Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Ela 09.01.2009 15:15

witorik był pierwszy :-)

Twoja kolej.

witorik 09.01.2009 15:25

http://img388.imageshack.us/img388/659/trykd2.th.jpg
co to za miasto?

nowy_piotrek 09.01.2009 18:52

La Paz moze?

vote-for-mikey 09.01.2009 21:38

moim zdaniem Bogota. :)

La Paz wydawało mi się bardziej prawdopodobne, ale nie chciałem powtarzać po piotrku :)

witorik 09.01.2009 22:40

La Paz:), Twoja zagadka nowy_piotrek

nowy_piotrek 10.01.2009 00:55

Gdzie taki port mozna pozwiedzac?

http://img525.imageshack.us/img525/4355/86539798jo0.jpg

nowy_piotrek 10.01.2009 09:50

podpowiem ze w Afryce

kalvin 10.01.2009 10:23

El-Kantoui w Tunezji

No to pozostaniemy przy Afryce:
http://i44.tinypic.com/nc11fq.jpg

Gdzie znajduje się ta atrakcja i kto jest jej twórcą?

kalvin 10.01.2009 17:13

Podpowiedź: Jedno z największych miast Kamerunu.

Jeśli ktoś będzie pewny niech zadaje, bo dziś już raczej nie potwierdzę.

Maciejj 10.01.2009 19:25

Douala
tworca - hmmmm ...Palikot?

kalvin 10.01.2009 20:02

Prawie wszystko się zgadza;)
Autor to Joseph-Francis Sumegne, który tworzył swoje "dzieła" głównie ze złomu.

Zadawaj Maciejj

Maciejj 10.01.2009 20:20

http://i40.tinypic.com/21boy36.jpg
co to, gdzie i po jakim wydarzeniu została ta fotka zrobiona

podpowiedź pierwsza: de Plelo
podpowiedź druga: Gustav Kleikamp
podpowiedź trzecia: Franciszek Dąbrowski

Strzala 12.01.2009 12:22

Być może po zdobyciu Westerplatte?

Maciejj 12.01.2009 13:04

jak do wieczora nikt nie odpowie to uznam Twoją odpowiedź za prawidłową Strzala

8 wrzesnia, Westerplatte, bunkier

Strzala lecisz z pytaniem

Strzala 13.01.2009 11:45

http://img510.imageshack.us/img510/3...eksuchave5.jpg

Jakiego zamku są to ruiny? Daleko nie musicie szukać

ja_ka_ 13.01.2009 12:00

Lanckorona

ruiny królewskiego zamku z XIV wieku

ja_ka_ 13.01.2009 12:13

Jestem pewien odpowiedzi wię i ja coś zadam:
Gdzie to jest i co upamiętnia:

http://img120.imageshack.us/img120/1108/o023sf9.th.jpg

http://img352.imageshack.us/img352/5636/o022zq9.th.jpg

puchaty1906 13.01.2009 12:51

Jak dla mnie to jest to pomnik upamiętniający ofiary holokaustu, koło któregoś z obozów koncentracyjnych. Sachsenhausen?

ja_ka_ 13.01.2009 14:28

Z tym co przedstawia masz rację tylko nie to miejsce.

puchaty1906 13.01.2009 14:41

Jest to Bełżec.

ja_ka_ 13.01.2009 14:42

Tak. Gratuluję! Twoja kolej.

puchaty1906 13.01.2009 14:46

http://i44.tinypic.com/21azkg4.jpg

Kto to, czym się zajmuje i czym były spowodowane kontrowersje, które wokół niego wybuchły?

To nie jest Warren Edward Buffett.

Strzala 13.01.2009 17:32

NIe jestem pewien, ale lepszy rydz niż nic
Według mnie to
Warren Edward Buffett (ur. 30 sierpnia1930 w Omaha) – amerykański inwestor giełdowy, od roku 2008 najbogatszy człowiek świata (wg pisma Forbes jego majątek wynosi 62 miliardy dolarów). Zwany wyrocznią lub mędrcem z Omahy, legenda Wall Street.
Kontrowersje polegaja na tym że nie przewidział długotrwałej recesji, oraz przepowiadając pół roku że nadejdzie hossa na giełdach, a na dal akcje lecą w dół.


puchaty1906 14.01.2009 16:48

Podpowiedź 1: polityk

Krissu 14.01.2009 20:39

Jean-Marie Le Pen

I zagadka

Co to za cudo?
http://i43.tinypic.com/w6pate.jpg

puchaty1906 14.01.2009 21:17

Wahadło Foucault

Krissu 14.01.2009 21:19

Twoja kolej :)

puchaty1906 14.01.2009 22:03

http://i43.tinypic.com/2vbmwk7.jpg

Kto to i czym się wsławił?

Brawo Uran235, kolejna zagadka Twoja!

Uran235 14.01.2009 22:14

Otto Skorzeny, odbicie Mussoliniego.

Zagadka:
http://i42.tinypic.com/ieiclx.jpg
http://i40.tinypic.com/osvmti.jpg

Cóż to za ptak?
Albo podpowiem ju teraz. Ptak jest bardzo charakterystyczny i dosyć dobrze znany z nazwy, ale większość ludzi nie wie jak wygląda :D .

Dopisz co za Lelek( tzn. niby na tego lelka mówi się lelek, ale ma też drugi człon nazwy) i zagadka Twoja :D .

beton1906 14.01.2009 22:41

Lelek........

Maciejj 15.01.2009 10:42

Lelek krzykliwy

Uran235 15.01.2009 18:54

Argh. To jest najbardziej znany lelek.
Podpowiedź:
http://i39.tinypic.com/2mqw8s6.jpg










Krissu- tak, zagadka Twoja.

Krissu 15.01.2009 18:57

Lelek kozodój?

maxiums 15.01.2009 18:58

to nie czasem lelek kozodój??

Krissu 15.01.2009 19:34

Pierwszy powstał w Niemczech, po kilku latach przeszedł do służby francuskiej, by zostać odkupiony przez pewnego barona. Baron chciał go zmienić, ale nie wystarczyło mu funduszy. W efekcie nasz "bohater" przeszedł do służby polskiej. Szkolił młode kadry, wygrywał z nimi zawody, podróżował dookoła świata...
Na zasłużoną emeryturę udał się w 1982 roku.

Drugi, to już rodowity "Polak". Jest równie sławny co jego poprzednik. On również ma na swoim koncie podróż dookoła świata.

O co chodzi? :)

Uran235 15.01.2009 19:56

Dar Pomorza i Dar Młodzieży.

Krissu 15.01.2009 20:00

Myślałem, że będzie trudniejsze :(

Uran235 15.01.2009 20:10

http://i41.tinypic.com/168dd3d.jpg
Jak nazywa się ta maszyna i do czego służy jej ramię?

Furbyy 15.01.2009 20:20

MRAP Buffalo, a ramię pozwala detonować ładunki bez wychodzenia z pojazdu.

Uran235 15.01.2009 20:24

Też myślałem, że będzie trudniejsze :( .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl