Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Dzimi 18.02.2017 23:47

Trener jest raczej do niczego, gra wygląda bardzo słabo

X-Ray 19.02.2017 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1464964)
Trener jest raczej do niczego, gra wygląda bardzo słabo

:lol:

A teraz wam przypomnę, że temat jest o trenerze, a wy rozmawiacie na temat gry.

ricenb 19.02.2017 02:51

dajmy sobie jeszcze 2 3 mecze na ocene dzis zabraklo skuteczniosci wisla byla lepszym zespolem od slaska

pawlozm 19.02.2017 05:54

Trener ma pomysł na Wisle, graliśmy wysoko i agresywnie presingiem, dawno stoperzy tak wysoko nie wychodzili. Nie daliśmy ugrać praktycznie ślaskowi nic. Jedna sytuacje mieli klarowna, góra dwie i bramka. Taka jest piłka. Ewidentnie widać, że trener gra 1-4-2-3-1, co jest ciekawym ustawieniem, kwestia czasu aż wszystko się zazebi. W takim ustawieniu bardzo ważna jest pozycja, na której rozpoczął Brlek, niestety wczoraj nie był sobą, Semir również. Podsumowując, Kiko ma pomysł na drużynę, dajmy mu czas, oceny go po tych 8 meczach, co i tak jest mało. Docelowo ta drużyna swoją piłkę w stu procentach powinna grać w przyszłym sezonie. Wtedy trener będzie miał jasność co do składu, formacji itd. Tutaj trzeba czasu. Inaczej nic nie zbudujemy. Dajmy czas, sam dyrektor Junco podejmując się pracy wprost mówił, że chce przywrócić blask Wiśle w ciągu 2,3 sezonów. Po tym czasie Wisła znów będzie walczyć o najwyższe cele.

konik28 19.02.2017 06:15

Nic dodać nic ująć :)

mitmichael 19.02.2017 08:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinus (Post 1464954)
Z Koroną fuks, dzisiaj konsekwencja słabej gry. Dobrze, że Śląsk wygrał zasłużenie.
Trudno komentować te bzdury.

Jaki znowu fuks jak statystyki pokazuja, ze bylismy w tym meczu lepsi? Korona miała tylko wieksze posiadanie pilki, do lepszych sytuacji dochodzilismy my. Wygralismy ten mecz zasłuzenie, teraz kolejna wyjazdowa porazka i juz trener jest zły. Za chwile znowy wygramy i znowu bedzie zmienione zdanie co do jego osoby

JrQ- 19.02.2017 10:38

Mi się bardzo podobało jak rozgrywaliśmy piłkę od tyłu.
Wcześniej tego nie było. Dodatkowo do drużyny weszła trójka walecznych zawodników jak Cywka, Llonch, Gonzalez i nieco lepiej nasz pressing wyglądał.

Levis88 19.02.2017 13:37

Mnie zastanawia jak wygląda komunikacja trenera z zawodnikami podczas meczu. Jakoś nie widać żeby Sobol był też przy linii i coś korygował, podpowiadał etc. a Kiko poliglotą chyba nie jest. W tv było widać, że nawet przy przywitaniu z sędziami i trenerami wygląda na zmieszanego.

Karherop 19.02.2017 14:02

Też przeczytałem wywiad z Kondakiem i na pewno można być podbudowanym, że jeśli chodzi o podejście do zespołu od strony taktycznej - nasz trener to ideał. Pytanie jak potrafi wpłynąć na zespół?

Wiadomo, że Kiko musi mieć czas na wdrożenie swoich pomysłów. Cel od zarządu ma zapewne jeden - grupa mistrzowska. Ponadto jeśli chodzi o transfery dostał zapewne wszystko czego oczekiwał.

Jeśli awansujemy do 8 i drużyna nie przegra wszystkiego to zapewne otrzyma szansę prowadzenia zespołu na kolejny sezon.

elliot_ness 19.02.2017 14:07

Jak do tej pory to Ramirez ma lepsze statystyki niż Broniszewski .

Rob_Zombie 25.02.2017 12:12

Liczę na to że dzisiaj zobaczę "coś". Jakikolwiek pomysł, jakikolwiek ład i skład. Bo póki co 2 pierwsze mecze to zwyczajny chaos i przypadek w naszych poczynaniach. Zupełnie jakby rola Kiko ograniczyła się do wypisania na tablicy nazwisk które zagrają i przyporządkowania im miejsca na boisku. Typowa eklapowa kopanina.

Bene Nati 25.02.2017 23:22

Jaki znowu chaos? Organizację gry w obronie poprawił diametralnie.

nesta 25.02.2017 23:39

Tym meczem Ramirez przekonał mnie, że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

Palce lizać, patrząc jak Wisła wygląda taktycznie, jak gra w pressingu, odbiorze i błyskawicznie przenosi grę do ofensywy. Każdy dokładnie wie co ma robić na boisku.

W lecie jeszcze dołożyć jakości do drużyny i kolejny sezon będzie ciekawy!

Wojtas 26.02.2017 00:16

No no Ramirez cwaniak :)

Tak w skrócie mam wrazenie odkad patrze na "jego " Wisłę
Ma pomysł i wie jak to robic,coraz lepsza obrona i kazdy pilakrz -ktory wie co ma grac.Nie ma chaosu .I to mi sie podoba.
Jeszcze dodać do tego szybkiego Valencie ,ktory umoziwli wiekszy ruch do przodu.czekam z niecieprpliowścą.;)
Nie krakowskiej pilki,nie płaczę,była za Kazia Moskala i tak nic z tego nie było,a rywale wtedy wlasnie NAS klepali i punktowali az zal było patrzec. Na zasadzie 'Macie klepcie sobie piłeczką a gole strzelamy my.".Teraz to my bedziemy punktowac.

jova 26.02.2017 01:23

Jak dotąd Kiko daje radę. Dobrze bronimy jako cały zespól i mamy pomysł na wyprowadzanie ataków, choć ciągle wydaje mi się, że środkowi pomocnicy powinni bardziej pomagać w ofensywie. W tej chwili bardzo wyraźnie opieramy się na indywidualnych umiejętnościach Małego, Brożka i Boguskiego. Szczególnie Mączyński poradziłby sobie z większą ilością zadań w ofensywie. Wykorzystywanie go niemal wyłącznie do rozbijania ataków, to trochę marnowanie jego potencjału. W przypadku Lloncha taka rola jest zrozumiała, bo to raczej zawodnik do odbiorów i podań do najbliższego.

Jeśli idzie o inne rzeczy do poprawy, to wydaje mi się, że nie mamy taktycznego planu B. Poza tym, że jesteśmy dość mocno uzależnieni od formy trzech ofensywnych graczy, to jeszcze nie bardzo wiemy co zrobić, gdy mecz nie idzie zgodnie z planem. Gdy Śląsk wbił nam gola pogubiliśmy się, ale dziś też nie wiedzieliśmy co chcemy grać w końcówce meczu. Mając komfortową przewagę 3 goli, dość głęboko się cofnęliśmy i często graliśmy na uwolnienie. W takiej sytuacji wpuszczenie na boisko Stilicia i Videmonta pokazuje, że nie tak to miało wyglądać. Obaj nie są ani szybkościowcami, ani walczakami. Nie potrafiliśmy uspokoić gry na tyle, by ich wykorzystać i piłki głównie latały im wysoko nad głowami. Chyba więcej dałoby wpuszczenie w takiej sytuacji Ondraszka, ale trener ewidentnie miał inny pomysł na rozegranie końcówki meczu. Efekt był taki, że w ostatnich 20 minutach nie bardzo wiedzieliśmy co chcemy grać i jak grać. Wyglądaliśmy jakbyśmy nie mieli jednego zawodnika jeszcze nim go straciliśmy.

brylant17 26.02.2017 05:32

Spokojnie poczekajmy z 5 kolejek bo jeszcze niektórzy będą go zwalniać

zim zum 26.02.2017 08:54

Ja tu nie widzę żadnej ręki trenera. Gra dalej opiera się na "starych" zawodnikach, a oni raz na czas potrafią zagrać taki mecz jak wczoraj. Trener jedyne co zmienił, to wstawił znajomego przecinaka, który poza wieloma faulami nie wyróżnia się niczym szczególnym. Przy golu zachował się nie najlepiej. Na dzień dzisiejszy uważam usunięcie Sobolewskiego za błąd i niepotrzebny ruch.

Piotr777 26.02.2017 09:08

Puknij się w głowę. Może odzyskasz wzrok.

Gin 26.02.2017 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1465499)
Ja tu nie widzę żadnej ręki trenera. Gra dalej opiera się na "starych" zawodnikach, a oni raz na czas potrafią zagrać taki mecz jak wczoraj. Trener jedyne co zmienił, to wstawił znajomego przecinaka, który poza wieloma faulami nie wyróżnia się niczym szczególnym. Przy golu zachował się nie najlepiej. Na dzień dzisiejszy uważam usunięcie Sobolewskiego za błąd i niepotrzebny ruch.

Ty tak na powaznie czy jaja sobie robisz, przypomnij sobie mecz w Chorzowie i zastanów się co tam graliśmy i jaki był pomysl na grę, hiszpańscy trenerzy taktykę mają w jednym palcu i to widać gołym okiem ale jak zwykle znajdzie się jakis troll co pisze bzdury

nesta 26.02.2017 09:19

O ....a (post zim-ziuma).... Proponuje okulistę.
Człowieku facet z każdym meczem pokazuje, że zna się na tym co robi lepiej niż pewnie co najmniej połowa przedstawicieli PMS, zbija obawy które tu były jak przychodził, zawodnicy łapią przy nim bardzo dobrą formę. I co z tego, że stara gwardia? Przecież ktos ich musiał do tej formy doprowadzić, ktos ich musiał ustawić, co to ma za znaczenie, kto strzela?

Obejrzyj sobie analizę Mielcarskiego po meczu ze Śląskiem jak krok po kroku wykazał jak przemyślanie taktycznie gra Wisła.

Pokonujemy czołowa drużynę ligi 3-1 a tu jeszcze jakies narzekania. Czasem mam wrażenie, ze robią to Janusze od Barcelony, którzy jak nie ma miliona podań, przewagi i utrzymywania sie przy piłce tzn ze gra jest słaba.

PSYCHOLTSW 26.02.2017 09:23

co raz lepiej to wygląda, ale niektórym nie dogodzi. Taktycznie Wisła gra chyba najlepszą piłkę, brakuje czasami jeszcze polotu w ofensywie ale w defensywie jest naprawdę dobrze. żeby wszystkim dogodzić to będzie chyba trzeba wygrać na Ł3, bo inaczej to "Kiko jest słabym trenerem". Poza tym to jest dopiero 3 mecz o punkty, szkoda że Kiko nie było jak graliśmy z Lechem w PP bo to my byśmy w nim byli dalej.

krzaq12 26.02.2017 09:25

Wg mnie największą rękę trenera widać w grze defensywnej. W 3 meczach na wiosnę zdobyliśmy 5 goli tracąc zaledwie 2. Gdyby nie wczorajsza głupio stracona bramka w 91 minucie, mielibyśmy tylko 1 gola do tyłu na wiosnę.

Wg mnie jeszcze trochę brakuje jeśli chodzi o ofensywną grę, pytanie o ile to są jeszcze braki a o ile celowe założenia, w myśl których świadomie oddajemy przeciwnikowi pole, żeby dać się wyszumieć i wypunktować. Tak było i z Koroną i Jagą. Choć widać, że we Wrocławiu to my prowadziliśmy grę.

Jedno jest pewne, w grze widać progres. Zespół gra coraz pewniej, wychodzi im coraz więcej, a i błędów jest coraz mniej.

Jay jay 26.02.2017 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1465502)
O ....a (post zim-ziuma).... Proponuje okulistę.
Człowieku facet z każdym meczem pokazuje, że zna się na tym co robi lepiej niż pewnie co najmniej połowa przedstawicieli PMS, zbija obawy które tu były jak przychodził, zawodnicy łapią przy nim bardzo dobrą formę. I co z tego, że stara gwardia? Przecież ktos ich musiał do tej formy doprowadzić, ktos ich musiał ustawić, co to ma za znaczenie, kto strzela?

Obejrzyj sobie analizę Mielcarskiego po meczu ze Śląskiem jak krok po kroku wykazał jak przemyślanie taktycznie gra Wisła.

Pokonujemy czołowa drużynę ligi 3-1 a tu jeszcze jakies narzekania. Czasem mam wrażenie, ze robią to Janusze od Barcelony, którzy jak nie ma miliona podań, przewagi i utrzymywania sie przy piłce tzn ze gra jest słaba.

No ale to ze wisla powinna prowadzic gre sama odpowiadac za tempo gry raczej nie podlega dyskusji. Teraz maja usprawiedlenie ze brak 11 pelnowartosciowych pilkarzy ale na lato gdy beda nowe transfery takie wyjasnienia jak "nie chcemy tracic bramek" nie beda mialy racji bytu bo Wisla bedzie zmuszona do atakowania.

Bene Nati 26.02.2017 10:17

Gra starą gwardią źle, jakby z marszu wprowadził nowych to byłby płacz z kolei, że starzy gracze, którzy przez lata udowadniali swoja wartość teraz siedzą na ławce, a grają jego znajomi, jego pupile.
Nie dogodzisz.
Niektórzy chyba dalej żyją składem sprzed 10 lat i nie potrafią się cieszyć z zwycięstw Wisły.

Jestem pod wrażeniem, że tak szybko posklejał ten skład przy tylu zmianach kadrowych.

zim zum 26.02.2017 10:22

Panowie porozmawiamy po meczu w Gliwicach. Na jesień po meczu z Lechią też pialiśmy z zachwytu.

_ukoL 26.02.2017 10:24

Wytłumaczenie tego, że gra starą gwardią jest proste. Wystarczy popatrzeć na to co się dzieje, kiedy zaczyna dokonywać zmian. Choć teoretycznie robione są one poprawnie (czas i konkretny zawodnik) to nic nie wnoszą, a wręcz pogarszają jakość gry. Tak było we Wrocławiu i tak wczoraj było na R22.

Bene Nati 26.02.2017 10:28

Tak naprawdę, trenera będziemy oceniać po zakończeniu sezonu.
Nie po Jagiellonii, Piaście, czy Legii.

Póki co gołym okiem widać jego rękę. Trzy mecze i zachowana regularność, konsekwencja.
Napawa optymizmem.

Decyzja zarządu, by odejść od zamkniętego koła, to jest polskiej myśli szkoleniowej, wydaje się póki co strzałem w dziesiątkę.

JrQ- 26.02.2017 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1465499)
Ja tu nie widzę żadnej ręki trenera. Gra dalej opiera się na "starych" zawodnikach, a oni raz na czas potrafią zagrać taki mecz jak wczoraj. Trener jedyne co zmienił, to wstawił znajomego przecinaka, który poza wieloma faulami nie wyróżnia się niczym szczególnym. Przy golu zachował się nie najlepiej. Na dzień dzisiejszy uważam usunięcie Sobolewskiego za błąd i niepotrzebny ruch.

Bo ręka trenera nie polega na wyczarowaniu nowych zawodników, tylko na wykorzystanie potencjału obecnych.

19sebawro06 26.02.2017 11:08

kiedyś słyszałem że drużynę buduje się od obrony ale nie wiem czy to prawda ;)

Arkadiusz.Czerepach 26.02.2017 12:55

ostatni raz taką jakość na ławce Wisły widziałem gdy rozmawiano tam po... rumuńsku !


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl