![]() |
Mam pytanie do kibiców zrzeszonych w socios.
Co was odróżnia od skwk i sharks ? Dlaczego ktokolwiek miałby uwierzyć że jesteście tacy fajni i nie chcecie tylko wydymać kolejnych naiwnych frajerów ? Zauważcie że niczego wam nie zarzucam, chciałbym tylko by ktoś mi to wyjaśnił. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jeszcze chciałbym zapytać się o komentarz do artykułu Szymona Jadczaka który umieścił Ludwika Miętta-Mikołajewicza na "zaszczytnym" 2 miejscu swego dzisiejszego rankingu. Ludwik Miętta-Mikołajewicz, honorowy prezes, członek rady nadzorczej Wisła Kraków S.A. “Legenda” – mówią o nim w Krakowie. “Grabarz Wisły i jedna z najciemniejszych postaci w całej tej układance” – odpowiadam. To on wpuścił Sharksów do Wisły. Dokładnie 20 kwietnia 2015 r., podczas walnego zgromadzenia TS Wisła, ludzie związani z bandytami oficjalnie weszli do struktur klubu i do dziś w nich siedzą. To jeden z najczarniejszych dni w historii Wisły, a ówczesne zachowanie pana Ludwika było haniebne. Gdy część działaczy i mediów próbowała mu uświadomić, że pcha Wisłę w łapy bandytów, pan Ludwik stanął po ich stronie, przeciwko mediom i uczciwym działaczom. Dziś nie da się czytać jego wystąpienia z tamtego dnia bez zażenowania. Dziś wiemy też, że Misiek bezwzględnie wykorzystał szansę daną mu tamtego dnia przez Mięttę. Oczywiście nie można zapomnieć przy tej okazji o grupie działaczy Towarzystwa Sportowego, którzy poznali Mięttę z Miśkiem i wprowadzili bandytę na salony. Paweł M. szybko im się “odwdzięczył”. W brutalny sposób usunął ich z klubu. Na konto Ludwika Miętty-Mikołajewicza idą też skandaliczne umowy, które podpisywał z firmą Miśka, skrajnie niekorzystne dla Wisły, skazujące ją na wieloletni związek z Sharksami. Honorowemu prezesowi nie przeszkadzali bandyci, którzy urządzili sobie magazyn trefnych towarów w klubowych budynkach, a w pomieszczeniach Wisły trenowali ustawki (zresztą to sam Miętta-Mikołajewicz otwierał salę gdzie trenują kibole). Miętta gwarantował też Miśkowi bezkarność – wielokrotnie uspokajał wpływowych w Krakowie ludzi, zaniepokojonych gangsterskimi powiązaniami Wisły. Pan Ludwik miał na tę okoliczność przygotowaną bajeczkę o resocjalizacji i konieczności dawania drugiej szansy. Ludwik Miętta-Mikołajewicz ponosi też przynajmniej część odpowiedzialności za fiasko rozmów z kolejnymi inwestorami. “Panie Ludwiku zależy nam na poufności, proszę na razie zachować w tajemnicy nasze rozmowy” – powtarzało kilku potencjalnych kupców Wisły. Możecie sobie wyobrazić co mieli w głowach, gdy następnego dnia czytali w mediach o szczegółach swoich ofert… No i oczywiście nie należy zapominać, że pan Ludwik jako członek rady nadzorczej Wisły Kraków S.A. z jakiegoś powodu nie dostrzegał nieprawidłowości w działaniu zarządu, co naraziło Wisłę na milionowe straty i doprowadziło ją na skraj bankructwa. |
Ja chciałem zapytać o pierwszą akcję zakończoną zebraniem środków na remont szatni Akademii:
1) Kiedy ruszają prace renowacyjne? 2) Kto bezpośrednio i finalnie dokona / dokonał wyboru firmy, która przeprowadzi remont? Ludzie z socios czy inne osoby? Nie jestem członkiem stowarzyszenia, więc brak odpowiedzi oczywiście również zaakceptuje. |
Cytat:
|
Dodam jeszcze, że kwestia remontu została na chwilę zawieszona w związku z tematem pożyczki na ratowanie kontraktu Arsenicia. Tzn. jeśli do udzielenia pożyczki dojdzie, to wówczas temat remontu szatni zostanie odłożony w czasie. Decyzja o ewentualnym zawieszeniu tematu zapadła w porozumieniu z dyrektorem akademii Rafałem Wisłockim oraz za zgodą Socios w glosowaniu.
Cytat:
|
Cytat:
Albo kto obejmie klub w najbliższym czasie i uchroni przed upadłością. Mogę Cię zapewnić, że władze Socios dążyć będą do takiego rozwiązania, żeby mieć jakiś procent akcji i miejsce w radzie nadzorczej. Tylko że aby tak się stało, to stowarzyszenie musi być realną siłą, np. musi zbierać sporo kasy, po którą nowy właściciel chętnie sięgnie. Jest natomiast mało prawdopodobne, żeby Socios chcieli zarządzać klubem. To bardziej chodzi o wprowadzenie mechanizmu kontrolnego a nie mnożenie kucharek do mieszania łyżką w zupie. Tylko zwróć uwagę, że zaczynamy się zapętlać: nie wejdę do Socios bo nie decydują o klubie -> Socios nie wejdzie do władz w klubie, bo jest nas za mało. Inaczej rozmawia się z organizacją zrzeszającą 550 osób, wpłacających 0,5 mln zł rocznie a inaczej 6000 osób, gwarantujących 5 mln! Dlatego tak ważne jest, żeby zapisywać się do Socios. Żeby namawiać znajomych do zapisania się. Żeby było nas jak najwięcej, żeby nowy właściciel klubu widział sens i zysk w tym, żebyśmy byli w klubie. Wszystkim znajomym, którzy mieli wątpliwości mówię: zapisz się na srebrną gwiazdę i wybierz płatność miesięczną. W najgorszym razie, jeśli uznasz że to całe Socios to lipa, to po kilku miesiącach się wypiszesz. Stracisz stówkę, może dwie. A jak okaże się, że to całkiem fajnie działa, że ludzie są wiarygodni, będziesz mógł zaangażować się bardziej, będziesz mógł tworzyć coś w skali Polski unikatowego. Może nawet realnie dołożysz się do uratowania klubu. |
Cytat:
Ciągną się za mną wizje, w których waszą ideę marnują ludzie, o których piszę się od tygodni. Jedni odliczają złotówki od biletu i płacą za gazetki meczowe, a Wy oddajecie swoje prywatne, często ciężko zarobione pieniądze, by klub nie pozostał bezdomny. Siedzą tam pewnie teraz z drugiej strony monitorów śmiejąc się, że wydymali nas frajerów za bilety i inne wcześniejsze akcje, a teraz jeszcze widzą, że zaczyna się rozrastać kolejne, nowe źródełko. Co do Waszej transparentności i uczciwości nie mam wątpliwości. Natomiast czy, jak ktoś wymyśli sposób, by wyciągnąć po to co robicie, ręce, będziecie w stanie się obronić? Ostatecznie pół roku temu przylot członka kambodżańskiej rodziny królewskiej byłby tak samo odebrany, jak lądowanie obcych na błoniach.... Cytując klasyka: "to moja prywatna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać" :D |
Mam takie pytanie, mam nadzieję, że to dobry temat: czy jeżeli komuś pogorszy się sytuacja materialna i będzie musiał wystąpić ze stowarzyszenia, będzie mógł bezproblemowo zapisać się z powrotem, gdy finanse na to pozwolą? Interesuje mnie po prostu, czy nie ma tu jakiś mechanizmów weryfikujących, ewentualnie braku zaufania, że ta osoba za chwilę znowu się wypisze?
Bardzo chcę się zapisać, ale jestem po przeprowadzce, jeszcze cały czas szacuję koszty życia i wolę się zapytać co w sytuacji gdy stwierdzę, że jednak na te chwilę nawet te 50 zł jest mi potrzebne na co dzień. |
Cytat:
|
Szanowni Wiślacy,
W piątek Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków organizuje konferencję, na której przedstawiciele Socios będą obecni. Jak wszyscy mamy mnóstwo pytań do zarządu TS, nadarza się więc okazja, by je zadać. Chcieliśmy, by postawić pytanie mógł każdy, z uwagi jednak na spodziewaną ich ilość uznaliśmy, że jest to niewykonalne. Ustaliliśmy więc, że zadamy 10 pytań (na 5 z nich zarząd TS odpowie na konferencji, na 5 pozostałych ustosunkuje się na piśmie) - liczbę pytań uzgodniliśmy z zarządem TS. Mamy również zapewnienie, że dostaniemy odpowiedzi na wszystkie pytania. Pytania wybierzemy spośród nadesłanych przez Was - czekamy na nie w komentarzach do czwartku, do godziny 18:00. Zdajemy sobie sprawę, że z podobną inicjatywą wyszedł kilka miesięcy temu ówczesny zarząd SA, który niestety na zdecydowaną większość zadanych pytań nie odpowiedział. Mamy nadzieję, że zarząd TS jest świadomy, że w obecnej sytuacji klubu powinien odpowiedzieć na wszystkie, nawet najbardziej niewygodne pytania. Prosimy o wysyłanie pytań w komentarzach pod tym postem na fb: https://www.facebook.com/SociosWisla...1074?__tn__=-R |
Jakie dalsze działania wobec Wisły planuje TS? Dokończenie sezonu, ogłoszenie upadłości i gra od 4 ligi, wyprzedaż zawodników i gra juniorami? Czy są szanse na nowego poważnego inwestora? Czy będzie upubliczniony wynik audytu, jaki został przeprowadzony ostatnio w klubie?
Ps. Pytanie zadaję na forum, ponieważ nie posiadam konta na facebooku. |
Cytat:
Fajną rzeczą byłoby, gdyby udało się zrobić to co pisałem wcześniej: że Socios stają się współudziałowcami w klubie i regularnie wpłacają do niego środki, mając przy tym mechanizm kontrolny w postaci członka rady nadzorczej we władzach klubu. Wtedy na koncie Socios nie byłoby zbyt wiele pieniędzy, bo regularnie zasilałyby one SA. I jeszcze spytam tak: łatwiej nam będzie się obronić w kilkuset czy w kilka tysięcy? Trochę Cię podpuszczam pisząc następujące zdanie, ale: Siedząc z założonymi rękami sprawiasz, że ten kreślony przez Ciebie negatywny scenariusz staje się bardziej realny. |
Mam pytanie do Panów zarządzajacych Socios w nawiązaniu do dyskusji jako toczy się w temacie dotyczący TS jako właścicielu klubu.
Jaki jest odbiór zewnętrzny Socios w obecnej sytuacji? W rozmowach na ulicy? w pracy? Udzieliliście kilku wywiadów, macie pewnie jakieś sygnały. Dostajecie zarzuty że jesteście jak SKWK? i musicie tłumaczyć założenia socios. Czy raczej w drugą stronę, ze w obecnej sytuacji jesteście nadzieją dla klubu? I nie chodzi mi o opinie kibiców z forum. |
Myślę, że w zdecydowanej większości odbiór jest bardzo pozytywny. Jasne, pojawiają się pytania o powiązania z różnymi grupami, ale to w obecnej sytuacji - gdy ludzie nie ufają w zasadzie nikomu - naturalne.
|
Skoro to naturalne, to ja pozwolą sobie zadań pytanie do założycieli. Cytując klasyka ;) Kim Wy jesteście?
Od razu zaznaczam, że nie insynuuję czy zarzucam, że zdefraudujecie pieniądze, czy coś w tym stylu. Absolutnie nie, tutaj widzę 100% transparentność i tutaj nie ma się czego obawiać. Chodzi mi o to, że co by nie mówić, to jesteście niejako twarzą Socios i to Wy osobiście w dłuższej perspektywie najwięcej na Socios skorzystacie Obecnie też najwięcej inwestujecie np. swojego czasu (a domyślam się, że potrzeba go dużo) i ten "zysk" jest poniekąd naturalny i nie mam o to pretensji tylko chciałbym wiedzieć kogo będę ewentualnie wspierał swoimi pieniędzmi. Z resztą nie wszystkie rzeczy da się rozstrzygnąć poprzez głosowanie. Chociażby sprawa wyboru pytań do zadania - domyślam się, że nie będzie wielkiej ankiety tylko ktoś te pytania autorytarnie wybierze. A od ich wyboru BARDZO zależy jak wypadnie TS i to czy zyskają czy stracą w oczach kibiców. Przyznam, że szczególnie Twoja, serek.c2, postawa w ostatnim czasie rzuciła mi się w oczy i jak wcześniej jakoś szczególnie nie kojarzyłem twojego nicku, to w od jakiegoś czasu wyryłeś mi się w pamięci jako osoba dość aktywnie broniąca zarządu. Tak samo ten wywiad w Radiu Maryja, gdzie strasznie uciekaliście od jakiejkolwiek krytyki zarządu, dyplomacja na najwyższym poziomie. Plus absurdalne stwierdzenie o braku pełnej wiedzy. Dlatego pytam czy możecie jasno określić się co do oceny zarządzania klubem przez Marzenę Sarapatę (bez zasłaniania się, że mówię jako założyciel Socios, a nie jako ja we własnej osobie) oraz czy jesteście lub byliście członkami SKWK. Może się czepiam i dopierdalam o szczegóły ale ostatnie wydarzenia obrzydziły mi wszystko powiązane z SKWK w ten czy inny sposób. |
Cytat:
http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24...14#MT_1Zdjecie |
Martwi mnie pare rzeczy...Niestety ale widze ze trudno wam nazywac sprawy po imieniu...z drugiej strony sam nie mam odwagi za dużo napisać...pytania do TS :):):):):)pewnie prawde odpisza...jeżeli prokuratura nie zacznie działać to szans nie widze...o uratowaniu klubu już nawet nie myśle...poprostu boje sie ze 4 liga nie przywroci normalności
|
Cytat:
Broniłem nie tyle zarządu, co prostowałem wypowiedzi wielu forumowiczów na temat zarządu, bo często mijały się te wypowiedzi z prawdą. Wiele razy krytykowałem za to za zbyt szeroką kadrę czy zatrudnienie Carillo. Teraz, po wszystkim co wychodzi na światło dzienne, moja ocena byłego zarządu może być tylko skrajnie negatywna. Co do wywiadów i niechęci do krytykowania tych ludzi - mogę tu wypowiedzieć się tylko za siebie. Przede wszystkim miałem na uwadze, że z tym zarządem mieliśmy jeszcze jako Socios "współpracować" (promocja Socios na stadionie, akcja "Kibice - Piłkarzom" itp.). Uważałem, że krytyka zarządu może nam uniemożliwić pewne ruchy. Stwierdzenie o braku wiedzy nie jest wg mnie absurdalne: zobacz jak wiele jest sprzecznych doniesień odnośnie tego co dzieje się w klubie. Przykład pierwszy z brzegu: co stało się z pieniędzmi za mecz z Lechem - co doniesienie to inna wersja. Na koniec - nikt z zarządu Socios nie jest członkiem SKWK, ani z tego co mi wiadomo nie był nim w ostatnich latach. |
Cytat:
|
Cytat:
|
do wykasowania...
|
Czy pan (nie pamiętam nazwiska) z rady nadzorczej SA pełni jakąś funkcje w Socios i uzgadniał "reklame" stowarzyszenia na konferencji?
|
Nie, to osoba która została jakiś czas temu członkiem Socios. Nikt nic z nikim nie uzgadniał w tej kwestii.
|
Możecie wrzucić jakie pytania poszły do TSu od socios?
|
|
Czy socios nie moze zorganizować zbiórki na klub podobną jak ta ponizej tylko kwoty dowolne?
http://www.wislaportal.pl/35788,Akcj...a_rozpedu.html |
Dopiero co była akcja "Kibice Piłkarzom".
W każdej chwili można też wpłacać na konto Socios darowiznę z opisem "Na cele statutowe" i ewentualnie dopisać jakiś konkretniejszy cel (np. na spłatę zadłużenia względem zawodników). Te wpłaty nie będą podlegać decyzji w głosowaniu Socios - władze Socios MAJĄ OBOWIĄZEK przekazać je zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli okazałoby się, że przeznaczenie jest niezgodne z celami zawartymi w statucie Socios wówczas Socios muszą tę wpłatę zwrócić. |
rav.
Ja odniosłem wraenie, że leszekm chodziło o coś w stylu akcji www.siepomaga.pl gdzie szybko można przekazać pieniądze a taka akcja będzie o wiele bardziej medialna i można ją w różny sposób rozreklamować (czysto teoretycznie. Czy Socios z formalnego punktu widzenia może coś takiego zorganizować i firmować ?). |
no o to chodzi
|
Z kim skontaktować się w sprawie dostępu do forum Socios? Odpowiedziałem na maila już jakiś dłuższy czas temu i nadal nie mam dostępu.
Dzięki. |
Cytat:
Odnośnie akcji: jak widzicie dołączyliśmy do tej #50KforWK Zobaczymy jak pójdzie. |
Dobra odpowiedź Socios do Stanowskiego w sprawie zbiórek:
https://mobile.twitter.com/K_Stanows...38956866453506 |
Czy gdzieś jest dostępne info w jaki sposób środki z 50k dla Wisły mają być "zabezpieczone" przed wydaniem ich w nieodpowiedni sposób. Zastanawiam się nad wpłatą ale chciałbym wiedzieć jak to ma działać.
|
Hej. Witam po długim rozbracie z Forum.
Mam pytanie. Dużo słyszę o Socios, że są transparentni itd. Ale gdzie to można sprawdzić? Na czym ta transparentność polega, gdzie można zobaczyć ile kasy zebrano, gdzie idą środki, w jakiej ilości itd? |
Cytat:
Na stronie stowarzyszenia publikowane sa co miesiac raporty finansowe. Przykladowo tutaj jest rozliczenie za listopad. https://drive.google.com/file/d/1cfv...ze5oNf_Fg/view |
hehe As ostales sie na forum widze
chyba ostatni raz CIe widzialem w centrum DBL NIe bylo mnie tu z 7 lat. I raczej bylem uspionym kibicem bo nawet szczegolnie pilki nie ogladam KIedys bylem w SKWK ale takch scenariuszy to w najczarniejszym snie nie mialem, bo spotkalem tam wtedy wielu dobrych i oddanych kibicow. 600 osob chetnych do wspierania WIsly bez zadnych korzysci to jednak cos budujacego. Bedzie dobrze. Z takim wsparciem musi byc ;) |
https://twitter.com/reymontta22/stat...87204048289793
Chciałbym wystawić kilka myślę cennych kolekcjonerskich gadżetów w ramach akcji #50kforWk. W jaki sposób najlepiej zrobić taką aukcje żeby pieniądze trafiły bezpośrednio na konto Socios? Czy po prostu najprościej/najszybciej wystawić i później przelać z własnego konta? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl