![]() |
Po Euro wywalą Dyzmę, więc nie powinno być źle. Mecze z Ukrainą i Anglią na Narodowym przy 55 tysiącach i rewanże na Wembley i w Kijowie- zapowiada się ciekawie.
|
Po EURO2012 nasza reprezentacja bedzie rozbita, a nowy selekcjoner bedzie mial 1 towarzyski mecz zeby to poukladac?? Dlatego lepiej z Anglikami grac w pazdzierniku/listopadzie, a potem w czerwcu(kiedy Angole beda mieli w nogach po 60-70 spotkan). Chociaz wiekszych szans nam nie daje, bo nie lezy nam taki silowy futbol i regularnie wtapiamy z nimi. I tak zadecyduja mecze z innymi, ale gdyby tak wygrac z wyspiarzami na narodowym...to byloby cos pieknego.
|
Ech, Czarnogórcy i my, to mamy szczęście do Anglików.. :P
|
http://www.weszlo.com/news/7404-Euge...zna_pan_slowo_
Ja ino mówia, że ten wywiad się im z Ojgenem udał :lol: |
Spełniły się moje najczarniejsze sny - trafiliśmy na Mołdawię. No i co teraz będzie?
|
Cytat:
Grupa świetna chyba, przynamniej z tego co patrzyłem, jak mogła wyglądać grupa śmierci. Ale przy obecnym selekcjonerze na awans nie ma szans. |
Cytat:
|
Moim zdaniem Ojgen wybrnął całkiem nieźle z tych pytań, tzn. przyjął dobrą taktykę, że chodziło mu o to, iż piłkarsko został wychowany po niemiecku, a jako człowiek czuje się pół na pół. Z tym, że te słowa są bezwartościowe, przy jego stwierdzeniu rok temu, że nie chce grać dla Polski.
Z drugiej strony to był wywiad bodajże dla Kickera, więc jest też taka możliwość (bardzo mało realna mimo wszystko), że kontekst zdania został wypaczony - jakby nie było Kicker od zawsze był mało rzetelny i trochę antypolski. |
Myślałem że tylko ja odniosłem takie wrażenie. Ojgen całkiem dobrze odpowiadał. Wybrnął z beszczelnych i prowokacyjnych pytań w najlepszy możliwy sposób.
Jest niemieckim piłkarzem? Oczywiście że jest. Argument Weszło, że Olisadebe jest bardziej Polski od niego całkowicie obalony: Olisadebe - Mówi po polsku. Ojgen - Mówi po polsku. Olisadebe - Żona Polka. Ojgen - Żona Polka. Obaj czują się częściowo polakami, nie mają szans w swojej reprezentacji (tak, Oli też by wybrał Nigerię), więc postanowili grać w drugiej. Eugenii czy Ojgen? Kubica sam się na zachodzie przedstawia jako "Kubika" - po co mają się męczyć, i tak dobrze nie powiedzą. Woźniacka ma coś wspólnego z Polską? Chyba nawet się u nas nie urodziła, ale jest z polskiej rodziny i jakby uznała że reprezentuje barwy naszego kraju też bym to zaakceptował, nie chce to nie. Weszło, jak to weszło. Szuka dziury w całym. Szuka bardzo skrupulatnie, a jak nie znajdzie to bierze wiertarkę i robi. No, ale przyjemnie się ich czyta. |
Cytat:
|
Cytat:
To co mówi i co robi jest dla mnie obrzydliwe. Ogólne wrażenie jakie można odnieść to: Wszystko co niemieckie jest lepsze, wszystko zawdzięczam Niemcom ale zagram dla Polski bo kiedyś tam się urodziłem, grać gdzieś trzeba a w BRD szans na to nie mam. To, ze mówi po Polsku (a raczej w śląskiej gwarze) niewiele dla mnie oznacza. Rzecz zapewne nie do udowodnienia ale nie sądzę, aby tak się działo ze szczególnej miłości do gwary a raczej ze zwykłej wygody.Wszak rodzice pewnie tak mówili nie znając na początku niemieckiego więc jest to dla niego pierwszy język. W mojej prywatnej hierarchii stoi tylko ciut wyżej od Klossego. A może i nie...tamten przynajmniej jest konsekwentny, nie mówi po polsku (chociaż potrafi) i nie udaje, że chce mieć z Polską cokolwiek wspólnego. Generalnie nie zamierzam oglądać "reprezentacji" z Boenischem, Matuszczykiem, Obraniakiem, Polanskim, Arboledą i innymi wynalazkami. Dawno zostały już popieprzone proporcje. Nie odmawiam prawa gry w kadrze piłkarzom urodzonym albo wychowanym na emigracji. Ale tylko wtedy kiedy rzeczywiście ich związki z krajem są szczere. Natomiast w przypadku Polanskiego zakrawa to na hipokryzję i obłudę tak jak napisało Weszło |
Cytat:
|
ale czaicie jaka podnieta by była i orgazmy kiedy by Polanski strzelił gola
Eugeniusz, geniusz, geniusz!!! |
A ja mam pytanie... Czy posiadacie kartę klubu kibica kadry? kto jej nie ma, ten nie obejrzy meczu kadry... Od 8 sierpnia będą dostępne bilety na mecz z germanią, a bez karty nie kupię biletu. Czy ktoś z Was jest już jej właścicielem? Wiem, że opłata za nią wynosi 32zł...
|
Cytat:
Niech se tam robi co chce. Z drugiej strony jak się wreszcie nie weźmiemy za szkolenie młodzieży to tak koło 2018 będziemy grać całą jedenastką takich "Polaków" bo inaczej będziemy na poziomie np. Estonii bez prawa do marzeń o awansie do czegokolwiek. |
Jako selekcjoner postąpiłbym podobnie do reprezentacji Hiszpanii, czyli gre oparł na zawodnikach z 1/2 klubów, żeby nie bylo sytuacji, że pare miesięcy tłuką coś w klubie, a potem tydzień w reprezentacji. Gre ofensywną oparłbym na zawodnikach Śląska Wrocław: Dudek, Milla, Sobota, Gancarczyk, Ćwielong(?), do tego grona dorzuciłbym skrzydłowych Błaszczykowskiego, Obraniaka, Małeckiego w formie z zeszłego sezonu, ew. Melikson na środek. W ataku Brożek/Lewandowski. Z obroną byłby problem i tu trzeba byłoby zlepić zawodników z różnych klubów, bo nie ma chyba w ekstraklasie dobrej obrony złożonej głównie z Polaków.
|
Tylko wiesz, jakby Ci to powiedzieć ... "te" 2 hiszpańskie kluby odstają troszeczkę poziomem od naszych.
|
Cytat:
|
Cytat:
tak, na srodku Melikson z Polanskim i Obraniakiem, tuz za nimi para stoperow Arboleda - Perquis. Na lewej obronie oczywiscie musi zagrac Boenisch ! Moze sie uda przekonac Aquafresce to atak bylby tez ogarniety. Kur@@. ale co z bramkarzem, prawym obrońca i skrzydłowymi, bo tam niestety POLACY :-/ |
http://www.youtube.com/watch?v=4TI96oLRjM0
Apropos naszych 'zagranicznych' reprezentantów EDIT: http://euro2012.onet.pl/reprezentacj...2,artykul.html Smuda wysłał nowe powołania, a wśród nich na skrzydło Rybusa...nie Małeckiego tylko bezproduktywnego Rybusa. Nie mam juz siły do tego gościa. |
Nasz mistrz taktyki oraz urodzony przygarniacz kazdego kto ma polski paszport i nie ucieka na drzewo wyslal dodatkowe powolania :
Maciej Rybus, Jakub Rzezniczak ( Legia ) Hubert Wołąkiewicz ( Lech ) Nie wiem czy Maciek mu placi, czy moze za bardzo sie polubili ale to juz jest naprawde przegięcie pały. Rybus opie** sie od ponad sezonu, gra jak wiekszosc naszej ligi i co? Dostaje powolanie... Ta reprezentacja jest coraz bardziej groteskowa. |
Najlepsze jest to -
Piszczek- pół roku bez gry w piłkę będzie ( w klubie podobno też ) Peszko- ława na dzień dzisiejszy Matuszczyk- ława Błaszczykowski ( nasz kapitan ) - ława Lewandowski- pójdzie na ławkę jak barrois wróci doliczając do tego takie kwiatki jak Rybus czy Murawski nie widzę tego optymistycznie .. |
|
Własnie była konferencja prasowa przed spotkaniem z Gruzja i Polanski stwierdził, ze to co pisały gazety to nie jest do konca prawda. Ciekawe czy mial na mysli tez wypowiedz Bilda, ze liczy sie dla niego tylko i wylacznie reprezentacja Niemiec.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Tym bardziej, że Borussia grając na trzech frontach musi stosować rotację w składzie i Błaszczykowski zapewne skończy ten sezon tak jak poprzedni, czyli połowa występów w pierwszym składzie, połowa z ławki rezerwowych. Trudno więc stwierdzić jednoznacznie, że "Błaszczykowski - ława". Na ławie to przynajmniej pół sezonu spędzi taki Klich, ale Kuba jest w zupełnie innej sytuacji. Cytat:
Więc jeśli Lewandowski będzie bardzo dobrze funkcjonował z drużyną (tak jak w meczu z HSV), to Klopp niczego nie będzie zmieniał, bo ten trener nie ma sentymentów. Przykład? Na lewej obronie grał zawodnik będący absolutną legendą tego klubu, czyli Dede, w pewnym momencie wszedł w jego miejsce młody Schmeltzer i zagrał na tyle dobrze, że został na tej pozycji prawdopodobnie na długie lata. Inny przykład? Kontuzji uległ Niemiec Owomoyela, uważany za pupila trenera Kloppa, wszedł w jego miejsce (mimo wszystko) anonimowy Piszczek z Polski, grał dobrze, nikt potem nic nie zmieniał. Podobnie sytuacja się ma z Zidanem (rewelacyjny sezon 2009/2010), czy poniekąd Błaszczykowskim. Tak że w tym momencie wszystko jest w nogach Lewandowskiego, dostał niepowtarzalną, życiową szansę i grając dobrze, strzelająć bramki, może przeskoczyć Barriosa w hierarchii, bo u Kloppa nie ma gwiazdek, nie liczy się nazwisko i zdanie kibiców, tym bardziej, że Klopp ostatnio stwierdził, że Lewandowski był najlepszym piłkarzem na boisku w ostatnim, a przecież świetnie grali wtedy dosłownie wszyscy. A nawet jeśli Lewy będzie grał nieźle, a Barrios wróci do jedenastki, to ta niezła gra poprawi mu notowania u Kloppa i będzie grał jeszcze częściej. Niemniej jednak mecz z HSV pokazał, że Lewandowski powoli dochodzi do tego poziomu, który jest niezbędny do gry w tym wielkim klubie, dochodzi w sposób podobny, jak robił to kiedyś Piszczek. I powiedz mi teraz, czy ktoś w momencie, kiedy Piszczek przychodził do Dortmundu wierzył, że stanie się on bodaj najlepszym prawym defensorem ligi? No właśnie. Cytat:
|
Cytat:
Tak czy siak ten caly Ojgen mowi najlepiej po polsku, ze wszystkich naszych dotychczasowych wynalazkow i za to plus dla niego. |
Smuda po rozmowie z Meliksonem... niedługo repra będzie tak samo polska jak i Wisła
http://euro2012.onet.pl/reprezentacj...4,artykul.html |
Cytat:
Obie te gazety są również raczej antypolskie i ja byłbym skłonny uwierzyć, że to do końca nie były słowa Polańskiego, ale też czy było tak, czy inaczej to nie dowiemy się nigdy. |
Cytat:
|
No i zaczyna się wybielanie Ojgena. Tak, gazety przekręciły kilka artykułów pod rząd, on nigdy nie powiedział, że nie chce grać dla Polski... Mógł to sprostować wtedy, widocznie mu nie zależało.
Co w tym dziwnego, że Polak (podobno) mówi po polsku? To, że ktoś się wychował za granicą nie zwalnia go z tego obowiązku, jeżeli ma polskich rodziców. Tylko ich głupota sprawia, że ich dziecko nie może dogadać się z własną babcią. Plus dla niego - Boże drogi... |
Cytat:
|
Cytat:
Nie jestem za grą w reprezentacji takich ludzi jak Olisadebe, Roger, Arboleda, ale Obraniak, Polański, Boenisch, Melikson jak najbardziej tak. Jeśli ktoś urodził się w Polsce, lub ma polskie korzenie to czemu nie? |
Skonczy sie Euro, nowy trener zmieni zupelnie sklad, nikt z zagranicy juz nie bedzie chcial w naszej reprezentacji bo nie bedzie mial zagwarantowanego wyspetu na duzej imprezie...trzeba poczekac :)
PS: Melikson niech lepiej sie nie zastanawia i powie jasno Smudzie, skoro ten go pyta, ze gra dla Izraela. Szopka wtedy sie skonczy. Chyba ze sie wstydzi :lol:. |
Ja chce zeby gral dla Polski.
|
Gdyby Melikson zdecydował sie na gre u nas to chyba by zostal zwyklym przerzutem... Przeciez chlopak ma za soba juz wystep w meczu towarzyskim. Jesli dobrze pamietam to teraz tez jest do kadry Izraela powolany. I co mialby wyjebac z niej do naszje kadry bo co? Dla ewentualnych korzysci*? Przeciez wtedy by sie okazal zwykla lajza
*tyle, ze tych korzysci sobie nie potrafie za bardzo wyobrazic. Raczej na odwrot, to w Izraelu poziom sportowy jest wyzszy jak u nas No ale coz, swiat sie stacza. Ludzie widza dobrego pilkarza i by oddali dusze diablu oby tylko go miec w kadrze mimo tego, ze przeciez gra dla Izraela. Jak wy sobie to w ogole wyobrazacie?!! Smuda: Maor wez dla nas zagraj Melikson: hmm Smuda: No wez, bedzie fajnie. pograsz se na Euro Melikson: Ale ja juz wystepuje w kadrze Izraela Smuda: Co z tego, Polanski, Boenish tez wystepowali Melikson: W sumie co mi tam, .... z Izraelem. Bede mial blizej na zgrupowania |
Melikson juz sie wielokrotnie deklarowal i chwala mu za to, ze chce reprezentowac swoj kraj - Izrael(gdzie jak wiadomo nie ma szans na wielkie imprezy). Dlatego mowie mu nie, a takze mowie nie probom przekonania go do gry w naszej kadrze. Stawiamy chlopaka w malo komfortowej sytuacji.
Co do Polanskiego, to juz wielokrotnie bylo pisane...kto przez lata udzielal takich wywiadow i kto wrecz kpil z Polski, nie ma prawa gry w naszej reprezentacji. Jezeli wywiady nie byly prawdziwe(tylko idiota w to uwierzy), to facet mogl pozywac dana gazete, portal zadajac sprostowania i odszkodowania :D. Dziwne, ze jakos mu to nie przeszkadzalo? Nie przeszkadzaly mu te "klamastwa" wymyslane przez media...haha P.S - Zebysmy sie nie zdziwili, kiedy na EURO2012 pilkarzy urodzonych i wychowanych w Polsce bedzie 3-4...bo beda grali Arboleda, Perquis, Boenisch, Obraniak, Polanski, Matuszczyk czy Aquafresca. |
Mam nadzieję, że Melikson zagra na Euro, ale w barwach Izraela.Najważniejsze będą dwa najbliższe mecze eliminacyjne z bezpośrednimi rywalami do awansu: Grecją i Chorwacją(w których mam nadzieję zagra i temat: "Melikson w reprezentacji Polski" się zakończy).
|
Ludzie, czy w w ogóle czytacie różne źródła, czy waszym jedynym guru jest Onet?
Nie wrzucajcie, do cholery, wszystkich urodzonych za granicą do jednego wora! Co wam przeszkadza Matuszczyk, który od zawsze grał w juniorskich reprezentacjach Polski? Ja nie mam nic do piłkarzy z polskimi korzeniami, ale, na Boga, Polanski? Was naprawdę nie rusza taka wypowiedź: "Jeżeli nie dostanę powołania, to w meczu Polska - Niemcy będę kibicował Niemcom" ? Jeżeli nie, to nie mamy o czym rozmawiać. Jest różnica pomiędzy wszystkimi Obraniakami, Perquisami a Polanskim. Oni też mają polskie korzenie, ale nigdy nie powiedzieli, że nie wyobrażają sobie gry dla Polski, jak ten niemiecki buc. Wiadomo - gdyby interesowała się nimi reprezentacja francuska, nawet by na Polskę nie spojrzeli - ale tak się nie stało, i nie pieprzyl* w wywiadach, że dla Polski - nigdy. Jedyny problem mam z Boenischem, bo ten gość też zwlekał najdłużej jak tylko się dało... No ale takich rzeczy jak cudowny Ojgen, prawdziwy Polak, nie wygadywał. Ja osobiście nawet nie mam nic do piłkarzy bez polskich korzeni! Ale pod jednym warunkiem: normalne, legalne przyznanie obywatelstwa. Po 5 bodajże latach życia w kraju. A nie tak jak Olisadebe i Roger - tryb przyspieszony. Ktoś powie, że Arboleda dostanie obywatelstwo w normalnym trybie - owszem, ale facet po mistrzostwie biegał z flagą Kolumbii. To wymowne. A co do Meliksona - jeżeli ktoś chciałby, by grał w naszej kadrze,to nie ma za grosz honoru. Maor pokazał na fecie, w jakiej reprezentacji powinien występować :) Niech gra na chwałę Wisły i Izraela. |
Cytat:
Byc moze Obraniaki, Perquisy czy inni nigdy nie udzielili takiej wypowiedzi bo nie potrafia mowic w naszym jezyku :) byly piekne slowa o nauce polskiego i hymnu ale potem gowno z tego wyszlo. Dla mnie to jest smieszne i zalosne zarazem jak reprezentant Polski udziela polskiej telewizji wywiadu po angielsku. Wg. mnie to jest wazna sprawa i patrzac na ten aspekt uwazam, ze Polanski bedzie reprezentowal Polske godniej niz Ci wyzej wymienieni. A co do Arboledy to z jaka flaga mial biegac jak mial wtedy tylko kolumbijskie obywatelstwo ? Byl dopiero rok w Polsce wiec raczej nie byl za bardzo zwiazany z naszym krajem, a w miare przebywania tutaj te zwiazki mogly stawac sie silniejsze. Dlatego obywatelstwo polskie przyznaje sie po 5 latach bo tyle trwa mniej wiecej proces asymilacji. Widzisz nie mozna traktowac pewnych rzeczy wybiorczo. Zreszta pdoobno zlapal dluga kontuzje wiec mam nadzieje, ze ten problem sie sam rozwiazal :) |
Ja powiem jak to wygląda od drugiej strony. Mam chrześniaka w Niemczech, którego z Polską łączy tylko to, że ma matkę i ojca, którzy się urodzili w Polsce, a poza tym zna może 5 słów polskich i do tego z 5 razy był w naszym kraju. Jego starszy brat, kilkunastoletni, który również urodził się w Niemczech, ale był moment, że lepiej mówił po polsku niż po niemiecku cofnął się zupełnie i polski tylko rozumie, a skonstruowanie zdania w naszym języku nie jest już dla niego takie łatwe. Trenuje on od kilku lat piłkę nożną, w drużynie ma Niemców pochodzenia: peruwiańskiego, chorwackiego, serbskiego i tureckiego. Ma w planach przejście do którejś z drużyn juniorskich HSV, choć to jeszcze daleka droga, bo w Hamburgu przesiew jest naprawdę niezły. Jak myślicie jaką reprezentację wybierze jeśli jego kariera potoczyłaby się dobrze? Oczywiście, że niemiecką i nikt go nie będzie przekonywał do innego wyboru.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl