Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto po Tadeuszu nowym trenerem Wisły ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9587)

madenn 07.03.2016 16:12

Rzygać się chce już tymi kibolami... Smuda miał już swoją szansę nie wykorzystał jej, ale za niedługo skwk wyrzuci Cupiała.

krzaq12 07.03.2016 16:38

Jeśli wierzyć pogłoskom medialnym Mariusz Rumak ma zastąpić w Śląsku Szukiełowicza, Dzwigała lub Kocian ma rozpocząć pracę w Górniku Zabrze.
Wiem, że mamy swoje problemy, kapryśnego właściciela ale dalej duże ambicje, wielu dobrych
zawodników (reprezentantów swoich krajów)nie wierzę w to, że Rumak ,czy inny Kocian nam odmówił po to aby przejąć Górnik, który jest w jeszcze gorszej sytuacji, niż my.
Bardziej skłaniałby się w tym kierunku, że nie bierzemy nikogo na gwałt (na mecz z Piastem, czy Koroną) bo rozglądamy się i chcemy zatrudnić trenera nie tylko na te 2,3 miesiące ale przede wszystkim trenera na nowy sezon.
I oby tak właśnie było... :D

GBO 07.03.2016 16:51

Wyjaśnijcie mi czym jest, tak niezbędna do utrzymania, znajomość polskiej Ekstraklasy i jej "specyfiki"?
Znajomość, która to wyklucza przyjście trenera z zagranicy ( czy raczej, takiego, który w naszej Eklapie jeszcze nie pracował )? Nie pojęte to zagadnienie dla mnie.

W naszej prymitywnej taktycznie lidze wystarczy że jakikolwiek ogarnięty trener zleci swojemu asystentowi oglądnięcie kilkunastu nagranych meczów a sam oglądnie kilkanaście innych i "już zna ligę", wie co grają inne zespoły i jak ustawić swój własny. Nawet nie musi się posiłkować programami do analizy

Czy się mylę?

Mityczna "znajomość polskiej ligi" to chyba jeszcze z czasów fryzjera i taką specyfikę macie na myśli :lol:

Utyskiwania że "kto inny teraz do nas przyjdzie" też są śmieszne. Będzie odpowiednia kasa to się i chętni znajdą.

I co wy tak za tym Skorżą? Przecież faceta wywalili z klubu, który niedawno, pod jego dowództwem, był w tym samym miejscu, gdzie obecnie jest Wisła a warunki miał bez porównania lepsze.

Jedyny z tego towarzystwa, który miał by szansę cokolwiek ogarnąć to Moskal. Jedyny facet, który miał w szatni jako taki posłuch. Ale to opcja imho zamknięta. Nie zmienia to wcale mojej opinii że z Moskala bardzo słaby trener.

Jeszcze do Broniszewskiego. W głowie mi się nie mieści jak można zabierać się za szkolenie i być tak słabym psychologiem. Pawłowski był pod tym względem miernotą a Broniszewski to ten sam poziom.

Co mają sobie pomyśleć zawodnicy, którzy byli podstawowymi w meczach sparingowych a w lidze murawy nie powąchali? Co mają powiedzieć zawodnicy, którzy przygotowywali się pod ich okiem całą zimę a potem widzą Pawłowskiego spuszczającego się z radości że przychodzi Wolski z wstawia go do pierwszego składu prosto z samolotu? I podobnie w przypadku Broniszewskiego i naszego nowego Chorwata?

Mam wrażenie że wielu naszych piłkarzy siadło psychicznie, i im się nie dziwię. Samemu by mi się pewnie nie chciało nic robić jak bym widział ze plac i tak mają ci sami bez względu na to jaką manianę na boisku odwalają.

Grzana 07.03.2016 17:01

Z całym szacunkiem dla Broniszewskiego, ale na razie niech pozostanie asystentem. Każda stricte taktycznie podjęta decyzja w ostatnim meczu z Piastem poczynając od początkowego zestawienia, po zmiany to była pomyłka.

Jeżeli zostawiamy Broniszewskiego to znaczy, że mamy samograj który albo sam odpali albo sam spadnie ( a w takiej sytuacji kluczową rolę odgrywać będzie Głowacki).

Na Moskala bym nie liczył raz, że nie wierzę żeby facet przyszedł po tym jak go dwa razy w dupę kopnięto, poza tym 12 remisów spowoduje, że z hukiem spadniemy.

Porównywanie wyników Smudy z Wisły z tymi z Ragensburga czy z reprezentacji to chyba jakiś żart. Zupełnie inna specyfika i poziom problemu oraz zarządzania. Niektórzy nie zdają sobie sprawy w jakim stanie jest W obecnie i nie dopuszczają do siebie myśli że właśnie taki ogór jak Smuda jest potencjalnym rachunkiem.

Do tego jego konflikt z szatnią chyba można marginalizować skoro zrobiono w zimie takie zakupy.

Ja osobiście w wariancie ryzykownym chciałbym Rumaka do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok, w wariancie 100% zapenione utrzymanie - Smudę do końca sezonu. Zobaczymy.

Nie wierzę żeby Wisła spadła, powiem więcej jutro obstawiam zwycięstwo na wyjeździe i bramkę Ondraszka i chwilę oddechu przed reprezentacjami.

nesta 07.03.2016 17:01

@GBO

Zgadzam się.

Pamiętajcie, że zatrudniamy profesjonalistę za ciężkie pieniądze, a nie uczniaka, który tylko myśli jak przejść oboj zajęć, aby się nie narobić.
Taki trener np. podczas przerwy na reprezentację może zamknąć się w pokoju z video i oglądnąć wszystkie mecze Wisly z ostatnich miesięcy plus przynajmniej po 1-2 mecze każdego z zespołów ligi. I ot problem nieznajomości rozwiązany..

Tym bym się w ogóle nie przejmował. Jeśli już to bardziej kwestia komunikacji i poznania zawodników, złapania relacji z nimi w krótkim czasie. Ale to też myślę dla kogoś doświadczonego nie jest problemem. Język piłki jest uniwersalny i zawodnicy odrazu wyczują czy mają do czynienia z kimś ogarniętym czy pozorantem jak to było ostatnio.

To samo z kasą i brakiem chętnych... Chyba przeceniacie ilość miejsc w lidze gdzie można pracować. I jestem pewien, ze jest wielu trenerow w PL i zagranicą którzy przytulą kilkadziesiąt tys pln miesiecznie. A że pozycja negocjacyjna jest inna to druga kwestia. Ale to się nadrabia odpowiednimi zapisami w umowie np. gruby bonus za utrzymanie, wypłata dużej części kontaktu w przypadku zwolnienia w pierwszym roku itp. U nas problemem jest podejrzewam brak rozeznania w srodowisku, niecheć płacenia agencjom menadzerskim za pomoc w sciagnieciu trenera itd.

krzaq12 07.03.2016 17:05

Cytat:

I co wy tak za tym Skorżą? Przecież faceta wywalili z klubu, który niedawno, pod jego dowództwem, był w tym samym miejscu, gdzie obecnie jest Wisła a warunki miał bez porównania lepsze.
Właśnie wszyscy widzicie tylko Skorżę, gdy był na 15-16 miejscu pod koniec swojej kadencji w amice, ale mało kto z Was widzi że przyszedł do klubu i zdobył z nim MP po 5 latach posłuchy.
Ja uważam, że Maciej Skorża to obok Nawałki jedyny sensowny polski kandydat na trenera Wisły Kraków. Dlaczego Maciej Skorża, bo w przeszłości osiągał wiele sukcesów w naszej lidze, zdobywał MP, Puchar Polski i będzie budził szacunek u piłkarzy. Teraz potrzebujemy kogoś kto będzie autorytetem dla zawodników i ktoś komu zaufają-Skorża taką osobą wg mnie byłby.

Cytat:

U nas problemem jest podejrzewam brak rozeznania w srodowisku, niecheć płacenia agencjom menadzerskim za pomoc w sciagnieciu trenera itd.
Myślę, że u Nas problemem jest głównie to, że odmówił Smuda, nie dogadali się (odmówił Skorża) i teraz jest problem, bo odpadł im 1 trener tymczasowy-FS na kilka miesięcy oraz trener na dłużej-Skorża. Chcemy zakontraktować chyba poważnego trenera na dłużej, a że prezesem jest Dunin-Suligostowski, który jest poważną osobą to chce rozwiązać tę sprawę poważnie a nie brać pierwszego lepszego gościa z łapanki.

mr_kwolf 07.03.2016 17:27

Jeden ze znanych trenerów na świecie (Ancelotti, Scolari, Capello? nie pamiętam dokładnie) powiedział kiedyś, że bycie dobrym trenerem to umiejetność wybrania odpowiedniego zespołu w odpowiednim czasie. Wydaje mi się, że Wisła jest teraz takim klubem. Ryzyko porażki niewielkie. Tak naprawdę spadek wydaję się jednak mało realny. A nawet jakby to zawsze można to zrzucić na poprzednika i słabe przygotowanie, a ryzyko ugrania czegoś na plus dość duże.
To dlatego pchał się tutaj Smuda drzwiami i oknami i myśle, że większość lekko "zakurzonych" trenerów zrobiłoby podobnie.

nesta 07.03.2016 17:44

Też myślę, że taki Rumak czy Kocian przyszliby tu odrazu, ale zarząd chce uniknąć powtórki Pawłowskiego i szuka kogoś poważnego.



A tu zonk i przyjdzie Motyka albo Ojrzyński :D

gooro33 07.03.2016 17:53

Mamy nóż na gardle a trenera dalej nie ma...
Po tym co się stało Smuda był pewniakiem.. całe szczęście że był meczu u siebie.

radek2323 07.03.2016 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1433061)
Właśnie wszyscy widzicie tylko Skorżę, gdy był na 15-16 miejscu pod koniec swojej kadencji w amice, ale mało kto z Was widzi że przyszedł do klubu i zdobył z nim MP po 5 latach posłuchy.
Ja uważam, że Maciej Skorża to obok Nawałki jedyny sensowny polski kandydat na trenera Wisły Kraków. Dlaczego Maciej Skorża, bo w przeszłości osiągał wiele sukcesów w naszej lidze, zdobywał MP, Puchar Polski i będzie budził szacunek u piłkarzy. Teraz potrzebujemy kogoś kto będzie autorytetem dla zawodników i ktoś komu zaufają-Skorża taką osobą wg mnie byłby.



Myślę, że u Nas problemem jest głównie to, że odmówił Smuda, nie dogadali się (odmówił Skorża) i teraz jest problem, bo odpadł im 1 trener tymczasowy-FS na kilka miesięcy oraz trener na dłużej-Skorża. Chcemy zakontraktować chyba poważnego trenera na dłużej, a że prezesem jest Dunin-Suligostowski, który jest poważną osobą to chce rozwiązać tę sprawę poważnie a nie brać pierwszego lepszego gościa z łapanki.

Jak to dobrze przeczytać coś mądrego.

arti 07.03.2016 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1433061)
Właśnie wszyscy widzicie tylko Skorżę, gdy był na 15-16 miejscu pod koniec swojej kadencji w amice, ale mało kto z Was widzi że przyszedł do klubu i zdobył z nim MP po 5 latach posłuchy.
Ja uważam, że Maciej Skorża to obok Nawałki jedyny sensowny polski kandydat na trenera Wisły Kraków. Dlaczego Maciej Skorża, bo w przeszłości osiągał wiele sukcesów w naszej lidze, zdobywał MP, Puchar Polski i będzie budził szacunek u piłkarzy. Teraz potrzebujemy kogoś kto będzie autorytetem dla zawodników i ktoś komu zaufają-Skorża taką osobą wg mnie byłby.
.

To się zgadza, ale trzeba też wiedzieć co tam narozrabiał, że kopacze go wystawili za drzwi żeby coś podobnego nie stało się Wiśle. Miałem Go za faceta, który umie dogadywać się z ludźmi, a w pyrlandii stało się coś innego.

Patryko 07.03.2016 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GBO (Post 1433058)
Wyjaśnijcie mi czym jest, tak niezbędna do utrzymania, znajomość polskiej Ekstraklasy i jej "specyfiki"?

W punkt!

Specyfika polskiej ligi? Każdy może wygrać z każdym, wygrana zależy od tego, którym kopaczom się bardziej chce biegać danego dnia. Legia, która jest obecnie poza zasięgiem finansowym reszty ligi (przynajmniej teoretycznie!) jedzie do beniaminka i dostaje łomot - tak bardzo zaawansowana technicznie/taktycznie jest nasza liga. Liga dla wybieganych fizoli, którym chce się grać w piłkę.

Jedyne, co musi wiedzieć trener spoza Polski, to to, że piłkarze odznaczają się tu zerowym/niskim poziomem profesjonalizmu i mogą go zwolnić w 2-3 kolejki, jak za mocno dokręci im śrubę na treningach.

Markus 08.03.2016 00:51

Bardzo źle i nieodpowiedzialnie postępuje SKWK mieszając się w tym momencie do kwestii obsady funkcji trenera. W tej chwili bezpardonowy atak na Smudę szkodzi Wiśle.

Wojtas 08.03.2016 01:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1433134)
Bardzo źle i nieodpowiedzialnie postępuje SKWK mieszając się w tym momencie do kwestii obsady funkcji trenera. W tej chwili bezpardonowy atak na Smudę szkodzi Wiśle.



Ja mialbym nawet i do Smudy neutralny stosunek gdyby nie fakt ze tak szaklowął Wisłe i chcial takich pieniedzy.Wiedzial jw jakiej syuacjii jest Wisla,mogl jej jakos pomoc.Mogl to inaczej rozwiazac.

zrobil co zrobili dlatego stanowcze NIE dls Smudy ,i juz najlepiej o tym analfabecie nie pisac.

nesta 08.03.2016 01:08

Wg Kmiecika przedstawiciel SKWK negocjuje w Chorwacji z Jurcicem i ten miałby przyjść od środy.

Ale sobie zaprzecza bo w kolejnym zdaniu pisze jak to Cupiał sie na nich w....il za działanie ze Smuda i chce ich rozgonic. Wiec brednie jakies..

Wojtas 08.03.2016 01:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1433138)
Wg Kmiecika przedstawiciel SKWK negocjuje w Chorwacji z Jurcicem i ten miałby przyjść od środy.

Ale sobie zaprzecza bo w kolejnym zdaniu pisze jak to Cupiał sie na nich w....il za działanie ze Smuda i chce ich rozgonic. Wiec brednie jakies..




co masz na mysli,pisząc "rozgonić"?:)

Adrio 08.03.2016 08:57

Boże jedyny co Wy macie z tym Smudą, czy on jest jakimś cudotwórcą? Czy jak przyjdzie do klubu to odpali swój komputerek i jak w edytorze do fma podniesie umiejętności naszym graczom i zaczną jeździć po wszystkich teraz po 5-0?

Zastanówcie się nad tym. Ja nadal uważam, że na tą chwile z Broniszewskim się utrzymamy. Gość jest z drużyną już spory kawał czasu więc co nieco wie, w drużynie mamy graczy którzy potrafią zmotywować. Do tego jak narazie kadra jest pełna i mamy zawodnika i jego zmiennika na każdą pozycje, nie to co pod koniec poprzedniej rundy. Owszem w meczu z Piastem można by inaczej ustawić skład i szybciej zareagować zmianami ale po tym jednym meczu wygląda to ok.
Dzisiejszy mecz będzie głównym sprawdzianem i uważam, że z trudem ale go zaliczymy zdobywając 3 punkty. Oby spekulacje o nowym trenerze się potwierdziły i wreszcie ktoś miał czas na odbudowę tej drużyny, a nie dograł do końca rundy i zakończył swoją pracę.

7 kotów 08.03.2016 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1433138)
Wg Kmiecika przedstawiciel SKWK negocjuje w Chorwacji z Jurcicem i ten miałby przyjść od środy.

Ale sobie zaprzecza bo w kolejnym zdaniu pisze jak to Cupiał sie na nich w....il za działanie ze Smuda i chce ich rozgonic. Wiec brednie jakies..


Cupial to sie mogl na "przedstawiciela SKWK" w....ic za akcje z Pawlowskim.

Bo jak to sie mowi: tajemnica poliszynela jest fakt kto doradzil Tadka Spadka.

nesta 08.03.2016 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1433154)
Cupial to sie mogl na "przedstawiciela SKWK" w....ic za akcje z Pawlowskim.

Bo jak to sie mowi: tajemnica poliszynela jest fakt kto doradzil Tadka Spadka.

A to proszę, coś nowego..

Do tej pory żyłem w przekonaniu, że to wynalazek Kapki albo Smudy. Jeśli jest tak jak piszesz to wypada przeprosić dwóch wcześniej wymienionych, a kibicom polecić, aby zajęli się kibicowaniem, a nie wybieraniem trenera. Bo delikatnie mówiąc zrobili wielki burdel.

krasny 08.03.2016 09:56

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-noz...ali-bym-wrocil

Przyznać się szybko kto namawiał Smudę do powrotu,

Dariook 08.03.2016 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krasny (Post 1433159)
http://sportowefakty.wp.pl/pilka-noz...ali-bym-wrocil

Przyznać się szybko kto namawiał Smudę do powrotu,

Przepraszam, to bylem ja :(
A ....a popilismy i bzdury .......ilem.

7 kotów 08.03.2016 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krasny (Post 1433159)
Przyznać się szybko kto namawiał Smudę do powrotu,

Kibice na ulicy!

(cracovii)

sandomingo 08.03.2016 11:34

Jeżeli 7 kotów pisze to trzeba taką wiadomość traktować poważnie.

Straszna wtopa SKWK w związku z Tadkiem…Jak ktoś mógł wpaść.na tak durny pomysł?!!!

Jednocześnie wypada cofnąć wcześniejszą szyderę w stosunku do Towarzysza Zdzisława

Revolver 08.03.2016 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1433170)
Jeżeli 7 kotów pisze to trzeba taką wiadomość traktować poważnie.

Straszna wtopa SKWK w związku z Tadkiem…Jak ktoś mógł wpaść.na tak durny pomysł?!!!

Jednocześnie wypada cofnąć wcześniejszą szyderę w stosunku do Towarzysza Zdzisława

TW Zdzisław zasługuje na szyderę za całokształt twórczości.

sandomingo 08.03.2016 11:45

Masz rację, ale w tym przypadku przypisałem mu niejako z automatu sprawstwo w kwestii Tadeusza

Ma_niek 08.03.2016 11:51

CZyli Patryk tez przyszedł w pakiecie z Tadkiem za sprawa tych osob?

Revolver 08.03.2016 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1433174)
Masz rację, ale w tym przypadku przypisałem mu niejako z automatu sprawstwo w kwestii Tadeusza

Nie miej do siebie pretensji. Osoby, takie jak TW Kapka zawsze już będą miały domniemani winy, a nie niewinności.

Winny, dopóki nie udowodni się inaczej.

dj_ibutti 08.03.2016 11:55

Każdą plotę łykacie :lol:

nesta 08.03.2016 13:05

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...-wyszlo/280kg6

Broos był w zeszłym roku w Krk, oglądał bazę treningową. Jak sam mówi w ostatniej chwili coś nie wyszło..

Bardzo jestem ciekaw jak to się stało i kto stoi za tym, że zamiast prawie dogadanego dobrego zachodniego trenera, dostaliśmy parodystę trenerskiego z PL? Kapka, Smuda czy ktokolwiek inny za postawienie klubu przed realnym widmem spadku powinni za taką decyzję nie powąchać R22 przez najbliższe lata!

brylant17 08.03.2016 13:11

Może poszło jak zawsze o pieniądze....

nesta 08.03.2016 13:29

https://twitter.com/SKWK1906/status/707151656899768320

I oficjalne dementi, którego można się było spodziewać ze strony SKWK.

gooro33 08.03.2016 13:50

Śmieszne są lamenty warszawskiej machiny medialnej... nikogo nie stać na porównanie zachowania Kazka i Smudy po zakończeniu pracy w Wiśle.
Cały ten płacz tylko pokazuje jak wielu źle nam życzących chętnie posadziło by na stanowisku trenera Smudę, a potem oglądało degrengoladę i spadek Wisły z ligi.

comfort 08.03.2016 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1433181)
Kapka, Smuda czy ktokolwiek inny za postawienie klubu przed realnym widmem spadku powinni za taką decyzję nie powąchać R22 przez najbliższe lata!

Że co proszę? Winę ponoszą pseudo - piłkarzyny a nie trener czy ktoś inny... Tutaj już nie jeden trener był co pokazał że to nie jego wina, że zespół zajmuje taką pozycje jak zajmuje (chociażby tak znienawidzony Dan Petrescu czy Smuda - gdzie indziej sie dało tak? U nas sie nie da...) - trzeba chwycić za mordę P I Ł K A R Z Y tylko który trener by tego nie robił to dostawał kopa w dupę na bruk.

A swoją drogą to może i racja ze osoby decyzyjne o trenerze też mają swoje na sumieniu... gdyby powiedzieli jasno że szatnia nie ma wpływu na trenera to bylibyśmy dzisiaj gdzie indziej...

nesta 08.03.2016 13:59

Ciężko ustabilizować formę i grać dobrze jak drużyne jak co chwilę zmieniają ci trenerów. A na dodatek podsuwają fachowców klasy Pawłowskiego. Zawodników akurat rozgrzeszę, bo są w sytuacji, w której zarząd za grosz im nie pomaga..

krzaq12 08.03.2016 14:37

Cytat:

Może poszło jak zawsze o pieniądze....
Hugo Bross, chciał zarabiać w Wiśle około 450 tys. euro rocznie i na to była wstępna zgoda BC, chciał też mieć własny sztab, czyli pewnie kolejne 3-4 osoby. W ostatniej chwili zażyczył sobie wpisania w umowę, gwarancji 3 gotówkowych transferów (podejrzewam liga belgijska).
Wisła zrezygnowała, obawiając się po kilku miesiącach niewypłacalności, powtórki sytuacji z Masskantem.

EDIT: Podobno nowy trener już w Krk. Opcja zagraniczna-info z TT, nic więcej nie wiadomo. Oczywiście TT to nie jest najbardziej wiarygodne źródło, natomiast wrzucam.

Feniks1983 08.03.2016 19:45

Dawać kogoś ogarniętego aby miał czas zobaczyć jaki materiał dostał i żeby zdążył zespół do dogrywki w lidze przygotować.

luke1906 08.03.2016 19:58

Potrzeba nam trenera, jakiegokolwiek, ale TRENERA.

Bo ani ten pajac Pawłowski (co to ku*wa za wynalazek w ogóle?) ani Broniszewski koło prawdziwego trenera to nawet nie stali.

chimba 08.03.2016 20:03

W pilke gra sie 90 minut a oni graja 45. Czy to normalne jest, czy sie przepisy zmienily?

nesta 08.03.2016 20:07

Miejmy nadzieje ze to co mówili w C plus, ze blisko jest Jurcic to prawda.

To co powyżej-potrzebujemy przede wszystkim trenera, ktory tych niezłych zawodników ułoży.

krzaq12 08.03.2016 20:10

Cytat:

Miejmy nadzieje ze to co mówili w C plus, ze blisko jest Jurcic to prawda.
Oni nawet twierdzili, że sprawa jest już przesądzona.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl