Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Robert Maaskant byłym trenerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7560)

sportnh 23.08.2010 11:26

wie ktos czy B. Basalaj mowi po angielsku/niemiecku?

borys 23.08.2010 11:30

Jak ktoś może to poprosiłbym o streszczenie/podsumowanie jednej i drugiej prezentacji.

pawelwislak 23.08.2010 11:31

Prawda jest też taka że nasi super wykształceni dziennikarze mogli by zadawać pytania po angielsku bo ich to wiele wysiłku nie kosztuje a i przetłumaczenie odpowiedzi chyba też zbyt dużym wysiłkiem by nie było. Inna sprawa że tłumacz faktycznie jakiś nie ogarnięty.

nesta 23.08.2010 11:31

Tak na zupelnym offtopie to moglby Basalaj zalozyc krawat przy takiej okazji, tym bardziej, ze dwojka osob obok niego takowe posiada. Moze szczegol, ale kazda cegielka buduje wizerunek klubu.

szczebrzeszcz 23.08.2010 11:34

taka ciekawostka
Stan to jest zdrobnienie od Stanisław(Stanislaus) :-D Staszek znaczy się

http://en.wikipedia.org/wiki/Stan_Valckx

Cfaniak 23.08.2010 11:35

Po ogladnieciu konferecji troszke optymizmu wlal w moje serce, zobaczymy jak to bd boisku , trzymam kciuki ;]

sessegnon 23.08.2010 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 966921)
Tak na zupelnym offtopie to moglby Basalaj zalozyc krawat przy takiej okazji, tym bardziej, ze dwojka osob obok niego takowe posiada. Moze szczegol, ale kazda cegielka buduje wizerunek klubu.

Co do wizerunku klubu to ostatnio Marcelo wypowiedział się na ten temat.W PSV przed i po meczu zawodnicy muszą być w klubowych garniturach.Ale tu jest Polska, tu są dresy:D
Dobra koniec off-topu:P

master777 23.08.2010 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 966918)
Jak ktoś może to poprosiłbym o streszczenie/podsumowanie jednej i drugiej prezentacji.

DS--> chwalił się swoim życiem, mówił o tym że będzie współpracował z trenerem, nie powiedział nic odkrywczego, może tylko po za tym, że przez ostanie pół roku jeździł po świecie i obserwował piłkarzy.

Robert--> Przesympatyczny i urokliwy, zaczął ładnie po polsku, mówił dyplomatycznie, powiedział że na razie rewolucji nie będzie, ale chce wprowadzić swój styl, powiedział ŻE NASI PIŁKARZE SĄ DOBRYMI PIŁKARZAMI BO INACZEJ NIE GRALI BY W TYM KLUBIE (pojechał po całości, co nie?), powiedział też, że do pracy u nas przekonała go nazwa przyszłego pracodawcy (jest bardzo zręcznym dyplomatą). Gadał też z Beenhakereem o polskiej piłce i Wiśle.

JrQ- 23.08.2010 11:43

Mnie martwi jedno, zarowno dyrektor sportowy jak i trener, mówił o specjalistach, ktorych nie beda sie pozbywac, kolejno w 'siatce scautingu' (Edek, Józek, Zdzisek) jak i w sztabie szkoleniowym. Niezłych bajek musial mu Basałaj naopowiadać :]

Mam nadzieję jednak, że obydwaj przyciągną swoich ludzi, bo z naszymi to się nic nie zmieni.

ardianek 23.08.2010 11:44

Jesli nasz nowy dyrektor sportowy ma tez zajmowac sie skautingiem to rozumiem ze szefa skautow juz zatrudniac nie bedziemy? Swoja droga na onecie pisza ze Valksx zastepuje Jarosza..

borys 23.08.2010 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master777 (Post 966932)
DS--> chwalił się swoim życiem, mówił o tym że będzie współpracował z trenerem, nie powiedział nic odkrywczego, może tylko po za tym, że przez ostanie pół roku jeździł po świecie i obserwował piłkarzy.

Robert--> Przesympatyczny i urokliwy, zaczął ładnie po polsku, mówił dyplomatycznie, powiedział że na razie rewolucji nie będzie, ale chce wprowadzić swój styl, powiedział ŻE NASI PIŁKARZE SĄ DOBRYMI PIŁKARZAMI BO INACZEJ NIE GRALI BY W TYM KLUBIE (pojechał po całości, co nie?), powiedział też, że do pracy u nas przekonała go nazwa przyszłego pracodawcy (jest bardzo zręcznym dyplomatą). Gadał też z Beenhakereem o polskiej piłce i Wiśle.

Dzieki. Gadał z Leo hehehe i mimo to przyszedl:rotfl:

mr_kwolf 23.08.2010 11:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 966940)
Dzieki. Gadał z Leo hehehe i mimo to przyszedl:rotfl:

Lepiej, podobno Leoś mu wiele dobrego powiedział o polskiej piłce, i ogólnie do Wisły podchodzi w bardzo pozytywny i optymistyczny sposób :D :rotfl:

Forza 23.08.2010 11:52

Chłodno i na temat: JEST WSPANIALE :-)

Maaskant ma mentalność gwiazdy. To właśnie taki trener który powie Małeckiemu "Co? A kim Ty k***a jesteś?". Idealnie wręcz dla Wisły.

Stanisław Valckx wydaje się byc bardzo kompetenty. Tym bardziej jeżel cokolwiek w PSV w transferach było nie tak to przychodząc do Polski wybrał wspaniale - u nas jest wolna amerykanka. Oj zima będzie ciekawa.

Pan Bogusław Cupiał chyba zaśpiewał ostatnio piosenkę "Alive" zespołu P.O.D. ...
Cytat:

I feel so alive
For the very first time
And I think I can fly

szczebrzeszcz 23.08.2010 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 966936)
Mnie martwi jedno, zarowno dyrektor sportowy jak i trener, mówił o specjalistach, ktorych nie beda sie pozbywac, kolejno w 'siatce scautingu' (Edek, Józek, Zdzisek) jak i w sztabie szkoleniowym. Niezłych bajek musial mu Basałaj naopowiadać :]

moim zdaniem dyplomatycznie dali specjalistom do zrozumienia, że na razie ich nie wy.......ą :-)

bo chyba nikt nie spodziewa się od dyplomaty odpowiedzi:
wypierdalam wszystkich, przychodzą moi
dopiero kilka dni minęło, w ziemie tak na prawdę się przekonamy co i jak

Maćko 23.08.2010 11:54

Dla mnie konferencja na bardzo duży plus. Obawiałem się, jednak trener pokazał obycie, medialność, komunikatywność, ale też zalążki charyzmy. Nie wygląda na "ciepłe kluchy", a tego się bałem.

brylant17 23.08.2010 11:56

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...342b854f90.jpg


kurde on mi kogoś przypomina pomoże ktoś?

master777 23.08.2010 11:57

i z wyglądu trochę do Manciniego podobny:D

A Stan to kojarzy mi się z Romanem Kłosowskim:
http://www.e-teatr.pl/pl/zdjecia/gor...losowski_r.jpg

Maćko 23.08.2010 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 966949)
http://www.wislakrakow.com/www/pictu...342b854f90.jpg


kurde on mi kogoś przypomina pomoże ktoś?

Trochę minę zrobił al'a Marek Wilczek. ;)

Q13SON 23.08.2010 12:00

Wiadomo już czy będzie spotkanie trenera z kibicami lub z ich przedstawicielami?

wiślak1906forever 23.08.2010 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 966949)
http://www.wislakrakow.com/www/pictu...342b854f90.jpg


kurde on mi kogoś przypomina pomoże ktoś?


Nieżyjący już Jerzy Turek z filmu Alternatywy 4 :D

szczepans21 23.08.2010 12:03

ja nie wiem gdzie ja żyję--ludzie opamiętajcie się !!! a co miał powiedzieć o zawodnikach że są nieudacznikami..musi dyplomatycznie bo może nie mieć transferów i będzie Łodzińskimi kończył rundę.. co do Stasia to oprócz podejrzanych transferów w PSV to on sprowadził im ludzi którzy przegrali niesprawiedliwie półfinał ligi mistrzów z milanem.. oni jeszcze nic nie zrobili a wy jedziecie po wszystkich i wszystkim..dajcie im czas->oceniajcie po czynach i realizowaniu naszych celów. bo ja tu czytam i czuje się że na nas spadły plagi egipskie...myślę że po ostatni miesiąc był samymi plagami w wiśle ale porażek
ja czuję że może być ciekawie i interesująco ale trzeba dać czas.. a nie krytykować-> bo jeszcze tydzień temu mieliśmy kulawika który nie potrafił składu wystawić i bez dyrektora sportowego ->tak wyglądał najlepszy klub w Polsce-> więc głowa do góry i czekamy:).

element 23.08.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master777 (Post 966932)
powiedział ŻE NASI PIŁKARZE SĄ DOBRYMI PIŁKARZAMI BO INACZEJ NIE GRALI BY W TYM KLUBIE (pojechał po całości, co nie?)

Fakt, u nas są sami beznadziejni piłkarze i trafili do Wisły przez przypadek.
W innych Polskich klubach są tacy zajebiści piłkarze że Robert nie mógł wyjść z podziwu czytając o nich na googlach
http://www.youtube.com/watch?v=kZaeipRU8aQ

Oldpara 23.08.2010 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 966916)
wie ktos czy B. Basalaj mowi po angielsku/niemiecku?

Na pewno mówi bardzo dobrze po angielsku. Na konferencji nawet sie raz pomylił, i popatrzywszy na Maskaanta zaczął odpowiadać na pytanie polskiego dziennikarza po angielsku, ale szybko się zreflektował :)

master777 23.08.2010 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 966963)
Fakt, u nas są sami beznadziejni piłkarze i trafili do Wisły przez przypadek.
W innych Polskich klubach są tacy zajebiści piłkarze że Robert nie mógł wyjść z podziwu czytając o nich na googlach
http://www.youtube.com/watch?v=kZaeipRU8aQ

Generalizacja, ironia? Lubię od czasu do czasu zastosować te narzędzia, więc spokojnie. Nie zmienia to faktu że grono piłkarzy, którzy przyszli do Wisły nagle straciło gdzieś formę i talent, zaś my, kibice, tylko czasami mogliśmy zobaczyć przebłyski ich niegdzisziejszych umiejętności.

rozarian 23.08.2010 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Forza (Post 966944)
Chłodno i na temat: JEST WSPANIALE :-)

Maaskant ma mentalność gwiazdy. To właśnie taki trener który powie Małeckiemu "Co? A kim Ty k***a jesteś?". Idealnie wręcz dla Wisły.

Kulturalni ludzie tak się nie odzywają,a nasz nowy trener jest chyba taką osobą.Poza tym gadanie z Patryczkiem jego slangiem spowodowałoby,że poczułby się zbyt swojsko.On ma być niepewny swojej pozycji w zespole i pracować na całego.Są inne sposoby na usadzenie notorycznych pyskaczy.Jak to mawiał Kobuszewski:"Silom i godnosciom osobistom"

szczebel 23.08.2010 12:37

I to jest meritum sprawy towarzyszu master777 . Gdyby nasi piłkarze grali z Widzewem przez 90 minut tak jak zagrali przez 45 minut pierwszej połowy to by chłopków pojechali 3:0 i Cikosz nie dostałby czerwonej kartki , ponieważ Wisła grałaby swoją piłkę . Co do kilku piłkarzy pozyskanych w letnim okienku transferowym grają chimerycznie . Moim zdaniem wielu piłkarzy w tym klubie ma papiery na granie , ale najpierw muszą przejść jeden mocny okres przygotowawczy i nadrobić to co Kasperczak z....ł. To przecież widać , w każdym meczu po 50 minut , piłkarze oddychają rękawami i to ma być porządne przygotowanie do sezonu ? Nie, to polska myśl szkoleniowa.

7 kotów 23.08.2010 12:42

Nie wklejac wiecej zdjec z adnotacja: A moze podobny jest do tego ?

Valckx jest podobny do Valckxa. Finito.

kot 23.08.2010 12:44

Jestem pod wrażeniem i jestem dumny, że doczekałem w Wiśle takich decyzji oraz fachowców. Celem mistrzostwo i LM najdalej za dwa lata i co najistotniejsze, to budowa wszelkich struktur klubowych wraz z bazą i akademią piłkarską od podstaw, pod okiem jednych z najlepszych doświadczeń europejskich, za jaką uważam szkołę holenderską.

Trener młody i ambitny, wzbogacony polskim doświadczeniem Leo. Dyrektor sportowy zaś, doświadczony w LM i jej głodny i to on jest dla mnie mózgiem zmian Wisły na europejską oraz gwarantem spełnienia marzeń kolegi trenera oraz Cupiała czyli Wisły.

Od dziś prezes Basałaj jest dla mnie Wielkim prezesem. Będę trzymał kciuki za jego i jego ludzi misję w Wiśle. Od jej powodzenia zależy cholernie dużo w naszej Wisełce. Potrzebny jest czas dla tej misji i ja go temu zespołowi ludzi daje bezwarunkowo. Od dziś jestem na tym forum, strażnikiem tej misji i życzę jej spełnienia się w 1906 %. :-)

SpoXsteR 23.08.2010 12:46

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...a_i_dyrektora/


http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...rektora/39486/http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5633521550.jpg

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...a_i_dyrektora/

palladynTS 23.08.2010 12:48

No i super Panowie wyglądają!Jak dla mnie bardzo trafna decyzja Prezesa Basałaja.http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...ed=0CCsQ9QEwBA

rozan 23.08.2010 12:49

Kot, to masz w mojej osobie sojusznika ;-)

PanPlamka 23.08.2010 12:50

Pomijajac samego trenera i dyrektora sportowego (ktorzy zapowiadaja sie obiecujaco, ale zweryfikuje to sezon), to trzeba przyznac ze mamy w koncu prezesa z prawdziwego zdarzenia. Wilczek czy Czerwinski byli sympatyczni, ale nie zrobili w tym klubie wiele. Basalaj jak na razie dziala intensywnie i trzeba byc z tego zadowolonym.

sandbender 23.08.2010 12:52

A propos prezentacji i konferencji.
Nie mogliby na drugi raz organizatorzy poprosić kamerzystów i fotografów o rozstawienie sprzętu za dziennikarzami. Da się zrobić chyba zoom na tym sprzęcie czy to jakieś chińskie wynalazki kupione na CHT?
Bo teraz to profesjonalnie nie wygląda.

Lysy 23.08.2010 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 967003)
Jestem pod wrażeniem i jestem dumny, że doczekałem w Wiśle takich decyzji oraz fachowców. Celem mistrzostwo i LM najdalej za dwa lata i co najistotniejsze, to budowa wszelkich struktur klubowych wraz z bazą i akademią piłkarską od podstaw, pod okiem jednych z najlepszych doświadczeń europejskich, za jaką uważam szkołę holenderską.

Trener młody i ambitny, wzbogacony polskim doświadczeniem Leo. Dyrektor sportowy zaś, doświadczony w LM i jej głodny i to on jest dla mnie mózgiem zmian Wisły na europejską oraz gwarantem spełnienia marzeń kolegi trenera oraz Cupiała czyli Wisły.

Od dziś prezes Basałaj jest dla mnie Wielkim prezesem. Będę trzymał kciuki za jego i jego ludzi misję w Wiśle. Od jej powodzenia zależy cholernie dużo w naszej Wisełce. Potrzebny jest czas dla tej misji i ja go temu zespołowi ludzi daje bezwarunkowo. Od dziś jestem na tym forum, strażnikiem tej misji i życzę jej spełnienia się w 1906 %. :-)

To wszystko zostało powiedziane na konferencji? Bo niestety nie oglądałem. Jak usłyszałem, że zarówno dyrektor sportowy jak i trener będą holendrami, to pierwsze co mi przyszło do głowy, to właśnie wzorowanie się na Ajaxie i PSV w kwestii infrastruktury i szkolenia młodzieży. Chciałbym, by następną decyzją jaka zapadnie w klubie, był projekt wybudowania kilku boisk treningowych wraz z niezbędnym zapleczem.

szczepans21 23.08.2010 12:58

Kot w 1906% zgadzam się z Tobą :)
czas..czas...i jeszcze raz czas.

Sylwek1906 23.08.2010 13:08

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5633529913.jpg



Nowy trenejro przybrał pozycje niczym Andrzej Lepper :D

snyrting 23.08.2010 13:09

O tym samym pomyslałem, nawet miałem wklejać zdjęcie Andrzeja ;]

Zeby nie było OT:

http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,...Maaskant_.html

wolfy 23.08.2010 13:17

To co mi się bardzo nie podoba to fakt, że sztab będzie nasz, miejscowy. Widać, że wygrała opcja najtańsza.


Dlaczego to taki problem? Zastanówcie się, jak nasza drużyna ostatnio wyglądała fizycznie.
Bahr zostaje.

Nie podoba mi się to.

Kurz 23.08.2010 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 967028)
To co mi się bardzo nie podoba to fakt, ze sztab będzie nasz, miejscowy. Widać, że wygrała opcja najtańsza.


Dlaczego to taki problem? Zastanówcie się, jak nasza drużyna ostatnio wyglądała fizycznie.
Bahr zostaje.

Nie podoba mi się to.

Myślę, ze jeśli dotychczasowi pracownicy klubu nie sprostają wymaganiom, najpóźniej przed kolejnymi przygotowaniami rozstaniemy się z nimi. Nie mam wątpliwości, ze zarówno oni, jak i dotychczasowa kadra zostaną poddani wnikliwej ocenie.

szczebrzeszcz 23.08.2010 13:29

dokładnie, też tak myślę jak Kurz, w parę dni nie można wymienić wszystkiego, tzn w tym konkretnym przypadku gdzie trener jeszcze wczoraj był w Bredzie a dziś w Krakowie

za treningi odpowiada Maaskant więc już jest plus, może w końcu Palijić będzie miał takie jak te w K`lautern( o ktorych wczesniej wspominał) :D



miejmy nadzieję że Leo go nie zbajerował international levelem Łobo
;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl