Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

kaftan 02.05.2009 19:28

na rozluźnienie:

http://www.youtube.com/watch?v=LqOaisgzDc0

PARODIA BOROWCZYKA I F1 ;D

Padre1906 02.05.2009 19:32

O kluczu...
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ma...yginalnie.html

Cytat:

Tegoroczni maturzyści twierdzą, że im mniej wiedzą, im mniej przeczytali książek, tym większe mają szanse na egzaminacyjny sukces.
Ola mówiłaś że nie czytasz prawie nic, masz większe szanse ;]

pirat.z.karaibow 02.05.2009 19:35

Do ok 22:00 mam w dupie maturę. Spektakl w Madrycie!

Ola7 02.05.2009 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Olek_mchw (Post 719105)
Ola mówiłaś że nie czytasz prawie nic, masz większe szanse ;]

Nie czytam teraz streszczeń :P Bo ogólnie to większość książek przeczytałam (żeby nie było, że omijam literature ;))

A tak w ogóle to nie po to chodziłam do takiego LO i przez 3 lata musiałam się uczyć, żeby teraz bać się matury... Zdać zdam, tylko największym bólem może sie okazac to, że zabraknie mi kilku %, żeby dostać się na wybrane studia. Ale już zapowiedziałam w domu, że jak nie w tym roku to w następnym :D Przynajmniej przez rok pochodze do pracy i będę mogła pozwolić sobie na każdy wyjazd ;)

IndykTSW 02.05.2009 20:40

A ja tak z innej beczki choć w pewnym sensie dotyczy nauki do matuy. Wy też macie wszystkich maturzystów niedostepnych na gg? :P wszyscy sie uczą czy na niewidoku :D:D

Padre1906 02.05.2009 20:43

95% ukrytych - symulacja nauki ;] chociaż dzisiaj jest sobota, do tego wieczór więc połowa pewnie imprezuje. Dla nas przydałby sie jakiś czat/kanał na którym można by było pogadać wśród wiślaków.

Olu, nie ma co się martwic, jesteśmy pewni że będziesz miała kilkanaście procent nawiązki ponad tą wartością decydującą o przyjęciu.

kaftan 02.05.2009 20:45

SAŁATKA SŁOWNA - http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ma...yginalnie.html

a tak jaśniej ktoś mógłby życzliwy mi powiedzieć co to jest ? Sałatka to wiadomo mix różnych składników, ale sałatka słowna ?




Olek_mchw - jest przeciez polchat, mozna się zgadać i tam wszyscy by weszli i pogadali hm ?
Organizujemy coś ?

Padre1906 02.05.2009 20:49

Zbiór 250 mających ze sobą mało wspólnego słów które po wymieszaniu dają jakiś "zjadliwy" efekt
Tak to widzę ;]

mariano710 02.05.2009 20:52

i ten efekt to klucz

kaftan 02.05.2009 21:01

ZAPRASZAM NA CZAT:

http://czat.onet.pl/client.html?ch=Free

proszę wpisywać swoje nicki z forum Wisły.


wybrałem ten pokój, bo jest pusty.

ZAPRASZAM MATURZYSTÓW !

Ola7 03.05.2009 07:29

Jak się udała wczoraj maturalna konferencja na chacie? (tak to sie pisze?)

Przypominam maturzystom o długopisach/piórach z czarnym atramentem(wkładem)!

jgw 03.05.2009 07:47

Dobrze że dzisiaj czeka mnie jeszcze wyjazd na mecz to się trochę rozluźnie. Jak Was czytam to stwierdzam że przy Was nic nie wiem :)

Natkan 03.05.2009 08:05

eeejjj słyszał ktos jakies prognozy takie pewniejsze odnosnie polaka ? :P ja słyszałem o Lalce i Panu Tadeuszu to drugie mam do prezentacji wiec jestem za :D

Zola 03.05.2009 08:24

do usunięcia

jgw 03.05.2009 08:26

Przedwiośnia nie będzie. Zbyt łatwe.

pirat.z.karaibow 03.05.2009 08:36

Witajcie

Już za 24 godziny będziemy usatysfakcjonowani tematem wypracowania, lub będziemy kombinować jak uciułać 21 punktów. Wierzę głęboko że ta pierwsza opcja będzie tą rzeczywistą :-)

kaftan 03.05.2009 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ola7 (Post 719215)
Jak się udała wczoraj maturalna konferencja na chacie? (tak to sie pisze?)

Przypominam maturzystom o długopisach/piórach z czarnym atramentem(wkładem)!

temat się trochę rozmył.
Wbił chłopaczyna z pralek poznań i była wymiana poglądów ;)

Padre1906 03.05.2009 08:49

Poza tym że trzymamy z policją nie miał zbyt wielu argumentów więc szybko się zmył. ;]

Zapraszamy dzisiaj wieczorem w to samo miejsce.

IndykTSW 03.05.2009 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 719225)
Ja slyszalem o "Weselu" badz "Przedwiośniu" (mam nadzieje,ze bedzie to drugie, amen):)

Jeśli się to sprawdzi to masz browara :D tylko nie Lalka,Granica albo Ferdydurke.

Myślicie że mogą np. dać poezje Tetmajera lub Staffa? Bo wczoraj starałem sie ich zrozumieć ale jak dla mnie zbyt pesymistycznie i mi nie podeszli :D :p

unpredictable_wislaczka 03.05.2009 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaftan (Post 719229)
Wbił chłopaczyna z pralek poznań i była wymiana poglądów ;)

To była bardzo krótka wymiana poglądów ;) Poza tym zapomnieliście dodać,że interpretowaliśmy Dziady i całkiem dobrze nam szło:) No i piszemy 3-tomową powieść nt. Derbów, żeby przyszły pokolenia mogły się męczyć :D

Wzięłam sobie arkusze od 2005 razem z próbnymi i z tych poważniejszych utworów nigdy nie pojawiła się Zbrodnia i kara, Król Edyp (to by było najlepsze:) ), Nad Niemnem, Wesele, Inny Świat i Dżuma. No i żadna lektura z maja poprzedniego roku się nie powtórzyła. A Lalka była w zeszłym, więc teraz raczej nie będzie:) No chyba,że kiedyś musi być ten pierwszy raz...

Lupo 03.05.2009 09:20

Ej no.... ale nie Lalka :P Kurde... jedyna lektura, której STRESZCZENIA nie przeczytałem :P A dziś to już nie da rady :-)

kaftan 03.05.2009 09:21

ja wejdę tu jutro przed maturą, przed wyjściem z domu - może będzie jakaś wyraźna sugestia czyjaś co będzie.

Nie ukrywajmy, nasi znajomi, znają na pewno jakiś nauczycieli, albo dzieci tych nauczycieli.. a wiadomo, że to nauczyciele sami proponują temat na matury. Owszem, ze wszystkich propozycji wybiera się jedną, ale zawsze można próbować.

Poza tym druga sprawa.... gdzie są drukowane matury ? W normalnej drukarni...
Jakby mieć brata który tam pracuje albo ojca...ajj....

pirat.z.karaibow 03.05.2009 09:25

Dokładnie, to jest niemożliwe. Na pewno przynajmniej 100 uczniów w całej Polsce, w klasach maturalnych, ma rodzica pracującego w CKE lub w OKE. Aż chyba pójdę kopać Google.

Polonistka powiedziała- Wesele lub Chłopi + np. Pan Tadeusz.

PrawdziwośćDlaGry 03.05.2009 09:45

a mnie się wydaje że może być coś Słowackiego bo w końcu 2009 to Rok Słowackiego.. Jakaś poezja albo ten głupi Kordian. Wesele to jeszcze ujdzie, ale Pan Tadeusz... to już Potop chyba bym wolał :D tak jak unpredictable_wislaczka wydaje mi się że Lalki nie będzie bo rzeczywiście nie zdarzyło się żeby jakaś lekturka się powtórzyła.

unpredictable_wislaczka 03.05.2009 10:02

A jaki sens ma to,żebyśmy przyszli na 8? Przecież to więcej stresu niż organizacji :/
Nawet nie wiem czy będą wpuszczali nazwiskami czy klasami, a u mnie robi to wielką różnicę :)

bartek89TS 03.05.2009 10:07

A ja słyszałem że ma być Pinokio :D:D Ja wam powiem że mnie ta matura zbytnio nie rusza, a mianowicie podchodze do niej tak, że jak zdam to fajnie, ale jak nie zdam to nic się nie dzieje...To co ewentualnie nie zdam zawsze moge dozdawac za rok, a jeśli nie zdam jednego to zostaje jeszcze poprawka w sierpniu :)
Ogólnie matura to bzdura :p

Malvivente 03.05.2009 10:09

wpuszczą na maturę z paszportem?
ps. nie, nie zdaję matury, ziomek ma problem:)

Zola 03.05.2009 10:10

do usunięcia

bartek89TS 03.05.2009 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Malvivente (Post 719264)
wpuszczą na maturę z paszportem?
ps. nie, nie zdaję matury, ziomek ma problem:)

Myśle, że nie powinien mieć problemu z wejsciem na paszport.

pirat.z.karaibow 03.05.2009 10:14

http://peb.pl/nauka-i-technika/11888...racowanie.html

P.e.c.h 03.05.2009 10:23

W zeszłym roku była Lalka i poezja...
Za poezje się nigdy nie brałem, więc pozostała mi lalka.
Z lalki wiedziałem z grubsza tyle, że Staszek był głupi, a Iza nazywa się prawie jak śliwowica;>
Korzystałem praktycznie tyko z tekstu podanego na maturze, nie pisałem nic konkretnego żeby nie zrobić błędu rzeczowego... i dostałem 78%:lol:

Może was ta piękna historia trochę uspokoi:p

wisl@k_TS 03.05.2009 10:31

Ja już dzisiaj od przebudzenia wyraźny stresik czuję :-/

PaluchTSW 03.05.2009 11:18

z moich prywatnych obliczen (najwięcej razy zostalem poinformowany) o:

1.Dżuma
2.Pan Tadeusz

(+ słyszałem również o bajkach Krasickiego)

Proud 03.05.2009 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez P.e.c.h (Post 719273)
W zeszłym roku była Lalka i poezja...
Za poezje się nigdy nie brałem, więc pozostała mi lalka.
Z lalki wiedziałem z grubsza tyle, że Staszek był głupi, a Iza nazywa się prawie jak śliwowica;>
Korzystałem praktycznie tyko z tekstu podanego na maturze, nie pisałem nic konkretnego żeby nie zrobić błędu rzeczowego... i dostałem 78%:lol:

Może was ta piękna historia trochę uspokoi:p

ja tak samo, pisałem o Lalce, choć jej nie czytałem:) nie pamiętałem fabuły w ogóle...ale trzymałem się tekstu i było spoko, 79% miałem :-p

igor1906 03.05.2009 11:22

ja cos czuje ze beda dziady..

pirat.z.karaibow 03.05.2009 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igor1906 (Post 719301)
ja cos czuje ze beda dziady..

Raczej nie. W ostatnich latach pojawiły się już dwa razy.

igor1906 03.05.2009 11:38

to na co stawiasz? wesele/chlopi/pan tadeusz?

ted 03.05.2009 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 719300)
ja tak samo, pisałem o Lalce, choć jej nie czytałem:) nie pamiętałem fabuły w ogóle...ale trzymałem się tekstu i było spoko, 79% miałem :-p

trzeba jeszcze umieć lać wode :p a niektórzy jak ja nie potrafia :-/

pirat.z.karaibow 03.05.2009 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igor1906 (Post 719307)
to na co stawiasz? wesele/chlopi/pan tadeusz?

Moje marzenie to tematyka wojenna (Borowski) lub rewolucyjna (Przedwiośnie). Nie pogardzę sensownym tematem z Chłopów, i nowelami.

Byle temat był związany z życiem, z rzeczywistością. A nie motyw seksu analnego w Nie-Boskiej komedii.

wredny.bardzo 03.05.2009 11:45

Ja obstawiam ludzi bezdomnych, wspomnicie jutro o 9 moje słowa :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl