Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

wislak68 05.01.2010 01:36

Decyzją adminów moja odpowiedź na post radnego Olszówki została w tym temacie okrojona ze względu na to że była ona nie na temat. Trudno mi dyskutować z ich decyzją bo w rzeczy samej jest to prawda (co zresztą sam podkreślam w swoim poście). Byłbym natomiast ciekaw (i zadałem to pytanie administratorom) w jaki sposób uargumentować fakt ze nie zostały usunięte niektóre z postów radnego Olszówki (chociażby nasza prywatna korespondencja zamieszczona przez radnego na forum) które nijak nie mają się do tematu stadionu i hali. Byłbym wdzięczny za informację.

A tymczasem wszystkich zainteresowanych zapraszam do tematu politycznego gdzie przeniosłem pełną wersję swojego postu. Zapraszam.

Wicked 05.01.2010 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafil (Post 837734)
Jak zobaczyłem zdjęcia z budowy, to zacząłem się zastanawiać, jaka będzie widoczność ze szczytów narożników - patrząc na to zdjęcie:

to przecież nie będzie widać drugiego końca murawy. Jak dla mnie to trochę bez sensu, chyba że jednak będzie widać drugą stronę. Wiecie coś na ten temat?

Tyle marudzenia i wielkiej rozmowy było na temat odległości pola gry od murawy, że chyba wypadało by już pamiętać o tym, że linia boczna będzie plus minus w połowie odległości pomiędzy schodami na D1 a pleksą pomiędzy D1 a D2

Ps. Może dajmy już spokój polityce w tym temacie, jest od tego osobny wątek, a skupmy się na budowie, bo o ile pogoda nie pokrzyżuje planów za niedługo zaczną się ciekawe rzeczy (dach nad C i prefabrykaty na A/B)

Fuks 05.01.2010 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Filip92TS (Post 837747)
Dach zasłania, ale ale A i B.
Choć trzeba poczekać aż pojawi się dach nad narożnikami i C. Ale podejrzewam, że będzie widać :p

sugerujesz ze dach nad C bedzie zasłaniał ludziom z C widok na boisko? ....

rav 05.01.2010 10:55

W ostatnich dniach prosiliśmy, by nie prowadzić tu dyskusji politycznych. O polityce możemy tu dyskutować TYLKO w kontekście budowy stadionu czy hali. Od teraz wszelkie posty wykraczające poza ramy będą usuwane.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 837374)
(...) chciałbym poprosić go w tym temacie o skomentowanie informacji które znalazłem w prasie sprzed kilku lat jakoby to właśnie on miał być osobą najmocniej lobbującą za przyznaniem przez miasto dotacji na remont lodowiska na którym swoje mecze rozgrywają ... (no wiadomo kto).
Zaznaczam od razu że ze sprawą zetknąłem się dopiero niedawno i jedyną wiedzą jaką dysponuje w tym względzie są informacje prasowe (które nie muszą być prawdą). Byłbym wdzięczny gdyby pan radny odniósł się do tych newsów i potwierdził/zaprzeczył temu że wspierał klub z drugiej strony błoń w uzyskaniu pomocy ze strony miasta.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 837764)
Dla jasności sprawy pozwolę sobie najpierw zacytować fragment artykułu który wzbudził moje zainteresowanie i spowodował to że chciałem uzyskać komentarz Pana radnego:

(...)
(Cytat pochodzi z GK z 22/12/2009) (poniżej link: próbowałem wkleić tak jak umiałem, przepraszam jeśli nie działa, zainteresowani sprawdzeniem na pewno sobie poradzą)

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...asta,id,t.html

To w końcu chodzi o materiał prasowy sprzed kilku lat, czy ten sprzed niespełna dwóch tygodni?

Ja Ci to wyjaśnię, gdyż wiem jak wyglądała sytuacja od środka i byłem świadkiem pewnej dziwnej scenki, związanej z autorem tego artykułu.

Najpierw fakty, z których większość można sprawdzić w dokumentach. Radny Olszówka złożył 30 poprawek do budżetu przedstawionego przez Majchrowskiego. Wśród nich była najważniejsza, przekazująca 32 mln zł na budowę hali Wisły. Wśród nich były też jakieś poprawki na hale Cracovii, nie pamiętam już dokładnie jakie, ale chyba dotyczyły one przede wszystkim remontu lodowiska.

Dzień przed głosowaniami nad budżetem, po dziesiątkach rozmów jego i m.in. Ludwika Miętty-Mikołajewicza z radnymi, prezydentem i urzędnikami, widząc że jego poprawki mają małe szanse przejścia, radny Olszówka wycofał wszystkie poprawki za wyjątkiem tej jednej dotyczącej hali Wisły. Zresztą wiedział już też, że prezydent w swojej autopoprawce zapisał 4 mln zł na hale: 100-lecia Cracovii i lodowisko Cracovii, więc nie było sensu tego dublować.

Po co ta Cracovia? To oczywiste:
1. Spójrzmy na sprawę obiektywnie. Podobnie jak wiślackim koszykarkom, tak i hokeistom Cracovii hala jest potrzebna. Grają na obiekcie o żenującym standardzie. Radny Olszówka jest kibicem Wisły, ale jako osoba interesująca się sportem doskonale zna także problemy i potrzeby Cracovii. I jako odpowiedzialny radny nie blokuje z premedytacją takich inicjatyw.
2. Była większa szansa, że dzięki poparciu lodowiska i hali Cracovii przez D. Olszówkę, radni kibicujący pasom poparliby halę TS Wisła w głosowaniu budżetowym. Tak uczynił m.in. radny Stanisław Rachwał, kibic Cracovii, ten który podnosił kciuk do góry po słowach prezydenta na treningu noworocznym (widać to na jednym z filmów).

Warto dodać, że radny Olszówka był inicjatorem powstania uchwały zobowiązującej prezydenta Majchrowskiego do podjęcia wszelkich działań zmierzających do budowy hali TS Wisła. Uchwała została przyjęta najpierw przez Komisję Sportu, później przez Radę Miasta. Podczas obrad Komisji Sportu w tej sprawie zauważyłem pewną sytuację, która wyjaśnia skąd taki artykuł w "Gazecie Krakowskiej", ale o tym parę zdań później. W sprawie hali Wisły spotykał się dwukrotnie z Majchrowskim i namawiał też radnych do głosowania za nią. Ws. hal Cracovii - wpisał ją do poprawek, natomiast lobbowały za nią takie osoby jak Józef Lassota, Stanisław Rachwał, Janusz Filipiak no i pewnie Jan Okoński (doradca prezydenta).

Cofnijmy się o kilka dni. W GK pojawił się artykuł pióra Piotra Rąpalskiego "Radni Krakowa wojują na forum Wisły" http://www.gazetakrakowska.pl/183652,blabla,id,t.html
Nie trudno się domyśleć, że tekst ten zainspirował urażony słowami Olszówki na naszym forum radny Grzegorz Stawowy. Do tamtego artykułu przekazał dziennikarzowi prywatne maile, oczywiście udzielił komentarza. Grzegorz Stawowy to radny PO, sympatyzujący z "Pasami", swego czasu wpisał się także kilka razy na ich forum. Zasadniczo stara się wspierać Cracovię, aczkolwiek gdy na szali stawiane są dobro jego kariery politycznej czy partii i dobro Cracovii wybiera to pierwsze - pokazał to choćby na ostatnim głosowaniu budżetowym, gdy nie poparł dotacji na halę 100-lecia Cracovii, bo PO miała dyscyplinę klubową. Z powyższego artykułu wynika jasno, że Stawowy i Olszówka się nie znoszą :)

Istotną rolę w całej sprawie odgrywa redaktor Rąpalski. Od jakiegoś czasu to wielki kumpel Stawowego. Stawowy podrzuca mu materiały, udziela komentarzy, generalnie żyją w symbiozie ;) I tu właśnie ciekawostka, której byłem świadkiem. Wspomniane obrady Komisji Sportu ws. hali TS Wisła (w Kom. Sp. zasiada także Stawowy) prowadził jej wiceprzewodniczący, Dariusz Olszówka. Prowadził dość dynamicznie. Obok mnie siedział Rąpalski, naprzeciwko Stawowy. Stawowy składał dłoń "w dziubek" i z szyderczym uśmiechem "przedrzeźniał" nią mówiącego akurat Olszówkę. Wymieniał z Rąpalskim porozumiewawcze spojrzenia, uśmieszki, puszczał oczko :) Widząc to, a następnie czytając teksty P. Rąpalskiego nie mam wątpliwości, że pisze on tak, jak mu Stawowy powie.

Moim zdaniem sytuacja z artykułem z 22 grudnia, który wklejasz, wyglądała tak: Stawowy, kibicujący Cracovii, nie złożył żadnej poprawki na którąś z jej hal, głosował też przeciw, ale zależy mu na poparciu kibiców Cracovii. Jako że nie znosi Olszówki, który te poprawki formalnie zgłosił, zasugerował Rąpalskiemu, by napisał że prezydent Majchrowski, zapisując we własnej autopoprawce pieniądze na halę 100-lecia i lodowisko Cracovii - obłaskawił Olszówkę. Jest to oczywiste nadużycie. Przy czym także w tym artykule masz cytat z Olszówki: - Najważniejsze są jednak środki na halę Wisły. Jeśli pojawią się w budżecie, poprę go. Ostatecznie się nie pojawiły, więc budżetu nie poparł.

Aha, przypomnę też, że to Rąpalski napisał jako pierwszy o tym jak grupa kibiców Wisły "sparaliżowała sesję Rady Miasta" (http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/...html), na której omawiano sprawę dodatkowych kosztów stadionu przy R22. Jak było, wszyscy wiemy: kibice zaśpiewali "Jesteśmy dumą tego miasta", przewodnicząca RM poprosiła o spokój, stojący na mównicy wiceprezydent Trzmiel uśmiechnął się, stwierdził, że sprawa Wisły będzie omawiana później i tyle. Całość trwała może 20s., a Rąpalski napisał o paraliżu! Z moich informacji wynika, że dostał zresztą za to potężny opi...ol w redakcji GK ;-)

Mam nadzieję, że wyczerpałem temat. W razie wątpliwości zapraszam na priva.

* * *

Jeszcze krótko o jednej sprawie, bo w rozmowach z paroma osobami usłyszałem, że Majchrowski nie zapisał w autopoprawce do budżetu pieniędzy na halę TS Wisła, ponieważ były to ogromne środki (32 mln) wobec w sumie 4 mln (3+1) na lodowisko i halę 100-lecia Cracovii. Trzeba więc wyjaśnić, że Majchrowski był proszony (głównie przez L. Mięttę-Mikołajewicza i D. Olszówkę) o wpisanie do autopoprawki budżetowej jedynie 2 mln zł na halę Wisły, co pokryłoby wykonanie projektu wykonawczego (niezbędny do zdobycia pozwolenia na budowę) oraz dokonania podziału geodezyjnego działki TS Wisła - tak by wydzielić z niej teren pod nową halę i ten teren przekazać miastu. Ostatecznie prezydent zapisał w budżecie 4 mln na Cracovię i 0 na Wisłę (nie licząc 600 tys. zł na stadion, które zaplanowano dwa lata temu).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 837764)
(...)Byłbym natomiast ciekaw (i zadałem to pytanie administratorom) w jaki sposób uargumentować fakt ze nie zostały usunięte niektóre z postów radnego Olszówki (chociażby nasza prywatna korespondencja zamieszczona przez radnego na forum) które nijak nie mają się do tematu stadionu i hali. (...)

Odpowiedź otrzymałeś na privie. Decyzję o usuwaniu podjąłem wczoraj i usuwam posty które pojawiły się po podjęciu decyzji.

Marszałek 05.01.2010 13:30

Narzekacie. Pewnie,że na pierwszy rzut oka wygląda to jakby był budowany bez planu i architekta.(narożniki to jakaś kpina) Ale i tak nie narzekam,bo w kontekście cudu rozpatruje to,że w ogóle stadion powstaje.Obawy tylko miałem,że rozkopią i nagle kasy zabraknie. A to widać jakoś się kręci. Jak na nasze polskie warunki to doprawdy zgrabnie to przebiega. Oczywiście na telebimy,parkingi nie liczę,bo to nie pod tą szerokością geograficzną takie rzeczy, i świadomy tego tym bardziej doceniam,że budowa jako tako idzie. Ja nie kryje swojej radości co do tego,że nowy obiekt u nas powstaje. I mało mnie interesuje,że te pieniądze są przegłosowane tą samą ręką co kurnik Cracovii czy jej lodowisko. Oni mnie nie interesują w ogóle, mogą tylko ze swej strony podziękować tym co przyczynili się do tego,że powstaje nasz stadion.

ciacho 05.01.2010 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 837853)
Narzekacie. Pewnie,że na pierwszy rzut oka wygląda to jakby był budowany bez planu i architekta.(narożniki to jakaś kpina) Ale i tak nie narzekam,bo w kontekście cudu rozpatruje to,że w ogóle stadion powstaje.Obawy tylko miałem,że rozkopią i nagle kasy zabraknie. A to widać jakoś się kręci. Jak na nasze polskie warunki to doprawdy zgrabnie to przebiega. Oczywiście na telebimy,parkingi nie liczę,bo to nie pod tą szerokością geograficzną takie rzeczy, i świadomy tego tym bardziej doceniam,że budowa jako tako idzie. Ja nie kryje swojej radości co do tego,że nowy obiekt u nas powstaje. I mało mnie interesuje,że te pieniądze są przegłosowane tą samą ręką co kurnik Cracovii czy jej lodowisko. Oni mnie nie interesują w ogóle, mogą tylko ze swej strony podziękować tym co przyczynili się do tego,że powstaje nasz stadion.

Dziwne to twoje podejście. Na początku budowy, w 2004 roku, to faktycznie cudem było, że stadion zaczął powstawać. Ale dzisiaj? Jeśliby dzisiaj nie powstawał to byłaby to kompromitacja miasta (w sumie jeszcze jedna do kolekcji) biorąc pod uwagę to, że "jutro" nowy stadion będzie miała prawie każda drużyna ekstraklasowa i nie tylko (fakt, że jedne lepsze, drugie gorsze). Więc podejście "cieszmy się, że w ogóle coś będzie" do mnie osobiście nie przemawia i wg mnie trzeba otwarcie mówić, że za takie pieniądze jakie właduje się w ten stadion, to co powstanie to jest taki nowocześniejszy "kurnik", a powinna być Alianz Arena (zachowując proporcje i zdrowy rozsądek oczywiście).

palikot 05.01.2010 14:08

a kiedy ruszą z zapleczem na D? przecież nie bedzie juz sie chyba dało wchodzić bokiem?...

rav 05.01.2010 14:17

A ruszą?

Ostatnie zdanie miasta w tej kwestii brzmiało: "szukamy sponsora, niech Wisła szuka sponsora, niech operator szuka sponsora".

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych ustaleń dotyczących D. A nie chodzi tylko o drogi dojścia, ale też wykonanie klatek schodowych ("po co schody w trybunie..?" - myślał ktoś, kto odbierał to cudo) czy toalet. Plus wykończenie przestrzeni komercyjnej. Mówi się, że to może kosztować nawet kilkanaście mln zł.

kweber 05.01.2010 15:39

no po prostu niesamowite !!!!
coś mi tu pachnie tanią autopromocją ...

http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html

WILU TS 05.01.2010 15:55

Klasyczny artykuł sponsorowany przez klub,co by troszkę przypomnieć o stadionie i zaprzeczyć niby rzekomym kłopotom...

rav 05.01.2010 16:03

Po prostu pojawił sie ktoś nie mający większego pojęcia o budowie, zadał podstawowe pytania, dostał ładnie brzmiące odpowiedzi (klub do tej pory woli oficjalnie nie krytykować władz miasta, bo jeszcze zdejmą robotników z placu budowy i dopiero będzie...) no i mamy artykuł.

Gwiaździsty 05.01.2010 17:29

Zamiast ciągłych domysłów odnośnie budowy mam pytanie do osób zorientowanych w temacie (a są tu tacy), czy zamiast jałowej bezowocnej polemiki nie dało by się moze w uzgodnieniu z władzami klubu umówić się na wspólne spotkanie z odpowiedzialnym za budowę ze strony miasta i wykonawcy oraz zadać im szczegółowe pytania odnośnie terminów i konkretnych robót na stadionie. Wtedy dopiero będziemy wiedzeć na czym stoimy i czy nas parch nie robi w konia uspokajając, że zdążymy.

tofik 05.01.2010 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kweber (Post 837903)
no po prostu niesamowite !!!!
coś mi tu pachnie tanią autopromocją ...

http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html

Lepsze to, niż czytać wasze zrzędzenie na 200 stron.

Filip92TS 05.01.2010 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 837797)
sugerujesz ze dach nad C bedzie zasłaniał ludziom z C widok na boisko? ....

Nie sugeruję tego. Moja odpowiedź dotyczyła zdj którego zostało zamieszczone ;]

Kajtek 05.01.2010 18:22

No dokladnie, ponad 200 stron zrzedzenia panowie i panie. A wracajac to tego artykulu, to podoba mi sie stwierdzenie "Twierdza Wisly".

crazykaro 05.01.2010 20:32

A w dodatku ostatnie 100 stron w ciągu pół roku!

W końcu jakiś artykuł w którym się nie narzeka. Czasami dość mam tego marudzenia

Fuks 05.01.2010 20:38

miło sie czyta, ale wyglada troche jakby metodą kopiuj wklej napisali ten artykuł:

Cytat:

Tam, gdzie nie będzie trybuny narożnej stanie pawilon medialny – tzw. okrąglak.
:D , ja myslalem ze juz kilka lat stoi

Cytat:

"Twierdzy Reymonta"
tu z kolei szkoda, że nie " Twierdza Reymana "

Arapaho 05.01.2010 21:20

No i parę osób się cieszy że ktoś nie narzeka, artykuł ładnie się czyta :)po prostu pięknie. Jakoś mi to przypomina obietnice o Irlandii, euforia a potem, no cóż...rozgoryczenie..? Taki naród lubi jak go sie mami i obiecuje gruszki na wierzbie a realia? Fe...

Wojtas 06.01.2010 00:23

Artykulik ze az sie chce juz jutro isc na pierwszy mecz...:)

oby realia nie sprowadzily nas na ziemie,trzeba wierzyc ze jednak termin oddania stadionu bedzie dotrzymany.

Marszałek 06.01.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 837863)
. Więc podejście "cieszmy się, że w ogóle coś będzie" do mnie osobiście nie przemawia i wg mnie trzeba otwarcie mówić, że za takie pieniądze jakie właduje się w ten stadion, to co powstanie to jest taki nowocześniejszy "kurnik", a powinna być Alianz Arena (zachowując proporcje i zdrowy rozsądek oczywiście).

Staram się patrzyć obiektywnie na sprawę i wiem, bo po co się oszukiwać,że raczej budowa stadionu z prawdziwego zdarzenia nam nie groziła. To,że prze inwestowano! widać gołym okiem ale w Polsce to jest przecież norma. Byle co byle jak ale za jak najwięcej. Bida intelektualna,stąd takie a nie inne efekty budowy stadionu. Ten co to projektował... to podpisywać się pod tym nie powinien,no ale to dla niego duma zapewne. Dlatego zdając sobie z tego sprawę cieszę się,że coś w ogóle powstało. Poza tym żyjemy w takim kraju,że wykluczyć nie można,że zaraz ktoś coś oprotestuje,budowę wstrzymają,albo coś trzeba będzie przerabiać itd. Mojego zdania nic nie zmieni. Dobrze ,że w ogóle coś jest.


Pewnie,że można było podpisać architektów co już coś fajnego o profilu sportowym zaprojektowali, i wybudować stadion lepszy za te same pieniądze. Ale kto miałby tego dopilnować?

Pero 06.01.2010 13:02

Przechodziłem ok godziny temu koło stadionów Cracovii i naszego. Na Cracovii ludzi jak mrówek, pracują 3 żurawie. Ogólnie coś się dzieje. U nas kręci się garstka ludzi, pracuje 1 dźwig (chociaż w sumie są 2), ale nie widać żadnego rozmachu w tych pracach.

Fuks 06.01.2010 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 838306)
Przechodziłem ok godziny temu koło stadionów Cracovii i naszego. Na Cracovii ludzi jak mrówek, pracują 3 żurawie. Ogólnie coś się dzieje. U nas kręci się garstka ludzi, pracuje 1 dźwig (chociaż w sumie są 2), ale nie widać żadnego rozmachu w tych pracach.

Mowisz o C czy A/B? Na C siedzą w srodku, a na A/B moze czekają na prefabrykanty? :PP

martin_6 06.01.2010 14:03

Bo trwają przygotowania do podnoszenia dachu. Jak już skończą i podniosą to będziesz miał swój rozmach :)

www.rallyonline.prv.pl 06.01.2010 14:08

...
 
A ja mam taką pewną wątpliwość i pytanie jednocześnie do kogoś kto lepiej orientuje się w temacie mianowicie jak patrzę na dzwigary dachowe (te niebieskie :)) to widzę ze różnią się od tych przedstawionych na wizaualizacjach górną belką która je łączy. Na wizualizacjach wszystkie kwadraty połączone byly ze sobą grubymi stalowymi belkami natomiast na stadionie w tej chwili są to cienkie okrągłe rurki - czy to tak zostanie? czy też te rurki zostaną jakoś "obudowane" aby wyglądaly jak na wizualizacjach?

Arapaho 06.01.2010 14:56

tak zostanie.Natomiast ja mam dziwne wrazenie że z jakiegoś powodu nie montują niektórych krzyżowych poprzeczek z tyłu konstrukcji.Nie wyobrazam sobie że tak zostanie jak teraz ale jakby nie patrzeć ponad miesiąc montują juz samą konstrukcję podtrzymującą dach i nadal byłaby nie skończona....nie chce mi sie wierzyc że tak jest w projektach (lub czyms na podstawie to robią bo projektow może i nie ma na to)

KaRaSTSW 06.01.2010 15:28

Ja wiem ze ten temat był wałkowany tutaj ze 100 razy i duzo osób sie teraz zdenerwuje ale czy dowiem sie cos o tych pleksach pomiedzy tybunami? czy one bede zdjete czy zostana ?:) THX

zbymak 06.01.2010 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 838306)
Przechodziłem ok godziny temu koło stadionów Cracovii i naszego. Na Cracovii ludzi jak mrówek, pracują 3 żurawie. Ogólnie coś się dzieje. U nas kręci się garstka ludzi, pracuje 1 dźwig (chociaż w sumie są 2), ale nie widać żadnego rozmachu w tych pracach.

Pewnie ukradli dzwigi bo ja wczoraj naliczyłem 8 z tego dwa zurawie stacjonarne

someonewisp 06.01.2010 15:59

Jak mi wiadomo, przy stadionie Cracovii harują bo tak sobie zażyczył prezydencio Krakowa. Póki ma swój urząd chce jak najbardziej udupić Wisłe. :(

As 06.01.2010 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someonewisp (Post 838366)
Jak mi wiadomo, przy stadionie Cracovii harują bo tak sobie zażyczył prezydencio Krakowa. Póki ma swój urząd chce jak najbardziej udupić Wisłe. :(

A w jakiz to sposob harowka na stadionie Cracovii udupia Wisle? Chciales chyba powiedziec ze brak harowki na stadionie Wisly udupia Wisle.

royalmichael 06.01.2010 18:42

prezydent udupia Wisłę, i to od wyboru architekta stadionu począwszy...

RLY 06.01.2010 18:54

Ludzie dajcie spokój.U nas stadion to konstrukcja żelbetowa przy minusie teoretycznie można lać beton ale nie przy takich opadach śniegu.Na Cracovii konstrukcja stadionu to stalówka wiec teoretycznie w tych warunkach mogą pracować.Co do projektu to pomysł Bogusia a nie Majchrowskiego aby wybrać tego projektanta,projekt wniesiony aportem przez S.S.A.Wszystko rozumiem,ale w tych teoriach spiskowych zbliżamy się niebezpiecznie do sąsiadki.

Gwiaździsty 06.01.2010 19:16

Na Legii kibicom oprócz wygladu stadionu i jego wnętrz w technice 3D , zaprezentowano juz jak będą konkretnie wyglądać bramki wejściowe i jakiej firmy będą, a dzisiaj jak widać równiez krzesełka. U nas takie wiadomości objęte są nadal wielką tajemnicą. Ponawiam pytanie: Czy ktoś z klubu lub stowarzyszenia zamierza uzyskać jakieś informacje z Magistratu lub od wykonawcy. Nie liczę na projekt w technice 3D ale chociażby coś więcej od dywagacji kiedy zaczną stawiać dach lub od domyślania się kiedy pojawi się więcej sprzętu na budowie i co to znaczy.

rav 06.01.2010 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RLY (Post 838420)
Co do projektu to pomysł Bogusia a nie Majchrowskiego aby wybrać tego projektanta,projekt wniesiony aportem przez S.S.A.Wszystko rozumiem,ale w tych teoriach spiskowych zbliżamy się niebezpiecznie do sąsiadki.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Obtułowicz wykonał projekt na zlecenie Wisły, ale stadionu na 20-22 tys. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy trybuny E (jako pierwszej) mówiono, że należałoby zmienić projektanta. Po zrobieniu tej trybuny wszyscy wnioskowali, żeby projekt wykonał ktoś inny. Majchrowski to olał. Nie przekonały go buble w trybunie północnej i południowej, po czym zmianę projektu na stadion 33-tysięczny znów zlecił Obtułowiczowi.

crazykaro 06.01.2010 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 838426)
Na Legii kibicom oprócz wygladu stadionu i jego wnętrz w technice 3D , zaprezentowano juz jak będą konkretnie wyglądać bramki wejściowe i jakiej firmy będą, a dzisiaj jak widać równiez krzesełka. U nas takie wiadomości objęte są nadal wielką tajemnicą. Ponawiam pytanie: Czy ktoś z klubu lub stowarzyszenia zamierza uzyskać jakieś informacje z Magistratu lub od wykonawcy. Nie liczę na projekt w technice 3D ale chociażby coś więcej od dywagacji kiedy zaczną stawiać dach lub od domyślania się kiedy pojawi się więcej sprzętu na budowie i co to znaczy.

Takimi rzeczami jak wizualizacje zajmują się projektanci, a że w Krakowie wiadomo jak to jest ze studiem pana O.to nie liczyłbym na takie "zaawansowane" prezentacje 3D

Arapaho 06.01.2010 21:44

Pan O. nie jest już projektantem.Kto nim jest niewiadomo.Być może Polimex ma kogoś "swojego" bo nie do pomyślenia jest żeby na 6 miesięcy przed zakończeniem budowy nie miała ona swego projektanta
Gwiaździsty- SKWK raczej nie uzyska żadnych informacji -ma to uczynić - jak wszystko pójdzie dobrze - grupa która ma powstać przy stowarzyszeniu (ale niezależnie od niego) a którą wnioskował forumowicz kot i ja.Czy ona powstanie to się okaże, czy zdoła coś ździałać także.Przynajmniej ja nie widziałem wielkiego odzewu na tym forum kiedy padły takie sugestie więc szanse są fifty-fifty.Jeśli ktoś byłby chętny do działania w realu to pisać do mnie PW i jeśli coś się wyklaruje to takie osoby będą brane pod uwagę

Emilio 06.01.2010 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RLY (Post 838420)
Na Cracovii konstrukcja stadionu to stalówka wiec teoretycznie w tych warunkach mogą pracować.

Jesteś w błędzie. Tam też konstrukcja jest żelbetowa.

Zwierze 07.01.2010 09:22

Jak się piszę takie debilzmy żeby tylko sklecić posta to się nie ma co dziwić że jakiś turbo będzie próbował "dorównać" A że tam takich nie brakuje to na wynik nie trzeba było długo czekać.

RLY 07.01.2010 10:35

@Rav to ze mozna bylo zmienic projektanta sie zgodze,ale faktem jest ze S.S.A. dysponowała pełnym projektem stadionu oczywiscie nie o tych gabarytach co teraz.Majchrowski stwierdzil ze taniej i latwiej mu bedzie przerabiac ten projekt niz zlecic nowy.To ile razy projekt stadionu byl przerabiany i o tym jakie bylo podejscie Pana O. do projektu wiemy chyba wszystko.Co do tego drugiego stadionu to faktycznie przepraszam zupełnie nie interesuje się jego budową i tylko przejeżdzając widziałem widocznie konstukcje dachu wydawało mi się ze reszta tez jest stalowa.

rav 07.01.2010 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dymcol (Post 838523)
(...)na hale 100-lecia też nie dostali kasy...
więc bądźmy troszkę obiektywni:)

Dostali na wniosek prezydenta 1 mln zł na rozpoczęcie inwestycji, czyli de-facto wykonanie projektu wykonawczego hali.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RLY (Post 838542)
@Rav to ze mozna bylo zmienic projektanta sie zgodze,ale faktem jest ze S.S.A. dysponowała pełnym projektem stadionu oczywiscie nie o tych gabarytach co teraz.Majchrowski stwierdzil ze taniej i latwiej mu bedzie przerabiac ten projekt niz zlecic nowy.

S.S.A. dysponowała tak naprawdę koncepcją, wizualizacją i jakimś wstępnym projektem, który - gdy zapadła decyzja miasta, że budujemy - została uszczegółowiona już na zlecenie miasta. Poza tym Majchrowski wielokrotnie był ostrzegany przed umiejętnościami Obtułowicza, przy oddawaniu trybuny południowej znaleziono 400 niedoróbek i wad, z których mnóstwo było winą architekta bądź jego brakiem umiejętności współpracowania z wykonawcą. Majchrowski te głosy olał, a już szczytem głupoty było powierzenie Obtułowiczowi praktycznie wykonania projektu nowych trybun wschodniej i zachodniej, gdy wiadomo było, że potrzebne są na ponad ok 10 tys. ludzi każda. Efekt - konieczność pogłębiania fundamentów trybuny zachodniej, bo pan architekt zbadał grunt po stronie wschodniej i przyjął takie same wyniki dla części zachodniej stadionu. A tam było "troszeczkę" inaczej...

saklak1906 07.01.2010 15:18

http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...asto,id,t.html

Moze byc nie wesolo


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl