Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Stelio 16.04.2025 14:37

Ja obstawiam, że dogoni ich Polonia która jest na najlepszej drodze do odwalenia scenariusza Katowickiego.

Imo tabela na koniec bd wyglądać tak:

1. Arka
2. Polonia
3. BBT
4. Płock
5. My
6. Tychy

W finale GKS z Petrochemią i awans Tyszan.

Tantal 16.04.2025 14:45

Ja obstawiam raczej

1. Arka
2. Polonia
3. BBT
4. Wisła
5. Płock
6. Tychy

W finale my z Tychami, awansujemy po karnych.

ciacho 16.04.2025 17:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1645678)
PKlimek daje nam obecnie 5%,
...

To ten sam magik, który rok temu dawał Arce 98% na bezpośredni awans i 2% GKSowi?

Jaroo1 16.04.2025 18:31

To są właśnie statystyki, nie ma to tak na prawdę większego sensu bo idą one najmniejsza linią oporu czyli typują najbardziej możliwy scenariusz. Tak jak tu Pepe pisze od kilku lat, że 63 pkt powinny wystarczyć do bezpośredniego awansu.
To są tylko ciekawostki, które później są weryfikowane przez sytuację w konkretnym sezonie. Statystyka zakłada, że jak ktoś gra dobrze to będzie grał dobrze, a jak źle to będzie grał dalej źle. Nie uwzględnia, że klub x może zrobić czarną serię albo serię zwycięstw dzięki, której zacznie wielkimi krokami gonić wszystkich.

Dlatego mnie zawsze ten temat śmieszy bo tu z kolei ciągle się typuje, że teraz to Wisła wygra 10 na 10 meczów i wskoczy na 1 miejsce, bo jest to matematycznie możliwe to tak liczymy, a co tam.

Tak na prawdę wszystkie te przewidywania można sobie w dupę wsadzić. Jedyna sensowna ocena do przewidzenia to jest statystyka, wiedza o danym klubie i taki instynkt, w którą stronę to może pójść. I wtedy można plus minus obstawiać ile klub, którym się serio interesujemy - tak jak my Wisłą - może punktów zdobyć, a co to da na koniec sezonu to i tak nikt nie wiem, bo tak na prawdę kij wiemy co tam się w TBB dzieje albo dlaczego Polonia czy Tychy tak odpaliły i czy to może dalej u nich trwać.

Skupiając się na samej Wiśle, majać oglądając jej mecze i mając jakąś tam wiedzę ogólną co tutaj się dzieje, to można obstawiać, że szału na finiszu sezon nie będzie, a w barażach będzie cięzko. No chyba, że nastąpiło przełamanie i teraz będziemy grali ciągle brzydko ale będziemy umieli większosć meczów przepychać - ale w to wątpię, po prostu obstawiam, że teraz się udaje bo gramy z cieniasami i jak będa te trudniejsze mecze to już tak fajnie nie będzie, szczególnie w barażach.

pepe72 16.04.2025 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1645682)
To ten sam magik, który rok temu dawał Arce 98% na bezpośredni awans i 2% GKSowi?

Nie chcę brzmieć jak stary belfer ale to, że jakieś zdarzenie ma 2% to nie znaczy, że się nie wydarzy.

Procenty oblicza się najpierw definiując ile jest możliwych zdarzeń (MZ), a potem określa ile jest zdarzeń sprzyjających (ZS). Stosunek ZS do MZ to jest właśnie procent (inaczej ułamek ZS:MZ).

Drozd 16.04.2025 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1645680)
Ja obstawiam, że dogoni ich Polonia która jest na najlepszej drodze do odwalenia scenariusza Katowickiego.

Imo tabela na koniec bd wyglądać tak:

1. Arka
2. Polonia
3. BBT
4. Płock
5. My
6. Tychy

W finale GKS z Petrochemią i awans Tyszan.

Ty od czterech meczów bredziłeś o mokrej szmacie i co? Ano nic, dalej bredzisz...

Drozd 16.04.2025 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1645683)

Skupiając się na samej Wiśle, majać oglądając jej mecze i mając jakąś tam wiedzę ogólną co tutaj się dzieje, to można obstawiać, że szału na finiszu sezon nie będzie, a w barażach będzie cięzko. No chyba, że nastąpiło przełamanie i teraz będziemy grali ciągle brzydko ale będziemy umieli większosć meczów przepychać - ale w to wątpię, po prostu obstawiam, że teraz się udaje bo gramy z cieniasami i jak będa te trudniejsze mecze to już tak fajnie nie będzie, szczególnie w barażach.

:rotfl:

A kto powiedział osiołku, że mecze z drużynami z wyższych pozycji będą trudniejsze? Kraczesz i biadolisz jak stara baba. Przypomnij sobie swoje "prognozy" przed każdym meczem i zrozum jaki jesteś żenujący :)

Jaroo1 17.04.2025 04:49

Jakie moje prognozy przed każdym meczem? Co ty bredzisz?

Miej resztki honoru, już kiedyś się założyłeś na temat przewidywań wyników i później nawet przeprosić nie umiałes.
No tak, logika podpowiada, że mecze z trudniejszymi rywalami będą łatwiejsze xd

Obyśmy wygrywali wszystko, ale póki co po stylu tych zwycięstw wygląda to tak, że nam się udaje jakimś cudem wepchnąć tym cieniasomn jednego gola więcej. Tobie oczywiście nie przeszkadza to pompować balonika jak jest zajebiście xd

Drozd 17.04.2025 06:58

Wygraliśmy 4 mecze z rzędu, nie jest zajebiście jest chujowo, a jak ktoś uważa inaczej to pompuje balonik :). Puknij się w głowę...

A co do przeprosin, żebrałeś o nie przez tydzień jak żul o 50 groszy, więc raz się zlitowałem...

Karherop 17.04.2025 08:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1645682)
To ten sam magik, który rok temu dawał Arce 98% na bezpośredni awans i 2% GKSowi?

Bukmacherzy dzialaja w ten sam sposob (poza tym ze ręcznie też manipuluja).

To raczej nie jest wina PKlimka że zespoły grają wbrew logice.

No i co ważniejsze, ile razy taka historia wydarzyla sie w przeszłości?

PS. Moj typ jest taki jak Tantala, z tym że obędzie sie bez karnych

Szneka 17.04.2025 09:18

Założę się o flaszkę że awansujemy . kto wchodzi o zakład? stawiam najprzedniejszy bimber spod Hajnówki

tedyy 17.04.2025 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1645698)
Założę się o flaszkę że awansujemy . kto wchodzi o zakład? stawiam najprzedniejszy bimber spod Hajnówki

Ale przy tak zacnym trunku to musimy się zalożyć tak abys Ty przegrał :D:D:D:D

sandomingo 17.04.2025 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1645698)
Założę się o flaszkę że awansujemy . kto wchodzi o zakład? stawiam najprzedniejszy bimber spod Hajnówki

Czy my czasem już nie mamy takiego zakładu?

leszekpw 17.04.2025 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1645698)
Założę się o flaszkę że awansujemy . kto wchodzi o zakład? stawiam najprzedniejszy bimber spod Hajnówki

Mogę przyjąć zakład, a jak przegram co mam kupić? Nie mam dostępu do bimbru haha

Skawa Wadowice 18.04.2025 07:26

mam przeczucie ze płock zamieni się miejsce z termalicą,
Polonia z baraży wyjdzie.

Niewygodna ta Polonia, bardzo.

Szneka 18.04.2025 07:56

Sandomingo mamy zakład
Leszekpw- stoi. jak wygram to dam znać

leszekpw 18.04.2025 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1645734)
Sandomingo mamy zakład
Leszekpw- stoi. jak wygram to dam znać

W porządku

Karherop 19.04.2025 22:16

Po meczu w Warszawie można przynajmniej powiedzieć że kwestia grania 1 meczu barażowego u siebie jest juz matematycznie zalezna tylko od nas. Trochę kłuje że beznadziejna Miedź ma z nami lepszy bilans bezposredni, ale i nie sądzę że wygraja wszystko do końca (w tym w Płocku).

13 pkt w ostatnich 5 meczach powinno dac 3 miejsce.

Drozd 20.04.2025 08:00

Jak w ostatnich 5 meczach wygramy z TBB i stracimy tylko 2 punkty to wejdziemy bezpośrednio.

Patryko 20.04.2025 08:16

Jutro trzymamy kciuki za Znicz.

Jeśli w przyszły piątek będziemy mieć TBB na 6 punktów i byśmy z nimi wygrali, to odrobienie kolejnych 3 punktów (bo stosunek bezpośredni będziemy mieć lepszy od Niecieczy) nie jest czymś niewyobrażalnym.

Sytuację bardzo komplikuje choćby jeden punkt zdobyty jutro ze Zniczem, który nie gra już o nic :(

adfurle 20.04.2025 08:55

"Porzućcie wszelką nadzieję Wy, którzy tu wchodzicie" /tzn.na tę stronę/
TBB weźmie od Znicza te 3 pkt, choć i tak może mieć potem kłopoty.

wolfy 20.04.2025 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adfurle (Post 1645814)
"Porzućcie wszelką nadzieję Wy, którzy tu wchodzicie" /tzn.na tę stronę/
TBB weźmie od Znicza te 3 pkt, choć i tak może mieć potem kłopoty.

Pierwszy dzień świąt, remis po ospałym meczu mnie nie zaszokuje.

Tantal 20.04.2025 09:29

Jak będzie remis, też nie będzie źle. Tylko jeśli Termalica wygra, to prawie zapewni sobie awans. I tu jestem pesymistą - wiedzą to , wiedzą że za chwilę mają serię ciężarów i będą chcieli ten mecz wygrać za wszelką cenę. Znicz za to już na wakacjach, po co grać ostro i ryzykować jakąś kontuzją jak dla nich już wszystko jasne.

Karherop 20.04.2025 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1645812)
Jutro trzymamy kciuki za Znicz.

Jeśli w przyszły piątek będziemy mieć TBB na 6 punktów i byśmy z nimi wygrali, to odrobienie kolejnych 3 punktów (bo stosunek bezpośredni będziemy mieć lepszy od Niecieczy) nie jest czymś niewyobrażalnym.

Sytuację bardzo komplikuje choćby jeden punkt zdobyty jutro ze Zniczem, który nie gra już o nic :(

Wystarczy jesli Znicz urwie punkt. Nic to nie zmienia w kwestii konieczność wygrania przez nas wszystkiego do konca.

A TBB i tak potraci punkty z Arka i Miedzią.

Fajnie że beda emocje, ale jeszcze duzo przed nami żeby nasz bezpośredni awans stał sie realny

Patryko 20.04.2025 09:48

Chodzi mi o bezpośrednią różnicę punktową z TBB. Jest ogromna różnica pomiędzy 6 i 7 punktami, bo po prostu jest już bardzo mało kolejek do końca i ten dodatkowy punkt to praktycznie ekstra kolejka zapasu nad nami.

Tantal 20.04.2025 10:04

No właśnie Miedź gra tak tragicznie Karherop, że nie jestem pewien czy z nimi Termalica nie wygra. Ale zawsze mogą wtopić 2 pkt z walczącą o życie kotwicą.
Zresztą to totalne gdybanie - na razie muszą stracić punkty ze zniczem, xhoćby dwa. Wtedy uwierzę, że jeszcze jesteśmy w stanie powalczyć z nimi o coś.

Arkadiusz.Czerepach 20.04.2025 11:01

przypomne że do końca jest dla nas do wziecia maksymalnie 15 pkt

załóżmy co i tak jest wątpliwe że wygramy te 5 meczy , co będzie serią 10 zwyciestw z rzedu (kiedy mielismy taka?)

no ale wygramy

bedziemy mieć 67pkt

czy ktoś uważa za realne, aby
Arka w 5 meczach zdobyła mniej niż 3pkt !?
lub
TBB w 6 meczach zdobyła mniej niż 9pkt ?

dodatkowo nalezy założyć że i Płock i Polonia nam nie przeszkodzą w tej zabawie

AgresywnyChomik 20.04.2025 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1645826)
przypomne że do końca jest dla nas do wziecia maksymalnie 15 pkt

załóżmy co i tak jest wątpliwe że wygramy te 5 meczy , co będzie serią 10 zwyciestw z rzedu (kiedy mielismy taka?)

no ale wygramy

bedziemy mieć 67pkt

czy ktoś uważa za realne, aby
Arka w 5 meczach zdobyła mniej niż 3pkt !?
lub
TBB w 6 meczach zdobyła mniej niż 9pkt ?

dodatkowo nalezy założyć że i Płock i Polonia nam nie przeszkodzą w tej zabawie

Z Płockiem gramy mecz. TBB ma peace w tej rundzie na 8.6 czyli wlasnie 9 pkt, gdzie my mamy lepszy bilans bezpośredni...

Ja wiem że to szanse matematyczne etc ale są.

Drozd 20.04.2025 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1645826)
przypomne że do końca jest dla nas do wziecia maksymalnie 15 pkt

załóżmy co i tak jest wątpliwe że wygramy te 5 meczy , co będzie serią 10 zwyciestw z rzedu (kiedy mielismy taka?)

no ale wygramy

bedziemy mieć 67pkt

czy ktoś uważa za realne, aby
Arka w 5 meczach zdobyła mniej niż 3pkt !?
lub
TBB w 6 meczach zdobyła mniej niż 9pkt ?

dodatkowo nalezy założyć że i Płock i Polonia nam nie przeszkodzą w tej zabawie

Skoro wygramy 5 meczów to jak niby Płock i Polonia mogą nam w czymś przeszkodzić?

Jeżeli TBB straci punkty w Zniczu i my z nimi wygramy to mamy do nich 3 albo 4 punkty na4 kolejki do końca. Czy to dużo? Moim zdaniem spokojnie do odrobienia.

Z kim po nas graTBB?

Arka w
Łęczna d
Miedź w
Kotwica d

Dla nich mecz ze Zniczem jest kluczowy jak nie wygrają to zacznie się panika jeszcze większa niż teraz.

Tantal 20.04.2025 12:28

Właśnie TBB ma taką średnią że w 6 meczach 9 pkt to jest ich normalny tegoroczny wynik. A patrząc na terminarz, może być gorzej, np. 7-8. Jutrzejszym meczem mogą się podratować przed trudnymi meczami z czołówką więc na pewno będą cisnąć.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl