Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Jonasz 07.03.2010 16:37

Cantoro i Brasilia to nasi specjalni wysłannicy ;)
Skorża - kopnij w d... chłopaków - niech zaczną się ruszać! Uszy do góry i do roboty! Kolejny raz dostaliśmy szansę od losu!

wolfy 07.03.2010 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 865575)
Właśnie ,przed napisaniem czegokolwiek, miejcie na uwadze 2 mistrzostwa za czasów Skorży ( a podobno mamy takich słabych piłkarzy ? ,w takim wypadku trzeba to uznać za wielki sukces ) a po drugie jesteśmy nadal w grze .
Nie raz czy dwa sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie , przecież już w tym sezonie Skorże też "mieli" wyrzucić .

Przestań tworzyć. Ja mam pretensje do Skorży o konkretne sprawy i nie mają one nic wspólnego z ostatnimi dwoma meczami.

BRTS39 07.03.2010 16:51

Powiedzmy że jutro Pana Maćka juz nie bedzie. Kto za niego?
Bo ja nie mam pojęcia. Chyba tylko zagranica.

JAN ZEMBRZYCKI 07.03.2010 16:53

Nie wydaję się wam że ta kolejka była przewalona??.
Wisła,Ruch i dziś Legia wyłożyły się specjalnie dla buków.

Piszecie o zwolnieniu Macka Skorży ,a co on mógł zrobić, jak miał przegrać ten mecz.

koyoot 07.03.2010 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JAN ZEMBRZYCKI (Post 865748)
Nie wydaję się wam że ta kolejka była przewalona??.
Wisła,Ruch i dziś Legia wyłożyły się specjalnie dla buków.

Piszecie o zwolnieniu Macka Skorży ,a co on mógł zrobić, jak miał przegrać ten mecz.

Stary nie wiem jakie narkotyki bierzesz ale niezle kreca.

krzywy 07.03.2010 17:36

wolfy jak masz chrzanić takie głupoty to lepiej nie pisz. Całokształt Skorży to dwa MISTRZOSTWA POLSKI MAŁO????

airborne4009 07.03.2010 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzywy (Post 865780)
wolfy jak masz chrzanić takie głupoty to lepiej nie pisz. Całokształt Skorży to dwa MISTRZOSTWA POLSKI MAŁO????

A jak juz sukcesy to moze porazki kolego? Levadia, Parchy, Amicia dwa razy, Legia x 2, bez ladu i skladu przez niemal dwa sezony plus obecne 2 wtopy. Mam szacunek dla trenera za to co zrobil,ale to nie moze przeslonic tego co sie wydarzylo.

dawiss 07.03.2010 18:02

Dwa mistrzostwa owszem sa faktem, ale faktem jest tez to, ze gra Wisly od dwoch lat cofa sie w rozwoju. Najlepiej to wygladalo na poczatku, im dluzej Skorza jest w klubie tym wyglada to gorzej. Nie zastanawia Was to, ze pilkarze tacy jak Lobodzinski, Jirsak, Kirm, nie graja tego na co ich naprawde stac, probke umiejetnosci Lobo mielismy kiedy gral w Zaglebiu, w reprezentacji tez duzo lepiej sobie radzil niz w Wisle, Kirm w reprezentacji jest jednym z kluczowych pilkarzy, w Wisle gra tak sobie... Jirsak, ktory wystepowal w lidze czeskiej, ktora jest silniejsza od polskiej i to nie w roli rezerwowego, w naszym kraju nie moze sobie poradzic...

SpoXsteR 07.03.2010 18:11

jak może się cofać drużyna która dwa razy pod rzad zdobywa Mistrzostwo i jest bliska zdobycia trzeciego??...

Za Kaspra gdy był dream team a reszta zespołów była bardzo daleko w tyle(nie to co dzisiaj) za Wisłą też były wpadki, i też w pucharach...

wytłumacz mi tą teorię bo nie mogę tego zrozumieć.. cofać.. czyli rozwijaliśmy się za Petrescu może ? kiedy to były jedne z najgorszych czasów dla Wisły, od przejęcie jej przez TF?

Tenzen 07.03.2010 18:12

Skorża to nie trener na miarę naszych oczekiwań ale ja to widzę tak, ze jeśli teraz wyleci to sprawa tego Mistrzostwa będzie spisana na straty a szkoda byłoby to robić.

Ja zwolniłbym Skorżę po zdobyciu trzeciego z rzędu Mistrzostwa. To nie jest trener który może nas poprowadzić w europejskich pucharach więc wielkiej straty by nie było a z nowym stadionem mógłby przyjść nowy trener. To bardzo niewdzięczne, Skorża to bardzo dobry trener a jego zasługi są duże ale oczekiwania Wisły jeszcze większe.

Pytanie czy kub ma jeszcze takie ambicje patrząc na politykę transferową. Zastąpić dobrego jeszcze lepszym czy zachować maszynkę do zdobywania Mistrzostw Polski.

Badyl1999 07.03.2010 18:48

Ja uważam ze znowu Skorża przekombinował.

Niewyszły mu mecze z potencjalnymi rywalami na jesień i forme piłkarzy przygotował na mecze z Legią i Lechem
I ten sam błąd popełnia co z eLM
Mistrzostwa nie wygrywa sie w bezpośrednich pojedynkach bomożemy stracic je po 5 kolejkach

Lech zaczął mocno Wisła słabo I plan Skorzy może sie udać ale nie musi

Eleusis 07.03.2010 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 865804)
Skorża to nie trener na miarę naszych oczekiwań ale ja to widzę tak, ze jeśli teraz wyleci to sprawa tego Mistrzostwa będzie spisana na straty a szkoda byłoby to robić.

Ja zwolniłbym Skorżę po zdobyciu trzeciego z rzędu Mistrzostwa. To nie jest trener który może nas poprowadzić w europejskich pucharach więc wielkiej straty by nie było a z nowym stadionem mógłby przyjść nowy trener. To bardzo niewdzięczne, Skorża to bardzo dobry trener a jego zasługi są duże ale oczekiwania Wisły jeszcze większe.

Pytanie czy kub ma jeszcze takie ambicje patrząc na politykę transferową. Zastąpić dobrego jeszcze lepszym czy zachować maszynkę do zdobywania Mistrzostw Polski.

Mówisz o trenerze który bądź co bądź zdobył z nami 2x MP jak o jakimś meblu, przedmiocie... Mam pomysł: Dajmy zwolnienie Skorży, tak jak mówisz po zdobyciu 3 MP , jak będzie świętować na rynku.

martin_6 07.03.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eleusis (Post 865844)
Mówisz o trenerze który bądź co bądź zdobył z nami 2x MP jak o jakimś meblu, przedmiocie... Mam pomysł: Dajmy zwolnienie Skorży, tak jak mówisz po zdobyciu 3 MP , jak będzie świętować na rynku.

Nie trzeba będzie go zwalniać. Wystarczy nie przedłużać kontraktu. I podejrzewam że tak właśnie będzie...

Jaroo1 07.03.2010 20:13

Mowicie ze Skorza nie umie grac w pucharach ale przypomnijcie sobie mecz z Beitarem czy Barca w Krakowie. Owszem z Barca juz wtedy bylo po ptokach ale tak czy siak oni napewno tego meczu nie chcieli przegrac. Z Beitarem to chyba zagralismy jeden z lepszych meczow za czasow Pana Macka. Tylko ze wtedy to wszyscy byli zdrowi. Ogolnie odnosze wrazenie ze cos musialo peknac, cos poszlo nie tak i zamiast Wisła sie rozwijac to od pol roku chyba stoi w miejscu. Moze po tej Levadii pilkarze troche stracili wiare w trenera, do tego po Levadii jest mega cisnienie i ten estonski zespol jest ciagle wypominany...
Trzeba tez dodac ze gramy caly rok na wyjezdzie a magia R22 robi swoje!
Ja tam dalej ufam w umiejetnosci Skorzy. Owszem czegos teraz brakuje, gra jest bardzo slaba albo gramy tak ze jedna polowa beznadziejna a druga dobra lecz brak w niej skutecznosci. Pol skladu kontuzjowane albo pilkarze graja z kontuzjami i do tego ciagle na wyjazdach dlatego jak glebiej to wszystko przemyslec to Skorza zasluguje nawet na bycie kolejny rok trenerem nawet jak nie zdobedzie MP. Tylko niech w koncu chłop dostanie troche kasy na bramkarza i jakiegos napadziora a powinno byc ok, no i niech odejdzie ten winowajca przez ktorego mamy pol skladu kontuzjowanego

EDIT
Dodam jeszcze tyle:
Pawełek- bramkarz przecietny, napewno nie wprowadza spokoju w szyki naszych obroncow. Gdy pilka leci w jego strone serce mocniej bije. Mysle ze jest to za slaby bramkarz dla nas i powinien jak najszybciej zostac zmieniony. Swiadczy o tym kasting przez ktory przewinelo sie 20 bramkarzy szkoda tylko ze wszyscy odeszli z kwitkiem.
Obrona: Jop, Cleber, Singlar- kontuzje. Glowa gra po kontuzji. Zostaja Brozek, Marcelo, Alvarez, wystarczy ze spadek formy zanotowal Marcelo i linia obronna gra z jednym obronca bez formy i z drugim ktory niedawno mial kontuzje i nie grał sporo czasu.
Pomoc:
Gołos, Garguła, Ba - kontuzje
łobo, Sobol - po kontuzjach.
Zostaja Kimr ktory sam to moze sobie w bilarda pograc, Diaz ktory w pomocy nie powinien grac bo sobie na niej nie radzi i Jirsak ktory w meczu ma przeblyski, dobre podania, strzaly ale ogolnie to jest tak ze nie widac go przez wiekszosc meczu. Chyba nie radzi sobie z presja
Napad:
Bogus, Brozek po kontuzjach. Brozek to chyba juz kilka lat gra na srodkach przeciwbolowych.
Hristow nie jest zgrany z ekipa, w sumie jest on wielka niewiadoma. Zdrowy tylko Maly

Osz k... jestesmy w mega rozsypce. 90% pilkrzy miało powazne kontuzje. Jak mozna sie skupic na grze skoro w kadrze jest szpital.

koyoot 07.03.2010 20:17

Nie Jaroo1. Nie bramkarza i napadziora. Jednego lub dwoch konkretnych kreatywnych pilkarzy do drugiej linii.

WISŁA 1906 NH 07.03.2010 20:17

Zwolnienie Skorży w środku sezonu będzie najgorszą decyzją... Nawet jakby przyszedł jakiś dobry trener to on nie poukłada drużyny w tydzień, po półroku dopiero poznaje sie drużyne, dopiero wtedy wiadomo na jakiego zawodnika można liczyć... Na miejscu Cupiała dałbym Skorży popracować dokońca sezonu i dopiero wtedy myśleć co dalej, jeśli zajmiemy miejsce od 1 do 3 dać Skorży ostatnią szanse na przekonanie że z nim Wisła może grać z powodzeniem w europejskch pucharach (czyli conajmniej awans do grup Ligi Europejskiej). A więc podsumowując:
- Zajęcie miejsca 1-3 w tym sezonie równa się z przedłużeniem kontraktu do grudnia
- Żeby przedłużyć kontrakt na kolejne lata Skorża przez te pół roku szansy musi: Awansować chociaż do grupy Ligi Europejskiej, na półmetku rozgrywek zająć miejsce w lidze od 1 do 3 z szansą na mistrzostwo, nie odpaść z rozgrywek Pucharu Polski. Niespełnienie któregoś z warunku równa sie ze stratą posady trenera . Jeśli nie wywiąże się z tych warunków wtedy już będzie pewność że z tym trenerem nic w europie nie osiągniemy bo szans dostał już sporo... i wtedy już żaden kit nie przejcie że boisko krzywe, że forma dopiero bedzie za 2 miechy itd. koniec tłumaczenia tylko żegnamy się.

tormenthor 07.03.2010 20:27

Trener, który stawia na Mariusza Pawełka nie jest trenerem ,a tylko imitacją profesjonalnego coacha, zwykłym amatorem kierującym się sympatią, a nie umiejętnościami i przydatnością dla drużyny.

Jaroo1 07.03.2010 20:27

Cytat:

Nie Jaroo1. Nie bramkarza i napadziora. Jednego lub dwoch konkretnych kreatywnych pilkarzy do drugiej linii.
Mozna miec nadzieje ze takim pilkarzem bedzie Ba. Do tego Garguła, tylko kiedy on bedzie zdrowy :(
Mysle ze bramkarz to nasza najwieksza bolaczka linni defensywnej. Niech sie Mario dobrze wiedzie ale jest to slaby bramkarz. Bramkarz powinien kierowac obroncami a CI powinni sie czuc pewnie majac jego za plecami. Ale u nas obroncy musza trzac portkami kiedy pilka leci do Mario ;/

willow 07.03.2010 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁA 1906 NH (Post 865890)
Zwolnienie Skorży w środku sezonu będzie najgorszą decyzją... Nawet jakby przyszedł jakiś dobry trener to on nie poukłada drużyny w tydzień, po półroku dopiero poznaje sie drużyne, dopiero wtedy wiadomo na jakiego zawodnika można liczyć... Na miejscu Cupiała dałbym Skorży popracować dokońca sezonu i dopiero wtedy myśleć co dalej, jeśli zajmiemy miejsce od 1 do 3 dać Skorży ostatnią szanse na przekonanie że z nim Wisła może grać z powodzeniem w europejskch pucharach (czyli conajmniej awans do grup Ligi Europejskiej). A więc podsumowując:
- Zajęcie miejsca 1-3 w tym sezonie równa się z przedłużeniem kontraktu do grudnia
- Żeby przedłużyć kontrakt na kolejne lata Skorża przez te pół roku szansy musi: Awansować chociaż do grupy Ligi Europejskiej, na półmetku rozgrywek zająć miejsce w lidze od 1 do 3 z szansą na mistrzostwo, nie odpaść z rozgrywek Pucharu Polski. Niespełnienie któregoś z warunku równa sie ze stratą posady trenera . Jeśli nie wywiąże się z tych warunków wtedy już będzie pewność że z tym trenerem nic w europie nie osiągniemy bo szans dostał już sporo... i wtedy już żaden kit nie przejcie że boisko krzywe, że forma dopiero bedzie za 2 miechy itd. koniec tłumaczenia tylko żegnamy się.

A skąd wiesz, że takich ustaleń nie było po wtopie z Levadią?

Poza tym piszesz, że trener musi mieć pół roku... no to właśnie, gdyby go teraz zwolnili, nowy trener akurat miałby czas, żeby przygotować nas do pucharów europejskich, prawda?

WiślakMyślenice 07.03.2010 20:51

Cytat:

Poza tym piszesz, że trener musi mieć pół roku... no to właśnie, gdyby go teraz zwolnili, nowy trener akurat miałby czas, żeby przygotować nas do pucharów europejskich, prawda?

Piszesz jakbyśmy mieli tą grę w europejskich pucharach zapewnioną na starcie. A jak na razie, to cienko widzę naszą grę w Polskiej Ekstra(?)klasie ...

Cytat:

Ustalenia bossa zaraz po meczu były takie,
http://www.youtube.com/watch?v=ebbuznFCpzA
TO JEST OBŁĘDNE >:-D

koyoot 07.03.2010 20:59

Morgenes po czym wnioskujesz ze gdybysmy zmienili trenera teraz to wogole znalezlibysmy sie na miejscu premiowanym nawet gra w pucharach?

Bo ja uwazam ze gdyby do tego doszlo to jedyny puchar jaki bysmy zobaczyli to w gablocie pamiatkowej.

zbymak 07.03.2010 21:02

http://www.sport.pl/pilka/1,70998,76...h_opalach.html

Bekas 07.03.2010 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 865917)
Ustalenia bossa zaraz po meczu były takie,
http://www.youtube.com/watch?v=ebbuznFCpzA
choć i tak nie odkrył wszystkich kart - z czego zresztą jest znany.

Ale trzeba wziąć poprawkę na to że był pod wpływem emocji i co teraz mu siedzi we łbie Bóg jeden wie.


O kurde, jeszcze sie zbieram z podlogi.

koyoot 07.03.2010 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 865932)

Bardzo ciekawy artykul. Sugeruje ze zamiast zrobic po porazce z Levadia to co najrozsadniejsze dla wszystkich byloby(pozornie najrozsadniejsze) czyli wywalenie Skorzy, Smuda doradzil by wywalic dyrektora sportowego? A jednoczesnie mimo tego ze obaj panowie nie "kochaja sie" doradzil by zostawic Skorze na stanowisku? Do tego obraca sie wokol Krystiana Rogali? Cos tutaj nie gra. Albo po prostu ten artykul po prostu jest tak dobry i trafny jak cale polskie dziennikarstwo... Choc koncowka tego artykulu pokazuje delikatny obiektywizm dziennikarza...

St@chu 07.03.2010 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 865946)
Bardzo ciekawy artykul. Sugeruje ze zamiast zrobic po porazce z Levadia to co najrozsadniejsze dla wszystkich byloby(pozornie najrozsadniejsze) czyli wywalenie Skorzy, Smuda doradzil by wywalic dyrektora sportowego? A jednoczesnie mimo tego ze obaj panowie nie "kochaja sie" doradzil by zostawic Skorze na stanowisku? Do tego obraca sie wokol Krystiana Rogali? Cos tutaj nie gra. Albo po prostu ten artykul po prostu jest tak dobry i trafny jak cale polskie dziennikarstwo... Choc koncowka tego artykulu pokazuje delikatny obiektywizm dziennikarza...

Moim skromnym zdaniem, choć być może przesadzam, obecnie w dużej mierze nie ma czegoś takiego jak rzetelne dziennikarstwo. Liczy się tylko dobry tytuł na okładkę, do tego ciekawie napisany lead i spora grupa ludzi przeczyta artykuł, który może nie mieć nic wspólnego z prawdą...

Są pewne ogólnie znane fakty. Do nich dopisuje się wymyślone fakty potencjalne i mamy materiał niemal sensacyjny. Zazwyczaj tak jest, a czy w tym przypadku też? Nie w tak błahych sprawach jak piłka nożna dziennikarze potrafili się już niemiłosiernie rozmijać z prawdą.

WiślakMyślenice 07.03.2010 21:41

Cytat:

Bardzo ciekawy artykul. Sugeruje ze zamiast zrobic po porazce z Levadia to co najrozsadniejsze dla wszystkich byloby(pozornie najrozsadniejsze) czyli wywalenie Skorzy, Smuda doradzil by wywalic dyrektora sportowego? A jednoczesnie mimo tego ze obaj panowie nie "kochaja sie" doradzil by zostawic Skorze na stanowisku? Do tego obraca sie wokol Krystiana Rogali? Cos tutaj nie gra. Albo po prostu ten artykul po prostu jest tak dobry i trafny jak cale polskie dziennikarstwo... Choc koncowka tego artykulu pokazuje delikatny obiektywizm dziennikarza...

Wg mnieSmuda widocznie naprawdę jest dobrym znajomym Cupiała, skoro (mimo iż nie lubią się ze Skorżą) chciał pozostawienia Macka na stanowisku trenera. Tak jak pisze w późniejszej części artykułu zmiana trenera przyniosłaby jeszcze większe długi więc Smuda radził Bossowi by tego uniknąc i dac mu po Levadii szansę. Autor trafnie przywołał sytuację z Kasperczakiem, jednakże dziś są inne realia niż z 2004 roku gdy LM mimo możliwości trafienia na zespołu pokroju Realu Madryt była marzeniem bardziej realnym.

EDIT: Jednak znalazłem pewną niejasnośc w tym artykule, mianowicie:

Dlaczego Smuda doradził Cupiałowi by ten zwolnił Łysego z klubu? Co tym sposobem ugrał / ugrałby, skoro jeszcze nie było wiadome czy zostanie selekcjonerem czy nie?

wolfy 07.03.2010 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 865946)
Bardzo ciekawy artykul. Sugeruje ze zamiast zrobic po porazce z Levadia to co najrozsadniejsze dla wszystkich byloby(pozornie najrozsadniejsze) czyli wywalenie Skorzy, Smuda doradzil by wywalic dyrektora sportowego? A jednoczesnie mimo tego ze obaj panowie nie "kochaja sie" doradzil by zostawic Skorze na stanowisku? Do tego obraca sie wokol Krystiana Rogali? Cos tutaj nie gra. Albo po prostu ten artykul po prostu jest tak dobry i trafny jak cale polskie dziennikarstwo... Choc koncowka tego artykulu pokazuje delikatny obiektywizm dziennikarza...

A tam ciekawy. Zwykłe wymysły jakiegoś dziennikarzyny.
Pamiętam jak kiedyś "PS" napisał, że Skorża dostał burę od Cupiała po przegranym meczu. Traf chciał, że akurat wtedy Prezes był w USA:lol:
Rezultat - najbardziej niejasne sprostowanie prasowe, jakie dane mi było przeczytać:>

Dlatego radzę do tego typu artykułów podchodzić lekceważąco. O czym Smuda rozmawiał z Cupiałem wiedzą oni, plus może kilka osób z najbliższego otoczenia. Nie zalicza się do nich jakiś grafoman z Agory.

Jaroo1 07.03.2010 22:21

cytat z tego artykułu:
"Po kompromitacji w eliminacjach Ligi Mistrzów drużyna Skorży mozolnie próbowała odzyskać zaufanie właściciela klubu i rundę skończyła z pięcioma punktami przewagi. Roztrwoniła ją jednak już w dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej"

Czyli ze roztrwonilismy 5 pkt przewage po dwoch meczach? To dlaczego nadal mamy 2 pkt przewagi nad viceliderem?

dadek 07.03.2010 22:22

to tak dla równowagi link ode mnie:
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...tywy,id,t.html

dla mnie bardziej prawdopodobna wersja zdarzeń...

jachting 07.03.2010 22:29

Jedyne co jako tako usprawiedliwia te dziennikarskie "spekulacje" to przeszłość gdzie takie decyzje podejmowane były gwałtownie .
"Trochę" dziwne byłoby zwalnianie trenara w momencie gdy Wisła jest na czele tabeli .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl