Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 20.04.2025 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1645826)
przypomne że do końca jest dla nas do wziecia maksymalnie 15 pkt

załóżmy co i tak jest wątpliwe że wygramy te 5 meczy , co będzie serią 10 zwyciestw z rzedu (kiedy mielismy taka?)

no ale wygramy

bedziemy mieć 67pkt

czy ktoś uważa za realne, aby
Arka w 5 meczach zdobyła mniej niż 3pkt !?
lub
TBB w 6 meczach zdobyła mniej niż 9pkt ?

dodatkowo nalezy założyć że i Płock i Polonia nam nie przeszkodzą w tej zabawie

Arka rok temu musiała zdobyć w 4 meczach 5/12 a zdobyła tylko na samym finiszu 4/12 pkt.

Generlanie bardziej jestem przekonany o tym ze Termalika potraci punkty niż to, że my to wykorzystamy.

Arkadiusz.Czerepach 20.04.2025 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1645837)
Arka rok temu musiała zdobyć w 4 meczach 5/12 a zdobyła tylko na samym finiszu 4/12 pkt.

Generlanie bardziej jestem przekonany o tym ze Termalika potraci punkty niż to, że my to wykorzystamy.

problem w tym że to nie jest alternatywa

musi zaistnieć i to i to

więc policz sobie prawdopodobieństwo

Patryko 20.04.2025 14:11

Mecz w piątek dużo wyjaśni.

Po pięciu meczach z drużynami-przeskadzaczami bazującymi na cięciu równo z murawą, zagramy pierwszy mecz z czołówką tabeli, gdzie istnieje jakiś zalążek myśli taktycznej.

Zaryzykuję tezę, że w przypadku straty punktów jutro ze Zniczem i ewentualną przegraną w piątek z nami (2 dni mniej odpoczynku, co też ma znaczenie na tym etapie sezonu), w Niecieczy kompletnie rozsypie się mental i skończą sezon zasadniczy na 4-5 miejscu.

Karherop 20.04.2025 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1645838)
problem w tym że to nie jest alternatywa

musi zaistnieć i to i to

więc policz sobie prawdopodobieństwo

Klimek to liczyl przed kolejka 29

Ze Terma sie wykolei ~23%

Że Wisła to wykorzysta ~5%

tommiyacht 20.04.2025 14:48

Wygrana znicza wbrew pozorom moze nie byc dobra dla nas, bo zacznie sie im palic dupa i 2 miejsce uciekac wiec postarają sie rwać trawe w nastepnym meczy z idealną druzyną na przełamanie

Arkadiusz.Czerepach 20.04.2025 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1645844)
Wygrana znicza wbrew pozorom moze nie byc dobra dla nas, bo zacznie sie im palic dupa i 2 miejsce uciekac wiec postarają sie rwać trawe w nastepnym meczy z idealną druzyną na przełamanie

takie tam .......enie, rownie dobrze po wygraniu ze zniczem moga poczuc wiatr w zagle i rozsmarowac nas jak gowno w polu

Karherop 20.04.2025 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1645844)
Wygrana znicza wbrew pozorom moze nie byc dobra dla nas, bo zacznie sie im palic dupa i 2 miejsce uciekac wiec postarają sie rwać trawe w nastepnym meczy z idealną druzyną na przełamanie

Po porażkach pewność siebie leci. Sportowa zlosc już powinni miec dawno po utratach punktow z outsiderami.

wolfy 20.04.2025 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1645847)
Po porażkach pewność siebie leci. Sportowa zlosc już powinni miec dawno po utratach punktow z outsiderami.

Nasi potrafili się po porażce kompletnie posypać. Idą za tym niewymuszone błędy, podświadome cofanie się kiedy wynik jest dobry, brak woli walki kiedy nie idzie.

Arka jak już zaczęła tracić punkty w poprzednim sezonie to nie była w stanie zatrzymać procesu.

Drozd 20.04.2025 17:38

Dokładnie,, a teza, że z drużynami, które o nic nie grają jak Znicz, gra się łatwiej to głupie gadanie. Prawda jest jedna, musimy patrzeć na siebie i wygrywać, bo jak zepniemy dupę to powieziemy każdego w tej śmisznej lidze. A biorąc pod uwagę postawę kutasów z gwizdkami raczej będą przeszkadzać niż pomagać. Liczę, że w tych decydujących meczach Zwolak wreszcie się odblokuje i zrobi różnicę.

tommiyacht 20.04.2025 18:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645848)
Arka jak już zaczęła tracić punkty w poprzednim sezonie to nie była w stanie zatrzymać procesu.

Tam to walnie do tego przyczynili sie smutni panowie w spodenkach

pepe72 20.04.2025 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1645826)
przypomne że do końca jest dla nas do wziecia maksymalnie 15 pkt

załóżmy co i tak jest wątpliwe że wygramy te 5 meczy , co będzie serią 10 zwyciestw z rzedu (kiedy mielismy taka?)

no ale wygramy

bedziemy mieć 67pkt

czy ktoś uważa za realne, aby
Arka w 5 meczach zdobyła mniej niż 3pkt !?
lub
TBB w 6 meczach zdobyła mniej niż 9pkt ?

dodatkowo nalezy założyć że i Płock i Polonia nam nie przeszkodzą w tej zabawie

Arka musiałaby przegrać wszystko do końca, by odrobić różnicę 12 punktów. Bezpośrednie mamy 2:2 w Krakowie i 2:2 w Gdyni. W bramkach są lepsi.

Termalika ma jednak dość trudny terminarz:
29. Znicz (w) - jutro
30. My (d)
31. Arka (w)
32. Górnik Ł (d)
33. Miedź (w)
34. Kotwica (d)

W kolejkach 30-33 Termalika może spokojnie 8 punktów stracić zwłaszcza patrząc na ich ostatnie wyniki.

Karherop 20.04.2025 21:17

W kontekście ostatnich kolejek, nie mniej ważne jest że poza ostatnia kolejka wszystkie gramy w piatek o 20.30, czyli cala liga bedzie znała nasz wynik, a my będziemy z kolei patrzeć tylko na siebie.


Może mała rzecz ale paradoksalnie powinna nam pomóc w dograniu sezonu na wysokim miejscu.

Będę trwał na stanowisku że 3 miejsce to będzie świetny wynik świadczący o tym ze wchodzimy w dobrej formie w baraże.

Notabene ogladalem wczorajszy mecz Polonia Plock i jeśli kogos tam sie obawiać to Plocka. Polonia w ostatnie minuty grała obrone czestochowy. Stawka spotkania plątała im nogi.

pepe72 20.04.2025 22:03

Z jednej strony tak, z drugiej nie.
Płock ma:
30. Znicz (d)
31. My (w)
32. Arka (d)
33. Górnik Ł. (w)
34. Miedź (d)

Poza Zniczem wszyscy walczą o baraże.

Polonia:
30. GKS T. (w) - walczy o baraże
31. Stal SW (d) - walczy o utrzymanie
32. Stal Rz (w) - może już być utrzymana
33. ŁKS (d) - może już być utrzymany
34. Ruch (w) - utrzymał się, dołuje

Karherop 21.04.2025 07:47

Nie ma kompletnie znaczenia czy ktoś gra o cos czy nie. Rok temu po PP oberwalismy od zdegradowanego juz Sosnowca. Pilkarze w 1 lidze sa juz mimo wszystko w większości profesjonalistami ktorzy wiedzą że nawet ostatnie występy w sezonie moga dac im lub pozbawic kolejnego dobrego kontraktu.

A taki np Ruch w ostatnim meczu sezonu z Polonia sądze że będzie gryzl trawe i urwie jej punkty

pepe72 21.04.2025 20:19

Z małą pomocą rywali awansowaliśmy o jedno oczko w górę.
Nadal potrzeba wygrać kolejne 5 meczów. Najbliższy w Niecieczy.
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            29      15      14
punkty            52      29      23
średnia            1,79    1,93    1,64
Procent meczów    85%         

7 miejsce (pkt)    48         
zostało meczów      5         
przewaga            4         
możemy tracić      0,80         

2 miejsce (pkt)    61         
zostało meczów      5         
brakuje punktów    9         
potrzebna średnia+  1,80

Krótko mówiąc, da się odrobić 9 punktów do Termaliki, ale trzeba wygrać w Niecieczy i liczyć na dużo szczęścia.

El'kabat 21.04.2025 20:27

Polecam wiadro lodu na łeb.

pepe72 21.04.2025 20:28

Statystyka "jak trudno". Ostatni mecz tej kolejki praktycznie nic tu nie zmieni.
Kod:

      Wisła    5    Bruk-Bet 2    Miedź    4    Wpłock  3    Polonia  6    Górnik Ł 7    GKS T  8
30  w Bruk-Bet 2  d Wisła    5  w Chrobry 13  d Znicz    9  w GKS T    8  w Odra    14  d Polonia  6
31  d Wpłock  3  w Arka    1  d Odra    14  w Wisła    5  d Stal SW 17  d Pogoń  18  w Znicz  9
32  w GKS T    8  d Górnik Ł 7  w Pogoń  18  d Arka    1  w Stal Rz 12  w Bruk-Bet 2  d Wisła  5
33  d Stal SW 17  w Miedź    4  d Bruk-Bet 2  w Górnik Ł 7  d ŁKS    11  d Wpłock  3  w Arka  1
34  w Stal Rz 12  d Kotwica 15  w Wpłock  3  d Miedź    4  w Ruch    10  w GKS T    8  d Górnik Ł  7
      8,40          6,40          10,00        5,20          11,60        9,00          5,60

Patrząc na wskaźnik średniej miejsca to
Kod:

11,60 Polonia - przeciwnicy średnio najniżej w tabeli
10,00 Miedź
 9,00 Górnik Ł
 8,40 MY
 6,40 Bruk-Bet
 5,60 GKS T
 5,20 Płock - średnio najtrudniejsi przeciwnicy


pepe72 21.04.2025 20:48

W ostatniej kolejce
Miedź - Płock
Górnik Ł - GKS T
Mogą to być mecze o pozostanie w barażach.

Dziś (Ruch gra jutro) jeszcze Znicz i Ruch mają matematyczne szanse na baraże.

Arkadiusz.Czerepach 21.04.2025 21:50

no wiec TBB pokonało znicza więc aktualizacja, a dodatkowo pokusilem sie o symulacje w paincie

a wiec przy najhurraoptymisrtyczniejszej wersji w którj wygrywamy 5 meczy ( w tym mamy 1 z tbb i 1 z plockiem)

https://i.ibb.co/Fk6YCz5Y/exr.png

Karherop 22.04.2025 07:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1645895)
Polecam wiadro lodu na łeb.

Lod lodem, ale potem zobaczmy co odwalaja pilkarze Skowronka.

11 wygranych w ostatnich 12 meczach. Nikt im nie powiedział że nie moga wygrywac wszystkiego jak leci, więc wygrywają.

Mam nadzieje ze z kim jak z kim, ale nie będziemy grać z nimi w barażach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645898)
W ostatniej kolejce
Miedź - Płock
Górnik Ł - GKS T
Mogą to być mecze o pozostanie w barażach.

Dziś (Ruch gra jutro) jeszcze Znicz i Ruch mają matematyczne szanse na baraże.

Gospodarze par sa odwrotni:

Plock - Miedz
Tychy - Leczna

pepe72 22.04.2025 11:52

Analiza Zagrosika:

Baraże: 8 pkt / ~99% (6 powinno wystarczyć)
Bezpośrednio: komplet + modlitwa o korzystny układ

http://i.imgur.com/qCrou0Km.jpg
https://x.com/zagrosik/status/1914625287016284614

krysztal 22.04.2025 13:07

Była wczoraj szansa dostać z armatki wodnej od OSP to widać niektórzy się w domach pochowali i dalej wrze pod deklem...

pepe72 22.04.2025 19:04

GKS Tychy wygrał 11 z ostatnich 12 meczów.
A w temacie statystycznym pojawiły się marudy i jeszcze pi...szą nie w temacie.

Tak, wiemy, że Wisła nie może wygrać 10 meczów bo nie jest wielkim GKSem z Tych.
Ale dopóki są takie szanse to w tym temacie będziemy o nich dyskutować. Niezależnie czy ktoś dostał wczoraj wiadrem przez głowę czy nie.

Drozd 22.04.2025 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1645958)
Była wczoraj szansa dostać z armatki wodnej od OSP to widać niektórzy się w domach pochowali i dalej wrze pod deklem...

Ale ból dupy się uwidacznia, a będzie tylko gorzej :rotfl:

Jaroo1 22.04.2025 20:14

Drozd, gorzej nie będzie. Już raz jak pies przepraszałes więc nic gorszego cię nie spotka

Drozd 22.04.2025 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1645971)
Drozd, gorzej nie będzie. Już raz jak pies przepraszałes więc nic gorszego cię nie spotka

Jesteś zasranym pajacem, przeprosiny nic tu nie zmieniają :>

Martinho 22.04.2025 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645964)
Ale dopóki są takie szanse to w tym temacie będziemy o nich dyskutować. Niezależnie czy ktoś dostał wczoraj wiadrem przez głowę czy nie.

Przyciśnięty Grok jest zdania że taki finisz jest możliwy :D

https://x.com/grok/status/1914726794869317912

Cytat:

Przepraszam za opóźnienie. Tabela dla I ligi wydaje się optymistyczna. Arka Gdynia (64 pkt) może osiągnąć 73 pkt w 5 meczach, ale Wisła Kraków (52 pkt) potrzebuje 15 pkt do 67, co jest trudne przy obecnej formie. Nieciecza (61 pkt) może przekroczyć 66 pkt, a Polonia i Miedź też mają ambitne cele. Predykcja jest możliwa, ale wymaga mocnego finiszu niektórych drużyn, szczególnie Wisły.

krysztal 22.04.2025 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1645967)
Ale ból dupy się uwidacznia, a będzie tylko gorzej :rotfl:

Współczuje powikłań po kolonoskopii...

Jaroo1 23.04.2025 08:24

Cytat:

Jesteś zasranym pajacem, przeprosiny nic tu nie zmieniają
Przeczytaj mój opis. Znajdziesz choć odrobinę taktu by chociaż przeprosić?
Umiałeś w sobie ten takt znaleźć?
I dalej twoje słowa: W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...

Umiałeś przeprosić jak człowiek? Ty jesteś szmatą Królewskiego. Filarem polskiego bagienka i cyber Jarka, który rozpierdala Wisłę.

pepe72 23.04.2025 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 1645976)
Przyciśnięty Grok jest zdania że taki finisz jest możliwy :D

https://x.com/grok/status/1914726794869317912

Tak bardziej serio to Meczyki twierdzą, że Arka awansuje w 30 kolejce jeśli zajdą wszystkie 3 warunki:
- Arka wygra z Pogonią
- my nie wygramy z Termaliką
- Płock przegra ze Zniczem

Z innych pewników:
11 punktów powinno dać nam baraże. Max Łęcznej to 63 punkty w bezpośrednich z nami jest remis (1:0 vs. 0:1).

Mimo przegranej, Stal Rzeszów jest już raczej pewna utrzymania. W walce o spadek jest 6 drużyn: Odra, Chrobry, Kotwica, Warta, Stal SW, Pogoń.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl