Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

wojteqs80 12.08.2010 10:06

Byłem wczoraj na stadionie Pogoni i oglądałem mecz z Kamerunem na żywo,wniosek jaki mi się nasuwa po tym spotkaniu to jak najszybciej zmienić trenera .Reprezentacja grała bez żadnego pomysłu , w ataku wszystkie piłki były grane do Błaszczykowskiego ale on sam nic nie mógł zrobić, zero akcji lewą stroną cały czas uparcie pchanie się prawą flanką. Kameruńczycy grający bez trenera przeczytali naszą grę w ciągu kilku minut więc można się domyślać co zrobiłaby nam lepsza drużyna z lepszym trenerem na ławce.Swoją drogą bardzo fajnie oglądało się akcje Eto i spółki :)

mitmichael 12.08.2010 11:03

- Opowieści Smudy to bajeczki. On robi propagandę sukcesu, którego nie ma. Nie ma nawet nadziei że będzie. Leje nas kto chce, a my nie potrafimy strzelić nawet jednego gola, więc o czym tu mowa... - denerwuje się Tomaszewski.

Jaki ten Tomaszewski to idiota. A kto przed zatrudniueniem Smudy był jego zwolennikiem? On pierwszy za nim stanał, powiedział ze to najlepszy obecnie dla nas wybor a teraz zaczyna krytyke. Powinien sie brac za Late i pozostałych dziadow z PZPN-u by zmienic sytuacje w polskiej pilce a nie pieprzy jak potłuczony.

_ukoL 12.08.2010 11:08

Z pustego i Mourinho nie naleje. Taka prawda, że nie ma obecnie piłkarzy z których można by stworzyć nawet przeciętną drużynę nawiązującą poziomem do reprezentacji prowadzonych przez Engela, Janasa czy nawet Beenhakkera ( do turnieju EURO 2008 ).

cinekw 12.08.2010 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 958706)
- Opowieści Smudy to bajeczki. On robi propagandę sukcesu, którego nie ma. Nie ma nawet nadziei że będzie. Leje nas kto chce, a my nie potrafimy strzelić nawet jednego gola, więc o czym tu mowa... - denerwuje się Tomaszewski.

Jaki ten Tomaszewski to idiota. A kto przed zatrudniueniem Smudy był jego zwolennikiem? On pierwszy za nim stanał, powiedział ze to najlepszy obecnie dla nas wybor a teraz zaczyna krytyke. Powinien sie brac za Late i pozostałych dziadow z PZPN-u by zmienic sytuacje w polskiej pilce a nie pieprzy jak potłuczony.

Bo w sumie lepszego kandydata nie było. Szkoda że Franek został selekcjonerem bo wg. mnie to jeden z najlepszych polskich coachow obecnie. Z drewna nawet Mourinho by tutaj nic nie działał po prostu z takim potencjałem i podejściem naszych pilkarzy nie mamy szans na cokolwiek, ale ludzie nie potrafią tego zrozumieć.. to już nie są te czasy kiedy byliśmy w światowej czołówce a ludzie śpiewając "zagraj jak za dawnych lat" nie wiem czy zdaja sobie z tego sprawe ze to już nie możliwe.. Musimy czekać na udaną generacje piłkarzy.. Ale co do gry, to naszym najgorszym punktem jest zdecydowanie obrona.. Kamerun wczoraj robił co chciał..Glik ze zwrotnością słonia był robiony przesz każdego jednego kamerunczyka, tak samo Sadlok, którego ani razu nie widzialem żeby się włączył do akcji ofensywnej przez co lewa strona była całkowicie wyłączona do gry ofensywnej, jedynie Blaszczu razem z Kowalczykiem ładnie atakowali, ale co z tego jak Kowalczyk marnil takie okazje.. Nie rozumiem czeum nie powołuje Glowy, wg. mnie to obecnie TOP3 polskich stoperów. Tak samo Franek ośmiesza się z obsadą bramki, tak to w wywiadach mówi, że miejsce będzie miał tylko bramkarz który regularnie występuje w klubie, a tu masz, Fabian powoływany jest co zgrupowanie.. Jeśli już ma powołoywac rezerwowych to sto razy lepiej postawić na Tomka Kuszczakaktóry w MUFC nie popełnia błędów, a Fabian popisuje się babolami w Aresnelu, jednak dalej ma miejsce w kadrze.. Tytoń wg. mnie też nie będzie rezprezentacyjnym bramkarzem.. Powinien dać sznse Borucowi, ale wiadomo.

For_FuN_ 12.08.2010 12:03

Material jest(taki, ktory nie bedzie sie kompromitowal), ale to gora 20-25 pilkarzy(a zdarzaja sie przeciez kontuzje). Na dzisiaj podstawowi stoperzy to Zewlakow i Glowacki(wiadomo, ze to nie Bak, Waldoch czy Jacek Zielinski, ale lepszego partnera dla Zewlaka teraz nie mamy). Z mlodszego pokolenia: Sadlok, Augustyn, Kokoszka, Jodlowiec i Glik, ale zaden nie nadaje sie narazie na pierwsza 11. Mozna tez naturalizowac Arbolede :D. Prawa obrona: Piszczek - poza zasiegiem innych, potem Wasilewski(kiedy wroci do zdrowia), Golanski, Kowalczyk, Baszczynski(wole 33 letniego pilkarza, ktory kopie pilke w profesjonalnej lidze od Wojtkowiaka - drewna). Lewa obrona, tutaj mamy najwiekszy problem, bo jedynie 2 nominalnych pilkarzy na ta pozycje i obaj sa na tym samym poziomie(Brozek i Gancarczyk). Trzeba sie napewno przeprosic z Mariuszem Lewandowskim i z Arturem Borucem, pod warunkiem ze beda grali w swoich klubach. W kadrze nie powinno byc, ani Kuszczaka, ani Fabianskiego(ten jest kompletnie bez formy od jakiegos roku i wpuszcza wszystko co leci w swiatlo bramki). Od kilku lat ci pilkarze grzeja lawy w swoich klubach(wielkich, to fakt) i nie maja ambicji poszukania sobie klubu, gdzie beda grac. Powinnismy grac systemem 4 - 4 - 2, ktory najlepiej sie sprawdzal w ostatnich latach. Jelen i Janczyk z przodu, Lewandowski(chlopak ma problemy ze zdobywaniem bramek w kadrze) na lawce.

kreseq 12.08.2010 13:05

Mozecie jechac po Smudzie jak po lysym koniu, ale tutaj mowi prawde i nikt chyba nie ma watpliwosci :
http://www.youtube.com/watch?v=PgnYP...xk&feature=sub

Tak krawiec kraje jak mu materii staje

szlaQ 12.08.2010 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 958825)
Mozecie jechac po Smudzie jak po lysym koniu, ale tutaj mowi prawde i nikt chyba nie ma watpliwosci :
http://www.youtube.com/watch?v=PgnYP...xk&feature=sub

Tak krawiec kraje jak mu materii staje

Niestety sama prawda ...

Vinci 12.08.2010 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 958654)
Jak w turnieju finałowym ugramy kilka punktów - co jest tak w ogóle nierealne - to akurat w PZPN i polskiej piłce nic się nie zmieni. Bo w zasadzie to dobry wynik, więc po co zmieniać coś, co dobre.

Jedyna, choć i tak niewielka szansa na zmiany to sromotna klęska na Euro 2012 - zero punktów, zero zdobytych goli i 3 konkretne wtopy, od 3:0 wzwyż.
Wtedy jest nadzieja na zmiany, może nawet przyszła władza, ktokolwiek będzie ją sprawował, się w to zaangażuje bo to będzie historyczna kompromitacja.

Dlatego ja trzymam kciuki za to, żeby Smuda trzymał się mocno stołka, żeby Doktor nadal światle przewodził reprezentacji U-25 i żeby media głaskały kopaczy.
Bo tylko w tym jest nadzieja.
Póki co jest dobrze.

Widzisz i to jest cała tragedia tego naszego piłkarskiego narodu. Musimy, trzymać kciuki za to, by nasi piłkarze dostawali w tyłek, jak najwięcej i w jak najgorszym stylu, żeby liczyć na to, że coś zmieni się w strukturach...
Cytat:

No tak, jedyny trener w całej galaktyce. A tymbardziej na takiej małej planecie jaką jest Ziemia.
pfff faktycznie, mamy tak dobrze wyszkolonych i ukształtowanych piłkarzy, ze receptą na ich metamorfozę jest zmiana trenera... bo to z winy szkoleniowców przegrywamy z Levadią, Karabachem, Tibilisi, a remiksujemy z Maltą...
Pomijam już fakt, że reprezentacja nie potrzebuje speca od treningów, a właściwie selekcjonera...bo przez czas zgrupowań to można sobie wspólnie co najwyżej pogwizdać, a nie trenować umiejętności.

Cytat:

Tak krawiec kraje jak mu materii staje
Nic dodać nic ująć. Trafiliśmy na piłkarski nieurodzaj i tyle...

sandomingo 12.08.2010 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 958837)

Nic dodać nic ująć. Trafiliśmy na piłkarski nieurodzaj i tyle...

Tylko że bardzo bolesny jest fakt, że równocześnie trafiliśmy na okres największej finansowej prosperity w historii naszej piłki.
I te łamagi są najlepiej opłacanymi kopaczami w historii.

felipe 12.08.2010 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 958843)
Tylko że bardzo bolesny jest fakt, że równocześnie trafiliśmy na okres największej finansowej prosperity w historii naszej piłki.
I te łamagi są najlepiej opłacanymi kopaczami w historii.

Dokładnie.
Kasa kasą - ich poprzednicy także nie mieli równych boisk, zagranicznch trenerów itp.
Po prostu były chęci...

For_FuN_ 12.08.2010 13:49

Po takiej konferencji Smuda powinien zlozyc dymisje(juz nie mowie o wynikach). Facet jednoznacznie stwierdzil, ze niezaleznie od trenera, takie beda wyniki(co jest oczywista nieprawda)...wiec po co on na stanowisku selekcjonera? Po co mu placic ciezkie pieniadze? Za co? Zgadzam sie z panem, panie Smuda, pora konczyc swoja przygode z reprezentacja. Wystarczy spojrzec na druzyny, ktore graly na MS...byly tam tez ekipy znacznie gorsze od naszej. Poza tym trzeba powolywac najlepszych polskich pilkarzy, na poprzednich stronach bylo podane wiele nazwisk. ale Smuda twierdzi, ze na swiecie istnieje jedynie liga polska. Weszlo zreszta juz skomentowalo w odpowiedni sposob te brednie.

Baala 12.08.2010 13:57

Jest pierwsze zwycięstwo Smudy! Brawo, teraz powinno być już tylko lepiej.

http://www.weszlo.com/news/5396

murray 12.08.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 958873)
Jest pierwsze zwycięstwo Smudy! Brawo, teraz powinno być już tylko lepiej.

http://www.weszlo.com/news/5396

Sobiech żałuje, że jest kontuzjowany, bo mógłby powalczyć o koszulkę:-D

kitu91 12.08.2010 14:16

gdyby POLACY walczyli z takim zaangażowaniem na boisku jak o te pieprzone koszulki to już dawno bylibyśmy chyba mistrzami świata :D a tak to pozostaje jedynie schować głowe w piasek ....

brylant17 12.08.2010 14:20

a jednak :D

Cytat:

Jak pokazała stacja Orange Sport, po meczu z Kamerunem rozpoczęło się polowanie na pamiątki związane z Samuelem Eto'o. Główne trofeum - czyli koszulkę z autografem - zdobył FRANCISZEK SMUDA. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy! Franiu, szczerze, jesteśmy z ciebie dumni. Aż nam łzy wzruszenia do oczu napływają. Obyś w czasie Euro 2012 mógł pochwalić się równą skutecznością. Tam dopiero będą żniwa!
by weszło :rotfl:

bonawentura 12.08.2010 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 958866)
Po takiej konferencji Smuda powinien zlozyc dymisje(juz nie mowie o wynikach). Facet jednoznacznie stwierdzil, ze niezaleznie od trenera, takie beda wyniki(co jest oczywista nieprawda)...wiec po co on na stanowisku selekcjonera? Po co mu placic ciezkie pieniadze? Za co? Zgadzam sie z panem, panie Smuda, pora konczyc swoja przygode z reprezentacja. Wystarczy spojrzec na druzyny, ktore graly na MS...byly tam tez ekipy znacznie gorsze od naszej. Poza tym trzeba powolywac najlepszych polskich pilkarzy, na poprzednich stronach bylo podane wiele nazwisk. ale Smuda twierdzi, ze na swiecie istnieje jedynie liga polska. Weszlo zreszta juz skomentowalo w odpowiedni sposob te brednie.

Właśnie dlatego, co powiedział, nie powinien jej składać. Ludzie te mecze to tylko mecze towarzyskie. Piłkarzy mamy jakich mamy - niestety tragicznych. Musimy grać tym, czym mamy, a poza tym czekać, aż Smuda zakończy selekcję.

rw88 12.08.2010 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez weszlo.com


Argument obrońców Smudy: nawet Mourinho nie pomoże.


12 sierpnia 2010 - 12:28

Nie trzeba nikogo chyba przekonywać, że reprezentacja Polski po blisko roku pracy Franciszka Smudy gra tak samo, jak grała za późnego Beenhakkera (no bo nie gorzej, bez przesady - gorzej niż ze Słowenią na wyjeździe zagrać się nie da). I w zasadzie jedynym argumentem, który można użyć w obronie "Franza" brzmi: z tymi piłkarzami to nawet Mourinho czy Benitez nic by nie ugrali. Wobec takiej argumentacji jesteśmy całkowicie bezradni, bo zakłada ona, że rola trenera w przypadku polskiej kadry jest w zasadzie znikoma. Ale zastanówmy się - czy naprawdę nikt nie jest w stanie wycisnąć z Polski więcej?

Argument "z tymi piłkarzami nie da się ugrać więcej" jest pod każdym względem bezsensowny, bo historia futbolu potwierdza, że na każdym szczeblu dobry szkoleniowiec to wartość dodana, a słaby - to zbędny balast. Wspomniany Mourinho z Interem Mediolan zdobył Puchar Europy nie dlatego, że Inter zdobywał ten puchar co roku, tylko dlatego, że dał tej drużynie coś, czego nie potrafił dać żaden z poprzednich szkoleniowców. Podobnie było z Benitezem i jego Liverpoolem.

Głosy, że Smuda nic nie zrobi, bo takich ma piłkarzy, po pierwsze stawiają pod znakiem zapytania, czy w takim razie w ogóle reprezentacja potrzebuje trenera, któremu płaci jakieś 150 tysięcy złotych miesięcznie (może nie potrzebuje żadnego?). Po drugie takie głosy stoją w jawnej sprzeczności z tym, co na co dzień obserwujemy w futbolu. Dlaczego Nowa Zelandia jako jedyna drużyna nie przegrała ani jednego meczu w finałach mistrzostw świata w RPA? Czy dlatego, że ma świetnych piłkarzy, czy też dlatego, że każdy z zawodników wiedział, co ma robić i był temu w stu procentach poświęcony? Dlaczego Słowacja wyszła z grupy i powalczyła w 1/8 finału z Holandią? Czy dlatego, że ma wielkie indywidualności, czy też dlatego, że trener potrafił stworzyć przyzwoity zespół?

Rolą trenera jest maksymalne wykorzystanie potencjału, jakim dysponuje. Nowej Zelandii czy Słowacji to się udało. Rolą trenera jest też pomysł na drużynę i to pomysł, na jaki nie wpada co drugi kibic. Spójrzmy na selekcjonera Joachima Loewa, który na mundialu postawił na mających za sobą fatalny sezon Podolskiego i Klose. Postawił wszystko na jedną kartę, bo w razie porażki nie miałby nic na swoją obronę. Ale zdobył medal.

Dlaczego Guus Hiddink jest uważany za wielkiego szkoleniowca? Czy dlatego, że prowadził największe na świecie kluby? Nie - dlatego, że stworzył świetnie grającą Koreę, że potrafił wyjść z grupy z Australią i doprowadzić Rosję do półfinału ME. Osiągał wyniki teoretycznie ponad stan. Stanowił wartość dodaną. Wiedział, jak wykorzystać koreańską żywiołowość, czy australijski spokój i solidność. Znajdował recepty na powodzenie w różnych zakątkach świata, z różnymi piłkarzami, mającymi całkowicie inną mentalność.

Są tysiące przykładów drużyn, które miały świetnych piłkarzy, ale nie odnosiły sukcesów, bo nie miały odpowiedniego trenera, tak jak są tysiące drużyn, które zaskakiwały swoimi wynikami dzięki wielkiej roli szkoleniowca. Czy Alkmaar to był zespół na mistrzostwo Holandii? Nie - ale Van Gaal potrafił to mistrzostwo zdobyć. Czy Wolfsburg uważano za faworyta do mistrzostwa Niemiec? Nie - ale Magath potrafił po ten tytuł sięgnąć. Sezon później obaj panowie spotkali się w Niemczech. Van Gaal zajął pierwsze miejsce w lidze, a Magath drugie.

Historię futbolu napisali trenerzy, którzy z piłkarzy słabych robili średnie zespoły, ze średnich piłkarzy - dobre zespoły, a z dobrych piłkarzy - wybitne zespoły. Weźmy np. tego nieszczęsnego Beenhakkera, który nigdy nie wygrał żadnego meczu ani w finałach MŚ, ani w finałach ME. W 1984 roku trenerem Holandii został Rinus Michels. W pewnym momencie zachorował i powierzył kadrę Beenhakkerowi, a ten zdążył przegrać awans do finałów MŚ w 1986. Jak Michels wrócił do zdrowia, to zdobył mistrzostwo Europy (1988). Minęły dwa lata, trenerem znowu został Leo, pojechał na finały MŚ i co? Nie wygrał ani jednego meczu - mając Van Bastena, Rijkaarda, czy Gullita. To nie złośliwości z naszej strony, tylko fakty, które pokazują, że ten sam zespół może zupełnie inaczej funkcjonować, jeśli kto inny go prowadzi.

Zadać należy sobie pytanie - czego oczekujemy od reprezentacji Polski? Z naszej strony wygląda to tak: wyrównanych meczów ze Szwajcarią, Belgią, Ukrainą, Grecją, Kamerunem czy Szwecją. Zwycięstw z Austrią, Białorusią, może Norwegią, może z Bośnią. I porażek z Anglią, Hiszpanią, Niemcami czy Włochami, ale porażek nie przynoszących wstydu. Nie 0:6, tylko 0:2. A czasami, od czasu do czasu, i jakiegoś remisu. Fartownej wygranej. Czy to tak wiele?

Nasz skład wygląda tak: Fiorentina/Arsenal - Borussia, Palermo, Ankaragucu, Ruch Chorzów / Dinamo Moskwa - Borussia, Rubin Kazań, Auxerre, Lille - Borussia, Auxerre. Oczywiście, jest cała masa lepszych drużyn, ale bez przesady: mamy prawo oczekiwać chociażby przyzwoitości. I mamy prawo oczekiwać tego od trenera - to on odpowiada głową za wyniki oraz styl drużyny.

Smuda niczego jak na razie tej drużynie nie dał, bo generalnie niewiele ma do zaoferowania. Można liczyć, że jego fart (bo on jest farciarzem, tak jak np. Arkariusz Głowacki jest pechowcem) spłynie na zawodników, ale na razie jakoś tego nie zaobserwowaliśmy. Polska potrzebuje trenera, który tych miernych piłkarzy wyniesie na wyższy poziom - starannie ukryje ich liczne mankamenty, wydobędzie na światło dzienne nieliczne zalety. I nie mówcie nam, że to niemożliwe. Piekielnie trudne - owszem, zgoda. Ale nie niemożliwe.

PS
Odpowiadamy na jeden z komentarzy, wkrótce pewnie będą podobne - nie chodzi o to, że Smuda jest winny porażek Polski, bo nie jest: w tym sensie, że to złożony problem. Chodzi o to, że Smuda nie wygląda - przynajmniej na razie - na kogoś, kto ze swojej strony może zrobić wszystko, by tym porażkom zapobiec lub ograniczyć ich ryzyko.

Wczoraj też tak pomyślałem, że mamy kiepskich kopaczy i nic z tym nie da się zrobić, ale po tym artykule i chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że to nieprawda. Zresztą krótkie i oczywiste podsumowanie:

Bramkarze:

- Artur Boruc (AC Fiorentina)
- Tomasz Kuszczak (Manchester United)
- Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)
- Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)
- Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade)
- Łukasz Załuska (Celtic Glasgow)
- Jerzy Dudek (Real Madryt)

(Sandomierski, Pilarz, Sapela...)

Prawi obrońcy:

- Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
- Marcin Kowalczyk (Dinamo Moskwa)
- Marcin Kuś (Istambul Buyuksehir Belediyespor)

(Wojtkowiak, Jędrzejczyk, Rzeźniczak, Wasilewski, Golański...)

Środkowi obrońcy:

- Arkadiusz Głowacki (Trabzonsport Kulubu)
- Michał Żewłakow (Ankaragucu Ankara)
- Kamil Glik (US Palermo)
- Błażej Augustyn (Catania Calcio)
- Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa)

(Kokoszka, Pietrasiak...)

Lewi obrońcy:

- Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki)
- Piotr Brożek (Wisła Kraków)
- Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań)
- Maciej Sadlok (Ruch Chorzów)

Prawi pomocnicy:

- Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)
- Sławomir Peszko (Lech Poznań)
- Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok)

Lewi pomocnicy:

- Ludovic Obraniak (OSC Lille)
- Maciej Rybus (Legia Warszawa)

Defensywni pomocnicy:

- Rafał Murawski (Rubin Kazań)
- Dariusz Dudka (AJ Auxerre)
- Adam Matuszczyk (1.FC Koln)
- Tomasz Bandrowski (Lech Poznań)
- Ariel Borysiuk (Legia Warszawa)

Ofensywni pomocnicy:

- Radosław Majewski (Notthingam Forest)
- Maciej Iwański (Legia Warszawa)
- Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

Napastnicy:

- Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)
- Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre)
- Dawid Janczyk (Germinal Beerschot)
- Artur Sobiech (Polonia Warszawa)

Popatrzcie na te kluby, nazwiska - czy naprawdę z tego grona, kadrowo plus minus porównywalnego czy nawet lepszego niż Słowenia, Bułgaria, Szkocja, Izrael, Norwegia, czy nawet Dania, Czechy, Szwajcaria i Grecja nie da się zrobić reprezentacji, która z tymi krajami, plus Chorwacja, Ukraina, Austria, Belgia, Szwecja, Serbia, Portugalia itd. nawiąże równorzędną walkę, wyniki będą na styku, a z tuzami takimi jak Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Holandia itd. będzie honorowo przegrywać, tak jak to do niedawna wyglądało? Czy to tak wiele dobrze ustawić drużynę w defensywie, doszlifować kontry i w miarę możliwości atak pozycyjny - a że potrafią też czasem klepnąć, kilka razy w tym roku już widzieliśmy!

Czy naprawdę nie da się z tych zawodników zrobić reprezentacji na miarę tej z MŚ 2006, czy E2008, gdzie prym w ataku wiódł przeciętny w ligach zachodnich Smolarek z drewnianym Rasiakiem u boku, a piłki dogrywali im Dudka, Łobodziński, M.Lewandowski czy Krzynówek? Gdzie obrona to był zlepek zawodników niewiele lepszych od tych, których mamy teraz, jak Jop, Bronowicki czy Golański? W chwili obecnej nie jesteśmy blisko nawet tego poziomu, mając piłkarzy technicznie lepszych niż wtedy! Nikt mi nie wmówi, że Grzesiu Bronowicki prezentował wtedy nieosiągalny poziom dla Sadloka, a Jop dla Glika...Trzeba tutaj po prostu trenera, który zna się na rzeczy, a nie takiego który po wielu latach pracy w lidze polskiej i teoretycznej znajomości jej realiów najpierw opowiada że chce grać jak Hiszpania itd., ofensywnie i nikogo się nie boi i stosując taką tak naraża nas na ogólnoświatową kompromitację w meczach z mistrzami świata czy Kamerunem, a potem po tych niepowodzeniach zdanie zmienia o 360 stopni i mówi, że mamy takie gówno, że ciężko coś z tego wybrać! Prawda jest taka, że gość po prostu nie ma pomysłu na tą reprezentację!

Wiem, że łatwo jest powiedzieć "niedasie", to jest typowe, popularne, łatwe, polskie rozwiązanie, ale nikt mi nie wmówi tego, że nie mamy aktualnie zawodników na miarę średniaka europejskiego.

WiślakMyślenice 12.08.2010 16:10

Cytat:

Adam Matuszczyk (1.FC Koln)
Cholera, to to było jego nazwisko? Myślałem że to komentarz Iwańskiego, że gość ma nadwagę. Co alkohol robi z człowiekiem...

spirit 12.08.2010 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 959026)
Cholera, to to było jego nazwisko? Myślałem że to komentarz Iwańskiego, że gość ma nadwagę. Co alkohol robi z człowiekiem...

Padłem :rotfl:

Ogryzek 12.08.2010 19:10

Smuda to idiota (niestety)

Przekonałem się o tym po meczu z Hiszpanią. W ilu meczach na ME będziemy mogli grac otwarty futbol? Pewnie w grupie będą np: Niemcy, Dania i Słowacja. I tylko ze Słowacją zagramy otwarty mecz. A z resztą będzie obrona, stałe fragmenty i kontry. Taka prawda. Stąd zdziwiony jestem że my próbujemy grac otwartą grę z Hiszpanią czy Kamerunem. Nic Smuda nie oglądał MŚ. Mamy taki a nie inny materiał ludzki? To trzeba iść drogą Paragwaju a nie otwarte mecze jak Niemcy.

Bo co to będzie za przyjemność przegrać z Niemcami 4-1, Danią 3-1 i może ze Słowacją wygrać? Fajnie by było wyjść z grupy. To byłby sukces dla nas. Taka prawda. Lepiej grać brzydko i coś wygrywać niż silić się na otwartą grę oraz próbę ładne gry i dostawać do zera. Dla mnie żenada!

Niech Smuda to przemyśli, bo nasza reprezentacja to nie Lech Poznań w słabej ekstraklasie ale raczej Okocimski Brzesko który chce rywalizować Z Wisłą czy Legią.

Gwiaździsty 12.08.2010 22:17

Słabi piłkarze prowadzeni przez słabego trenera nic nie zdziałają. Niestety czekają nas przez dwa kolejne lata głupie konferencje Smudy i jego pantomima przy linii bocznej.

medyk 13.08.2010 15:24

http://www.youtube.com/watch?v=r6wWx...layer_embedded

komentarz Janka Tomaszewskiego :D

Gwiaździsty 13.08.2010 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 959898)


Do wypowiedzi Janka dodałbym tylko zdanie ..",....na zbity pysk"

0 22 13.08.2010 15:55

I kto za niego?

Urban? Kasperczak? Leo II? Stefan?

:)

Sylwek1906 13.08.2010 15:59

http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Po...wiadomosc.html ciekawe czy on by dał rade..

rabi86 13.08.2010 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 959917)
I kto za niego?

Urban? Kasperczak? Leo II? Stefan?

:)

Jak to kto. Maciej Skorża :D

AYALA 13.08.2010 16:03

sumiasty Jerzy Engel pisali że jest faworytem Laty i Piechniczka.Myśle że albo On albo Janas.

Gwiaździsty 13.08.2010 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 959917)
I kto za niego?

Urban? Kasperczak? Leo II? Stefan?

:)

Tylko tylu znasz trenerów na świecie ? Coś mało. Kolejny co nie widzi życia posmudowego. Nie martw się ono istnieje :)

wolfy 13.08.2010 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 958903)
Musimy grać tym, czym mamy, a poza tym czekać, aż Smuda zakończy selekcję.

Selekcję? Jaką selekcję?
My mamy naprawdę bardzo niewielu piłkarzy coś potrafiących, liczenie że nagle odkryjemy jakąś gwiazdę jest niepoważne.
Weźmy choćby stoper - Głowacki, Bosacki, Żewłakow, może Kokoszka.
Napastników w formie mamy góra trzech.
Można tak długo.

Na niepowoływanie rodzimych gwiazd, bo im nie pasują do koncepcji to mogą sobie pozwolić selekcjonerzy Hiszpanii, Holandii czy Brazylii, bo i tak mają z czego wybierać. U nas niepowołanie Boruca sprawia, ze na dobrą sprawę - nie ma kto grać w bramce.


Smuda to słaby trener, nam potrzeba kogoś kto ich ustawi jak Nową Zelandię - bo to mniej więcej nasz poziom. Problem w tym, ze nasz obecny selekcjoner to taktyczne zero.

Gwiaździsty 13.08.2010 16:37

Ha, ha, ha magiczne słowo selekcja. Zespół gra katastrofalnie bo Smuda prowadzi..selekcję :) On przez następne 2 lata będzie ją prowadził bo jesteśmy...Holandią z setkami młodych, zdolnych graczy i ciężko jest kogoś wybrać od czasu gdy został selekcjonerem (fajna nazwa) :). PZPN powinien mu wyszukać przezd zimą jakiś słaby team (może Wyspy Owcze) i wtedy jakby się udało to przerwa zimowa upłynie Smudzie i miodo- dziadkom w spokoju, w kapciach i przy kominku, ogladajac sobie wydruki bankowe z konta :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl