Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

nesta 24.03.2017 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1467271)
To jest chyba kluczowe. Widać co odpierdala od wieków polska myśl szkoleniowa :lol:

To raz, a druga kluczowa rzecz w całym wywiadzie, to jak powiedział, że drużyny w PL lidze są "messy" (nieuporządkowane).

Przypomina mi się wywiad z naszym analitykiem jak powiedział, że w ESA można bardzo dużo wygrać jeśli postawisz na powtarzalność, na dobrą organizację drużyny, na taktykę. Robi to Jagiellonia, robiła Termalica - i to u nas wystarcza jeśli nie masz wirtuozów, aby być w czubie tabeli. Wiadomo, aby grać o mistrza musisz dołożyć do tego indywidualności. Ale od organizacji wszystko się zaczyna.

Niestety to co za naszą zachodnią granicą jest standardem w polskiej myśli szkoleniowej i w ESA występuje jednostkowo.

Śmiem przypuszczać, że jakby np. Lechia miała przy tym składzie takiego Ramireza, a nie Nowaka, który robi tam szkolne błędy w taktyce i radosny futbol, to szła by od zwycięstwo do zwycięstwa.

To samo wczorajszy mecz U-21. Drużyna w ogóle nie ustawiona, nie wie co grać, luki między formacjami, każdy biega gdzie indziej.. Włosi w rezerwowym składzie im zrobili lekcję taktyki i organizacji gry. I to jest ten utalentowany podobno trener Dorna.

Ogryzek 24.03.2017 14:17

Wywiad z Junco:
"W trzech najwyższych hiszpańskich ligach pracuje łącznie 122 trenerów, a tylko kilku z nich może pracować w ekstraklasie. To zależy od wielu czynników. I przeciwnie – nie miałbym chwili zawahania, by zabrać ze sobą do Hiszpanii Adama Nawałkę czy Macieja Skorżę i powierzyć im drużynę Primera Division. To tylko kwestia odpowiedniej sytuacji, wiedzy, co jest potrzebne. Ale w Polsce podoba mi się praca także innych trenerów – Michała Probierza czy Jerzego Brzęczka."

Czyli już wiemy jaki trener z Polski jeśli tfu tfu Kiko nie wyjdzie.

ashkeczup 24.03.2017 16:32

Nawałka źle? Skorża słaby? A może http://www.wislaportal.pl/photo/mecze/22.09.2012/24.jpg ? Z tym Brzęczkiem bym tylko nie szarżował...

Probierz jest bardzo charakternym trenerem i powiedz mi, że gdy przejmował słabą Jagę to spodziewałeś się, że wprowadzi ją na ten poziom sportowy nie mając wcale $ jak w (7) czy amice

X-Ray 24.03.2017 20:13

Jak oceniasz na chwile obecną Kiko Ramireza?

Zagłosujcie Panowie i Panie w sondzie którą stworzyłem: http://www.strawpoll.me/12598724

Wynik wykorzystam do artykułu który tworzę o pierwszych 3 miesiącach jego pracy.

Ogryzek 24.03.2017 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1467320)
Probierz jest bardzo charakternym trenerem i powiedz mi, że gdy przejmował słabą Jagę to spodziewałeś się, że wprowadzi ją na ten poziom sportowy nie mając wcale $ jak w (7) czy amice

To do mnie pytanie?

Ja zawsze byłem zwolennikiem Probierza - problemem było to że trafił do Wisły w najgorszym możliwym momencie - zapaści finansowej i "zdemoralizowanych" przepłacanych stranierich którym już tylko zależało na skończeniu kontraktu i kasie.

Myślę że gdyby teraz do nas trafił wyniki miałby nie gorsze od Ramireza. Ten sam nacisk na taktykę, na każdy detal. A to że z Jagą kadrowo słabą drużyną robi taki wynik - godne pozazdroszczenia.

btw
Cytat z wywiadu wkleiłem bo niektórzy popadają w skrajności na temat polskich trenerów. Skoro Junco widziałby Skorżę czy Nawałkę w Primera Division czy ceni takiego Probierza to świadczy że są również dobrzy niektórzy polscy trenerzy.

ashkeczup 24.03.2017 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1467344)
To do mnie pytanie?

Ja zawsze byłem zwolennikiem Probierza - problemem było to że trafił do Wisły w najgorszym możliwym momencie - zapaści finansowej i "zdemoralizowanych" przepłacanych stranierich którym już tylko zależało na skończeniu kontraktu i kasie.

Myślę że gdyby teraz do nas trafił wyniki miałby nie gorsze od Ramireza. Ten sam nacisk na taktykę, na każdy detal. A to że z Jagą kadrowo słabą drużyną robi taki wynik - godne pozazdroszczenia.

btw
Cytat z wywiadu wkleiłem bo niektórzy popadają w skrajności na temat polskich trenerów. Skoro Junco widziałby Skorżę czy Nawałkę w Primera Division czy ceni takiego Probierza to świadczy że są również dobrzy niektórzy polscy trenerzy.

Zrozumiałem poprzednią wypowiedź jako niechęć do w.w trenerów. Nie było tematu

Dariook 24.03.2017 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1467320)

Probierz jest bardzo charakternym trenerem i powiedz mi, że gdy przejmował słabą Jagę to spodziewałeś się, że wprowadzi ją na ten poziom sportowy nie mając wcale $ jak w (7) czy amice

Aż strach pomyślec co by się działo, gdyby on miał lotnisko, kvrwe i balon :D

Dzimi 24.03.2017 22:33

Nie śmiejcie się z tego że przedstawia Polskę jak Syberię. W Hiszpanii, gdzie od kwietnia do października jest upalnie jak u nas od czerwca do sierpnia lub o 10-15 stopni bardziej, a poza tym okresem od listopada do marca norma to 5-15 stopni, ewenement w postaci zera stopni i pruszącego śniegu to istny armagedon. A co tu dopiero -10 czy -15.

To jak dla nas syberyjskie -50 albo -60

mitmichael 25.03.2017 00:36

Kiko ładnie zamyka usta tym co tak krzyczeli czemu no-name z III ligi hiszpanskiej a nie Polski

FraMat 25.03.2017 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1467352)
Nie śmiejcie się z tego że przedstawia Polskę jak Syberię. W Hiszpanii, gdzie od kwietnia do października jest upalnie jak u nas od czerwca do sierpnia lub o 10-15 stopni bardziej, a poza tym okresem od listopada do marca norma to 5-15 stopni, ewenement w postaci zera stopni i pruszącego śniegu to istny armagedon. A co tu dopiero -10 czy -15.

To jak dla nas syberyjskie -50 albo -60

No, sorry, ale to tylko świadczy o jego zaściankowości :P
Kiko nie wystawił nosa poza Hiszpanię i opowiada teraz rodakom "bajki o Syberii". Gdyby popracował choćby we Włoszech (na północy w Turynie swego czasu spędziłem zimę gdzie temperatura przez kilka tygodni oscylowała wokół -25 do -30C) we Francji w takich regionach jak Alzacja czy Nord, w Anglii, nie mówiąc o Niemczech, Belgii czy Holandii to wywiad byłby o czymś innym niż temperatury.
Dobrze chociaż, że zauważył, że Kraków to całkiem ładne miasto.
:-p

szprotson 25.03.2017 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1467359)
No, sorry, ale to tylko świadczy o jego zaściankowości :P
Kiko nie wystawił nosa poza Hiszpanię i opowiada teraz rodakom "bajki o Syberii". Gdyby popracował choćby we Włoszech (na północy w Turynie swego czasu spędziłem zimę gdzie temperatura przez kilka tygodni oscylowała wokół -25 do -30C) we Francji w takich regionach jak Alzacja czy Nord, w Anglii, nie mówiąc o Niemczech, Belgii czy Holandii to wywiad byłby o czymś innym niż temperatury.
Dobrze chociaż, że zauważył, że Kraków to całkiem ładne miasto.
:-p

czepiasz sie
kazdy polski pilkarz jest czymś zaskoczony w nowym klubie i nowej lidze :)
E: Sardyn - haha, no ku.. dokladnie :)

Sardyn 25.03.2017 12:59

Przeważnie tym że jest konkurencja :)

ashkeczup 25.03.2017 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1467359)
No, sorry, ale to tylko świadczy o jego zaściankowości :P
Kiko nie wystawił nosa poza Hiszpanię i opowiada teraz rodakom "bajki o Syberii". Gdyby popracował choćby we Włoszech (na północy w Turynie swego czasu spędziłem zimę gdzie temperatura przez kilka tygodni oscylowała wokół -25 do -30C) we Francji w takich regionach jak Alzacja czy Nord, w Anglii, nie mówiąc o Niemczech, Belgii czy Holandii to wywiad byłby o czymś innym niż temperatury.
Dobrze chociaż, że zauważył, że Kraków to całkiem ładne miasto.
:-p

http://www.ekologia.pl/pogoda/wlochy/turyn/archiwum

http://www.ekologia.pl/pogoda/polska...rakow/archiwum

W którym to było roku. Chciałbym potwierdzić twoją niepodważalną jak dotąd autentyczność ;)

FraMat 25.03.2017 16:32

Nie wiem, czemu chcesz sprawdzać moją autentyczność?
:pala:
Może raczej prawdomówność?


Ale poczytaj sobie na przykład tego arta z 3 lutego 2012
http://www.torinotoday.it/cronaca/pr...raio-2012.html

Cytat:

„A Torino, nel centro città, il termometro ha toccato -10, ma in periferia è andata peggio“
W Turynie, w centrum miasta termometr wskazywał -10 stopni, ale na obrzeżach było jeszcze gorzej

Albo tutaj:
http://www.torinotoday.it/cronaca/me...raio-2012.html
Cytat:

„In periferia invece il freddo è stato ancora più pungente, con minime al di sotto dei 20 gradi.“
Na obrzeżach natomiast mróz był jeszcze bardziej ostry, a temperatura spadała poniżej -20

Tutaj http://www.ilmeteo.it/portale/archiv.../2012/Febbraio możesz zobaczyć temperatury w mieście w lutym 2012. Jak zawsze, na obrzeżach, a tam byłem, było zdecydowanie zimniej.

Markfire20 25.03.2017 16:59

Proponuję znalezć jeszcze jakie temperatury były w Monachium, Amsterdamie i Brukseli w 1987 roku.

FraMat 25.03.2017 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markfire20 (Post 1467368)
Proponuję znalezć jeszcze jakie temperatury były w Monachium, Amsterdamie i Brukseli w 1987 roku.

Proponuję, żebyś rozpędził się i przygrzał głową w ścianę. Bez znieczulenia. Kolega zadał pytanie i dostał odpowiedź. Wskazałem, że Ramirez bez sensu jarał się temperaturą w Krakowie w styczniu czy lutym

brylant17 25.03.2017 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1467353)
Kiko ładnie zamyka usta tym co tak krzyczeli czemu no-name z III ligi hiszpanskiej a nie Polski

Probierz pewnie siedzi teraz cichutko i nie wie co powiedzieć,że ograł go trener z IV ligi Hiszpańskiej.....WeszLo też przestało psioczyć ehhh :( smuteczek

Merkury 25.03.2017 18:48

Gość jednej rundy u nas nie przepracował a takie pod jego adresem superlatywy tu i ówdzie można usłyszeć, że głowa mała. Ja rozumiem, że bycie kibicem danej drużyny do czegoś obliguje ale żeby pieprzyć od rzeczy tak to kłóci się z logiką i rozumem.

serek.c2 25.03.2017 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1467374)
Gość jednej rundy u nas nie przepracował a takie pod jego adresem superlatywy tu i ówdzie można usłyszeć, że głowa mała. Ja rozumiem, że bycie kibicem danej drużyny do czegoś obliguje ale żeby pieprzyć od rzeczy tak to kłóci się z logiką i rozumem.

Gość nawet jednego meczu nie zdążył poprowadzić - przypomnij sobie co o nim pisano...

brylant17 25.03.2017 19:07

Pierwsze osiem stron :lol: :

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1460515)
Czemu sobol nie zostaje z kmiecikiem? Jestem załamany...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez opolan (Post 1460410)
Matko bosko! �� Cudze chwalicie, swego nie znacie....... "Gratuluję" pomysłu i decyzji. Najlepiej żeby decydenci zapłacili za swój pomysł z własnych pieniędzy a odzyskali je dopiero po roku jak okaże w razie, że będą lepsze efekty od pracy naszych trenerów. Lepiej jak widać zapłacić więcej zagranicznemu miernocie, niż godziwie własnemu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1460417)
Niesmiertelne pytanie Patryka znowu na czasie...
Kim Ty ku.rwa jestes ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti123 (Post 1460430)
Jaja do kwadratu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez d (Post 1460431)
1. Oficjalnie? Chyba nie, więc raczej temat do śmietnika.
2. Oby, bo to zakrawa na kpinę w stylu Burdenskiego i studenta z Rumunii.

Bez jaj, bez jaj, błagam. Tłumacz z Erasmusa, trener z Erasmusa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1460435)
3 czy 4 liga... To na poważnie nasz zbawca?

Nisko upadliśmy Panowie. Kiedyś nie do pomyślenia.

To ja podziękuję i wolę Sobola z Kmieckiem :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1460491)
Może trzeba było wziąć Żurka... albo Janasa...


_ukoL 25.03.2017 20:01

Au, mocny post Brylant. :D

Martinus 25.03.2017 20:47

Cytat:

Gość jednej rundy u nas nie przepracował a takie pod jego adresem superlatywy tu i ówdzie można usłyszeć, że głowa mała. Ja rozumiem, że bycie kibicem danej drużyny do czegoś obliguje ale żeby pieprzyć od rzeczy tak to kłóci się z logiką i rozumem.
Sam napisałeś po zatrudnieniu Ramireza:
Cytat:

Jeżeli ktoś jest w stanie uwierzyć, że trener, z tak marnym CV, nie znający języka nie mówię nawet o polskim a angielskim poprawi organizację gry i ustawienie taktyczne drużyny w ciągu pół roku to gratuluję dobrego samopoczucia. Mam takie wrażenie, że od nastu lat w Wiśle Kraków sekcji piłkarskiej pracują sami gamonie, z wyłączeniem kilku jednostek.
Po drugie trener żeby coś poprawić musi mieć ....a materiał ludzki, a co my mamy pół skrzydłowego, napastników nie strzelających bramek etc....
Nie cytuję teraz tego postu, aby pokazać, że nie miałeś racji. Bo sam byłem ogromnie sceptyczny po fakcie zatrudnienia Ramireza. Ale już te kilka spotkań pokazuje, że gość ma pomysł na ten zespół. Zdecydowanie poprawił naszą organizację gry w defensywie, gramy w niej zdecydowanie pewniej. Oczywiście jest cała masa mankamentów, ale gra Wisły pozwala patrzyć z optymizmem w przyszłość. Nie dam sobie głowy obciąć, że trenerowi się uda. Ale już teraz widać, że kolejnym wesołym Tadkiem to on dzięki Bogu nie jest.

Revolver 25.03.2017 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1467297)

To samo wczorajszy mecz U-21. Drużyna w ogóle nie ustawiona, nie wie co grać, luki między formacjami, każdy biega gdzie indziej.. Włosi w rezerwowym składzie im zrobili lekcję taktyki i organizacji gry. I to jest ten utalentowany podobno trener Dorna.

Dokładnie. Każdy, kto widział choćby kilka spotkań kadry Dorny wie, jaka to kopanina. U-21 to wręcz doskonały przykład na to, jak kilku utalentowanych piłkarzy ratuje dupę trenerowi, który nie ma pojęcia o taktyce, bo gdyby dostał pokolenie samych wyrobników, to dostawalibyśmy chyba wpie*dol od Gibraltaru z nim na ławce.

A wracając do Kiko - widać, że facet przeanalizował to, co robili trenerzy przed nim. Mądrzy ludzie uczą się na swoich błędach, ale bardzo mądrzy - na cudzych.

Martinus 25.03.2017 21:43

nesta:
Cytat:

To raz, a druga kluczowa rzecz w całym wywiadzie, to jak powiedział, że drużyny w PL lidze są "messy" (nieuporządkowane).

Przypomina mi się wywiad z naszym analitykiem jak powiedział, że w ESA można bardzo dużo wygrać jeśli postawisz na powtarzalność, na dobrą organizację drużyny, na taktykę. Robi to Jagiellonia, robiła Termalica - i to u nas wystarcza jeśli nie masz wirtuozów, aby być w czubie tabeli. Wiadomo, aby grać o mistrza musisz dołożyć do tego indywidualności. Ale od organizacji wszystko się zaczyna.

Niestety to co za naszą zachodnią granicą jest standardem w polskiej myśli szkoleniowej i w ESA występuje jednostkowo.

Śmiem przypuszczać, że jakby np. Lechia miała przy tym składzie takiego Ramireza, a nie Nowaka, który robi tam szkolne błędy w taktyce i radosny futbol, to szła by od zwycięstwo do zwycięstwa.

To samo wczorajszy mecz U-21. Drużyna w ogóle nie ustawiona, nie wie co grać, luki między formacjami, każdy biega gdzie indziej.. Włosi w rezerwowym składzie im zrobili lekcję taktyki i organizacji gry. I to jest ten utalentowany podobno trener Dorna.
W ogóle ciekawą rzeczą jest fakt, że my w e-klasie w dalszym ciągu nie mieliśmy trenera z prawdziwego zdarzenia. O ile pojawia już się coraz więcej piłkarzy, których nazwiska nie są anonimowe w profesjonalnej piłce to z trenerami nadal jest padaka.
Najpoważniejszym gościem był tutaj Czerczesow, który trenował Spartak i Dynamo Moskwa. Przyszedł i ligę pozamiatał a w grze prowadzonej przez niego Legii przypadków nie było. Maaskant, który w podobny sposób pozamiatał ligę kilka lat wcześniej trenował średniaki w Eredivisie. I stał się ofiarą własnego sukcesu i gorącej głowy Bossa.
Mocno krytykowany Berg także zrobił MP, chociaż wcześniej błyskawicznie pogoniono go z Blackburn. Wymyka się tej liście tylko Hasi, ale powiedzmy sobie szczerze, pod względem warsztatu trenerskiego facet, który pracował przez kilka lat w Anderlechcie nie mógł być aż takim nieudacznikiem. Chłop ma chyba ciężki charakter, nie dogadał się z piłkarzami i szatnia zagrała przeciwko niemu.
Z poważniejszych osób mieliśmy jeszcze nieodżałowanego Petrescu, który był wtedy u progu swojej kariery. I to w zasadzie koniec.
Wyśmiewano się z Wisły zatrudniając Ramireza, ale spójrzmy na Lecha i także robiącego dobrą robotę Bjelicę. Przez kilka msc prowadził Austrię Wiedeń, gdzie zaczął bardzo mocno awansem do LM, ale potem było już tylko gorzej i szybko mu podziękowano. Potem zaś trenował Spezie w Serie B. Na pewno jak obejmował Lecha był bardziej znany od Ramireza, ale CV nadal mocno przeciętne.
Generalny wniosek jest prosty. Jeśli tacy ludzie jak Ramirez potrafią zrobić różnicę w stosunku do polskiej myśli szkoleniowej to co by się stało gdyby przyszedł do naszej ligi taki, bo ja wiem... Lucien Favre by nie szukać dalej.

KrzychooR 25.03.2017 21:45

Mój cytat z postu brylanta17 ma potwierdzać teze ale chyba nie pasuje... ;)

FraMat 25.03.2017 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 1467387)
Generalny wniosek jest prosty. Jeśli tacy ludzie jak Ramirez potrafią zrobić różnicę w stosunku do polskiej myśli szkoleniowej to co by się stało gdyby przyszedł do naszej ligi taki, bo ja wiem... Lucien Favre by nie szukać dalej.

Wystarczyło, że przyszedł Kasperczak, który jest z francuskiej myśli szkoleniowej i z Wisłą pozamiatał tę ligę

Patryko 25.03.2017 22:58

@Framat

Kasperczak jak na tamte czasy miał po prostu samograj, który miażdżył ligę, a w pucharach (awans do LM) zawsze czegoś brakowało (abstrahując od dużo trudniejszych eliminacji do LM w tamtych czasach). Z polskiego rynku piłkarzy mogliśmy sobie wybierać, w składzie na wielu pozycjach mieliśmy najlepszych zawodników ligi. Nie wiem, ile w tym wszystkim było genialności Kasperczaka, ale musisz uczciwie przyznać, że miał bardzo silną ekipę, myślę, że dużo silniejsza niż obecna drużyna Legii.

picasso 25.03.2017 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1467390)
@Framat

Kasperczak jak na tamte czasy miał po prostu samograj, który miażdżył ligę, a w pucharach (awans do LM) zawsze czegoś brakowało (abstrahując od dużo trudniejszych eliminacji do LM w tamtych czasach). Z polskiego rynku piłkarzy mogliśmy sobie wybierać, w składzie na wielu pozycjach mieliśmy najlepszych zawodników ligi. Nie wiem, ile w tym wszystkim było genialności Kasperczaka, ale musisz uczciwie przyznać, że miał bardzo silną ekipę, myślę, że dużo silniejsza niż obecna drużyna Legii.

dodam do tego,że tak naprawdę bardzo dobry miał pierwszy sezon po przyjsciu potem było tylko gorzej.w Górniku tez go miło nie wspominaja i prawdę mowiac jako trener sukcesów wielkich nei odniósł takze we Francji.właściwie to sprawdzał sie tylko jako selekcjoner w reprezentacjach afrykańskich

Karherop 25.03.2017 23:12

Fajnie że Ramirez oglada mecze juniorów. Kilku jego poprzednikom nie mieściło się to w glowie, żeby tak "tracic czas".

jova 25.03.2017 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko
Kasperczak jak na tamte czasy miał po prostu samograj

Bez przesady. Żurawski, Kosowski, Uche, Głowacki, Szymkowiak, Cantoro, Kuźba, Stolarczyk i Baszczyński w ciągu dosłownie kilku miesięcy pracy z Kasperczakiem osiągnęli życiową formę. On sobie ten samograj zbudował. To musiałby być zajebisty zbieg okoliczności, żeby tylu piłkarzy naraz bez wpływu trenera zaczęło grać na reprezentacyjnym poziomie.

Ogryzek 26.03.2017 00:03

Myślę że w przypadku Ramireza dochodzi jeszcze jeden czynnik. Dla niego Wisła to może być ostatnia szansa żeby na zawsze już nie zostać hiszpańskim trenerem w III lidze. Dlatego jest tak zdeterminowany żeby odnieść sukces. Bo jeśli mu się nie uda to gdzie wróci? Do III ligi w Hiszpanii? Myślę że ma większe aspiracje. Stąd tak jest głodny sukcesów.

Zarówno Wisła jak i Ramirez na tej współpracy mogą sporo zyskać.

kubad99 26.03.2017 01:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1467397)
Myślę że w przypadku Ramireza dochodzi jeszcze jeden czynnik. Dla niego Wisła to może być ostatnia szansa żeby na zawsze już nie zostać hiszpańskim trenerem w III lidze. Dlatego jest tak zdeterminowany żeby odnieść sukces. Bo jeśli mu się nie uda to gdzie wróci? Do III ligi w Hiszpanii? Myślę że ma większe aspiracje. Stąd tak jest głodny sukcesów.

Zarówno Wisła jak i Ramirez na tej współpracy mogą sporo zyskać.

Zgadzam się, ale z tego co Junco mowił na konferencji, to wziął Kiko również dlatego, że jest Pracoholikiem i w pełni poświęca się piłce.

Patryko 26.03.2017 02:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1467395)
Bez przesady. Żurawski, Kosowski, Uche, Głowacki, Szymkowiak, Cantoro, Kuźba, Stolarczyk i Baszczyński w ciągu dosłownie kilku miesięcy pracy z Kasperczakiem osiągnęli życiową formę. On sobie ten samograj zbudował. To musiałby być zajebisty zbieg okoliczności, żeby tylu piłkarzy naraz bez wpływu trenera zaczęło grać na reprezentacyjnym poziomie.

Przeczytaj sobie raz jeszcze nazwiska, które wymieniłeś (ehh, pięknie było oglądać tamtą drużynę w akcji). To był materiał ludzki nieporównywalny z obecnym, w większości reprezentanci swoich krajów, z perspektywami na grę w solidnych, zachodnich drużynach.
To byli zawodnicy z ogromnym potencjałem, myślę, że ich forma wystrzeliłaby bez względu na trenera, który ich prowadził w tamtym czasie.
Paradoksalnie spośród tych zawodników nie Żuraw a Szymek zawsze wydawał mi się gościem z największym talentem, kto wie, gdzie by skończył gdyby nie te wszystkie kontuzje.

arti 26.03.2017 06:26

Przy Smudzie Uche wracałby latem 2002 do domu, niekoniecznie przyszliby Stolar i Kuzba, a z innymi też nie wyglądalo tak różowo.

jova 26.03.2017 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko
Przeczytaj sobie raz jeszcze nazwiska, które wymieniłeś (ehh, pięknie było oglądać tamtą drużynę w akcji). To był materiał ludzki nieporównywalny z obecnym, w większości reprezentanci swoich krajów, z perspektywami na grę w solidnych, zachodnich drużynach.
To byli zawodnicy z ogromnym potencjałem, myślę, że ich forma wystrzeliłaby bez względu na trenera, który ich prowadził w tamtym czasie.

Niemal wszyscy reprezentantami kraju stali się podczas pracy z Kasperczakiem. Podobnie jak Gorawski lub nawet Jop. JOP!! Ci dwaj też byli skazani na kadrę? Piszesz o zawodnikach, którzy, jak np. Stolarczyk i Uche, byli na zupełnie innych etapach kariery, ale twierdzisz, że byli skazani na osiągnięcie życiowej formy w tym samym roku, niezależnie od tego kto ich prowadził?! Jeszcze raz powtórzę, to jakiś zajebisty zbieg okoliczności, że ci wszyscy goście, wśród nich Uche (19 lat) i Stolarczyk (30 lat), akurat postanowili sami z siebie doprowadzić się do życiowej formy w ciągu tych samych dwóch lat.

Przez te pierwsze dwa lata, do Valerengi, Kasperczak był Midasem. Praktycznie wszyscy zawodnicy, których miał, grali przy nim życiówkę. Wyjątkami byli chyba tylko Pater, Sypniewski (który za chwilę wyleciał z klubu), Frankowski (który wracał po długiej kontuzji), Ouadia (zapchajdziura wzięta po testach) i kilku starszych graczy, którzy byli stopniowo odstawiani na boczny tor. Strąk dosłownie już nigdy nie grał tak dobrze jak w tym początkowym okresie Kasperczaka, choć z racji wieku przecież powinien się jeszcze rozwijać. Goście typu Paszulewicz, Nawotczyński, Brasilia, czy inny Dubicki, dawali radę na poziomie walki o mistrzostwo, choć to przecież byli w najlepszym wypadku ligowi przeciętniacy. Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak zakrzywione trzeba mieć postrzeganie rzeczywistości, by uznać, że to wszystko samo się zrobiło.

Merkury 26.03.2017 09:43

Problemem Kasperczaka w tamtym czasie był głownie fakt braku wsparcia właściciela, który zamiast myśleć o wzmocnieniach i budowaniu drużyny na lata zaczął rozprzedawać zawodników na lewo i prawo w zamian sprowadzając za darmo odpady z rożnych części naszego globu z Temple Omeonu na czele. Struktury organizacyjne w tamtym okresie czasu w klubie były na tak niskim szczeblu rozwoju, że głowa mała. Klub nie był przygotowany na sukces drużyny Kasperczaka, a myślenie że zawsze będzie się udawało z byle kim a najlepiej za darmo pociągnęło z czasem tę drużynę pod względem sportowym w dół.

Co do Ramireza, pod jego wodzą przed Wisłą kilka kluczowych spotkań, które utwierdzą bądź zniweczą dotychczasową pracę hiszpańskiego trenera. Trzeba też jasno podkreślić, że Kiko gra o swoją przyszłość tutaj w Wiśle a być może nawet jako trenera w ogóle.

jova 26.03.2017 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury
Problemem Kasperczaka w tamtym czasie był głownie fakt braku wsparcia właściciela, który zamiast myśleć o wzmocnieniach i budowaniu drużyny na lata zaczął rozprzedawać zawodników na lewo i prawo w zamian sprowadzając za darmo odpady z rożnych części naszego globu z Temple Omeonu na czele.

Tak, polityka transferowa była wtedy fatalna. Zawsze byliśmy mądrzy po szkodzie. Zamiast sprowadzić Zieńczuka, lub kogoś na tym poziomie, od razu po odejściu Kosowskiego, to najpierw przez rok bawiliśmy się z Brasilią. Z kolei Kłos, Majdan, Kukiełka i Mijailović przyszli o pół roku za późno. Kto wie jak wyglądałyby mecze z Anderlechtem, gdybyśmy nie grali obroną: Baszcz - Nawotczyński - Jop - Paszulewicz. Sam Kłos zrobiłby już wielką różnicę na miejscu Nawotczyńskiego.

Z drugiej strony trzeba przyznać, że z Heńka schodziło powietrze i z każdym rokiem od 2003 dawał swoim zespołom coraz mniej i coraz bardziej było po nim widać wiek i zmęczenie.

OK, tu kończę odpowiedz na Twój post, Merkury, i wracam do głównego tematu - Kiko. Kasperczak został przywołany w kontekście Kiko jako przykład zagranicznej myśli szkoleniowej w rozmowie o trenerach zagranicznych i polskich. Moim zdaniem te daleko idące oceny na podstawie pojedynczych przykładów, są dość żenujące i naiwne. :> Jeśli przykład Kiko ma świadczyć źle o ogóle polskich trenerów, to równie dobrze można powiedzieć, że wyniki Magiery źle świadczą o wszystkich ekstraklasowych trenerach, tak polskich jak i zagranicznych. To tak nie działa. Każdego trzeba oceniać indywidualnie.

R33 26.03.2017 12:28

W 2004 roku zarówno zimą jak i latem Wisła dokonała konkretnych wzmocnień nie pozbywając się nkogo z czołowych graczy i akurat wtedy musiało paść na Real.

Arkadiusz.Czerepach 26.03.2017 22:34

obejrzzawszy mecz PL stwierdzam ze aktualnie Wisła prowadzi dojrzalsza i bardziej oukladana gre niz nasza kadra , strach pomyslec co osiagnalby Kiko gdyby zamiast Brozinho mial do dyspozycji Lewego a zamiast Bogusia Grosika...

ABGwislakABG 27.03.2017 06:09

Arkadiuszu pozdrawiam, świetny humor będziesz miał po przeczytaniu swojego postu jak puści alkohol i heroina.

Kozioł Paweł - towar nr 1 w Wilkowyjach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl