![]() |
Bedzie lepiej, z innymi druzynami nie bedziemy sie tyle bronic, wiec znow bedzie 'wyscig' o mistrza (raczej na kolanach) do samego konca.
|
A co wy chcecie od Brożka.
Ma rację. Niech obcokrajowcy też się tłumaczą. Goście przyjeżdzają, zarabiają dobre pieniądze, dostają szansę a jak drużyna przegrywa i nie osiągnie sukcesu to sobie odejdą gdzieś za granicę jakby nic się nie stało. Zobaczcie ilu jest obcokrajowców w drużynie , nich też poczują co to Wisła Kraków a nie wiozą się na plecach polaków. |
Co do Pawełka to bardzo dobrze że dostał czerwień bo przynajmniej nie będziemy musieli oglądać jego gęby w następnym meczu. Widać postęp i zobaczymy jak będzie za tydzień.
|
Cytat:
Natomiast co do Wisły - widać progres, choć nadal daleka droga przed trenerem i zespołem by osiągnąć poziom zadowalający kibiców. Niestety, ale widać też jak potwornym błędem było wyprzedanie właściwie całej obrony. Cleber, choć według mnie nie zagrał wcale słabo, to nie ta jakość co dawniej. Podobnie zresztą Żurawski, który parę razy gubił w głupi sposób piłkę. Chociaż i tak najsłabszym piłkarzem Wisły, a przynajmniej według mnie, był Boguski, którego miejsce jest na ławce. Kirm i Malecki dali zespołowi znacznie więcej. Kandzior - Jagiellonia jest doskonałym zaprzeczeniem tego co napisałeś. Zespół gra świetnie, ma bardzo ciekawych zawodników, których w takiej formie w jakiej są obecnie pewnie chciałby każdy zespół naszej ekstraklasy, a to wszystko zbudowano za 1/3 co wydała Wisła, Legia czy Lech w ostatnich latach. Ale w Jadze obowiązuje zasada nieosłabiania się za wszelką cenę + dobre rozeznanie się na rynku + przemyślane transfery do + słuchanie trenera kogo by chciał w zespole + dobry trener + świetnie przygotowane boisko (niesamowite, że Jagiellonia potrafi zadbać o boisko lepiej niż Wisła czy Lech). Jak widać chcieć to móc, choć oczywiście nie twierdzę, że Probierz i spółka w Legii/Wiśle/Lechu by się sprawdzili, ponieważ Jaga może na luzie grać o mistrza, a dla wyżej wymienionych zespołów to obowiązek i każde inne miejsce niż pierwsze jest i będzie traktowane jako porażka. PS: A tak w ogóle to chciałem powiedzieć, że mecz Jagiellonia-Wisła był chyba najlepszym meczem naszej (ekstra)klasy jaki widziałem w tym sezonie. Oby więcej takich |
Cytat:
To słaby zawodnik i mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł przedłużania z nim kontraktu. |
Nic do niego osobiście nie mam ale po prostu nazwę to tak: zmęczenie materiału. Pawełek do widzenia a młody Kurto niech trenuje bo kto wie.
|
Kirm miał 2 prostopadłe piły które przeszły i mogły być z nich bramki. Pierwsza do Brożka, który popędził całkowicie w bok, a druga, która przeszła pod noga Bunozy do Pawła i był słupek. On powinien grać. Taki trochę fajtłapowaty ma drybling, ale potrafi zaskakująco podać. Taki cichy zabójca.
|
Cytat:
Lech? Widziałeś ostatnie popisy wymienionej przez Ciebie trójki? W tym momencie nic sobą nie prezentują. Jest postęp w grze i to cieszy. Nie spodziewałem się wiele wiecej po naszej grze, nie po takich osłabieniach. |
Mnie to najbardziej załamał Cleber
miał udział przy 2 bramkach a i przy czerwonej Pawełka nie wyszedł za Bunoza i nie było spalonego W skali od 1-10 zagrał na 0 |
Cytat:
|
Coś czuje, że w tym sezonie o mistrzostwo będą walczyć: Wisła, Jaga i Polonia. Dzisiaj oba zespoły stworzyły świetne, emocjonujące widowisko. O takie coś chodzi! "Chyba żaden z kibiców, który zdecydował się na zobaczenie spotkania wicelidera Ekstraklasy z wicemistrzem Polski, nie żałował swoje decyzji. W tym meczu było wszystko - piękne akcje, gole, rzut karny, czerwona kartka, fantastyczne interwencje bramkarzy"- cytat z onet.pl. Lepiej, że nas chwalą niż, żeby pisali, że "Wisła wygrała w fatalnym stylu". Mimo porażki jestem podbudowany tym meczem i wierze, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Pozdrawiam
|
Jakby ktoś zapomniał to Pawełek już raz w I połowie uratował nas przed stratą bramki, poprzez dalekie wyjście i wybicie piłki Frankowskiemu, niestety za drugim razem nie było aż tak dobrze bo dostał czerwoną kartkę, ale mimo wszystko uważam ze dobrze zrobił. Wydaje mi się że Żurawski słabo zagrał i trochę za mało akcji oskrzydlających. Remis nam się należał.
|
Cytat:
|
No i Brozio się wypowiedział co myśli o obcokrajowcach ;)
|
Pozytyw Kurto, Brożek też nawet nawet zagrał, Małecki musi grać od początku i potrzebujemy Grosickiego :D!! Chłopak strzelił bramę, osłabił wisełke i tym samym wygrał dla Jagi mecz ;) Bezspornie man of the match :)
Niestety wielki minus obrona, jestem ciekawy ile czasu upłynie aż zgramy obronę, w zimie muszą dojść ciekawi zawodnicy na obronę, bo inaczej będziemy grać o miejsca 4-6 ;/ |
Cytat:
Ja tylko, ze czekam z niecierpliwoscia kiedy Malecki cos znowu odstawi i wreszcie go wywala z tej druzyny. Prostak nie zasluguje na gre w koszulce Wisly. Nie dosc, ze marny pilkarz to marny czlowiek. |
Cytat:
|
Dobry mecz, porywajace tempo ,los wskazał 2-1 dla Jagielloni..
|
Jeszcze niedawno , niektórzy mówili że warto odpuścic sobie w tym sezonie lige , kosztem budowania prawdziwej drużyny , zatrudniając porządnego trenera , ściagając młodych , perspektywicznych zawodników i poniekąd tak się moze teraz stać .
Jak dla mnie , był to najlepszy mecz Wisły w tym sezonie , pech chciał że trafilismy na najmocniejszego rywala w tym sezonie jak dotychczas , a ponadto jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa . Z taką grą jak dzisiaj , ultra ofensywnie nastawionej Wisły , jesteśmy w stanie zdominować każdego przeciwnika w lidze , o tym mówi czas utrzymywania sie przy piłce , wymienność podań i pozycji , gra z pierwszej piłki . Nie odkryję jednak Ameryki że bez poprawy gry obronnej oraz ściągnięci lepszych zawodników nie będziemy mieli szans w tym sezonie na mistrzostwo Polski . Jeśli do przerwy jesiennej nie bedziemy mieli do lidera wiekszej straty niż 5 punktów , nie wszystko będzie stracone . Szybkie oceny po meczu : Pawełek : 3 - wiekszośc interwencji bardzo niepewnych , czerwona kartka zasłóżona , choć nie zwalałbym całej winy na niego , gdyć to Bunoza wraz z Cleberm są winni tej czerwieni . Poza tym jak zawsze bardzo nerwowy . Cikos : 3 - strasznie toporny zawodnik , niestety to nie jest kaliber Wisły Bunoza : 4 - miał więcej udanych zagrań od Clebera , aczkolwiek przytrafiały mu się sytuacje w których Wisła była o krok od stracenia bramki . Mimo wszystko będzie z niego jeszcze pożytek Cleber : 2 - przestaje mu się dziwić że chce za 3 miesiace skończyc kariere . Niestety to już nie te lata , dał się dziecinnie nabrac na karnego którego szukał Franek Paljić : 7 - jak na to że grał pierwszy raz w zyciu na lewej obronie wypadł naprawde dobrze , może moja ocena jest zawyżona , ale jeśli wziąśc pod uwage że mial przed sobą jednego z najlepszych ( jeśli nie najlepszego ) skrzydłowego ligi to z jego strony nie padł żaden gol . Przyjemnie patrzeć na jego pewna gre i łatwość mijania przeciwników Sobolewski : 6 - podobnie jak Cleber nie te lata , jednak jeszcze nie skreslałbym go do końca , zostawia na boisku dużo zdrowia i nie notuje az tylu strat . Niech da siębie wszystko w ostatnim roku w Wiśle . Wilk : 7 - biegał na całej długości boiska , jednak widać że kondycyjnie jest słabo przygotowany . Wróże mu niedługo powołania od Smudy . Boguski : 6 - jak na jego ostatnią formę , zagrał najlepszy mecz w tym sezonie , piłka mu az tak nie odskakiwała i w przeciwieństwie do ostatnich spotkań szukał gry . Rios 8 ( do przerwy ) i 4 ( po przerwie ) - jego pozycją powinien byc środek pomocy , były z niego naprawde kapitalny rozgrywający . Niewiem czy jest w ekstraklasie zawodnik któremu równie trudno odebrac piłke . Po przerwie przygasł . Żurawski : 7 - niezły mecz Żurawia , ale stac go jeszcze na lepszą gre . Paweł Brożek : 6 - ładna bramka , ale powinien miec 2 na koncie . Z naszych ofensywnych graczy chyba najmniej widoczny w tym meczu , jednak był najbardziej wysunietym zawodnikiem . Powinien zostać w pierwszej 11 Małecki : 6 - próbowal cos zdziałać w swoim stylu , jednak nie zawsze się udaje . Ciekawe jestem czy znowu dostanie bure po meczu |
Cytat:
Ile wydała Legia? Każdy widzi jak zaczęli sezon, może jeszcze zaskoczą, może nie. oby nie! i tak z wyższej półki, ile wydał Man City? Real? Osiągnęli coś? Zainwestowanie 5mln€ nic nam nie gwarantuje. Mnie się dzisiaj gra Wisły podobała. Zabrakło trochę szczęścia. Jakby nie szybko stracona bramka śmiem twierdzić, że mecz były inny. Do tego słupek w końcówce. Jagiellonia po zejściu Franka, Grosickiego, Kupisza i grając w przewadzę nie miała czym straszyć. |
Cytat:
|
Pyciarze, po co było boć brawo Grosickiego we wtorek? gwiazdorek zaraz kasynko po meczyku - wieśniak. Kibice też klasowi... słoma z butów wyszła, gwizdy na Małeckiego wypierdalaj na Pawełka... brawo! A druzyna z tys z serii "idziemy na miszcza" - broniąc się całą drużyną na własnej połowie i grając z kontry... spuchną za 5-10 kolejek i bedzie po Jadze... ja sobie nie wyobrażam jak bedą grali u nas przy 30 tysiacach, zesrają się jak bukiety... Przynajmniej jest okno na przyszłosć... wkońcu jakaś jakość w grze, a przegraliśmy pechowo... bo wszystkie piłki odbijały się w ich strone... a nam zabrakło jak zawsze tego czegoś... zeby choć raz sie piłka odbiła w naszą stronę... w sumie raz się odbiła, i trafiła w słupek, co było podsumowaniem tego meczu... fajnie grali i szkoda, że przegrana, choć gówno tak naprawde ma znaczenie, bo dopiero łapiemy rozpęd... i pewnie złapią też Legia i Lech, a te marjany wkońcu spuchą...
P.s Pawełek dobrze zrobił ze dostal czerwoną, bo jak było widać byliśmy dalej w grze i byla szansa na remis, a tak to by było sam na sam 3:1 i dupa ps2. Przestańcie farmazonić, bo co roku te same opowieści jaka to Legia Lech są słabe, a potem na koniec sezonu są w pierwszej trójce... Proste ze z nimi bedziemy sie bić o mistrza a nie z Jagą czy Bełchatowem... Polonia bedzie jako ta czwarta siła a Jaga najwyżej w "5". Wiadomo, ze to są zbyt klasowe drużyny, zeby w takich składach nie grać o mistrza... wkońcu kiedyś odpala, tak jak my, co dzisiaj było już widać, a mi się wydaje, ze bedzie jeszcze lepiej bo popracują ze sobą troche dojdzie Boukhari, który ponoć dobrze sie prezentuje i bedzie spoko |
Jest dobrze.
2 tygodnie pracy z holendrem i już widać jak mają grać. Fakt, faktem że tylko 45 minut, ale pierwsze 30 to była bardzo dobra gra Wisły. Nie będę pisał, że ktoś tam nie strzelił czy inny zawalił w obronie. Widać postęp i to cieszy. Nawet Boguski zaplusował. Jak nie w tym sezonie to w następnym. Ale jeżeli utrzymają takie tępo 'nauki' to możemy się zobaczyć w Polsacie o 20:45 ! |
Szkoda punktów ale nie było aż tak tragicznie . Przegraliśmy na trudnym terenie gdzie jeszcze nie jedna Polonia czy Legła straci punkty z solidną drużyną która jest w wysokiej formie . Obrona zagrała bardzo słabo , z przodu to wyglądało nieco lepiej , plusy to Rios ,Boguski w pierwszej połowie przypomniał sobie jak się gra w piłkę , Brożek też kilka razy pokazał się z dobrej strony dobrze wypełniając właśnie taką rolę wysuniętego napastnika choć to jeszcze za mało ale już lepiej niż jakiś czas temu .Jednak ten jego komentarz po meczu był niepotrzebny i głupi wręcz chamski . Nie ma obcokrajowców , nie ma Polaków -są Wiślacy . Mamy tworzyć zespół , jedność , nie ma tutaj miejsca na podziały. Tego meczu nie przegrali obcokrajowcy , tylko przegrał go Wisła. Reporter nie podszedł po meczu do Brożka dlatego że ten jest Polakiem tylko że jest największą gwiazdą tej drużyny , jest członkiem rady drużyny i piłkarzem który jest w tej drużynie od wielu lat - nie powinien czegoś takiego mówić a nawet nie powinien o tym myśleć bo z takim nastawieniem ( jeśli wszyscy tak myślą) to nasza drużyna nigdy niczego nie osiągnie .
|
Ogolnie po pierwszych 3 minutach mialem wrazenie ze to nie Wisla, pykali sobie jak ziomeczki na osiedlu, duzo podan (nawet przed polem karnym Jagi) i szukanie jakiegos dobrego rozwiazania. Pozniej bylo jak bylo.
Kto mnie zaskoczyl? Napewno Boguski (przed meczem moja reakcja na to ze to on wystapi od pierwszych minut a nie Mały byla raczej oczywista :>) Napewno Brozio ( no chlopak chyba nam sie odnalazl wkoncu!:-)) Paljic- chyba bezbledny wystep jako lewy obronca. Andy Rios- Widac ze chlopak kreatywny, nie wiem dlaczego Maaskant zdjąöł go za Kurto. Powinni jak najszybciej chlopaka kupowac, bo pozniej nam podyktuja taka cene sie wszyscy posramy. Reszta tak jak zawsze, i mam wielki apel: Z całym szacunkiem do wszystkich, ale wystawianie Małego do roznych to jest kaleczenie, Ledwo co wszedl, mial rzut rozny i wrzuta na wysokosc kolan... Jednak mysle ze dzisiejszy mecz byl bardzo dobry ze strony naszej druzyny, jak wrocimy na R22 to chlopaki sie jeszcze bardziej zmobilizuja i pokaza na co ich stac. Beda gryzc ta trawe. Widzimy sie na R22 za tydzien!:D |
Małecki co miał to spieprzył. A nie czepiajcie się już Brożka. Dobrze powiedział. Niech się pomęczą dziennikarze i porozmawiają w obcym języku bo po najmniejszej linii oporu by chcieli rozmawiać tylko z Polakami.
Gra całkiem niezła, przy odrobinie szczęścia mogliśmy mecz zremisować. W drugiej połowie sytuacje mieli Żuraw, Małecki, Brożek i po jednej z tych sytuacji powinna paść bramka. |
Cytat:
|
Rios taki Stilic przy ustawieniu Maskaanta dzis
|
1.Mamy Bramkarza Kurto jest obiecującym gracze
2.Jak bedzie obrona bedziemy nie do powstrzymania pomyślcie co by było jak by grała defensywa z ubiegłego roku :) |
Cytat:
Fajnie tu kolega napisał: Cytat:
|
dobra informacja jest taka, że następny mecz gramy na R22 !
http://www.facebook.com/event.php?eid=125257460858368 |
"pawełki"...dobre określenie poczynan mariusza poprostu nie potrafiłem uwierzyc jak w pierwszej nkolejce Mario dał nam punkty z Arka...myslałem że to żart jest...i to był żart pawełków było wiecej niz dwa...ja naliczyłem 3 ale pewnie jeszce cos ominołem...pierwsza bramka(na 10 bramkarzy 8 by wyszło do tego szczura i złapało by go albo wypiastkowało....drugi to swietne piastkowanie po wrzutce na wysokość i metra w pierwszej połowie piłke miał na dwóch rekach wiec nie ma tłumaczenia ze była za daleko nie był to strzał w swiało bramki wiec jak mozna takie cos piastkować w taki sposób(bunoza wybił z lini)no i 3' pawełek' łapanie wrzutki burego powiem wam że teraz jak juz przegralismy to załuje ze ta piłka nie odpiła mu sie od włąsnej nogi i nie wepchnoł sobie jej sam do bramki bo moze to by był jego dwfinitywny koniec Wiśle
Obrony nie ma ale to wiem, w ataku duza porawa...brakuje rozgrywającego(starsznie licze na markokanczyka) duża porawa z kondycja a powino byc jeszce lepiej liga słaba wiec bedziemy walczyc |
Cytat:
|
Może to głupie ale wolę już porażkę po dobrym meczu niż kolejne,wymęczone zwycięstwo...
W zimie powinniśmy kupić 3-4 obrońców, na wiosnę ich zgrywać i walczyć o Ligę Europejską latem. A potem,a potem LM panowie ;D |
Cytat:
NADAL NIE MA DECYZJI GDZIE GRAMY Z KORONĄ! |
Cytat:
Bo tak się składa, że fejsbuki i inne naszeklasy to nie mój żywioł, także konta nie mam :) |
Za dzisiejszą porażkę nie należy winić, ani obrońców, ani Pawełka, ani Brożka ani nikogo innego. Za tą porażkę winę ponoszą ludzie zarządzający Wisłą. Jeżeli w klubie jest bałagan, jeżeli sprzedaje się podstawowych zawodników bez zabezpieczenia sobie następców, jeżeli... itd.
Nie mieliśmy prawa tego meczu wygrać. Cieszmy się, że nie dostaliśmy piątki. Bo w formie jaką prezentowaliśmy jeszcze dwa tygodnie temu taki rezultat byłby całkiem możliwy.Tymczasem przy odrobinie szczęścia... Jest postęp, ale pamietajmy, że na tle zera jeden to już jest coś. Graliśmy dno, teraz jest nieco lepiej. Teraz chodzi o to, aby ten postęp był utrzymywany. Zaimponował mi Pajlić. Przyzwoita gra na nietypowej dla siebie pozycji (taka misja Kamikadze) i dobre spostrzeżenia pomeczowe. |
o wiele więcej oczekiwałem po tym meczu po Jadze! Piłkarsko zaprezentowali sie jak przecietniak broniący się przed spadkiem,kontra na grosickiego- to jest ta pieknie grająca drużyna ?Grosicki to nie potrafi kopnąć pilki na bramke.Kibicowsko wygwizdanie Małeckiego , wypi.... dla Pawełka disco polo! Wisła piłkarsko na duży plus!!!
|
Cytat:
|
Pozytyw z tego meczu taki że następny mecz na otwarcie stadionu z Korona gramy z innym bramkarzem niż Pawełek :)
co do gry najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis,no cóż trzeba grać dalej.Liga w tym sezonie jest wyjątkoweo zakrecona |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl