![]() |
Wy to już nieźle pochlaliście, jeśli na poważnie bierzecie pod uwagę wyjście naszych z grupy.
Też bym tak chciał :D |
a ja mam takie pytanie teoretyczne:
załóżmy ze Webb nie podyktowal karnego i wygralismy z Austrią. Nastepnie wygrywamy z Croatią. To dlaczego oni byliby nadal wyzej od nas?? |
Szanse na to, że Deutsche przegrają z Austriakami są takie jak na to, że Smolarek zostanie królem strzelców. Po radosnej twórczości Webba, chłopina się tak przestraszył, że ochronę dostał, więc już żaden sędzia nie będzie kręcił wałków na korzyść Austrii na tym turnieju. A bez pomocy ze strony pana z gwizdkiem to będzie pojedynek zawodowca z inwalidą. Jedyne co Austrię może uratować to, że bratwursty będą miały taką skuteczność jak z nami w Dortmundzie, a Lehmann puści jakiegoś babola. :)
|
W takiej sytuacji zarówno my, jak i Chorwacja zgromadziłyby po 6 punktów. Gdyby Niemcy nie wygrali ostatniego meczu z Austrią, o pierwszej pozycji w grupie decydowałby wynik bezpośredniego meczu pomiędzy Polską i Chorwacją - w tym wypadku bylibyśmy na pierwszym miejscu. W bardziej prawdopodnej sytuacji - wygranej naszych zachodnich sasiądów z Austrią - Niemcy, Chorwacja i Polska zgromadziłyby po 6 pktów. Wtedy o pozycji decydowała by tabelka, w której uwzględnionoby tylko mecze pomiędzy tymi zespołami, zatem pominętoby mecze z Austrią - wszyscy mieliby po 3 punkty, co dalej nie wyjaśniłoby sprawy awansu. Decydowałby wtedy bilans bramkowy. My przed 3 kolejką mielibyśmy bilans 1-2 (-1), Chorwacja 3-1 (+2), Niemcy 3-2 (+1).Wtedy, aby zrównać się bilansem bramkowym z Chorwatami musielibyśmy pokonać ich dwoma bramkami, czyli np. 2-0. Mielibyśmy bilans 3-2, a zatem lepszy niż 3-3. Wysokość wygranej Niemców nie miałaby dla nas wtedy znaczenia (jeżeli chodzi o sam awans).
|
@Unbelievable
W sytuacji gdyby 3 drużyny miały 6 punktów faktycznie decydowałyby punkty z tabelki między tymi drużynami, ale w przypadku dalszej równości liczyłaby się różnica bramek między tym 3 drużynami (czyli też z tabelki), a dopiero potem we wszystkich spotkaniach. Więc to czy wygralibyśmy z Austrią 1:0 czy 5:0 nie miało żadnego znaczenia bo różnica bramek w meczach z Austrią nie byłyby brane pod uwagę również przy równej liczbie punktów z tabelki. Bilans bramek w małej tabelce przed ostatnim meczem byłby nieco inny niż podany przez ciebie choć między nami, a Chorwatami byłby ten sam dystans: Polska miałaby różnicę bramek -2, a Chorwacja +1. W tej sytuacji w ostatniej kolejce nawet gdyby Niemcy pokonali Austrię 9:0, nam wystarczało dwubramkowe (a nie trzybramkowe) zwycięstwo z Chorwacją. Zapominasz, że jak my strzelimy dwie bramki Chorwatom to nie tylko my poprawiamy bilans o dwa, ale i oni o dwa sobie go pogarszają, więc np. przy naszym zwycięstwie 2:0 nasz bilans w małej tabelce byłby 0, a Chorwatów -1 i my wychodzimy z Niemcami z grupy. A przy remisie Niemiec z Austrią, nam by wystarczało skromne 1:0 z Chorwatami, przy zwycięstwie Austriaków wystarczałby nam nawet remis. To byłoby trudne zadanie, ale w pełni realne.Teraz mamy taką sytuację, że musimy liczyć, że Austria wygra z Niemcami, a my pokonamy Chorwatów przynajmniej o jedną bramkę wyżej niż Austria Niemców. Czyli kompletne science-fiction. Więc niestety nie jest to prawie to samo, chyba że "prawie" robi ogromną różnicę. :) |
Co do tego bilansu Chorwatów, to jakieś zaćmienie miałem, zdążyłem to wyedytować przed Twoim postem :P
No i rzeczywiście, bilans bramkowy nie obejmowałby Austriaków. |
W przypadku gdy Austria wygra 2:1 z Niemcami a my 2:0 z Chorwacją to kto wychodzi? My czy Austria? Bilans goli będzie 3:3 i jednych i drugich... Decyduje ranking jakiś tam i my wchodzimy?
|
Decydują wtedy wyniki z el. ME i el. MŚ gdzie my byliśmy zdecydowanie lepsi (w przypadku Austriaków liczą się tylko el. MŚ 2006, bo nie brali udziału w el. ME z wiadomego powodu).
|
tak
123 znaki |
bardzo wazne pytanie, jutro jade na mecz, a doszly mnie sluchy ze wiekszych aparatow nie wolno wnosic i gdzies tam biora i po meczu oddaja a podobno wielu osobom poginely i ze tylko kompakty wolno miec, prosze o pewne info!
|
Dzis sądny dzien dla naszej kadry i Leo Beenhakkera. Czy pobije on rekord Engela i Janasa ktorzy wywalczyli po 3 pkt na imprezach?
|
Cytat:
|
No dobra .... a teraz przyznawać się - kto pomimo tego co widział do tej pory wierzy w nasz awans ??
;) 1.szorstki ps. bycie kibicem jest nieuleczalne |
2. mileniumm
Dopóki piłka w grze... |
3. Szczurek_PB
a co mi tam szkodzi |
4. Rafalek
Walczymy, moze znow Austria dostanie karnego w 93 minucie, i nie uznają bramki Podolskiego,ze niby byl spalony..:P |
Ja wierze ze Leo wyciagnie wnioski z przeszlosci i z Chorwacja zagramy rezerwami. Taka taktyka sprawdzila sie juz dwa razy za Engela (3:1 z USA) i z Kostaryką (2:1). Dzis poznamy geniusz Holendra albo typową polską przecietnosc.
|
ja to już pier***
Zawsze wierzyłem w awans czy to Wisły,czy Polska coś osiągnie zawsze dostawałem w dupe,nadzieja zawsze gasła z ostatnim gwizdkiem.Mam dość tego uczucia jak po Atenach czy Austrii,zabiera mi to zdrowie. Wiem,że w "zawód" kibica wpisane jest wielka radość i bolesna porażka...ale nie ,dziś to wale i nie angażuje sie w wieczorny mecz..żal patrzeć jak gramy i dziś dostaniemy w dupe,a niemcy sie prześlizgna po austri |
Cytat:
|
Skoro Szwajcarzy potrafili wygrać z rezerwami Portugalii, to my też w zasadzie możemy wygrać z rezerwami Chorwacji. Sam na razie w to nie wierzę, ale mocno się o to postaram - są na to odpowiednie lekarstwa.
Natomiast rozsądek podpowiada, że Austriacy - obok nas najsłabsza drużyna turnieju - nie są w stanie pokonać Niemców, nawet jeśli ci są w słabej formie. Choć była by kupa śmiechu, gdyby jednak Niemcy wypadli za burtę. |
Jesli by patrzec tylko na Euro to Austria wcale nie jest najslabsza.2 rowne mecze.Z chorwacja mogli ugrac wiecej, tak jak i z nami no ale tez nie wierze by Niemiachy tego przynajmniej nie zremisowaly - choc z taka gra jak narazie to nie wroze im niczego dobrego w dalszej fazie.
A Szwajcarzy niestety to zdecyowanie lepsza od nas druzyna wiec wczorajszy wynik mnie jakos specjalnie nie zdziwil. Jesli chcemy to wygrac to musimy zagrac o wiele uwazniej w obronie bo jak znow wyjdziemy calym zespolem na polowe to pojda 2 kontry i nic nam nie pomoze Cytat:
Jedynie Ebiego trzeba przesunac na bok bo na szpicy jako jedyny napastnik to jest dziecko we mgle. ps. rezerwy sie wystawia w meczach o nic a ten taki nie jest. |
A ja też wierze w Nasz awans. Choc patrząc na grę Naszej reprezentacji zastanawiam się jak my ograliśmy tą Portugalię w eliminacjach. Ale wracając do Euro. Trzeba Saganowskiego puścic na wysuniętego napaściora bo jest waleczny i cos może wykombinowac i Smolarka przesunąc na skrzydło. I wtedy nasze szanse wzrosną. Tylko jest problem z tym czy Austria wygra ze szwabami. Chociaż... Pamiętacie jak Podolski mówił że pomoże Polsce wywalczyc awans? To niech strzeli samobója jak będzie remis w 92 min. tak żeby Niemcy już nie miały czasu wyrównac.:rotfl: A musimy wierzyc w Naszych piłkarzy bo taka jest rola kibiców !!!
|
będzie DOBRZE!
|
Cytat:
Wojciech Kowalewski - Paweł Golański, Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski (65-Jacek Krzynówek), Mariusz Lewandowski, Radosław Sobolewski, Euzebiusz Smolarek - Maciej Żurawski, Grzegorz Rasiak (74-Radosław Matusiak). Ebi na skrzydle - oczywiscie wchodzacy takze do srodka. Sobol - bardziej kreatywny i co wazniejsze pewniejszy w destrukcji i bardziej zwrotny od Dudki Blaszczu i drewno na srodku robiace miejsce wlasnie Blaszczykowskiemu i Ebiemu. |
Smolarek na skrzydle cytuję "traci 40 % wartości". Idzie Leo w zaparte :)
|
Jezeli nawet zdazy sie ten CUD w postaci remisu badz przegranej Niemiec i wyjsciu naszych z grupy, to powiem to NIE ZASLUGUJEMY NA WYJSCIE Z GRUPY.
Jestesmy ciency jak sik pajaka i powiem ze nie mam cisnienia na ten mecz bo i tak nas Chorwacja zleje grajac drugim skladem bo beda sie chcieli zmiennicy pokazac. Do poki w naszej narodowej beda grali emeryci i stali bywalcy lawek rezerwowych nie osiagniemy w swiecie nic, do poki powolania beda na zyczenia manadzerow nie osiagniemy nic, do poki Rzad nie zreformuje polskiej pilki bo w PZPN nie wierze nie osiagniemy nic. |
Cytat:
Ja bym jednak raczej uwazal z tym stwierdzeniem "rezerwa".Czy to wczoraj Portugalii czy dzis Chorwacjii Na Euro pojechali najlepsi pilkarze z poszczegolnych panstw ,i napewno ci z lawki wcale nie odbiegaja umiejtnosciami itd niz ci ktorzy wychodza w pierwszej 11.W klubach owszem rezerwowi czesto sa slabsi,ale tu gdzie trener wybiera 22-23 NAJLEPSZYCH pilkarzy ktorych ma wiec ,slowo rezerwowi to wcale nie rowna sie -słabsi..i tez warto o tym pamietac. |
Cytat:
|
saklak - remis Niemców niestety nawet przy naszym sześciobramkowym zwycięstwie z Chorwacją daje awans.. Niemcom.
Jeśli zaś chodzi oto jak zagrać, to zagrać tak jak Austria gra - NA PEŁNEJ ****IE! BIEGAĆ JAK SZALENI PRZEZ 90 MINUT, WALCZYĆ WALCZYĆ! KLEPAĆ KLEPAĆ! DUŻO STRZELAĆ! PO PROSTU ZMIEŚĆ ICH JAK PORTUGALIĘ W 2006! |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl