![]() |
Cantoro i Brasilia to nasi specjalni wysłannicy ;)
Skorża - kopnij w d... chłopaków - niech zaczną się ruszać! Uszy do góry i do roboty! Kolejny raz dostaliśmy szansę od losu! |
Cytat:
|
Powiedzmy że jutro Pana Maćka juz nie bedzie. Kto za niego?
Bo ja nie mam pojęcia. Chyba tylko zagranica. |
Nie wydaję się wam że ta kolejka była przewalona??.
Wisła,Ruch i dziś Legia wyłożyły się specjalnie dla buków. Piszecie o zwolnieniu Macka Skorży ,a co on mógł zrobić, jak miał przegrać ten mecz. |
Cytat:
|
wolfy jak masz chrzanić takie głupoty to lepiej nie pisz. Całokształt Skorży to dwa MISTRZOSTWA POLSKI MAŁO????
|
Cytat:
|
Dwa mistrzostwa owszem sa faktem, ale faktem jest tez to, ze gra Wisly od dwoch lat cofa sie w rozwoju. Najlepiej to wygladalo na poczatku, im dluzej Skorza jest w klubie tym wyglada to gorzej. Nie zastanawia Was to, ze pilkarze tacy jak Lobodzinski, Jirsak, Kirm, nie graja tego na co ich naprawde stac, probke umiejetnosci Lobo mielismy kiedy gral w Zaglebiu, w reprezentacji tez duzo lepiej sobie radzil niz w Wisle, Kirm w reprezentacji jest jednym z kluczowych pilkarzy, w Wisle gra tak sobie... Jirsak, ktory wystepowal w lidze czeskiej, ktora jest silniejsza od polskiej i to nie w roli rezerwowego, w naszym kraju nie moze sobie poradzic...
|
jak może się cofać drużyna która dwa razy pod rzad zdobywa Mistrzostwo i jest bliska zdobycia trzeciego??...
Za Kaspra gdy był dream team a reszta zespołów była bardzo daleko w tyle(nie to co dzisiaj) za Wisłą też były wpadki, i też w pucharach... wytłumacz mi tą teorię bo nie mogę tego zrozumieć.. cofać.. czyli rozwijaliśmy się za Petrescu może ? kiedy to były jedne z najgorszych czasów dla Wisły, od przejęcie jej przez TF? |
Skorża to nie trener na miarę naszych oczekiwań ale ja to widzę tak, ze jeśli teraz wyleci to sprawa tego Mistrzostwa będzie spisana na straty a szkoda byłoby to robić.
Ja zwolniłbym Skorżę po zdobyciu trzeciego z rzędu Mistrzostwa. To nie jest trener który może nas poprowadzić w europejskich pucharach więc wielkiej straty by nie było a z nowym stadionem mógłby przyjść nowy trener. To bardzo niewdzięczne, Skorża to bardzo dobry trener a jego zasługi są duże ale oczekiwania Wisły jeszcze większe. Pytanie czy kub ma jeszcze takie ambicje patrząc na politykę transferową. Zastąpić dobrego jeszcze lepszym czy zachować maszynkę do zdobywania Mistrzostw Polski. |
Ja uważam ze znowu Skorża przekombinował.
Niewyszły mu mecze z potencjalnymi rywalami na jesień i forme piłkarzy przygotował na mecze z Legią i Lechem I ten sam błąd popełnia co z eLM Mistrzostwa nie wygrywa sie w bezpośrednich pojedynkach bomożemy stracic je po 5 kolejkach Lech zaczął mocno Wisła słabo I plan Skorzy może sie udać ale nie musi |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mowicie ze Skorza nie umie grac w pucharach ale przypomnijcie sobie mecz z Beitarem czy Barca w Krakowie. Owszem z Barca juz wtedy bylo po ptokach ale tak czy siak oni napewno tego meczu nie chcieli przegrac. Z Beitarem to chyba zagralismy jeden z lepszych meczow za czasow Pana Macka. Tylko ze wtedy to wszyscy byli zdrowi. Ogolnie odnosze wrazenie ze cos musialo peknac, cos poszlo nie tak i zamiast Wisła sie rozwijac to od pol roku chyba stoi w miejscu. Moze po tej Levadii pilkarze troche stracili wiare w trenera, do tego po Levadii jest mega cisnienie i ten estonski zespol jest ciagle wypominany...
Trzeba tez dodac ze gramy caly rok na wyjezdzie a magia R22 robi swoje! Ja tam dalej ufam w umiejetnosci Skorzy. Owszem czegos teraz brakuje, gra jest bardzo slaba albo gramy tak ze jedna polowa beznadziejna a druga dobra lecz brak w niej skutecznosci. Pol skladu kontuzjowane albo pilkarze graja z kontuzjami i do tego ciagle na wyjazdach dlatego jak glebiej to wszystko przemyslec to Skorza zasluguje nawet na bycie kolejny rok trenerem nawet jak nie zdobedzie MP. Tylko niech w koncu chłop dostanie troche kasy na bramkarza i jakiegos napadziora a powinno byc ok, no i niech odejdzie ten winowajca przez ktorego mamy pol skladu kontuzjowanego EDIT Dodam jeszcze tyle: Pawełek- bramkarz przecietny, napewno nie wprowadza spokoju w szyki naszych obroncow. Gdy pilka leci w jego strone serce mocniej bije. Mysle ze jest to za slaby bramkarz dla nas i powinien jak najszybciej zostac zmieniony. Swiadczy o tym kasting przez ktory przewinelo sie 20 bramkarzy szkoda tylko ze wszyscy odeszli z kwitkiem. Obrona: Jop, Cleber, Singlar- kontuzje. Glowa gra po kontuzji. Zostaja Brozek, Marcelo, Alvarez, wystarczy ze spadek formy zanotowal Marcelo i linia obronna gra z jednym obronca bez formy i z drugim ktory niedawno mial kontuzje i nie grał sporo czasu. Pomoc: Gołos, Garguła, Ba - kontuzje łobo, Sobol - po kontuzjach. Zostaja Kimr ktory sam to moze sobie w bilarda pograc, Diaz ktory w pomocy nie powinien grac bo sobie na niej nie radzi i Jirsak ktory w meczu ma przeblyski, dobre podania, strzaly ale ogolnie to jest tak ze nie widac go przez wiekszosc meczu. Chyba nie radzi sobie z presja Napad: Bogus, Brozek po kontuzjach. Brozek to chyba juz kilka lat gra na srodkach przeciwbolowych. Hristow nie jest zgrany z ekipa, w sumie jest on wielka niewiadoma. Zdrowy tylko Maly Osz k... jestesmy w mega rozsypce. 90% pilkrzy miało powazne kontuzje. Jak mozna sie skupic na grze skoro w kadrze jest szpital. |
Nie Jaroo1. Nie bramkarza i napadziora. Jednego lub dwoch konkretnych kreatywnych pilkarzy do drugiej linii.
|
Zwolnienie Skorży w środku sezonu będzie najgorszą decyzją... Nawet jakby przyszedł jakiś dobry trener to on nie poukłada drużyny w tydzień, po półroku dopiero poznaje sie drużyne, dopiero wtedy wiadomo na jakiego zawodnika można liczyć... Na miejscu Cupiała dałbym Skorży popracować dokońca sezonu i dopiero wtedy myśleć co dalej, jeśli zajmiemy miejsce od 1 do 3 dać Skorży ostatnią szanse na przekonanie że z nim Wisła może grać z powodzeniem w europejskch pucharach (czyli conajmniej awans do grup Ligi Europejskiej). A więc podsumowując:
- Zajęcie miejsca 1-3 w tym sezonie równa się z przedłużeniem kontraktu do grudnia - Żeby przedłużyć kontrakt na kolejne lata Skorża przez te pół roku szansy musi: Awansować chociaż do grupy Ligi Europejskiej, na półmetku rozgrywek zająć miejsce w lidze od 1 do 3 z szansą na mistrzostwo, nie odpaść z rozgrywek Pucharu Polski. Niespełnienie któregoś z warunku równa sie ze stratą posady trenera . Jeśli nie wywiąże się z tych warunków wtedy już będzie pewność że z tym trenerem nic w europie nie osiągniemy bo szans dostał już sporo... i wtedy już żaden kit nie przejcie że boisko krzywe, że forma dopiero bedzie za 2 miechy itd. koniec tłumaczenia tylko żegnamy się. |
Trener, który stawia na Mariusza Pawełka nie jest trenerem ,a tylko imitacją profesjonalnego coacha, zwykłym amatorem kierującym się sympatią, a nie umiejętnościami i przydatnością dla drużyny.
|
Cytat:
Mysle ze bramkarz to nasza najwieksza bolaczka linni defensywnej. Niech sie Mario dobrze wiedzie ale jest to slaby bramkarz. Bramkarz powinien kierowac obroncami a CI powinni sie czuc pewnie majac jego za plecami. Ale u nas obroncy musza trzac portkami kiedy pilka leci do Mario ;/ |
Cytat:
Poza tym piszesz, że trener musi mieć pół roku... no to właśnie, gdyby go teraz zwolnili, nowy trener akurat miałby czas, żeby przygotować nas do pucharów europejskich, prawda? |
Cytat:
Piszesz jakbyśmy mieli tą grę w europejskich pucharach zapewnioną na starcie. A jak na razie, to cienko widzę naszą grę w Polskiej Ekstra(?)klasie ... Cytat:
|
Morgenes po czym wnioskujesz ze gdybysmy zmienili trenera teraz to wogole znalezlibysmy sie na miejscu premiowanym nawet gra w pucharach?
Bo ja uwazam ze gdyby do tego doszlo to jedyny puchar jaki bysmy zobaczyli to w gablocie pamiatkowej. |
|
Cytat:
O kurde, jeszcze sie zbieram z podlogi. |
Cytat:
|
Cytat:
Są pewne ogólnie znane fakty. Do nich dopisuje się wymyślone fakty potencjalne i mamy materiał niemal sensacyjny. Zazwyczaj tak jest, a czy w tym przypadku też? Nie w tak błahych sprawach jak piłka nożna dziennikarze potrafili się już niemiłosiernie rozmijać z prawdą. |
Cytat:
Wg mnieSmuda widocznie naprawdę jest dobrym znajomym Cupiała, skoro (mimo iż nie lubią się ze Skorżą) chciał pozostawienia Macka na stanowisku trenera. Tak jak pisze w późniejszej części artykułu zmiana trenera przyniosłaby jeszcze większe długi więc Smuda radził Bossowi by tego uniknąc i dac mu po Levadii szansę. Autor trafnie przywołał sytuację z Kasperczakiem, jednakże dziś są inne realia niż z 2004 roku gdy LM mimo możliwości trafienia na zespołu pokroju Realu Madryt była marzeniem bardziej realnym. EDIT: Jednak znalazłem pewną niejasnośc w tym artykule, mianowicie: Dlaczego Smuda doradził Cupiałowi by ten zwolnił Łysego z klubu? Co tym sposobem ugrał / ugrałby, skoro jeszcze nie było wiadome czy zostanie selekcjonerem czy nie? |
Cytat:
Pamiętam jak kiedyś "PS" napisał, że Skorża dostał burę od Cupiała po przegranym meczu. Traf chciał, że akurat wtedy Prezes był w USA:lol: Rezultat - najbardziej niejasne sprostowanie prasowe, jakie dane mi było przeczytać:> Dlatego radzę do tego typu artykułów podchodzić lekceważąco. O czym Smuda rozmawiał z Cupiałem wiedzą oni, plus może kilka osób z najbliższego otoczenia. Nie zalicza się do nich jakiś grafoman z Agory. |
cytat z tego artykułu:
"Po kompromitacji w eliminacjach Ligi Mistrzów drużyna Skorży mozolnie próbowała odzyskać zaufanie właściciela klubu i rundę skończyła z pięcioma punktami przewagi. Roztrwoniła ją jednak już w dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej" Czyli ze roztrwonilismy 5 pkt przewage po dwoch meczach? To dlaczego nadal mamy 2 pkt przewagi nad viceliderem? |
to tak dla równowagi link ode mnie:
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...tywy,id,t.html dla mnie bardziej prawdopodobna wersja zdarzeń... |
Jedyne co jako tako usprawiedliwia te dziennikarskie "spekulacje" to przeszłość gdzie takie decyzje podejmowane były gwałtownie .
"Trochę" dziwne byłoby zwalnianie trenara w momencie gdy Wisła jest na czele tabeli . |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl