![]() |
Cytat:
|
Jechałem dzisiaj koło budowy stadionu Craxy. Muszę powiedzieć że prace u nich również idą pełną parą i zaczyna to powoli stadion przypominać. Wielkość trybun oczywiście niższa niż u nas ale cieszy, że w Krakowie będą w końcu dwa stadiony średniej klasy europejskiej, których nikt się wstydzić nie będzie musiał.
|
QBAS napisał:
Cytat:
|
Bez przesady. Stadion Cracovii to fajny projekt. Trybuny nie będą za wysokie, ale nie wiele niższe niż nasze pierwsze piętro na C i A/B a do tego bliżej murawy i pod większym kątem, więc widok będzie tam prawdopodobnie lepszy niż na Wiśle.
Trochę obiektywizmu. |
Obiektywnie twierdząc to coraz mniej mi się ten ich stadion podoba. Wizualizacje zrobiły piorunujące wrażenie (na mnie), a im więcej tego stadionu stoi tym mniej mi się podoba. Malutkie trybunki i jedna kolosalna, jak Flip i Flap, strasznie groteskowo. Dodatkowo narożnik przy ulicy Focha, usytuowany z tyłu stadionu (tam chyba chcą wcisnąć sektor dla przyjezdnych, moim zdaniem katartofa. Dziwne zadaszenie, żadna wizualizacja nie pokazuję tamtej strony. Brak jakiegokolwiek systemu odśnieżania na dachu. Lista minusów też jest długa...
|
Oldpara napisał:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Poza tym wypowiedź wyżej dokładnie opisuje listę. To taki składak z różnych wysokości. Pierwsze wrazenie na wizualizacjach było OK bo dużo ludzi lubi małe kameralne stadioniki, ale to będzie właśnie stadionik, a nie stadion. |
W Polsce trochę stadionów powstaje fajnie, ale w większości nadal nie są budowane profesionalnie. Weźmy pod lupę nowy stadion narodowy w Warszawie. Budowa podzielona jest na 12 sekcji każda ma podwykonawcę, którym z natury jest jakieś konsorcium w skład którego wchodzi kilka firm. Reasumując stadion buduje 100 firm a żadna chyba nie wie co do niej właściwie należy jest chaos. Pracownicy nie dostawają kasy "Kto postawi stadiony na Euro! Budowa po Polsku!"
Na szczęście niektóre firmy pracują profesionalnie np. wykonawca stadionu w Poznaniu, zawalił termin, potrafił przeprosić i zrekompensować straty, rozdawając bilety na mecze Budowa stadionu w Polsce wygląda jak budowa basenu u mnie w mieście kosztował tyle ile porządne 3 baseny i a terminami się nie wywiązywali |
Cytat:
http://drwal.blox.pl/html/ Tutaj fajna strona również o tym temacie. http://www.kkslech.com/budowastadion...9budowa/18.JPG Ja wiem że to nie jest okienko ale jak takie coś można projektować :) a później wykonać?! |
To jest 4 trybuna i ile się nie mylę, a więc to coś, co już wybudowano i ma dach. Tam jest więcej takich kwiatków, ważne jednak, żeby reszta stadionu dała radę. Póki co mimo wszystko jestem dobrej myśli. Szkoda tylko że we Wronkach jesteśmy udupieni do wiosny.
A kratownica dziś już wreszcie wysoko :) |
Patrząc na te wszystkie uchybienia na stadionie w Poznaniu, Krakowie i zapewne jeszcze na innych obiektach to na prawdę zastanawiam się czy u Nas nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności? Czy w Polsce lekką ręką można wydać olbrzymią gotówkę na rzeczy, które w cywilizowanym kraju nie miałyby miejsca?
|
Ja zastanawiam się, jak projektanci stadionów u Was i u nas mogli dostać tyle milionów złotych. W głowie mi się nie mieści, jak ci mierni architekci bezprzetagrowo się ustawili.
Póki co, najlepszy i dość oryginalny projekt ma Cracovia. Bo zrobiono konkurs architektoniczny, w dodatku międzynarodowy i wybierający mieli jaja, żeby nie wybrać czegoś obrzydliwie nijakiego. 1400 ton stali w powietrzu: http://img18.imageshack.us/img18/610...tualny1024.jpg |
A co za wieża tam stoi, widziałem też coś podobnego na narodowym? To na stałe?
|
o ile się orientuję, to takich "wież" jest cztery, są to (parami) podpórki pod dwie kratownice, druga taka sama jak ta na zdjęciu, jakaś różnica między ciężarem obydwu jest, nie za duża.
Między tymi dwoma olbrzymimi łukami zostaną dołożone dwie mniejsze, wzdłuż boiska. Do tych 4 kratownic będzie dociągana od tyłu trybun membrana , to będzie dach. Zupełnie inaczej niż u nas, w Lubinie, Gdańsku czy Warszawie. |
Aha dzięki ... ale coś dziwnego widzę na tym zdjęciu :P Przecież na wizualizacjach długie trybuny też miały być trzypiętrowe, żeby pasowały do tej za bramką, o tu widać: http://www.poznan.pl/mim/public/gale...12,18813,18814 Ciekawe jak teraz to połączą.
|
Nie chciałbym siedzieć pod tą kratownicą :)
|
|
Dach będzie zasuwany?
Jeśli nie to po cholere, te kraty nad murawa? |
Ma być zasuwany (dlatego tak dziwnie ten prostokąt na środku zostawiony)
http://stadiony.net/projects/stadion...a_poznan05.jpg edit Ale co by nie mówić taki rodzaj projektowania i budowy stadionu, jak w Poznaniu zaowocuje czymś co może być rozpoznawalne za granicą(jeśli się nie zawali). |
Dach nie będzie zasuwany! Nie wypowiadajcie się jeśli nie wiecie. Pierwotnie miał być zasuwany, dlatego zastosowali taką konstrukcję dachu. Z zamykania dachu zrezygnowali a konstrukcja pozostała. Tak czy janaczej taka kratownica która w sumie będzie ważyła z 3.500 t. to porażka. Dodam jeszcze, że obecnie mają w dachu być jakieś okienka ponoć (sic!). Będzie jak w szklarni :D
|
Tragedia z tymi budowami stadionow. Jak nie krzywe to za drogie.
|
Nawet by to w Poznaniu elegancko wygladało gdyby tylko było spójne... A tak to ta juz zadaszona trybuna psuje efekt.
|
Jak to nie zasuwany? Na tej wizualizacji (już po zmianie projektu bo widać że dwa piętra) jest tam taki kawałeczek ruchomy :) Ale jak nie będzie takiej opcji to po ch..u, mogli i z całej tej konstrukcji zrezygnować i normalny dach zrobić.
|
Cytat:
a tymczasem u naszych najlbliższych rywali wrósł fajny stadionik, w tak zwanym międzyczasie :) http://www.bytovia.pl/moduly.php?part=galeria&nr=1772 http://www.bytovia.pl/moduly.php?part=galeria&nr=1771 tutaj Arka: http://stadiony.net/project.php?p=178 Kurnik jakich wiele, chociaż moim zdaniem brzydszy zarówno od Kielc czy Lubina. Pomijając "jeb... śledzi" uważam że spokojnie mogliby mieć 20, 25 tysięcy miejsc na stadionie, mają ku temu potencjał zarówno sportowy jak i ludzki. |
Mam takie pytanko
Gdzie na nowych stdionach w Poznaniu w Warszawie maja byc sektory dla gosci?? I o jakiej pojemnosci?? |
Oj tego to nie wie nikt, kiedyś było w planach, że cała II będzie dla gości ale dobudowali piętro i plan się "rozwiązał", co do pojemności to min. 5% musi być czyli 2,2K, możliwe że będzie z tej samej strony co był ze względu na dojście do sektorów, w tej chwili to jest jeden wielki chaos :)
|
http://img401.imageshack.us/img401/4...de9ca185f4.jpg
lub tak: http://img225.imageshack.us/img225/4...de9ca185f4.jpg Na czerwono klatka, na niebiesko bufory. |
A skąd wiesz, że to miejsce? Nie ma być z drugiej strony?(tzn w rogu między dawną Żyletą a sektorem gości)
|
Osobiscie tez sadzilem ze klatka bedzie miedzy "starą" Żyletą a sektroem gości, jednak napisalem maila do KP z pytaniem gdzie bedzie sie znajdowal sektor gosci, a po paru dniach odpisal mi jakis ziomek ze wlasnie w tym rogu. Bazuje na tym co mi napisal w mailu, jak bedzie nie wiem, ale jezeli taka mi dal odpowiedz to sadze ze raczej mijac sie z prawdą nie mijal... choc znajac ich moze być roznie.
A takie zdjecia znalazłem na SSC, gdzie tez mowią ze tam wlasnie bedzie sie znajdować klatka. |
To jest pokopane. Buduja stadion a pozniej tworza klatke dla gości i robia bufory.Jakby nie dalo sie oddzielic wszytskich np.siatka od dachu po ziemie , ktora zabezbieczy przed lataniem przedmiotów. Zrozumialbym pasy boforowe na np.20 lrzeslek w bok, i ale wylaczac cale sektory to jakis idotyzm.
|
Cytat:
|
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3...czarownic.html
Stadion Śląski.Polecam wizualizacje. Podoba mi sie ten projekt chopc stadion raczej nie jest typowo piłkarski to jednak na niego bym się wybrał. Derby Śląska byłyby niezapomnianym widowiskiem. |
interesuje mnie tylko po co pakować setki milionów w ten stadion skoro i tak będzie tylko stał i niszczał, bo ile imprez rocznie tam się odbędzie, a koszty utrzymania nie będą małe
|
Przyda się stadion lekkoatletyczny, może jakiś duży mityng zorganizują (lub mistrzostwa), a i Ruch przecież może parę meczy tu rozegrać. Kilka derbów, do tego z Wisłą, Lechem, czy Legią napewno przyjdzie ponad 20 tyś ludzi.
|
wow dalej oddalone boisko niż u nas
|
Niech se buduja, oby nie za moje pieniadze.
|
Śląski powinien właśnie iść w kierunku lekkiej atletyki, bo Bydgoszcz (20 tysięcy ?) to trochę za mało. Do tego duże koncerty, bo jest dobry dojazd.
Po Euro zostanie przełamana pewna granica "niemożności". Będą szanse na inne wielkie imprezy. MŚ w lekkiej atletyce to jest właśnie to. W sytuacji, gdy będzie Narodowy w Warszawie reprezentacja powinna grać właśnie tam. Szczególnie mecze eliminacyjne. Nie po to budujemy piłkarski obiekt w stolicy za 1,5 mln złotych, na którym nawet nie zagra żadny klub - by Narodowy stał pusty. Nie rozumiem tylko - czy Śląski będzie całkowicie zadaszony? Bo to wynika z artykułu w GW. Myślałem, że dach będzie tylko nad trybunami... |
MŚ, czy też Platynowej Ligi (bo chyba tak to się teraz nazywa) w lekkoatletyce Chorzów jeszcze nie powącha przez długie lata. Tam jest bardzo hermetyczne środowisko, żeby się do niego dostać trzeba na prawdę wiele wysiłku, wiele organizacji mniejszych imprez oraz co najważniejsze musi być atmosfera dla lekkoatletyki. Może ME jakieś im się uda zorganizować, choć to też mało pewne.
Narodowy będzie kosztował 1,5 ale nie miliona tylko miliarda |
Sektor gości na Lechu ma być na drugiej trybunie. Jaką część jej zajmie to nie wiem, ale raczej niewielką. Druga trybuna to ta 3-piętrowa konstrukcja. Natomiast nasz sektor kibiców ponoć będzie na IV-ce.
aerofoto-kaczmarczyk.comstadion nabiera kształtów :-) http://img21.imageshack.us/img21/168...onmiejski3.jpg http://img21.imageshack.us/img21/297...onmiejski6.jpg |
mam nadzieję, że w poznaniu zdajecie sobie sprawę, że ten stadion wygląda na dzień dzisiejszy komicznie? :> trybuny za bramkami zą na oko 2 razy szersze niż te wzdłuż lini ;)
(wiem, że to pewien fragment budowy, ale zachwycanie się "jaki mamy zajebisty stadion" w tej chwili jest u was grubo niepoprawne, mam tu na myśli główcie wasze forum, i temat na ssc) |
Coś słabo te fora czytasz, bowiem na nich większość ludzi jest bardzo zawiedziona sposobem, w jaki budowany jest stadion Lecha. Kiedy to doczekam czasu, kiedy Wiślaka będzie stać na promil obiektywizmu? I jeszcze zaprzestanie durnego klepania 'bo u was na forum piszą'.
Szczególnie, gdy większość pisze cos zgoła innego. Poza tym radość z postępów budowy nijak ma się do oceny samego stadionu. Tylko ten fakt trzeba chcieć zauważyć. edit: co do szerokości trybun, obejrzyj sobie projekt wykonawczy stadionu dostępny w internecie, to zrobaczysz jak bardzo Twoja perspektywa 'na oko' jest 'na oko' kolego. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl