Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

wtf 20.06.2009 18:41

Kino surrealistyczne - mógłby ktoś coś polecić, rzucić jakiś tytuł, bo chciałbym się oderwać trochę od rzeczywistości transferowych spekulacji :P

Ni_Ma 20.06.2009 18:46

a ja bym chciała się wybrać do kina. Grają coś teraz godnego polecenia?

MatiBKS 20.06.2009 19:02

Symetria , Green Street Hooligans , Bad Boys 1 i 2, Cena Honoru , Hrabia Monte Christo(nowa wersja), Jeniec

zuraw9 20.06.2009 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wtf (Post 748411)
Kino surrealistyczne - mógłby ktoś coś polecić, rzucić jakiś tytuł, bo chciałbym się oderwać trochę od rzeczywistości transferowych spekulacji :P

David Lynch...Zagubiona autostrada, Mulholland Drive albo jeśli masz więcej czasu a nie oglądałeś Miasteczko Twin Peaks

dj_ibutti 20.06.2009 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ni_Ma (Post 748413)
a ja bym chciała się wybrać do kina. Grają coś teraz godnego polecenia?

-Mi i mej lubej podobał się "narzeczony mimo woli" :P
-Fajny podobno jest "U Pana Boga..."
-Z bardziej ambitnych: Tulpan, może być (pewnie we Wro to tam przy Piłsudskiego grają... Warszawa czy jakoś tak? ;P ) -Ojcze nasz. Krew z krwi - podobno bardzo fajny film i dostał nagrodę na Sundance, a w moim przypadku filmy tam nagrodzone mi podchodzą ;)

Gordian 20.06.2009 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ni_Ma (Post 748413)
a ja bym chciała się wybrać do kina. Grają coś teraz godnego polecenia?

Zależy jakie filmy preferujesz. Horror "Udręczenie" ciekawie sie zapowiada

spartan 20.06.2009 21:27

Ja polecam ubiegłoroczny film Bohdana Slamy pt "Mój nauczyciel"
Kto lubi czeskie kino na pewno się nie zawiedzie.
Dla mnie film dość kontrowersyjny i powiem szczerze, że nie od razu przez niego przebrnąłem. Świetnie zrealizowany, z fantastyczna rolą głównego bohatera (Pavel Liszka) ale z uwagi na tematykę (celowo nie piszę jaką żeby nie zepsuć filmu) w pewnym momencie sobie darowałem. Później wróciłem do oglądania i nie żałuję...

vote-for-mikey 20.06.2009 22:01

właśnie oglądam Hitmana na Canal plusie, straszna kupa : d

a polecam...
Blues Brother.
Ostatnio widziałem, i niesamowicie mnie wgniotło w fotel.
Tenacious D: The Pick of Destiny
Też musicalowy, też miażdży :)

Nergal 20.06.2009 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 746878)
"Anioł i demony" takie sobie - wiele szumu i emocji tak naprawdę o nic.
Nie wszyscy wiedzą, ale film nie kręcony w Watykanie, bo filmowcy nie dostali zgody (czemu się zresztą nie dziwię :-p ) dlatego graficznie film wypadł całkiem nieźle, wszystko odtworzone z wielką dokładnością.

Co mi się szczególnie nie podobało - akcja dzieje się bardzo szybko, za szybko. Bohaterzy nie mają 48 godzin na wykonaniu "misji" (nie chcę powiedzieć za dużo :>) a zaledwie 4. Oglądanie szczególnie utrudnione gdy brakuje dubbingu, czy lektora - napisy znikają zanim doczytasz do końca.

To zarzut w stronę filmu czy pirata którego kopie ściągnąłeś czy może Twojego odtwarzacza?

Gordian 21.06.2009 05:09

Czy ja wiem cz brak lektora/dubbingu jest złe? największą satysfakcje ma się oglądając film właśnie z napisami. Wtedy można się delektować oryginalną ścieżką dźwiękową oraz grą aktorów.

Co do samego filmu, jeszcze go nie widziałem, jak pojawią się zadowalające mnie wersje to obejrzę. Z tego co słyszałem to film jest za długi, i ma zagmatwane dialogi. Prawda to?

vote-for-mikey tak to już jest z filmowymi adaptacjami gier. W dużej większość wychodzą chały, co nie zmienia faktu że akurat Hitman to jeden z lepszych filmów na podstawie gry.Wyszło pare dobrych filmów na podstawie gier, np.: Residen Evil, Max Payne, Silent Hill. Jakoś przemysł filmowy nie może się spasować z grami. Jak powstanie dobry film, to później wrażenie po nim psuje gra. Jak znów wydadzą dobrą grę to film spartolą. Chodź muszę przyznać, że ostatnio trochę się poprawili. Temat wprawdzie o filmach, ale polecę tutaj grę X-man origins: wolverine na podstawaie filmu o takim samym tytułem. Film nakręci bardzo dobry, najlepsza część trylogii o mutantach z pod znaku X. Wydana niedawno gra jest nawet lepsza od tegoż filmu.

tranceaddict 21.06.2009 05:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 748552)
Czy ja wiem cz brak lektora/dubbingu jest złe? największą satysfakcje ma się oglądając film właśnie z napisami. Wtedy można się delektować oryginalną ścieżką dźwiękową oraz grą aktorów.

Co do samego filmu, jeszcze go nie widziałem, jak pojawią się zadowalające mnie wersje to obejrzę. Z tego co słyszałem to film jest za długi, i ma zagmatwane dialogi. Prawda to?

Film troche dlugi, ale nie czuc az tak bardzo, plus jest kopia prawie calkowita ksiazki i tyle, jakos nie zostalo dodane ani za bardzo ujete z tego co pamietam. Filmu jakos az tak bardzo nie polecam.
"Hurt Locker" polecam, film opowiadajacy o grupie saperow w Bagdadzie

Proximus 21.06.2009 07:23

Różnie gneralnie bywa z tymi napisami. Czasami to zależy od filmu bo np. "Mrocznego Rycerza" każdy ma chyb obowiązek oglądnąć z napisami właśnie ze względu na oryginalną ścieżkę dialogową.

wtf 21.06.2009 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zuraw9 (Post 748433)
David Lynch...Zagubiona autostrada, Mulholland Drive albo jeśli masz więcej czasu a nie oglądałeś Miasteczko Twin Peaks

Oglądałem ostatnio "Głowę do wycierania" i Lyncha sobie chyba na trochę odpuszczę :) Koleś jest hardkorem.
Swoją drogą, przypomniało mi się jak facet mówił w wywiadzie, chyba w dodatku kulturalnym do GW, że bardzo mu się w Łodzi podoba bo pasuje do jego filmów. Niezły syf musi być w tej Łodzi.

Kamyk 21.06.2009 09:08

Polecam Czerwone Piaski. Bardzo dobry thriller/horror.
Do tego Miasto Śmierci z J Lopez.
Dwa fantastyczne filmy.
Nie piszę więcej, ponieważ trza to oglądnąć.

puchaty1906 21.06.2009 10:07

Ostatnio sporo obejrzałem filmów:

Go Fast - francuski film o zjawisku tzw. go fasterów czyli przemytników narkotyków z południowej hiszpanii do Francji za pomocą szybkich samochodów. W filmie dobrze pokazany na czym dokładnie polega proceder, niestety tylko tyle. Film jest niczym dokument, ktoś na siłę próbuje z tego zrobić film akcji i za bardzo to nie wychodzi. Po wstępie i zawiązaniu akcji następuje koniec i widz zostaje z pytaniem "co już koniec?". Plus za muzykę i pomysł. Można było na prawdę fajny film zrobić... (4/10)

Hostel - no cóż, do filmów typu gore się przyzwyczaiłem (pozdro Emsi :) ). Film jak dla mnie byłby dobrym horrorem z przesłaniem, jest kilka rzeczy, "dzięki" którym stracił ogromnie w moich oczach. Przede wszystkim banalne, idiotyczne, amerykańskie podejście do kraju jakim jest Słowacja. Czarne wołgi i łady jeżdzące wszędzie, hordy dzieciaków biegające z kijami, a na koniec cytat z filmu "nie ma u nas za dużo mężczyzn od czasu wojny" - k*** mać jakiej wojny???? Następnym elementem są niedociągnięcia logiczne w fabule, zwłaszcza to widać przy ucieczce głównego bohatera ze starej fabryki. Kiepsko, kiepsko, a miało być tak pięknie. (4/10)

Tydzień kawalerski - na początku pomyślałem kolejny ckliwy film amerykański, gdzie wszyscy się kochają i żyją długo i szczęśliwie. A jednak w pewien sposób mnie ten film urzekł główie brakiem nachalności i schematów znanych z komedii romantycznych. Głównie w tym zasługa pana Edwarda Burnsa, jego świetny film Piwne rozmowy braci McMullen. Powstał film lekki, przyjemny, wynijający się, jak dla mnie, spośród armii filmów spod znaku komedia romantyczna. (7/10)

To nie tak jak myślisz kochanie - ponieważ dawno nie oglądałem jakieś filmu z rodzimego kina, więc przejrzałem serwisy no i padło akurat na ten. Trzmajcie się od tego z daleka. Ma to być komedia - ale zupełnie nie śmieszy. Ten sam wątek jest przekręcany i wykręcany, aż zużyty, a jednak dalej ciągnięty. W momencie końcowym kiedy widz jest już wynudzony reżyser mu serwuje zaskakujące zakończenie. Bez sensu!!

Na koniec zwracam uwagę na reżysera Cedrica Klapischa. Jest twórcą 4 filmów, które widziałem Niebo nad Paryżem (Paris), Smak życia 2 (Poupées russes, Les), Ani za, ani przeciw (Ni pour, ni contre (bien au contraire)), Smak życia (Auberge espagnole, L').

Niebo nad Paryżem - odradzam, zagmatwana, przintelektualizowana historia kilku osób na tle Paryża, jak dla mnie bardzo kiepski film i jeśli już oglądać to ze względu na dobre zdjęcia Paryża.
Smak życia i Smak życia 2 - godne polecenia filmy, chociaż jak wiadomo sequel gorszy. Ciekawe spojrzenie na Unię Europejską od strony programu Erasmus, a co za tym idzie na różnice pomiędzy poszczególnymi krajami. Fajnie obejrzeć oba filmy jednym ciągiem tak jak ja to uczyniłem :)
Ani za, ani przeciw - film gangsterski, ani wybijający się, ani wybitny. Obejrzałem żeby mieć pełniejszy obraz warsztatu tego reżysera. Dobry, ale bez przesady.

Wiślak'94 21.06.2009 16:12

Oglądał ktoś może na wojnę polsko ruską? Warto?

Maciejj 21.06.2009 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak'94 (Post 748858)
Oglądał ktoś może na wojnę polsko ruską? Warto?


była juz mowa o tym filmie - przesledz temat z 3-4 strony do tyłu

1q2 21.06.2009 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak'94 (Post 748858)
Oglądał ktoś może na wojnę polsko ruską? Warto?

Sam nie widziałem a opinie są skrajne

vote-for-mikey 28.06.2009 19:12

Widziałem wczoraj Easy Ridera - totalna masakra. Film świetny, ale ile ja się namęczyłem, żeby go odpalić z napisami... Polecam :)
Wczoraj zacząłem także Spielbergowego Duela (pojedynek na szosie) z 1971 - także kawał dobrego filmu. TUTAJ macie linka.

Więc naturalną koleją rzeczy, szukam kolejnych filmów w podobnym klimacie, tj. Open Road. Właśnie zabieram się do Dirty Mary, Crazy Larry z siedemdziesiątego czwartego, a następny w kolejce są Crossroads (Na Rozdrożu/Zaginiony Blues) i Bullit. Znikający Punkt widziałem zarówno oryginał, jak i remake, przy czym remake to straaaaaszliwie niezjadliwa kupa, więc mam małe problemy ze znajdowaniem kolejnych filmów.

Czy jest ktoś w stanie coś polecić?

Nie koniecznie Amerykański film. Widziałem na przykład świetne Aberdeen, więc Europejskie kino drogi, także wchodzi w grę ;)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Edyta
Dirty Mary Crazy Larry całkiem niezły, ale... ścieżka dźwiękowa nie jest jego mocną stroną :)

Crossroads zaliczone, dużo lepszy od powyższego. Jeśli miałbym go opisać, to powiedziałbym, że ktoś po obejrzeniu Blues Brothers, zorientował się, że prawdziwy blues tak nie wygląda, i postanowił nakręcić film o prawdziwym bluesie. Nieco przesłodzony, nie za dobra końcówka, ale pomijając to film gorąco polecam wszystkim, a fanom bluesa w szczególnośći.
A także fanom Steve Vaia :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 747029)
Jakie mi polecicie filmy sensacyjne/akcji takie z lat 90? Coś jak "Szklana pułapka". Kiedyś też oglądałem w TV jakiś amerykański film o szakalu. Chodzi mi o takie klasyczne, dobre kino akcji, gdzie nie było tyle efektów specjalnych :detektyw:

a film o szakalu to... "Szakal" z Brucem Willisem w roli głównej. Nie najlepszy.

wislacki 28.06.2009 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Nergal (Post 748510)
To zarzut w stronę filmu czy pirata którego kopie ściągnąłeś czy może Twojego odtwarzacza?

Zarzut w stronę filmu, który to oglądałem wspólnie z 2 osobami towarzyszącymi w kinie Cinema-city w Lublinie, dnia i ceny nie pamiętam ale jeśli dobrze poszukasz to w jakimś śmietniku może znajdziesz bilety.

...........

Nie znasz to nie oceniaj :evil:

pan_premier 29.06.2009 07:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 748454)
-
-Z bardziej ambitnych: Tulpan, może być

bardzo fajny film. nie wiem czy ambitny czy nie, przede wszystkim prostu i niesamowite zdjecia i nie chodiz nawet o step, ale o to, ze film bł krecony kilka lat, dlatego reżyser nakręcił wszystko co chiał, bo przyroda za tyle czasu dała mu każdy efekt.

Fajny prosty film, bez zbednego nadecia i wielkiej "ynteligencji"
polecam, w sfinksie grają

diablo885 29.06.2009 09:11

Ja moge polecic "Rise of the footsoldier" i "Gang z boiska". Pierwszy film to akcja a drugi dramat sportowy

puchaty1906 29.06.2009 09:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 752849)
a film o szakalu to... "Szakal" z Brucem Willisem w roli głównej. Nie najlepszy.

Nie najlepszy, ponieważ to remake filmu z 1973 - Dzień szakala. Nawiase mówiąc zrobiony na podstawie powieści Forsytha pod tym samym tytułem, którą polecam również.

Uran235 29.06.2009 20:17

Na forum siedzi sporo filmowych mózgów, to może pomogą to rozszyfrować:

100 Best Movie Lines in 200 Seconds










Moje typy:
1.Good morning Vietnam <pewne>
2.?
3.Ghostbusters <1?>
4.?
5.?
6.?
7.Kevin sam w domu < nie jestem fanem Kewina więc nie wiem czy jeden, czy dwa>
8.?
9.Czy leci z nami pilot
10.?
11.Napoleon Dynamite
12.?
13.?
14.Gliniarz w przedszkolu
15.?
16.Kosmiczne jaja/ Spaceballs <pewne>
17.Ace Ventura < nie widziałem, więc nie wiem na pewno >
18.?
19.Austin Powers <1?>
20.Big Lebovsky <pewne>
21.Powrót do przyszłości <1?>
22.?
23.Młody Frankenstein
24.?
25.Jurassic Park <pewne>
26.SW: Imperium kontratakuje <pewne>
27.Robocop <???>
28.Pamięć absolutna <pewne>
29.Władca pierścieni: Dwie wieże <pewne>
30.Odyseja kosmiczna 2001 <pewne>
31.Czarnoksiężnik z krainy Oz <pewne>
32.Planeta Małp <pewne>
33.SW: Nowa nadzieja
34.Aliens/ Alien 2 <pewne>
35.E.T. <pewne>
36.Blair Witch Project <pewne>
37.Duch <pewne>
38.Lśnienie <pewne>
39.?
40.?
41.Frankenstein
42.Szósty zmysł <pewne>
43.Szczęki <pewne>
44.Milczenie owiec <pewne>
45.?
46.Siedem <pewne>
47.?
48.?
49.Casablanca
50.Absolwent <pewne>
51.Dirty Dancing
52.Titanic <pewne>
53.Dziennik Bridget Jones
54.?
55.Love story
56.Przeminęło z wiatrem <pewne>
57.Brokeback Mountain <pewne>
58.?
59.?
60.?
61.?
62.?
63.?
64.Apollo13 <pewne>
65.?
66.?
67.Ludzie Honoru
68.Rezerwowe Psy <pewne>
69.?
70.?
71.Obywatel Kane <pewne>
72.Czas Apokalipsy <pewne>
73.Forest Gump <pewne>
74.?
75.?
76.Ojciec chrzestny <1?>
77.Taxi driver <pewne>
78.Braveheart <pewne>
79.Adwokat Diabła
80.?
81.Piękny Umysł
82.Fight Club <pewne>
83.Goldfinger <pewne>
84.?
85.300 <pewne>
86.Scarface
87.Terminator <1 czy 2?>
88.Top Gun <pewne>
89.Pulp Fiction <pewne>
90.Terminator<1 czy 2?>
91.?
92.Dirty Harry <pewne>
93.Matrix <pewne>
94.Die Hard <pewne>
95.Gladiator <pewne>
96.Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej arki <pewne>
97.Karate Kid <1?>
98.Dr No
99.Batman <pewne>
100.Rocky <ile?>

puchaty1906 29.06.2009 21:02

10. Ich własna liga
18. Wayne's World - nie wiem 1 czy 2
24. Ostatni dzwonek - Glory daze (niepewny)
47. Krzyk (nie wiem który)
48. No country for old men
60. Lepiej późno niż pożniej
61. Spartacus (niepewny)
62. Wall Street
69. Ręka boga (niepewny)
75. Tramwaj zwany pożądaniem
80. American Beauty
81. The Usual Suspects
87. Terminator 2
90. Terminator 1
91. Kick boxer (niepewny) ale na pewno to film z Van Dammem
100 Rocky 1 (jak na moje)

Lucas 29.06.2009 21:16

40. Psycho
63. Goodfellas
66. There Will Be Blood

South 29.06.2009 21:33

13. Wedding Crashers

Serwatkus 29.06.2009 21:44

18. Farciarz Gilmore
45. Lśnienie
47. Krzyk
87. Terminator 2
90. Terminator 1

christof20 29.06.2009 21:56

27.Martwe zło: Armia ciemności
91.Bloodsport <?>

Greg91 29.06.2009 22:25

91 na bank Krwawy Sport


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl