![]() |
Eeee?
Mój post to nawiązanie do wpisów poprzedników zastanawiających się, czy nie lepiej celować w 8 czy 7 miejsce, bo potem możemy dostać takich rywali, gdzie wysoka frekwencja będzie gwarantowana. Przecież każdy wie, że Wisła ma około 11-13k ludzi przychodzących na stadion niezależnie od wszystkiego. Chodzi o to w jaki sposób zachęcić przynajmniej 15k kolejnych osób, a nie zarzut w kierunku Wisły. Bulwers. |
Cytat:
Po drugie, jeśli np byloby pewne miejsce w 8mce, a skoro nie ma rezerw, to w dwoch ostatnich kolejkach moglby dac zagrac rezerwowym. Jak wyggrają to spoko, jak przegrają to mają ogranie a Wisła dobrą pozycje. Też chciałbym pucharów, ale nawet zakladajac ze Lech wygra PP, to jednak po podziale strata bedzie i tak spora. Nie popadajmy też w mega euforie. Na Wiosne ma mamy 4 zwy, 1 r, i 2 por. W tym fartowne zwyciestwo w Gliwicach w ostatniej minucie, mimo wszystko fartowne zwyciestwo z Plockiem po przypadkowym golu Semira (wrzucał wtedy) czy 2:0 u siebie z niezbyt mocną Koroną. Nie chodzi mi o to zeby coś tu komuś ujmować, ale póki co to tylko z Jagą zagraliśmy dobry/bardzo dobry mecz. Od momentu skonczenia sie tej fatalnej serii porazek, mielismy wiecej o wiele lepszych meczow: z Lechią (najlepszy mecz w sezonie) czy Arką. Gramy gorzej niż za Wdwoczyka. A pomijajac to, że my conajmniej 5 meczów musielibysmy wygrac w rundzie finalowej, w 2 na wyjezdzie na ciezkim terenie, podczas gdy wogole w calym tym sezonie wygralismy na wyjezdzie 2 razy i to ze srednimi druzynami (Plock, Piast) i w kazdym z tych przypadkow strzelajac zwycieską bramke w 92-93 minucie. Zejdźmy na ziemię i cieszmy się że sa spore szanse na wejscie do 8mki. Tak naprawde remis w Niecieczy i remis z Lubinem (najlepiej 0:0 lub 1:1 zeby miec lepszy bezposredni) i awansijemy, zeby miec spokoj w Łęcznej |
Trzeba grać o każdy punkt do końca i tak pewnie będzie. Miejmy nadzieję, że już z Zagłębiem zapewnimy sobie ósemkę.
My mamy jeszcze Słoniki, Lubin i Łęczną - każdy rywal w naszym zasięgu Zagłębie ma Jagę, nas i Śląsk - mam nadzieję, że za dużo nie ugrają Słoniki grają z nami, Piastem i Koroną (wyjazd). Ciężko im się będzie przełamać Korona gra Ruchem, Legią i Słonikami. 6 pkt mogą zgarnąć więc dla nas raczej nie są zagrożeniem Płock gra z Łęczną, Lechem i Arką. Tu też chyba 6pkt to szczyt możliwości Pogoń ma Arkę, Ruch i Lechię i tutaj też 6 pkt to chyba max O pozostałych nie piszę bo chyba nie ma sensu Patrząc na ten układ wygrana w Niecieczy to praktycznie 99% szans na ósemkę a w przypadku remisu musimy ugrać pełną pulę z Lubinem. Jakby na to nie patrzeć mamy komfortową sytuację na finiszu, ale często najtrudniejszy jest ten ostatni krok. A co dalej? Po podziale punktów możemy mieć 5-6 punktów straty do 4 miejsca i przy dobrych wiatrach możemy powalczyć o puchary. Wolałbym jednak żeby Kiko bardziej niż na puchary postawił na posprawdzanie różnych zawodników - Kolumbijczyków oraz zmienników. Prze nami sporo decyzji kadrowych w lecie, czas na zbudowanie jeszcze silniejszej ekipy na przyszły sezon. A puchary? Nie jestem pewien czy nadszedł na to czas. Za słaby skład chyba by powalczyć o fazę grupową. A załapać się do pucharów po to by zagrać 2-4 mecze z jakimiś kozojebcami i odpaść z nieco poważniejszą drużyną kosztem wcześniejszego startu do sezonu i pewnie słabszego startu w lidze? |
to co tu piszecie mnie po prostu rozpie....la. jakie kalkulacje? Wisła ma po prostu wygrywać a nie w matematykę się bawić, najlepiej zdobyć 9 pkt w ostatnich trzech meczach rundy zasadniczej i już jest dobra pozycja wyjściowa do grupy mistrzowskiej. Wasze gdybanie można skomentować tylko trzema słowami pierdo...icie jak potłuczeni (większość z Was). Także jutro w Niecieczy krok nr 1, potem w Lany Poniedziałek nr 2 i w meczu z Łęczną nr 3. a nie jak to warto rozegrać, a może rezerwowi, a może tabela kto z kim gdzie, a może jeszcze to a może tamto. koniec spekulacji Wisła ma wygrywać i już.
|
Cytat:
A co do wygrania Pucharu przez lecha. Czy wy naprawdę myślicie że arka az tak przyfarci? Moim zdaniem tym pucharem narobią sobie tylko złego i wyrastają na poważnego kandydata do spadku (razem z sąsiadką lekkich obyczajów :D ) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kurde szkoda, ze ESA37 juz dlugo nie pociagnie, samo czytanie tutejszych dywagacji statystycznych jest emocjonujace i robi lige ciekawsza.
Przy standardowej 18sto zespolowej lidze nikogo by to nie obchodzilo czy Wisla bedzie 6, 7, czy moze 9ta. Ja osobiscie bede tesknil. |
Cytat:
Nie jesteśmy gotowi na puchary i trzeba zdać sobie z tego sprawę... |
Cytat:
|
Cytat:
Wygrywajmy najpierw wyjazdowe spotkania w naszej lidze, a później myślmy o podboju Europy. Kolejna próba już jutro i jeśli wygramy to w 90% będziemy mieli zapewnioną 8. Obawiam się jednak, że padnie remis i spotkanie zakończy się wynikiem 2:2. |
A może to, że jacyś zawodnicy się "pokarzą" i będzie można ich sprzedać za grubszy hajs? A poza tym to tez jest jakieś doświadczenie dla naszych grajków
|
Moim zdaniem nie jesteśmy jeszcze gotowi na podbój Europy. Junco powinien solidnie przepracować jeszcze 1-2 okienka transferowe, sprowadzić sensownego napastnika, uzupełnić ubytki w składzie, które pewnie są nieuchronne (np. Brlek) - wtedy można myśleć o pucharach.
W naszej obecnej sytuacji finansowej (która jest w miarę ustabilizowana) wyjazd za 300-500k PLN do jakiegoś Kazachstanu pewnie nikomu w Klubie by się nie uśmiechał. Kasa, na którą nie ma żadnej gwarancji zwrotu. |
300-500 tysięcy? A skąd wy bierzecie taka kwoty? Skąd ty żeś to wziął? Przecież klubów z Kazachstanu czy Azerbejdżanu nie byłoby stać na takie wyjazdy, wyjazd to ok 50 tysięcy złotych, a wygranie 1 rundy to 800 tysięcy złotych!!!
|
Już za długo trwała przerwa od pucharów. Stęskniłem się za Wisełką w Europie. Wystarczy wyprzedzić 2 drużyny w tabeli. O ile z Zagłębiem nie będzie problemów, o tyle z pozostałe drużyny znacznie odjechały Wiśle. Po podziale będzie troszkę łatwiej.
|
W tym sezonie niestety nie ma większych szans na puchary(braknie punktów frajersko traconych jesienią).Zakładam,że awansujemy do ósemki w której aż 4 mecze zagramy na wyjazdach ,na wyjazdach gdzie idzie Nam ciężko.Straty do drużyn z pucharowych miejsc będą duże +/- 6 punktów przy 7 kolejkach w tym 4 wyjazdach można liczyć tylko na cud.Trzeba postawić sobie realny cel 5 miejsce na koniec obecnego sezonu a o puchary spokojnie powalczymy w przyszłym sezonie zakładając kontynuację obecnej polityki klubu .
|
Cytat:
|
Od lat już finalista PP nie ma miejsca w pucharach, tylko zdobywca 4 miejsca W LIDZE.
|
A to przepraszam
|
Cytat:
Owszem, w sezonie 2016/2017 za wygranie 2 rundy jest 225 tys euro czyli jakieś 900 tys PLN. Ale po pierwsze to nie za udzial, tylko za wygrana. Po drugie, nawet jak wygrasz to tą kasę dostaniesz po jakis 3-6 mscach, a na poczatku musisz miec kase zeby pokryc te wszystkie wyjazdy. Koszty wyjazdu do krajow typu kazachstan, azerbejzdzan itp to 80-100tys PLN. Wisla moze nie miec takiej kasy to po pierwsze. Po drugie, organizacyjnie my dalej w dupie jestesmy - pogadaj z osobami ktore pracowaly w klubie za czasow jak byly puchary. Wtedy zatrudnienie w klubie bylo 3x wieksze niz obecnie, to byly struktury ktore sie budowaly latami, a i tak jak przychodzily puchary to bylo tyle pracy ze po 16h dziennie w klubie sie siedzialo. Zdecydowanie duzo wiecej pracy wtedy jest. Sorry, ale v-ce prezes ktorego jednym doswiadczeniem jest bycie managerem na silowni White Star Power, tego nie ogarnie. Sportowo - wlasne kluczowa sprawa jest taka, ze ledwo co przyszlo 12 zawodnikow, bazujemy sporo na tym ze jednak stary sklad sie trzyma, ale wielu sie koncza kontrakty i czeka nas kolejna rewolucja. Pierwszy mecz drugiej rundy kailifacyjnej Ligi Europy jest juz 14/07/2017, a u na sezon chyba 10/11 czerwca sie konczy - gdzie my zdarzymy zamknac kadre i ja zagrac przed meczami? Nie mowiac juz zeby zawodnicy wypoczeli i nabrali swiezosci? Naprawde, nie napalajmy sie na puchary. Pozatym, jeszcze jedna rzecz trzeba wziac pod uwage. Jezeli marzymy o tym 3,4 miejscu, to pamietajmy ze e pierwszej trojce MUSI byc Lech, jezeli bedziemy na 4 miejscu ale na 5 wypchniemy Lecha, to i tak nic nam to nie daje... |
Cytat:
|
Czy po dzisiejszym meczu z BrukBetem i innych wynikach meczów Ekstraklasy mamy zapewnioną pierwszą ósemkę?
|
Nie jeszcze. Punktu brakuje.
|
[QUOTE=WislaFan123;1468120]Pierwszy mecz drugiej rundy kailifacyjnej Ligi Europy jest juz 14/07/2017, a u na sezon chyba 10/11 czerwca sie konczy - gdzie my zdarzymy zamknac kadre i ja zagrac przed meczami? Nie mowiac juz zeby zawodnicy wypoczeli i nabrali swiezosci?
/QUOTE] Początek ekstraklasy jest 14.07. Coś Ci się daty chyba pomyliły. Tym razem liga i puchary starują mniej więcej w tym samym terminie. Co nie zmienia faktu, że trzeba mieć szeroką kadrę by pogodzić jedno z drugim. Szeroką sportowo a nie tylko na papierze |
Kolejna bzdura...
Tak trzeba miec baaaardzo szeroka kadre by rozegrac 2 lub 4 spotkania wiecej w sezonie. Tak samo jak wyjazd do Kazachstanu to 500 tys zlotych i nas nie stac :lol: Ale kluby z Albani , Malty czy Kosowa juz tak :lol: Przestancie .......ic i powielac te bzdury gimbusy!!! |
Ogólnie to nie opłaca się grać w górnej 8, bo przez przypadek można wywalczyć puchary. Powiedzcie Kiko, żeby celował w 9 miejsce bo tam jesteśmy bezpieczni.
Sądzicie, że Wisła w pucharach w I rundzie z jakimś gówno klubem nie zapełniła by stadionu? Po tak długiej przerwie? Rozkminki o tym, żeby nie grac w pucharach są żenujące. |
Cytat:
Nie kalkulujmy, grajmy i wygrywajmy. |
Cytat:
|
Ktoś sprawdził i obecnie Wisła w górnej 8-mce jechałaby do Legii, Lecha, Jagi i Pogoni. U siebie natomiast Zagłębie, Lechia i Płock.
Szkoda, że chociaż jeden z tych wyjazdów nie byłby jeszcze w Krk. Z drugiej strony większa szansa na wygrane u siebie. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl