Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Jaroo1 04.05.2025 15:53

Co jest dziwnego? Stosowanie statystyki a raczej brak stosowania statystyki przez Ciebie w temacie o statystyce xd

Ty nie licz które miejsce zajmiemy jak wszystko wgramy, tylko realnie za pomocą statystyki ocen które miejsce możemy mieć, z kim grać w barażach itp.
Robisz tu pseudo statystyka ....ę z logiki i później śmiesznie to wygląda bo 7 kolejek temu mówiłeś o gonieniu TBB, nawet jeszcze dwie kolejki temu się tym jarales i nagle już tematu nie ma..
Mocna analiza, która się po 1-2 kolejkach rozwaliła xd

Twoje wpisy tutaj sprowadzają się do tego że mówisz "jaka wygramy wszystkie mecze to bedziemy na 2 miejscu, a teraz przegraliśmy więc jak wygramy resztę to da to 3 miejsce". Miszcz matematyki hehe

wiesniak842 04.05.2025 16:02

W przyszlym sezonie jak wygramy wszystkie mecze, awansujemy z pierwszego miejsca ze 102 punktami na koncie. Czego Jaroo1 nie rozumiesz?

Jaroo1 04.05.2025 16:09

Ja wszystko rozumiem oprócz takiego gadania głupot :D

pepe72 04.05.2025 16:29

Generalne w tym temacie mamy wysyp osób nie bardzo rozumiejących o czym się tu pisze i co jakiś czas zapraszam by się przenieść do tematów o których macie pojęcie.
Zwłaszcza, że osoby liczące prawdopodobieństwa dla buków robią to samo. Na początek sprawdzają co jest matematycznie możliwe. A potem na bazie tego ustalane są kursy. Choć oczywiście wchodzi tam więcej zmiennych.

Statystyczne policzenie, że Jaroch podaruje 2 bramki przeciwnikom jest niemożliwe. Zwłaszcza, że pierwszą na spółkę z Letkiewiczem.

pepe72 04.05.2025 16:32

Po szybkim przeglądzie wiślackiego X okazało się, że jeszcze jest matematyczna szansa na 2 miejsce.

Muszą zajść wszystkie warunki:
1. Termalika musi przegrać 3 mecze
2. Płock nie może wygrać ani razu, a w ostatniej kolejce musi być remis
3. Miedź musi
- nie wygrać następnego meczu
- wygrać w 33 z Termaliką
- zremisować w 34 z Płockiem
4. Najważniejsze: Wisła musi wygrać 3 mecze.

Uwaga: nie chciało mi się liczyć małych tabeli.

Karherop 04.05.2025 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1646554)
Problemem jest raczej mierny trener uważający się za geniusza taktyki na ławce Wisły, taki Sobolewski 2.0. Z Dudą i Igbekeme w środku pola przegramy z każdym z czołówki. Niech jeszcze zmieni Jamesa na Sukiennickiego żeby Karcz miał radichę, bo będzie bardziej polsko.

Z takim pajacowaniem Jopa jest bez znaczenia czy awansujemy do baraży czy nie.

Kazdy trener po porazce jest mierny. Czy Misiura tydzien temu po porazce ze Zniczem byl genialnym taktykiem?

Czy Jop po wygranej w Plocku byl genialnym taktykiem?

Prawda zawsze lezy pośrodku. Jop jest u nas z biedy i zlych decyzji, a nie po wielkiej selekcji. Niemniej i tak z opcji darmowych byl dobra opcja po Moskalu.

wolfy 04.05.2025 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1646575)
Kazdy trener po porazce jest mierny. Czy Misiura tydzien temu po porazce ze Zniczem byl genialnym taktykiem?

Czy Jop po wygranej w Plocku byl genialnym taktykiem?

Prawda zawsze lezy pośrodku. Jop jest u nas z biedy i zlych decyzji, a nie po wielkiej selekcji. Niemniej i tak z opcji darmowych byl dobra opcja po Moskalu.

Prawda nie leży po środku, to powiedzenie ignorantów. Są ludzie którzy twierdzą że Ziemia jest płaska, są tacy którzy uważają że jest kulą, czyli co, po środku mamy dysk?
Mylą się zresztą i jedni, i drudzy - Ziemia jest geoidą.

Misiura o ile się orientuję nie przegrał bo zostawił najlepszego piłkarza na ławce, zamiast niego dając juniora na pozycję na której jest beznadziejny. Ot, taki drobiazg.

To jest prawda na temat Jopa, Misiury i Wisły Płock. A że można przegrać mimo że wszystko zrobiło się dobrze? Jasne. Tylko najpierw ten warunek musi być spełniony zanim zaczniemy robić fałszywe analogie i szukać usprawiedliwień.

Jop się skompromitował.

Karherop 06.05.2025 12:10

O ile Poletanovic nadawal sie do 1 skladu, bo troche za wczorajszym magazynem Ryszki w zespole jest sporo urazów które sa tuszowane jak sie da.

Patrzac że nawet SFG mu po wejsciu nie wychodzily to cos moze byc na rzeczy.

Jakbym byl trenerem to tez bym wystawil inny sklad niz to co zobaczylem w piątek, ale nie majac wsadu z wewnątrz zespolu to wszystko opiera sie na gdybaniu.

To tak jakbys popatrzyl na zdjecia z treningu i na tej podstawie oceniał że wszyscy sa zdrowi i w 100% gotowi.

Arkadiusz.Czerepach 06.05.2025 12:19

może wróćmy do meritum tego tematu, oczywiście racje ma Drozd że mamy wszystko w naszych nogach, prosze bardzo wirtualna tabelka przy oczywistym założeniu że wygrywamy wszystko do końca

https://i.ibb.co/B2FmXFGQ/tyh22.png

no bo to chyba jasne że konkurenci nie dowiozą ;)

Fuks 06.05.2025 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1646690)

Patrzac że nawet SFG mu po wejsciu nie wychodzily to cos moze byc na rzeczy.

Abstrahując, że odbiegamy od tematu to o ile się nie mylę, Poletanović zagrał z rożnego piłkę prosto na nogę Rodado, tyle, że ten nie wykorzystał szansy. Bardzo podobna sytuacja do tej z Duarte z meczu z Pogonią Siedlce.

FraMat 06.05.2025 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 1646697)
Abstrahując, że odbiegamy od tematu to o ile się nie mylę, Poletanović zagrał z rożnego piłkę prosto na nogę Rodado, tyle, że ten nie wykorzystał szansy.

To akurat był chyba Kacper

krysztal 06.05.2025 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1646707)
To akurat był chyba Kacper

Niemożliwe,nie bluznij...

FraMat 06.05.2025 14:28

Przepraszam za bluźnierstwo.
Przecież to było w pierwszej połowie ;-) a Poletanovic wszedł w 65 minucie.
Cytat:

19 minuta Ciekawe dośrodkowanie w okolice 15 metra. Rodado z pierwszej piłki wolejem niecelnie.
https://www.wislaportal.pl/live/

A tu jeszcze większe bluźnierstwo
https://www.sofascore.com/football/m...krakow/lmbsxmb

Kacper Duda Graczem meczu
Minutes played
90'
Goals
0
Expected goals (xG)
0.22
Assists
0
Expected assists (xA)
0.44
Accurate passes
34/42 (81%)
Key passes
8
Crosses (accurate)
2 (2)
Long balls (accurate)
2 (1)
Shots on target
1
Shots off target
1
Shots blocked
0
Dribble attempts (successful)
1 (1)
Ground duels (won)
9 (5)
Aerial duels (won)
1 (0)
Possession lost
11
Fouls
0
Was fouled
1
Clearances
0
Blocked shots
0
Interceptions
2
Total tackles
0
Dribbled past
0

wiesniak842 06.05.2025 14:39

Rozmawiacie chyba o dwoch roznych sytuacjach. W 68 minucie po roznym Poletanovicia, niekryty Rodado dostal pilke pod nogi, oddal strzal, ale prosto w bramkarza.

FraMat 06.05.2025 14:53

Nie mam nagrania meczu, ale ten komentarz na YT Pacholskiego ("rzut różny perfekcyjnie wykonany")
https://www.youtube.com/watch?v=BAkljs5xysE
w 25:27
O tym myślałem.

pepe72 09.05.2025 22:14

Stan na piątek (9.05.2025) po meczu.

1. Jeśli Łęczna przegra lub zremisuje z BBT to:
a. mamy baraże
b. tracimy szansę na 2 miejsce

2. w #4859 jest rozpisane co jeszcze jest potrzebne do awansu. Swoje na razie robimy.

Arkadiusz.Czerepach 10.05.2025 10:15

dziś wszyscy jesteśmy Łęcznianami

Karherop 10.05.2025 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1646867)
dziś wszyscy jesteśmy Łęcznianami

Szczególnie że grają jutro

ciacho 10.05.2025 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1646870)
Szczególnie że grają jutro

I to by sie zgadzało, bo z kolei jutro wszyscy jesteśmy niecieczanami.

wolfy 10.05.2025 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1646876)
I to by sie zgadzało, bo z kolei jutro wszyscy jesteśmy niecieczanami.

Też tak uważam.

Byle do baraży przystąpić w pełnym składzie, bez ryzyka kartkowego i możliwie wypoczętym.

Arkadiusz.Czerepach 10.05.2025 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1646876)
I to by sie zgadzało, bo z kolei jutro wszyscy jesteśmy niecieczanami.

czyli nie zalezy ci na awansie bezposrednim
brawo :pala:

Karherop 10.05.2025 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1646876)
I to by sie zgadzało, bo z kolei jutro wszyscy jesteśmy niecieczanami.

Dokładnie tak. Remis bylby pewnie najoptymalniejszy bo stworzylby dla Niecieczy nerwową koncowke sezonu i gre na maxa z Miedzią.

Miejmy juz ten psychiczny spokój z awansem i skupmy sie na szlifowaniu tego co chcemy zagrac w barażach.

A miejsce.. dalej obstawiam 4 co byloby pewnie najlepszym rozwiazaniem. 2 baraże na wyjazdach (a 3 mecze wyjazdowe ogolem pod rzad) logistycznie by nas wymęczył

masada 10.05.2025 18:13

Pogoń Siedlce już 3-0 z Miedzią :D, a potem legniczanie mają jeszcze BBT u siebie i wyjazd do Płocka, czyli wyprzedzenie ich jest bardzo prawdopodobne.

pepe72 10.05.2025 18:31

Na 12 ważnych meczów (w 3 kolejkach), pierwsze dwa z poprawnymi wynikami :>

Jedyny minus, że pierwszy zły wynik kończy grę.

Karherop 10.05.2025 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1646887)
Pogoń Siedlce już 3-0 z Miedzią :D, a potem legniczanie mają jeszcze BBT u siebie i wyjazd do Płocka, czyli wyprzedzenie ich jest bardzo prawdopodobne.

Pytanie czy grajac za tydzien z nimi Nieciecza nie będzie już dożynek.

Fajnie jakby zarowno Arka jak i Nieciecza graly do konca, mino swoich awansow. Patrzac przez pryzmat trenerow powinno tak byc.

Drozd 10.05.2025 19:53

Raczej nie będą odpuszczać, żaden zawodnik nie ma pewności cz go nie uznają za słabsze ogniwo i nie pogonią po awansie...

pepe72 11.05.2025 18:40

Znamy już odpowiedź na pierwsze pytanie.
Wisła nie będzie wyżej niż na 3 miejscu i nie będzie niżej niż na 6.
Gramy baraże niezależnie od wyników innych meczów.
Otwarte jest pytanie z kim gramy te baraże.
Kod:

              razem  dom  wyjazd
kolejka        32      16      16
punkty        56      29      27
średnia        1,75    1,81    1,69
Procent meczów 94%


Sylwus1988 11.05.2025 19:40

jak będą oba mecze barażowe na wyjeźdzei to uważam że w przyszłym roku gramy w esie. Jak u siebie to nie udzwigną tego na stówke.
Zresztą mieliśmy już baraże u siebie. Mieliśmy Płock ostatnio u siebie, i Tychy na wyjeździe i kazdy wie jak to wyglądało, i zawsze wygląda

Levis88 11.05.2025 19:52

Była tez Miedź na wyjeździe czy TBB wiec takie średnie te argumenty

Karherop 11.05.2025 20:43

Te dywagacje z kim lepiej i dlaczego beda trwały do końca. Taki urok kibicowania.

Z naszego punktu widzenia uważam że najważniejsze że nie będziemy (na 99%) mierzyć sie ponownie z Tychami. Tak grającego zespolu przeciw nam w tej lidze nie widziałem. Za rok mogą byc nawet jednym z faworytow do awansu.

Druga najbardziej rozpedzona wiosna drużyna - Polonia, jest mimo wszystko w dołku. Nie mozna bylo utrzymać takiei formy całą wiosnę, a ławki to oni nie mają.

Miedź - Łobo chca wywiezc na taczkach przed barażami.

Płock - maja przewage mentalna, ale z drugiej strony nie grają piłki przecie ktorej nie mozna sie przeciwstawić.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl