Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

montypajton 23.08.2011 23:03

KLĄTWA? FATUM? Niemożliwe. Jakiś nieprawdopodobny zbieg okoliczności? (Nawet data ta sama?) Chyba tak...Pewnie, po to, żeby zal był jeszcze większy;///

Ale z 2strony... spójrzmy na to tak: 2 lata temu, za czasów "świetności" Skorży, nie byliśmy w stanie ograć kelnerów, pozostał wstyd na zawsze. Drużyna znalazła się na równi pochyłej, a "najlepszym" podsumowaniem tamtego sezonu była utrata majstra w ostatniej minucie meczu z Cracovią;/

Rok temu wcale nie lepiej, kiedy nasi piłkarze wyglądali jakby grali w betonowych korkach przy drużynie, o której istnieniu pewnie nikt z nas by się nie dowiedział gdyby Wisła jej nie wylosowała.

Drużyna była w totalnej rozsypce, bez jakiejkolwiek wiary, bez ducha. Z obrażonym na cały świat Brożkiem, i gwiazdami pokroju Issy Ba czy Hristova. Można powiedzieć że nie było drużyny. Przyszedł Stasiek, powymieniał piłkarzy, ściągnął Maaskanta. Czy na prawdę możemy mieć pretensje że w rok od praktycznie zera, Maaskant nie zbudował teamu na LM? OK, zgadzam się z wątpliwościami odnośnie stylu Wisły, ale mimo wszystko, czy nie uważacie, że jesteśmy przynajmniej rok świetlny od tego co zostawił Skorża?

Wracając do meczu...Wiem, że ciężko to przyjąć, tym bardziej że Wilk dał nadzieje:/ Ale patrząc na to chłodno, to byłby chyba Rekord świata żeby w rok, od totalnego ZERA, z minimalnymi nakładami finansowymi (ile było transferów gotówkowych?) zdobyć awans do LM.

Oczywiście krytyka stylu w jaki straciliśmy LM jest zrozumiała, bo o pierwszej połowie najlepiej jak njszybciej zapomnieć. Ale poczekajmy może na mecze w LE, i pozycję Wisły na półmetku rozgrywek ekstraklasy. Ta połówka sezonu da też odpowiedź dot. przygotowania drużyny do cięższego sezonu przez Maaskanta.

Dlatego wstrzymałbym się z jednoznaczną oceną Wisły Maaskanta przynajmniej do grudnia.

ziz99 23.08.2011 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1152994)
To, jak dziś ustawiona była Wisła, to było samobójstwo. 11 na własnym polu karnym do utraty gola na 2-0? Po co? Potem gol na 2-1 i znów 11 w polu karnym...

Co nas tak na prawdę "załatwiło" dzisiaj .... MINIMALIZM taktyczny Maaskanta. Niestety tu upatruje główną przyczynę porażki. Tak jak Kolega napisał, kto tak broni uparcie wyniku od startu???

Można by długo pisać, ale:

1. Nie zwalać na Pareike - wyciągnął i tak dużo
2. Fizycznie nasi są dobrze przygotowani, bo jak szarpnęli przed bramką Wilka to im siły nie brakowało - tu nie zgadzam się z komentatorami Polsatu! APOEL, o czym pisałem w przerwie siadł trochę w II połowie.
3. Upał - w niewielkim stopniu, sam Maaskant i Wilk to przyznali. Padli bo musieli biegać w destrukcji za piłką, zamiast ją rozgrywać...
4. Małecki przy wielu zaletach (szybkość, zawziętość, "Wiślackie Serce") nie nadaje się do gry kombinacyjnej

Czemu Maaskant, który wiele razy podkreślał, że lubi jak jego drużyna jest w posiadaniu piłki ustala od jakiegoś czasu całkowicie defensywną/włoską taktykę? Czemu nie ma dalej gry bez piłki???????? Sądzę, że indywidualnie mamy lepszy zespól od APOEL-u, ale taktycznie gramy "siano". Z dużo słabszym składem potrafiliśmy grać pięknie piłką na wiosnę (Bełchatów i Śląsk). Czemu Maaskant zaniechał tego kierunku???

Puenta: dopóki nie nauczymy się grać bez piłki, dopóty będziemy oglądać takie mecze i narzekać.

PS. Jeżeli Maaskant nie wyciągnie wniosków z dzisiejszej porażki, to chciałbym kiedyś na ławce trenerskiej Wisły zobaczyć obecnego trenera APOEL-u.

ItaloPolak 23.08.2011 23:04

23.08.2005 PAO - Wisła
23.08.2011 APOEL - Wisła

Jak wtedy dla nas strzelił defensywny pomocnik i oni nam strzelili w 87 minucie.....

Heero 23.08.2011 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sędzia (Post 1153262)
Co do innych zespołów - poczekajmy, aż nasi pograją ze sobą dwa lata, kiedy w drużynie wymiana będzie dotyczyć jednego, dwóch zawodników na okienko maks. Zobaczysz jak piłka będzie krążyć, jak będą grać na pamięć.

Za dwa lata to i tak połowę składu by trzeba wymienić - Pareiko, Jaliens, Lamey, Sobol, Iliev - czasu nie oszukasz i w pewnym wieku, mimo lepszych umiejętności, będą z nimi wygrywać młodsi, bo będą szybsi, wytrzymalsi i sprawniejsi. Nie zmienia to faktu, że takiego Sergieia, Radka i Ivicę, jeżeliby chcieli zostać w Krakowie, wcielił do sztabu szkoleniowego.

Marszałek 23.08.2011 23:05

...z drugiej strony, drużyna zlepiona na prędce,za grosze, o mały włos nie awansowała do LM. To byłby cud. W sumie więc czy aby nie jesteśmy za bardzo butni. Szaliśmy a beszczelnego. Transfery za grosze,więc w sumie za wiele nie stracilismy nie awansując. Wobec takich braków, słabych i piłkarzy na niektórych pozycjach, chcieliśmy wejść do LM?Tam nie ma ekip przypadkowych. Potrzebujemy czasu,dużo czasu. Tak jak pisałem po meczach z Liteksem,jest sukces. LE to jest maksimum tej drużyny, kolejny krok to stworzyć ekipe ciut lepszą od tej,ktora będzie mogła coś powalczyć w LE w przyszłym roku. I później kolejne korekty, i może wtedy coś się uda z LM. Bo póki co nie ma sobie nią co głowy zawracać. I to nie jest tak,że o zaskoczenie,że nie awansowalismy i tragedia. Należy się cieszyć,że jest LE.


Kolejny krok,to stworzyć drużynę,która za rok będzie w stanie wyjść z grupy LE.

Dzimi 23.08.2011 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaro (Post 1153080)
Ludzie przestańcie!!! Nie ma się co załamywać.
Jeszcze raz powtórzę APOEL był 100 razy lepszy. To nie był Panatinaikos czy Lazio gdzie graliśmy jak równy z równym. Tutaj gra była za szybko za … w ogóle to był inny świat.

To nie APOEL był taki silny, tylko my tacy słabi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez danpe_ (Post 1153079)
Maaskant - jak mozna grac cały mecz w tak głębokiej defensywie?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1152994)
To, jak dziś ustawiona była Wisła, to było samobójstwo. 11 na własnym polu karnym do utraty gola na 2-0? Po co? Potem gol na 2-1 i znów 11 w polu karnym...

Pełna defensywa i oddanie inicjatywy rywalowi = samobójstwo.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1153062)
chcąc się bronić na takim poziomie (na jaki chyba aspirujemy) trzeba przede wszystkim jak najdłużej pozostawać przy piłce. Niestety my ją wypierdalaliśmy na aferę, albo szybko traciliśmy.

I tu był pies pogrzebany. A tymczasem...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez danpe_ (Post 1153079)
Bramka dla Wisły pokazała, że można było zagrać inaczej.

No właśnie. Można było inaczej. Kiedy graliśmy ofensywnie, mecz stawał się wyrównany. Byliśmy częściej przy piłce, APOEL miał mniej z gry i nie był taki groźny. To pokazuje jak błędne były założenia i taktyka Maaskanta.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez danpe_ (Post 1153079)
Były bardzo dobre okazje do zdobycia gola, ale jak jeden gracz jest w polu karnym przeciwnika, to się możemy w dupę ugryć z taką grą.

Tak to wygląda jak gra się celowe zero w ofensywie i liczy że może fuksem coś wpadnie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 1153078)
Apoel był w szoku po stracie bramki i za bardzo nie wiedzieli co robić ale skoro Wisła dalej wybijała piłki bezsensownie na połowę Apoelu to tym nie pozostało nic innego jak przeprowadzać jeden atak za drugim .

I znów wracamy do sedna - niepotrzebne zbyt defensywne ustawienie i oddanie inicjatywy rywalowi. Tak nie wolno robić. Nie można grać ciągle na zero z tyłu i jednocześnie kompletne zero z przodu oddając inicjatywę i grę rywalowi, bo kiedyś to się źle skończy. No i skończyło się w najważniejszym meczu ostatnich lat. Mam nadzieję, ze Maaskant odrobi właściwie tą bolesną lekcję.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ziz99 (Post 1153274)
Czemu Maaskant, który wiele razy podkreślał, że lubi jak jego drużyna jest w posiadaniu piłki ustala od jakiegoś czasu całkowicie defensywną/włoską taktykę?

To już jego trzeb zapytać, dlaczego umyślnie dał grać rywalowi piłką. Efekty znamy.

-----------

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dzollo (Post 1153035)
Szkoda, że sami prosiliśmy się o ten koszmar. Tak musiało się to skończyć. Wyjść i nawet nie próbować grać w piłkę, w taki sposób nie można odnieść sukcesu. Nawet gdy zdobyliśmy bramkę kwestią czasu było jako stracimy kolejną, bo wróciliśmy do tego samego co wcześniej, czyli obrony w 11 zawodników. Tak wygrać meczu nie można nawet w A klasie. Nie chce obwiniać Maaskanta ale niestety jego taktyka ograniczała się jedynie na liczenie na farta. A niestety szczęście sprzyja lepszym.

Ten powyższy komentarz jest nie tylko podsumowaniem tego meczu, ale całej Wisły Maaskanta - Wisły grającej na 0-0, oddającej inicjatywę rywalowi, prezentującej zamierzone, kompletne dno w ofensywie i tylko liczącej na czysty przypadek z jakiegoś okazjonalnego chaotycznego kontrataku 2-3 piłkarzy. Żeby liczyć na sukcesy trzeba grać piłką, narzucać swój styl, mieć inicjatywę i prowadzić grę.
Maaskant chyba jeszcze nie zrozumiał, że Wisła musi grać inny futbol niż jego były klub broniący się przed spadkiem z ligi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1153081)
Za rok jesteśmy znowu mistrzami i znowu będzie kolejna szansa na LM

Zaraz zaraz, czy mistrzostwo dają nam w tym sezonie z góry? Bo jak tak to chyba coś mnie ominęło...
MP trzeba przede wszystkim wywalczyć dobrą grą, nie da się go obronić taktyką na 0-0, kompletnym zerem ofensywnym i liczeniem ze coś przypadkiem wpadnie do siatki rywala.

-----------

Jeszcze tak gwoli ścisłości - nie jestem za zwolnieniem Maaskanta, liczę natomiast że szybko wyciągnie właściwe wnioski i zmieni pewne założenia taktyczne, które z całym dla niego szacunkiem, ale po prostu nie pasują do klubu w jakim On teraz pracuje.
Mam nadzieję, że raz na zawsze skończy z tą bezsensowną taktyką polegająca na celowym oddawaniu inicjatywy rywalowi i że znacznie poprawi grę ofensywną. Ma na to jeszcze kilka miesięcy, w przeciwnym wypadku może się skończyć wypadnięciem z hukiem z grupy LE i nieciekawą pozycją na półmetek ligi. A wtedy nie będzie już miał kredytu zaufania...

Ciastek1 23.08.2011 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez montypajton (Post 1153272)
Z obrażonym na cały świat Brożkiem, i gwiazdami pokroju Issy Ba czy Hristova.

w dzisiejszym meczu to ten Issa Ba bardzo by się przydał .Zapewne nie pchałby się z piłką na 3 przeciwników .

Heero 23.08.2011 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ziz99 (Post 1153274)
Sądzę, że indywidualnie mamy lepszy zespól od APOEL-u

Podaj jakiś przykład... bo jak dla mnie, jedynie Melikson mógłby u nich grać, ale pewnie byłby jokerem.

hide 23.08.2011 23:07

ile Wisła zdobyła punktów do tej pory do rankingu klubowego ?

thechris 23.08.2011 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez NoRules (Post 1153066)
Nie wiem , brak mi slow... po bramce wilka myslalem ze w suficie dziure zrobie .... a pozniej ehhh.... nie wiem zalamany jestem totalnie.... Boli i to bardzo ze kolejny raz sie nie udalo. Ide sie przejść!!!!

Ja się nawet nie uśmiechnąłem po bramce Wilka... Przy tak żenującej grze nie było, żadnych oznak, że ta bramka coś zmieni w kwestii awansu. Od razu powiedziałem, że zaraz strzelą na 3:1 i strzelili. Ucieszyłbym się jakby Wisła strzeliła po chwili na 2:2 choć sądzę, że Apoel strzeliłby jeszcze te 2 gole i wygrał 4:2. Generalnie Apoel w każdej sytuacji strzeliłby tyle bramek ile by chciał więc radości w tym meczu nie było ani za grosz. Tylko wstyd bo cała polska widziała, że robią z nami co chcą...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hide (Post 1153285)
ile Wisła zdobyła punktów do tej pory do rankingu klubowego ?

My się zacznijmy martwić o ligę bo nawet 100 punktów nam nie pomoże... Jak będziemy tak grać jak do tej pory to się będziemy umacniać w środku tabeli a za to pucharów ni ma. Bo w puchar Polski nie wierzę. Jak tylko są rozgrywki, w której jest nazwa "puchar" to wiadomo, że przeje...y

Adenalix 23.08.2011 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Quorth (Post 1153269)
Zostaliśmy wyeliminowani z LM przez mistrza CYPRU, który przewyższał nas o klasę....albo nawet dwie klasy. Zejdźmy na ziemie!!! żałosny poziom naszej ligi odbija się zawsze w pucharach. Wisła jest "wiecznie budowana". Budowana na samych obcokrajowcach, piłkarzach o średniej wieku powyżej trzydziestki....nie chce już narzekać. Liga Europejska jeszcze wszystko zweryfikuje. Dziś jest w...., płacz i zgrzytanie zębami...ale bądźmy realistami. Jesteśmy wraz z naszą piłką na poziomie piłki Maltańskiej, Kazachskiej......Cypr to już lata świetlne

Jakby nie patrzeć, Cypr był od nas 3 minuty regulaminoweg czasu gry.

Fiti 23.08.2011 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ItaloPolak (Post 1153277)
23.08.2005 PAO - Wisła
23.08.2011 APOEL - Wisła

Jak wtedy dla nas strzelił defensywny pomocnik i oni nam strzelili w 87 minucie.....

Jeszcze ....a brakuje żebyśmy za 6 lat dopisywali kolejnego ...

nesta 23.08.2011 23:09

@ Sedzia

Tylko ciezko mowic o budowaniu. Co roku wymienia sie zbyt wielu zawodnikow, a kolejnych sprowadza na wypozyczenia (a jakze, bo pieniedzy na kupno nie ma). Dla mnie to bardziej chec stworzenia na szybko druzyny, na tyle silnej na ile sie da, na tu i teraz z tego co jest, z tego co uda sie znalezc majac ten 1 mln Euro na transfery.

Oczywiscie nie ma w tym nic zlego, takich klubow sa setki, tysiace, ktore maja mniejszy niz Wisla budzet i graja dla kibicow, dla przyjemnosci. Tylko po co w tym kraju ciagle pompuje sie balonik jesli nie ma ku temu zadnych podstaw ?

a_r_e_n_a 23.08.2011 23:12

Pierwsza mysl po gwizdku sedziego-dramat. Nawet na lzy nie byloby sil. Co mnie w pewien sposob uspokoilo to fakt, ze o raz kolejny przekonalem sie ze pilka jest sprawiedliwa. moze kiedys los odda nam ta sprawiedliwosc, gdy bedziemy tego potrzebowac.

Pareiko zachowal sie beznadziejnie. Oczywistym jest, ze wybronil nam wiele sytuacji, ale czy nie po to zostal zatrudniony? Byl to jego obowiazek. Nasza druzyna smuci mnie swoim zalosnym indywidualizmem. Nie jestesmy zgrana paczka, lecz zbiorem pojednczych kopaczy. Martwi mnie bezradnosc Meliksona. Troche sie zawiodlem. Myslalem, ze to nasz nowy magik, krol srodka pola, czysty diament. Niestety w meczach z Apoelem wygladal jak matowy bursztyn z Baltyku. Wsrod innych kamulcow z.ekstraklasy sie blyszczy, ale przy innych kamieniach szlachetnych traci swoj urok. Prosze Maor udowodnij, ze to tylko wypadek przy pracy.

Braki byly wszedzie. Kazda formacja wymaga uzupelnien. Trener tez stanowczo powinen popracowac nad soba. Nie jest swiety i ponosi duza odpowidzialosc za osiagniety wynik. Brak nam gry konbinacyjnej, schematow obronnych i wielu innych elementow. Mimo to uwazam, ze mamy dobrego trenera i nie chcialbym zmiany. Przedewszystkim liczy sie teraz ciezka praca calego zespolu.

Moze poraby byla zakontraktowac wreszcie jakiegos dobrego napastnika. Spryt boiskowy Gienka i start do pilki to jakis koszmar. Oczekiwalem od niego wiecej.

Patrze na nasz sklad. W kazdej formacji reprezentanci lub przyzwoite nazwiska swiata futbolu. Gdzie w takim razie uciekla nam "jakosc"? Skad taka kolosalna rozmica na rzecz przeciwnika? Mam wrwzenie, ze w meczu z Realem Madryt wygladalismy lepiej swego czasu. Fakt pilkarze inni, ale pieniadze podobne.

Pozdrawiam kolegow i dziekuje pilkarzaom za wole walki-tego wam odmowic nie moge. Bedzie DOBRZE!

AYALA 23.08.2011 23:13

ci obcokrajowcy co trafiają do takiego Apoelu to chyba jednak lepsi niż Nasi,łatwiej operują piłką ,dużo grają na jeden kontakt,nie ma holowania piłki jak u niektórych Naszych

1q2 23.08.2011 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1153292)
Tylko po co w tym kraju ciagle pompuje sie balonik jesli nie ma ku temu zadnych podstaw ?

Baloniki się wszędzie pompuje a już najbardziej w krajach które coś chcą ale nie mogą - to norma
Ważne czy Ty dasz się temu ponieść czy nie
Sędzia się odezwał, jak się okazuje kolejny, gdzie jak nie chodzi o politykę, to tylko się pod tym podpisać;)

fred06 23.08.2011 23:15

Tak troche z innej beczki
Wie ktos o której mają przyleciec wislacy do krakowa??
Może warto było by ich jakoś przywitać??

Kandzior 23.08.2011 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1153297)
ci obcokrajowcy co trafiają do takiego Apoelu to chyba jednak lepsi niż Nasi,łatwiej operują piłką i jeszcze ten upał.

Dziwnie jestem tego samego zdania. Może dlatego, że tam jest więcej wartościowych piłkarzy a nie takich z łapanki którym tylko się kontrakt gdzieś tam kończy i trafiają do nas.

marcinm 23.08.2011 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1152953)
No właśnie i takich kibiców też na tym forum mamy, żenada .

kibicem to go nazwać nie mozna wiec nie obrażaj normalnych:-)

Sędzia 23.08.2011 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heero (Post 1153278)
Za dwa lata to i tak połowę składu by trzeba wymienić - Pareiko, Jaliens, Lamey, Sobol, Iliev - czasu nie oszukasz i w pewnym wieku, mimo lepszych umiejętności, będą z nimi wygrywać młodsi, bo będą szybsi, wytrzymalsi i sprawniejsi. Nie zmienia to faktu, że takiego Sergieia, Radka i Ivicę, jeżeliby chcieli zostać w Krakowie, wcielił do sztabu szkoleniowego.

Pareiko może spokojnie grać.

ostatnio podpisaliśmy Jovanovica i Chaveza na 5 lat. Mamy do tego Bunozę. Spokojnie mógłby za dwa lata grać Biton, Meleks, Genkow, Nunez, Wilk,

Jaliens będzie miał za dwa lata 35, więc tutaj faktycznie może być różnie. Lamey i Iliev nie byli brani z myślą o budowaniu na nich drużyny - oni byli brani z myślą na eliminacje LM. (O tym właśnie piszę w kontekście zmiany planów, bo zbyt dobrze nam poszło w tamtym sezonie). Sobol ma 35 i tutaj ewidentnie jest kwestia jego zastąpienia przez Wilka. Moim zdaniem to już wcześniej powinno było mieć miejsce, ale znowu kwestia szansy na LM (no i Sobol ostatnio nieźle grał). Ja wręcz jestem przekonany, że po tej rundzie znowu będą spore zmiany, trzeba będzie zobaczyć na czym stoimy z bokami obrony, znaleźć wreszcie kogoś lepszego od Małeckiego (pomimo zdobywanych ważnych bramek i walki oraz serca dla Wisły, PM niestety ma zbyt dużo braków. Jedynie 30% podań celnych w meczu z Apoelem w Krakowie ma swoją wymowę). Trzeba zobaczyć co z napastnikami, bo jeśli Genkow się nie odblokuje, to mamy problem (choć Genkow dobrze pracuje dla drużyny).

Kamson 23.08.2011 23:19

Powtórka z rozrywki z Aten. Brak słów...

KRIS22 23.08.2011 23:22

Taka mi przyszła jeszcze jedna rzecz do głowy przed snem po meczu z przed 6 lat z Panatą płakałem jak nie wiem bo tam piłkarsko nie byliśmy dużo gorsi od Greków do tego sedzia nas okradł z prawidłowej bramki Penksy a dla kontrastu dzisiaj przyjąłem to na chłodno jest ból w sercu ale i trzeźwe spojrzenie poza jednym genialny strzałem Wilka ofensywnie nie istnieliśmy !!!

thechris 23.08.2011 23:22

Żal tych 8 mln euro... Dalej nie będzie bazy.

Toldo 23.08.2011 23:23

Nie często tutaj pisze, prawie w ogóle...ale coś trzeba teraz. Było blisko w Atenach-teraz ani przez chwile nie. Licząc te wszystkie sytuacje APOEL-u 3-1 to najniższy wyrok kary. Boli jak cholera, to prawda(jeśli się ma Wisłę w sercu, a nie jest się kibicem bo dobrze grają). Po Atenach płakałem, nie ukrywam, ale teraz jest mi tylko cholernie żal. Żal, że nawet nie będąc przez minutę lepszym brakło tak niewiele...trudno, boleć będzie, ale wiara pozostanie. Pozdrawiam PRAWDZIWYCH Wiślaków

Sędzia 23.08.2011 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1153292)
@ Sedzia

Tylko ciezko mowic o budowaniu. Co roku wymienia sie zbyt wielu zawodnikow, a kolejnych sprowadza na wypozyczenia (a jakze, bo pieniedzy na kupno nie ma). Dla mnie to bardziej chec stworzenia na szybko druzyny, na tyle silnej na ile sie da, na tu i teraz z tego co jest, z tego co uda sie znalezc majac ten 1 mln Euro na transfery.

Oczywiscie nie ma w tym nic zlego, takich klubow sa setki, tysiace, ktore maja mniejszy niz Wisla budzet i graja dla kibicow, dla przyjemnosci. Tylko po co w tym kraju ciagle pompuje sie balonik jesli nie ma ku temu zadnych podstaw ?

Nie co roku, ale od czasu gdy przyszedł Maaskant. To logiczne, skoro pozbywamy się piłkarzy wychowanych przez "polską myśl szkoleniową". Prawda jest taka, że trzeba się było pozbyć niemal wszystkich Polaków, bo polscy piłkarze nie chcą pracować. Tu nawet nie chodzi o mecz, tu chodzi o podejście do treningów itd.

Bierzemy na wypożyczenia, żeby potem kupić tych co się sprawdzą. W ten sposób mamy np. Chaveza na 5 lat, który jest ostoją defensywy. Dzięki temu nie mamy Riosa, który do niczego by się nam nie przydał.

Jeśli Biton i Nunez się sprawdzą (a mam wrażenie, że tak będzie), to z niewielkim ryzykiem mamy dwóch kolejnych, zgranych z drużyną zawodników.

Marszałek 23.08.2011 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1153311)
Żal tych 8 mln euro... Dalej nie będzie bazy.

Nie będzie bazy nie będzie LM. Najpierw trzeba mieć baze aby grać w LM,a nie odwrotnie. Polska to kraj na glowie postawiony.


A i w sumie dziwne czemu Maor tak nie istniał. Czy on tylko w naszej lidze daje rade?

mitmichael 23.08.2011 23:29

Ostatnia dekada - Wisla 2 razy najblizej fazy grupowej LM i to by było na koniec z mojej strony. Niech sie smiaja, wyjdzie im to bokiem jak rok temu

Heero 23.08.2011 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sędzia (Post 1153303)
Pareiko może spokojnie grać.

ostatnio podpisaliśmy Jovanovica i Chaveza na 5 lat. Mamy do tego Bunozę. Spokojnie mógłby za dwa lata grać Biton, Meleks, Genkow, Nunez, Wilk,

Jaliens będzie miał za dwa lata 35, więc tutaj faktycznie może być różnie. Lamey i Iliev nie byli brani z myślą o budowaniu na nich drużyny - oni byli brani z myślą na eliminacje LM. (O tym właśnie piszę w kontekście zmiany planów, bo zbyt dobrze nam poszło w tamtym sezonie). Sobol ma 35 i tutaj ewidentnie jest kwestia jego zastąpienia przez Wilka. Moim zdaniem to już wcześniej powinno było mieć miejsce, ale znowu kwestia szansy na LM (no i Sobol ostatnio nieźle grał). Ja wręcz jestem przekonany, że po tej rundzie znowu będą spore zmiany, trzeba będzie zobaczyć na czym stoimy z bokami obrony, znaleźć wreszcie kogoś lepszego od Małeckiego (pomimo zdobywanych ważnych bramek i walki oraz serca dla Wisły, PM niestety ma zbyt dużo braków. Jedynie 30% podań celnych w meczu z Apoelem w Krakowie ma swoją wymowę). Trzeba zobaczyć co z napastnikami, bo jeśli Genkow się nie odblokuje, to mamy problem (choć Genkow dobrze pracuje dla drużyny).

Mimo wszystko będę się upierał, że Pareiko będzie już za stary - mam takie wrażenie, że bramkarze po 35. roku życia tracą wiele umiejętności, zresztą wystarczy spojrzeć na składy drużyn topowych, średniaków czy nawet słabych i nie ma tam tak zaawansowanych wiekowo bramkarzy (oczywiście zdarzą się wyjątki jak Van Der Sar czy Friedel, ale w sporcie nie ma pewników).

100 % zgody z Małeckim - jako joker wchodzący z ławki byłby bardziej przydatny dla drużyny... to jego holowanie doprowadza mnie do szału. Zresztą na początku meczu była taka sytuacja, że wyszliśmy z kontrą, Mały po lewej i Genkov sam po prawej i PM, zamiast podać z pierwszej piłki, wpadł w pole karne i oddał strzał typu kaszlak.

Merkury 23.08.2011 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1153318)
Nie będzie bazy nie będzie LM. Najpierw trzeba mieć baze aby grać w LM,a nie odwrotnie. Polska to kraj na glowie postawiony.

Ja bym to zacytował Basałajowi i Cupiałowi. Panowie w jakim punkcie w myśleniu jesteście. 100% poparcia dla tego postu, mistrzostwo świata:). Dlaczego polski futbol ce..... kretyńskie podejście niemal do wszystkiego o polityce transferowej i infrastrukturze, że wspomnę.

iiYama 23.08.2011 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 1153283)
w dzisiejszym meczu to ten Issa Ba bardzo by się przydał .Zapewne nie pchałby się z piłką na 3 przeciwników .

G..... prawda.

Issa Ba by zdążył krok zrobić a dwóch Cypryjczyków by go objechało z palcem w dupie.

Nie pamiętacie jaki gość był wolny i wątły że takie bzdury piszecie?

Byliśmy dziś słabsi fizycznie, motorycznie, technicznie, jako drużyna.

milosz 23.08.2011 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1153311)
Żal tych 8 mln euro... Dalej nie będzie bazy.

Ten NIC tylko narzeka co za człowiek.

Kasy z LE jest wystarczająco sporo by było i na bazę, tylko trzeba cały czas się rozwijać, chodzi o to aby za rok być o kolejny krok do przodu tak jak to zrobiliśmy ostatnio, patrząc na 12 msc. wstecz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1153318)
Nie będzie bazy nie będzie LM. Najpierw trzeba mieć baze aby grać w LM,a nie odwrotnie. Polska to kraj na glowie postawiony.


A i w sumie dziwne czemu Maor tak nie istniał. Czy on tylko w naszej lidze daje rade?

Co do właściwej kolejności pełna zgoda.

Co do Meliksona pełna niezgoda, bo np. z Litexem grał nieźle i to nie w polskiej lidze było :).

Ciastek1 23.08.2011 23:36

Najśmieszniejsze jak przed tym meczem odbywały się tutaj licytacje pt. ile to Wisła zarobi na LM oraz na kogo fajnie byłoby trafić .Następnym razem trochę pokory bo to , że media przy takim wydarzeniu pompują balonik to rzecz normalna bo Polska od ponad 15 lat jest czarną plamą na mapie LM ale nie oznacza to , że i my mamy ulegać tej euforii . Teraz ważne żeby zaprezentować się solidnie w LE , nazbierać pkt. a jednocześnie być wysoko w tabeli rundy jesiennej a najlepiej liderować .

Jedno mnie martwi co zostało tutaj poruszone a mianowicie nie mamy perspektyw jeśli chodzi i rozwój tej drużyny i zgranie bo polowa składu to za rok będą niestety emeryci .

PS. Żal Sobol bo być może to było jego ostatnie w karierze podejście do LM .

JrQ- 23.08.2011 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1153318)
Nie będzie bazy nie będzie LM. Najpierw trzeba mieć baze aby grać w LM,a nie odwrotnie. Polska to kraj na glowie postawiony.


A i w sumie dziwne czemu Maor tak nie istniał. Czy on tylko w naszej lidze daje rade?

bo generalnie nikt nie istniał, czemu on jedyny miałby coś robić?
jako jedyny potrafił utrzymać dłużej piłkę niż 5 sekund
dobre i to :rotfl:

BigLeb 23.08.2011 23:37

Nie wiem co powiedzieć - ale nie istnieliśmy. Trzeba się zgrywać i utrzymać skład.

Małecki jest cienki jak dupa węża a kontuzjowany Melikson w pierwszym składzie pokazuje jak sportowo jesteśmy mierni.

Małecki nie nadajesz się do Wisły sportowo i mentalnie i niestety nikt cię poważny nie zechce.

Szarny 23.08.2011 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Quorth (Post 1153269)
Wisła jest "wiecznie budowana". Budowana na samych obcokrajowcach, piłkarzach o średniej wieku powyżej trzydziestki....nie chce już narzekać.

Tak samo był budowany Apoel. I w naszych realiach to jedyna droga, żeby w końcu osiągnąć cel. Ograni, dobrze wyszkoleni, doświadczeni piłkarze z mocniejszych lig. Apoel tworzą głównie zawodnicy, którzy wcześniej przez lata grali w średniakach z Portugalii i Grecji.

Jeżeli kiedykolwiek awansujemy do LM to raczej bez Polaków w wyjściowej 11, albo z co najwyżej jednym. Bo z Sobolem i Wilkiem w środku pomocy po prostu nie zasługujemy na nic więcej. Przeszkadzać, przecinać potrafią, ale już przyjąć, podać, pomyśleć niestety nie. Piłkarsko nie dorastają do pięt swoim odpowiednikom z Apoelu i było to widać. Jeżeli nie potrafisz wymienić kilku podań w środkowej strefie, uspokoić gry to cała drużyna wygląda tak jak dzisiaj Wisła. Chaos, przejęcie piłki i zamiast wyprowadzenia kontry, albo utrzymania się przy piłce - chaos i strata.

Do środka pola nie potrzebujemy zawodników, których sobie podzielimy na defensywnych albo ofensywnych. Potrzebujemy dobrze wyszkolonych, szybko myślących i szybko podejmujących decyzje piłkarzy, którzy będą harowali w środkowej linii, ale też będą potrafili dokładnie podać, przerzucić ciężar gry itp. Czarek i Radek to uczniowie starej polskiej myśli szkoleniowej, w której piłkarzom przykleja się łatki. "Ty nie za bardzo umiesz grać w piłkę, ale jesteś silny, walczysz i dużo biegasz, więc będziesz defensywnym pomocnikiem". Tak w juniorach Jagiellonii defensywnym pomocnikiem został Marek Wasiluk (tak, ten śmieszny obrońca, dzisiaj Śląsk) i tak też zostali piłkarzami Sobol i Wilk. Ja nie potrafię po obejrzeniu spotkań z Apoelem stwierdzić, który środkowy pomocnik był u nich stricte defensywny, a który ofensywny, bo nie widziałem tam takiego, któremu futbolówka odskakiwałaby na kilka metrów. Każdy potrafił piłkę odebrać i szybko odegrać, czyli zrobić to czego nie potrafi ani Sobol, ani Czarek.

Potrzebujemy prawdziwych piłkarzy na ich pozycje inaczej zawsze będziemy liczyli na cud w walce z drużynami, które potrafią doskoczyć pressingiem i szybko operować piłką. A takich zawodników raczej wśród polskich kopaczy nie znajdziemy.

ociec Ciemka 23.08.2011 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1153267)
@ojciec ciemka,może i Diaz jak piszesz ratował nam dupę(choć Twoja selektywność mnie zadziwia),ale przeanalizuj sobie jak z uporem Apoel rzucał piłki na jego stronę.Myślisz,że przypadkiem,czy wyczuli po prostu jak jest beznadziejny?

trzecią bramkę - decydującą - starciliśmy po akcji z prawej strony. Czyżby przestali uważać, żę Diaz jest kiepski?

Zagraliśmy z drużyną lepszą od nas. Może - ciężko mi to pisać - gdyby Siergiej nie wbił samobója, to z nerwów (bo też byli zdenerwowani) nie wygraliby tego meczu.
Nie Diaz jest winien porażce. Po prostu brakuje nam kilku lat konsekwentnego budowania drużyny. Apoel przez parę lat wyrzucał słabsze a wstawiał silniejsze elementy. Wywalili Kosę i Żewłaka, którzy u nas mieliby chyba pewny plac?

Rok temu byliśmy w baaaardzo głębokiej dupie. Karabach pokazał nam miejsce w szeregu. Teraz zrobiliśmy parę kroków do PRZODU. Pewnie, wolałbym LM. Przez parę minut mieliśmy ją nawet. Ale skończyło się jak się skończyło.

Budujmy zespół spokojnie nadal. Grajmy z pełnym zaangażowaniem w lidze. Zawodników dobrze grających w lidze wynagradzajmy grą w LE i będzie dobrze. Nie popełnijmy błędu Amiki - zgody na to, że piłkarze wybierają mecze w które się zaangażują. Będzie dobrze - ale tylko wtedy gdy histerycy nie będą rządzić.

Kurz 23.08.2011 23:44

Nie mam wątpliwości, niezależnie od wyższości piłkarskiej Apoelu, że przygniotła naszych piłkarzy presja, ciężar oczekiwań. Było widać, że są stłamszeni, że nie radzą sobie dobrze ze stresem. Mam nadzieję, że w LE przyzwyczają się do gry z przeciwnikami na poziomie Apoelu i za rok w 4 fazie eliminacji, zobaczymy zespół pewny swoich umiejętności, bardziej doświadczony i spokojniejszy.

Niezależnie od tego, liczę, że zrobimy kilka kolejnych kroków do przodu, jako drużyna, że pozyskamy kilku ciekawych zawodników i po prostu będziemy prezentować się lepiej sportowo. Najważniejsze jest teraz, żeby się nie poddać i nie zmarnować następnego roku.

Jagul 23.08.2011 23:44

Ten mecz uświadomił mi, że jesteśmy lata świetlne za poważną piłką europejską. I można sobie tłumaczyć, że byliśmy blisko. Ale tak naprawdę jesteśmy w czarnej dupie. Niestety taka jest polska piłka i trzeba się z tym pogodzić.

ociec Ciemka 23.08.2011 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1153318)
Nie będzie bazy nie będzie LM. Najpierw trzeba mieć baze aby grać w LM,a nie odwrotnie. Polska to kraj na glowie postawiony.


A i w sumie dziwne czemu Maor tak nie istniał. Czy on tylko w naszej lidze daje rade?

AAAAAA nie oglądał kolega moderator meczy z Litexem?

krkgiba 23.08.2011 23:46

piszecie, że za rok to i tamto, że za rok to będziemy zajebiści i damy sobie radę.

ja mam jedną tylko prośbę - niech będzie to "za rok" ! i na tym się teraz skupmy.

a i jeszcze jedna prośba do tych ważnych z góry - nie chcę transferów w zimie, chcę rozpoczęcia budowy bazy treningowej, bez tego nadal będziemy tkwili w gównie.

apoel był lepszy, my zagraliśmy tragiczny mecz. nie ma się co rozwodzić na ten temat - teraz najważniejsze będzie to, co klub zrobi. czy zaczną się wyprzedaże i znowu chaos i burdel - czy ruszą w końcu głowami...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl