Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

bkl 26.08.2011 11:23

DZIĘKI BYŁYM GWIĄZDĄ KLUB ZAROBI 300TYS EURO
http://.................../viewtopic.php?t=7181

zidanemarcin 26.08.2011 15:57

Rozmowa z Marcelo po losowaniu grup LE.

Cytat:

Jak nastrój po losowaniu?
No fajnie, wrócę do Polski, ale jestem trochę smutny, bo miałem nadzieję, że trafimy na Wisłę. To byłoby dla mnie najlepsze rozwiązanie. W klubie wszyscy są zadowoleni, bo unikniemy długich podróży. Do Polski i Rumunii leci się godzinę-dwie, do Izraela cztery. W tamtym roku, jak graliśmy z Sybirem, to lot trwał osiem godzin i był bardzo męczący. Nie mamy wyboru, ale to logiczne, że zawsze wolimy grać blisko domu, bo potrzebujemy też czasu na odpoczynek przed ligą. Więc ogólnie losowanie było korzystne.

Mecz z Legią będzie chyba dla ciebie wyjątkowy z powodu osoby trenera…
Nie mogę się doczekać. Skorża ściągnął mnie do Wisły, bardzo dużo się od niego nauczyłem. Ma podobną mentalność do mnie, jego celem jest rozwijanie się od najmłodszego wieku. To najlepszy trener, z jakim pracowałem w Polsce. Kiedyś poprowadzi waszą reprezentację. Zawsze będę powtarzał, że jestem mu bardzo wdzięczny, bo miał duży udział w sukcesie piłkarza Marcelo.

Co powiesz prasie holenderskiej, jak zapytają o Legię?
Niewiele, wszystko zdradzę trenerowi (śmiech).

Tobie zawsze dobrze się grało z Legią, nie?
Tak, ale to co innego, bo byłem jeszcze zawodnikiem Wisły, a dla niej każdy mecz z Legią to klasyk. PSV podejdzie do tego jak do każdego innego spotkania, ale dla mnie to będzie wyjątkowe, bo zagram pierwszy raz w Polsce, od kiedy wyjechałem. Nie wiem tylko, czy kibice Legii mnie lubią po tym, jak strzeliłem im gola w Krakowie. Mam nadzieję, że fani Wisły będą teraz kibicować PSV.

A widziałeś ostatnie mecze Legii?
Tak, kilka, ale ten ostatni, ze Spartakiem, był zadziwiający. Wpuścili dwa gole, ale zagrali wspaniale. Dlatego nie uważam, żeby nam było z nimi łatwo.

Ale i tak jesteście faworytem do wygrania tej grupy.
No, na papierze tak, ale nie zawsze drużyna z największymi nazwiskami wygrywa.

Mało brakowało, a nie rozmawialibyśmy dziś o Lidze Europy, tylko o Champions League.
Dokładnie. Mieliśmy dobry sezon, ale pod koniec wypuściliśmy z rąk mistrzostwo. W tym roku chcemy odzyskać tytuł.

Macie mocniejszy skład niż w zeszłym sezonie?
Odpowiem ci na to pytanie po zakończeniu ligi. Przed rokiem nasza kadra była bardziej doświadczona. Teraz ściągnęliśmy kilku młodych piłkarzy, kilku awansowało też z drużyny młodzieżowej. Zespół dopiero się kształtuje, ale z tego co wiem, to kogoś jeszcze mamy kupić.

Macie też nowego bramkarza.
Tak, Tytoń właśnie niedawno przeszedł do Wisły… To znaczy, do PSV (śmiech). Inteligentny chłopak i wspaniały bramkarz. Już się z nim zaprzyjaźniłem. Trzymamy się razem, cały czas rozmawiamy. Cieszę się, że w końcu mogę z kimś pogadać po polsku, bo trochę mi tego brakowało. Tytoń chwalił mnie, że nie zapomniałem języka i nawet sobie radzę.

Jakie on ma szanse na grę? Mówiło się, że jego główny konkurent, Andreas Isaksson zostanie sprzedany.
Tak, ale nie mam pojęcia co z tym transferem. Nie wypytuję o to w klubie.

Oglądałeś mecze Wisły w eliminacjach do LM?
Tak, te dwa z APOEL-em, drużyną z Izraela.

Z Cypru.
Tak, tak. Szkoda, że znowu nie udało się awansować. W Lidze Europy czekają ich ciężkie mecze z Fulham i Twente.

Właśnie miałem pytać. Jaka to drużyna? Sezon zaczęli świetnie, od kompletu punktów w trzech meczach.
Przed rokiem zdobyli wicemistrzostwo. Mają bardzo solidną defensywę z Brazylijczykiem Douglasem. Środek pomocy też jest dość silny. Będzie ciężko, ale Wisła ma warunki, żeby wygrać. Na papierze nie jest faworytem, ale ja bym jej nie skreślał.

Na koniec parę słów o tobie. Jak do tej pory radzisz sobie w Holandii świetnie. Błyskawicznie wskoczyłeś do pierwszego składu i nie oddałeś miejsca przez cały sezon.
To prawda. Ale jeśli wierzysz, że ci się uda i ciężko pracujesz, to musi się udać. W Polsce było tak samo. Nikt nie znał Marcelo, ale robiłem swoje, pracowałem, zaliczyłem dwa dobre sezony i to pozwoliło mi wyjechać do PSV. W Holandii też od razu spodobałem się trenerowi. Najważniejsze, żeby jak najszybciej się zaadaptować. Każdego dnia staram się być bardziej „holenderski”, muszę się upodabniać do tego stylu gry. Codziennie uczę się jakiejś nowej rzeczy. Jestem tu szczęśliwy, ale moim celem jest wejście na absolutny szczyt.

A co z reprezentacją Brazylii? Dzwonili już?
Jeszcze nie, ale spokojnie. Zadzwonią i zagram.
weszlo.com

BiałaGwiazda 26.08.2011 16:17

Cytat:

Węgrzyn: z taką grą Wisła nie ma szans wyjść z grupy

Twente, Fulham i Odense - na tych rywali trafiła Wisła Kraków. Kazimierz Węgrzyn w rozmowie z Futbolnews.pl podkreśla, że decydująca nie będzie klasa rywali, ale postawa samej Wisły. - Nie może zagrać tak jak obu meczach z APOEL, bo nie będzie miała szans - uważa.

- Rywale nie mają tu decydującego znaczenia. Na tym poziomie trudno mówić o złym czy dobrym losowaniu. O klasie przeciwników przekonamy się, widząc ich w bezpośrednim starciu. Dużo będzie zależeć od dyspozycji danego dnia. Ale na pewno nie są słabsi od APOEL - mówi Węgrzyn.

Były obrońca Wisły przestrzega przed popełnieniem błędów z dwumeczu z mistrzem Cypru. - Biała Gwiazda bardzo mnie rozczarowała. I nie chodzi tylko jeden mecz w Nikozji, ale i spotkanie w Krakowie. Spodziewałem się czegoś więcej. Z taką grą Wisła nie ma szans w fazie grupowej Ligi Europy - dodaje.


Węgrzyn dodaje, że trener Robert Maaskant ma wystarczających piłkarzy na starcia w fazie grupowej. - Ta kadra jest dość szeroka, nie sądzę, by trzeba było wzmacniać skład w ostatnich dniach okna transferowego. Trzeba wykorzystać potencjał, który drzemie w obecnych piłkarzach - podkreśla.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

Trudno się z Kazkiem nie zgodzic

JrQ- 26.08.2011 17:12

a ja nie, bo bzdurą jest stwierdzenie, że ma piłkarzy wystarczających na starcia w fazie grupowej - bo chodzi mu chyba o rywalizację na podobnym poziomie, a my niestety jesteśmy tam najsłabsi

Pablo84 26.08.2011 17:25

Również się nie zgodzę z Węgrzynem.
Mi tam podobała mi się gra Wisły, a wszczególności wynik, który był najważniejszy.W drugim meczu brakło tylko 5 min do awansu do CL, taki maaskant miał plan ,taktykę, która o włos mu wyszła.Gdyby się jednak udało, to węgrzyn rozpływałby się o genialnej taktyce i stylu Mourinho.
Tu nie chodzi o to by grać pieknie, a wygrywać i zdobywać punkty.
Ludzie, na dzien dzisiejszy Cypr za rok będzie mógł wystawić 2 drużyny do walki o CL!!!Nie widzicie, że jest przepaść?
Apoel w tym roku zajdzie daleko w Europejskic pucharach.

Blaszczu16 26.08.2011 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1155951)
Również się nie zgodzę z Węgrzynem.
Mi tam podobała mi się gra Wisły, a wszczególności wynik, który był najważniejszy.W drugim meczu brakło tylko 5 min do awansu do CL, taki maaskant miał plan ,taktykę, która o włos mu wyszła.Gdyby się jednak udało, to węgrzyn rozpływałby się o genialnej taktyce i stylu Mourinho.
Tu nie chodzi o to by grać pieknie, a wygrywać i zdobywać punkty.
Ludzie, na dzien dzisiejszy Cypr za rok będzie mógł wystawić 2 drużyny do walki o CL!!!Nie widzicie, że jest przepaść?
Apoel w tym roku zajdzie daleko w Europejskic pucharach.

Oby ich przygoda z pucharami zakończyła się na Wiśle.

mitmichael 26.08.2011 17:43

Nie przypomina mi sie, bysmy zagrali w Krakowie z cypryjczykami zle - chyba Wegrzyn tego meczu dokładnie nie ogladal

szczepans21 27.08.2011 06:51

http://sport.wp.pl/kat,1754,title,Pe...cea7&_ticrsn=3

Petrescu w Polsce pracował niespełna rok. W styczniu 2006 roku został trenerem Wisły, z którą wywalczył wicemistrzostwo Polski. We wrześniu został zwolniony i wrócił do Rumunii, gdzie odniósł wielki sukces wprowadzając Unireę Urziceni do Ligi Mistrzów. Obecnie jest szkoleniowcem Kubania Krasnodar.

43-letni trener z krótkiego okresu pracy w Polsce najbardziej zapamiętał polskich kibiców. Na łamach serwisu sport.ro wychwalał atmosferę jaka na trybunach potrafią stworzyć fani polskich klubów. Właśnie na doping zwrócił uwagę, kiedy rumuńscy dziennikarze zapytali go o Legię.

- Nigdy nie widziałem tak szalonych kibiców, jak w Polsce. Atmosfera jest niesamowita, a ultrasi najgorsi na świecie - powiedział Petrescu, który niegdyś grał w Chelsea Londyn.

Pierwszy mecz Rapid z Legią rozegra 20 października na własnym stadionie. Rewanż w Warszawie odbędzie się 3 listopada.

fan01 27.08.2011 07:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1155968)
Nie przypomina mi sie, bysmy zagrali w Krakowie z cypryjczykami zle - chyba Wegrzyn tego meczu dokładnie nie ogladal

Węgrzyn przeciez byl na meczu w barwach APOELu, wiec wiadomo, ze jak zawsze na Wisle patrzyl nie przychylnym okiem.
Ja sie zastanawiam - Węgrzyn gra w Oldbojach Wisly, wiec jakby mial skomentowac jakis mecz tych oldbojow, to przeciez musialby powiedziec ze rozegrali beznadziejne spotkanie, kompromitujaca forma, do Lecha to im duzo brakuje...

tofik 27.08.2011 09:07

Oglądał ktoś może dwumecz Slovan - Roma ? Ciekawi mnie jak zagrał Cikosz :)

riv 27.08.2011 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1155913)
Trudno się z Kazkiem nie zgodzic

Węgrzyn jak zwykle gada bzdury. KAŻDY z tych przeciwników jest w naszym zasięgu. Fulham to środek Premier League. Żaden pseudowiślak jak Węgrzyn nie wmówi mi, że Mistrz Polski nie będzie w stanie nawiązać z nim walki. Odense od Kopenhagi dzieli PRZEPAŚĆ sportowa. Nie wyobrażam sobie porażki z nimi na Reymonta (z Fulham zresztą też). Najgroźniejszym przeciwnikiem w teorii będzie Twente, absolutna czołówka ligi holenderskiej przez kilka ostatnich sezonów, a i z nimi można nawiązać walkę patrząc jak na Copa Americana ich najlepszy zawodnik - Ruiz się od naszego Chaveza...odbijał.

Pablo84 27.08.2011 12:15

Tak tak, powalczymy ze średniakiem Premier League.... :lol:

kornd 29.08.2011 17:46

Nikola Mijailović w akcji :D

http://babol.pl/wiadomosc.html?wid=1...-jest-taki-sam

Babba 29.08.2011 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1156355)
Węgrzyn jak zwykle gada bzdury. KAŻDY z tych przeciwników jest w naszym zasięgu. Fulham to środek Premier League. Żaden pseudowiślak jak Węgrzyn nie wmówi mi, że Mistrz Polski nie będzie w stanie nawiązać z nim walki. Odense od Kopenhagi dzieli PRZEPAŚĆ sportowa. Nie wyobrażam sobie porażki z nimi na Reymonta (z Fulham zresztą też). Najgroźniejszym przeciwnikiem w teorii będzie Twente, absolutna czołówka ligi holenderskiej przez kilka ostatnich sezonów, a i z nimi można nawiązać walkę patrząc jak na Copa Americana ich najlepszy zawodnik - Ruiz się od naszego Chaveza...odbijał.


Polecam pooglądać Premier League. W zasięgu byłby może team ze środka Primera Division, ale nie z angielskiej, tym bardziej, że Wisła obecnie gra padlinę.

snikki_(konto-usuniete) 29.08.2011 18:37

Gorawski bezrobotny.

http://ekstraklasa.net/gorawski-wres...f1da1d7b000000

_ukoL 29.08.2011 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snikki (Post 1158027)

Do Wisły go!

art 29.08.2011 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Babba (Post 1158017)
Polecam pooglądać Premier League. W zasięgu byłby może team ze środka Primera Division, ale nie z angielskiej, tym bardziej, że Wisła obecnie gra padlinę.

Śmiem twierdzić, ze środek Primera Division jest tak zaawansowany taktycznie, że i tutaj bylibyśmy bez szans.

BiałaGwiazda 30.08.2011 12:07

Cytat:

Andrzej Iwan: trener Maaskant niech się weźmie za robotę

- Chcę zobaczyć Wisłę nie tylko broniącą się i kontratakującą - mówi Andrzej Iwan w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Co się dzieje z Wisłą?
Moje opinie o Wiśle w ostatnim czasie są takie same - brakuje jej gry zespołowej. Bazuje ona na indywidualnych umiejętnościach takich zawodników jak Melikson czy Małecki. To pozwoliło na zdobycie mistrzostwa Polski i awans do Ligi Europy, ale jak tak dalej pójdzie, to zespół nie będzie w stanie włączyć się do walki o wyjście z grupy. Gra zespołowa leży na całej linii. Jak Wisła będzie grała tak jak teraz, to na nic nie ma szans. Organizacja gry jest katastrofalna. Trener Maaskant tchnął w drużynę morale w sensie wojowniczym, ale jeśli chodzi o grę, to Wisła nie zrobiła kroku do przodu.

Wierzy Pan, że trener Maaskant może coś jeszcze wycisnąć z tej drużyny, czy trzeba rozglądać się za innym szkoleniowcem?
Jak można nie wycisnąć więcej, skoro od roku ta Wisła nic nie gra? Ma fart, walczy i to wszystko. Ten zespół stać na dużo więcej, niż pokazuje. Chciałbym zobaczyć Wisłę grającą w piłkę, a nie tylko broniącą się i grającą z kontrataku. Trenera Maaskanta lubią zawodnicy, ale niech się weźmie za robotę i zacznie tych zawodników gonić do grania w piłkę, a nie tylko do przeszkadzania i biegania.
Jak Pan ocenia zachowanie Patryka Małeckiego, który ostro skrytykował kibiców gwiżdżących na piłkarzy po meczu z Lechią Gdańsk?
Byłem ostatnio jego nadwornym obrońcą, ale skompromitował się totalnie. Powinien przeprosić kibiców, których nazywa "piknikami".

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
Trzeźwe spojrzenie na sytuacje Iwana.Niestety,ma racje

fcb4 30.08.2011 12:11

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html on swoją robotę wykonywał aż od rozpoczęcia zgrupowania do nowego sezonu w czerwcu.

Mateusz91 30.08.2011 14:34

Mecz z Legią będzie chyba dla ciebie wyjątkowy z powodu osoby trenera…
Nie mogę się doczekać. Skorża ściągnął mnie do Wisły, bardzo dużo się od niego nauczyłem. Ma podobną mentalność do mnie, jego celem jest rozwijanie się od najmłodszego wieku. To najlepszy trener, z jakim pracowałem w Polsce. Kiedyś poprowadzi waszą reprezentację. Zawsze będę powtarzał, że jestem mu bardzo wdzięczny, bo miał duży udział w sukcesie piłkarza Marcelo.



Po co to powiedziałeś Marcelo? :-)

Nie mów tak do wyznawców siwego boga Kasperczaka :-) :-) :-)

Przecież to HK był Twoim najlepszym trenerem !!! :-) :-) :-)

I nieważne, że roztrwonił przewagę i przegrał MP z Lechem.

PS

pozdrowienia dla trzeźwo myslących a nie mitomanów

Lysy 31.08.2011 02:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateusz91 (Post 1158361)
Mecz z Legią będzie chyba dla ciebie wyjątkowy z powodu osoby trenera…
Nie mogę się doczekać. Skorża ściągnął mnie do Wisły, bardzo dużo się od niego nauczyłem. Ma podobną mentalność do mnie, jego celem jest rozwijanie się od najmłodszego wieku. To najlepszy trener, z jakim pracowałem w Polsce. Kiedyś poprowadzi waszą reprezentację. Zawsze będę powtarzał, że jestem mu bardzo wdzięczny, bo miał duży udział w sukcesie piłkarza Marcelo.

Był Marcelo, to może Patryk Małecki:


Wypowiedź z dnia 15.03.2010 (gdy trenerem był Skorża)

PS: Na razie jednak nie wygrywacie i nie jest pewne, że Maciej Skorża poprowadzi wasz poniedziałkowy trening.
- Nie no, bez przesady. Mam nadzieję, że zostanie. Zwalnianie go byłoby głupotą. Pomimo młodego wieku mogę już stwierdzić, że nie ma lepszego trenera w Polsce. Wygrał z nami dwa mistrzostwa. Wierzę głęboko, że razem zdobędziemy też trzecie. Trener nie gra za nas, on nam tylko podpowiada. Bardzo dużo robi.


Wypowiedź z dnia 14.04.2011 (z czasów Maaskanta)
Który trener był dla ciebie największym mentorem, komu najwięcej zawdzięczasz?
Najwięcej zawdzięczam trenerowi Skorży.






Oj tam, nie znają się piłkarzyki :foch:

brylant17 31.08.2011 06:17

Paulista trenuje z Polonią Bytom uff nie będzie biegał w pasiastej koszulce

JrQ- 31.08.2011 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1158577)

Wypowiedź z dnia 14.04.2011 (z czasów Maaskanta)
Który trener był dla ciebie największym mentorem, komu najwięcej zawdzięczasz?
Najwięcej zawdzięczam trenerowi Skorży.

Oj tam, nie znają się piłkarzyki :foch:

a co miał powiedzieć o Skorży? przecież to on go wstawił to składu, dlatego mu więcej zawdzięcza...

anthony09 02.09.2011 21:48

Nawiązując do dzisiejszego meczu reprezentacji Polski można jednoznacznie powiedzieć, że Genkov nie ma szans na dojście do takiego poziomu międzynarodowego jaki prezentuje Genkov i nie ma co się tutaj rozdrabniać, bo każdy wie, że w porównaniu Paweł Brożek - Genkov to Brozio wypada na plus w odgrywaniu piłki, wykorzystywaniu sytuacji sam na sam, rozgrywaniu ataku, potrafi wywalczyć sobie przewagę i stworzyć groźną sytuację dzięki niesamowitemu sprintowi. Nie dość, że potrafi strzelić to także umie zagrać, pewnie też piłkę przetrzymać, a nie odgrywać w ślepo (bije do sytuacji z Apoelem). Dużo lepiej się porusza , potrafił wygrać sam mecze Wisły i argument który jest jokerem w mojej talii ... nie przyszło mu zagrać z Meliksonem, który wielokrotnie potrafiłby dobrze obsłużyć Brozia !

Bartosz 02.09.2011 21:53

Czy chce się komuś policzyć w ilu kolejnych spotkaniach przy Łazienkowskiej zdobył Brożek ( zarówno Wisła jak i kadra ) ?

WiślakMyślenice 02.09.2011 21:56

Cytat:

Nawiązując do dzisiejszego meczu reprezentacji Polski można jednoznacznie powiedzieć, że Genkov nie ma szans na dojście do takiego poziomu międzynarodowego jaki prezentuje BROŻEK! i nie ma co się tutaj rozdrabniać, bo każdy wie, że w porównaniu Paweł Brożek - Genkov to Brozio wypada na plus w odgrywaniu piłki, wykorzystywaniu sytuacji sam na sam, rozgrywaniu ataku, potrafi wywalczyć sobie przewagę i stworzyć groźną sytuację dzięki niesamowitemu sprintowi. Nie dość, że potrafi strzelić to także umie zagrać, pewnie też piłkę przetrzymać, a nie odgrywać w ślepo (bije do sytuacji z Apoelem). Dużo lepiej się porusza , potrafił wygrać sam mecze Wisły i argument który jest jokerem w mojej talii ... nie przyszło mu zagrać z Meliksonem, który wielokrotnie potrafiłby dobrze obsłużyć Brozia !
I te wszystkie wnioski po jednym dobrym meczu w reprezentacji? Co zagrał przeciwko Gruzji (wiem, że pół godziny no niezbyt wiele czasu)? Kiedy (oprócz tego meczu) zagrał na wysokim poziomie (cytując klasyka- international lvl)? Chyba w wygranym meczu z Czechami na Śląskim.

Genkov a Brożek to 2 różne typy napastników. Genkov gra bardziej cofnięty do bramki stwarzając sytuacje strzeleckie dla partnerów na skrzydłach (Kirm, Małecki, teraz Iliev), a później sobie.

Nie potrafi wygrać w pojedynkę meczy? A u siebie z Amiką (wygrany 1-0 po bramce...) ?

Z tym wykorzystywaniem sam na sam też różnie bywało...

Nie mniej jednak można odnaleźć pewne podobieństwa.

anthony09 02.09.2011 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1159472)
I te wszystkie wnioski po jednym dobrym meczu w reprezentacji? Co zagrał przeciwko Gruzji??

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1159472)
A co Genkov zagrał przeciwko w el. LM ?? Jakaś bramka jego ?? A co zagrał w lidze jak wchodził ?? A ilość niewykorzystanych sytuacji, które miał na patelni też dużo mówi o jego klasie.

Genkov a Brożek to 2 różne typy napastników. Genkov gra bardziej cofnięty do bramki stwarzając sytuacje strzeleckie dla partnerów na skrzydłach (Kirm, Małecki, teraz Iliev), a później sobie.

Ja nie pamiętam ostatnio w jego wykonaniu aby stworzył dla naszej drużyny jakiekolwiek okazje strzeleckie, a skoro gra bardziej cofniętego, typową silną "9" to ja się pytam gdzie jest typowa "11" ?? Genkov chociaż wszyscy go bronią to nie potrafi ani przytrzymać piłki, ani wygrać wszystkich główek, baa nawet Paweł Brożek dzisiaj , czy też Rudnevs wiedzą, że najpierw trzeba wygrać piłkę w powietrzu, zgrać, a później sprintem ruszyć do ataku gdzie można stworzyć groźną sytuacje ale nasz Genkov ma tylko zgrywać ... więc po jakiego nam taki napastnik, który ma tylko zgrywać a nie strzelać bramki ??
Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1159472)
Nie potrafi wygrać w pojedynkę meczy? A u siebie z Amiką (wygrany 1-0 po bramce...) ?

ejj... to ma być mecz jednego aktora ?? Bo mi nie chodzi o takie mecze, w którym zawodnik strzeli jedną bramkę i jest okrzyknięty bogiem, bo jedna bramka wiosny nie czyni. Brożek wielokrotnie strzelał takie bramki, przy których Genkov to by nawet do piłki nie doszedł

[/QUOTE]


Zresztą może nie ma co tutaj porównywać klas tych piłkarzy, bo każdy wie że Genkov pewnego krajowego poziomu nie przeskoczy. Obecnie gdzie jest każdy widzi , bo jego wartość to marne 500 tys. euro i gra w Wiśle, w przeciwieństwie do Brożka, który gra w Trabzonie, który jest bez dwóch zdań znacznie lepszy klubem !

Ogryzek 02.09.2011 22:31

Niektórym ciężko się pogodzić z faktem że Brożek jest lepszym piłkarzem niż Genkov. Nie znaczy ze Genkov to kupa złomu itd, ale jak pisze anthony09 - pewnego poziomu nie przeskoczy. Brożek może już nie przeskoczy ale za czasów wczesnego Skorzy przewyższał ligę o jedną klasę.

Natomiast inna kwestia to taka że Paweł psychicznie się wypalił w Wiśle. Gdyby jednak nie poszło mu w Trabzonie - chętnie zobaczyłbym go znowu w Wiśle. razem z Genkovem tworzyliby dobry duet napastników:D

A co do Genkova - jak nie gola to chociaż niech asystę urodzi w meczu a nie będzie źle.

WiślakMyślenice 02.09.2011 22:45

Źle mnie zrozumiałeś Ogryzek. Nie wrzucam ich do dwóch worków (lepszego i gorszego), bo to moim zdaniem kompletnie mija się z celem. To 2 różne typy piłkarzy.

Tak jak wspomniał anthony09, Genkov to "9", Brożek "11". Napastnika wyłącznie za strzelone bramki rozliczać NIE MOŻNA! Owszem, jest to czynnik b.ważny (logika podpowiada że najważniejszy). Lecz zastanówmy się, czy to wina Genkova, że Wisła gra takim ustawieniem jakim gra, oraz że nie ma tej "11"-tki w naszej ekipie, który wykańczałby akcję skrzydłowych, Meliksona + zgrań od Genkova? No właśnie.

Cytat:

Natomiast inna kwestia to taka że Paweł psychicznie się wypalił w Wiśle. Gdyby jednak nie poszło mu w Trabzonie - chętnie zobaczyłbym go znowu w Wiśle. razem z Genkovem tworzyliby dobry duet napastników:D

Też tak sądzę.

Cytat:

A co do Genkova - jak nie gola to chociaż niech asystę urodzi w meczu a nie będzie źle.
To niech partnerzy z zespołu się wystawiają. Nikomu akcji się zamykać nie chce, a jak biorą się za to goście bez formy z celownikiem ustawionym nie wiadomo gdzie (czyt. Kirm) to nie dziwcie się, że z akcji ofensywnych nic nie wychodzi.

Manson33 02.09.2011 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartosz (Post 1159471)
Czy chce się komuś policzyć w ilu kolejnych spotkaniach przy Łazienkowskiej zdobył Brożek ( zarówno Wisła jak i kadra ) ?

Kadra:

2.09.2011 Polska 1-1 Meksyk
5.06.2011 Polska 2-1 Argentyna

Wisła:

8.05.2010 Legia 0-3 Wisła
26.10.2008 Legia 2-1 Wisła
27.04.2008 Legia 2-1 Wisła
1.10.2006 Legia 1-1 Wisła
13.05.2006 Legia 1-2 Wisła

W 7 kolejnych meczach na Łazienkowskiej Paweł Brożek strzelił 9 bramek.

mitmichael 03.09.2011 07:33

Ja nadal zaluje, ze Paweł Brozek został sprzedany - przynajmniej jego mogli zostawic bo w Turcji za duzo nie gra. Moze marnowal wiele sytuacji ale kiedy musial strzelic by wynik byl dobry to strzelal. Dalej ma to swietne dochodzenie do pilki. Wszyscy mowia, ze dla Lewandowskiego nie ma alternatywy a ja mowie, ze jest w postaci Brozia

willow 03.09.2011 07:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1159495)
Ja nadal zaluje, ze Paweł Brozek został sprzedany - przynajmniej jego mogli zostawic bo w Turcji za duzo nie gra. Moze marnowal wiele sytuacji ale kiedy musial strzelic by wynik byl dobry to strzelal. Dalej ma to swietne dochodzenie do pilki. Wszyscy mowia, ze dla Lewandowskiego nie ma alternatywy a ja mowie, ze jest w postaci Brozia

Nie siedzę w wiślackiej szatni ale słyszałem, że Brozio miał zły wpływ na kolegów i był wiecznie ze wszystkiego niezadowolony.
Taki, można powiedzieć, smerf maruda.
Oczywiście, to może być tylko plotka, nie mniej osoba, która to mówiła, wydaje się być wiarygodna. No i też nie wiemy, czy Turcy nie postawili warunku, że to ma być pakiet...
Co nie zmienia faktu, że chiałbym kiedyś zobaczyć na boisku duet Brożek - Genkov.

Marcinnno 03.09.2011 09:03

Niestety to jest prawda. Ja pamiętam Brożka wiecznie niezadowolonego. Machającego rękami z wiecznymi pretensjami. Pamiętam Brożka , który na pewno nie walczył tak jak Genkov. Brożek nie jest stworzony po prostu do systemu gry z jednym napastnikiem.

alterego 03.09.2011 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1159501)
Niestety to jest prawda. Ja pamiętam Brożka wiecznie niezadowolonego. Machającego rękami z wiecznymi pretensjami. Pamiętam Brożka , który na pewno nie walczył tak jak Genkov. Brożek nie jest stworzony po prostu do systemu gry z jednym napastnikiem.

Moim zdaniem on po prostu spalił się w tej drużynie, potrzebował pójść dalej, nabrać nowych doświadczeń i poznać piłkę w innym kraju. A pewni i większych pieniędzy. Znając nasz klub wróci na stare lata jako cień dobrego napastnika...

Mocny 03.09.2011 12:16

ehhhh ....a wlasnie wymodzilem konkretnego posta na tem temat w innym watku , czy moderator nie moglby jakos zadbac o to zeby nie bylo dublowania rozmow w innych watkiach ?


reasumujac , genkpow to znacznie lepszy pilkarz niz brozek , a reszta nargumantacji tutaj:

http://wislakrakow.com/forum/showpos...postcount=4970

wolfy 03.09.2011 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1159472)
I te wszystkie wnioski po jednym dobrym meczu w reprezentacji? Co zagrał przeciwko Gruzji (wiem, że pół godziny no niezbyt wiele czasu)?

Człowieku, jakim jednym meczu Reprezentacji? Ja rozumiem, że każdy polski zawodnik w Wiśle ma masę mend próbujących go zgnoić, ale żeby napisać coś takiego?

Paweł Brożek to nie jest jakiś Zahorski czy Krzywicki, żeby oceny wystawiać mu po jednym świetnym meczu (gol + powinna być asysta). Policz sobie, ile goli strzelił w:
  • lidze
  • pucharach
  • reprezentacjach młodzieżowych
  • pierwszej reprezentacji
  • niższych ligach

Do tego jeszcze dolicz asysty, jeśli łaska.

Chłopak grał po kontuzji i na blokadach przez ponad pół roku, stracił formę i długo się odkręcał. Ale to nie jest jakiś ogórek, żeby pisać w stylu: "jeden mecz mu wyszedł". Nie, nie jeden i nie gra w reprezentacji przypadkowo.

Próby udowadniania, że Genkov jest "inny" czy "lepszy" ( :lol: ) - OK, jeśli to wam poprawi samopoczucie. Ale nie próbujcie umniejszać klasy Pawła, skoro już nie "psuje atmosfery" w Wiśle. Ta psuje się sama, szczególnie jeśli nie ma komu skierować piłki do bramki...

Tak więc: jeśli nie macie co zrobić z roznoszącą Was frustracją - idźcie na spacer.

fan01 03.09.2011 13:19

Rozmowa o wyższości Brożka nad Genkowem jest bez sensowna z jednego powodu - Brożka sprzedaliśmy za 2 miliony Euro, Genkow przyszedł za darmo. Jesli Wisla chcialaby zatrzymac Pawła, na pewno musiała by mu zaproponować wyższą pensje niz TSvetanowi..
Możemy w sumie pogadac tez o tym czy lepiej by bylo zeby Błaszczu grał u nas zamiast Małeckiego albo Marcelo zamiast Chaveza...

westersyl 03.09.2011 13:26

Cytat:

Genkow przyszedł za darmo
Genkov kosztował 500 k euro.
Jeśli chce się grać na kilku frontach to i tak trzeba mieć co najmniej 3 napastników na dobrym poziomie. Ja osobiście żałuje że nie udało się nam ściągnąć Andre Alvesa przydałby się taki południowiec do ataku. Mieliśmy chociażby przykład jak Ailton zrobił różnice.

WhiteStarDvisionTheBest 04.09.2011 14:01

Wiecie co sie dzieje z Sebastianem Leszczakiem??

W ostatnim meczu chłopaka nawet na ławce rezerwowych nie było,jakaś kontuzja czy co??

FraMat 04.09.2011 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 1159763)
Wiecie co sie dzieje z Sebastianem Leszczakiem??

W ostatnim meczu chłopaka nawet na ławce rezerwowych nie było,jakaś kontuzja czy co??

a ktos tu śledzi rozgrywki Garbarni?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl