Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

R33 08.07.2017 17:45

Podjarka teraz tym 4F, New Balance taka sama jak z 4-5 lat temu była Under Armour... ehh te nowości.

Arkadiusz.Czerepach 08.07.2017 18:00

taa nowości, nie wiem jaką trzeba byc gimbazą żeby 4f było nowością... mnie tu chodzi o to że to firma z pod Krakowa...

super byłoby budowanie wielkiej Wisły na bazie lokalnych reginalnych partnerów , tylko o to mi chodziło te 7-8 lat temu , btw wtedy 4f nie był tak "modny" i nie miał sklepów w galeriach...

R33 08.07.2017 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1474571)
taa nowości, nie wiem jaką trzeba byc gimbazą żeby 4f było nowością

Ty i te Twoje riposty. Czyżby Twoje poprzednie konto to @pysio ? A od mojego skończenia gimnazjum już jakiś czas minął tak dla Twojej informacji. Zresztą osobiście nie uważam żeby wiek miał bardzo duży wpływ na inteligencje, wiedzę (nawet tą życiową) itp. Już pomijajm w ogóle logikę, że dla kogoś młodego coś ,,starego" jest nowością.

Co do nowości w kontekście 4F chodziło mi o to, że jeszcze nie wszedł tak dobrze w sponsorowanie piłki nożnej bo dużo klubów piłkarskich nie sponsoruje. Ja się nie spotkałem z żadnym, ew. może już nie pamiętam.

KOMINEK 08.07.2017 18:32

,,Biedniejsze" marki to:
1. Mniejszy prestiż dla drużyny
ale też
2. Większe pieniądze od firmy dla klubu
3. Tańsze stroje w sklepach co za tym idzie prawdopodobniej większa sprzedaż i raczej większe zyski dla klubu

PhantomRanger 08.07.2017 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1474566)
4f by bylo genialne, pisałem o tym jak sie konczylo Umbro , ale pewnie to nierealne

"Wiek" twojego konta trochę przeczy temu co piszesz. Pytanie tylko czy byliby w stanie stworzyć koszulki dla drużyny piłkarskiej? Bałbym się, aby nie było powtórki ze strojów reprezentacji Szwajcarii z ostatnich Mistrzostw.

Osobiście z chęcią widziałbym ponownie Nike, ale to raczej nierealne

brylant17 08.07.2017 18:43

Problem jest to,że chyba 4F nie ubiera piłkarzy. Tylko ostatnio olimpijczyków, niech ktoś poprawi mnie jak się mylę.

JudasPriest 08.07.2017 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1474574)
,,Biedniejsze" marki to:
1. Mniejszy prestiż dla drużyny
ale też
2. Większe pieniądze od firmy dla klubu
3. Tańsze stroje w sklepach co za tym idzie prawdopodobniej większa sprzedaż i raczej większe zyski dla klubu

Nie jestem pewien, czy taki mniejszy. Świadczy to bardziej o gospodarności klubu, co w naszej sytuacji należałoby bez wątpienia zaliczyć na plus.
Co do reszty 100% zgoda

El'kabat 08.07.2017 19:28

Co do prestiżu, jako typowy facet - gadżeciarz sam chętnie wolałbym marki typu Nike, czy Adidas.

Ale jak trzeba sięgać po marki budżetowe -Zine,czy Tico to co zrobisz. Ważne, żeby w totalu się to opłaciło dla klubu..

Co do jakości 4F - to raz zaoszczędziłem kiedyś, gdzie zamiast kurtki z membraną w góry marki premium, kupiłem produkt 4F za 300zł.
Nigdy więcej, oby koszulki były lepszej jakości.

serek.c2 08.07.2017 19:32

Żadnego 4f nie będzie :)

czaro 08.07.2017 20:39

Coś kojarzę, że jakiś użytkownik forum był chyba pracownikiem regionalnego przedstawiciela adidas. Może jak już będzie coś więcej wiadomo, to się dowie i nam przekaże.

Ja marki 4f zupełnie nie kojarzę i nie wiem, czy reputacyjnie to jest bardziej nb albo ua, czy zina. Nie umiem też powiedzieć, jaka jest różnica w jakości strojów ww marek. Pamiętam, że joma ma wyjątkowo brzydkie stroje, a tico kojarzy mi się z Polonią Warszawa z ich chudych lat.

d 08.07.2017 20:51

4F nie robi strojów piłkarskich; jeśli ktoś się domaga Ziny za adidasa to już chyba nawet Kobierzyn to za mało.

NB byłoby ok, ale oni już mają flagowy klub w Polsce, na Nike nie ma szans z tego samego powodu, Pumę chyba też (?). Adidas ubiera Legię w pozaszablonowe stroje, my na nic innego liczyć nie możemy ale i tak to lepsze niż granie w Zinie, Legeji, Jako czy innym tego pokroju gównie.

JudasPriest 08.07.2017 21:27

@up
.......icie Towarzyszu.
Różnica jakości pomiędzy Adidasem ( firma która zaistniała tylko po to, żeby robić buciory dla Wehrmachtu) a np Jomą nie jest kolosalna z punktu widzenia piłkarza, a to na jego komforcie nam zależy. A jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy patrzeć na każdą złotówkę 3 razy

czaro 08.07.2017 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1474595)
@up
.......icie Towarzyszu.
Różnica jakości pomiędzy Adidasem ( firma która zaistniała tylko po to, żeby robić buciory dla Wehrmachtu) a np Jomą nie jest kolosalna z punktu widzenia piłkarza, a to na jego komforcie nam zależy. A jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy patrzeć na każdą złotówkę 3 razy

No, ale klub chyba (? - ktoś ma dane?) więcej zarabia na sprzedaży koszulek niż oszczędziłby/zarobiłby na kontrakcie z producentem o gorszej reputacji. Kto kupi sobie koszulkę tico, żeby paradować w niej po mieście?

Arkadiusz.Czerepach 08.07.2017 23:06

żeby była jasność , najbardziej lubie firme Adidas , z tym 4f to tylko tak sobie sam kiedyś tam wymyśliłem ( to że nie robi piłkarskich to akurat nie argument , zawsze można zacząć)

KOMINEK 08.07.2017 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1474604)
No, ale klub chyba (? - ktoś ma dane?) więcej zarabia na sprzedaży koszulek niż oszczędziłby/zarobiłby na kontrakcie z producentem o gorszej reputacji. Kto kupi sobie koszulkę tico, żeby paradować w niej po mieście?

Oj w Krakowie to poza dniem meczowym napardujesz się po mieście w koszulkach klubowych że hej :-D

JudasPriest 09.07.2017 00:04

Jeśli w dłuższej perspektywie dla Wisły bardziej opłacalny jest Adidas, to ok. Miałem raczej na myśli to,że klub musi teraz przekalkulować. ;)

brylant17 09.07.2017 08:11

Ktoś puścił plotę,że adidasa nie będzie i połowa forum w to uwierzyła,jest jeszcze sezon i spokojnie w ciągu tego sezonu można umowę przedłużyć

krzaq12 09.07.2017 08:48

Chyba tylko PUMA nie ma flagowej drużyny piłkarskiej w Polsce.
Adidas-Legia
Nike-Lech
NB-Lechia

Choć cena NB w przypadku Lechii nie taka bardzo straszna 199zł. U nas adidas za jedyne 269 zł. :D

kangurekm 09.07.2017 11:32

Wisła mogłaby być flagowym zespołem dla innej marki - np. powrót do Umbro, Puma (chociaż szału to oni ostatnio z koszulkami nie robią), Under Armour czy Macron ;)

P.S. Macron moim zdaniem robi kapitalną robotę dla Lazio co sezon :D

foxtrot_green 09.07.2017 11:41

A może by tak:

http://thumb.ibb.co/cespQF/koszulka1906_2.png

Inspiracja: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...id,tm,zid.html

Natomiast schodząc na ziemię, rzecznik potwierdził na twitterze, że aktualny komplet zostanie do końca sezonu 2017/2018. Na pytanie dlaczego poprzedni komplet był tylko jeden sezon odparł, że "wtedy wiele rzeczy zmieniało się w klubie".

piotrek06 09.07.2017 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1474607)
żeby była jasność , najbardziej lubie firme Adidas , z tym 4f to tylko tak sobie sam kiedyś tam wymyśliłem ( to że nie robi piłkarskich to akurat nie argument , zawsze można zacząć)

Ty myślisz że decyzje o wejściu na nowy rynek to się podejmuje z dnia na dzień? i co? w środę 4f nie produkowało strojów piłkarskich ale w czwartek zgłosiła się do nich Wisła z pytaniem czy nie zostaną ich sponsorem technicznym więc od piątku ruszają z produkcją. Tak to sobie wyobrażasz? Wejście na nowy rynek to są miesiące analiz, wyliczanie kosztów, szacowanie zysków i ryzyka. Długie miesiące potrzebne na stworzenie strategi marketingowej, zaprojektowanie całej linii ubraniowej: buty, koszulki, dresy, renkawice, i jeszcze pierdylion innych elementów. Ale masz racje to że nie produkują to żaden argument. Zawsze mogą zacząć. Bo ty tak chcesz.

BTW. Abstrahując już nawet od tego na ile 4f jest prawdopodobny jako sponsor. Czy naprawdę chciałbyś żeby piłkarze Wisły służyli jako testerzy dla firmy która nie ma żadnego doświadczenia w projektowaniu strojów piłkarskich? Nie lepiej brać kogoś sprawdzonego?

szprotson 09.07.2017 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1474616)
Ktoś puścił plotę,że adidasa nie będzie i połowa forum w to uwierzyła,jest jeszcze sezon i spokojnie w ciągu tego sezonu można umowę przedłużyć

Damian Dukat Knura taka plotkę puścił (https://twitter.com/knuram/status/883352479223742464)
a ja o niej slyszalem juz jakiś czas temu od paru osób
Pomyliło mi sie z DD wiec prosze o wybaczenie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez ktos wyzej
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
żeby była jasność , najbardziej lubie firme Adidas , z tym 4f to tylko tak sobie sam kiedyś tam wymyśliłem ( to że nie robi piłkarskich to akurat nie argument , zawsze można zacząć)
Ty myślisz że decyzje o wejściu na nowy rynek to się podejmuje z dnia na dzień? i co? w środę 4f nie produkowało strojów piłkarskich ale w czwartek zgłosiła się do nich Wisła z pytaniem czy nie zostaną ich sponsorem technicznym więc od piątku ruszają z produkcją. Tak to sobie wyobrażasz? Wejście na nowy rynek to są miesiące analiz, wyliczanie kosztów, szacowanie zysków i ryzyka. Długie miesiące potrzebne na stworzenie strategi marketingowej, zaprojektowanie całej linii ubraniowej: buty, koszulki, dresy, renkawice, i jeszcze pierdylion innych elementów. Ale masz racje to że nie produkują to żaden argument. Zawsze mogą zacząć. Bo ty tak chcesz.

BTW. Abstrahując już nawet od tego na ile 4f jest prawdopodobny jako sponsor. Czy naprawdę chciałbyś żeby piłkarze Wisły służyli jako testerzy dla firmy która nie ma żadnego doświadczenia w projektowaniu strojów piłkarskich? Nie lepiej brać kogoś sprawdzonego

Postaram się odpowiedzieć :
Oczywiście ze decyzji nie podejmuje się w 1 dzień, ale nie wiem dlaczego uważasz ze firma ktora staje sie potentatem odziezy sportowej w Polsce nie wykorzysta kolejnego kanału sprzedazy jakim moze być piłka nożna? Na logike przeciez widać, że oni kiedys w ten segment bedą musieli wejśc...
ale idźmy dalej : To ze nie produkują (aczkolwiek jest to złe słowo bo wprowadza czytelnika w błąd) mają w ofercie takich strojów dziś nie znaczy ze nie mogą mieć jutro. Co do wejscia na nowy rynek, to tez bym troche nie odlatywał bo oni na rynku są i maja dosc mocna pozycje. Dla nich pilka moze byc tylko i wylacznie nowym kanałem sprzedazy a nie nowym rynkiem.
Proces pozyskiwania sponsora technicznego również wyglada inaczej niz kolega wyżej opisał..

Podsumuwując, wg mnie taka firma jak 4F, moze w 8-12 tygodni stworzyć kolekcje wraz z pełnym oflagowaniem, drukiem i szyciem. Tylko pytanie czy tego chcą?

Imho 4F to jest szit. Nie wiem czy bym kupił koszulkie Wisły firmy a`la kipsta czy inne low budżety.
Ja cenię sobie jakość i detale i wybieram ...firme Macron i Undera.

p.s. Lepsza Zina niz Tico jesli mamy wybierac z najgorszego sortu...

PvD 09.07.2017 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1474556)
Podobno TICO lub ZINA. Szczegóły są dogrywane. tt.

Podobno jeszcze ktoś inny jest w tej grze. Ktoś da linka do informacji prezesa na TT?

KOMINEK 09.07.2017 21:54

4f faktycznie szuka nowy rynków więc zobaczymy

czaro 09.07.2017 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1474632)
Imho 4F to jest szit. Nie wiem czy bym kupił koszulkie Wisły firmy a`la kipsta czy inne low budżety.
Ja cenię sobie jakość i detale i wybieram ...firme Macron i Undera.

p.s. Lepsza Zina niz Tico jesli mamy wybierac z najgorszego sortu...

Nigdy nie używałem 4f, tak naprawdę nie znam tej marki. O Macron nawet nigdy nie słyszałem. Ale UA nie jest - moim zdaniem - warte ceny (w porównaniu z innymi markami z tego segmentu).

Arkadiusz.Czerepach 09.07.2017 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1474631)
Ty myślisz że decyzje o wejściu na nowy rynek to się podejmuje z dnia na dzień? i co? w środę 4f nie produkowało strojów piłkarskich ale w czwartek zgłosiła się do nich Wisła z pytaniem czy nie zostaną ich sponsorem technicznym więc od piątku ruszają z produkcją. Tak to sobie wyobrażasz? Wejście na nowy rynek to są miesiące analiz, wyliczanie kosztów, szacowanie zysków i ryzyka. Długie miesiące potrzebne na stworzenie strategi marketingowej, zaprojektowanie całej linii ubraniowej: buty, koszulki, dresy, renkawice, i jeszcze pierdylion innych elementów. Ale masz racje to że nie produkują to żaden argument. Zawsze mogą zacząć. Bo ty tak chcesz.

BTW. Abstrahując już nawet od tego na ile 4f jest prawdopodobny jako sponsor. Czy naprawdę chciałbyś żeby piłkarze Wisły służyli jako testerzy dla firmy która nie ma żadnego doświadczenia w projektowaniu strojów piłkarskich? Nie lepiej brać kogoś sprawdzonego?

sorry koleżko, podpis masz kozacki , ale Twój post jest warty tyle co i Twoja ortografia :-P

Alonso19 10.07.2017 01:32

Co do Pumy to oni mają w tej chwili Koronę Kielce oraz ten drugi klub z Krakowa, więc choćby z tego drugiego powodu wątpię aby się chcieli pakować w Wisłę. Natomiast jeśli chodzi o 4F to od tego roku są oni sponsorem Związku Piłki Ręcznej w Polsce czyli innymi słowy robią stroje dla reprezentacji w szczypiorniaka. Zina? Szumnie się zapowiadali rok temu, ale póki co na zapowiedziach się skończyło.

Jeżeli chodzi o mnie to Umbro byłoby świetne, oni trzeba przyznać w ostatnich trzech latach naprawdę odżyli i robią świetne stroje, potrafią ładnie wpleść tę nutkę indywidualności dla klubu.

nesta 10.07.2017 08:55

Umbro, Puma, choćby taki Macron to poziom minimum, poniżej którego nie wypada schodzić klubowi takiemu jak Wisła. Rozumiem, że w obecnej sytuacji może nie być stać na Nike-a czy Adidasa, ale są pewne nieprzekraczalne granice. To nie jest FLS, to jest ponad 100 letni klub i piłkarze biegający w jakimś Tico czy Zinie to jest po prostu mało poważne.
Zina mi się kojarzy ze sklepem sportowym lata temu pod arkadami na Grodzkiej. Za dzieciaka jak szło się kupić halówki czy strój to jak się chciało najtańsze to się brało np. Zine.

Nie wszystko można przeliczać na złotówki. Są również pewne kwestie niewymierne, które budują wizerunek klubu. Pozorna oszczędność na nich może w przyszłości odbić się czkawką, również finansowo.
Co do zakupu koszulek - dużo chętniej wydam ponad 200 zł za porządną, ładną koszulkę np. Adidasa niż oszczędzę żadne pieniądze tak naprawdę, jak 60 zł i będę paradował w jakimś chu wie czym typu Tico.

regan 10.07.2017 09:10

4f ma siedzibe w Wieliczce. :) Kto wie moze przymierzaja sie na baaaaardzo duzy rynek wzgledem innych dyscyplin pilkarskich. Wisla to marka i duza promocja kto wie :)

wiesniak842 10.07.2017 09:14

Ile ludzi tyle opinii. Ty wolisz wydac 200zl na adidasa, innych 10 osob wyda dwa razy mniej na tico, inni majac w dupie nazwe producenta, beda w stanie wydac i 300 jak koszulka bedzie kozacka z wygladu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl