Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

dj_ibutti 09.09.2008 23:38

Marku - wyłącz tego FM'a...

pan Dudi 10.09.2008 00:35

Na miejscu Bednarza zacząłbym się rozglądać za nowym defensywnym pomocnikiem. Ze zdrowiem Sobola jak widać jest już raczej krucho (przecież kiedyś ten gość był nie do zdarcia), Cantoro też się starzeje, Varga ciągle połamany, Barreto raczej nie jest zadowolony, że ma u nas grać, więc wszystkie znaki na niebie i ziemii mówią, że jednak powinno się na tą pozycję ściągnąć jakiegoś grajka. Niby jest zainteresowanie jakimś typkiem z tego Fluminense, ale ja wolałbym Polaka, poza tym- nie wiadomo jak skończy się sprawa z Marcelo i nie jest powiedziane, że w przypadku tego drugiego nie będzie podobnego zamieszania+ to co mówił sam Bednarz- wyjście na jaw naszego zainteresowania tym grajkiem nie pomoże sprawie jego sprowadzenia. Chciałbym zobaczyć w Wiśle Dancha, bo ten chłopak może być w przyszłości naprawdę solidnym piłkarzem.

iiYama 10.09.2008 04:40

Dlatego zapewne Bednarz interesuje/interesował się Romeu który jest DM.

eye63 10.09.2008 10:26

Nie no umówmy się, nas interesują piłkarze darmowi, a wiele takich prezentów jak Marcelo, na przyjście którego musiało się złożyć pomyślnie w cholerę czynników, nie będzie. Poza tym, że mamy wojnę o certyfikat, to wystarczy tylko notka prasowa i już są problemy (Romeu). Na takim rynku, sprawę trzeba zaklepać w ten sposób, żeby piłkarz był zdecydowany na grę u nas, inni myśleli, że jest nie do wyjęcia, bo w przeciwnym wypadku, byle Steua, czy Hannover nas przebiją.
Z tym, że nie oszukujmy się, na Brazilianę nie ma za bardzo co liczyć.
Jeśli chodzi o DM, to problem pojawia się taki, że w Polsce nie ma dobrych defensywnych pomocników, obecnie - prezentujący poziom piłkarze, którzy mogliby grać w Wiśle to Lewandowski i Dudka, wszyscy wiemy, z jakich względów żaden z nich u nas nie zagra. Danch i Pazdan to melodia przyszłości i to podejrzewam dalszej, poza tym, cenowo zapewne nie do wykupienia.

GaoFeng 10.09.2008 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 600768)
Jeśli chodzi o DM, to problem pojawia się taki, że w Polsce nie ma dobrych defensywnych pomocników, obecnie - prezentujący poziom piłkarze, którzy mogliby grać w Wiśle to Lewandowski i Dudka

chyba zartujesz?! te myslenie ze kazdy Polski pilkarz co gra za granica jest 2 razy lepszy od tych z Polskiej ligi jest po prostu smieszne... obecnie najlepszym zawodnikiem na tej pozycji jest moim zdaniem Lukasz Tralka z Lechii Gdansk. on gra bardzo agresywnie, jest niezly technicznie i ma dobre podania.

no coz, ale on przeciez nie wdpadl slepym Leo do oka i zamiast siedziec gdzies w wielkim klubie za granica na lawce gra tylko regularnie w Polskim klubie :-/

7 kotów 10.09.2008 12:52

Ja bym dal Golosia na defensywnego pomocnika. Drewniany jest jak trumna, ale waleczny jak William Wallace. I pluca ma pokazne.
Diaz tez tam moze grac.

K_2 10.09.2008 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 600809)
Ja bym dal Golosia na defensywnego pomocnika. Drewniany jest jak trumna, ale waleczny jak William Wallace. I pluca ma pokazne.
Diaz tez tam moze grac.

No Golos chyba zaczynal kariere na tej pozycji grajac w Polonii Warszawa,pozniej Engel robil z niego playmakera , a Nawalka skrzydlowego,ale rzeczywiscie i tak jest bardzo drewniany

AYALA 10.09.2008 12:58

z takimi warunkami fizycznymi to może z Gołosia zrobić środkowego obrońce tylko żeby musiał uważać żeby zbytnio nie faulować w polu karnym

pan Dudi 10.09.2008 13:03

No, ale Gołoś jest średnio 2 razy w roku kontuzjowany, tak, że leczenie jednego urazu trwa 6 miesięcy, a drugiego 5. Diaz wolałbym, żeby skupił się na grze w obronie. Trałka? Nie widziałem go zbyt wiele razy (ostatnio w meczu PE Lechii z Arką). Fakt, że grał, walczył, ale czy ja wiem? Musiałbym go jeszcze ze 2 razy zobaczyć, żeby wyrobić sobie zdanie.

Ogryzek 10.09.2008 13:06

Gołoś nie jest aż tak drewniany jak piszecie. Chyba że punktem odniesienia jest np. David Villa, albo Silva z reprezentacji Hiszpanii:)

Na tle polskich piłkarzy nie jest wirtuozem techniki ale nie jest tez drewnem. Ma dobry strzał i nie najgorszy drybling (na pewno lepszy niż Łobodziński w obecnej formie)! Trochę obiektywizmu:)

A pomysł żeby Gołoś grał jako defensywny pomocnik nie jest zły, tylko jest jeden problem. Konrad lubi holować piłkę, dryblować, a takie zabawy przed swoim polem karnym kończą się źle. Dlatego Nawałka dał go na bok pomocy, bo tu "zgubiona" piłka podczas dryblingu nie oznacza od razu groźnej kontry. Gdyby nie to, to pozycja defensywnego pomocnika byłaby bardzo dobra dla Konrada.

GaoFeng 10.09.2008 13:59

co sadzicie o nim:

CHOI Sung Kuk (Korea Pld.)
klub: Seongnam Ilhwa Chunma
pozycja: prawy pomocnik/napastnik
urodzony: 08.02.1983 w Seoul (Korea Pld.)
wzrost: 1,72 m
waga: ?

na Eurosport leci teraz mecz Korea Pln vs. Korea Pld. i Choi gra jako prawy pomocnik (Nr. 7)
-on jest bardzo ruchliwy i ma dobra technike

http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=pon-pia

pawelos84 10.09.2008 14:04

Gołoś to jest wielki talent, bardzo dobra szybkość, technika, drybling, strzał. A że pokazuje 1/10 swoich możliwości to dlatego że coś ma problemy psychiczne ( nie wytrzymuje presji). Przecież Leo powiedział, że jest bardzo utalentowanym piłkarzem. Sprawdził go w meczu z Węgrami, a Goły się spalił. Tutaj są rezerwy, bo to jest talent na miarę Błaszcza, albo i większy.

_ukoL 10.09.2008 14:06

Cytat:

-on jest bardzo ruchliwy i ma dobra technike
Niczym plemnik jest ruchliwy. To dobry znak, ekhm...

WHITE*STAR 10.09.2008 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelos84 (Post 600853)
Gołoś to jest wielki talent, bardzo dobra szybkość, technika, drybling, strzał. A że pokazuje 1/10 swoich możliwości to dlatego że coś ma problemy psychiczne ( nie wytrzymuje presji). Przecież Leo powiedział, że jest bardzo utalentowanym piłkarzem. Sprawdził go w meczu z Węgrami, a Goły się spalił. Tutaj są rezerwy, bo to jest talent na miarę Błaszcza, albo i większy.

Zmień dilera.

JohnnyH 10.09.2008 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelos84 (Post 600853)
Gołoś to jest wielki talent, bardzo dobra szybkość, technika, drybling, strzał. A że pokazuje 1/10 swoich możliwości to dlatego że coś ma problemy psychiczne ( nie wytrzymuje presji). Przecież Leo powiedział, że jest bardzo utalentowanym piłkarzem. Sprawdził go w meczu z Węgrami, a Goły się spalił. Tutaj są rezerwy, bo to jest talent na miarę Błaszcza, albo i większy.

Widzę że jesteś miłośnikiem talentu Konrada. Ja diametralnie inaczej oceniam potencjał i wyszkolenie tego zawodnika. Leo mówił wiele rzeczy na temat talentu Pozdana, Zahorskiego i jeszcze paru innych Matusiakopodobnych więc byłbym ostrożny w wyciąganiu zbyt daleko idących wniosków. Skoro mamy go jednak w składzie, pozostaje życzyć mu żeby nauczył się chłopak radzić z presją, bo to właśnie oprócz wyszkolenia ce..... dobrych zawodników. Może wtedy pokaże więcej niż do tej pory. O poziomie Błaszcza może jednak zapomnieć - dynamika, szybkość, uderzenie, drybling, technika, przegląd pola......pod każdym względem Konrad jest słabszy. Miej na uwadze również że obaj zawodnicy zaczynali przygodę z Wisłą mniej więcej w tym samym czasie (Kuba 6 miesięcy wcześniej). Gdzie jest teraz Gołoś a gdzie Błaszczykowski.......

Pozdrawiam

Eustachy 10.09.2008 15:13

Widze, ze zwolennikow umiejetnosci Golosia nie brakuje. Ja dla odmiany, wypale z grubej rury. Zawsze uznawalem chlopaka za drewnianego i to dosc mocno. Choc napewno braku ambicji, zarzucic mu absolutnie nie mozna, bo moglby obdzielic nia z pol druzyny. Jednak ambicja to nie wszystko.
Nigdy nie zapomne jak pewnego nieszczesnego wieczoru, linia pomocy Wisly skladala sie z samych pilkarskich indywidualnosci : Golosia, Piotra Brozka oraz Chiacu wspomaganych przez rownie surowego Burnsa i skonczylo sie pogromem 0:4 na wlasnym boisku z Groclinem. Cale szczescie, ze dwoch ostatnich juz nie ma, a Brozka Skorza przemiescil do obrony, bo inaczej watpie aby w ogole byla mowa o marszu po mistrzostwo.

1q2 10.09.2008 16:12

Mi zal Golosia strasznie bo chlopak tyra jak wol a golym okiem widac ze on po prostu nie ma predyspozycji do gry jako pomocnik.Jest strasznie klocowaty, powolny i rusza do pilki jakby mial reczny zaciagniety.
Niestety.Futbol nie jest sprawiedliwy.

South 10.09.2008 16:25

a ja myślę że Gołosia można by sprawdzić jako napastnika, choćby w jakimś sparingu

pchelas 10.09.2008 16:50

Ale na co będzie napadał? Bo chyba nie mówisz o grze u boku, dajmy na to Brożka.
Chyba, że mówimy o stworzeniu ataku marzeń Dawidowski-Gołoś- to inna bajka.

Szanuje chłopaka bo jest ambitny jak mało który zawodnik. Ale jak ktoś napisał wcześniej, ambicja to nie wszystko..

Joaquin 10.09.2008 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 600926)
a ja myślę że Gołosia można by sprawdzić jako napastnika, choćby w jakimś sparingu

Czemu od razu go na bramce nie sprawdzić?? Nie musi być gorszy od Juszczyka...

South 10.09.2008 17:50

nie potrzebna ta ironia,już tłumacze, gość ma niezłe warunki fizyczne ,w środku próbował dryblingu ale jego drybling zwykle opierał się na wypuszczeniu piłki,przyspieszeniu i dobiegnięciu do niej ,tak można minąć jednego rywala a nie kilku jak próbował ,dlatego myślę że jeżeli miałby przed sobą środkowego ,masywnego,mało zwrotnego obrońce,to dałby go na takim przyspieszeniu minąć ,a z ambicją którą prezentuje na pewno nie odpuszczałby piłek nawet teoretycznie straconych(np.podanie do bramkarza),mówić prościej absorbowałby cały czas obronę rywala ,oczywiscie to tylko teoria ...

arti 10.09.2008 20:24

trzeba było go sprzedać Górnikowi za przyzwoite pieniądze i zamknąć tą sprawę raz na zawsze. A tak to ani kasy ani Konrada bo Go kleszcz upier.....(?)

AYALA 10.09.2008 22:37

Górnik dawał za Konrada 1/3 ceny za jaka kupiono go z Polonii wiec raczej nie było sensu go sprzedawać.
Co jak co ale tej petardy z 40 metrów jaka strzelił Gołoś na R22 przeciwko Płockowi nigdy nie zapomne.
Razem z Gołym do Wisły za znacznie mniejsze pieniądze przyszedł Boguski którego trudno byłoby teraz w Wiśle zastąpić.Czasem ciężko przewidzieć który zawodnik sie sprawdzi bo Konrad grajac w Polonii prezentował sie bardzo dobrze

pawelos84 11.09.2008 17:57

Jakbym był Bednarzem, to zainteresowałbym się tym grajkiem:

http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ho/profil.html

Talent porównywalny do Marcelo z Realu. Będzie do wyciągnięcia za czapkę gruszek, bo mu się niedługo kontrakt kończy.

Również możnaby było zaostrzyć konkurencję na lewym skrzydle:

http://www.transfermarkt.de/de/spiel...on/profil.html

Ten chłopak jest akurat bezrobotny.

kubawislak 11.09.2008 18:10

Boże ile wy macie lat "zainteresował bym się tym grajkiem". A ja gdybym pracował w Hercie Berlin to zainteresował bym się lobo bo w końcu zawodnik wyceniany na ponad 2 mln euro musi grac dobrze..... zal.pl

pan Dudi 11.09.2008 18:14

Chyba ten temat właśnie po to jest, żeby sobie spokojnie posnuć fantazje i "doradzić" Bednarzowi, nie przeszkadzając jednocześnie tym piszącym o rzeczywistych ruchach transferowych Wisły.

Proud 11.09.2008 18:41

a ja nadal mam nadzieję że cos z Gołosia będzie...a nadzieja umiera ostatnia (oczywiście znam tez 2 przysłowie z tym słowem :D ) ja zresztą zawsze gdzies lubiłem piłkarzy po których większosć jechała...dla przykładu wspomnę że ceniłem Kryszałowicza.

powiem Wam nawet że jak patrze na gre Łobodzińskiego a raczej jego nieefektywną gre, to już wolałbym widzieć na tej pozycji równie nieefektywnego Gołosia...bo przynajmniej wiatr robi i ambicji mu nie można odmówić...a to co Łobo gra to nadaje się do Oldboy'ów...

pawelos84 11.09.2008 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 601397)
Boże ile wy macie lat "zainteresował bym się tym grajkiem". A ja gdybym pracował w Hercie Berlin to zainteresował bym się lobo bo w końcu zawodnik wyceniany na ponad 2 mln euro musi grac dobrze..... zal.pl

Dlatego ten temat jest żeby sobie było mozna pofantazjować trochę.

GaoFeng 12.09.2008 22:20

interesujacy zawodnik:

Lucas Ramon Barrios (Argentyna)
klub: Colo Colo (Chile)
pozycja: napastnik
urodzony: 13.11.1984 w San Fernando (Argentyna)
wzrost: 1,89 m
waga: 87 kg

-w tym roku strzelil w 22 meczach 19 bramek dla Colo Colo
-on zarabia tylko 400.000 $ czyli 281.000 € rocznie
-kontrakt konczy mu sie za 3 lata

"San Lucas":
http://uk.youtube.com/watch?v=STeuMR8rlzo
http://uk.youtube.com/watch?v=MgKr6kq8zwY
http://uk.youtube.com/watch?v=s_dAYariixE

zrodla:
http://www.weltfussball.de/spieler_p...lucas-barrios/
http://www.football-talents.org/Luca...7-17541-6.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Lucas_Barrios

Uran235 12.09.2008 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GaoFeng (Post 601918)
interesujacy zawodnik:

Lucas Ramon Barrios (Argentyna)
klub: Colo Colo (Chile)
pozycja: napastnik
urodzony: 13.11.1984 w San Fernando (Argentyna)
wzrost: 1,89 m
waga: 87 kg

-w tym roku strzelil w 22 meczach 19 bramek dla Colo Colo
-on zarabia tylko 400.000 $ czyli 281.000 € rocznie
-kontrakt konczy mu sie za 3 lata

"San Lucas":
http://uk.youtube.com/watch?v=STeuMR8rlzo
http://uk.youtube.com/watch?v=MgKr6kq8zwY
http://uk.youtube.com/watch?v=s_dAYariixE

zrodla:
http://www.weltfussball.de/spieler_p...lucas-barrios/
http://www.football-talents.org/Luca...7-17541-6.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Lucas_Barrios

Faktycznie fascynujący. Zwróć uwagę, że Colo Colo kupiło go w tym sezonie za bodajże 1,5 mln USD. Chyba na początku tego tematu Pan Premier napisał, że zawodnicy mają być w zasięgu finansowym Wisły.

Edit, doczytałem TWOJE linki:
Cytat:

At the end of May 2008, Colo-Colo offered $1.5 million for Barrios which Atlas denied[3]. Finally, Colo-Colo gave the $2 million Atlas was asking for Barrios.
Znaczy się, że poszedł za 2 mln dolarów, a wcześniej ktoś kupił go za 2.5 do meksykańskiego Atlasu. Te 400 tyś. dolarów to zarabiał właśnie w Meksyku, w Colo Colo płacą mu 40% mniej. Tak poza tym to Colo Colo jest jednym z czołowych klubów w Ameryce Południowej.

GaoFeng 13.09.2008 00:42

2 mln $ to mniej wiecej 1.4 mln € i moim zdaniem jest to jeszcze w zasiegu finansowym Wisly choc nigdy wczesniej nie wydano takie pieniadze za JEDNEGO zawodnika w Polsce.
ale oczywiscie on jest teraz duzo wiecej wart, Colo Colo sprzedal na przyklad supersnajpera Humberto Suazo za 3.5 mln € do Monterrey czy tez Arturo Vidal za 5.6 mln € do Bayer Leverkusen.

cola 13.09.2008 08:51

gdybyl bym bednarzem planował bym transfery z rocznym , polocznym wyprzydzeniem rozgladal bym sie gdzie sie konczy za rok kontrakt i juz bym dzilal a tam gdzie za pol to juz bym podisywal

arth_ur 13.09.2008 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cola (Post 601957)
gdybyl bym bednarzem planował bym transfery z rocznym , polocznym wyprzydzeniem rozgladal bym sie gdzie sie konczy za rok kontrakt i juz bym dzilal a tam gdzie za pol to juz bym podisywal

A czy nie wydaje Ci się że tak właśnie wyglądało w sprawie Marcelo ? Bo raczej z dnia na dzień Bednarz nie wpadł na pomysł że sprowadzi od tak owego piłkarza.

I pisz nazwisko z dużej litery.

hudinho 13.09.2008 09:47

grybym był Bednarzem ...

to bym sobie kupił takie BMW
http://jalopnik.com/cars/assets/reso...upe_Cabrio.jpg

a tak z innej beczki, to kiedys bylo info ze wlasnie teraz maja tak robic. Co rok, półroku ściągac mlodego zdolnego zawodnika, prawdopodobnie takiego co konczy mu sie kontrakt. Tak wlasnie zrobili z Marcelo. Fajna sprawa bo nie trzeba wydawac kasy ale z drugiej strony ciezko takiego znaleść. Mam nadzieje ze JB zalatwi cos zimą tego roku i to nie w ostatnim dniu okienka tylko zaraz na poczatku.

i brawo za Marcelo, chociaz tak naprawde dopiero wyjdzie w praniu czy rzeczywiscie on jest taki swietny jak wszystkim sie wydaje

eye63 13.09.2008 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GaoFeng (Post 601943)
2 mln $ to mniej wiecej 1.4 mln € i moim zdaniem jest to jeszcze w zasiegu finansowym Wisly choc nigdy wczesniej nie wydano takie pieniadze za JEDNEGO zawodnika w Polsce.
ale oczywiscie on jest teraz duzo wiecej wart, Colo Colo sprzedal na przyklad supersnajpera Humberto Suazo za 3.5 mln € do Monterrey czy tez Arturo Vidal za 5.6 mln € do Bayer Leverkusen.

Dajcie spokój z takimi wirtualnymi transferami. Żaden piłkarz podobny do wymienionego nas nie zasili - po pierwsze dlatego, że te kluby mają inną stawkę dla zespołów europejskich, po drugie, jeśli gość ma już jakąś markę na tamtejszym rynku, to nie wiadomo, czy będzie mu imponował klub pokroju Wisły, a po trzecie i najważniejsze - nikt nigdy z naszego klubu nie wyłoży ponad milion euro, na piłkarza prosto z Ameryki Płd., który będzie musiał przejść aklimatyzację i przyzwyczaić się do europejskiego stylu gry. Za dużo do stracenia, żeby zaryzykować. Poluj lepiej na piłkarzy wartych góra 100 tys. dolców - jak Diaz :).

thomasson 15.09.2008 15:11

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,98810,t...wiadomosc.html

Gancarczyk na pewno jest lepszy od Łobodzińskiego

lukas63 15.09.2008 16:52

Tak jak mówiłem - zimą będzie już za późno

pawel20 16.09.2008 16:13

gdybym bym Bednarzem to.........bym zlozyl dymisje :P

herman23 16.09.2008 16:19

bramka:Przyrowski
obrona: Jodłowiec

herman23 16.09.2008 16:20

Mielcarski powinien zostać dyrektorem sportowym!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl