![]() |
Cytat:
|
Pysio mysle, ze najwyzszy czas abys zaczal uzywac mozgu.
|
Pysio przestan sie błaznić
|
Pomysł z radnymi z SKWK może i dobry tylko ilu realnie możemy wprowadzić do Rady? Jednego? Może dwóch? Aktywizm poza-meczowy u nas kompletnie leży. Nie potrafimy zmobilizować 100 osób w wolnym czasie ( tak wiem część pojechała na sylwestra ) na jedną z ważniejszych chwil dla dalszego funkcjonowania naszego klubu, a mamy przekonać kilka tysięcy ludzi do pójścia na wybory i skreślenia odpowiedniego kandydata?
Zresztą przykład Pana Darka ( do, którego nadal mam dystans... ;) ) pokazuje, że jeden czy nawet dwóch radnych nie przekona całej rady do danej koncepcji. Prawda jest taka, że dopóki nie stworzymy zgranego zespołu, który poprzez plakaty, ulotki, manifestacje nie pokaże, że należy się z nami jako kibicami liczyć to nic nie osiągniemy. Zawsze będziemy przegrywali z potrzebą budowy nowej linii tramwaju czy remontu dróg, które nie ukrywajmy obchodzą większą część elektoratu. Cytat:
Jak myślicie, że wybierając tego a nie innego radnego coś zmienicie to gratuluje. |
ciekawostka podeslana przez znajoma osobe
tekst na OFICJALNEJ STRONIE MIASTA DOTYCZACY DERBOW "Święta Wojna Cracovia to krakowski klub sportowy. Wisła to też klub sportowy z Krakowa. Cracovia i Wisła razem to po prostu święta wojna." I po tym art .... http://www.krakow.pl/miasto/tradycje/?id=swieta.html w jaki sposob z takimi urzedasami mamy zwyciezac :/ |
Akurat daleki jestem od ciśnięcia pysiowi. Proponuję wrócić do czasów "nieprzyznania" Krakowowi organizacji ME. Wówczas najwiekszym wrogiem był PiS, Majchrowski cacy, a teraz gdy okazało się, że od tylca jebie nas PO, zaczęło się polowanie na czarownice. Jesteśmy ze względu na cenę przebudowy i problemy z kontynuacją łakomym kąskiem dla wszelkiej maści aparatczyków. Olszówka może i zaangażował się w walkę z radą miasta, ale osobiście nie widzę powodów by kolesiowi klaskać.
Ps.Głosowałem we wszystkich wyborach za PO i nadal zamierzam. Tylko w prezydenckich głosowałem za przydupasem Filipiaka Majchrowskim, bo mnie zmyliło PeOwskie poparcie dla komunistycznej świni. Teraz pie.dolę nie głosuję na nikogo. |
Cytat:
|
Nieobecni "wirtualnie" (w protokole oznaczeni jako nieobecni, faktycznie obecni na sali obrad i podczas innych głosowań):
Stanisław Maranda, Barbara Mirek-Mikuła, Marta Suter, Agata Tatara, Piotr Wiszniewski I po co Wy w wyborach startowaliście, skoro teraz boicie się oddawać swój głos....? Nawet Wam się dupy ruszyć nie chciało, by wyjść z sali i zachować pozory? |
Gigant nie pocianalem mu za to, ze nie lubi PisU tylko widze, ze akurat działanie radnego Olszówki w tym wypadku nie jest czystym populizmem i o mnie rozdraznilo.
|
Cytat:
Ja nie mówię, że na nikogo nie głosowałem, tylko że nie głosowałem na hipokrytów i łajdaków z PiS, PO, PSL, SLD i tego typu partii buraczano-kartoflano-czerwono-złodziejskich. Ja głosowałem na partię, która ma pomysł na rządzenie. Która to? Nie powiem. Niech ludzie się sami zatroszczą o to, żeby wiedzieć jakie partie mają plany, zamiast słuchać durnych i kłamliwych spotów wyborczych. Mam czyste sumienie, jak wspominałem. Byłem na wyborach i głosowałem zgodnie z własnymi przekonaniami. Moja partia jednak nie dostała się do żadnych rad, sejmów, senatów itp. bo w mediach zniszczono jej ikonę. A ty mi nie wyskakuj tutaj z tekstami, że na nikogo nie głosowałem, że zmniejszyłem frekwencję. Ja nie powiedziałem, że nie głosowałem, tylko powiedziałem, że nie głosowałem na hipokrytów. Tobie radzę trochę przemyśleć swoje wypowiedzi, bo brzmi to tak, jakbyś kiedyś zagłosował z pełnym przekonaniem na którąś z tych gównianych partii, a teraz się tego wstydził. Jedna rada - naucz się patrzeć na program i analizować to, co jest możliwe do przeprowadzenia i czy przyniesie odpowiedni skutek, a nie słuchaj spotów i wypowiedzi przedwyborczych. Jesteśmy młodą demokracją i musimy odpokutować złe decyzje większości. Ja mam większe pretensje do naszego narodu, niż do polityków. Kto przymyka oko na wybryki złodzieja, kto mu na nie przyzwala, zamiast go zdzielić w łeb i obciąć ręce, to robi jeszcze gorzej, niżby sam kradł. Kto więc ich wybrał, jest znacznie bardziej winny niż oni. |
Cytat:
|
Cytat:
Natomiast jeśli rzeczywiście głos w wyborach oddałeś, to zwracam honor. Bo z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że jak wielu Polaków (patrz frekwencja) - na wybory "lejesz" z góry na dół, a później krytykujesz rządzących. A takiego zachowania nie znoszę. Do narzekania pierwsi, do brania jakiejkolwiek odpowiedzialności ostatni. Jak widzę, jednak Ciebie to nie dotyczy i chwała Ci za to :) Szkoda tylko, że jest masa takich osób.. Można pójść i oddać nieważny głos, podwyższając frekwencję. Można także tak jak rozumiem Ty, zagłosować na partię, która nie ma obecnie realnych szans na wygranie wyborów, ale spełnia wg Ciebie kryteria programowe. Można też zagłosować za "mniejszym złem", co stało się chyba w dużej mierze podczas ostatnich wyborach parlamentarnych. Cytat:
Nigdzie nie napisałem na kogo głosowałem i tego nie zrobię. Tak jak pisałem wcześniej, najważniejsze to oddawać świadomy głos w wyborach. A każdy może mieć swój pogląd, niekoniecznie z moim zgodny. Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A ja takich ludzi rozumiem, oczywiście tych co się interesują polityką i wiedzą co się dzieje w karaju. Nie moge poweidzieć, za wiele na ten teamt o sobie, bo miałem tylko jedna okazję do głosowania, z której skorzystałem. Ale np teraz się zastanawim czy wezmę udział w głosowaniu na prezydenta. Rozważam tylko dwie opcje Tusk lub Kaczyński. Jeszcze rok temu głosowałbym na Tuska, ale jak się okazuje PO radzi sobie porównywalnie co PiS wcześniej. |
.....................
|
Cytat:
Nikt nikogo do wyborów nie zmusza (przynajmniej w Polsce), najłatwiej jest powiedzieć "nie dotyczy mnie to", "mój głos nic nie znaczy", "nie wiem na kogo głosować" itd. Moim zdaniem poważny, dorosły człowiek powinien wykazać się odpowiedzialnością i oddać głos w wyborach. Wcześniej pisałem jak można do samego głosowania podejść. Bo jeśli większość ludzi do wyborów nie pójdzie, to o nas wszystkich decydować będzie zdecydowana mniejszość. A jest to baaardzo niebezpieczne i dopiero wtedy mogą być prawdziwe problemy. Zatem jeśli o mnie chodzi to namawiam wszystkich do oddania głosu. Na kogo? Niech każdy podejmie sam tę trudną (bo wybór jest dość marny) decyzję.. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak widzę wpisy niektórych forumowiczów, to aż mi sylwestrowy apetyt odchodzi. Napisze sobie jeden z drugim wszechkrakus, TS w podpisie i udaje greka. A na sesji byłeś jeden z drugim krytykancie ? Wychodzi na to że raczej nie, gdyż inaczej wiedziałbyś jeden z drugim ignorancie, że tylko dzięki poprawce Radnego Olszówki, wczoraj w ogóle głosowano sprawę hali a Ty dzisiaj możesz go za to bezmyślnie obrażać. Fajnie się wypromował, no nie ? Zgłosił logiczną poprawkę, którą inni odrzucili i jeszcze tutaj pisze rzeczy, których zwykłe pikniki nie kumają. Jaka wiara, jaka walka, jaka Wisełka ?. To sztuczny Radny w/g nich, który z premedytacją od kilkudziesięciu lat jeździ nawet na wyjazdy drużyny, po to tylko, żeby przed takimi jak oni się teraz wypromować. Och, aż się śmiać trudno i płakać także.
Widzę, że macie dylematy, jak dorosły Polak powinien postępować w wyborach ? Odpowiedź jest prosta. Nie obchodzi mnie to w kontekście spraw Wisły. To ich własny wybór i sprawa ich dorosłości do tego wyboru. Obchodzi mnie natomiast, jak powinien głosować dorosły Wiślak w przyszłych wyborach lokalnych. Powinien głosować wyłącznie na kandydatów Wiślackich i takiego jeszcze dodatkowo, który będzie uczciwym gospodarzem w mieście, żeby interesy swojej rodziny oraz swojego klubu, każdy wyborca zabezpieczył w najlepszy z możliwych sposobów. A politycznych agitatorów partii rządzących w kraju i mieście oraz bezmyślnych ludzi im wierzących, proszę o zaprzestanie ogłupiania innych. Wczoraj wszyscy Radni mieli szansę udowodnić, że są ludźmi inteligentnymi i potrafią liczyć, nie tylko we własnych portfelach. Niestety, wybraliśmy sobie karierowiczów i partyjniaków, którzy na rozkaz partii i w jej bezwzględnym interesie, wyrzucili wczoraj na śmietnik, kwotę 34 milionów złotych, unijnych pieniędzy TS, co z rozumem i doorosłością nie ma nic wspólnego, o gospodarnosci w interesie społecznym już nie mówiąc. Wszyscy wiedzą komu najbardziej zawdzięczamy wynik wczorajszego głosowania. Brak Krakowa na Euro 2012, czyli ten sam efekt odrzucenia rozwoju Krakowa i miliardów pieniędzy unijnych oraz państwowych, także zawdzięczamy tym samym ludziom i ich partyjnemu zacietrzewieniu. Dziękuję tym Radnym i tym kibicom, dla których sprawa Wisły oraz gospodarność miasta Krakowa nie były obojętne. Szacunek. Jedynie Tacy jak Wy, zasługują na moją i innych Wiślaków uwagę oraz wyborcze poparcie. Natomiast tym Radnym i ich partiom politycznym - http://www.youtube.com/watch?v=JxKvbYk4Ytc - trzeba brutalnie podziękować w najbliższych wyborach, aby już nigdy nie marnowali wysiłku lokalnych społecznosci, na rzecz których obiecywali pracować z sensem. Wiśle życzę lepszego, do siego Roku :-) . |
Cytat:
A wszystkim "przeciwnikom" Darka Olszówki proponuje chwile pomyslec zanim cokolwiek napiszą, bo wy chyba myslicie ze na forum mozna zdobyc tysiące głosow...do rady miasta wybory są w okręgach ,wiec teraz zastanowcie sie, ile osob ktore czyta forum, wchodzi w ten temat, ilu z nich jest z okregu w ktorym startuje Olszówka, ilu z nich w ogole ma prawo głosu, ilu z tych ktorzy mają prawo głosu zagłosuje akurat na niego. Moze sie zbierze kilka - kilkanascie. No to rzeczywiscie, genialny plan udawania kibica w celu zdobycia poparcia. |
Skad sie biora tacy kosmici? Gówno wiecie o obecnej sytuacji i macie jeszcze czelnosc kogos krytykowac ze sie stara i cos robi dla Wisly? Oprocz pisania na klawiaturze jak wy? Byl którys z was na obradach chociaz raz? Dzieki inteligencji i umiejetnosci dedukcji moznaby sie zastanowic co Ty bedac radnym i kibicem bys zrobil? Dokladnie to samo? To w czym jest problem? Niech sie ktos 3 razy zastasnowi zamiast za pomoca klawiatury zacznie kogos oczerniac.
Szczesliwego Nowego Roku. |
Cytat:
Co to znaczy żyć w demokracji? Nie podoba mi sie jej idea chociaż oczywiście mógłbym pójść do wyborów gdyby pojawiła się partia, która gwarantowała by zmiane formy rządów. Takiej partii w Polsce nie ma to też po uczestnictwie w kilku wyborach odpuściłem sobie tą szopke. Brawo dla Pana Darka Olszówki za poparcie inicjatyw o nadaniu nazwy ulicy Dmowskiego i pamiątkowej tablicy, jak również uczczenia pamięci Pinocheta. Tak jak Panu Darkowi odpowiedziałem w privie: ramie w ramie moge z nim stanąć jako z kibicem Wisły, ale na pewno nie jako z radnym. |
Cytat:
Żeby było jeszcze radośniej, to chciałbym wszystkim życzyć szczęśliwego roku 2010, albo chociaż żeby nie był gorszy od mijającego. No i jakiś sensownych postanowień noworocznych, wytrwałości w nich itp.:)) |
NIe rozumiem..Czy dlatego że nie bedziemy miec teraz nowej hali,że projekt nie przeszedł,nagle,żeby wyładować emocje,bedziecie sie wyżywac na człowieku,który(przynajmniej na to wygląda,i mam do niego pełen szacunek!!) próbował dla nas zrobić coś wielkiego? Który się starał,próbował przekonywac ludzi,pisał wszelkie pisma nie pisma? Który na publicznym forum,naszym forum(!!!) informował nas o wszystkim co się dzieje "wewnątrz"!!??
Wiatr czujemy chociaż go nie widzimy,tak samo nie możemy mieć pewnosci że Pan Darek nie robi sobie z nam zabawek,które na niego w przyszłości będą głosować,ale ja mam zamiar mu uwierzyć i postawie na swoim.Czy mam racje,czy robie dobrze przekonam się.Ale pytanie: czy mam(y) coś do starcenia? |
Cytat:
I jeszcze do radnego Olszówki. W swoim imieniu dziękuję za wysiłek jaki włożył Pan w próbę uzyskania dofinansowania na budowę hali. Jednocześnie przepraszam za chyba jednak nieco nieuprzejme posty niektórych spośród kolegów piszących na tym forum. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego że sporą część motywacji kierującą Panem w tym względzie jest zapewne chęć pozyskania ewentualnego elektoratu, tym niemniej biorąc nawet to pod uwagę jako potencjalny wyborca muszę powiedzieć że zyskał Pan moją sympatię. Uważam że zakres możliwości działania radnego jest na tyle niewielki że gdyby udało się uzyskać (w końcu z naszych wspólnych pieniędy) przeznaczenie choćby niewielkiej części środków budżetowych na cel który osobiście uważam za słuszny to zakładając nawet zupełny brak aktywności w innych sprawach i tak ocenił bym Pańską działalność bardzo pozytywnie. W końcu radny/poseł jest od tego aby realizować oczekiwania swoich wyborców! |
do usunięcia
|
Nie jest to też temat o lizaniu dupy, wiec jeśli czujesz tak wielką niepohamowaną chęć podziękowania p.Olszówce masz od tego priva.
Z tego co wczoraj napisałem wywnioskowałem że będe nadal głosował na PO, by na końcu stwierdzić że nie głosuję na nikogo. Coś zamotałem. |
Cytat:
A jeśli chodzi o "lizanie dupy" to wygląda mi kolego że masz dobre zadatki aby być w tym niezłym. Jeśli nie stać Cię na to aby podziękować gościowi który sobie na to zasłużył ciężką pracą (starając się zdyskredytowac jegom intencje) a jednocześnie w tym samym poście piszesz że będziesz głosować na PO które jak wszyscy wiedzą nie zrobiło w ciągu dwóch lat nic poza PR i dogadywaniem się na cmentarzach z lobbystami (o mamieniu wyborców inwestorem z Kataru nie wspominając) to wybacz ale moje wrażenie jest takie że mam do czynienia z takim małym lizuskiem. |
Po raz kolejny spory partyjne i wlasne interesiki wzieły góre nad tym co tak naprawde nalezy do ludzi ktorych w koncu po cos wybierano.
To "oni" Jakub Bator, Tomasz Bobrowski, Paweł Bystrowski, Janusz Chwajoł, Jerzy Fedorowicz, Grażyna Fijałkowska, Jan Franczyk, Bartłomiej Garda, Władysław Harasimowicz, Małgorzata Jantos, Bartłomiej Kocurek, Bolesław Kosior, Iga Lipiec, Katarzyna Migacz, Łukasz Osmenda, Józef Pilch, Jerzy Połomski, Małgorzata Radwan-Ballada, Grzegorz Stawowy, Paweł Sularz, Zygmunt Włodarczyk, Jerzy Woźniakiewicz, Stanisław Zięba, Paweł Zorski + nieobecni : Bogusław Kośmider, Marta Patena, Łukasz Słoniowski (w protokole oznaczeni jako nieobecni, faktycznie obecni na sali obrad i podczas innych głosowań): Stanisław Maranda, Barbara Mirek-Mikuła, Marta Suter, Agata Tatara, Piotr Wiszniewski jak widzimy to 3/4 ludzi spluneło nam w twarz,zapamiatac sobie te nazwiska by nigdy juz nie zasiadli w zadnej radzie. |
to jest właśnie jakaś immanentna cecha każdego krakusika (moja też :), ale w Gdyni łatwo się z tym walczy ) : marudzić, mądrzyć się, szukać dziury w całym, podejrzewać lub wmawiać prywatę itd, itp.
Dlatego z takim bólem dużo spraw idzie. Z całego postu pana Olszówki jedną rzecz niech sobie każdy maruda powtarza : działać, q...ć, nie mędzić. Najlepszego dla wszystkich w Nowym Roku, i więcej takich jak pan Darek. |
Nie wypominajcie Darkowi tego, ze walczy o elektorat! On jest politykiem i jego zasranym obowiazkiem jest walczenie o glosy. Gdyby kazdy polityk wybral sobie grupe celowa i z takim zaangazowaniem reprezentowal jej interesy to ten kraj wygladalbyy o wiele lepiej. Czy niektorym pasuje, ze wiekszosc politow ma glowy w dupach i reprezentuja swoje partie zamiast wyborcow?
|
Darek, spokojnie rób swoje ! Na czytelników Gazety Wyborczej i oglądaczy TVN lej szerokim strumieniem. Niech wykażą, który z radnych ich ukochanej partii zrobił,więcej niz Ty.
|
A ja czekam kiedy to: http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...udowie//34419/
zaczną montować tam, wysoko, wysoko... :) Codziennie syn (2,5 roku) mnie prosi - tato, pokaż dźwigi! I jest bardzo zawiedziony jak nowych zdjęć nie ma. Ale już wie, że to stadion Wisełki i że będzie tu ze starym chodził.:D Ktoś wie kiedy wznawiają prace? Jutro, czy dopiero w poniedziałek? |
Witam serdecznie.
Od dłuższego czasu śledzę dyskusję na forum i interesuję mnie jedna kwestia, która chyba nie była dotąd poruszana. Mianowicie, czy nachodzący poziom drugiego piętra nie będzie zasłaniał ludziom w sky-boxach widoku na telebim podwieszony nad przeciwległą trybuną? Dla ilustracji pytania mam takie zdjęcia : http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...chodnia/33960/ http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...chodnia/33956/ http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._trybuny/6890/ Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi. Pozdrawiam serdecznie i życzę Szczęśliwego Nowego Roku. |
oni w sky-boxach beda mieć swoje telebimy oczywiscie mniejsze:D
|
Oni w tych skyboxach pewnie będą mieli TV różnych rozmiarów, więc nie będą musieli widzieć telebimu. Zresztą mecz pewnie i tak będą oglądali w tych miejscach przed skyboxami, więc problemów raczej być nie powinno.
|
Czy to tylko takie wrażenie, czy budowa stanęła?
|
Cytat:
|
Wczoraj w Radiu Kraków była rozmowa z panią dyr. Biura Festiwalego i był obecny z tego co pamietam radny Bystrowski (mogę się mylić)
W pewnym momencie dyr. BF powiedziała ze brakuje w budzecie około 6 mln złotych do zamkniecia budżetu. I na pytanie redaktora co z brakujacą kwotą, ona stwierdziła: "Pewnie uda się przekonać pana prezydenta, aby przekazał nam brakującą kwotę". No to SORRY, kase na festiwale mają, a na hale, na które koncerty i festiwale mogłby się odbywać - m.in festiwal piosenki studenckiej (mój ulubiony), już kasy nie ma tak ?? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl