Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

Arked 29.07.2009 14:38

Mam pytanie do zorientowanych. Czy w naszym wniosku licencyjnym znajdowała się już umowa na korzystanie ze stadionu w Sosnowcu czy tylko promesa (tak jak w przypadku Cracovii?). Jeśli promesa to powinniśmy dać sobie spokój z pisaniem o skandalu w kontekście ich stadionu.

PS: Nie zmienia to faktu że Cracovia sportowo spadła do II ligi i utrzymała się kosztem pokrzywdzonego ŁKS-u. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Cracovia jest słaba i w tym sezonie może powtórzyć swój "wyczyn" z zeszłego sezonu.

BiałaGwiazda1906 29.07.2009 15:15

Mam nadzieje że po nieudanym występie w Lidze Mistrzów, przyjdzie pora na dobre mecze Wisły w lidze.A tak wogól to ta nasza Ekstraklasa jest śmieszna, bo niewiadomo kto w niej zagra i kiedy.

!!IRIVER!! 29.07.2009 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda1906 (Post 770561)
Mam nadzieje że po nieudanym występie w Lidze Mistrzów, przyjdzie pora na dobre mecze Wisły w lidze.A tak wogól to ta nasza Ekstraklasa jest śmieszna, bo niewiadomo kto w niej zagra i kiedy.

E, wydaje Ci się. Ja tam żadnej śmieszności nie widzę. Bardziej - żenadę. :/

Szkoda tego Stańka. W pierwszej chwili myślałem, że to ten z Legii, ale skojarzyłem, że tamten to Ryszard. Przykre.

Co ciekawe wg Ekstraklasy S.A. , znaczy się pana Rusko - Pasiaste zagrają, ŁKS niet. Czyli znów wszystko poza prawem. Ciekawe ile Profesor i Majchrowski w łapę dali. :D:lol:

klusek106 29.07.2009 15:20

http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html
"Ekstraklasa ruszy o czasie - z Cracovią, bez ŁKS"

Prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko jest przekonany, że piłkarska ekstraklasa z Cracovią Kraków, ale bez ŁKS Łódź, ruszy w piątek. - Innego scenariusza nie bierzemy pod uwagę - powiedział podczas środowej konferencji prasowej. - Nie dopuszczę do tego, by liga ruszyła w innym terminie. Dla nas obowiązuje ostatni wyrok - ŁKS nie dostał licencji, więc nie może startować w ekstraklasie, Cracovia natomiast spełnia wszystkie wymogi i dlatego może stanąć do rywalizacji - podkreślił.


Wiecej pod tym linkiem. Smiech na sali, Cracovia spelnia wszystkie wymogi ... a to ciekawe. :foch:

LeQ 29.07.2009 16:56

Dyrektorowi Zagłębia grożono śmiercią.
http://sport.onet.pl/0,1248675,20172...wiadomosc.html
Cytat:

W środę we wczesnych godzinach porannych lubińska policja zatrzymała kilku fanów lubińskiego Zagłębia. Zatrzymanie ma związek z doniesieniem, jakie złożył Dyrektor Zagłębia Lubin, Dariusz Machiński.

Dubi 29.07.2009 19:36

prawdopodobnie juz jutro Widzew może wrócić do ekstraklasy.

http://www.widzewiak.pl/czytaj/newsr...czwartek!.html

Chesteroski 29.07.2009 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dubi (Post 770688)
prawdopodobnie juz jutro Widzew może wrócić do ekstraklasy.

http://www.widzewiak.pl/czytaj/newsr...czwartek!.html

Z tym Widzewem to jakaś kpina, wszyscy jakoś odpokutowali swoje winy, a ci się rzucają, jakby byli czyści jak szkło. Niech się cieszą że nie grali w 3 zwanej drugą, lidze w zeszłym sezonie. W ogole powinni oddać to co zarobili z telewizji za transmisje po orzeczeniu Sądu Najwyższego, w trzeciej nikt by ich w tv nie pokazywał...

Kpina w żywe oczy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 770542)
Mam pytanie do zorientowanych. Czy w naszym wniosku licencyjnym znajdowała się już umowa na korzystanie ze stadionu w Sosnowcu czy tylko promesa (tak jak w przypadku Cracovii?). Jeśli promesa to powinniśmy dać sobie spokój z pisaniem o skandalu w kontekście ich stadionu.

PS: Nie zmienia to faktu że Cracovia sportowo spadła do II ligi i utrzymała się kosztem pokrzywdzonego ŁKS-u. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Cracovia jest słaba i w tym sezonie może powtórzyć swój "wyczyn" z zeszłego sezonu.

W naszym przypadku też była tylko promesa, przecież w kwietniu cały czas liczono, że stadion Hutnika będzie gotowy na ligę a Sosnowiec to co najwyżej na eliminacje pucharów wynajmiemy...

Dubi 29.07.2009 20:02

Chesteroski - masz rację, za winy trzeba odpokutować, tak jak inni , jest jedno malo ale, w Widzewie byla jedna osoba zamieszana w afere korupcyjną, która nie ma nawet postawionych zarzutów... ? i jak to sie ma np. do Arki,Korony czy Zaglębia ? chyba o to w tym chodzi...
w kazdym razie jutro czeka nas spore zamieszanie... i to na jeden dzien przed rozpoczeciem sezonu... cyrk,cyrk,cyrk !

Angmir 29.07.2009 20:06

Wedłóg mnie Widzew powinien być wdzięczny żę nie został po prostu przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, jak to się robi zwyczajowo. To standardowe postępowanie w wypadku korupcji. i tak grali by w nadchodzącym sezonie w 2 lidze.

0 22 29.07.2009 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 770444)
no logiczne. jeżeli korona, która miała grac w barażach została przesunięta na miejsce bezpośrednio premiowane awansem, to podbeskidzie zajmuje miejsce korony i gra w barażach

Ale zrozum, Podbeskidzie zajeło 4 miejsce. Zgodnie z regulaminem nic nie warte. Nie ma zadnego roszczenia. Wyłacznie od dobrej woli pzpn zalezałoby czy zostanie do czegokolwiek wiecej dopuszczone.

Chesteroski 29.07.2009 20:13

Zgadza się Dubi, ale ta jedna osoba, kupiła podobną ilość meczy co te wszystkie w Arkach czy Koronach, podobna skala, podobna kara. Z tego co pamiętam to dlatego była kara degradacji, bo tych kupionych meczy się trochę nazbierało, no przykro że pozostali właściciele nic nie wiedzieli (??) że ich kumpel gra nie fair, ale korzyści z tego czerpali, kosztem tych uczciwych, albo inaczej, mniej "zaradnych"...

Zresztą, dawno było by po sprawie, gdyby prezes PKOL nie był kumplem ministra sportu...

orzeu 29.07.2009 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 770404)
Lewandowski niby na pewno ma zostać w Poznaniu. Natomiast Was ucieszy wiadomość, iż też prawie na pewno na stadionie we Wronkach jesteśmy udupieni na więcej niż trzy mecze 'u siebie'.

Wlasnie nie bardzo bo pierwszy mecz w Poznaniu mial byc z nami i chyba przy udziale naszych kibicow (?), na co we Wronkach na pewno nie mozna liczyc. Poza tym na tym francowatym stadionie w lesie znowu naszych muchy zjedza, chyba nigdy tam nie wygralismy w lidze...

fox mulder 29.07.2009 20:32

Wygaliśmy nasz ostatni mecz z Amicą w ich stronach po bramce Brożka 1-0, nic tylko powtórzyć ten wyczyn. Nie wiadomo tylko czy strzelec bramki nam sie ostanie..

Chesteroski 29.07.2009 20:36

Powiedzcie mi a propos stadionów, czy w Wiśle brano w ogóle pod uwagę pomysł dostosowania stadionu Wawelu do gry w ekstraklasie?

JAR0 29.07.2009 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chesteroski (Post 770716)
Zgadza się Dubi, ale ta jedna osoba, kupiła podobną ilość meczy co te wszystkie w Arkach czy Koronach, podobna skala, podobna kara.

No teraz to pojechałeś po całości, w przypadku Widzewe mówi sie od 4 do 8 meczy. A w Arce czy Koronie to była korupcja na szeroką skale. Więc porównywanie korupcji Widzewa do tych dwóch klubów jest co najmniej nie na miejscu.

Polecam artykuł, szkoda że skan.

http://img269.imageshack.us/img269/2586/tylkopilka.jpg

Vinci 29.07.2009 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chesteroski (Post 770731)
Powiedzcie mi a propos stadionów, czy w Wiśle brano w ogóle pod uwagę pomysł dostosowania stadionu Wawelu do gry w ekstraklasie?

Szybciej, by pozwolili zagrać na rondzie mogilskim...

Chesteroski 29.07.2009 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 770738)
Szybciej, by pozwolili zagrać na rondzie mogilskim...

Czyli rozumiem że nie... :)

Cytat:

No teraz to pojechałeś po całości, w przypadku Widzewe mówi sie od 4 do 8 meczy. A w Arce czy Koronie to była korupcja na szeroką skale. Więc porównywanie korupcji Widzewa do tych dwóch klubów jest co najmniej nie na miejscu.

Polecam artykuł, szkoda że skan.
Nie jestem prokuratorem i nie badam tej sprawy, wydawało mi się że było tych meczy koło 10 co moim zdaniem absolutnie kwalifikuje się na degradację, zresztą jak było w rzeczywistości to wiedzą tylko sami zainteresowani. Ale może i porównanie skali jest nie na miejscu.
Nie zmienia to jednak, faktu że kara degradacji nie została uchylona przez PKOL dlatego że uznano ją za zbyt wysoką, a dlatego że podobno sprawa się przedawniła co nie miało miejsca przy tych jak twierdzisz słusznie, bardziej zaangażowanych choć kupowano w tym samym czasie...

A artykuł swoją drogą bardzo prowidzewowski, to Widzew pokrzywdzony a ŁKS to w ogóle beee :)

orzeu 29.07.2009 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fox mulder (Post 770729)
Wygaliśmy nasz ostatni mecz z Amicą w ich stronach po bramce Brożka 1-0, nic tylko powtórzyć ten wyczyn. Nie wiadomo tylko czy strzelec bramki nam sie ostanie..

A faktycznie, nie pamietalem bo to byl mecz z gatunku "kompletnie nic sie nie dzieje przez 90 minut ale wystarczy wyjsc z sektora po kielbase i wpada gol" :lol:
Swoja droga nasz rekordowy wyjazd do Wronek, i to w piatek.

FraMat 29.07.2009 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 770542)
Mam pytanie do zorientowanych. Czy w naszym wniosku licencyjnym znajdowała się już umowa na korzystanie ze stadionu w Sosnowcu czy tylko promesa (tak jak w przypadku Cracovii?). Jeśli promesa to powinniśmy dać sobie spokój z pisaniem o skandalu w kontekście ich stadionu.

nie jestem "zorientowany", ale odpowiedz sobie: czy gralibysmy w Sosnowcu z Levadią na podstawie promesy? Czy na podstawie umowy?

orzeu 29.07.2009 22:20

Wniosek licencyjny byl skladany na pewno wczesniej i do czasu meczu z Levadia promesa mogla juz sie "przeksztalcic" w umowe.

ciastek11 29.07.2009 22:32

Czytałem na którymś z portali internetowych(nie pamietam na którym dokładnie) , że Cracovia nie posiada umowy a jedynie promesę natomiast w przypadku Wisły jest odwrotnie.

GemHZR 29.07.2009 22:35

Teraz podpisywanie potrzebnych umów (odnośnie Cracovii) jest mocno nie fair. Na tą chwilę to i ŁKS ma wszystko zgodnie z przepisami, przecież nie dostali licencji bo złożyli dokumenty po terminie. To jak to jest, może im też niech dadzą czas do 1 meczu...

skttrbrain 29.07.2009 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 770417)
Ja się ciesze, bo oznacza to,że prace postępują. A stadiony to jest to co nam jest potrzebne jak rybie woda.
Czyli na ten sezon Robercik odrzucił oferty Milanów, Manchesterów i zaszczyci nas wszystkich swoją osobą.
Jak dla mnie facet i tak będzie chciał odejść w przerwie zimowej, więc ja bym go teraz opchnął. Nie ważne gdzie byleby się gotówka w Amikowej kasie zgadzała. A czemu teraz sprzedać? Bo nie sądzę aby w tym sezonie gość coś wybitnego grał. W sumie 50/50 że coś z niego będzie.

Spawa gry we Wronkach oznacza niestety coś zupełnie przeciwnego. Jest już kilkunastodniowa obsuwa przy konstrukcji dachu i raczej nic nie zapowiada, żeby to miało ulec zmianie na lepsze. Wręcz przeciwnie.

orzeu
Z tego co się orientuję, to w Poznaniu i tak byście nie mogli być. Nie ma sektora dla przyjezdnych przecież, a ten który był robiony na uefa był tylko tymczasowy.

orzeu 29.07.2009 22:47

a to jak tak to sie ugryzcie i niech was jedza muchy :P

AYALA 30.07.2009 12:24

były zwodnik Odry Wodzisław i Górnika Zabrze Mirosław Staniek popełnił samobójstwo.
http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=47510

!!IRIVER!! 30.07.2009 13:05

Żeś się chłopie obudził! :P To się już jakoś dwa dni temu stało...

http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html
Koniec hólsów! :lol: Teraz stadiony będą mega bezpieczne! (pomimo, że na stadionie się gówno dzieje - lepiej zadbaliby o wydarzenia pozastadionowe, pomeczowe... ;])

Ps. Ja na Wiśle jakoś nigdy w ostatnich dwóch latach (czyli od czasu kiedy chodzę regularnie) nie czułem zagrożenia - wprost przeciwnie, super zabawa :-)

Proud 30.07.2009 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 771018)

Ps. Ja na Wiśle jakoś nigdy w ostatnich dwóch latach (czyli od czasu kiedy chodzę regularnie) nie czułem zagrożenia - wprost przeciwnie, super zabawa :-)

mało tego...ja mam teraz 20lat, pierwszy raz na meczu byłem jak miałem może z 6-7...i od tego czasu regularnie na Wiśle jestem, do tego wiele wyjazdów incognito z ojcem i niewiele starszą siostrą do Chorzowa, Zabrza, Kielc, Bełchatowa, Wodzisławia, Katowic, Radzionkowa...i nigdy nie czułem się zagrożony...nie mówiąc o meczach na których siedziałem z Wiślakami. Ale i tak większośc ludzi z mojego otoczenia myśli że na każdym meczu dochodzi do incydentów...ale nie byli, nie wiedzieli, to nie przetłumaczysz...

R33 30.07.2009 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 771051)
...ale nie byli, nie wiedzieli, to nie przetłumaczysz...

Chyba, że zostaniesz dziennikarzem Wiadomości, Faktu, Wyborczej itp. :lol:

Dubi 30.07.2009 16:05

Trybunał Arbitrażowy nie zawiesił degradacji Widzewa ( ze względu na braki w dokumentacji dostarczonej przez PZPN )

A wiec wszytsko juz jasne.
ŁKS i Widzew graja w pierwszej lidze, jutro początek sezonu !

szprotson 30.07.2009 16:13

Spokojnie spokojnie :D

Znając nasze realia odwołają sie do Rady Starców albo Rady Mędrców i wszystko moze sie zdarzyć!

Jutro wspaniały mecz na początek ligi :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl