![]() |
Cytat:
|
Nie wiem co musiałoby się stać aby łysy podyktował karnego. Za dwa faule ewidentne wapno się należało.
Poza tym moja teraz został potwierdzona. Guardiola to szczyl nie trener. Latał kołó ławki,nerwy mu puszczały. Fuksem awansowali. |
podobnie jak kolega Kubryc kibicuję Wiśle ale od dziecka mam w sercu także Barce , nie widzę w tym nic dziwnego, na meczach z Barcą mialem swoje święto ale zwycięstwa życzyłem Wiselce,co do For FuN to nie chce mi się dyskutować , 2 m z boku na pelnej szybkości to jest kasacja Anelki, proste , jak Eto dostal w łokieć czego akurat nie widać , bo dostał w ramię , to każdy sędzia Ci powie że reka nastrzelona , nie bylo zamiaru itd, poogladaj C+ kontrowersje to sie dowiesz , z Malouda sędzia nie reagował bo przepisy jasno mówią że napastnik w trakcie faulu może się urwać , jak sie nie uda to wracamy do początku faulu, poczytaj , poogladaj troche meczy , wtedy oceniaj
|
Cytat:
|
Cytat:
Koncze dyskusje z dyletantami futbolowymi :), bo zaczyna sie robic tragikomicznie. |
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym naprawdę dajcie spokój z krzykami, że przekręcono Chelsea, w pierwszym meczu półfinałowym sędzia skrzywdził Barcelonę i jakoś wielkiego płaczu nie zauważyłem. A gdyby nie te błędy sprzed tygodnia, to mogłoby być 2-0 w pierwszym meczu i na dodatek Chelsea grałaby bez Ballacka, przez co wczorajszy mecz wyglądałby kompletnie inaczej. Najbardziej szkoda, że dwumecz został wypaczony przez sędziów, ale tak będzie do momentu, w którym FIFA nie zdecyduje się na powtórki (a nie zdecyduje się, bo przekrętów nie mogłoby być). Szkoda zawodników, bo i w jednym i drugim meczu byli krzywdzeni przez pana z gwizdkiem. Nie żal mi natomiast Hiddinka, który być może poczuł choć namiastkę tego, co czuły drużyny grające z Koreą na mundialu w 2002. To był wałek, który do dzisiaj nie został przebity. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Marszałek tak, Pep to szczyl a nie trener. Za to Hiddink to genialny taktyk, który wiedząc, że mają awans, mają przewagę w polu 11 na 10, daje się spychać do obrony i to u siebie. Miał Barcę podaną na tacy i to spieprzył.
Co do karnego z pierwszej połowy, o którym wspominasz. Zauważ, gdzie oni zaczeli się szarpać. Początek faulu był ewidentnie przed polem karnym, a w takich sytuacjach sędziowie wracają do miejsca, w którym się rozpoczął. Ach i to zdjęcie jest bardzo sugestywne- http://www.as.com/futbol/fotogaleria...asdasftb_2/Zes widać na nim, że nie tylko Alves pracował łapkami. A Hiddink powinien sie lepiej przymknąć i nie gadać głupot w stylu ''najgorsze sędziowanie jakie widział''. Amnezja go dopadła, że zapomniał już co sędziowie wyprawiali dla Korei Południowej, którą prowadził? I to nie w jednym meczu, a praktycznie przez cały turniej. |
Cytat:
|
Cytat:
Hmmm moja złość i irytacja więc dla twojej wiadomości 100 razy bardziej lubię Barcelone od Chelsea co nie zmienia faktu że kibicom FCB zostaje tylko jedno wytłumaczenie... "Jak oni pięknie grają: Co nie miało miejsca w tym meczu I jeszcze jedno nie obrażając nikogo tłumaczenia fanów Barcy to jeden wielki bełkot, opierają się na tym że coś tam w pierwszym meczu a piszemy o tym a nie innym do tego chyba wam się zapomniało jak płakaliście jak Chelsea grała w Barcelonie że brzydko itd a teraz odwracacie kota ogonem a pisząc coś o antyfutbolu to chyba wam się tygodnie pomyliły bo o wczorajszym meczu to na waszym miejscu bym nie rozmawiał z nikim chyba że chcecie przyznać rację że Barcelona była słabsza... |
Na tym zdjeciu wyzej widac wyraznie, jak Malouda probuje sie uwolnic z tego zapasniczego chwytu w wykonaniu Alvesa. Nie istnieje tez takie traktowanie przepisu o przywileju, jakie zastosowal(jesli zastosowal bo nie widzialem calej tej sytuacji, a jesli nie zastosowal to tym bardziej karny) sedzia. Puscil gre, czyli po nastepnym faulu nie wraca sie do poprzedniego, zwlaszcza jesli kolejny mial miejsce w polu karnym.
|
wyraźnie widać...interpretujesz to zdjęcie na wersję, która Tobie odpowiada. Ja tam widzę natomiast, że obaj sie łapią. Powiedziałbym nawet, że to zawodnik Chelsea bardziej, bo Dani lewą rękę ma wyprostowaną i ona nie trzyma Maludy.Daj to zdjęcie osobie, która nie widziała meczu i nie wie o co chodzi, zobaczymy czy też będzie wyraźnie widziała, że piłkarz Chelsea próbuje się wyrwać
Ale nie chodzi o żadne zastosowanie przywileju, to była ciągle ta sama akcja i faul. Oni obaj już się trzymali wcześniej, jak biegli. A, że sędziowie wracają do miejsca zapoczątkowania faulu, opisał to na jednej ze stron użytkownik, który jest sędzią piłkarskim. Cytat:
|
Dlatego lepiej obejrzec powtorke. Malouda biegnie, a w polu karnym Alves go obejmuje, dopiero potem francuz reaguje(co jest normalne) - rzut karny. Podawalem linki, mozna sobie obejrzec te sporne sytuacje z kilku kamer. Albo stosuje sie przywilej, albo gwizdze sie odrazu...nie ma czegos takiego, ze sedzia puszcza gre(nie pokazujac przywileju), a potem sobie wraca do miejsca ktore mu sie podoba. Po drugie - najpierw jest kontakt, potem bieg i dopiero potem nastepny kontakt(faul), wiec nie bylo tak jak mowisz. Zgodzilbym sie gdyby caly czas sie trzymali, ale Alves najpierw fauluje(przed polem karnym), Malouda go wyprzedza, a w polu karnym Alves znowu fauluje.
|
Słabsza, nie słabsza. Ważne, że awansowali. Tylko to się liczy i tylko takie rzeczy ludzie pamiętają.
Zresztą każdemu finaliście LM można zarzucić, że w drodze do finału w jakimś meczu miał sporo szczęścia. |
Tutaj taka mała komplikacja na temat wczorajszego "meczu":
http://i41.tinypic.com/2ztlu9e.jpg Edit : Aro oczywiście ze kompilacja(literówka ;P), chociaż "komplikacja" też do tego meczu jak najbardziej pasuje, bo raczej życia to Chelsea nie ułatwiło :P |
Jeśli już to kompilacja ^^
Zdjęcie nr 2 - panowie szarpali się we dwójkę. Jeśli sędzia gwizdał faul gracza Barcy to powinien być karny, ale tak naprawdę można było spokojnie puścić grę. Zdjęcie nr 3 - jest szarpnięcie, ale zawodnik Chelsea dopiero chwilę później upadł. Kartka żółta byłaby adekwatna. Zdjęcie nr 4 - Wpierw było wejście w piłkę. Zdjęcie nr 5 - ewidentny karny Zdjęcie nr 6 - i gdzie tu jest ręka? Piłka trafia go pod pachę. ^^ tofik - w przypadku Manchesteru o szczęściu mówić raczej nie można... ostatnia porażka w LM 2 lata temu, więc... no właśnie. :-) w każdym z dwumeczów byli wyraźnie lepsi od rywali. |
Cytat:
|
A mnie się zawsze wydawało, że jak piłka uderza między odcinkiem łokieć - ramię, to ręki się nie gwiżdże... poza tym tu ewidentnie widać, że piłka tak czy siak trafiłaby w jego ciało, a ręka czy raczej ramię jest jego przedłużeniem.
|
Cytat:
|
Tak to jest, jak sie oglada zdjecia, zamiast obejrzec mecz, a potem powtorki w zwolnionym tempie. Pilka odchodzi od ciala Eto(a na zdjeciu sprawia wrazenie, ze leci w kierunku lewego boku) i trafia go w lokiec. Sa linki na youtube, gdzie idealnie to widac. Dziennikarze z ASa sie nie popisali, bo wystarczylo przesunac powtorke o pare klatek.
|
Niestety błędy w sędziowaniu się zdarzają i nie wiem jak mocno byśmy chcieli to zawsze będą. Teraz ofiarą padła Chelsea. Co do meczu to wynik to 0,01% prawdy boiskowej. Składna końcowa akcja Barcy i w efekcie bramka - to wszystko. Naprawdę "Niebiescy" zasługiwali na rewanż z "Diabłami"...
|
Cytat:
Dla Ciebie karny, dla człowieka który lata po boisku i zna przepisy-karnego nie ma. Więc dlaczego to Twoja wersja ma być ta jedna i prawdziwa? Znasz się na przepisach, że piszesz albo się od razu gwiżdze albo nie itp? A ten sędzia raczej musi się znać, więc sorry, ale jego opinia jest bardziej miarodajna od Twojej. To tak jak w temacie o WTC. Niech o zawaleniu się wież napisze zwykły użytkownik, a niech się wypowie ktoś, kto jest np konstruktorem. Komu bardziej zaufasz? Szkoda tylko, że każdy się tak rozpisuje i płacze nad błędami wobec Chelsea. O błędach na niekorzyść Barcy(a takowe były i to też rażące) w dwumeczu kibice broniący Chelsea nawet nie wspominają. |
No i po co te rozkminianie czy byl karny czy nie. Kto by nie zagral w tym finale to i tak przegra z United :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
tak, Barca już przed pierwszym gwizdkiem niech przegrywa 0-3
wróci Henry, wraca Puyol. Toure, Eto i Iniesta pójdą na swoje pozycje i gra będzie wyglądała zupełnie inaczej przypomnę tylko, jak mocarne ManU rozgromiło Barcelonę w tamtym sezonie, gdy ta była w kryzysie. Niech wygra lepszy. Liczę, że będzie to Barca. Mecz będzie na neutralnym terenie. Jak wiadomo oba zespoły są bardzo silne u siebie. Tu zadecyduje dyspozycja dnia. |
ManUtd powinien nalegac na przeniesienie finalu na boisko rywala.
Final odbedzie sie 1 dzien po okraglej rocznicy 10 lat finalu z Bayernem na Camp Nou. |
Ja powiem tak: Kibicuję MU, ale bynajmniej, nie uważam, że ten mecz bedzie rozstrzygniety w taki sposób jak napisał Killzone. Barcelona w tym sezonie jest bardzo silna, i wygrać z nią będzie niezwykle ciężko. Dużym osłabieniem będzie absencja chyba 3( jeśli sie myle poprawiajcie:) ) podstawowych obrońców Barcy. Licze na piękny mecz, i pojedynek Messi vs Ronaldo, który powraca do wysokiej formy.
|
Cytat:
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html - tu dla kibicow Barcelony, ktorzy od przedwczoraj mowili o pomylce sedziego(wbrew powtorkom). Abidal ma jaja, ze sie przyznaje i chwala mu za to. Kompromitacja dla slepo zakochanych w Barcie. Nie ma to jak obiektywnym okiem spojrzec na sytuacje i powiedziec: a nie mowilem :). |
Wg mnie Liga Mistrzów jest dużo mniej ciekawa od Pucharu UEFA, piłkarsko i kibicowsko! W UEFA co roku walczą inne drużyny, pada więcej bramek, jest duża różnorodność, a w LM wkółko te same 4 angielskie kluby + Barcelona, które mają turystów zamiast kibiców ;). Mam nadzieje, że nie powtórzy się zwycięzca sprzed roku i wygra Barca, dobrze, że przynajmniej finał jest inny.
Co do czterech karnych dla Chelsea, jeden po zagraniu ręką Pique się należał, ewnwetualnie jeszcze ten przy narożniku pola karnego... ale dobrze się stało jak się stało. Emocje spore i bardzo się cieszyłem, że Chelsea nie awansowała. |
|
Liga Mistrzów dalej w nSport, ale jest też dobra informacja ;] Polsat wygrał pakiet do pokazywania dwóch meczów w tygodniu u pasmie otwartym czyli dodajać do tego naprawde dobrych komentatorów w Polsacie, w sumie jest bardzo dobrze :)
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,66..._Mistrzow.html |
Cytat:
|
Dla ITI i dla Polsatu te rozgrywki byly niczym byc lub nie byc na antenie ogólnopolskiej. Gdyby Canal pli wygrał to wykonczyli by konkurencje. Co do TVP---porażka na całej linii. Nie pokazuja juz NIC. Bo 4ery mecze na sezon polskiej ligii to chyba zenada. Mam nadzieje, ze nie uslyszymy znowu , ze sami jestesmy sobie winni bo nie placimy abonamentu w sporej liczbie <lol>
|
No cóż, na razie trzeba czekać jak to będzie z tym Pucharem UEFA, pewnie Canal+ do UEFA startować nie będzie, więc walka będzie się toczyć TVP, Polsat, ITI. Osobiście kibicuje polsatowi(dlatego że mam Polsat Sport :P), ale ITI też zniosę, byle by nie TVP ...
|
LM w wykonaniu N-ki to katastrofa, szkoda ze praw nie wygral C+ bo to jedyna stacja w Polsce ktora robi transmisje na najwyzszym poziomie, no ale coz stalo sie, przynajmniej tyle dobrze ze Polsat pusci 2 mecze i skroty, reszty trzeba bedzie szukac na streamach bo na N sie po prostu nie da ogladac, a jak slysze tego pozal sie Boze speca Wojtka Jagode to powaznie rozwazam przelaczenie sie na M jak Milosc... :D
|
Zapraszam do dyskusji nt. finału :-)
Visca el Barca |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl