetny piłkarz tylko czasem (rzadziej niż częściej) jest dobrym trenerem, więc osiągnięcia piłkarskie nie są żadną rekomendacją. Natomiast jako anonimowy trener na dorobku wziął cokolwiek mu zaproponowali w Europie przynajmniej jako tako zauważalnej piłkarsko. Na czymś trzeba zacząć budować nazwisko. U nas wiele nie zbudował, bo zespół grał jak grał i wywalili go i za wyniki + styl i pewnie za gadanie (a gadać lubił), więc teza, że Cytat:
Betonowi się nie spodobał to go beton wywalił. |
Ja Petrescu nie zapomnę też z tego względu jak opuszczał klub i żegnał się na jakimś spotkaniu ze łzami w oczach. Naprawdę facet był Wiśle oddany i swojej pracy.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Akurat pamiętam konferencję w szczególnosci ze Skorżą i gościu nie wyglądał na zmartwionego zbytnio. Nie wskazuj mi kasy, gdyż własnie na jej brak po zerwaniu kontraktu nie narzekają nasi byli trenerzy. |
Cytat:
|
Cytat:
... porównajcie sobe z ostatnimi wypowiedziami Kuby o "dynamicznym" emblemacie PZPN. |
Cytat:
|
Cytat:
Wcale się temu nie dziwię, bo pewnie leśne dziady karzą im takie bzdury wygadywać. |
Cytat:
Nie mam pewności jak Skorża, ale Holender dostanie z Wisły 100% kontraktu. Za jakimi pieniędzmi ma niby płakać? Tymi, które dostanie zajmując się w domu żoną i dzieckiem? Ponad półroczny świetnie płatny urlop - nic tylko usiąść i płakać :lol: To są ludzie i mają prawo czuć się wkurzeni z powodu niewłaściwego potraktowania przez właściciela klubu. Takiego wieśniactwa przy zwalnianiu szkoleniowców jak u nas nie ma chyba nigdzie w lidze - a przy Petrescu to już w ogóle był styl mistrzowski. |
Jak dla mnie powinien do Wisły przyjść pan Waldemar Fornalik z Ruchu, jak dla mnie jeden z najlepszych polskich trenerów, cały czas jest wysoko z Ruchem, a co chwila ktoś wykupuje mu zawodników i tak się trzyma wysoko. Jak dla mnie najlepszy trener obecnie dla Wisły.
|
Cytat:
Ogólnie uważam, że z polskich trenerów młodego pokolenia tylko Probierz ma mocny charakter na pracę w naszym klubie. Ale to już tylko gdybanie. |
Wiadomo pan Probież byłby bez wątpienia najlepszym rozwiązanie ale co dopiero odszedł z ŁKS więc za bardzo do Wisły nie wróci, więc według mnie pan Fornalik też byłby dobrym roziązaniem.
|
Cytat:
Jeśli stanie się tak,że wyprzedadzą mu pół zespołu bądź po prostu atmosfera będzie na tyle fatalna,że wyników nie będzie to wróci i to bardzo szybko. |
Dobrze by było gdyby przyszedł do Wisły ale może być ciężko.
|
Fornalik pracował już w Wiśle jako II trener.
A tak poza tym... Jakie osiągnięcia przemawiają za tym, by był pierwszym trenerem? jak wizja futbolu? jakie doświadczenia europejskie? I najważniejsze: jaki ewentualny wpływ na kształtowanie polityki sportowej Wisły? Ze powie Cupiałowi: bedę stawiał na mlodych, polskich, nieopierzonych piłkarzy i uczył ich abc futbolu, techniki i taktyki? Zejdźcie na ziemię. |
Cytat:
|
Cytat:
Powinniśmy zatrudnić trenera z udokumentowanymi sukcesami, z doświadczeniem na arenie międzynarodowej, z jajami i charyzmą. I to wcale nie musi być ktoś klasy Mourinho bo wiadomo, na takiego nas nie stać. Ale na ludzi bez doświadczenia i osiągnięć tym bardziej nas nie stać. Nie jesteśmy bogatym klubem i nie powinniśmy wyrzucać pieniędzy w błoto. A Fornalik oznacza nic innego jak kolejną zmianę trenera za pół roku albo rok... Dobrego trenera można znaleźć za ok 500 tys Euro rocznie i jeśli chcemy cokolwiek osiągnąć, musimy takie pieniądze wydać. Oczywiście, jeśli za zatrudnieniem dobrego trenera pójdą jeszcze inne działania, jak sensowna polityka kadrowa czy budowa bazy. Ale od czegoś trzeba zacząć i według mnie to powinien być porządny sztab szkoleniowy. |
Szczerze wołałbym trenera za 150 tyś euro a zaoszczędzone 350 tyś rocznie lepiej przeznaczyć na jakiegoś sensownego grajka a (zwłaszcza że nie mamy ani dobrych skrzydłowych ani dobrych obrońców) bo bez piłkarzy to nawet przyzwoity trener nic nie ugra vide przykład Maskanta czy Skorży(podkreślam słowo przyzwoity czyli nie rewelacyjny, żeby nie było)
|
Tak czytam i tylko trenera z Hiszpanii,z niemiec ,a może powinniśmy poszukac w Rosji ,lub na Ukrainie ,Serbii,Chorwacji czy Bułgarii, tam tez sa trenerzy którzy mają sukcesy i nie są drodzy,gdzieś tam jakiś jakiś nerwowy właściciel zwolnił dobrego trenera .wszystkie opcje trzeba rozważyć
|
Maskant nie wychowywał żadnego wiślaka na reprezentanta polski, nie ma tu do śmiechu bo zawsze się mówi tylko byłych wiślakach w barwach reprezentacji, może to się w końcu zmieni
|
wracając do tematu - http://www.youtube.com/watch?v=wvYlg...ayer_embedded#!
Nasz Mariusz puścił Pawełka :) |
Powiem że początkowo uważałem Fornalika za najlepszego kandydata. Średni piłkarze , niezłe wyniki itd.
Zastanowić się jednak trzeba czy ten trener dałby radę w Wiśle walczącej nie tylko o mistrza ale i LM. Moim zdaniem NIE!!! Trenując Ruch Fornalik nie ma do czynienia z presją wyniku, kibiców czy właściciela. W Chorzowie sklacił drużynę z ludzi nadających na tych samych falach (czyt.Ślązakach) grającą ten sam system od dobrych kilku lat (wysoki pressing i nic więcej). Każda drużyna w Polsce za priorytet stawia sobie pokonanie Wisły,Legii i Lecha. Mecze z Ruchem są dla nich zwykłym ligowym jak każdym innym. Może ktoś oglądał PP. Ruchu z Cracovią jeśli tak to czy ta drużyna przypominała tą która jak równy z równym walczyła z Wisłą na Reymonta?Myślę że Fornalik nigdy nie spotkał się wcześniej z sytuacją by każdy chciał pokonać jego drużynę za wszelką cenę,nigdy nie spotkał tylu obcakrajowców w jednym zespole ilu jest w Wiśle,nigdy nie prowadził drużyny w której nie ma samych walczaków a panienki które zamiast walczyć chcą wygrywać mecze grając techniczną ładną piłkę!!!Dlatego uważam że się on tutaj nie odnajdzie.Kadry nie zmienisz,priorytetów właściciela którymi jest wynik a nie wyłącznie włączanie młodych zawodników do zespołu również. Gdyby dostał czas, kilka sezonów na zbudowanie zespołu od podstaw wówczas bylbym za ale wiem że tak nie będzie, wiem że nie kwalifikując się nawet do pucharów zostałby zwolniony dlatego kategorycznie jestem PRZECIW. P.S to tylko moje zdanie |
Grzesiu Kurdziel trenerem bramkarzy w Arisie Saloniki.
|
Pawełek zaczynał się odradzać przy Kurdzielu, miał kilka bardzo dobrych interwencji na jesień, o Pareice nie muszę chyba wspominać, jak grało mu się na wiosnę :)
Dobry trener. |
A podobno Pawełek dobrze sie spisuje w 2 lidze tureckiej i zglasza sie po niego coraz wiecej zespołow nie tylko z ekstraklasy tureckiej. Ciekawe czy to prawda czy tylko wymysł tureckich mediow
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------- Ostatnio znów się pojawia w Krk :P http://i42.tinypic.com/359ea8z.jpg |
kto to jest?
bo dla mnie większość murzynów jest taka sama |
Kelichi Ichenacho ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl