Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Pablo84 08.03.2010 11:59

Pustego? Jeśli to pusty dzban, to ja nie wiem co jest w reszcie drużyn...

it 08.03.2010 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 866152)
Pustego? Jeśli to pusty dzban, to ja nie wiem co jest w reszcie drużyn...

Może on nie jest pusty, ale strasznie poobijany, popękany i posklejany....

blank_screen 08.03.2010 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 866098)
Jako, że spora część tutaj nie czyta z zasady tego co z wyborczej to zacytuje:

Cytat:
Następny element układanki jest taki, że według dobrze poinformowanych źródeł Paweł Brożek ostro się ostatnio skonfliktował z trenerem.
Maciej Skorża miał ponoć do niego olbrzymie pretensje, że nie utrzymał wagi w czasie świątecznej przerwy.
Dodatkowe kilogramy przełożyły się na scysje, które doprowadziły do tego, że Brożkowa nieobecność w składzie Wisły w meczu przed tygodniem
w Bełchatowie spowodowana była nie słabym zdrowiem napastnika, lecz słabymi nerwami szkoleniowca.
W odwecie Paweł Brożek plus ci, którzy go popierają (był trzeci w wewnętrznych wyborach kapitana, a więc zaplecze w zespole z pewnością ma),
wypowiedzieli posłuszeństwo Skorży. I stąd wiosenne porażki, stąd słaba gra. -
Nie ukrywam, że sytuacja jest poważna - wykrztusił przez zaciśnięte zęby Skorża po wpadce z Arką Gdynia.
W historii futbolu piłkarze zwolnili niejednego trenera, w konfliktach na linii trener - zespół klubowe władze niemal zawsze biorą tę stronę, którą trudniej wymienić.
Od biedy można zrozumieć, że mało ambitni polscy grajkowie doprowadzają na przykład do zwolnienia w Wiśle zamordystę (w ich mniemaniu) Dana Petrescu.
Ale kiedy nie chcą również pracować ze sprawiającym wrażenie nieelektrycznego, dobrze wychowanym, otwartym i w pozytywnym znaczeniu układowym Maciejem Skorżą -
to znaczy, że naszym futbolem rządzi piłkarz. I to nie pan piłkarz. Byle piłkarz.


Na ile to jest bełkot mało wiarygodnego Sarzało a na ile ma wspólnego coś z rzeczywistością...:>

Fajnie, fajnie, ploteczki sie zaczynaja szerzyc, skoro z boiska wieje nuda, wynikow brak, to o czyms dziennikarze musza pisac, pewnie jakas czesc prawdy w tym jest, jesli sie poziom sportowy szybko nie podniesie, to kwestia czasu jest jak przeczytamy w jakims pudelku czy innym pomponiku, ze Glowacki przelecial zone Brozka...bla bla bla

Eustachy 08.03.2010 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 866139)
A po co ten cudzysłów? Na prawdę nie pojmuję, jak niektórzy z Was mogą najpierw krzyczeć na rynku 2 razy z rzędu "Maciej Skorża" itp. a teraz traktować go jak śmiecia, takimi i innymi tekstami w stylu "złotousty maciuś" itp. ŻENADA, świadcząca tylko i wyłącznie o Waszym poziomie.

To ja proponuje siegnac pamiecia jeszcze glebiej i przypomniec sobie, co ci wszyscy ochoczo krzyczacy na rynku, a obecnie wypominajacy, wypisywali w momencie kiedy Skorza przechodzil do Wisly z Groclinu. "Gdzie ta wywloka bez charakteru sie pcha" i "po co komu taki trenerek" - tak mniej wiecej wygladalo 90 % wpisow :-P

Ale na przydomek zlotousty, Skorza po prostu sobie zapracowal. I nie jest to bynajmniej oznaka traktowania go jak smiecia, lecz zwykle stwierdzenie faktu. Ma gosc niewatpliwie talent do krasomowstwa, co samo w sobie przyczynilo sie do zaskarbienia sympatii wielu kibicow (pamietam post faceta, ktory pisal ze tylko czeka na konferencje z Mackiem, gdyz jest rozkochany w jego przemowienia :p ), a przy tym ostatnio dosc czesto jego zapowiedzi nie znajduja potwierdzenia w rzeczywistosci.

rozarian 08.03.2010 12:51

Lepiej pan Maciej by się otwarcie przyznał,że zarżnął drużynę podczas przygotowań.3-ci kolejny raz dzieje się prawie to samo.Prawie,bo w rzeczywistości jest coraz gorzej.Rok temu powiedział,że za bardzo dał zawodnikom w"palnik".Gadka o kontuzjach jest świetna,ale ci co nie mieli kontuzji też ruszają się jakby mieli na stopach stokilogramowe podkowy.Nie twierdzę,że później na jałowym biegu nie dojadą do tyt.mistrzowskiego,ale na 1906% w lipcu będzie z tym trenerem kolejna kompromitująca pucharowa wtopa.

spirit 08.03.2010 13:32

Może Skorża zwiększył obciążenia treningowe, o co wielu forumowiczów postuluje od dawna? Może z każdym okresem przygotowawczym będzie je zwiększał, aby taki np. Wojtek nie był "wiadomo jaki" po 60min meczu? I dlatego ruszają się jak muchy w smole? I stąd te kontuzje, słaba motoryka, brak przyśpieszenia i szybkości? Kompletny brak czucia piłki?

Naturalnie to tylko moja próba wytłumaczenia tego, co się dzieje z tą drużyną aktualnie, bo nie mogę przeboleć tego, co się działo w piątek...

canarinhos 08.03.2010 14:00

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Wis...791,1,727.html

pan Dudi 08.03.2010 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spirit (Post 866185)
Może Skorża zwiększył obciążenia treningowe, o co wielu forumowiczów postuluje od dawna? Może z każdym okresem przygotowawczym będzie je zwiększał, aby taki np. Wojtek nie był "wiadomo jaki" po 60min meczu? I dlatego ruszają się jak muchy w smole? I stąd te kontuzje, słaba motoryka, brak przyśpieszenia i szybkości? Kompletny brak czucia piłki?

Naturalnie to tylko moja próba wytłumaczenia tego, co się dzieje z tą drużyną aktualnie, bo nie mogę przeboleć tego, co się działo w piątek...

Skorża niech zwiększy te obciążenia w taki sposób, i z takim efektem,, w jaki zrobił to Petrescu- że w dogrywce meczu z Iraklisem nasi piłkarze byli w stanie Greków (a więc przedstawicieli mocnej ligi) zabiegać, a nie w taki sposób, że jeden z drugim słania się na nogach po wyjściu z tunelu. A jeśli nie potrafi, to niech zapyta swojego genialnego przyjaciela Terziottiego (którego temat wyjebania jakby ucichł, a szkoda), który pewnie też nie wie, jak to zrobił Petrescu ze swoim sztabem. Ale niech próbują, w końcu i tak nie wylecą, bo nie ma na kogo ich wymienić, a jak już za 2 lata Skorża ustanowi nowe niechlubne rekordy to może ktoś pójdzie po rozum do głowy i zatrudni zawodowca z pomysłem i da mu się otoczyć innymi zawodowcami.

tofik 08.03.2010 15:19

Może Felix Magath ma jakiegoś kolege na dorobku podobnego charakterem, który by się zgodził poprowadzić Wisłę ?

Marszałek 08.03.2010 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 866242)
Może Felix Magath ma jakiegoś kolege na dorobku podobnego charakterem, który by się zgodził poprowadzić Wisłę ?

Ale co by to dało poza szeregiem kontuzji. Poza tym zaraz by było kwiczenie,że oni są zawodowcami i nie dla nich bieganie po górach o 5 rano. Oni formę muszą łapać w Hiszpanii lub Turcji. A Felix a raczej jego zdolności taktyczne zostały już podsumowane przez Krzynówka. Dla niego to tylko dwa kroki w przód,raz w tył ot cała taktyka Maghatta:)Takie to jaja,że taktyczne nemo potrafi zdobyć Mistrzostwo Niemiec:). Ale takie bajki tylko u polskich kopaczy. Prawda jest taka,że szkoda by było kasy dla takiego gościa jak Felix lub jego kumpel mając tak mierny materiał ludzki. Skorża w sam raz tutaj pasuje.

flamengista 08.03.2010 15:54

Tak, jasne. Brożek gra padakę, bo nie lubi Skorży. Przy okazji rezygnując z gry w reprezentacji, promocji i transferu do zagranicznego klubu.

Ja wiem, że Pawła Brożka można o wiele posądzać, ale nie o to że ma tak makiaweliczny umysł:-D

A atmosfera pewnie jest zła, skoro nie ma wyników. Podkreślam - beznadziejna gra nie jest w interesie Pawła Brożka. On liczy ciągle na zagraniczny transfer do niezłego klubu, a zegar tyka. 27 lat na karku.

Borinho 08.03.2010 16:02

Oni grają tak bo są bez formy niektórzy po kontuzjach , a trener do tego nie ma pomysłu na ustawienie . Bo już totalnie zgłupiał i się wpalił !!!! ot co a nie bzdury że jakiś spisek jest !!! Do tego jak widać są źle przygotowani do startu rozgrywek co będzie dalej !!! nie wiem !!!......... w Polskiej lidze wszystko się może zdarzyć !!! . A to że dziennikarze nie mają co pisać to już od dawna wiadomo

qchar90 08.03.2010 16:08

to niech wreszcie Paweł Brożek skoncentruje sie na wyleczeniu porządnie swojego urazu, bo od pamietnego meczu z GKS Belchatow ciagle cos mu dolega, nie jest w tej samej formie, jak sie wyleczy to bedzie mial szanse na wyjazd zagranice. Dla niego letnie okienko to juz ostatni dzwonek na wyjazd zagranice.

wolfy 08.03.2010 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 866258)
Tak, jasne. Brożek gra padakę, bo nie lubi Skorży. Przy okazji rezygnując z gry w reprezentacji, promocji i transferu do zagranicznego klubu.

Ja wiem, że Pawła Brożka można o wiele posądzać, ale nie o to że ma tak makiaweliczny umysł:-D

A atmosfera pewnie jest zła, skoro nie ma wyników. Podkreślam - beznadziejna gra nie jest w interesie Pawła Brożka. On liczy ciągle na zagraniczny transfer do niezłego klubu, a zegar tyka. 27 lat na karku.

Widzisz - porażki są winą RN, Prezesa, DS lub piłkarzy, ale NIGDY - Macieja Skorży. Przypomina mi się stalinizm, gdzie po każdej spektakularnej klęsce "genialnego" planu szukano kozła ofiarnego, ponieważ alternatywą było rzucenie cienia na sam system. Jak widać system upadł, ale mentalność nadal się sprawdza - jest WÓDZ, jest PLAN, to i musi być jakaś piąta kolumna.

Szkoda, że padło teraz akurat na Pawła Brożka, bo to chłopak, który naprawdę wiele dla Wisły zrobił, wielokrotnie ryzykował zdrowiem grając na środkach przeciwbólowych, nigdy nie wymuszał swojego transferu, choć przecież mógł. Po przeczytaniu tej strony tematu - wybaczcie szczerość - rzygać mi się zachciało.
A najśmieszniejsze, że gdyby nie Brożek, to nie byłoby "wielkiego" Maciusia Skorży.
Co za żenada...

koyoot 08.03.2010 16:16

Odwrotnie wolfy gdyby nie byloby Skorzy cos czuje ze nie byloby wielkiego Brozka.

Marszałek 08.03.2010 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 866273)
Odwrotnie wolfy gdyby nie byloby Skorzy cos czuje ze nie byloby wielkiego Brozka.

Toś pojechał po bandzie. A co takiego Maciuś zrobił dla Brożka?

koyoot 08.03.2010 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 866275)
Toś pojechał po bandzie. A co takiego Maciuś zrobił dla Brożka?

Czy to nie czasem w momencie gdy przyszedl Skorza Brozek uzyskal najwyzsza dotychczas forme?

grogoriogreg 08.03.2010 16:23

To oczywiście przypadek, że Brożek czy Zieniu największą formę uzyskali za Skorży...

simon1906 08.03.2010 16:25

Jak dla mnie jezeli Wisła bedzie szukac nastepce Skorży to ten czlowiek jest idealnym kandydatem. Wypowiedz pazdziernika z 2009 roku http://www.sport.pl/GW/1,75693,71934...apatrzona.html

Marszałek 08.03.2010 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 866276)
Czy to nie czasem w momencie gdy przyszedl Skorza Brozek uzyskal najwyzsza dotychczas forme?

Jak pokazują faktu Skorża nigdy nie potrafił przygotować drużyny aby miała wysoką formę. Więc ciężko mi jakoś wierzyć by inaczej było w przypadku pojedyńczych kopaczy/

maci0s 08.03.2010 16:28

Polecam przeczytac!!

A wystarczyłoby by trener choć raz zabrał piłkarzy na mecz koszykarek...


Dwa kluby, choć nazwa ta sama. Tyle że o tym, co ze sobą niesie fakt, że na koszulce jest "Biała Gwiazda", pamiętają tylko... koszykarki Wisły


Trener Maciej Skorża imał się różnych sposobów, by zintegrować drużynę, sprawić, że przynajmniej na boisku będzie stanowić jedność. I tak piłkarze strzelali z łuków, śpiewali karaoke, ścigali się gokartami czy wspinali w parku linowym. Skorża marzył, by kiedyś skopiować pomysły Rafy Beniteza, który ponoć kazał piłkarzom Liverpoolu skakać z wysokiego brzegu do morza. Wszystko na nic. W piątek słowa ambicja, dobro drużyny, wola walki w odniesieniu do wiślaków odbijały się pustym echem, wcale nie dlatego, że mecz przy Suchych Stawach odbył się bez publiczności. "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki" - trochę górnolotnie mówił Henryk Reyman. Po meczu z Arką spłonąłby ze wstydu.

A wystarczyłoby, zamiast integracyjnych pomysłów, by trener Skorża choć raz zabrał swoich piłkarzy na mecz koszykarek. W starej, wysłużonej hali przy Reymonta dzieją się niemal cuda. Koszykarki, choć w odróżnieniu od piłkarzy większość z nich to najemniczki (poza wychowanką Eweliną Kobryn), które podpisują kontrakt na rok i nie wiadomo, gdzie kariera rzuci je po sezonie, walczą tak, jak oczekiwał legendarny gracz Wisły (wśród piłkarzy trudno znaleźć wychowanka, ale Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski czy bracia Brożkowie to ikony klubu; także Mariusz Pawełek i Patryk Małecki to gracze od lat związani z drużyną). Nie skarżą się, że w ostatniej chwili trafiły na głębszą wodę i grają w prestiżowej Eurolidze zamiast w EuroCup. Fundują kibicom ogromną dawkę pozytywnych emocji - nigdy nie tracą nadziei na korzystny wynik i potrafią odrobić stratę nawet 15 punktów, nie ma dla nich straconych piłek, a rywal z najwyższej półki (jak w środę Frisco Sika Brno) i wysoka stawka nie powodują drżenia nóg, tylko podwójną mobilizację. I właśnie dzięki ogromnej ambicji, wierze we własne umiejętności, zaufaniu do koleżanek i woli walki przeszły do historii klubu - zagrają w Final Four.

Piłkarze zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie (- Nie mieliśmy szczęścia - mówili po wyeliminowaniu przez Tottenham) lub usprawiedliwi ich trener (Skorża: - Źle przygotowałem zespół - po klęsce w Tallinie). A w piątek znów mieli pecha: - Gdybyśmy strzelili jako pierwsi... - wzdycha Rafał Boguski.

A koszykarki po prostu biorą piłkę w ręce, odrabiają straty, mają siły, choć grają nawet trzy razy w tygodniu i do kosza trafiają jako ostatnie!!!

Andrzej Klemba






100% racji...

pan Dudi 08.03.2010 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 866277)
To oczywiście przypadek, że Brożek czy Zieniu największą formę uzyskali za Skorży...


Nie, to zamierzona akcja Skorży, że Zieniu przez pierwsze pół roku napierdalał jak dziki, a potem specjalnie Skorża odebrał mu 4 levele i skilla "strzelaj bramki", żeby go nam Real nie podkupił.:lol:

Co do Brożka- on bramki strzelał na długo przed przyjściem Skorży, także dwóch tytułów króla strzelców raczej nie wiązałbym z osobą trenera, tylko z talentem piłkarza.

felipe 08.03.2010 16:35

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...-wisly,1448795

Białoński znowu w akcji :>

koyoot 08.03.2010 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 866279)
Jak pokazują faktu Skorża nigdy nie potrafił przygotować drużyny aby miała wysoką formę. Więc ciężko mi jakoś wierzyć by inaczej było w przypadku pojedyńczych kopaczy/

Taaakkkk oczywiscie. dwa sezony przed Skorza - 13 goli, mnostwo "setek" zmarnowanych, sezon przed przyjsciem Skorzy - 7 goli tragiczna skutecznosc. Przychodzi Skorza - 23 gole Brozek grajacy fenomenalnie nie tylko czekajacy na podania ale rowniez cofajacy sie i sam stwarzajacy sobie i partnerom okazje. Do tego dochodzi niezwykla skutecznosc w meczach. Nastepny sezon - 19 goli i tytul Krola strzelcow dodatkowo jeden z lepszych asystentow w lidze. W tym sezonie troche gorzej przez kontuzje pachwiny ale i tak jeden z najlepszych asystentow w lidze i 3 najlepszy strzelec Wisly. Malo?

korzychxp 08.03.2010 16:44

nie jest to zasługa Skorży, tylko talentu Brozka, moze i troche okiełzanego przez trenera.

Tenzen 08.03.2010 16:46

Co do Brożka to zawdzięcza Wiśle, że zrobiła z niego klasowego napastnika a nie talentowi. Marnował "setki" seriami, aż do skutku, nabrał spokoju, pewności, niemal rutyny.

Co do ikon Wisły to w tej kolejce tylko El Toro pokazał co to znaczy ambicja. Walczył ostro z legionistami, aż miło było oglądać.

tofik 08.03.2010 16:49

No, Szofer widze ostatnio szalał za petro dolary w Emiratach, więc możliwe, że na kasie mu by już nie zależało. Ale jak to mówią, kto się przyzwyczaił do pewnego standardu to już na niższą półkę nie zejdzie, chyba, że będzie musiał. A taki Szafer już pewnie dorobiony, po co mu problemy w Wiśle.
Ulatowskiego i Probierza nie komentuję, bo to poziom Skorży.

Ogólnie Białoński greatest hits..

koyoot 08.03.2010 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez korzychxp (Post 866293)
nie jest to zasługa Skorży, tylko talentu Brozka, moze i troche okiełzanego przez trenera.

No to zaluga Brozka ze sam sie tak wspaniale przygotowal do rundy, czy moze jednak Trenera ze go dobrze przygotowal, jak caly zespol zreszta wtedy?

Lemoniadowy Joe 08.03.2010 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 866295)
Co do Brożka to zawdzięcza Wiśle, że zrobiła z niego klasowego napastnika a nie talentowi. Marnował "setki" seriami, aż do skutku, nabrał spokoju, pewności, niemal rutyny.
.

Brożek w cywilizowanym piłkarsko kraju takim jak np Czechy byłby o klasę lepszy i dojrzał piłkarsko parę lat wcześniej a na dzień dzisiejszy mamy rok leczącego sie piłkarza podobnie jak Boguski ! i to jest prawdziwy szok

Brozek Boguski Garguła Singlar - to nie jest normalne żeby tyle czasu sie piłkarze leczyli

koyoot 08.03.2010 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 866300)
Brozek Boguski Garguła Singlar - to nie jest normalne żeby tyle czasu sie piłkarze leczyli

Jak by to moj kumpel powiedzial: "Ktos tutaj powienien za to wpierdal dostac".



:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl