![]() |
czyżby po 10 latach przyszła normalność?
BC się zmienił? Pamiętam, jak na 1 spotkaniu ze Skorżą mówiliśmy mu, zeby sie przygotował na to, że częśc grajków ma wszystko w dupie. Maciek ich wtedy bronił i udało mu się zmobilizować ekipę na jeden sezon. teraz 'ci co zawsze' zaczynają pod nim kopać, a pewnie rozzuchwaleni przez dziennikarzy robią to zbyt otwarcie, i jeśli BC wytrzyma, to zamiast po raz 20 zwolnić trenera, pozbedziemy się w końcu 'najmadrzejszych' polskich ligowców ale na szczęście nie najlepszych |
Jacek Kazimierski my hero
Dziennik Polski, zamieszcza rozmowę z tym specjalistą od hmmm szkolenia bramkarzy m.in.: Mariusz na treningach wypada dobrze. Zdarzają mu się słabsze momenty w meczach, nieraz podejmuje złe wybory. Jest silny i bardzo szybki. Może ma za dynamiczne ruchy. Nieraz potrzeba trochę takiej flegmy. Przykładem jest Artur Boruc. może ?? kur.... na facet za co ty bierzesz kasę, że po półtora roku pracy z Pawełkiem mówisz ... może może to może tamto pusty śmiech :rotfl: ja już się nie dziwię że on broni tak jak borni a to rozwaliło mnie dokumentnie: Trener Kazimierski dobrze również ocenia Marcina Juszczyka, któremu kończy się kontrakt z Wisłą. Chciałby, żeby pozostał w klubie. :rotfl: |
No i tez tak Pawełek broni, może złapie, może odbije, może wyjdzie.... Fakt jest jeden, Pawełek w Odrze grał doskonale, odkąd przyszedł do nas to lipa. Albo jego albo tego trenera,coś trzeba zmienić.
|
Ja już swoje zdanie o trenerze Skorży przekazałem. Jestem nim rozczarowany, choć oczywiście nie wykluczam że zacznie się uczyć na swoich błędach. Choćby i tym wywiadem do Dziennika Polskiego to pokazuje. Problem w tym, czy dostanie czas, by się na swoich błędach uczyć.
Argument mówiący: po co zwalniać trenera, skoro nie ma nikogo lepszego na jego miejsce - do mnie nie przemawia. Mówimy o Bogusławie Cupiale, człowieku który Henryka Kasperczaka zastąpił Wernerem Liczką. A Dana Petrescu Dragomirem Okuką. Czyli dwóch najlepszych jak dotąd trenerów ery Tele-foniki zastąpiono ludźmi, o których od początku mówiono że są nieporozumieniem. Więc ja nie wierzę w nagły rozsądek Cupiała. Ludzie aż tak się nie zmieniają. Owszem, Boss chyba dojrzał do decyzji o zmianach kadrowych - widzi że Baszczu, Cantoro, Zieniu są wypaleni. I że zespół potrzebuje świeżej krwi. Pewnie da zielone światło na 2-3 transfery, może nie hitowe, ale na w miarę wartościowych zawodników. Oczywiście cuda się zdarzają, można liczyć na Gargułę, dobrego skrzydłowego i napastnika, ale lepiej być realistą. Natomiast to, co trzyma Skorżę jeszcze w klubie to jego kontrakt. Najpewniej przedłużony na kolejne 2 lata po zdobyciu Mistrzostwa. Kontrakt bardzo wysoki jak na polskie warunki, którego zerwanie może być kosztowne. Bogusław Cupiał już się naciął na Henia Kasperczaka, który go słono kosztował. Z Maciejem Skorżą chce uniknąć powtórki. Więc może i nie jest naszym trenerem zachwycony, ale na razie zostawi go na stanowisku. Bardzo więc możliwe, że kluczowa będzie wiosna. Skorża jakieś tam wzmocnienia dostanie, pytanie jakie. I będzie musiał zrobić wynik. Jak nie zrobi wyniku, pewnie jest zapis w kontrakcie pozwalający na jego zerwanie... No i takie rozwiązanie wcale nie wyklucza Franza Smudy. Smuda może nie zrobić majstra w Poznaniu, a przecież ma sukces w Europie. Cupiał go lubi i jeśli tylko Skorża zawiedzie, a Smuda straci pracę... |
Brakuje mi tego co robił Skorża zaraz po przyjściu do Wisły. Czyli tych specyficznych metod motywacji oraz wprowadzenia rozluźnienia (takie pozytywnego) do drużyny. Gdy słyszałem że piłkarze zamiast na trening udają się na tor gokardowy albo na na painballa to nie wierzyłem własnym oczom, że to czytam, ale zdaje się, że zdało to egzamin po piłkarze w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu grali kapitalnie. Teraz mi tego brakuje, a może podobnie jak wtedy wywarło by to pozytywny efekt na drużynę.
Choć jestem za tym, aby Skorża pozostał trenerm Wisły to mam podobne zdanie co flamengista. Trener troche rozczarował. Stosowany przez niego system rotacji troche zawodził, brakowało mi także wprowadzania młodych zawodników (Kowalski, Szabat, Mączyński, Burliga) w meczach w których prowadziliśmy i wynik był przesądzany. Nie było takim meczów wiele, ale moim zdaniem lepiej gdy w takim spotkaniu na 10 minut wejdzie jakiś młodzian niż Cantoro czy Zieńczuk. Jednynie Małecki zabyłysnął takim sposobem, ale to tylko "dzięki" słabej grze Łobodzińskiego. A propo słabej formy piłkarzy jeszcze. Za formę piłkarzy odpowiada on same, ale i trener jest za nią odpowiedzialny, to on prowadzi trening, a jeśli połowa pierwszego składy jest bez formy przez pół rundy to coś jest nie tak. Faktem również jest, że tak krawiec kraje jak mu materii staje. My stoimy w miejscu jeśli idzie o kadre, a głóni rywale (Legia, Lech, Bełchatów) dokoanli jakiś transferów i pokazali, że nie ilośc a jakość się liczy. Legia zakupiła Iwańskiego, który od razu stał się liderem dużyny. Lech wiadomo kupił Lewandowskiego, Peszke, Stlica i Arbolede, ilośc spora, ale i jakość wysoko. Bełchatów zdaje się dokonał najlepszego transferu....zatrudniając Janasa. Piszę tutaj o tym by pokazać jak trener może mieć wpływ na formę i grę zawodników. Janas potrafił z drużyny, która na początku sezonu grała żałośnie, przegrywała mecz za meczem uczynić team liczący się, puki co, w walce o puchary. Przykładem tego są również poszczególni piłkarze: Garguła, Ujek. Janas nie boi się wstawiać młodzierzy do składu: Gol, Centnarski. Pisze o tym nie przypadkowo bo widać że jeszcze: uczeń nie przerósł mistrza |
Jesli to prawda, ze pilkarze buntuja sie przeciw Skorzy, bo ten nie wystawia ich do skladu i traca w ten sposob wejsciowki to bym ****a rozgonil to towarzystwo na 4 strony swiata nawet kosztem mistrzostwa w tym sezonie!
Zostawil Skorze, dal mu wolna reke, wzmocnienia i jazda. I badzmy powazni i przyzwoici. Co to znaczy pilkarz nie ma motywacji, bo go trener nie zmotywowal ? Za 30 tys miesiecznie za granie w pilke on jeszcze ma czelnosc nie miec motywacji i domgagac sie jej od trenera ?! |
Cytat:
bo tak zwalniano Agresta (przy jego ostatnim pobycie w Krk), tak Petrescu, o Liczce nie wspomnę :rotfl: |
Cytat:
|
Obawiam sie a11, ze w tych lepszych ligach jest wlasnie normalnie.
Wezmy taka Premiership gdzie pilkarze zarabiaja po kilkadziesiat tysiecy Funtow tygodniowo, a mimo to albo wlasnie dlatego, co tydzien i co dzien, na kazdym treningu, zostawiaja cale swoje zdrowie na boisku. I jest to wysilek nieporownywalnie wiekszy do naszej ligi. I pilkarz X z Anglii mimo, ze zarabia kilkaset % wiecej od swojego polskiego kolegi, nie marudzi, nie narzeka, tylko zdaje sobie sprawe, ze jest w sytuacji, ktorej zazdroszcza mu miliony ludzi i oddaje calego siebie na boisku. A dlaczego ? Bo tak zostal nauczony od malego, odkad pierwszy raz kopal pilke widzial co to znaczy sumienne i profesjonalne podejscie do zawodu. Bo nie ogladal sie na leserow w Polsce, ktorzy tylko patrza jak tu za darmo i kombinowaniem zarobic pieniadze. Przyklad mielismy za Petrescu kiedy to zabral pilkarzy Wisly do fabryki aby pokazac im co to znaczy naprawde pracowac. On juz dobrze przeczuwal w czym jest problem... |
W Anglii masz w zespole po 26 pilkarzy i klub jest w stanie w kazdym okienku transferowym dokupic kolejnych. Skorza nie za bardzo ma wybor i pilkarze o tym wiedza. Przy poziomie, jaki reprezentuja Zienczuk. Lobo czy Cantoro, nie powinnismy ich ogladac wiecej niz w meczach PE. Ale z koniecznosci graja w OE.
Pieniadze nie maja ZADNEGO znaczenia. |
mnie fascynuje minony sezon..zwlaszcza jesien - jak Skorża ich zmotywował.naprawde nie widzialem Wisły od wielu sezonów jak wtedy żeby byli drużyną . Cieszenie się po golach, radość faktyczna, podbieganie do kibiców (nawet na Wisła - Lechia widać to jeszcze było jak bawili się z nami a piłkarze Lechii nie wiedzili co się dzieję).... może te gokarty, strzelnie itd dały efket ale teraz mi tego okropnie brak. Żywie nadzieje ze w na wiosne Pan Maciej odbuduje skład i znowu będzie dobrze - znowu chłopaki będą prawdziwą drużyna, lecz niestety rotację w zimie muszą być duże bo niektórzy troche na wyrost zakładają Biała Gwiazde na serce...
Brakuje mi tej "drużyny" która tak fajnie była zgrana (np za Kasperczaka tego nie zauważyłem kompletnie).... |
Cytat:
To tyle jeśli idzie o ten OT. jak coś to pisz na priv. |
Cytat:
|
Cytat:
proste porównanie ile Mucha zrobił punktów Legii a ile Pawełek Wiśle trendy.. do Kazimierskiego za grosz zaufania nie miałem jak bronił zaufania nie mam jak jest trenerem czego widomym dowodem postawa naszych bramkarzy Juszczyka i Pawełka |
najlepszym trenerem bramkarzy w Wiśle był Ryszard Jankowski,szkoda ze odszedł do Groclinu bo chciał byc blisko rodzinnego Poznania.To przy nim Dolha zaczał bronic jak w transie.
Nieźle szkolił Wiślackich bramkarzy też kumpel Petrescu Rumun Dumitru Stingaciu. |
Eh szkoda że z Dolhą tak to wszystko wyszło.... Był świetny.. Drugiego takiego długo nie będzie w bramce Wisły
Jak Skorża zostanie to powinien zmienic trenera bramkarzy bo mimo wszystko ale Pawełek nigdy tak kiepsko jak teraz nie bronił wiec coś napewno jest nie tak... |
Cytat:
http://www.weszlo.com/news/1855 |
Co do Dolhy to faktycznie szkoda, że tak wyszło, ale trudno... sam zdecydował się odejść... A Pawełka trzeba wspierać bo wtedy widać, że to mu pomaga w bronieniu! Tym bardziej, że bramkarzem zbyt dobrym jednak nie jest i przydałby się jakiś nowy... A propos pana Skorży coś ostatnio czytałem, że Smude po sezonie mogą wywalić z Lecha, a Cupiał ma do niego słabość i może zatrudnić go za Skorżę. To tylko takie gadanie, ale wiadomo - jak Wisła nie poprawi swojej gry nasz trener może polecieć... W końcu znamy już dobrze humory pana Cupiała :/
|
Panowie! Jutro w trakcie meczu Lecimy !
MACIEJ!! SKORŻA!! MACIEJ!! SKORŻA!! 1906 % poparcia dla Skorży!! SMUDA PEDA* WISŁE SPRZEDAŁ! MACIEJ!! SKORŻA!! |
Ten tytuł na głównej:Skorża:wygrać na zakończenie
Jakos zle mi sie kojarzy :/ Aby Wisła była silna Pan Maciej musi z nami pozostac i budowac silna Wisłe opartą na młodych. |
Ja pisalem o Kazimierskim juz z miesiac temu pierwszy raz... Dlaczego za gre druzyny obwinia sie trenera, a za gre bramkarza zawsze jego samego ? Przypomnijcie sobie najlepszego trenera bramkarzy jaki pracowal w ostatnich latach w Wisle, Stingaciu, za ktorego Dolha byl najlepszym bramkarzem w lidze (pozniej w Lechu roznie z nim bywalo), a Pawelek kiedy musial go zastapic rowniez spisywal sie swietnie. Pamietam jak pisano wtedy, ze nareszcie Wisla ma dwoch klasowych bramkarzy i jednym z nich byl Pawelek !
Rumunskiego trenera chwalili wszyscy, bramkarze niemogli sie go nachwalic za swietny kontakt i wiedza, ktora im przekazuje. Dlatego nie rozumiem dlaczego nie wyciaga sie konsekwencji z Kazimierskiego, a jedynie obwinia Pawelka ? Przeciez to trener pracuje z nim na co dzien, ksztaltuje w pewnym stopniu jego umiejetnosci, dyspozycje. Ja tylko widuje Kazimierskiego po galeriach handlowych jak przechadza sie pelen wynioslosci i pogardy, obrzucajac laskawym spojrzeniem niegodnych smiertelnikow. Jakos spokojniej bym sie czul gdyby na takim waznym stanowisku byl ktos zwiazany z Krakowem, a nie Warszawa. Przeciez mielismy tylu wybitnych bramkarzy w historii.. |
bo on chyba jest razem w pakieice ze Skorżą
|
Cytat:
|
****a, następny "gdyby nie Pan Cupiał". Skąd Wy się bierzecie?! Aaaa, po podpisie widać co z Ciebie za człowiek.
A co z tym Stingaciu? Odszedł razem z Petrescu i dalej jest obok niego w Unirei? Rację ma ten, kto mówi, że w Polsce zaniedbuje się stanowisko trenera bramkarzy. Jak widać jest to błąd i w końcu ktoś zauważył, że problem może nie tkwić w samym zawodniku (który wbrew temu, co przesadni optymiści tu piszą "wybitnym" nigdy nie był) a w osobie trenera właśnie. Inną kwestią jest to, czy Mariusz nawet przy trenerze z najwyższej półki wzniósłby się na poziom, którego oczekuje się od bramkarza Wisły? Ja w to wątpię. No i na koniec- są obecnie na "rynku" dostępni jacyś trenerzy bramkarzy chętni do pracy w Wiśle? |
sorry panie Dudi napisałem swoje zdanie,nie zabronisz mi wyrażać swoich myśli przecież chyba jesteśmy na forum prawda ? masz jakieś kompleksy czy co ? taka jest prawda gdyby nie Cupiał bylibyśmy przeciętnym ligowym średniakiem.
edit.źle sformułowałem no czepiacie się :) |
Cytat:
|
A czy ja Ci czegokolwiek zabraniam? Po prostu załamuję ręcę nad tą częścią "kibiców", którą Ty reprezentujesz. Dlaczego myślisz, że mam kompleksy? Bo nie podzielam Twojego zdania? Masz jakieś kompleksy, czy co? <lol> Inna sprawa, że gdyby nie Pan Cupiał, to pewnie nie był byś kibicem, ale to już materiał na zupełnie inną bajkę.
A, żeby nie było, że nie piszę na temat, to Bal.. Kaziemierski musi odejść :D , ale do tego potrzebna jest wola Skorży. Domyślam się, że znają się nie od kiedy zaczęli pracować w Wiśle, ale od jakiegoś już czasu i wątpię, żeby nasz trener był skłonny pożegnać się ze swoim kolegą... Chyba, że zrozumie, że ten gość go ściąga w dół i, że jego posada zależy między innymi od niego, a nie tylko od 11 leni na boisku. Cóż, zobaczymy, ale tak jak już pisałem- wątpię, aby polski rynek trenerski obfitował w wybitnych znawców fachu trenera bramkarzy. :/ |
Cytat:
|
wszyscy co wybijają się ponadprzeciętność "uciekają/uciekli" z Polski i obecnie nie ma w ekstraklasie polskiego bramkarza, który by się wyróżniał...
|
Stingaciu pewnie już nie wróci a szkoda bo fachura z niego jest
|
Cytat:
|
Witam znalazłem ciekawy artykuł na temat trenera bramkarzy naszego kochanego Klubu. Jak każdy widzi jest od dłuższego czasu problem na tej płaszczyźnie bo praktycznie kto nie stał w bramce to kiksy mu się zdarzały i to bardzo często. Nie mówie nieraz mecz życia każdemu sie trafił np. Sarnatowi i Pawełkowi z Barcelona ale chyba nie o to chodzi patrzac w dłuższej perspektywie czasu żeby raz wychodziło a raz nie bo tak to daleko się nie zajedzie nawet w lidze. Wystarczającym przykłedem jest ta runda i pare punktów stracone za sprawa Pawełka bo nie okłamujmy sie Ślask, Legia, Lech to w duzej cześci jego zasługa a jeszcze by się cos znalazło a to tylko pół rundy. Dobra już nie gledze i daję linka do artykułu
http://www.weszlo.com/news/1855 |
Kolego, sprawdź czasem wcześniejsze posty...a i co ma do obecnej sytuacji w bramce Wisły Artek Sarnat?
|
Cytat:
Kolego mój drogi chodziło mi o to że ogólnie nasz klub ma jakiegoś pecha do bramkarzy (trabalik , piekutowski i mozna by tak wymieniać) tak jak do losowań rywali w Pucharach europejskich :). Może faktycznie można by się zastanowić nad zmiana trenera bramkarzy bo przypuszczam że on zatwierdza kto bedzie sie nadawał a kogo mamy na naszych 2 pozycjach bramkaskich chyba nie trzeba mówić. Bo jak nasz wspaniały 2 bramkarz dostaje okazje pograć na ogół w pucharach to ciezko się opserwóje to co on wyczynia. A chyba ich obu ktoś trenuje a ja nie widzę żadnej progresji a widze odwrotny efekt. |
Drogi trenerze - dzisiejsze popracie od Nas,kibiców Wisły Kraków wypracowaleś sobie sam,swoja haryzmą,wynikami, jestes jednym z Nas,prowadz Nasza Wisełkę ku gwiazd !!!
|
Moje zdanie nie odbiega od opinii innych. Zrobić transfery i dać panu Maćkowi spokojnie pracować.
W Warszawie tez przez chwile Urban mogl poczuć dyskomfort pracy. Legia przegrała 2 mecze z rzędu, juz nawet co niektórzy kibice zaczęli psioczyć na trenera, a zarząd stał twardo przy swoim odnośnie pozycji Urbana. U Nas powinno być podobnie, bo i tak lepszego fachowca nie znajdziemy. |
|
Czy ktoś coś wie na temat dzisiejszego spotkania Skorży z zarządem Wisły? Czy rzeczywiście dziś do takowego ma dojść i ewentualnie o której?
|
Cytat:
|
Dlugi, dziesiejszy wywiad ze Skorza
http://polskatimes.pl/gazetakrakowsk...erow,id,t.html |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl