Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Lemoniadowy Joe 09.03.2010 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez madziar (Post 866705)
wieksze szanse to pojecie wzgledne wystarczy spojrzec na Levadie;-)

albo z drugiej strony popatrzeć na Amice gdyby z ta gra zamiast Brugii trafili na Levadie i Debreczyn nie mieli by większy szans na awans niż z Belgami ale nie trafili bo nie zdobyli MP :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 866711)
To chcesz Macieja trzymać tu do końca świata?Smuda po wywaleniu z Wisły poszedł do Legii, i też wtedy wielu wieszczyło,że nas czapką nakryją.Bierzecie w ogóle pod uwagę,że nawet bez zmiany Skorży nie będzie mistrza?Że nowy trener w lipcu przez 2 tygodnie nie zdąży nic zrobić i znowu oberwiemy po zadku od jakichś kelnerów.Wtedy dopiero poznacie smak prawdziwej bryndzy.

a to sugerujesz że od razu przyjdzie ten nowy juz zaraz za tydzien :) sądze że wątpię raczej będzie tak że trzeba Skorże za kare wywalic a co dalej to nie ważne przynajmniej zawsze tak do tej pory było poza jednym przypadkiem z Kasperczakiem

Maciejj 09.03.2010 11:56

to co napisze to zaraz ktoś wyleje na mnie kubeł wymiocin..........

Skorże trza było wywalić na zbyti pysk po Levandii.......... i tyle......

najwyższy czas zmienić trenera... wypalił sie i tyle... i już nic nie będzie z jego poczynań

i mam pytanie głupawe: z taką grą po co puchary nam? żeby odpaść w I rundzie eliminacji np z grajkami z San Marino bądź z Wysp Owczych

nesta 09.03.2010 11:56

Juz pomijajac czy to co pisze Weszlo jest prawda to maja racje co do jednego, struktury w Wisle, ludzie w tej chwili zatrudnieni w jej wladzach... To troche nie przystoi klubowi z takimi ambicjami i tradycja. Kto ma tego trenera szukac ? Ludzie od produkcji kabli czy Jarosz, ktory nie wiem jakie ma doswiadczenie w pilce, ze go zatrudniaja w roznych klubach ?

emjot 09.03.2010 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sqallpl (Post 866699)
Nie jestem jakims wielkim obronca Skorzy ale...

Bedzie to jueszcze wielki placz na forum, jak za rok jego (prawdopodobnie) Legia przyjedzie i nas ogra przy Reymonta.

Wtedy wszyscy powiedza "trener byl dobry, to pilkarze sobie nie radzili i nie chcieli grac".

Legia Urbana ograła Wisłę Skorży wprawdzie nie na Reymonta tylko na Ludowym
ale... fakt jest faktem
i argument to żaden że Legia ze Skorżą...

nesta 09.03.2010 12:01

Cytat:

Coraz częściej wymieniana kandydatura szkoleniowca GKS Bełchatów Rafała Ulatowskiego wydaje się mało prawdopodobna. - To jeszcze niezbyt doświadczony trener. Na razie musi zbierać szlify, żeby objąć taki klub - mówił nam w poniedziałek jeden z doradców Cupiała. Dzięki porażce Legii i utrzymaniu pozycji lidera Skorża ma jeszcze jedną szansę. Jeśli przegra w Białymstoku, straci stołek.
gazeta.pl

Chociaz tyle..

YkCzyk 09.03.2010 12:02

W pewnym stopniu rozumiem falę krytyki i rozgoryczenia, ale niektórzy mają chyba nierówno pod sufitem.

Po co Legii drugi Urban , tak? ale to Skorża wywalczył 2 mistrzowskie tytuły, a nie Janek, poza tym o ile pamiętam sezon przed objęciem Wisły przez Skorżę skończyliśmy w tabeli za Cracovią i nawet Koroną Kielce, jeśli się nie mylę na 8 albo 9 miejscu. Nie dokonaliśmy jakichś super wzmocnień a Skorża potrafił zdobyć mistrzostwo z tym klubem.
Podejrzewam, że po zwolnieniu Skorży na forum pojawi się sytuacja podobna jak z Petrescu, kiedy mu nie wychodziło wiekszość chciała go wy.......ić, ale zdobywając z Unireą majstra otworzył niektórym oczy i uświadomił, że kiepskim trenerem wcale nie był.
Budowanie zespołu na przyszłe lata trzeba zacząć nie od wywalenia trenera a piłkarzy, którym wyraźnie w głowach się popierniczyło od tego dobrobytu.

it 09.03.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 866688)
Trener Skorża powinien poprowadzić drużynę do końca sezonu a w tym czasie jest czas na szukanie nowego człowieka i nie powinien to być polski trener.
Najlepiej ktoś z warsztatem holenderskim,lub francuskim.
W tej chwili najważniejszą sprawą ,ważniejszą nawet od mistrzostwa jest w miarę jak największe zapełnienie stadionu.
Jeśli na stadionie będzie odpowiednia frekwencja łatwiej o reklamy ,sponsora,zainteresowanie medii a co za tym idzie pieniądze. Nie muszę dodawać ,że jeśli one będą ,to i będą odpowiedni ludzie (trenerzy,zawodnicy).
Już teraz klub powinien zająć się ,jak największym rozpowszechnieniem kart kibica ,by w odpowiednim momencie łatwo i szybko sprzedać miejsca na stadionie.

Wszystko fajnie, trafne wnioski, tylko pytanie jak to osiągnąć, skoro w klubie poza sztabem trenerskim i zawodnikami jest ponoć całych dwóch pracowników, tzn. Jakub Jarosz i Adam Musiał.
Oni na pewno spowodują zapełnienie stadionu, że hohoho....

funkykoval 09.03.2010 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 866673)
Pomylka, mialo byc Levadia. Tak czy siak jak widac porazki pozostaja w glowie :)

Dla mnie najwiekszą porażką jest 8 miejsce na koniec sezonu, za Legią, Cracovią, Lechem, Koroną Lubinem i Bełchatowem. W składzie wcale nie gorszym od posiadanego dzisiaj, z jakże wysoko cenionym dzisiaj przez niektórych Paulistą (pamiętam jak był mecz z Basel i Okuka wpuścił Paulistę, to na trybunie był jęk zawodu, gdy zobaczyli kto wchodzi - potem Jasiek przyczynił się do zwycięstwa..), Zieńczukiem, Baszczem, itd.
Wówczas przegraliśmy w lidze tylko 4 razy, ale mieliśmy za to 16 remisów!!!!!!!!!!

LooNatyk 09.03.2010 12:27

odnosnie ludzi zarzadzajacych, to poprsotu Pan Cupial juz tak ma. W artykule http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,...as=3&startsz=x padaja takie oto zdania:

"...Z emisji obligacji nic nie wyszło, bo Cupiał zatrzymał projekt. Wtedy odszedłem. Rozstaliśmy się w przyjaźni, choć to bardzo trudny człowiek do współpracy. Dostałem od niego na pożegnanie piękny stuletni pejzaż Krakowa. Mam tę satysfakcję, że byłem jedynym członkiem zarządu Telefoniki, który sam odszedł, pozostałych pan Cupiał powyrzucał..."

ciezko wiec stworzyc jakis stabilny pion zarzadzajacy, kiedy nie ma sie pewnosci co do swojej przyszlosci. Widac w calej TF panuja takie zwyczaje jak u nas w klubie.

eye63 09.03.2010 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 866684)
Jeżeli faktycznie zwolnią Skorżę, to oznacza to oddanie walkoverem mistrzostwa... Żenada...

Albo wręcz odwrotnie, jeśli zatrudnią kogoś z głową. Moim zdaniem piłkarze mają już w głębokim poważaniu Skorżę i jego taktykę, a wciąż są to zawodnicy, którzy grać w piłkę potrafią w naszej buraczanej lidze bardzo dobrze.

Zatrudnienie trenera może dać ten dodatkowy bodziec do pracy, ale to nie może być "kosa", która najbardziej by się tu przydała - bo piłkarzyki znów skończą sezon na ósmym miejscu. Trzeba kumpla, więc Ulatowski jest na razie najlepszym kandydatem.

Bo nie wierzę, że klub sprowadzi solidnego szkoleniowca z zagranicy, który przetrząsłby trochę tą szatnią.

MaG* 09.03.2010 12:51

Skorża powinien wylecieć bo gość widać ,że nie jest na miarę naszych ambicji.
Problem tylko z tym ,że znaleźć kogoś lepszego będzie niesamowicie trudno.

A Skorża powinien dokończyć robotę do końca sezonu bo jak wyleci teraz to jesteśmy w dupie !

koyoot 09.03.2010 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 866732)
Albo wręcz odwrotnie, jeśli zatrudnią kogoś z głową. Moim zdaniem piłkarze mają już w głębokim poważaniu Skorżę i jego taktykę, a wciąż są to zawodnicy, którzy grać w piłkę potrafią w naszej buraczanej lidze bardzo dobrze.

Zatrudnienie trenera może dać ten dodatkowy bodziec do pracy, ale to nie może być "kosa", która najbardziej by się tu przydała - bo piłkarzyki znów skończą sezon na ósmym miejscu. Trzeba kumpla, więc Ulatowski jest na razie najlepszym kandydatem.

Bo nie wierzę, że klub sprowadzi solidnego szkoleniowca z zagranicy, który przetrząsłby trochę tą szatnią.

Wiec moze zamiast .......ic takie farmazony, zastanowic sie i zrobic wreszcie cos w pelni profesjonalnie i wywalic tych ktorzy najbardziej zawodza? Czyli pilkarzy?

tomo 09.03.2010 12:54

Piłkarzykom potrzebny jest trener o warsztacie podobnym do Felixa Magatha (za pysk trzyma każdą drużynę, którą prowadzi - coś się nie podoba to out), chociaż nie wiem czy gwiazdki wytrzymałyby taki cykl treningów jaki proponuje ten pan.

FraMat 09.03.2010 12:55

Bez sensu to wszystko, ale do tego w naszym klubie się przyzwyczajam.

Trzeba było pożegnac się ze Skorżą, albo po Levadii, albo przed okienkiem zimowym.
Zwalnianie trenera w trakcie rozgrywek jest glupotą.
No chyba, że ma sie w zanadrzu przynajmniej Domenecha i kasę na 18 nowych piłkarzy na samym początku okienka letniego.

Jednak pocieszam się, że Cupiał uczy się choc opornie.
- Po porażce z Tblisi zwolnił Kasperczaka ale dopiero w przerwie zimowej. Sprowadził Liczkę, który niec nie wniósł, ale i niewiele zdążył popsuć i w efekcie byliśmy mistrzem, bo przewaga wypracowana przez Kaspra była wystarczajaca.
- Po obawach związanych z Petrescu, chociaż Dan miał lepsze wyniki na początku rundy niż dzisiaj na poczatu rundy ma Skorża, Dana wyrzucono i sprowadzono gościa z nawiskiem, ale bez umiejętności: Okukę. Efektem było rozwalenie drużyny, spadek formy, ósme miejsce.

Cenię Skorżę, za dwa MP, za to, że są w grze Wisły od czasu do czasu jakieś przebłyski lepszego, ale niestety Skorża popełnia za dużo błędów. Jesli nawet chce wprowadzić w Wiśle nowy styl gry to popelniane błędy w przygotowaniach, co skłania mnie do wydana opinii, że powinien jeszcze się dlugo uczyć. Jednak nie kosztem Wisły.
Oczywiście, dla postawienia drużyny na nowe tory, nauczenia nowej taktyki czy stylu, nie wystarczy rok. Potrzeba co najmniej trzech sezonów, przepracowanych w tym samym, stabilnym skladzie. Jednak nie ma stabilnego składu z czego wniosek, że Skorża nie wyprowadzi Wisły na wyższy poziom jeszcze przez następne dwa, trzy lata.
Pytanie czy zrobi to ktoś inny?
Kandydatury Probierza czy Ulatowskiego sa po prostu żałosne,
Schaefer to taki medialny odwracacz uwagi.A żaden porzadny, młody trener z Zachodu nie przyjdzie bez gwarancji wspołpracy klubu.
Mogą przyjśc co najwyżej emeryci trenerscy szukajacy dodatkowej kasy.
Jednym słowem: jestesmy w d...

Wbrew wszystkiemu licze jednak na Jarosza. On po cos został zatrudniony. Mam nadzieję, że po to by zorganizować nową drużynę wokół nowego sensownego trenera

1q2 09.03.2010 12:56

Ja tu popieram część osób twierdzących że zmiana 'dziś' , to w dużej mierze szansa na powtórkę 8 miejsca, pewnie nie ósmego, bo niżej niż na 6 to się spaść w tym sezonie nie da ale wiadomo o co chodzi.

Na dziś nie ma w Polsce żadnego wolnego trenera który by dawał cień nadziei na to że będzie lepszym trenerem niż Skorża.Jest kilka nazwisk które można by wziąć pod uwagę ale to są trenerzy zajęci więc oczywistym jest nie nie rzucą swoich klubów z dnia na dzień, szczególnie że komfort pracy w Wiśle nie idzie w parze z wymaganiami.

Trenerowi z za granicy potrzeba by kilku miesięcy by ogarnąć w ogóle z kim ma doczynienia.Doniesienia o niemieckim dziadku, traktuje jako chęć zarobienia wierszówki przez dziennikarzy a nie realną szansę.Zresztą ten trener przypomina 'naszego' Heńka i pewnie wynik by miał podobny jak Kasper w Zabrzu.

Tak w ogóle to uważam ze trener to nasze mniejsze zmartwienie, większe jest takie że klub wygląda jak firma do likwidacji.Oczywiście to tyko takie porównanie ale żeby firma z budżetem 30 mln miała de facto 2 pracowników, żeby kompletnie nie interesowała się budowaną 'siedzibą', żeby nie miała prezesa, człowieka od spraw sportowych, żeby dała się publicznie ośmieszać przez urzędującego prezydenta.
Kompletnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.

maRgrabkarz 09.03.2010 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 866732)
Albo wręcz odwrotnie, jeśli zatrudnią kogoś z głową. Moim zdaniem piłkarze mają już w głębokim poważaniu Skorżę i jego taktykę, a wciąż są to zawodnicy, którzy grać w piłkę potrafią w naszej buraczanej lidze bardzo dobrze.

Zatrudnienie trenera może dać ten dodatkowy bodziec do pracy, ale to nie może być "kosa", która najbardziej by się tu przydała - bo piłkarzyki znów skończą sezon na ósmym miejscu. Trzeba kumpla, więc Ulatowski jest na razie najlepszym kandydatem.

Bo nie wierzę, że klub sprowadzi solidnego szkoleniowca z zagranicy, który przetrząsłby trochę tą szatnią.

nie no eye dochodzimy już w tym momencie do lekkiej paranoi. Mamy świat piłkarski naginać do rzeczywistości naszych piłkarzyków? :) Właśnie to jest i było zgubne przez ostatnie lata, stąd nasze "sukcesy" na arenie międzynarodowej. Oni potrzebują zamordystę, który im co chwile przypomina jak mało znaczą i ile muszą harować. Pocieszające jest jedynie to, że jak sami już przyznają w wywiadach, Maciej przestał być dobrym wujkiem obracającym słowami typu: "proszę, dziękuję". Jak im nie pasuje takie traktowanie to wychodzi na to, że nie nadają się do piłki i trzeba amatorów po prostu powymieniać. a to już niestety całkowicie inna bajka...
Skorża musi zostać... do końca sezonu. :-P

Żmijka 09.03.2010 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Acapelo (Post 866675)
dokąd w Wiśle był ten co poleciał za korupcję to coś tam grali, potem przyszedł Janas i zaczęła się stopniowa degrangolada... tak to widzę.

To marnie dość widzisz, bo Janas jest praktycznie od początku (przyszedł bodaj miesiąc po Skorzy). Z resztą pomijając ten fakt, to z Blachą zajmowali się (zajmują) zupełnie czym innym.

dj_ibutti 09.03.2010 13:02

Jeżeli zwolnią Skorżę to pytanie brzmi: Kulawik czy Janas Jr ? A wtedy wierzycie w puchary? Żaden szanujący się trener nie jest w tym momencie bez pracy, żaden szanujący się trener nie przyjdzie z dupy na 12 meczów przed końcem sezonu i zgodzi się (zapewne) na klauzule o zdobyciu mistrzostwa.

Skorża obiecał że w Białym zobaczymy inna Wisłę. Piłkarze podobnie. Pozostaje czekać do piątku i zobaczyć. Jedno jest pewne, przegrana w Białym będzie oznaczać że to czy drużynę poprowadzi Skorża, czy Janas Jr. nie ma żadnego znaczenia, bo coś nie tak jest z piłkarzami.

1q2 09.03.2010 13:06

Za tydzień się wiele wyjaśni.Zobaczymy czy nasi są w stanie w ogóle strzelić gola i zobaczymy na co tak na prawdę stać Amike

pan_premier 09.03.2010 13:17

powtórzę to co pisałem kiedyś:
najlepszym momentem na zwolnienie wypadającego przeprosić kibiców był grudzień, teraz to jest już po ptokach.

Jedyna nadzieja w nowym trenerze jest taka, że będzie reagował na to co się dzieje na boisku, natchnie kopaczy. Ale czy to starczy do mistrzostwa? wątpię.


Komedią wszechczasów będzie jeśli doczłapiemy na tym 1 miejscu i trener z 3 mistrzostwami zostanie zwolniony. na papierze to szaleństwo, w rzeczywistości przykra, zapóźniona w czasie konieczność

KoPer 09.03.2010 13:18

Z tego co mi wiadomo to Heniu Kasperczak jest wolny :D

FraMat 09.03.2010 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 866755)
Z tego co mi wiadomo to Heniu Kasperczak jest wolny :D

niestety, to samo powiedział mu kiedyś Cupiał: jesteś Pan wolny....

KOMINEK 09.03.2010 13:30

Bóg wybacza Cupiał nigdy (stety czy niestety)

MatMario 09.03.2010 13:42

Weszlo.com dziś wychodzi na najbardziej opiniotwórcze źródło informacji piłkarskiej... Nie wiem jak oni sobie to wyobrażają ale ja tego nie widzę.

Kasy brak, bazy treningowej brak, drużyna to szpital i wrzucają w to nowego trenera.

Ja dobrze myśle że w przyszłym tygodniu gramy PP?

mr_kwolf 09.03.2010 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez YkCzyk (Post 866720)
W pewnym stopniu rozumiem falę krytyki i rozgoryczenia, ale niektórzy mają chyba nierówno pod sufitem.

Po co Legii drugi Urban , tak? ale to Skorża wywalczył 2 mistrzowskie tytuły, a nie Janek, poza tym o ile pamiętam sezon przed objęciem Wisły przez Skorżę skończyliśmy w tabeli za Cracovią i nawet Koroną Kielce, jeśli się nie mylę na 8 albo 9 miejscu. Nie dokonaliśmy jakichś super wzmocnień a Skorża potrafił zdobyć mistrzostwo z tym klubem.
Podejrzewam, że po zwolnieniu Skorży na forum pojawi się sytuacja podobna jak z Petrescu, kiedy mu nie wychodziło wiekszość chciała go wy.......ić, ale zdobywając z Unireą majstra otworzył niektórym oczy i uświadomił, że kiepskim trenerem wcale nie był.
Budowanie zespołu na przyszłe lata trzeba zacząć nie od wywalenia trenera a piłkarzy, którym wyraźnie w głowach się popierniczyło od tego dobrobytu.

Jak dla mnie przyjście Kosowskiego, Jirsaka, Boguskiego, Ćwielonga i Niedzielana, a w zimie Matusiaka, Diaza i Łobodzińskiego to duże wzmocnienia. Szczególnie jak na polskie warunki.

szczepanwislak 09.03.2010 14:02

Maciej Skorża w 2007 roku wygrał z Winfriedem Schäferem wyścig o posadę trenera Wisły. Dziś niemiecki szkoleniowiec jest brany pod uwagę jako następca Skorży na Reymonta.

Pisze dziś '' Przegląd Sportowy "
No ciekawe na ile jest to wiarygodna wiadomosc

koyoot 09.03.2010 14:02

Acapelo problem w tym ze ide o zaklad ze wtedy trzeba byloby dzwodnic po karetke po kazdym treningu a pierwszy sklad Wisly w pewnym momencie to byliby 17 latkowie lub juniorzy starsi, bo nie byloby kim grac przez kontuzje.

dj_ibutti 09.03.2010 14:09

Wiarygodna tak jak cały PS...

Acapelo 09.03.2010 14:13

Jakby Lucescu albo Halihodzic zgodzili się przyjść, w 1 sekundzie bez wahania pozegnałbym Maćka (powiedziałem przed porażką z Arką, że jak wystawi taki sam środek pomocy i przegrają to dla mnie jest już skończony).

szczepanwislak 09.03.2010 14:13

Mi zawsze ta gazeta wydawała się wiarygodna , ale teraz to już także coś i mi tu " smierdzi.."


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl