Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

pan_premier 27.10.2008 07:54

takie mnie naszło spostrzeżenie po wczorajszym meczu:

Cracovia mogłaby od dłuższego czasu tez mówić, ze protestuja bo:wiekszości ich dopingu stanowi czsam anty, bija się miedzy sobą, większośc meczu mruczą lub nie śpiewają

Takze jakoś protest kibiców Legii, nie jest wielką nowoscią w swietle tego co zaprezentowali wczoraj, że już nie wspomnę jak wiejsko wygląda 'protest' w którym brak dopingu polega na lzeniu rywala i sedziego i właściciela przy absolutnym zakazie zaśpiewania czegos pozytywnego :lol:
No naprawde wybijacie takim zachowaniem ajtiajowi wszystkie argumenty z rąk :D



ps kalash ty dalej nie rozumiesz co ja napisałem,trudno nie zalezy mi na byciu 'oświecajacym'. Kończąc watek,nigdy nie interesowałem sie zyciorysem Waltera, myślałem, ze dowiem sie czegos konkretnego, jednak wszystko skończyło sie na twoim idiotycznym i dziecinnym pouczaniu, które idealnie pokazuje, że twoja wizja swiata zakłóca ci odbior tego co zostało napisane,nie mój problem

Kocur 27.10.2008 09:50

http://www.krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/914649.html

Cytat:

Akcja propagandowa "Wykopmy czerwonych ze stadionów", przeprowadzana przez kibiców o skrajnie prawicowych poglądach spotkała się w Krakowie z murem niechęci. Jej inicjatorem jest grupa o nazwie GNLS Propaganda, która zachęca fanów futbolu w całej Polsce do kupowania specjalnych flag za kilkaset złotych i wywieszania ich podczas meczów.

kohprzem'68 27.10.2008 11:04

Widać antydoping górą na Łazienkowskiej ale miedzy krytą a zyletka nie porozumieli sie co do kwesti iti jak pokazał wczorajszy mecz .

Coglin 27.10.2008 12:01

no wlasnie, mam pytanko do kogos z Legii - dosc ostre gwizdy lecialy z krytej na "iti spie....aj", czyzby jakies zalamanie protestu?

kreseq 27.10.2008 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 620140)
no wlasnie, mam pytanko do kogos z Legii - dosc ostre gwizdy lecialy z krytej na "iti spie....aj", czyzby jakies zalamanie protestu?

Z gwizdami to dziwna sprawa. Sporo gwizdow lecialo owszem z krytej w chwili gdy Wisla byla przy pilce. Potem dosc duzo gwizdow w czasie wrzucania na ITI i tutaj sprawe mozna bardzo latwo wyjasnic - Ogromna grupa osob ktora byla na meczu chyba pierwszy raz w zyciu. Sam spotkalem sie kilkanascie razy z sytuacja gdy jakis kibic szukal swojego sektora po drugiej stronie stadionu.
Byl to mecz, na ktorym bylo bardzo wiele osob ktore otrzymaly bilety. Koledzy,pracownicy,znajomi itp itd. Logiczne ze nie jechali po ITI, ale juz gwizdac to jak najbardziej.
Dowodem na to jest tez fakt ze gdy byly wjazdy na Wisle to caly stadion potrafil robic to na dwie strony, ale gdy byly na ITI to juz nie, dziwne prawda?
Masa nieogarnietych ludzi ktorzy wrzucali i klaskali z byle powodu.Szkoda ze bylo ich tak duzo. Skad sie wzieli? Nie mam pojecia...
Ogolnie mecz pod wzgledem kibicowania oceniam jako porazke. Za duzo wrzut na ITI i na Wisle, mozna bylo to zrobic inteligentniej.
Z drugiej strony nie byliscie dluzni i swoje tez zrobiliscie. Dobrze slyszalem ze cos tam ktos podpalal ? Jedni mowia ze jakis znicz, inni ze szalik, jeszcze inni ze to bylo jakas flaga.
Stalem za daleko zeby to dobrze widziec.

Protest zaczyna wychodzic nam bokiem...

grzechu1991 27.10.2008 14:14

Po oglądnieciu tego meczu doszedłem do takich wniosków:
Wydaje mi się, że Walter niestety postawi na swoim, nawet kosztem najbardziej fanatycznych kibicow Legii. Mająca prawie 2mln ludzi Warszawa (mogę się mylić co do liczby) to miasto, w którym znajdzie się załóżmy te 20 tys kibiców jakich zyczyc sobie Walter. Niestety widać na Łazienkowskiej nowych ludzi, których itiowska propaganda wytresowała jak psy. Kibice- żli, Walter- Bóg.

Rafal-SWL 27.10.2008 14:59

a ja chcialbym tu pochwalic tych kibicow - http://pl.youtube.com/watch?v=UazM0Y...eature=related

druzynie kompletnie nie idzie, ale na trybunach wiara byla i jest!

gromaders 27.10.2008 15:15

mnie to już śmieszy ogólnie rzecz biorąc, bo jak miło się wczoraj słuchało dopingu z Łazienkowskiej, dno, cały mecz albo wrzuty na iti albo na Wisłę, tak jak ktoś wcześniej napisał, anty doping zwyciężył :)

SpoXsteR 27.10.2008 15:23

pełne poparcie dla protestu kibiców Legii!

walczyć z takimi jak Walter bo tacy chcą zniszczyć scenę kibicowską w Polsce!


nie dajcie się ugiąć, nie wyciągajcie pierwsi ręki... do końca!

skttrbrain 27.10.2008 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rafal-SWL (Post 620177)
a ja chcialbym tu pochwalic tych kibicow - http://pl.youtube.com/watch?v=UazM0Y...eature=related

druzynie kompletnie nie idzie, ale na trybunach wiara byla i jest!

Super.
Szczególnie, że właśnie zamknęli im stadion. A klubowi poważnie utrudnili drogę do gry w ekstraklasie w najbliższej przyszłości.
Ja bym im pomnik wybudował, Ty będziesz im znicze palił, bo kilku pałkarze zawinęli.

ToTylkoJa 27.10.2008 15:34

eee no było za dużo anty dopingu, ale myślicie, że Wisła była święta w tym meczu?


ogólnie to spodziewałem się po kibicach Wisły o wiele więcej (w kwestii ilości i dopingu). Może i to będzie brutalne, ale byliście jedną z najsłabszych ekip (które się liczą na scenie kibicowskiej-nie mylić z Odrami, Piastami itp)) na Ł3 od bardzo długiego czasu

SpoXsteR 27.10.2008 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 620206)
ale byliście jedną z najsłabszych ekip


bo hool'sy nie zadziałały.

pan_premier 27.10.2008 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 620197)
pełne poparcie dla protestu kibiców Legii!

walczyć z takimi jak Walter bo tacy chcą zniszczyć scenę kibicowską w Polsce!


nie dajcie się ugiąć, nie wyciągajcie pierwsi ręki... do końca!

brak słów:(

Legia wojne z ITI przegrywa juz dośc poważnie, a wczoraj przegrali potężna bitwę na oczach całej polski i jak szybko nie wymyśla skutecznego planu to będzie po nich.

Dlaczego?
ano ITI przebiegle zaproponowało rozejm(pytanie czemu kibice nie umieją być przebiegli)
z jasnych względów odrzucony, bo to były typowe obiecanki, ale jednak ruch był

Kibice ładnie odmówili, nie tracąc nic na tej odmowie.
przed meczem SKLW wygłosiło chęć rozmów od dzisiaj, co oznacza nie ustępujemy, ale jesteśmi gotowi do rozmów- ęka, której tak boi sie SpoXster była.

no i na meczu kibice strzelili tą ręką ITi w pysk. Ja bym dzisiaj z nimi do rozmów nie siadał.
Ale to nie koniec.
Dużą częsc meczu kibice Legii poświęcili nam(nie wnikajac "kto zaczął", ja wszedłem w 15 min i po kilku minutach pierwsza bluzgała Legia, co było wcześneij- nie wiem), ITI, Małkowi oraz PZPN.

piękna prezentacja tuż przed rozmowami...
Jeśli tak wygląda rozsądna walka o swoje(która ma przynieść coś dobrego) to lepiej bedzie jak 'kibole' ;) znikną z Legii już dzis, bo i tak Walter sobie z wami poradzi, a takimi akcjami(chcemy rozmawiać- prezentujemy poziom dopingu KSC) strzelacie samobója wszystkim kibicom w Polsce


Ogólnie Legię mam daleko i płakał nad ich losem nie będę, niemniej zdaję sobie sprawę co bedzie sie działo jak polegną w mediach i dlatego mnie to w****ia Jeśli będziecie sie zachowywać jak gnojki to pogrążycie nie tylko siebie ale i pogorszycie sytuacje innych kibiców w tym kraju pamiętajcie z kim walczycie,i że tak naprawde na te wojne skierowane sa oczy całej Polski

Jak dodamy to tego lanie sie po pysku między soba na krytej, to sytuacja wygląda na b marną. Ja wiem, ze na tkai mecz przychodzą i małysze, ale to, a także że bluzgi z obydwu stron będa powinno byc rozważone rpzed meczem pod kątem konfliktu. Poszliście wczoraj na żywioł i ITI jest o dwie długości przed wami.

Estovic 27.10.2008 15:51

Wczorajszy doping na Łazienkowskiej można porównać tylko z dopingiem pejsów. Różnica jest tylko taka, że Pasy 90% dopingu poświęcają na bluzgi na trenera i Wisłę, a Legia na właściciela i Wisłę.

ToTylkoJa 27.10.2008 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Estovic (Post 620219)
Wczorajszy doping na Łazienkowskiej można porównać tylko z dopingiem pejsów. Różnica jest tylko taka, że Pasy 90% dopingu poświęcają na bluzgi na trenera i Wisłę, a Legia na właściciela i Wisłę.

no i raz się Legii zdarzyło pośpiewać trochę więcej anty. Wisła też miała takie wpadki, chociażby na finale PP, gdzie ciągle śpiewała pieśni pochwalne na cześć Legii. Było za dużo anty i to Ci powie bardzo dużo osób z Legii. Wejdź na forum a zobaczysz, że większość jest zażenowana tym, co było. I ja też

-S- 27.10.2008 17:22

Po raz n-ty na tym forum komentowany jest protest Legii. A prawda jest taka, że my Wiślacy nie byliśmy w takiej sytuacji jak Legioniści. Nie mamy żadnych doświadczeń w walce z "okupantem", więc komentarze są zbędne.

Co to ilości bluzgów podczas meczu. Do przewidzenia. Jak tam, wiem że gdyby nie było protestu to doping stałby na najwyższym poziomie, bo tak bywało na większości meczach z nami.

Ogryzek 27.10.2008 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -S- (Post 620253)
Po raz n-ty na tym forum komentowany jest protest Legii. A prawda jest taka, że my Wiślacy nie byliśmy w takiej sytuacji jak Legioniści. Nie mamy żadnych doświadczeń w walce z "okupantem", więc komentarze są zbędne.

Co to ilości bluzgów podczas meczu. Do przewidzenia. Jak tam, wiem że gdyby nie było protestu to doping stałby na najwyższym poziomie, bo tak bywało na większości meczach z nami.

Rozumiem że tym "okupantem" według Ciebie to Wisła i dlatego trzeba było jej poświęcić dużo czasu:)

Po tej wiosce i żenadzie lub jak to nazwałeś "walce" z okupantem jeszcze chce ci się pisać coś pozytywnego o tych gościach co sobie samobója strzelają? Współczuję.

ToTylkoJa 27.10.2008 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 620303)
Rozumiem że tym "okupantem" według Ciebie to Wisła i dlatego trzeba było jej poświęcić dużo czasu:)

Po tej wiosce i żenadzie lub jak to nazwałeś "walce" z okupantem jeszcze chce ci się pisać coś pozytywnego o tych gościach co sobie samobója strzelają? Współczuję.

a co złego zrobiła Wam Legia, że jechaliście po niej podczas fianłu PP? Rozumiem, trochę bluzgów, trochę pozdrowień. Ale wtedy też przeszliście samych siebie z tym ciągłym chwaleniem Legii. Nie jesteśmy idealni, zdarzył się nam klops, było za dużo anty. Ale u nas na forum 90% osób jest złych, że było tego aż tyle. No i Wisła nie pozostawała obojętna. Tyle, że tego dnia jakoś słabo byliście słyszalni, dlatego może w tv tego słychać nie było. Niech się wypowiedzą osoby, które były na wyjeździe. Więc czym różnimy się od Was? Pamiętasz może jak przyjechaliście z Lechią na mecz Legia Lechia? Co wtedy się działo?

Ogryzek 27.10.2008 20:08

ToTylkoJa

Proponuję przeczytać tekst pan_premiera powyżej - ze zrozumieniem

PS
Pozdrowienia były są i będą ale ten mecz w otwartej TV był szansą dla kibiców Legii żeby nie tylko inni kibice wiedzieli o co wam chodzi. I co usłyszał przeciętny widz w TV - poza ITI spierdalaj oraz bluzgów na Wisłę? Jaki ma obraz walczących kibiców Legii - podpowiem ci - jako ostatniego buractwa z "Koziej Wólki" co to tylko umie przeklinać i obrażać innych - strzał we własną stopę....

Aaaa i Cracovie przebiliście tak z 2 razy w obrażaniu Wisły, a to wielki wyczyn:D

ToTylkoJa 27.10.2008 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 620325)
ToTylkoJa

Proponuję przeczytać tekst pan_premiera powyżej - ze zrozumieniem

PS
Pozdrowienia były są i będą ale ten mecz w otwartej TV był szansą dla kibiców Legii żeby nie tylko inni kibice wiedzieli o co wam chodzi. I co usłyszał przeciętny widz w TV - poza ITI spierdalaj oraz bluzgów na Wisłę? Jaki ma obraz walczących kibiców Legii - podpowiem ci - jako ostatniego buractwa z "Koziej Wólki" co to tylko umie przeklinać i obrażać innych - strzał we własną stopę....

Aaaa i Cracovie przebiliście tak z 2 razy w obrażaniu Wisły, a to wielki wyczyn:D

to w takim wypadku, Wy też przebiliście Cracovię w bluzganiu w tym meczu. Naprawdę sądziśz, że Wy siedzieliście grzecznie?

Co do Twojego 'PS'. Otóż to, że właśnie zdaję sobie sprawę z tego, że 'decyzyjni' popełnili błąd. I nie tylko ja tak sądzę, poczytaj sobie forum Legii.

Ja odniosłem się tylko do tego, że Wisła niczym nie różniła się od Legii w ilości bluzgów.


Pablo84 jedno pytanie. Byłeś na tym meczu? Poza tym jacy bezkonkurencyjni? Widać o finale PP szybko zapomniałeś

Pablo84 27.10.2008 20:18

Prosze Cie. Jeśli chodzi o ilość bluzgów, to Wy w stosunku do nas jesteście bezkonkurencyjni.To samo świadczy frekwencja u Was.Średnia widzów na meczu wynosi 3000 tyś, a nagle na Wisłę pojawiło się 10.Jeśli chodzi o naszych kibiców, jak widać nawet Wy nie wzbudzacie szczególnych emocji.Co tu dużo mówić, kibice Wisły są wygodni i nie chce im się zapieprzać do Warszawy na mecz z zawsze groźną Legią a np na bliski, lecz słaby Górnik jest duża grupa chętnych.

To samo jeśli chodzi o blugi.
Ktoś się dziwił, czemu Wisła nie spiewała "ITI spierdalaj'.Rok temu u Was Wisła zaspiewała a 30 sek pózniej zrewanżowaliście się Gts`em. Nie ma to jak dobra współpraca :D

orzeu 27.10.2008 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 620223)
no i raz się Legii zdarzyło pośpiewać trochę więcej anty. Wisła też miała takie wpadki, chociażby na finale PP, gdzie ciągle śpiewała pieśni pochwalne na cześć Legii. B

Nie wnikam w reszte tej wymiany zdan ale to skomentuje. Byles?
Przypuszczam ze nie bardzo bo piszesz bzdury.

jaro1985r 27.10.2008 20:49

To co na Legii jest sektor dla gości i widoczność to szacunek dla nas że tam wogóle jeździmy. kiedy będziemy mogli obejrzeć mecz z sektora dla gości takiego jaki jest u nas?

Bati_NS_TSW 27.10.2008 20:55

Gdzie na finale PP było więcej bluzgów z naszej strony niż z waszej ?
Po wiadomej akcji, jeszcze sie dziwisz?

simone 27.10.2008 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 620145)
Protest zaczyna wychodzić nam bokiem...

Własnym oczom nie wierzę... A ja myślałem, że Ty z tych co na nonstopie będą walić głową w ścianę (bezapelacyjnie i do samego końca, mojego albo jej...), miłe rozczarowanie :>

PoloniaDumaStolicy 27.10.2008 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 620223)
no i raz się Legii zdarzyło pośpiewać trochę więcej anty. Wisła też miała takie wpadki, chociażby na finale PP, gdzie ciągle śpiewała pieśni pochwalne na cześć Legii. Było za dużo anty i to Ci powie bardzo dużo osób z Legii. Wejdź na forum a zobaczysz, że większość jest zażenowana tym, co było. I ja też

Na derbach prawie przez cały mecz śpiewaliście piosenki anty na Polonię. Więc nie pisz, że po raz peirwszy :)

hunter 28.10.2008 00:58

Na Legii konflikt przybiera chyba nową formę (na pewno nie lepszą), bo w niedzielę na stadionie naprawdę kupa ludzi gwizdała, gdy rozlegało się "ITI spier*alaj". Mało tego, po jednej z takich sytuacji doszło nawet do spięcia pomiędzy kilkoma osobami na krytej.

W dobrym kierunku, czyli pozbycia się ITI to raczej nie zmierza...

MatMario 28.10.2008 02:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 620200)
Super.
Szczególnie, że właśnie zamknęli im stadion. A klubowi poważnie utrudnili drogę do gry w ekstraklasie w najbliższej przyszłości.
Ja bym im pomnik wybudował, Ty będziesz im znicze palił, bo kilku pałkarze zawinęli.

A Ja wybudowałbym pomnik kibicą potrafiącym wygwizdać swoją drużynę po zremisowanym meczu...

PS. Nie chodzi mi oczywiście o pomnik kibica Realu lub Barcelony.

dostuffca 28.10.2008 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sport.pl
- Mecz Legii z Wisłą z trybuny honorowej oglądał podejrzany Janusz W. To klubowi chluby nie przynosi.

- Pan W. ma na tę trybunę karnet, nie został skazany, więc nie mamy prawa mu go odebrać. Ja w jego sytuacji na stadionie bym się nie pokazywał. Ale to kwestia smaku.

http://www.sport.pl/sport/1,65025,58...__zylety_.html

Kasa misiu kasa jest idiotą i łapownikiem, ale czy ogólnie rzecz biorąc klub ma prawo odebrać karnet osobie skazanej (dajmy na to na zawias, zakaz wykonywania funkcji publicznych i grzywnę, a więc nie skazanej na karę więzienia)?

Eustachy 28.10.2008 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 620516)
http://www.sport.pl/sport/1,65025,58...__zylety_.html

Kasa misiu kasa jest idiotą i łapownikiem, ale czy ogólnie rzecz biorąc klub ma prawo odebrać karnet osobie skazanej (dajmy na to na zawias, zakaz wykonywania funkcji publicznych i grzywnę, a więc nie skazanej na karę więzienia)?

Chcialbym zeby mial takie prawo, a nawet obowiazek. Mam tu na mysli osoby, ktorym udowodniono czynna badz bierna korupcje w sporcie. Taki dodatkowy rodzaj reperkusji dla wszystkich zakalcow - wyobcowanie ze stadionow.

skttrbrain 28.10.2008 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 620454)
A Ja wybudowałbym pomnik kibicą potrafiącym wygwizdać swoją drużynę po zremisowanym meczu...

PS. Nie chodzi mi oczywiście o pomnik kibica Realu lub Barcelony.

Ja o jednym, Ty o drugim, ciekawa dyskusja.

Nigdzie nie napisałem, że pochwalam gwizdanie, z drugiej strony, kiedy na meczu jest 20k ludzi, można założyć, że te parę tysięcy więcej niż średnia zachowa się jak bydło. Dodając do tego przeświadczenie większości, że Lech naprawdę ma skład na wynik lepszy, niż 5 zwycięstw w 10 meczach, to trudno się nie zdenerwować. Szkoda że tak jest, ale tak jest.

studio 29.10.2008 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 620454)
A Ja wybudowałbym pomnik kibicą potrafiącym wygwizdać swoją drużynę po zremisowanym meczu...

PS. Nie chodzi mi oczywiście o pomnik kibica Realu lub Barcelony.


Ja bym wybudował pomnik "ku chwale ortografii"


@hunter, mógłbym się założyć, że te gwizdy to były od pracowników z Wiertniczej, gdzie bankowo hurtem dostali kilkadziesiąt darmowych wejściówek. Czemu takich gwizdów już nie będzie na wyjazdach czy innych mniej ważnych meczach Legii? Bo Walterowi właśnie zależało na TYM meczu, a te "gwizdacze" na innych meczach już się nie pojawią.

South 03.11.2008 15:19

wie ktoś ile Cracovii w Białymstoku ? bo nigdzie się doszukać nie mogę

Kwaki 03.11.2008 15:37

W Bialymstoku jest chyba sektor gosci zamkniety. Lechii tydzien temu nie wpuscili, wiec pewnie Cracovii wczoraj tez.

spidey 04.11.2008 09:58

Z dedykacją dla tych którzy nadal nie rozumieją przeciwko czemu protestujemy...
Prezes Legii Warszawa w wywiadzie:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Polska The Times
Pytanie: Bez szalikowców może nie być atmosfery na trybunach.
Leszek Miklas : Nie podchodźmy do tego w ten sposób, że na stadionie albo będą szalikowcy, albo będzie pustka. Dla piłkarzy i większości kibiców ważne jest nie tylko to, czy jest zorganizowany doping. Dla nich liczą się też oklaski po dobrej akcji, czy doping na trybunach jest kulturalny. A jeśli do tego od czasu do czasu pojawi się okrzyk "Legia, Legia", to też stadion będzie funkcjonował i żył, tak jak dzieje się to w Anglii czy Hiszpanii.

całość: http://www.legialive.pl/news/28141_L...iemozliwa.html

Chyba ten człowiek ma mgliste pojęcie o byciu kibicem. Drętwy kutafon.

GemHZR 05.11.2008 12:49

Ktoś chce taką czapeczkę Śląska: http://sklep.legia.com/sklep/images/...9ad118d0bb.jpg ? :D

South 05.11.2008 14:25

jeśli mowa o Legii...

Cytat:

Na dzień zaduszny przypadł wyjazd do Warszawy na mecz z Legią. Zapewne ten świąteczny termin, jak również nieciekawa sytuacja na Legii związana z nieakceptowanym właścicielem spowodowały, że mecz ten nie cieszył się wśród kibiców Lechii należytym zainteresowaniem.
Na ten mecz Stowarzyszenie „Lwy Północy” zorganizowało pierwszy w tym sezonie pociąg specjalny. Początkowo sprzedaż biletów na pociąg szła całkiem nieźle, ale po jakimś czasie okazało się, że na pewno Lechiści nie wykorzystają całej puli 681 biletów przyznanych przez klub z Warszawy. Ostatecznie ruszamy w kierunku Stolicy czterema nabitymi wagonami dalekobieżnymi.
Przy wejściu na stadion okazuje się, że problemy z ochroną na stadionie przy Łazienkowskiej to nie są bajki – ochroniarze z firmy „Zubrzycki” ok. 60 uczestnikom wyjazdu odmówili wpuszczenia na stadion z powodu nietrzeźwości. Należy przy tym przyznać, że pomimo ostrzeżeń, by nie pić na umór w pierwszą stronę znowu kilkadziesiąt osób przyjechało na mecz pijanych. Jednakże w zatrzymanej grupie znaczną część stanowiły osoby zupełnie trzeźwe, którym alkomat wykazywał niezmiennie 0,0- ochroniarze powoływali się w takich przypadkach na… Regulamin ITI.
Okazało się, że alkomaty były zupełnie niesprawne i dopiero na stanowcze żądanie kibiców zostały sprowadzone kolejne urządzenia, które również okazały się wadliwe. Dopiero trzecia dostawa alkomatów dała prawidłowe rezultaty. Fanom, których zakwalifikowano w wyniku błędnych pomiarów jako „pijanych” lub „pachnących alkoholem” zabierano bilety wstępu na mecz i pomimo wielu nalegań nie chciano ich zwrócić. Szef ochrony odmówił też okazania odpowiednich dokumentów urzędowych potwierdzających legalizację alkomatów.
Ostatecznie po długich pertraktacjach z ochroną przedstawicieli „Lwów Północy” i interwencji dyrektora naszego klubu udało się wpuścić zatrzymaną grupę i tylko kilkunastu naprawdę pijanych musiało pozostać w „sektorze leśnym”.
Przy wejściu czekała na nas jeszcze inna niespodzianka, ze strony delegata PZPN osławionego swoimi absurdalnymi decyzjami imć Tomaszewskiego. Ten człowiek stwierdził, że na stadionie nie mogą się znaleźć flagi „Bastion Polskiej Prawicy” i jeszcze inna z motywem antykomunistycznym oraz flaga… Pomezanii Malbork „Kałdowo”. Delegat stwierdził, że nie ma takiego klubu jak Pomezania, a nawet jeżeli jest, to nie ma takiego herbu jak na fladze. Dopiero, kiedy została mu pokazana w internecie oficjalna strona Pomezanii to flagę udało się wnieść na stadion. Co do obu flag antykomunistycznych, to delegat oświadczył, że czasy się zmieniły i teraz takich flag nie można wieszać… Tym samym pokazał, że w istocie cenzura ma się dobrze, a nadal są ludzie, którym przeszkadza orzeł w koronie naszego godła państwowego.
Ostatecznie na sektorze gości zameldowało się ok. 400 osób, w tym licznie reprezentowana grupa Czarnych Słupsk i delegacje fanklubów m.in. z Malborka, Mławy, Starogardu, Tczewa, Kościerzyny, Dzierzgonia i Lęborka. Na sektor weszli także pojedynczy przedstawiciele zgód z Wrocławia i Krakowa.
Na płocie zawisły flagi: „Szyk i Elegancja”, „Malborscy Lechiści”, „Czarni Słupsk” i „Mława” oraz wspomniana wcześniej Pomezanii.
Doping na meczu po obu stronach był mierny, my szczególnie w pierwszej połowie trochę krzyczymy, m.in. „ITI spier…”, „Precz z komuną” co wywołało oklaski na Żylecie, ale nie zabrakło także wzajemnych wyzwisk i dopingu „anty”. Generalnie atmosfera przy Łazienkowskiej jest cały czas naznaczona konfliktem na trybunach, ale coraz głośniejszy jest głos łamistrajków spod znaku ITI.
Wyjazd, o dziwo okazał się, pomimo wyjątkowo słabej postawy piłkarzy, ciekawy i można tylko ubolewać, że na mecz nie pojechała większa grupa Lechistów. Na pewno jednak ci, którzy nie pojechali mają czego żałować.

7 kotów 05.11.2008 14:37

Ten Tomaszewski to syn pani z okienka pocztowego w filmie Mis.
"Nie ma takiego miasta jak Londyn"

orzeu 10.11.2008 12:24

Fajnie ze w ostatniej kolejce kibice Lecha w koncu przyznali sie ze sa banda Januszy pod plaszczykiem niezlej ekipy.
Tak bylo lat temu 15, tak jest i dzis!

;)

South 10.11.2008 12:43

http://www.lechpoznan.com/foto/167_img/14176.jpg

a to pewnie z jajem miało być


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl