Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

xanti1906 03.10.2019 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1543857)

Powtórzę, na ten moment temat zwolnienia Stolara, to absurd, ale fakty są takie, że nic nie gramy - a w zasadzie, nie rozwijamy się pod względem taktycznym.

Czy ja wiem, pierwszy mecz ze Śląskiem to totalny chaos w grze, brak pressingu, niczego nie było. Teraz gra wygląda na bardziej poukładaną w sensie taktycznym. Nie powiedziałbym, że któryś rywal nas tłamsi, a nawet że potrafi stworzyć sobie choć kilka dobrych szans.

Inna sprawa, że martwi brak formy poszczególnych piłkarzy. Vukan jeszcze tak źle nie grał odkąd przyszedł do Wisły, Sadlok od dawna nie może wygrzebać się z dołka, Drzazga jest fatalny. Może to nic nie zmieni, ale jeden mecz dla Grabowskiego dla pokazania Maćkowi, że musi mieć z tyłu głowy walkę o skład.

Kolejna rzecz to wspomniany Klemenz na prawej obronie. Ta pozycja jest mocno niedoceniania w ataku, a tam grają goście, którzy zapieprzają w obie strony, obiegają skrzydłowego, dają dodatkową opcję, w końcu potrafią dorzucić czy nawet wejść w pole karne. Klemenza nikt z rywali się nie boi, przez co mogą się skupić na pilnowaniu innych zawodników.

Książę Palownik 03.10.2019 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1543868)
Kolejna rzecz to wspomniany Klemenz na prawej obronie. Ta pozycja jest mocno niedoceniania w ataku, a tam grają goście, którzy zapieprzają w obie strony, obiegają skrzydłowego, dają dodatkową opcję, w końcu potrafią dorzucić czy nawet wejść w pole karne. Klemenza nikt z rywali się nie boi, przez co mogą się skupić na pilnowaniu innych zawodników.

To może być jedna z głównych przyczyn ostatnich słabych wyników.
Klemenza nie można za to winić, jednak rzucał się w oczy brak wejść ofensywnych: zero dośrodkowań, dryblingu, klepki, a obieg tylko po to, żeby od razu wycofać piłkę. Na tej pozycji lepiej zagra nominalny skrzydłowy niż stoper...

czaro 03.10.2019 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1543866)
Dlatego takie analizy w oderwaniu od sytuacji finansowej i kadrowej klubu są nieuczciwe i zwyczajnie głupie.

Tak.

10 znaków.

MaLk 03.10.2019 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1543869)
To może być jedna z głównych przyczyn ostatnich słabych wyników.
Klemenza nie można za to winić, jednak rzucał się w oczy brak wejść ofensywnych: zero dośrodkowań, dryblingu, klepki, a obieg tylko po to, żeby od razu wycofać piłkę. Na tej pozycji lepiej zagra nominalny skrzydłowy niż stoper...

Ujmijmy to tak, trener miał do wyboru dwa sposoby uzupełnienia braków na prawej obronie:
1/ wstawić tam nominalnego skrzydłowego, licząc się z tym, że to, co ugra z przodu zrównoważy/przeważy to, że w defensywie prawa strona byłaby jedną wielką dziurą,
2/ wstawić tam stopera ze świadomością, że zarygluje tył, ale praktycznie wyłączy tę stronę z ofensywy.

Wybrał tę drugą opcję, czyli zagrał zachowawczo, spełniając oczekiwania tych, dla których defensywna szansa na punkty jest ważniejsza od szaleńczej ofensywy. Zrobił dokładnie to, czego chcieli. Co więcej, zrobił to skutecznie, bo akurat co jak co, ale zaryglowanie prawej strony było skuteczne.

Tyle że nie dało to żadnego efektu punktowego. Błędy popełniliśmy jak zwykle, tyle że gdzie indziej. A w ofensywie nie mieliśmy żadnych atutów.

wolfy 03.10.2019 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1543874)
Ujmijmy to tak, trener miał do wyboru dwa sposoby uzupełnienia braków na prawej obronie:
1/ wstawić tam nominalnego skrzydłowego, licząc się z tym, że to, co ugra z przodu zrównoważy/przeważy to, że w defensywie prawa strona byłaby jedną wielką dziurą,
2/ wstawić tam stopera ze świadomością, że zarygluje tył, ale praktycznie wyłączy tę stronę z ofensywy.

Wybrał tę drugą opcję, czyli zagrał zachowawczo, spełniając oczekiwania tych, dla których defensywna szansa na punkty jest ważniejsza od szaleńczej ofensywy. Zrobił dokładnie to, czego chcieli. Co więcej, zrobił to skutecznie, bo akurat co jak co, ale zaryglowanie prawej strony było skuteczne.

Tyle że nie dało to żadnego efektu punktowego. Błędy popełniliśmy jak zwykle, tyle że gdzie indziej. A w ofensywie nie mieliśmy żadnych atutów.

Pocieszę Cię że tym skrzydłowym byłby Boguski, więc pisanie o szaleńczej ofensywie jest trochę naiwne.

PAWEŁ 03.10.2019 20:41

No to nasuwa się pytanie kto z tymi ogórkami podpisywał kontrakty. I może zamiast całego tabunu trzeba było ściągnąć 1-2 kopaczy którzy zrobili by różnice? Bo dam sobie głowę obciąć, ze cały ten tabun ogórków łącznie, bierze niezłą pensyjkę i an 1 czy 2 kopaczy spokojnie by starczyło

Danielek1906 04.10.2019 00:10

Jest ktoś w stanie określić kiedy w Wiśle zaczęła się taka plaga kontuzji? Nie jest to nowy temat, ale trwa to już jakiś czas, kiedy były jakieś zmiany w sztabie?

wolfy 04.10.2019 08:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1543877)
No to nasuwa się pytanie kto z tymi ogórkami podpisywał kontrakty. I może zamiast całego tabunu trzeba było ściągnąć 1-2 kopaczy którzy zrobili by różnice? Bo dam sobie głowę obciąć, ze cały ten tabun ogórków łącznie, bierze niezłą pensyjkę i an 1 czy 2 kopaczy spokojnie by starczyło

Czy ty jesteś ślepy, czy nienormalny? Mamy teraz problem z plagą kontuzji, zwłaszcza wśród starszych zawodników. Kto by grał? Rezerwy? Jak z Błękitnymi?

Policz sobie ilu zawodników odeszło, sprawdź jaka była kadra pod koniec sezonu i odpowiedz sobie czy by starczyło 1-2 zawodników.

Ogryzek 04.10.2019 09:12

Podsumowując. Jest najlepiej jak być może, a tylko zbieg plag egipskich sprawił ze jesteśmy tam gdzie jesteśmy. Obiektywne przyczyny sprawiły ze jest jak jest. Nic tu trener zrobić nie może a jedynie przebłagać Bogów aby znieśli plagi.

Trener jest tutaj sam zakładnikiem, jest bezwolnym narzędziem w rękach Bogów, to oni najpierw rzucili plagę kontuzji na zespół, a potem ukradli formę nielicznym ocalałym liderom. Nic zrobić się nie da.

Strasznie deterministyczny obraz niektórzy tu roztaczają...


btw
Tak samo nie dało się z wprowadzaniem młodych w Wiśle. Bo tak chcieli Bogowie i już. A jednak Buksa bramkę strzelił na przekór fatum i Bogom...

kopaczoholik 04.10.2019 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1543882)
Podsumowując. Jest najlepiej jak być może, a tylko zbieg plag egipskich sprawił ze jesteśmy tam gdzie jesteśmy. Obiektywne przyczyny sprawiły ze jest jak jest. Nic tu trener zrobić nie może a jedynie przebłagać Bogów aby znieśli plagi.

Z całym szacunkiem ale skąd wiara, że nowy trener okaże się zbawcą obecnej Wisły Kraków? To jeszcze wiara, czy już tylko naiwność?

Jak czytam zwolenników zwolnienia trenera to mam przed oczami ludzi, którzy myślą, że nowy trener wjedzie na białym koniu, cały na biało i rozgoni wszelkie plagi egipskie... Sęk w tym, że sytuacja klubu jest taka, a nie inna i cudów nie ma co wymagać... ani od obecnego trenera, ani od jego ewentualnego następcy...
Przy czym proszę o odpowiedź któż to miałbym zostać zbawcą po Stolarczyku? Gardłować łatwo, a więc zapytuje zwolenników zwolnienia trenera... któż miałby wejść w buty Stolarczyka...?!
Na marginesie zapytać muszę, czy historia niczego was nie uczy? Ile razy mieliśmy karuzele trenerskie, które niczego nie wnosiły na dłuższą metę?! Przyjdzie nowy trener coś wygra, coś przegra, coś zremisuje ot.. zwykła losowość eklapy.. Przy czym znając historia można być pewnym, że nawet jak będzie wygrywał to podniosą się głosy, że gra defensywnie i brzydko dla oka... Zwykły dom wariatów...

Według mnie eklapa jest po szyje w g.wnie właśnie przez ciągłe zmiany trenerów... obecnie nasze kluby dostają w ryj od każdego w pucharach kto ma akurat wolne 90 minut... A dostają w ryj bo nasi trenerzy nauczyli się, że lepiej grać bezpiecznie, zachowawczo niż ofensywnie... w efekcie każdy nas leje za granicą i w sierpniu kończymy puchary...
Poza tym czego uczą się piłkarze gdy trenerzy są na karuzeli i wylatują z klubu po kilku słabszych meczach?

Uważam ,że Stolarczyk powinien wyprowadzić drużynę z kryzysu.

wolfy 04.10.2019 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1543905)
Z pierwszym się zgodzę, z drugiem niestety nie. Innymi słowy, zmiana trenera ma sens, jeśli jest syf w szatni lub ma się kogoś lepszego na oku. U nas w szatni bardzo dobra atmosfera, więc warto zrobić research rynku, ale póki co zmiana jest kompletnie bezsensowna.
Osobiście po tym sezonie już nic nie oczekuje. Myślę, że skład mamy spokojnie na górną 8.

A nie na puchary? Do niedawna mieliśmy zawsze skład na puchary, tylko od lat przez złych i głupich trenerów nie mogliśmy do nich awansować. Czy to Kiko, czy Probierz, czy Ramirez - każdy marnotrawił cudowne umiejętności naszych piłkarzy.
I który skład?
Kiedy wszyscy są zdrowi i w formie - raczej tak.
Obecny, z zerem napastników, jednym skrzydłowym i jednym bocznym obrońcą? Bez jaj.

PAWEŁ 04.10.2019 22:06

@wolfy Nie potrzebnie się spinasz ale fakty są takie ze przez ten czas który Stolarczyk jest trenerem to by małpę w zoo nauczył elegancko wrzucać piłki w pole karne i to jest fakt z którym chyba nie będziesz dyskutował. Odkąd Stolarczyk jest trenerem powinien wymóc aby kopacze pokazywali się do podań a nie grali w chowanego. Prawda? A może grać szybciej tez Im zabrania, czy po prostu tego nie wymaga. A osobny temat to jest plaga kontuzji tak u młodych jak i u starszych zawodników. Ale dobra to może mnie przekonaj i wymień pozytywy Trenera Stolarczyka tylko takie które rzeczywiście są jego zasługa.

doktor granat 05.10.2019 06:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1543905)
Z pierwszym się zgodzę, z drugiem niestety nie. Innymi słowy, zmiana trenera ma sens, jeśli jest syf w szatni lub ma się kogoś lepszego na oku. U nas w szatni bardzo dobra atmosfera, więc warto zrobić research rynku, ale póki co zmiana jest kompletnie bezsensowna.
Osobiście po tym sezonie już nic nie oczekuje. Myślę, że skład mamy spokojnie na górną 8.

Jesteśmy tuż nad pozycją spadkową, a Ty piszesz o spokojnej ósemce... może pora zejść z obłoków i wyżebrać gdzieś kasę na strzelającego napastnika, najlepiej już ( bezrobotny), a najpóźniej w zimie bo będzie dramat.. niekoniecznie z happy-endem.

czaro 05.10.2019 07:07

Innymi słowy potrzebujemy, żeby ktoś nam dał dużo pieniędzy na bardzo dobrego napastnika, który gwarantuje bramki bez podań i do tego więcej bramek niż straci nasza obrona, a do tego, żeby jeszcze ten napastnik był bezrobotny.

Ja bym jeszcze chciał, żeby całej drużynie robił kanapki, mówił po polsku i sam po sobie sprzątał.

Idea piękna, ale może się nie udać ;)

Arkadiusz.Czerepach 05.10.2019 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1543908)
Carillo pokazał, że można. I tak jak na jesień jechały nas Korony i Arki, tak na wiosnę takie klubiki nie miały nic do powiedzenia.

w tym momencie straciłeś moralne prawo do wypowiadania się w tym temacie

doktor granat 05.10.2019 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1543917)
Innymi słowy potrzebujemy, żeby ktoś nam dał dużo pieniędzy na bardzo dobrego napastnika, który gwarantuje bramki bez podań i do tego więcej bramek niż straci nasza obrona, a do tego, żeby jeszcze ten napastnik był bezrobotny.

Ja bym jeszcze chciał, żeby całej drużynie robił kanapki, mówił po polsku i sam po sobie sprzątał.

Idea piękna, ale może się nie udać ;)

A Chuca i Silva są za Wiślacką kasę czy dlatego że ktoś nam dał/pożyczył/zainwestował?
Takich Carlitosów czy Kolarów jest na pęczki tylko trzeba ich wypatrzyć, umiejętnie wprowadzić do drużyny no i trenować tak żeby realizował swój potencjał.

czaro 05.10.2019 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1543920)
A Chuca i Silva są za Wiślacką kasę czy dlatego że ktoś nam dał/pożyczył/zainwestował?
Takich Carlitosów czy Kolarów jest na pęczki tylko trzeba ich wypatrzyć, umiejętnie wprowadzić do drużyny no i trenować tak żeby realizował swój potencjał.

Z tego, co kojarzę to Silva był testowany i przychodził tu jako zapchajdziura i tylko kontuzje sprawiły, że nagle zaczął grać w składzie. Chuca przychodził jako gość, który miał wypalić i z niezłym CV, więc może kosztować więcej. Sum nie znam.

Natomiast po pierwsze, potrzeba nam było piłkarzy w liczbach a nie jakości, bo po kolejnym okienku nie było kim grać.

Po drugie, świadome wybieranie graczy jeszcze mniej sprawdzonych, a przez to tańszych, mogłoby się skończyć słabo, a może nawet tragicznie. Ilu Silvów przypada w tej lidze na jednego Carlitosa? Na pewno są na świecie perełki, ale trzeba mieć zasoby finansowe i ludzkie, aby sprowadzać ich w dużej ilości i sprawdzać w drużynach rezerw i juniorach, umiejętnie wprowadzać itd. Słowo "tylko" zamień w swojej wypowiedzi na "tylko niestety". Wszystko w swoim czasie. A na razie raz się poszczęści z transferem, a raz nie.

kopaczoholik 05.10.2019 13:35

Cytat:

Takich Carlitosów czy Kolarów jest na pęczki tylko trzeba ich wypatrzyć, umiejętnie wprowadzić do drużyny no i trenować tak żeby realizował swój potencjał.
Zwykłe gardłowanie, nie podparte faktami!
Od lat cała Eklapa ściąga hurtowo perełki z III ligi hiszpańskiej i jakoś drugiego Carlitosa nie znaleziono!

Kolar? Ściągamy do ligi tabuny Chorwatów, Serbów, Słowaków i innych graczy ale jakoś dalej poziom naszej ligi jest daremny... Który to klub eklapy odpadł z pucharów europejskich w meczu z drużyna złożoną z zawodników, którzy zostali odpaleni przez Eklape... Przecież to było kuriozum ale jednak...

Pisać jest łatwo ale ciężej jest realizować nawet najlepsze koncepcje.

Nadal nikt nie przedstawił zastępcy dla Stolarczyka! Joan Carrillo nie miałby lepszych wyników od Stolarczyka mając takich zawodników... Spójrzcie obiektywnie na nasz skład!!! Drużyna co rundę gra w innym zestawieniu... naszym najlepszym napastnikiem jest Brożek, który był już na zasłużonej emeryturze... to o czym my mówimy?! Drużyna jest przetrzebiona kontuzjami więc czego można wymagać od zawodników i trenera?! Zgodzę się, że na papierze skład mamy na pierwszą 8... ale najważniejsi zawodnicy są kontuzjowani lub gorzej grają... więc jakim cudem mamy mieć zadowalające wyniki...?!
Nie ma co ukrywać jest źle ale sytuację należy oceniać obiektywnie a nie emocjonalnie...

Drużyna jest w kryzysie ale to właśnie Stolarczyk powinien wyprowadzić drużynę z kryzysu!!!

Realia są takie, że zmiany trenerów to jest klasyczne mieszanie tej samej herbaty... od samego mieszania herbata nie staje się słodsza...

wolfy 05.10.2019 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1543914)
@wolfy Nie potrzebnie się spinasz ale fakty są takie ze przez ten czas który Stolarczyk jest trenerem to by małpę w zoo nauczył elegancko wrzucać piłki w pole karne i to jest fakt z którym chyba nie będziesz dyskutował. Odkąd Stolarczyk jest trenerem powinien wymóc aby kopacze pokazywali się do podań a nie grali w chowanego. Prawda? A może grać szybciej tez Im zabrania, czy po prostu tego nie wymaga. A osobny temat to jest plaga kontuzji tak u młodych jak i u starszych zawodników. Ale dobra to może mnie przekonaj i wymień pozytywy Trenera Stolarczyka tylko takie które rzeczywiście są jego zasługa.

Dziecko, sprawdź ilu piłkarzy odeszło z Wisły w czasie pracy Stolara, ilu nowych przyszło. To że .......isz głupoty (i zmieniasz temat) to nie opinia tylko fakt. Kiedy miał nauczyć czegoś Maka? Jak grał w Piaście?

A tematem była Twoja opinia, że trzeba było kupić 1-2 dobrych zawodników, zrobić gigantyczne kominy płacowe i... Nie wiem co, Boguski będzie grał na reszcie pozycji?

Do niczego Cię nie zamierzam przekonywać, wytknąłem tylko błędy w Twoim rozumowaniu. Żeby oczekiwać sukcesów to trzeba stworzyć dla nich warunki, a u nas Stolarczyk pełni funkcję "strażaka" od półtora roku, co pół roku drużyna idzie w ....u, wszyscy kluczowi piłkarze odchodzą i musi zaczynać niemal od zera.

leszekpw 05.10.2019 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1543914)
@wolfy Nie potrzebnie się spinasz ale fakty są takie ze przez ten czas który Stolarczyk jest trenerem to by małpę w zoo nauczył elegancko wrzucać piłki w pole karne i to jest fakt z którym chyba nie będziesz dyskutował. Odkąd Stolarczyk jest trenerem powinien wymóc aby kopacze pokazywali się do podań a nie grali w chowanego. Prawda? A może grać szybciej tez Im zabrania, czy po prostu tego nie wymaga. A osobny temat to jest plaga kontuzji tak u młodych jak i u starszych zawodników. Ale dobra to może mnie przekonaj i wymień pozytywy Trenera Stolarczyka tylko takie które rzeczywiście są jego zasługa.

Popieram w całej rozciągłości.
Nie takich kopaczy można nauczyć taktyki, wychodzenia na pozycję a nie stania na boisku biernie i czekania aż piłka do nóżki przypadkiem trafi.

Nie ma tu żadnej koncepcji na grę a zasłania nie się słabym składem, kontuzjami, zmiana kadry itd... to mydlenie oczu i naiwność.
Jak się obudzi y w strefie spadkowej może co niektórzy przejrza na oczy.

Kamson 05.10.2019 18:08

Time to say goodbye.

Niestety ale trener nie potrafi wyciągać wniosków z własnych błędów.

SOBOL WRÓĆ :(

bridgeburner 05.10.2019 18:22

Bez połowy obrony, zamaist stanąc na swojej połowie to pykamy sobie piłeczkę i nadziewamy się na kontry podając do przeciwnika
I tak w koło Macieju
Silva bez dynamiki gra na skrzydle lewym, Mak jedyny co nam robił grę grając na tym lewym gra na prawym, Vukan wciąż nie na swojej pozycji
Jest przerwa na kadrę, ta drużyna potrzebuje wstrząsu, tu trzeba ratować lige póki mozna
Nie wiem jakie argumenty maja jeszcze obrońcy Stolara ?
Stolar, Kaziu Moskal i Stawowy, jedna półka trenerów pseudokrakowskiej pilki

leszekpw 05.10.2019 18:28

No coś Ty zaraz się znajdę obrońcy trenera że kontuzje, kadra słaba, rotacja. Jak dostaniemy w dupe 10:0 to i tak nie przejrza na oczy.

Kamson 05.10.2019 18:30

Podsumowanie pracy trenera

https://twitter.com/TheWhiteStarFan/...038309377?s=19

carpenter 05.10.2019 18:33

Na kogo chcecie go zmieniać? Kto się zgodzi przyjść do tej drużyny? Jedyny piłkarz na poziomie ekstraklasy to był dzisiaj Mak. Reszta zbieranina odpadów i emerytów...Sobol?Wolne żarty...

leszekpw 05.10.2019 18:35

Jasne zostawmy Stolarczyk aż spadniemy, brawo.!! Nie nasza głową na kogo, od tego jest zarząd.

Skawa Wadowice 05.10.2019 18:36

Rozumiem ze mozna miec slaby sklad i przegrywac przez to, ale jak my nie stwarzamy akcji bo pilkarze nie wiedza jak sie zachowac, nie ma wybiegania, wszystko jest czytelne bo brak automatyzmow a rozgrywanie od bramkarza do bocznych obroncow przynosi co chwile straty bramek.........
Stolarczyk nie potrafi poprawic swoich bledow a co dopiero gre..
Gosc jest do wywalenia bo byle jaki trener da nam gwarancje 3 akcji na mecz, strzalow z dystansu oraz wywalenia pilki do przodu a nie granie do obroncy.mimo ze gosc ma prawie goscia na plecach.

Stolar out

Adenalix 05.10.2019 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 1543958)

Zgadzam się, ale z drugiej strony laga w przód przyniesie więcej powodzenia w kontekście wyniku końcowego? Przecież to absurdalne dla piłkarzy, trenerów i kibiców co my odwalamy w obronie.
Piłkarze grają piach. Nie mogę uwierzyć jaki zjazd formy zaliczył taki Savicević, czy Drzazga. Najbardziej zawodzi mnie środek pola. Zawodnicy w tej formacji nie dają nic w ofensywie. To w połączeniu z wielbłądami w obronie daje taki efekt końcowy. Jesteśmy bez formy. Najważniejsze pytanie dotyczy formy fizycznej i piłkarskiej, bo mamy albo piłkarzy kontuzjowanych, albo nie potrafiących grać. Oczywiście taka forma jest zmienna i może wzrosnąć, ale dotychczas Stolar uchodził za trenera, który potrafi odbudowywać piłkarzy, którzy są w dołku. Śmieszy mnie ta opinia, że nagle Stolar zapomniał trenerskiego fachu, albo, że jest Dyzmą, bo jechał na plecach Sobola. Dajcie spokój. Większość z tego forum kojarzy dwudziestu innych trenerów Wisły i znacie już ten mechanizm. Hasło: Stolar out i zatrudnijmy cudotwórcę wałkowaliśmy wiele razy i nigdy nie wypalił.
Trenerzy Wisły nie mają teraz dobrej prasy, ale Wy serio sądzicie, że jakby wywieźć na taczkach Stolara i zatrudnić w to miejsce Sobola, to zaczniemy zamiatać tę ligę?

PAWEŁ 05.10.2019 19:04

No niektórych nie przekonasz twierdzą ze taktyka jest Ok. Nic Ich nie przekona ze czarne jest czarne a białe jest białe

Kurz 05.10.2019 19:06

Naprawdę chce wam się analizować mecze i wyciągać jakieś wnioski w sytuacji, gdy na bokach obrony muszą grać Boguski i Grabowski, Basha i Savicievic po kontuzjach są bez formy, a pozostali piłkarze, którzy mieli stanowić silne punkty, nie grają z powodu kartek i kontuzji?

Szneka 05.10.2019 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1543968)
Naprawdę chce wam się analizować mecze i wyciągać jakieś wnioski w sytuacji, gdy na bokach obrony muszą grać Boguski i Grabowski, Basha i Savicievic po kontuzjach są bez formy, a pozostali piłkarze, którzy mieli stanowić silne punkty, nie grają z powodu kartek i kontuzji?

zdaj sobie sprawę, że Ci, którzy byli na boisku dziś, będą nas reprezentować niestety często. więc jest co analizować.

Kurz 05.10.2019 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1543966)
Nie gadajcie, że my tym składem nic nie możemy ugrać. Chciałbym zobaczyć, co potrafi ten skład, jeśli ustawienie nie będzie błaganiem przeciwnika o kontrę, a atak to nie będzie próba gry piłką, przy jednoczesnym anty-ustawieniu dla takiej gry. A próbujemy grać atak pozycyjny, przy jednoczesnym ustawieniu, jak do gry dzidą na napastnika.

W składzie, jaki dzisiaj wyszedł na boisko, oczywiście przy założeniu, że Basha i Saviciević nie odzyskają formy z poprzedniego sezonu, jesteśmy jednym z głównych kandydatów do spadku. Z każdym trenerem i każdą taktyką na ziemi.

Adenalix 05.10.2019 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1543970)
Mistrzu, pokazuje Ci jak na dłoni, jak zapraszaliśmy Lecha do strzelenia bramki; jak błagaliśmy, by strzelili coś Buchalowi, a Ty o Boguskim?

KAŻDY, DOSŁOWNI KAŻDY SIĘ MYLI. Messi, Lewandowski, Ronaldo, Iniesta...

A NASZE USTAWIENIE JEST TAKIE, ŻE NIE WYBACZA BŁĘDÓW.
...a także kompletnie nie daje żadnych atutów w ofensywie, jeśli rywal jest chociaż trochę ogarnięty.

Chciałbym zapytać cz podobnie graliśmy za Stolara w przeszłości, gdy wygrywaliśmy np. derby 3-2, czy z Legią u siebie 4-0, albo w innych meczach, gdzie graliśmy efektownie?

Smuga 05.10.2019 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson
Time to say goodbye.

Niestety ale trener nie potrafi wyciągać wniosków z własnych błędów.

SOBOL WRÓĆ :(

No tak, bo przecież przed odejściem Sobola do Płocka mieliśmy komplet zwycięstw na koncie... :shock:

Co konkretnego tej drużynie da kolejna zmiana trenera? Nowy szkoleniowiec nagle sprawi, że Niepsuj, Kuba i Brożek staną się okazami zdrowia? Z młokosa Zdybowicza zrobi w mig rasowego napastnika? A może przywiezie ze sobą furę pieniędzy, które pozwolą na zakup najlepszych piłkarzy z tej ligi? Eh, niektórzy to się chyba z .....m na łby pozamieniali, że wypisują te swoje brednie.

Szneka 05.10.2019 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1543972)
W składzie, jaki dzisiaj wyszedł na boisko, oczywiście przy założeniu, że Basha i Saviciević nie odzyskają formy z poprzedniego sezonu, jesteśmy jednym z głównych kandydatów do spadku. Z każdym trenerem i każdą taktyką na ziemi.

do błędu na 1-0 jakoś wyglądaliśmy. fakt,że Zdybowicz nie dostał żadnej piłki ale Wojtkowski i Mak coś szarpali. po stracie bramki jebło się wszystko. apogeum dna nadeszło przy bramce i błędzie w kryciu Szota na 2-0, po kolejnej naszej stracie i przegranym biegowo pojedynku Grabowskiego, na 3-0, a na 4-0 Silva asysta roku. Mecz w którym Grabowski i Silva mieli pokazać przydatność do pierwszej drużyny a zagrali jak nowicjusze. w tym momencie gramy największy piach w lidze. Taki Raków przy nas to jak zespół z innej bajki.

Skawa Wadowice 05.10.2019 19:32

Raindog ma racje w 100%.
Trzeba miec niezle klapki na oczach jesli ktos nie widzi ze druzyna jest fatalnie ustawiona.
Przez to mamy malo akcji a ustawienie w obronie zaprasza rywali donstrzelania bramek

To jest dramat. Powtorze to raz jeszcze:
Byle jaki trener da nam wieksza jakosc w kreowaniu akcji ofensywnych i wybijaniu pilki z obrony a nie usilnego rozgrywania do obroncy gdy ten nie ma komu podac i jeszcze ma goscia na plecach

Przejrzyjcie na oczy, 9 miesiecy temu byl kryzys, pilkarze maja placone, placimy za bilety, graja dla nas. Konczmy klepac po plecach a zacznijmy wymagac bo kazdy z nas ma do tego prawo bo to my jestesmy ich sponsorami w glownej mierze

wyar 05.10.2019 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1543973)
Chciałbym zapytać cz podobnie graliśmy za Stolara w przeszłości, gdy wygrywaliśmy np. derby 3-2, czy z Legią u siebie 4-0, albo w innych meczach, gdzie graliśmy efektownie?

O to to ! Zapytaj tez,czy jak pokonalismy Lecha 5:2 w tamtym sezonie,to to ustawienie tez przeszkadzalo ? :rotfl:

Aaa tak,wtedy ustawienie przeszkadzalo Lechowi :rotfl: Teraz ustawienia przeszkadzaja Arce,Koronie i LKS-owi :haha:

To oczywiste,ze Wisla caly czas grajac pod wodza Stolarczyka ofensywnie,teraz powinna przejsc na dzide i do przodu. Dzisiejszy mecz jeszcze raz udowodnil,ze mamy zawodnikow (i ich wybor),ktorzy bronia sie pilkarsko i sa w stanie od taktyki do taktyki przejsc plynnie nawet kilka razy w czasie polowy,ich umiejetnosci indywidualne sa w tej lidze pokazywane i komentowane przy kazdej okazji z rumiencem na licach i blyskiem podniecenia i pozadania w oku,cechy wolicjonalne to top europejski. Ze tez ten fioot Maciek Stolarczyk dobral tu niedopowiednia taktyke,z inna wyobrazam sobie,jak dobrze bronilibysmy,atakowali i kontratakowali.

A tak ? Widac Stolar chce nas spuscic z ligi. A juz niektorzy z nas tak pieknie pokazali w przeszlosci,jak znaja sie na zarzadzaniu klubem,i ludziach w ogole...

Teraz czas na wyklady o pilce noznej i trenerce. :haha:

P.S. Pamietajcie,ze kluczowa jest i byla osoba Janickiego. Lech pozbyl sie konia trojanskiego,to wygrywa.

wolfy 05.10.2019 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1543981)
5:2 z Lechem to była spuścizna Carillo. Końcówkę jesieni już graliśmy beznadziejnie - tak jak teraz. Najlepsze mecze Stolara, to pierwsza połowa jesieni - można to wytłumaczyć opóźnieniami w wypłatach, ale mecz z Wisłą Płock w grudniu to była walka / serce i jednocześnie prymitywna piłka jak teraz. Wiosna - wyszły nam 3 mecze: z Legią, Cracovią, Koroną... gdzie graliśmy bardzo dobrym składem i w zasadzie mieliśmy samograj. Kuba i Peszko na skrzydle; w środku Basha i Vukan. W obronie Sadlok, Pietrzak, Burliga. Na tej zasadzie Legia gra / zdobywa Mistrza, mimo, że jest bez trenera od 2-3 lat.

Mieliśmy spokojnie pakę na puchary nawet bez trenera i mimo topornego ustawienia, ...gdyby nie kontuzje.
A zresztą, po co ja z Wami dyskutuje, jak wy się nawet nie potraficie odnieść do argumentów, tylko łapiecie się za słówka.

Teraz to już pojechałeś po całości.

Piłeś - nie pisz. Nie piłeś - idź się napij.

wolfy 05.10.2019 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1543984)
Siłą Twoich argumentów mnie powaliła.

A mnie Twoja alternatywna wizja rzeczywistości.
Co się ograniczasz - na puchary. Skład był na mistrzostwo, tylko Stolar zjebał robotę Carillo.
Ja już jestem pijany, ale ty chyba wódkę z gwinta walisz. Zagryź, zakąś, bo jutro będziesz żałował. Zaufaj doświadczeniu!

Kamson 05.10.2019 20:01

Wolfy broniłby Stolara nawet po spadku do 1. ligi z bilansem 0-1-36, bo Stolar to Stolar :) takie chore zakłamywanie rzeczywistości


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl