![]() |
Kino surrealistyczne - mógłby ktoś coś polecić, rzucić jakiś tytuł, bo chciałbym się oderwać trochę od rzeczywistości transferowych spekulacji :P
|
a ja bym chciała się wybrać do kina. Grają coś teraz godnego polecenia?
|
Symetria , Green Street Hooligans , Bad Boys 1 i 2, Cena Honoru , Hrabia Monte Christo(nowa wersja), Jeniec
|
Cytat:
|
Cytat:
-Fajny podobno jest "U Pana Boga..." -Z bardziej ambitnych: Tulpan, może być (pewnie we Wro to tam przy Piłsudskiego grają... Warszawa czy jakoś tak? ;P ) -Ojcze nasz. Krew z krwi - podobno bardzo fajny film i dostał nagrodę na Sundance, a w moim przypadku filmy tam nagrodzone mi podchodzą ;) |
Cytat:
|
Ja polecam ubiegłoroczny film Bohdana Slamy pt "Mój nauczyciel"
Kto lubi czeskie kino na pewno się nie zawiedzie. Dla mnie film dość kontrowersyjny i powiem szczerze, że nie od razu przez niego przebrnąłem. Świetnie zrealizowany, z fantastyczna rolą głównego bohatera (Pavel Liszka) ale z uwagi na tematykę (celowo nie piszę jaką żeby nie zepsuć filmu) w pewnym momencie sobie darowałem. Później wróciłem do oglądania i nie żałuję... |
właśnie oglądam Hitmana na Canal plusie, straszna kupa : d
a polecam... Blues Brother. Ostatnio widziałem, i niesamowicie mnie wgniotło w fotel. Tenacious D: The Pick of Destiny Też musicalowy, też miażdży :) |
Cytat:
|
Czy ja wiem cz brak lektora/dubbingu jest złe? największą satysfakcje ma się oglądając film właśnie z napisami. Wtedy można się delektować oryginalną ścieżką dźwiękową oraz grą aktorów.
Co do samego filmu, jeszcze go nie widziałem, jak pojawią się zadowalające mnie wersje to obejrzę. Z tego co słyszałem to film jest za długi, i ma zagmatwane dialogi. Prawda to? vote-for-mikey tak to już jest z filmowymi adaptacjami gier. W dużej większość wychodzą chały, co nie zmienia faktu że akurat Hitman to jeden z lepszych filmów na podstawie gry.Wyszło pare dobrych filmów na podstawie gier, np.: Residen Evil, Max Payne, Silent Hill. Jakoś przemysł filmowy nie może się spasować z grami. Jak powstanie dobry film, to później wrażenie po nim psuje gra. Jak znów wydadzą dobrą grę to film spartolą. Chodź muszę przyznać, że ostatnio trochę się poprawili. Temat wprawdzie o filmach, ale polecę tutaj grę X-man origins: wolverine na podstawaie filmu o takim samym tytułem. Film nakręci bardzo dobry, najlepsza część trylogii o mutantach z pod znaku X. Wydana niedawno gra jest nawet lepsza od tegoż filmu. |
Cytat:
"Hurt Locker" polecam, film opowiadajacy o grupie saperow w Bagdadzie |
Różnie gneralnie bywa z tymi napisami. Czasami to zależy od filmu bo np. "Mrocznego Rycerza" każdy ma chyb obowiązek oglądnąć z napisami właśnie ze względu na oryginalną ścieżkę dialogową.
|
Cytat:
Swoją drogą, przypomniało mi się jak facet mówił w wywiadzie, chyba w dodatku kulturalnym do GW, że bardzo mu się w Łodzi podoba bo pasuje do jego filmów. Niezły syf musi być w tej Łodzi. |
Polecam Czerwone Piaski. Bardzo dobry thriller/horror.
Do tego Miasto Śmierci z J Lopez. Dwa fantastyczne filmy. Nie piszę więcej, ponieważ trza to oglądnąć. |
Ostatnio sporo obejrzałem filmów:
Go Fast - francuski film o zjawisku tzw. go fasterów czyli przemytników narkotyków z południowej hiszpanii do Francji za pomocą szybkich samochodów. W filmie dobrze pokazany na czym dokładnie polega proceder, niestety tylko tyle. Film jest niczym dokument, ktoś na siłę próbuje z tego zrobić film akcji i za bardzo to nie wychodzi. Po wstępie i zawiązaniu akcji następuje koniec i widz zostaje z pytaniem "co już koniec?". Plus za muzykę i pomysł. Można było na prawdę fajny film zrobić... (4/10) Hostel - no cóż, do filmów typu gore się przyzwyczaiłem (pozdro Emsi :) ). Film jak dla mnie byłby dobrym horrorem z przesłaniem, jest kilka rzeczy, "dzięki" którym stracił ogromnie w moich oczach. Przede wszystkim banalne, idiotyczne, amerykańskie podejście do kraju jakim jest Słowacja. Czarne wołgi i łady jeżdzące wszędzie, hordy dzieciaków biegające z kijami, a na koniec cytat z filmu "nie ma u nas za dużo mężczyzn od czasu wojny" - k*** mać jakiej wojny???? Następnym elementem są niedociągnięcia logiczne w fabule, zwłaszcza to widać przy ucieczce głównego bohatera ze starej fabryki. Kiepsko, kiepsko, a miało być tak pięknie. (4/10) Tydzień kawalerski - na początku pomyślałem kolejny ckliwy film amerykański, gdzie wszyscy się kochają i żyją długo i szczęśliwie. A jednak w pewien sposób mnie ten film urzekł główie brakiem nachalności i schematów znanych z komedii romantycznych. Głównie w tym zasługa pana Edwarda Burnsa, jego świetny film Piwne rozmowy braci McMullen. Powstał film lekki, przyjemny, wynijający się, jak dla mnie, spośród armii filmów spod znaku komedia romantyczna. (7/10) To nie tak jak myślisz kochanie - ponieważ dawno nie oglądałem jakieś filmu z rodzimego kina, więc przejrzałem serwisy no i padło akurat na ten. Trzmajcie się od tego z daleka. Ma to być komedia - ale zupełnie nie śmieszy. Ten sam wątek jest przekręcany i wykręcany, aż zużyty, a jednak dalej ciągnięty. W momencie końcowym kiedy widz jest już wynudzony reżyser mu serwuje zaskakujące zakończenie. Bez sensu!! Na koniec zwracam uwagę na reżysera Cedrica Klapischa. Jest twórcą 4 filmów, które widziałem Niebo nad Paryżem (Paris), Smak życia 2 (Poupées russes, Les), Ani za, ani przeciw (Ni pour, ni contre (bien au contraire)), Smak życia (Auberge espagnole, L'). Niebo nad Paryżem - odradzam, zagmatwana, przintelektualizowana historia kilku osób na tle Paryża, jak dla mnie bardzo kiepski film i jeśli już oglądać to ze względu na dobre zdjęcia Paryża. Smak życia i Smak życia 2 - godne polecenia filmy, chociaż jak wiadomo sequel gorszy. Ciekawe spojrzenie na Unię Europejską od strony programu Erasmus, a co za tym idzie na różnice pomiędzy poszczególnymi krajami. Fajnie obejrzeć oba filmy jednym ciągiem tak jak ja to uczyniłem :) Ani za, ani przeciw - film gangsterski, ani wybijający się, ani wybitny. Obejrzałem żeby mieć pełniejszy obraz warsztatu tego reżysera. Dobry, ale bez przesady. |
Oglądał ktoś może na wojnę polsko ruską? Warto?
|
Cytat:
była juz mowa o tym filmie - przesledz temat z 3-4 strony do tyłu |
Cytat:
|
Widziałem wczoraj Easy Ridera - totalna masakra. Film świetny, ale ile ja się namęczyłem, żeby go odpalić z napisami... Polecam :)
Wczoraj zacząłem także Spielbergowego Duela (pojedynek na szosie) z 1971 - także kawał dobrego filmu. TUTAJ macie linka. Więc naturalną koleją rzeczy, szukam kolejnych filmów w podobnym klimacie, tj. Open Road. Właśnie zabieram się do Dirty Mary, Crazy Larry z siedemdziesiątego czwartego, a następny w kolejce są Crossroads (Na Rozdrożu/Zaginiony Blues) i Bullit. Znikający Punkt widziałem zarówno oryginał, jak i remake, przy czym remake to straaaaaszliwie niezjadliwa kupa, więc mam małe problemy ze znajdowaniem kolejnych filmów. Czy jest ktoś w stanie coś polecić? Nie koniecznie Amerykański film. Widziałem na przykład świetne Aberdeen, więc Europejskie kino drogi, także wchodzi w grę ;) Z góry dzięki i pozdrawiam. Edyta Dirty Mary Crazy Larry całkiem niezły, ale... ścieżka dźwiękowa nie jest jego mocną stroną :) Crossroads zaliczone, dużo lepszy od powyższego. Jeśli miałbym go opisać, to powiedziałbym, że ktoś po obejrzeniu Blues Brothers, zorientował się, że prawdziwy blues tak nie wygląda, i postanowił nakręcić film o prawdziwym bluesie. Nieco przesłodzony, nie za dobra końcówka, ale pomijając to film gorąco polecam wszystkim, a fanom bluesa w szczególnośći. A także fanom Steve Vaia :D Cytat:
|
Cytat:
........... Nie znasz to nie oceniaj :evil: |
Cytat:
Fajny prosty film, bez zbednego nadecia i wielkiej "ynteligencji" polecam, w sfinksie grają |
Ja moge polecic "Rise of the footsoldier" i "Gang z boiska". Pierwszy film to akcja a drugi dramat sportowy
|
Cytat:
|
Na forum siedzi sporo filmowych mózgów, to może pomogą to rozszyfrować:
100 Best Movie Lines in 200 Seconds Moje typy: 1.Good morning Vietnam <pewne> 2.? 3.Ghostbusters <1?> 4.? 5.? 6.? 7.Kevin sam w domu < nie jestem fanem Kewina więc nie wiem czy jeden, czy dwa> 8.? 9.Czy leci z nami pilot 10.? 11.Napoleon Dynamite 12.? 13.? 14.Gliniarz w przedszkolu 15.? 16.Kosmiczne jaja/ Spaceballs <pewne> 17.Ace Ventura < nie widziałem, więc nie wiem na pewno > 18.? 19.Austin Powers <1?> 20.Big Lebovsky <pewne> 21.Powrót do przyszłości <1?> 22.? 23.Młody Frankenstein 24.? 25.Jurassic Park <pewne> 26.SW: Imperium kontratakuje <pewne> 27.Robocop <???> 28.Pamięć absolutna <pewne> 29.Władca pierścieni: Dwie wieże <pewne> 30.Odyseja kosmiczna 2001 <pewne> 31.Czarnoksiężnik z krainy Oz <pewne> 32.Planeta Małp <pewne> 33.SW: Nowa nadzieja 34.Aliens/ Alien 2 <pewne> 35.E.T. <pewne> 36.Blair Witch Project <pewne> 37.Duch <pewne> 38.Lśnienie <pewne> 39.? 40.? 41.Frankenstein 42.Szósty zmysł <pewne> 43.Szczęki <pewne> 44.Milczenie owiec <pewne> 45.? 46.Siedem <pewne> 47.? 48.? 49.Casablanca 50.Absolwent <pewne> 51.Dirty Dancing 52.Titanic <pewne> 53.Dziennik Bridget Jones 54.? 55.Love story 56.Przeminęło z wiatrem <pewne> 57.Brokeback Mountain <pewne> 58.? 59.? 60.? 61.? 62.? 63.? 64.Apollo13 <pewne> 65.? 66.? 67.Ludzie Honoru 68.Rezerwowe Psy <pewne> 69.? 70.? 71.Obywatel Kane <pewne> 72.Czas Apokalipsy <pewne> 73.Forest Gump <pewne> 74.? 75.? 76.Ojciec chrzestny <1?> 77.Taxi driver <pewne> 78.Braveheart <pewne> 79.Adwokat Diabła 80.? 81.Piękny Umysł 82.Fight Club <pewne> 83.Goldfinger <pewne> 84.? 85.300 <pewne> 86.Scarface 87.Terminator <1 czy 2?> 88.Top Gun <pewne> 89.Pulp Fiction <pewne> 90.Terminator<1 czy 2?> 91.? 92.Dirty Harry <pewne> 93.Matrix <pewne> 94.Die Hard <pewne> 95.Gladiator <pewne> 96.Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej arki <pewne> 97.Karate Kid <1?> 98.Dr No 99.Batman <pewne> 100.Rocky <ile?> |
10. Ich własna liga
18. Wayne's World - nie wiem 1 czy 2 24. Ostatni dzwonek - Glory daze (niepewny) 47. Krzyk (nie wiem który) 48. No country for old men 60. Lepiej późno niż pożniej 61. Spartacus (niepewny) 62. Wall Street 69. Ręka boga (niepewny) 75. Tramwaj zwany pożądaniem 80. American Beauty 81. The Usual Suspects 87. Terminator 2 90. Terminator 1 91. Kick boxer (niepewny) ale na pewno to film z Van Dammem 100 Rocky 1 (jak na moje) |
40. Psycho
63. Goodfellas 66. There Will Be Blood |
13. Wedding Crashers
|
18. Farciarz Gilmore
45. Lśnienie 47. Krzyk 87. Terminator 2 90. Terminator 1 |
27.Martwe zło: Armia ciemności
91.Bloodsport <?> |
91 na bank Krwawy Sport
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl