Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 24.04.2025 07:19

Wszystko sie ulozylo na tyle korzystnie, że jesli sami sobie damy szanse wygrywajac z TBB to Arka będzie miala o co jeszcze grac w kolejnej kolejce z TBB.

A jak nie wygramy to i tak juz wszystko jedno.

pepe72 24.04.2025 10:52

Jak nie wygramy to będziemy musieli patrzeć "za siebie" by nie wypaść z baraży.
Mamy 4 punkty przewagi nad Łęczną i dużą przewagę bramkową.

Stan "na dziś" to "jedna wpadka nie wywala nas z baraży". Niestety "wpadka" to również remis.
Reszta zależy od goniących nas. Z tym, że zarówno my jak i zespoły z 7 i 8 miejsca mamy ostatnie 5 "Z". "Wskaźnikowo" Łęczna ma łatwiejszych rywali ale różnica 8,40-9,00 jest pomijalna.

Karherop 24.04.2025 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1646020)
Jak nie wygramy to będziemy musieli patrzeć "za siebie" by nie wypaść z baraży. .

Wszystko jedno w kontekście tego czy Arka będzie grac o cos z Termalika czy nie

pepe72 24.04.2025 12:50

Arka potrzebuje wszystkie 3 warunki. Z czego wygrana Znicza z Płockiem jest najmniej prawdopodobna.
Więc raczej z Termaliką będą grali o awans. Zwłaszcza, że grają w Gdyni.

Szneka 25.04.2025 21:29

Letkiewicz i Uryga dziś pogrzebali marzenia o bezpośrednim awansie. Pozostaje walka o 3 miejsce

wolfy 25.04.2025 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1646109)
Letkiewicz i Uryga dziś pogrzebali marzenia o bezpośrednim awansie. Pozostaje walka o 3 miejsce

Marzenia pogrzebaliśmy tracąc seryjnie punkty z leszczami. Teraz to już było liczenie na cud.

Arked 25.04.2025 21:45

Traciliśmy seryjnie punkty w wygranych meczach. I to nie tylko z leszczami, bo i w meczach z czołówką. Lekką ręką z 15-20 punktów.

wolfy 25.04.2025 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1646121)
Traciliśmy seryjnie punkty w wygranych meczach. I to nie tylko z leszczami, bo i w meczach z czołówką. Lekką ręką z 15-20 punktów.

Tutaj bardzo dużo nas kosztowały pomysły Moskala. 6 punktów w 7-dmiu meczach - katastrofalnie położyliśmy jedną piątą sezonu.

FraMat 25.04.2025 21:55

Przestańcie już zwalać wszystko na Moskala.
Wszyscy (a może jednak nie?) wiedzą, ze:
- Moskal dostał drużynę z kontuzjami
- bez okresu przygotowawczego i bez odpoczynku po poprzednim sezonie
- musiał grać tą drużyna praktycznie co 3 dni w lidze i pucharach

Jeśli mówić o czyjejkolwiek winie to całego zarządu (raptem jedna osoba w postaci Królewskiego) z jego durnymi pomysłami.

wolfy 25.04.2025 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1646126)
Przestańcie już zwalać wszystko na Moskala.
Wszyscy (a może jednak nie?) wiedzą, ze:
- Moskal dostał drużynę z kontuzjami
- bez okresu przygotowawczego i bez odpoczynku po poprzednim sezonie
- musiał grać tą drużyna praktycznie co 3 dni w lidze i pucharach

Jeśli mówić o czyjejkolwiek winie to całego zarządu (raptem jedna osoba w postaci Królewskiego) z jego durnymi pomysłami.

To był pomysł Moskala żeby pocisnąć w pucharach. Nawet kiedy było pewne że odpadniemy.
To był pomysł Moskala żeby nasz jedyny napastnik i piłkarz z jakąkolwiek skutecznością wykonywał SFG.

Ostatecznie to Moskal potracił masę punktów z leszczami i pożegnał się ze stołkiem. Teraz tych punktów brakuje.

Oczywiście, wpadek było więcej, ale Jop z miejsca, z tą samą kadrą zaczął punktować zdecydowanie lepiej.

Tantal 25.04.2025 22:08

Dramat, to Ty przestań Moskala wiecznie usprawiedliwiać. Oprócz tego co napisał Wolfy warto dodać: to Moskal trzymał na ławce Baenę i Freda, grając starzyńskim i gogółem.

wiesniak842 25.04.2025 22:54

Wiadomo.
Winni - Moskal, Cupial, Mandziara, Pasieczny, Gula, Glowacki, Jazdzynski, Misiek, Sarapata, Dukat, Bednarz, Pan Jezus, Karol Wojtyla, Majchrowski, Kaczynski, Elvis Presley, sedziowie, PZPN, Boniek, Listkiewicz, Reyman, Szkolnikowski, caryca Katarzyna, sam Bog.

Niewinni - nikt.

Blogoslawieni - tylko Krolewski.

PS. pepesiedemdwa zedytuj swoj podpis!!!

Karherop 26.04.2025 07:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1646109)
Letkiewicz i Uryga dziś pogrzebali marzenia o bezpośrednim awansie. Pozostaje walka o 3 miejsce

Marzenia pogrzebano w:

Wisła - Polonia 0-0
Znicz - Wisla 2-1
Kotwica - Wisla 1-1
Wisła -Warta 0-1
Wisla - Stal Rzeszow 1-1
Łeczna - Wisła 2-1
Miedz - Wisla 2-1
Wisla - GKs Tychy 0-0
Czy Wisla - Znicz 0-1

A niekoniecznie akurat wczoraj, w meczu z druga druzyna ligi na jej terenie

wolfy 26.04.2025 07:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1646145)
Marzenia pogrzebano w:

Wisła - Polonia 0-0
Znicz - Wisla 2-1
Kotwica - Wisla 1-1
Wisła -Warta 0-1
Wisla - Stal Rzeszow 1-1
Łeczna - Wisła 2-1
Miedz - Wisla 2-1
Wisla - GKs Tychy 0-0
Czy Wisla - Znicz 0-1

A niekoniecznie akurat wczoraj, w meczu z druga druzyna ligi na jej terenie

Usunąwszy drużyny które kręcą się wokół baraży:

Znicz - Wisla 2-1
Kotwica - Wisla 1-1
Wisła -Warta 0-1
Wisla - Stal Rzeszow 1-1
Wisla - Znicz 0-1

Wszystkie powyższe wyniki to sumarycznie katastrofa. 13 punktów w plecy z gównoklubikami kopiącymi się po czole w pierwszej lidze, w meczach w których nie grały one nic.

Ja rozumiem że można jeszcze przegrać z Miedzią na wyjeździe, ale u siebie z Wartą?

Załóżmy nawet, że z tymi leszczami na pięć meczy wygrywamy tylko trzy, dwa remisujemy - bo futbol jest nieprzewidywalny. Ogrywamy mocarną Wartę, Kotwicę i Stal Rzeszów. Komu wtedy sprzyja remis z Termaliką na wyjeździe?

Teraz jedyna opcja to dostać się do baraży i je wygrać. Realnie, przed meczem z Termaliką to też była najbardziej prawdopodobna opcja.

Jaroo1 26.04.2025 07:43

Ani nie przegrywamy awansu bezpośredniego przez gubienie pkt tylko z czołówką, ani przez gubienie tylko z dołem. Od trzech lat przegrywamy z każdym, niezależnie czy gra o awans czy o utrzymanie. Mamy chujową formę i tyle. Nie ma co patrzeć na pojedyncze mecze bo nasza ogólna forma jest żałosna, jak na drużynę, która chce grać o miejsca 1-2. Aby grać o dwa najwyższe miejsca to trzeba po prostu zdominować ligę i prawie wcale nie przegrywać, czasami można zadowolić się remisem. Za Rudego nie umieliśmy wygrać 2 meczów pod rząd, za Jopa, do niedawna zrobienie więcej niż 7 pkt na 5 meczów to był cud więc o czym my mówimy...

Tymczasem mokre sny niektórych statystyków, wczoraj przestały mieć rację bytu. Gdy ci jeszcze 6 kolejek temu marzyli, że wczorajszym meczem przeskoczymy Termalicę - bo jak wygramy 6/6 meczów a oni przegrają tak chociaż z 5/6 to mamy ich i wskakujemy wczoraj na 2 miejsce xd Na przestrzeni tych 6 kolejek odrobiliśmy z 5 pkt do nich, nadal tracimy 9 pkt i włąściwie straciliśmy już jakiekolwiek szanse aby ich przeskoczyć.
No tak to jest jak w temacie statystycznym ktoś prezentuje swoje urojenia a nie w miarę realną wizję. Chociaż, co ja gadam, jeśli wygramy 4 kolejne mecze a Termalica przegra 4 to przecież ich wyprzedzamy! Poproszę czołówkę statystyków z forum o rozpisanie wszystkich scenariuszy co się musi stać żebyśmy skończyli na 2 miejscu.

ciacho 26.04.2025 09:06

Piłkarze po prostu wczoraj nie wykonali kolejnego postawionego przed nimi ważnego zadania. I to samo, z dużą dozą prawdopodobieństawa, stanie się w barażu, no bo czemu by nie? Czym ten mecz sie będzie różnił?

Tantal 26.04.2025 10:39

Wieśniak, nie pultaj się tylko ogarnij fakt, że Moskal w Wiśle sobie nie poradził. Jest w ch... innych odpowiedzialnych za to w jakim miejscu się znajdujemy ale tak, on jest jednym z nich. Jak można bronić trenera, który trzyma na ławce najlepszych skrzydłowych grając drewnem a najlepszemu strzelcowi każe wykonywać rożne?

Nie ma co qybielać Królewskiego, Bashy i innych ancymonów. Wszyscy ciężko zapracowali na fakt, że klub z budżetem środka ekstraklasy nie jest się w stanie wydobyć z 1. ligi. Niestety Moskal ma w tym swój niemały udział. Wszystko wskazuje na to, że mając Jopa za trenera od początku sezonu nadal walczylibyśmy o awans bezpośredni a 3 miejsce mieli praktycznie w kieszeni.

Jaroo1, bardzo proszę: Termalicą musi przegrać z Arką, Łęczną i Miedzią oraz zremisować z Kotwicą. My wtedy powinniśmy wygrać z z Płockiem, Stalą Rz i Stalą SW oraz zremisować z z Tychami na wyjeździe. Oni 1 pkt, my 10, zrównujemy się z nimi punktami i wyprzedzamy bilansem. Proste? No proste. Jakieś 2,137% szans na zaistnienie.

A tak realnie, to wszystko wskazuje na to, co ludzie realnie myślący o statystyce tu przewidywali: w tym sezonie do awansu bezpośredniego potrzebne będzie prawie 2pkt na mecz, około 67 punktów (plus minus dwa). 63 które zakładał, kompletnie niezrozumiale, Pepe da może - może! - trzecie miejsce. Czołówka jest bardzo silna w tym sezonie i jest co najmniej kilka drużyn, które seriami wygrywają.

Arked 26.04.2025 12:15

Baraże wcale nie są pewne, bo zaraz Łęczna i Tychy mogą być tuż za nami, a nasz terminarz jest taki sobie. Nadzieja w tym, że rywale grają sporo przeciwko sobie.

As 26.04.2025 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1646133)
Dramat, to Ty przestań Moskala wiecznie usprawiedliwiać. Oprócz tego co napisał Wolfy warto dodać: to Moskal trzymał na ławce Baenę i Freda, grając starzyńskim i gogółem.

Trzymał ich na ławce bo byli jeszcze bardziej chujowi niż ci co grali. Przecież jak Fred przyszedł to chłop piłki nie umiał prosto kopnąć. Pół roku mu zajęło sie w miarę ogarnąć. Baena to samo, patrzeć się nie dało na chłopa. Dopiero w ostatnich paru meczach coś zaczął grać a tak to brał chłopa na sprint do linii końcowej i „wrzucał” w kibica w 17 rzędzie.

Ja rozumiem że już minęło wiele miesięcy i ludzie pozapominali jaka była sytuacja kadrową ale na litość boską jest internet i można sprawdzić.

Tantal 26.04.2025 16:47

Może i tak było, tylko jakimś cudem w miarę dawał radę przed przyjściem w Grecji i po zmianie trenera w Wiśle również. Czyli przed Moskalem było w miarę ok, po Moskalu było w miarę ok a jak był Moskal to Freda dopadła nagła niemoc. No coś nie halo tu mocno.

wolfy 26.04.2025 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1646193)
Trzymał ich na ławce bo byli jeszcze bardziej chujowi niż ci co grali. Przecież jak Fred przyszedł to chłop piłki nie umiał prosto kopnąć. Pół roku mu zajęło sie w miarę ogarnąć. Baena to samo, patrzeć się nie dało na chłopa. Dopiero w ostatnich paru meczach coś zaczął grać a tak to brał chłopa na sprint do linii końcowej i „wrzucałâ€ w kibica w 17 rzędzie.

Ja rozumiem że już minęło wiele miesięcy i ludzie pozapominali jaka była sytuacja kadrową ale na litość boską jest internet i można sprawdzić.

Ludzie nie zapomnieli, to Ty bredzisz twierdząc że Fred czy Baena grali gorzej niż Gogół i Starzyński. Nie grali.
W ogóle pitolenie że Duarte w pół roku "nauczył się" kopać prosto piłkę zostawiam bez komentarza.

Ja pamiętam jak Piotruś symulował grę i unikał kontaktu fizycznego, co w pierwszej lidze wiadomo jak się kończyło.
Gogół po kontuzji totalnie się posypał, szkoda chłopaka, ale grał źle.
No i Sukiennicki, nasz wunderkid. Nawet dziada nie będę komentował.

A rogi i rzuty wolne - Rodado. Jprdl, tego się nie da zmyślić, jedyny piłkarz który potrafił strzelić był trzymany poza polem karnym!

Psychofani Moskala źle reagują na jakąkolwiek krytykę Mistrza PMS, ale niestety, chłop ewidentnie sobie nie poradził, a jego pomysły odeszły wraz z nim. Nie miał łatwo, to fakt, ale poniósł klęskę, a jego autorskie decyzje były kretyńskie. Zaraz po zmianie trenera zostały zarzucone.

Karherop 26.04.2025 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1646153)
Piłkarze po prostu wczoraj nie wykonali kolejnego postawionego przed nimi ważnego zadania. I to samo, z dużą dozą prawdopodobieństawa, stanie się w barażu, no bo czemu by nie? Czym ten mecz sie będzie różnił?

Bedziemy grać jeszcze dogrywke i może karne.

Przy naszej szerokiej kadrze Wisły im dluzej będzie trwał mecz tym lepiej dla nas. Jestesmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie.

Zresztą wiekszosc zawodnikow z 1 składu odnotowala naprawdę spory postep indywidualnej formy w tej rundzie. Ale to temat na inna dyskusje

Tantal 26.04.2025 21:29

Psychofani Moskala nadal będą twuerdzić że to on "zbudował drużynę"

As 26.04.2025 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1646204)
Psychofani Moskala nadal będą twuerdzić że to on "zbudował drużynę"

Moskal to akurat chuja zbudowal bo zeby cokolwiek zbudowac to przede wszystkim trzebia miec material i narzedzia. Moskal nie mial ani jednego ani drugiego.

No ale nie zajmujmy sie ludzmi, ktorzy wiedze o pilce maja na poziomie pani Jadzi z warzywniaka. "Nasi przegrali? aha to trener zawalil" Pani jadzi nie interesuja obiektywne warunki. Pani jadzia nie ma wystarczajacego pojecia o futbolu zeby sobie w ogole zdawac sprawe z obiektywnych warunkow.

Tantal 26.04.2025 22:23

Narzędzia też sobie można zmajstrować i trzeba ich umiejętnie używać. Po Moskalu było widać, że nie daje rady złożyć tych klocków w spójny mechanizm i nie da rady zwalić wszystkiego na braki kadrowe. A na dłuższą metę u niektórych zawodników pod ręką Jopa widać postępy - choćby u Dudy. To jest oczywiście tylko moje zdanie, każdy ma prawo do innego. Dobrej nocy.

Jaroo1 27.04.2025 07:59

Czystym kurestwem brawoszefow jest jechanie po Moskalu, który na obóz przygotowawczy jechał z jednym napastnikiem. Przygotowywał klub do grania co trzy dni, w tym podróży po całej Europie itd itd

Jebany amator Rude miałby za to pomnik wystawiony. Moskal owszem, wystawiony został, ale na pożarcie przez Zaskrońca. Raczej przypadek to nie był, że po wyborze Moskala Zaskroniec robił mu pod górkę, tylko po to aby pokazać "no wybrałem jak chcieliście i co? Opłacało się? A teraz wracamy do mojego AI".
Jebaniec manipuluje sowimi brawoszefami jak zwykłymi marionetkami.

Czepianie się Moskala, który nie mógł normalnie obozu przepracować, a później nie mógł nawet miesiąca normalnie klubu poprowadzić, w spokoju, bo ciągle były puchary, wyjazdy, liga, kontuzje, wąska kadra to jest wyższy poziom s....ysyństwa. Tym bardziej, że pół roku wczensiej mówiono jak Rude ma ciężko bo raz na miesiąc gra mecz w PP i to w Krakowie (nawet po Polsce nie musiał jeździć)

leszekpw 27.04.2025 09:14

Błędem było to, że Panu Kazkowi "nie wiem co mam zrobić" Moskalowi, podziękowano tak późno. Jop to kolejna wspaniała polska myśl szkoleniowa. Zobaczycie awans jak świnia niebo.
Jak się ma obronę takich asów jak Uryga i Biedrzycki, jak od lat nie ma prawdziwego bramkarza, a obecnie bardzo nierówny, co wybroni w jednym meczu to sp...w drugim, to nie ma prawa się awans wydarzyc.

Jaroo1 27.04.2025 09:58

Leszek znowu źle zawiało i się chorągiewka przestawiła? Elektrycznego Ratona bronił - Letkiewicz zły. PMS zły ale Rude nieudacznik, który dwóch meczów pod rząd wygrać nie umiał i skończył na 10 miejscu to Bóg trenerki i lesiu listy pisał do Zaskrońca żeby Rude zostawic xd

BCGorlice 27.04.2025 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1646207)
Jebaniec manipuluje sowimi brawoszefami jak zwykłymi marionetkami.

I to jest kluczowe zdanie. Zauważ, że Moskala czepiają się głównie półgłówki, które wcześniej uwierzyły, że parodysta-teoretyk z hiszpańskiej wioski jest produktem wyszukiwania sztucznej inteligencji i talentem na miarę stulecia. To Ci sami, którzy do samego końca „widzieli” sens i logikę w poczynaniach nieudacznika, który zapisał się w historii klubu najniższym miejscem w jego prawie 120 letniej historii.

W pewnym momencie nawet myślałem, że te wszystkie Markusy, Drozdy czy wolfy spalą się ze wstydu i znikną na dłużej. Ale nie. Oni dalej produkując ściany tekstu. Poziomem tupetu równają do idola.

pepe72 27.04.2025 12:21

Możecie się napier**lać w temacie trenerów w jakimś bardziej do tego przeznaczonym temacie?
Niestety nie ma tu moderacji więc nikt tego nie przeniesie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl