Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Maciuś 21.09.2008 08:02

Ten drugi rysunek to ewidentnie siedziba KC PZPR :)

Pchela 21.09.2008 09:04

te nowe wizualizacje pokazują dobitnie jak daleko od boiska będą trybuny :(

Maciuś 21.09.2008 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pchela (Post 605985)
te nowe wizualizacje pokazują dobitnie jak daleko od boiska będą trybuny :(

http://img216.imageshack.us/img216/6...4269bk6.th.pnghttp://img216.imageshack.us/images/thpix.gif

matern 21.09.2008 09:57

sory macius skad brales to zdjecie? gdzie znajde wiecej tego typu bo ich jeszcze nie widzialem

Bobic 21.09.2008 10:02

matern zobacz post 15709 tam masz link

Maciuś 21.09.2008 10:02

Z postu @dannato.

Ciastek1 21.09.2008 11:03

Gdyby nasz szanowny architekt ruszył głową to można by poprawić trochę wygląd stadionu tj. obudować okrąglak tak żeby domknąć bryłę stadionu , połączyć dach na wzór angielski , zrobić coś z tym nieszczęsnym oświetleniem ala kurnik korony kielce no i przede wszystkim wywalić ten ohydny jęzor sprzed wejścia , bo wygląda jakby inspiracja projektu stadionu dla pana O. był szpital

sayek89 21.09.2008 11:55

Na tych nowych obrazkach widać że dach trybun D i E wcale nie będzie zasłaniał widoku z narożników. Co do odległości to może się ona zmienić. Przecież C nie wyjedzie na Park Jordana ;)

Arturo Qr2nów 21.09.2008 12:23

Ciastek - Otóż to. Połączyć pod skosem dachy trybun, tą metalową konstrukcje podtrzymującą dach można by wykorzystać jako część elewacji i przeciągnąć ją na całą długość trybun, chociaż częściowo na dolnej kondygnacji obudować okrąglaka, usunąć w ****u tą wiatę rodem z przystanku PKS oraz oświetlenie zamontować pod dachem lub na jakiejś podłużnej konstrukcji na dachu, byle tylko nie tak jak to jest proponowane.

_Vodka 21.09.2008 14:05

Wydaje mi się że jeżeli to byłoby możliwe, to pan architekt by to przewidział. Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że taka koncepcja oświetlenia jest spowodowana kątem pod którym światło musi padać na murawę. Światło bezpośrednio na dachu mogłoby oślepiać zawodników

Coolpick 21.09.2008 14:55

wg mnie te wizualizacje nie sa miarodajne, mam takie wrazenie, ze na tech zdjeiach odleglosc trybuny E od boiska tez jest wieksza, niz w rzeczywistosci

EDIT:
Zreszta widac, ze trybuny wzdluz boiska zaczynaja sie prawie tam, gdzie koncza sie D i E, wiec znajdzcie sobie szerokosc trybuny D, odejmijcie od tego szerokosc boiska, podzielcie na 2 i macie odleglosc od murawy. Ewentualnie moze sie zwiekszyc o 1-2 metry, bo trybuna C nie bedzie przylepiona do D i E, tylko bedzie jakas tam szpara.

Arturo Qr2nów 21.09.2008 15:20

Rzeczywiście pojawiał się argument, że oświetlenie pod dachem będzie oślepiać piłkarzy. Ale spójrzcie na oddany w tym roku Stadion Eden w Pradze. Tam dach jest niżej niż na nowych C i A/B, a mimo to na próżno tam szukać masztów. Wydaje się, że to kwestia odpowiedniego ustawienia i mocy oświetlenia.

dannato 24.09.2008 14:04

przez odległość murawy od trybun...jakby były bliżej pewnie dałoby się spokojnie.

Bronowianin 26.09.2008 13:29

Spokojnie, oświetlenie nie będzie wcale za nisko i nie mowy o tym że będzie oślepiać piłkarzy. Spójrzcie na wizualizacje. Wynika z nich, że nowe oświetlenie umieszczone w dachu stadionu Wisły będzie mniej więcej na wysokości obecnych masztów. Będzie ono rozmieszczone w inny sposób, jednak na wielu stadionach zastosowane jest podobne rozwiązanie, a bywa, że oświetlenie jest nawet niżej i wszystko jest OK.

Arturo Qr2nów 26.09.2008 13:55

Może się nie zrozumieliśmy, ale chodziło o te szpetne maszty zaprojektowane przez Obtułowicza na dachu nowych trybun. Dach nowych trybun, co oczywiste będzie niżej niż obecne maszty, do tego trybuny są daleko od boiska więc rzeczywiście mógłby być problem z oślepianiem zawodników gdyby oświetlenie zainstalować pod dachem dlatego konieczne są te paskudne maszty.

Bronowianin 26.09.2008 14:51

Według mnie te maszty nie są wcale takie złe. Przede wszystkim dzięki nim oświetlenie znajdzie się wyżej, a poza tym nie wyglądają jakoś obskurnie moim zdaniem. Zobaczymy jak będą się prezentować po ich zamontowaniu, ale wydaje mi się że mogą być całkiem ciekawym elementem przebudowanego stadionu przy Reymonta. Często słyszę krytykę projektu przebudowy stadionu Wisły, ale wydaje mi się że w dużym stopniu jest ona przesadzona... Wiadomo, że wygląd stadionu to oczywiście kwestia gustu i każdemu podoba się inny typ obiektu. Ja mam zastrzeżenia do tego projektu i wiele rzeczy tak jak i wielu innym osobom mi się nie podoba, jednak ogólnie oceniam projekt pozytywnie.

Arturo Qr2nów 26.09.2008 14:59

Stadion sam w sobie absolutnie nie jest zły. Szpecą go natomiast liczne buble wymyślone przez Obtułowicza. Konkretnie: maszty oświetleniowe, okrąglak z "piękną" tynkowaną przybudówką, daszek nad wejściem do A/B, brak połączenia dachu między nowymi i obecnymi trybunami, sektory podzielone szybą, kratownica utrzymująca dach nowych trybun nagle urywa się psując obraz elewacji, za szerokie D i E co znacząco zwiększa odległość od boiska przyszłych trybun.

SZYMEK_TSW 26.09.2008 21:53

Co do budowę miejmy nadzieje ze zgodnie z zapowiedziami za rok stanie to nowe C.

Ale ja pisze odnośnie trybuny D, dlaczego nic się nie dzieje w kwestii wykończenia jej wnętrza, bo jak pamiętam na trybunie E też zajmowal sie tym Budimex, wiec chyba przetarg na trybunę D też to obejmowal.
Nie chodzi mi o jakies cuda, ale o podstawe czyli przejscia, łazienki, czy jakies małe stoiska handlowe.

Arturo Qr2nów 26.09.2008 22:23

Nieoficjalnie wiem, że zaplecze trybuny D zostanie oddane wraz z gotową nową C. Jak mówię nieoficjalnie, ale w sumie bardzo prawdopodobnie więc trzymajmy się tej wersji.

dannato 27.09.2008 07:20

ciekawe skąd czerpiesz swoje 'nieoficjalne' informacje...powiem Ci oficjalnie ze nie wiadomo jeszcze.

reaf85 27.09.2008 08:35

Oficjalnie wszytsko już od dawna wiadomo... Nic się w tej kwesti nie zmieniło... Więc spokojnie i bez wprowadzania w błąd...

"4. Dokończenie budowy trybuny północnej (10.2008 - 03.2009)"

Więc zaplecze D w teorii powinni zacząc w najbliższym czasie i skończyć kilka miesięcy przed zakończeniem prac przy C...

Inną kwestią jest czy te oficjalnie informację przełożą się na realne zdarzenia...
Więcej pewnie będzie można powiedzieć 30.09 bo pewnie zakładano, że Budimex wygra przetarg na C i przy okazji będzie na D prowadził pracę, a te terminy podane wyżej są dosyć luźnymi i na pewno będą jakieś opóźnienia...

Arturo Qr2nów 27.09.2008 10:34

Właśnie w tym problem, że mogą się nie przełożyć.

A info czerpie od znajomego, który robił w KZD, które jest podmiotem odpowiedzialnym za budowę stadionu z ramienia miasta czy gminy (chyba jednak gminy). Doszło tam do paru przetasowań, połączono Zarząd Dróg z Transportu i zmieniła się ekipa stąd te opóźnienia.

dannato 27.09.2008 19:45

Arturo - kolego nie chce być niemiły ale jak nie wiesz co mówisz to nie mów w ogóle.

REAF85 - to się zmieniło. Przetarg na D będzie połączony z przetargiem na A/B - info koło połowy października.

radekogi 27.09.2008 21:48

zrobił ktoś może fotki z wysokości trybun jak tam postępy z budową C? ja niestety nie widziałem bo byłem po drugiej stronie trybuny

Arturo Qr2nów 27.09.2008 22:16

Dannato:

Jak coś się nie zgadza w tym co napisałem, to popraw. D miało być oddane do Marca/Kwietnia 2009. Być może coś się zmieniło z terminami. Jak pisałem są to informacje nieoficjalne i nie najświeższe więc tym samym coś się mogło zmienić. A skoro przetarg na dokończenie D będzie wspólny z A/B, to termin się jeszcze przedłuży i to do 2010r.

Kocur 30.09.2008 14:56

tutaj to pasuje chyba

http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/903689.html

Cytat:

Oprotestują budowę hoteli dla wiślaków


luke1906 30.09.2008 15:13

Co za ciemna masa. Niech się wyniosą na wieś jak chcą mieć ciszę i spokój.
Jak się mieszka w centrum dużego miasta to trzeba się liczyć z pewnego rodzaju utrudnieniami i niedogodnościami.
Coś za coś. Ale u nas to się tak nie da. Każdy chciałby mieć 3 minuty piechotą na rynek z domu otoczonego lasem i położonego nad jeziorem.Co za naród.

Podobnie mnie zabito jak usłyszałem, że mieszkańcy protestowali przeciw budowie kortów tenisowych. Ponoć korty takie generują ogromne ilości hałasu i spalin. ****a ciemnogród.

Pero 01.10.2008 09:51

Szedłem wczoraj przez Reymana ok godz 17 prace jeszcze ostro trwały. Kiedy mają kończyć tą ścianke?? NIe miało być skończone pod koniec wrzesnia??

cola 01.10.2008 12:51

miał ktoś pomysł zeby pomalowac plot przy C i sie udało brawo dla pomyslodawcy!!!!!!!

larry 02.10.2008 11:07

fajnie ze sie udalo.
swoja droga to jak zabierali sie za budowe C, to myslalem ze to troche szybciej pojdzie, a tu wciaz dziura w ziemi.
szkoda troche ze to tyle trwa

DjInas 02.10.2008 16:49

dobra robota, lepiej to wygląda niż zwykły płot :)

KOMINEK 02.10.2008 21:38

A co oni dziś z tym telebimem próbowali ??

felipe 02.10.2008 22:02

Wysłannicy UEFA nas wizytowali pod kątem organizacji Euro 2012.
Może chcieli pokazać, że u nas praca wre 24h/dobe, nawet podczas meczu ? :)

WislaFan123 02.10.2008 23:15

http://pl.youtube.com/watch?v=tWJjmZ...eature=related

Tego filmiku tu jeszcze nie bylo... chyba wyglada to na ostateczny wyglad, dziur pomiedzy sektorami nie widac, te niebieskie za trybunami wyraznie widac ze zejscia do parkingu... ogolnie wielich zmian nie ma.

runner 03.10.2008 09:52

Przetarg ZDiT - Budowa TRYBUNY WISLY KRAKÓW

Ciekawa lekturka jest na stronie Zdit - wpłyneło mase (ok. 120) pytań dotyczących przedmiaru i nieścisłosci.
Ogolnie powiem, że po zapoznaniu się z tymi pytaniami i odpowiedziami, moja wiara w szybkie zakończenie budowy stadionu w terminie ...zmniejszyła się do minimum.
Warto poczytać, powiem tylko min. że przedmiar nie uzględnia choćby systemu sterowania oświetleniem, mimo, że jest on ujety w opisie technicznym, bramek z kołowrotkami,
instalacji światłowodowej i części okablowania, nie wspomne, że w przesłanej pierwotnej wersji brakowało rys. instalacji elektrycznej na poszczególnych kondygnacjach i wiele innych rzeczy.
Opis techniczny swoją drogą,rys. techniczne swoją, a przedmiar swoją....
Rozumiem, że nie ujęto np. wysposażenia części gastronomicznej ...ale to wszystko świadczy o tym, że jeżeli nawet dotrzymają terminu zakończenia budowy to znowu oddanie wydłuży się o czas
...uzupełnienia wyposażenia ...te 90 mln to koszt budowy bez wyposażenia.
Czy już nie przerabiano tego przy budowie D i E. Identyczna Sytuacja.
Zatem wejdziemy na nowe C ... na wiosne jeżeli przez 3 miesiące od grudnia 2009 do marca 2010 zdążą z uzupełnieniem całego wyposażenia.
Mało tego, jeżeli zakończą samą budowę do grudnia 2009. :)

A szkoda, bo mogło być tak ładnie.

Bronowianin 07.10.2008 17:22

Szczerze mówiąc od początku się tego obawiałem... Jak widać nie da się u nas niczego zrobić dobrze od początku do końca, tylko zawsze muszą wystąpić jakieś komplikacje i opóźnienie oddania do użytku nowej trybuny.

reaf85 08.10.2008 18:25

Po tych 120 pytaniach (o których mowa wyżej), na które odpowiedziano 22.09, wpłynęły oczwiście dziesiątki kolejnych...
Po tej pierwszej serii pytań technicznych, z związku z modyfikacją treści SIWZ, zmieniona termin składania ofert z 30.09 na 8.10...
Teraz na szczęści kolejne dwie serie (50 i 120 pytań) nie spowodowały kolejnego opóźnienia i terminy są chyba utrzymane /chyba, że coś w ostatniej chwili się zmieniło?!/...

A były takie:
termin składnia ofert i wniesienia wadium określony na 08.10.2008 r. do godz. 11:00,
termin otwarcia ofert określony na 08.10.2008 r., o godz. 11:15...

Czy ktoś wie cokolwiek o rozstrzygnięciach?! Powinno być w sumie błyskawicznie bo 100% kryterium oceny jest cena...

leszekm 08.10.2008 18:47

Na stronie SKWK pisze, że wpłynęło 6 ofert przetargowych na budowę trybuny wschodniej.

leszekm 09.10.2008 05:55

Sześć firm chce budować trybunę

Wczoraj odbyło się otwarcie ofert na budowę nowej trybuny C stadionu Wisły. W imieniu miasta inwestorem zastępczym jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Przetarg obejmuje budowę trybuny wschodniej z narożnikami. - Wpłynęło sześć ofert - informuje Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

- Wiadomo, że kryterium konkursowym jest cena. Rozpiętość jest ogromna, najniższą 151 mln 200 tys. zaproponowała krakowska firma Instal SA, najwyższą - 216 mln. 500 tys. konsorcjum Hydrobudowa 9 z Poznania. Jak informuje Bartlewicz pozostałe oferty złożyły: Budimex - Dromex, Skobud z Żywca, Mostostal z Warszawy i Budus z Katowic. Przypomnijmy. Na lata 2008 - 2009 władze miasta przewidziały na budowę wschodniej trybuny 90 milionów złotych. Od razu przewidywano, że cena będzie wyższa, miasto dopłaci różnicę do 30 marca 2010 roku.

Wydawało się, że faworytem będzie Budimex - Dromex, który do tej pory wybudował obie nowe trybuny za bramkami oraz pawilon medialny. W tej chwili firma wykonuje wartą 9.4 mln zł ściankę szczelinową przy trybunie wschodniej. - Teraz przyjdzie czas na szczegółowe sprawdzenie ofert pod względem merytorycznym i przede wszystkim kosztorysowym - informuje Jacek Bartlewicz. - Jeżeli wszystko będzie przebiegać dobrze, a taki optymistyczny wariant zakładamy, to do końca miesiąca podpiszemy umowę z wybraną firmą na budowę trybuny. Jak wiadomo termin realizacji został wyznaczony na 30 listopada 2009 r.

Marian Satała - POLSKA Gazeta Krakowska

http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/907579.html

1Marek1 09.10.2008 08:46

Stawiam dolary przeciwko orzechom że beda odwołania. Niestety.

Info za DP o wysokości złozonych ofert. Zwróćcie uwage na minimalna róznice o jaka przegrał dotychczasowy zwycięzca Budimex: 3,3 mln zł. Myslę,że nie odpuści. Inny wariant jest taki,że wygra jednak Budimex, bo komisja przetargowa dopatrzy się uchybień formalnych w zwycięskiej na razie ofercie Instal kraków- i wygra Budimex. Wtedy Instal Kraków nie odpuści.

"...W warunkach przetargu zapisano, że o wyborze wykonawcy w 100 procentach decyduje cena. Najniższą kwotę (151,2 mln zł) zaproponowała firma Instal Kraków SA. Budimex-Dromex, który wykonał już dwie trybuny za bramkami oraz pawilon dla mediów zaproponował 154,5 mln zł. Pozostałe oferty przedstawiły firmy: Mostostal Warszawa SA (165,4 mln zł), Budus SA Katowice (167,8 mln zł), Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "Skobud" z Żywca (197,8 mln zł) oraz konsorcjum, którego liderem jest firma Hydrobudowa 9 z Poznania (216,5 mln zł).

Termin zakończenia budowy nowej trybuny, która ma powstać od strony parku Jordana, w przetargu wyznaczono na 30 listopada 2009 r"


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl