Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

killzone 01.08.2009 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez el Nuero (Post 772315)

PS. Ktoś z naszych napisał o drużynie poznańskiej LOKOMOTIV WRONKI. Oryginalne :-) Zobaczymy, jak im wyjdzie pierwszy mecz ligowy.

Ty ale wez mnie nie obrazaj, wypraszam sobie, zadnym z Waszych nie jestem :D :D

Wazne zeby jutro wygrac z Lubinem. ale z tym roznie moze byc, bo z tego co czytalem po meczu z Broendby, zadnej poprawy w grze nie widac... czyli bedzie taki sam piach jak w ostatnim sezonie.

Pan Jotka 01.08.2009 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 772301)
ło ****a
co Franek to Franek. Szkoda że nie mieliśmy takiego gościa w meczach z Levadią...

Co Franek to Franek...Takie gole to oznaka zawodostwa.I tego zycze np.Piotrkowi Ćwielongowi ;-)

Wojtas 01.08.2009 22:41

Ha ha ,tylko czekac jak na kazdym stadionie będa spiewac I Liga,I Liga Cracovia

PO tym co dzis ujawnilo weszlo to naprawde juz niewiem jak nazwac to co sie dzieje w tym kraju.

0 22 01.08.2009 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 772065)
Jeśli to, co napisało weszło jest prawdą, to faktycznie zmienia postać rzeczy. W.

A skad pewnosc, ze to CAŁY wniosek licencyjny Cracovii, a nie załącznik do wniosku? :>


Strasznie łatwo niektórymi manipulować....

Gordian 01.08.2009 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 772356)
Co Franek to Franek...Takie gole to oznaka zawodostwa.I tego zycze np.Piotrkowi Ćwielongowi ;-)

Przegiąłeś bagietę trochę :P tak ułożonej nogi jak Franek to nawet Brożek nie ma i już miał nie będzie. Od 1998 roku Wisła miała jedynie dwóch napastników z perfekcyjnym wykańczaniem akcji. Jednym z nich był Żuraw drugim natomiast Franek. Zaryzykuje stwierdzenie, że Frankowski jest technicznie najlepszym napastnikiem ligi. Do pięt mu nie dorastają wszystkie Lewandowskie, Regnifa, Czinjamy i inne Ivanowskie. Taki Piotrek Ćwielong wydaje się sympatycznym w porządku gościem, ale ma już 23 lata (jeśli się nie mylę) i jeśli jego talent nagle nie wystrzeli to napastnika z niego nie będzie. Ja go widzę w pomocy, ma niezłe podania, robi duzo szumu, stara się i walczy.

Ktoś tu się śmiał z ataku Jagielloni, nie umieszczając go w pierwszej piątce. Grosicki nie jest typowym napastnikiem, raczej bocznym pomocnikiem. Nie zmienia to faktu, że będąc w Wiśle byłby wyżej notowany niż Ćwielong, Łobodziński, może nawet Małecki. Franek to "król pola karnego". Żeby strzelał musi dostawać podania. W Jadze nie ma dobrego rozgrywającego, więc tych podań jest niewiele. Moim zdaniem atak Grosicki-Frankowski spokojnie plasuje się na 4 miejscu. Pierwsza trójka znajoma (Brożek-Boguski, Czinjama-Mięciel, Lewandowski-Regnifo). Bełchatów i Polonia tak na dobrą sprawę mają po jednym dobrym napastniku (Nowak i Ivanowski).

Jaga po podpisaniu Franka i Grosika zmieniła się z słabeusza w mocnego średniaka, co dobitnie ukazuje wkład tej dwójki w styl Jagi.


Co do Cracovii to są jaja. Jeśli rzeczywiście wyglądały ich starania o licencję tak jak to weszło przedstawiło to Cracovia powinna zlecieć z ligi razem z ŁKS-em.

PS. Sorry za spolszczenie nazwiska napastnika Legii ale jakoś nie mogę spamiętać jak to się pisze.

Kocur 02.08.2009 00:01

http://www.slaskwroclaw.pl/663921.dhtml

Cytat:

Ryszard Tarasiewicz (trener, Śląsk Wrocław): Nie wiem czy Cracovia powinna być…. stop ( śmiech). Przede wszystkim wielkie pochwały dla chłopców za żelazną konsekwencję i realizowanie założeń taktycznych, za wspaniały doping dla kibiców. Tak jak mówiłem tydzień temu, dysponujemy dużą mocą i siłą, brakuje nam trochę dynamiki i szybkości, ale wkrótce to nadrobimy. Chcieliśmy rozpocząć sezon od zwycięstwa, w dodatku graliśmy u siebie, i się nam to udało.

Rysiek mistrz ! :rotfl:

WILU TS 02.08.2009 00:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 772359)
A skad pewnosc, ze to CAŁY wniosek licencyjny Cracovii, a nie załącznik do wniosku? :>


Strasznie łatwo niektórymi manipulować....

A Ty co taki obrońca ? :>

Gwiaździsty 02.08.2009 09:01

Po decyzji pseudoministra sportu o kontroli w PZPN, który zresztą odrazu zapowiedział o jej nie wpuszczeniu do siedziby i udostępnieniu wniosków licencyjnych do wglądu wcale się nie zdziwie, jak taka promesa zostanie w ciągu kilku dni sfabrykowana, z datą wstecz. Papier wszystko przyjmie.

AS82 02.08.2009 09:09

Nie jestem prawnikiem ,ale wiem ,że istnieje taka reguła w Prawie,ze w niektórych sytuacjach nie nalezy slepo stosowac przepisów prawnych ,bo sa rozne sytuacje ,które z punktu widzenia moralnego można osadzic inaczej niz prawnie. PZPN gdyby wlasnie działal w zgodzie z ta reguła i duchem sportu, to poszedł by ŁKSowi na reke,ktory dostarczył wymagane dokumenty ,co prawda nie w terminie, ale dostarczyl. A odpowiedz PZPNu jest" Nie bo ku*wa nie i już ! " Zła wola pod adresem Łodzi i wszelkie ułatwienia dla Cracovii

dawidex44 02.08.2009 09:16

Ależ pięknie ta tabela wygląda... 1.Wisła&Śląsk 3.Lechia

Jeszcze żey nasi pucharowicze coś stracili, a szanse na to są, bo...w tej kolejce nie było żadnego remisu:D

Znaczy się Polonia gra na wyjeździe z beniaminkiem, więc łatwo nie będzie.
Lech gra w Gliwicach, a tam też nie jest łatwo, ale..Kasprzik zmienł klub:(Ale ja mam nadzieję, że Kurczaki coś tam grają.
No i Legia u siebie z Zagłębiem. Legia gra kiepsko. Gdyby do poziomu piłkarzy z pola dostosował się Mucha, to...o 3 punkty dla Lubina byłbym spokojny:) Jednak tak nie jest i Legia może, ale nie musi wygrać.

0 22 02.08.2009 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 772380)
A Ty co taki obrońca ? :>

Troche rozpaczliwe pytanie :)

Rzadko kiedy wiekszosc ma racje.

rafalek 02.08.2009 11:28

Jak do tej pory mecze wygrywali tylko gospodarze. Chciałbym , aby ta seria była zachowana w pierwszym dzisiejszym meczu, poźniej się odwróciła i wygrali goście, a na końcu, sprawiedliiwie, zeby był remis:D

Jednak poważnie rzecz biorąc, to nie widzę Piasta dziś w meczu z Lechem. Po takiej wygranej w LE będą na pewno podbudowani zwycięstwem. No chyba, że uwierzą, że Piast się przed nimi położy, to wtedy może być różnie. Co do meczu Legii, to bardzo możliwa jest strata punktów przez nich. Tylko tak na prawde nie wiemy na co stać teraz Zagłębie Lubin. Ten mecz może być bardzo ciekawy.
Mecz w Kielcach od razu jest skazany na remis..jestem o tym święcie przekonany.

CZEKO 02.08.2009 11:49

Witam!Czy ktoś mi może wytłumaczyć czemu kibice z Sosnowca nie są wpuszczani na mecze Wisły?

dawidex44 02.08.2009 12:05

Ktoś nazwał Cracovię "Swiniopasami", ale....to nie jest dobra nazwa. Mogę zapewnić, że żaden świniopas nie zrobiłby tak jak żydy.

A Lech ma przegrać i basta:)

kot 02.08.2009 16:08

Jeśli już bez skrupułów postanowiono wykończyć piłkę w tak wielkim mieście jak Łódź, to dlaczego w Ekstraklasie nie gra Podbeskidzie, przynajmniej w barażach, jeśli już gra Korona. Cracovia tak jak Górnik, bezwzględnie i zasłużenie powinna grać w 1 lidze. To co zrobiono z Cracovią, podważa wszystkie nadzieje na normalność w przyszłości i zaświadcza o tym, że korupcja była, jest i będzie nadal. Korupcja nie dziwi mnie w PZPN-ie ale najbardziej rozwala mnie Rusko z Ekstraklasy, który wylicza 50 milionów inwestycji Filippiaka i dlatego uważa on pośrednio, że to Cracovia musi grać w Ekstraklasie a nie inne biedaki, choć prawnie im się to należało ( no bo miliony jakiś anonimowych niemców w Górniku są nieważne).

Nie dość, że Pasiaste koruptory przyniosły Krakowowi wstyd, to jeszcze w Sosnowcu ich drewniane wycinaki i pługi, będą orały Wiśle murawę. To już wiadomo, dlaczego Sosnowiec zażądał od nich wymiany murawy po sezonie. Czy oni już bez tej Wisły naprawdę nie potrafią żyć ?

Liczę na to, że nie tylko Wisła w tym roku, pokaże im na boisku, gdzie jest ich miejsce. Mam nadzieję, że nie tylko kibice na wszystkich stadionach polskich ( poza ich zgodami), będą im to przypominać, ale ich piłkarze także się będą z nimi solidaryzować i podobnie jak Wisła, wyjątkowo w tym roku, postarają się pokazać swoją wyższość od 1-szo ligowego przeciwnika, grającego w Ekstraklasie niezasłużenie aby sprawiedliwości stało się zadość. Na sędziów nie liczę, że będą karać czerwienią, największych brutali ubiegłego sezonu, ani nie liczę też na ujemne punkty po podobno zgłoszonym już wniosku prokuratury Wrocławskiej. Pewnie piłkarze nadal będą wycinać innych bezkarnie a Komisja Ligii, za ewentualnie udowodnioną korupcje, przyłoży im najwyżej 100 zł kary i 1 punkt ujemny.

CZEKO 02.08.2009 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 772474)
Wpuszczani są nawet kibice z Australii, wystarczy mieć po prostu bilet.

Prawda że proste?

No bardzo proste.Tylko jeśli kibic mieszkający w Sosnowcu chce wejść na mecz Wisły musiałby najpierw jechać do Krakowa tam zapisać się na wyjazd,kupić bilet i z kibicami jechać do Sosnowca.:-/No brawo bardzo proste.

FredzIo 02.08.2009 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CZEKO (Post 772568)
No bardzo proste.Tylko jeśli kibic mieszkający w Sosnowcu chce wejść na mecz Wisły musiałby najpierw jechać do Krakowa tam zapisać się na wyjazd,kupić bilet i z kibicami jechać do Sosnowca.:-/No brawo bardzo proste.

Nie, wystarczy, że dogada się z jakimś kibicem, który kupi mu bilet i odda go na miejscu...

airborne4009 02.08.2009 16:44

Ogladam mecz Amici z Piastem i musze stwierdzic,ze Kowalski niezle sie prezentuje w starciu z kuchenkami.

MatMario 02.08.2009 16:51

Amica w tym 4-4-2 to tak średnio się prezentuje. Dużo miejsca zostawiają a atak to wrzutka i tyle. Szkoda że Piast taki słabiutki ale się rozkręcają powoli.

FredzIo 02.08.2009 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez airborne4009 (Post 772580)
Ogladam mecz Amici z Piastem i musze stwierdzic,ze Kowalski niezle sie prezentuje w starciu z kuchenkami.

W sumie mecz wyrównany. Teraz gniecie Piast. Ten drugi komentator mnie zabija. "Stilic, Rengifo, Lewandowski, czy Peszko to artyści którzy jedną akcją mogą przesądzić o losach meczu", albo "Bardziej przyminało mi to kopnięcie w futbolu amerykańskim, niż w futbolu piłkarskim".

WioReXXX 02.08.2009 16:56

I tak czuję, że Lech to jakoś wymęczy.

Jeżeli Piast chce wyciągnąć korzystny wynik (a takim na pewno będzie remis) to powinien dalej skupiać się tylko i wyłącznie na obronie, liczyć tylko na kontry.

el Nuero 02.08.2009 17:09

Wiecie, ja najbardziej ucieszyłbym się, gdyby nasz Kowalski wkopał gola poznańskiemu Lokomotivowi. Może to uspokoiłoby nieco ich górnolotne napinki. Powinni pamiętać, że nie każdy mecz wygrywa się 6:1. Czasem i ze słabszą drużyną zdarza się przegrać. W zeszłym roku, Barcelona po awansie do LM, "umoczyła" 0:1 na starcie ligi ze słabą Numancią. Powtórka z niespodzianką w wykonaniu Piasta bardzo mile widziana.

tofik 02.08.2009 17:17

Ależ meczycho w Gliwicach :rotfl::lol: Kur* takiego stojanowa to ja nie widziałem w żadnej lidze. Wczorajszy mecz z Ruchem to normalnie Premiership przy tym.

Cholera Lech walnął farfocla :lol: Pewnie się coś ruszy teraz.

marcinugorek 02.08.2009 17:17

Lech prowadzi 1:0 po bramce Peszki

Proud 02.08.2009 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 772599)
Ależ meczycho w Gliwicach :rotfl::lol: Kur* takiego stojanowa to ja nie widziałem w żadnej lidze. Wczorajszy mecz z Ruchem to normalnie Premiership przy tym.

Cholera Lech walnął farfocla :lol: Pewnie się coś ruszy teraz.

ale wygrywają...słabo grają, ale pkt zdobędą.

Tobi1906 02.08.2009 17:26

I juz 2-0 kontroluja mecz takze bedzie tu dzisiaj bez niespodzianki

WioReXXX 02.08.2009 17:26

To tym bardziej pachnie sensacją w meczu Legia- Zagłębie :)

el Nuero 02.08.2009 17:27

*** Renifer na 0:2, asysta Peszki. Szkoda Piasta, pyry chyba trochę przyspieszają.

Shizuke 02.08.2009 17:29

Zapomnieliscie jak graly druzyny Zielinskiego ? Padaka ale zawsze cos gdzies wpadalo :lol:

tofik 02.08.2009 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 772604)
ale wygrywają...słabo grają, ale pkt zdobędą.

Źal grają. Słaba liga.

Gwiaździsty 02.08.2009 17:33

Piast nie gra nic, nawet im się biegać nie chce. Zero walki, najgorszy zespół I kolejki.

jabadabaryba 02.08.2009 17:36

Jeszcze dwa, jeszcze dwa ! w drugiej po;owie co akcja to gol, w porównaniu do pierwszej polowy to mecz jak marzenie.

_ukoL 02.08.2009 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Shizuke (Post 772608)
Zapomnieliscie jak graly druzyny Zielinskiego ? Padaka ale zawsze cos gdzies wpadalo :lol:

No ale najważniejsze czyli punkty zdobywają więc nie ma się do czego przyczepić. W piłce najważniejsze są zwycięstwa w jakim stylu to już mniej ważne.

FredzIo 02.08.2009 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 772624)
No ale najważniejsze czyli punkty zdobywają więc nie ma się do czego przyczepić. W piłce najważniejsze są zwycięstwa w jakim stylu to już mniej ważne.

Powiedz to tym, którzy co mecz napierdalają na Skorże, że Wisła wygrywa bez stylu. Chociaz druzyna wali dwie bramy i kontroluje mecz.

Eustachy 02.08.2009 18:06

Co by nie mowic o Lechu, maja to czego nie ma Wisla - SKUTECZNOSC.
Dwa ostatnie mecze i 9 goli. Czy ktos sobie wyobraza, zeby Wisla strzelila 9 goli w 2 meczach ? Bo ja nie.

AS82 02.08.2009 18:09

Benhakker ma jednak racje ,z pustego to Salomon nie naleje.Zastanawiam sie za co ci pilkarze biora pieniadze i to 3 razy wieksze niz np. pilkarze Levadii. Na miejscu wlasciciela Piasta po dzisiejszym meczu wycofal bym wszystkie pieniadze i spie*dolil z tej smiesznej ligi

pirat.z.karaibow 02.08.2009 18:47

Fajną piłkę gra Zagłębie.

AS82 02.08.2009 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 772629)
Jacy Wy potraficie być często zabawni.

Na miejscu właściciela Piasta poczekałbym na werdykt do końca sezonu
I jak przystało na inteligentnego faceta tak też właśnie zrobi.


@ zapomniałeś dodać że po wpadce z Lewatywą Wisła - klub z 103-letnią historią powinna być rozwiązana.

Na miejscu wlasciciela Wisly ,gdy daje pare baniek na klub, to dalbym drugie tyle ,zeby w historycznej szansie na LM nie posiadac skladu z 3 zdrowymi obroncami

Na miejscu wlasciciela Piasta to bym szukal porozumienia z wlascicielami innych Slaskich klubow i polaczyl sily i zamaist sponsorowac 5 slabych klubow zrobic 1 porzadny

Z Zaglebia to wrazenie robi jedynie Sretenovic ktory oprocz MArcelo i Arboledy bedzie zapewne najlepszym stoperem ligi

Bramka samobojcza..masakra

Tylko_Wisła! 02.08.2009 18:53

I 1:0 takie bramki to tylko w polskiej lidze.:lol:

marcinugorek 02.08.2009 18:56

PO 30 minutach meczu poziom tego spotkanie jest na (0-10) 1 moja ocena masakra nuda jak nic bramki nie widziałem bo poszedłem się napic ale widze że Zagłębie miało teraz dwa słupki i może byc ciekawie..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl