Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

KoPer 30.04.2009 10:01

Na podst. na pewno nie ma pitu. Przecież nawet Ci co pracują nie umią tego wypełnić:D

tam jest list, petycja i takie różne.

Na rozszerznym to wiadomo, dwa teamty do wyboru i jazda. O tyle plus, że trzeba się odwołać do źródeł, które są wcześniej więc zawsze się coś wymyśli ;)


P.S Tango też jest łatwe i się szybko czytało także mogą na polski dać ;)

Mistel 30.04.2009 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mlynnek (Post 717387)
czy tylko mi sie wydaje, że to wypracowanie da się napisac tylko
na podstawie tekstu który dostajesz?

Tak, da się, ale masz mniej punktów za realizację tematu. Prawidłowa praca powinna wyglądać tak: 2/3 z zamieszczonego tekstu i 1/3 z własnej wiedzy o lekturze. Dobrze jest napisać z którego fragmentu książki pochodzi zamieszczony fragment.


A co do lektur to chciałbym "Wesele", "Kordiana" a z trudniejszych "Chłopów".

pozdro ;)

Lupo 30.04.2009 10:41

Dla mnie to jest dziwne, że na podstawie wypracowanie jest na 50pkt a na rozszeżeniu na 40.... Modlę się aby z wypracowania przekroczyć 20punktów.

Zola 30.04.2009 11:27

do usunięcia

mlynnek 30.04.2009 13:49

no na inżynierię lądową to ta matura mi jednak potrzebna :/ to ide powtórzyc wszystkie lektury.

DrewniaQ 30.04.2009 14:14

Mi się liczy tylko matematyka. W zeszłym roku na budownictwo trzeba było 75%, a matura była łatwa.
Nie powinno być źle. 85% to byłoby coś!
Angielski spokojnie. Podstawowa jest łatwa, orłem żadnym nie jestem. Z Polskiego na próbnej było 40%, więcej pkt miałem z czytania, niż wypracowania.

Zola 30.04.2009 14:24

do usunięcia

wisl@k_TS 30.04.2009 15:14

Może warto powtórzyć...

http://www.wykop.pl/ramka/176168/prz...zyka-polskiego



:lol:

Aro1234 30.04.2009 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lupo (Post 717467)
Dla mnie to jest dziwne, że na podstawie wypracowanie jest na 50pkt a na rozszeżeniu na 40.... Modlę się aby z wypracowania przekroczyć 20punktów.

Co w tym dziwnego? Właśnie choćby przez tą większą liczbę punktów ogółem jest prościej zdać podstawę (na stratę większej liczby punktów sobie możesz pozwolić),a już samo czytanie ze zrozumieniem jest warte blisko 30%, a na rozszerzeniu ledwie 20%... :> poza tym co to ma za znaczenie? Jak masz zdać to i tak zdasz, bez względu na to, czy za wypracowanie na podstawie będzie 10 pkt, a na rozszerzeniu 150... :P chyba proste? :> bez napinki :P

KamAr 30.04.2009 15:26

~ZOLA, nie jestem pewien, ale od 2005 roku jest chyba nowa matura, więc jeśli chodzi Ci o powtórzenie, to raczej na '04 nie poćwiczysz...

Zola 30.04.2009 15:53

do usunięcia

kubryc 30.04.2009 15:54

Kto chciał, mógł pisać nową maturę w tamtym roku

KamAr 30.04.2009 16:02

ja w 100% pewny nie jestem, ale na wielu stronach szukalem matur i "zaczynają" się od 2005 roku:)

kubryc 30.04.2009 16:19

No bo od 2005 wszyscy musieli zdawać już nową maturę. Dlatego wszelkie arkusze ukazują się powszechnie od tamtego roku :)

Ola7 30.04.2009 16:34

Ja mam pytanie do osób zdających geografie :) Uczycie sie czegoś szczególnie? Myślicie, że coś będzie na 100%?

P.e.c.h 30.04.2009 16:40

Mapa będzie na 100% ;)

wredny.bardzo 30.04.2009 16:41

Skala i ekologia to też pewniaki

wojtek90059 30.04.2009 16:47

moim zdaniem będzie coś z religi, języków albo ras

Lupo 30.04.2009 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 717563)
Co w tym dziwnego? Właśnie choćby przez tą większą liczbę punktów ogółem jest prościej zdać podstawę (na stratę większej liczby punktów sobie możesz pozwolić),a już samo czytanie ze zrozumieniem jest warte blisko 30%, a na rozszerzeniu ledwie 20%... :> poza tym co to ma za znaczenie? Jak masz zdać to i tak zdasz, bez względu na to, czy za wypracowanie na podstawie będzie 10 pkt, a na rozszerzeniu 150... :P chyba proste? :> bez napinki :P



Racja ;-)


Co do geografii to na pewno skały będą, jedno czy dwa zadania obowiązkowo <ściana> LIczę na sporo ze "społeczno-ekonomicznej".

Aro1234 30.04.2009 17:07

Ja liczę na dużo wykresów! :D

KoPer 30.04.2009 17:11

http://www.cke.edu.pl/index.php?opti...d=771&Itemid=2 --> ciekawe statystyki, w tym roku mature zdjae 440 tys. najwięcej osób z geo a potem wos

Aro1234 30.04.2009 17:45

Obyśmy się tylko na tej "prostej" geografii nie przejechali... :> różnice między zdającymi geografię a wos dość spore... :> ech, zeby to już było po wszystkim! :D

Edit:
Oleńko, czyżby znaczyło to, iż będziemy przyjaciółmi z roku? :D

Ola7 30.04.2009 17:48

Geografia wcale nie jest taka prosta. No mi się marzy tak z 70-80% :D

A potem gdzie się wybieracie? Bo ja celuje w turystyke na Ekonomicznym bądź AGH :)

KoPer 30.04.2009 18:15

jeśli szukacie arkuszy to polecam tą stronkę: arkuszematuralne.pl

Natkan 30.04.2009 18:24

ooo to jak wszyscy geo zdaja to ostra bedzie rywalizacja zeby sie na uczelnie dostac :P niech ktos poleci gdzies jakis kierunek i na ie pasowalo by zdac zeby sie dostac

kubryc 30.04.2009 19:29

Z chęcią bym się cofnął do czasów licealnych i mógł zdawać maturę. Wtedy na pewno zdawałbym techniczne przedmioty.

unpredictable_wislaczka 30.04.2009 19:41

51 osób zdaje fizykę po angielsku, 10 po niemiecku a 7 po francusku. Poszaleli czy co?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubryc (Post 717681)
Z chęcią bym się cofnął do czasów licealnych i mógł zdawać maturę. Wtedy na pewno zdawałbym techniczne przedmioty.

A ja już bym to chciała mieć za sobą, a z drugiej strony mieć dużo czasu do maja,żeby się spokojnie wszystkiego nauczyć.
Tak mi się przypomniało, jak nam dyrektor(polonista) jakoś w październiku mówił,że jeszcze nigdy się nie zdarzyło,żeby był temat pracy porównania obrazu z fragmentem,a coś takiego też może być podobno na maturze. To by był dopiero żart:D

ed: zuraw- no właśnie nie, on mówił o pisemnej,bo mieliśmy akurat taki sprawdzian i on do tego nawiązał :)

zuraw9 30.04.2009 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez unpredictable_wislaczka (Post 717690)
Tak mi się przypomniało, jak nam dyrektor(polonista) jakoś w październiku mówił,że jeszcze nigdy się nie zdarzyło,żeby był temat pracy porównania obrazu z fragmentem,a coś takiego też może być podobno na maturze. To by był dopiero żart:D

Ale raczej na ustnej :) tam był taki temat.

pirat.z.karaibow 30.04.2009 20:42

Powiedzcie mi tak "na oko"- dużo macie jeszcze materiału do przerobienia? :-)

Aro1234 30.04.2009 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 717717)
Powiedzcie mi tak "na oko"- dużo macie jeszcze materiału do przerobienia? :-)

W sumie na upartego całą geografię, bo jeszcze nie zerknąłem nawet :lol: i chyba nie zerknę.. :D Powinienem powtórzyć lektury ale mi się nie chce. Co do WOSU to w zasadzie wszystko przerobione co najmniej raz, pewne rzeczy już kilkukrotnie, więc nie jest źle. Jeśli zaś pytasz o angielski to tutaj szlifuję słownictwo :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl