Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

piotrek06 10.07.2017 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1474632)
Damian Dukat


Postaram się odpowiedzieć :
Oczywiście ze decyzji nie podejmuje się w 1 dzień, ale nie wiem dlaczego uważasz ze firma ktora staje sie potentatem odziezy sportowej w Polsce nie wykorzysta kolejnego kanału sprzedazy jakim moze być piłka nożna? Na logike przeciez widać, że oni kiedys w ten segment bedą musieli wejśc...
ale idźmy dalej : To ze nie produkują (aczkolwiek jest to złe słowo bo wprowadza czytelnika w błąd) mają w ofercie takich strojów dziś nie znaczy ze nie mogą mieć jutro. Co do wejscia na nowy rynek, to tez bym troche nie odlatywał bo oni na rynku są i maja dosc mocna pozycje. Dla nich pilka moze byc tylko i wylacznie nowym kanałem sprzedazy a nie nowym rynkiem.
Proces pozyskiwania sponsora technicznego również wyglada inaczej niz kolega wyżej opisał..

Podsumuwując, wg mnie taka firma jak 4F, moze w 8-12 tygodni stworzyć kolekcje wraz z pełnym oflagowaniem, drukiem i szyciem. Tylko pytanie czy tego chcą?

Mylisz pojęcia, dla 4f piłka jest nowym rynkiem a nie nowym kanałem sprzedaży. Nowy kanał sprzedaży jest wtedy gdy np. do tej pory sprzedawałeś w sklepach stacjonarnych a teraz otwierasz nowy kanał sprzedaży i sprzedajesz również przez internet.

To że 4f jest silne na naszym rynku to fakt, ale to nie znaczy, że mogą sobie pozwolić na nieograniczoną liczbę wtop. Piłka nożna to nie jest sport niszowy i samo wejście na ten rynek wymaga naprawdę dużych nakładów. Samo wyprodukowanie( no dobra masz racje: zlecenie produkcji:P) kosztuje a może się okazać, że nie będzie dużego zainteresowania na ich stroje piłkarskie. Nigdy nie kupowałem w 4f ale z tego co się orientuje( mogę sie oczywiście mylić) ich sprzęt wcale nie jest zbyt tani a to może oznaczać, że ich przewagą nad Adidasem czy Nike nie będzie niższa cena. Spowodowanie aby chociaż część klientów kupiła ich sprzęt zamiast wybrać renomowanych producentów to nie jest taka łatwa sprawa.

Żeby była jasność, ja nie twierdzę że 4f nigdy nie będzie produkować strojów piłkarskich, nie zgadzam się jedynie że:
Cytat:

to że nie robi piłkarskich to akurat nie argument , zawsze można zacząć
Może to, że nie robią strojów piłkarskich wynika z tego że już dawno przeanalizowali rynek i nie widzą na nim dla siebie miejsca. Choć oczywiście może się okazać że w przyszłym tygodniu zaprezentują swoją kolekcje piłkarską.

Cytat:

sorry koleżko, podpis masz kozacki , ale Twój post jest warty tyle co i Twoja ortografia
No tak jedna literówka w moim poście oznacza oczywiście, że to ty masz rację.

Arkadiusz.Czerepach 10.07.2017 21:24

Nie oznacza, za to Twój powyższy post wprost mi ja przyznaje.

19sebawro06 10.07.2017 22:50

jeśli chodzi o 4f przede wszytskim POLSKA firma. bardzo dobrej jakości kurtki i wiele innych ubrań. ja byłbym za gdyby weszli na rynek piłkarski i pierwszym klubem była by właśnie Wisła. ciekawe czy coś jest w ogóle na rzeczy i 4f to rozważa czy to tylko i wyłącznie zwykłe pieprzenie.

Arkadiusz.Czerepach 11.07.2017 09:46

żeby była jasność: z mojej strony to jest zwykłe pieprzenie ;)

brylant17 11.07.2017 10:52

Sam zacząłeś o 4F.4F nie robi strojów piłkarskich

Adrio 11.07.2017 11:06

Przecież można porozważać. Według mnie 4F by było fajną opcją bo po pierwsze to Polska firma a po drugie to firma która znajduje się w bliskiej odległości od Krakowa. Z pewnością mieli byśmy większe korzyści, czyt wpływy finansowe, od takiego 4F`a niż Nike Adasia czy Pumy.

A co do tego jak ktoś pisał że osobiście nie chciał by niszowej marki.. Przecież w koszulce Wisły nie bujasz się po Krakowie czy nie chodzisz na śluby, koszulkę ubierasz w dniu meczowym czy jak oglądasz Wisłę w tv przy piwku...

Ja zdecydowanie wolał bym aby koszulki były tańsze bo wtedy więcej osób miało by możliwość kupna takiej koszulki gdyby ona kosztowała chociażby 150zł a nie 270. A żeby koszulki były tańsze to ich producentem musi być firma z niższej półki... U nas ciężko na karnet wydać te 250zł a co dopiero na koszulkę adasia 270.

wiertar 11.07.2017 11:07

4f robi gówno i to powinno już zakończyć temat.

heoij 11.07.2017 11:12

Ja chciałbym Lacoste albo Napapijri, spełnieniem marzeń byłoby Stone Island :D

MaLk 11.07.2017 11:42

Proponuję złożyć zapytanie do Red is bad, to dopiero byłoby spełnienie wszystkich kryteriów "słusznościowych" ;)

A tak na serio, to w sumie szkoda takiej sytuacji z 4F - to mógłby być fajny sponsor "normalny", ale pewnie tego typu sponsorzy są z automatu eliminowani przez zapisy w kontraktach z dostarczycielami strojów sportowych.

regan 11.07.2017 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1474787)
4f robi gówno i to powinno już zakończyć temat.

Adidas to tez gowno, chociaz ostatnia seria koszulek im sie udala

brylant17 11.07.2017 12:28

Dobrze,że inne firmy to nie g.. adidas jest ok

szprotson 11.07.2017 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adrio (Post 1474786)
Przecież można porozważać. Według mnie 4F by było fajną opcją bo po pierwsze to Polska firma a po drugie to firma która znajduje się w bliskiej odległości od Krakowa. Z pewnością mieli byśmy większe korzyści, czyt wpływy finansowe, od takiego 4F`a niż Nike Adasia czy Pumy.

A co do tego jak ktoś pisał że osobiście nie chciał by niszowej marki.. Przecież w koszulce Wisły nie bujasz się po Krakowie czy nie chodzisz na śluby, koszulkę ubierasz w dniu meczowym czy jak oglądasz Wisłę w tv przy piwku...

Ja zdecydowanie wolał bym aby koszulki były tańsze bo wtedy więcej osób miało by możliwość kupna takiej koszulki gdyby ona kosztowała chociażby 150zł a nie 270. A żeby koszulki były tańsze to ich producentem musi być firma z niższej półki... U nas ciężko na karnet wydać te 250zł a co dopiero na koszulkę adasia 270.

porownywanie wydatku na koszulku a na karnet nie ma sensu.
Co do Polskości 4F to owszem, firma załozna przez Polaków, ale szyją głównie za granicą (teraz Turcja).
Chcecie tanich koszulek- umbro lub np. Nike Park jak kiedys żydy czy Lubin.
jeśli chodzi o korzyści finansowe które napewno byśmy mieli - możesz sprecyzować co masz na myśli ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Alonso19 (Post 1474815)
Koszulki dla Szczypiorniaka są ponoć szyte w Polsce (sami podają taką informację) aczkolwiek z tego co widzę to ani ZPRP ani 4F nie sprzedają ich. Druga rzecz 4F też się ceni, więc ciężko stwierdzić czy cena ewentualnych koszulek spadła by mocno w porównaniu do adidasa.

Dziwny zbieg okoliczności, bo dziś własnie byłem w szwalni w której własciciel pokazywal mi koszulki do recznej jakie szyją dla innych firm w tym mówił o 4F, ale nie chciało mi sie wierzyć.

Jeśli chcecie by koszulka dla kibica była w ok. 120-150 zł i była dedykowana klubowi (Wisła Kraków mogła by sobie spersonalizowac cała koszulke, spodenki, dresy itd) to mam producenta z PL z PL kapitałem który juz ubiera niektóre młodzieżowe szkółki piłkarskie. Tyle ze niestety nie ma wolnych 200.000 by móc je ulokować w Wiśle...Bo z tego co wiem, umowy wygladaja tak, ze firma, dajmy na to adidas daje Wiśle na np. 3 lata sprzętu za np. 300.000 zł. Jeśli sprzęt sie zniszczy, zepsuje, zginie to kupują od adidasa juz po cenach detalicznych. czyli taki talon na wartość umowy do wykorzystania w adidasie. Dla adika takie 300 koła jest nieodczuwalne, dla małej firmy jest to kwota wręcz niemożliwa do przeskoczenia.

Więc Panie Dukat, jeśli czytasz (bo na tt nie bede pisał ) - moze była by chęć poagadac?

Alonso19 11.07.2017 15:14

Koszulki dla Szczypiorniaka są ponoć szyte w Polsce (sami podają taką informację) aczkolwiek z tego co widzę to ani ZPRP ani 4F nie sprzedają ich. Druga rzecz 4F też się ceni, więc ciężko stwierdzić czy cena ewentualnych koszulek spadła by mocno w porównaniu do adidasa.

Arkadiusz.Czerepach 11.07.2017 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1474788)
Ja chciałbym Lacoste albo Napapijri, spełnieniem marzeń byłoby Stone Island :D

jak już sobie marzymy , to adidas originals :P

regan 11.07.2017 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1474791)
Dobrze,że inne firmy to nie g.. adidas jest ok

poprzednie wersje naszych koszulek były do dupy.

R33 11.07.2017 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1474811)
Chcecie tanich koszulek- umbro lub np. Nike Park jak kiedys żydy czy Lubin.

Ostatnio jak Umbro było u nas to koszulki kosztowały 200 zł. Było to 7 lat temu tak więc podejrzewam, że dziś ceny byłyby podobne jak w Adidasie.

wiertar 11.07.2017 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1474790)
Adidas to tez gowno, chociaz ostatnia seria koszulek im sie udala

Ja odnoszę się ogólnie do jakości produktów tej że firmy. Nie chodzi mi o wygląd itp.

foxtrot_green 11.07.2017 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1474790)
Adidas to tez gowno, chociaz ostatnia seria koszulek im sie udala

"Koronkowy" model z przedostatniego sezonu też był fajny, w końcu to pierwsza koszulka od bodajże 2006 roku, na której pojawiła się haftowana Biała Gwiazda (nie liczę tej z BG na ramieniu).

http://cornersport.pl/userdata/gfx/5...760e1cff2e.jpg

Adrio 12.07.2017 06:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson
jeśli chodzi o korzyści finansowe które napewno byśmy mieli - możesz sprecyzować co masz na myśli ?

Co mam na myśli? Mianowicie chodziło mi o to, że mniejsza firma może dołożyć do owego sprzętu który sponsoruje jakieś ekstra środki finansowe. Żeby nie było, nie wiem jak to wszystko funkcjonuje bo jestem zwykłym szarym człowiekiem więc jakiejś większej wiedzy w tym temacie nie mam. Ale np taki Adaś, Nike, Umbro czy Puma nie muszą szukać nowych rynków zbytu by się promować, a już dla takiego powiedzmy 4F`a była by to duża promocja wchodząc do takiego klubu jakim jest Wisła.

El'kabat 12.07.2017 09:18

Generalnie to wszystko ok, ale chyba musieliby utworzyć nową linię produkcyjną specjalnie dla nas.

Bo produkty, które sprzedają, raczej jakościowo to jest półka budżetowa, a Nike Premium. No, ale nie ma czegoś dobrego i taniego. Czy to w kurtkach, czy koszulkach - tanie to i słabe jakościowo.

Mogliby oczywiście zrobić super spersonalizowany wyrób i dobrą cenę do tego( max 150zł) - i pewnie ludzie by to kupili.

Levis88 12.07.2017 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez foxtrot_green (Post 1474844)
"Koronkowy" model z przedostatniego sezonu też był fajny, w końcu to pierwsza koszulka od bodajże 2006 roku, na której pojawiła się haftowana Biała Gwiazda (nie liczę tej z BG na ramieniu).

http://cornersport.pl/userdata/gfx/5...760e1cff2e.jpg

Najlepsza koszulka

szprotson 12.07.2017 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adrio (Post 1474916)
Co mam na myśli? Mianowicie chodziło mi o to, że mniejsza firma może dołożyć do owego sprzętu który sponsoruje jakieś ekstra środki finansowe. Żeby nie było, nie wiem jak to wszystko funkcjonuje bo jestem zwykłym szarym człowiekiem więc jakiejś większej wiedzy w tym temacie nie mam. Ale np taki Adaś, Nike, Umbro czy Puma nie muszą szukać nowych rynków zbytu by się promować, a już dla takiego powiedzmy 4F`a była by to duża promocja wchodząc do takiego klubu jakim jest Wisła.

dobrze zrozumialem?
Ze mniejsza firma nie dość ze miałą byc dac sprzęt to jeszcze ekstra srodki finansowe? Wydaje mi sie ze niektorzy nie widza roznicy w tym ze Juve ma NIKE i Cracovia ma NIKE.A róznica jak Nike Warszawska i Nike made in Usa.

Adrio 12.07.2017 14:01

Tak dobrze zrozumiałeś.

Alonso19 12.07.2017 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson
to mam producenta z PL z PL kapitałem który już ubiera niektóre młodzieżowe szkółki piłkarskie.

Keeza? Ciekawi mnie mocno co to za producent.

Arkadiusz.Czerepach 12.07.2017 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1474816)
jak już sobie marzymy , to adidas originals :P

a ściślej:

http://obrazki.elektroda.pl/93034121...8560_thumb.jpg

można ?



btw jako że byłem w modlniczce wczoraj , to jeszcze zostało trochę dla amatorów okazji cenowych, różne kolekcji , 79pln

http://obrazki.elektroda.pl/16768719...8562_thumb.jpg

http://obrazki.elektroda.pl/32357109...8565_thumb.jpg

nie dziękujcie :)

JudasPriest 12.07.2017 15:25

@up
Możesz określić w jakim to sklepie w Modliczce?

tsw biała gwiazda 12.07.2017 15:30

Pewnie factory, bo innego nie znam w Modlniczce. Chyba, że Witek rozszerzył działalność :P

szorstki 12.07.2017 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1475011)
@up
Możesz określić w jakim to sklepie w Modliczce?

Factory, sklepik adidasa http://krakow.factory.pl/pl/sklep/adidas

Adrio 13.07.2017 15:21

tylko wszystko xxl :D

wojti11795 13.07.2017 17:19

Nie wiem czy ktoś już pisał, ale jest mała zmiana w koszulkach na nowy sezon. Do loga sponsora dodano napis "ZAKŁADY BUKMACHERSKIE"

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5056134155.JPG


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl