![]() |
Skoro większość twierdzi, że Skonto to trudny przeciwnik to po cholerę grać? Mierzyć się i walczyć ja mam nadzieję, że to jest ten sezon w którym zagramy w LM bo jak nie teraz to nigdy!
|
Cytat:
Ale jeżeli chodzi o sam mecz z Skonto to grubo, naprawdę grubo przesadziłeś. Popatrz się na to z innej strony. Nasz skład: bramka: Reprezentant, obrona: Lamey,były reprezentant, reprezentant, Paljic, pomoc: reprezentant (niesłusznie niepowoływany), były reprezentant, reprezentant, reprezentant, reprezentant, atak: reprezentant. Do tego na ławce: Jovanic (reprezentant), Bunoza (reprezentant), Kowalski, Jirsak, Garguła, Iliev. Póki co nie ma oficjalnego "pozbycia się" Sivakova, a to również reprezentant, grający już w Lidze Mistrzów Większość z tych graczy albo gra, grało w reprezentacji, w LM, na imprezach międzynarodowych. Myślę, że nie muszę takiej analizy robić ze Skonto. Wiadomo, że wyniki będą diametralnie różne. Jedynego, którego ze Skonto kojarzę to Laizans. No i jeszcze chyba nie muszę tłumaczyć, że 2-3 zawodników z pewnością do nas dojdzie. Nie można popadać ze skrajności w skrajność. Jasne, Skonto pod żadnym pozorem nie można lekceważyć, ale jest to przeciwnik, który tym składem, który już mamy (nie licząc przyszłych wzmocnień) powinniśmy przejść bez większych problemów. Może się zdarzyć jakiś remis na wyjeździe (całe szczęście, że tam gramy 1. mecz) ale nie ma co robić z tego tragedii i po prostu zmieść ich z powierzchni ziemi na Reymonta. Zwłaszcza, że skład mają naprawdę młody, nieograny, a i w lidze idzie im bardzo przeciętnie. EDIT: Przykłady wymienione wyżej, czyli choćby Lukjanovs, czy Rakels trafione w 10. Marszałku, naprawdę myślisz, że gdyby w tej lidze (łotewskiej) grał Małecki, Genkov czy Kirm to statystyki mieliby te same, co w Wiśle? Popatrz się na statystyki Kirma w lidze słoweńskiej, Genkova w bułgarskiej. U nas tak jakby ktoś im te statystyki podzielił przez dwa ;). Jak wspomniałem, przestańmy już tak bez sensu psioczyć na tę naszą ligę, bo popadamy w totalne skrajności. Pamiętasz na pewno jaki mieliśmy skład i jaką sytuację przed Levadią czy Karabachem. Przed Karabachem kompletnie nowi, niewprowadzeni zawodnicy i wypalony trener na ławce. Przed Levadią brak prawego obrońcy, a sam Kirm przyszedł przed samym mecze. Nie ma co porównywać tych drużyn, a Maaskanta. Może indywidualnie na poszczególnych pozycjach Skorża miał lepszych zawodników (przede wszystkim Marcelo, Głowacki), ale jeżeli chodzi o drużynę to ta Maaskanta jest lepsza. |
Cytat:
Jak ja ....a kocham podawanie wybiórczo tylko tych danych które mogą poprzeć z góry założoną teorię;) Cytat:
miszcz normalnie. W których meczach zeszłej rundy niby ta wielka różnica była?Tak to niestety jest jak się patrzy ale nie ogląda |
Cytat:
Dlaczego wszyscy żyjecie tą Levadią i Karabachem ? Nie widać różnic między zespołami tamtymi a obecnym ? Rywal jest do roz.......enia bez dwóch zdań na ogromnym luzie. Szanujmy się , tak ? |
Trochę pokory, tak?
Pewnie ku... że widać różnicę, ale co to zmienia? W zeszłym roku, i dwa lata temu też mieliśmy się szanować. A potem dostajemy w....... i idzie taki Jirsak udzielać wywiadu i mówi, że "Gdy wylosowaliśmy Levadię, początkowo nie zrobiło to na nas wrażenia - opowiada pomocnik Białej Gwiazdy, Tomas Jirsak. - Później zobaczyliśmy w pierwszym meczu, że to nie są "ogórki" i trzeba popracować" NO ....A. |
W Radiu Kraków był wywiad z kibicem z Łotwy (gość przyjechał na ME koszykarek) i twierdził, że choć jest kibicem Skonto to faworytem jest Wisła. Skonto ma podobno młodą drużynę która jest w trakcie budowy i jest wyraźnie słabsza niż Ventspill
|
Czemu żyjemy? Ponieważ zbyt często się nam to powtarza. Nie jest to jedna wpadka. Takich wpadek było juz kilka i żadnemu prawdziwemu kibicowi nie w smak kolejna porażka z zespołem niżej notowanym.
|
Cytat:
Cytat:
|
To losowanie jest dla nas bardzo korzystne, gdyż nie jest zbyt slaby aby podejść do nich w lekceważący sposób a to dobre otarcie przed kolejnymi rundami. Wiadomo, że mecze o stawkę to nie sparingi i nawet tej klasy przeciwnik, który jest zdecydowanie w naszym zasięgu może odsłonić nasze mankamenty nad którymi trzeba popracować w perspektywie kolejnych meczów.
|
była Valarenga, Było Dynamo Tibilisi, była Lewadia, Był Karabach.
Teraz czas na Skonto Ryga. Wystarczy że Łotysze postawią Autobus Lenczyka w polu karnym a będziemy walić głową w mur. Dodatkowo kazdy wie jak gra nasza obrona. Jakas jedna kontra się uda Łotyszą i moze być po pucharach. Może szczęśliwe karne dla nas. Tam zagrać na 0-0 u siebie na jakiś bramkowy remis i po karnych uda się ich przejść. Ja jakoś w pogrom 3-0 lub 4-0 nie wierzę. Tak nawet w lidze nie potrafiliśmy wygrywać a co dopiero w Europie. |
jesli ma sie ambicje grania w LM lub LE to takim rywalom jak Skonto nalezy sie tylko szacunek w sensie kultury pilkarskiej, jakies kurtuazje i pochlebne opinie na temat rywala nalezy schowac gleboko, wyjsc na boisko i ich zwyczajnie ograc...a nie pieprzyc ze oni sa silni, slabi, profesjonalisci czy amatorzy...zagrac, wygrac i isc dalej
|
ludzie ale Wy jesteście pospinani na tym forum! Słońce świeci na zewnątrz więc z niego korzystajcie a nie napinajcie się jeden na drugiego (oczywiście nie wszystkich się to tyczy)
|
http://www.youtube.com/watch?v=0xD4IUSrnzA Na tym filmiku wcale się tak źle nie prezentują( filmik sprzed 2 lat). Widać że często chcą grać piłką. Ciekawe jak prezentują się teraz
|
Podejdzmy do tego w ten sposób, że to oni, a nie my trafili najgorzej jak mogli, a chyba nikt nie ma wątpliwości, co do rezultatu... :)
|
Cytat:
Trzeba mieć kompleksy,żeby się bać dzielnych Łotyszy , pół-amatorów z tysiącem kibiców na stadionie:-/ Naprawdę, nie wyróżniasz się pisząc takie suchary o pokorze , frazy klepane już na tym forum setki razy. |
Cytat:
tam zagrać na 0-0, a u siebie na bramkowy remis? to oni przejdą dalej - więc przestań pieprzyć... szanujmy rywala, ale nie bójmy się go - spokojnie do ogrania Łotysze. |
Cytat:
Widze, ze pilka nozna to kolegi za bardzo nie interesuje. |
Jak ktoś ma dostęp do trenera Maskanta niech mu zaproponuje żeby zebrał wszystkie mecze Wisly z klubami niżej notowanymi z którymi odpadliśmy i pokaże piłkarzom, że to też były "ogórki"... i na koniec niech doda że jak wtopią to ich kibice na taczkach wywiozą...
|
Pytajac czy przejdziemy Skonto nalezy zapytac na co stac obecna Wisłe.
O ile ten zespoł nie zostal oslabiony i nareszczie przystepuje do Pucharow stanowiac jako tako monolit ,a byc moze ktos jeszcze dołaczy nalezy pamietac ze Lotysze zagraja defensywnie i to moze byc klopot. Maaskant musi znalesc sposob na taka defensywe a la Slask ,bo inaczej bedzie nie za wesolo.Oni pewnie beda sie bronic i grac kontry na tego brazylijczyka a my musimy im szybko strzelic bramke. Jak z Szawle rok temu. Lotysze maja mlody sklad,w lidze idzie im srednio-sa absolutnie do pokonania i nie wyobrazam sobie zeby WIsla tego nie uczyniła. Maja nawet fajny kameralny stadion,inny niz ten z bieznia 2001 ,ale to juz zamierzchłe czasy. No i jestem ciekaw jak z przydzialem biletow,trybuna gosci z tego co widze po fotkach to ta niezadaszona ,za bramką,-to jakies 500 miejsc + to ze ich frekwencja na meczach oscyluje w 1 tys a raz nawet bylo ich 100 (!!) ,wiec moze nam cos dorzucą,bo mysle ze chetnych na wyjazd bedzie sporo. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Poza tym nikt tu nie pisze o baniu sie tylko o odpowiednim podejsciu do takiego rywala. Jesli nie rozrozniasz strachu od szacunku do rywala itp to nie ma o czym dyskutowac. Cytat:
|
kursy wystawione na pierwszy mecz (BWIN)
Skonto - Wisła 7,00 4,00 1,40 |
Nie no troszke z tymi kursami to przesadzili :D
3,00 3,10 2,25 - tak bym to widział predzej. |
Cytat:
Oni w ostatnich latach odpadali z drużynami z Irlandii (i to obu..), byli gromieni przez Macedończyków, a w ostatnich pięciu sezonach pierwsza rundę przeszli tylko jednokrotnie, grając z drużyną z Luksemburga, czyli z ligi praktycznie amatorsko-hobbistycznej... Pieprze Levadie i Karabachy, to były poprzednie sezony, inni piłkarze, inni trenerzy, inne przygotowanie do sezonu i podejście do meczu. Jak dla mnie to ten temat powinien spaść w zapomnienie na najbliższe 2 tygodnie, bo mecze ze Skonto to tylko przedsmak europejskich pucharów. |
fan01 - ale ja to wszystko wiem. Sam uwazam, że jestesmy zdecydowanym faworytem, ale kurs mimio wszystko dla zaskakujaco niski na Wisłe ;) W lidze Polskiej sie bardzo rzadko zdarzał taki kurs na Wisłe w spotkaniach wyjazdowych. Wiec dla mnie tak niski kurs jest zaskoczeniem :)
|
Jezeli chcemy awansowac do fazy grupowej LM to takie druzyny musimy łykac
|
Kiedyś trzeba wreszcie awansować:)
|
Na Reymonta zmieciemy ich z powierzchni ziemi naszym dopingiem!!Zapomnijmy o wpadkach z Talinem czy Karabachem graliśmy po za domem teraz musi być inaczej.Skoro chcemy grać w LM musimy takie drużyny ogrywać choć nie możemy ich lekceważyć.Myślę że nasze szanse wynoszą 70 %do 30 %.Nie mogę się doczekać lipca!
|
Trener Skonto Ryga: Piłkarze Wisły przewyższają nas we wszystkich elementach
http://futbolnet.pl/wiadomosci/trene...ich-elementach Trenerzy Levadii i Karabachu podobnie mówili. Rozlosowane letnie porażki pucharowe. Kto kogo? http://www.weszlo.com/news/7101 |
|
Ale o czym my gadamy jesteśmy zdecydowanymi faworytami. 2 lata temu Skorża zaczął za późno przygotowania i jak odpaliliśmy to było już tydzie po odpadnięciu z Levadia.Gdybyśmy byli w takiej formie jak Super Pucharze polski to byśmy spokojnie przeszli Levadię. W zeszłym roku to była ogola rozsypka drużyniy 14 zawdoników miliśmy i wogole cyrk wielki . Dzisiaj jesteśmy w zupełnie innej sytuacji atak już mamy zbudowany dołożymy cegiełki do obrony kupimy i możemy walczyć o fazę grupową LE albo przy ogromnym fuksie do LM.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl