Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Arapaho 24.12.2009 11:49

Kuba zgoda co do hali.To jest mega skandal jeśli Majchrowski nie ma nic do 2 hal parchów a my mimo dofinansowania połowy kwoty my mamy nie mieć jednej.
Jednak równocześnie trzeba włożyć kij w mrowisko nazywające się stadion Wisły.Może tak faktycznie być że z premedytacją jest cisza w eterze odnośnie stadionu ponieważ liczba wad, niedomówień i chęci w tym zamieszaniu zarobku poprzez zamianę na tańsze elementy - jest duża.Sytuacja jest naprawdę poważna .Pisałem pół roku temu ( można znaleźć te moje posty) że w razie nieprzyznania Euro - miasto będzie szukało oszczędności na stadionie. Było to powiedziane nieoficjalnie przez kilka osób z UM Krakowa.Teraz zaczynają wykorzystywać sytuację że Obtułowicz zawalił projekty i machina kombinacji ruszyła.Przypadkiem wyszło o szybach elewacyjnych ale uwierzcie mi że pole do popisu dla ZDiK i Polimexu jest bardzo duże.Jak nie zareagujemy ostro to faktycznie (jak mówi kot) dostaniemy murawę i IT w 2011 made in China.A przecież jest cała wykończeniówka gresy, nie gresy,łazienki, szatnie, instalacje,telebimy.Wszędzie można wstawić tańszy o połowę i gorszy parametrami zamiennik.A zyskują wszyscy z nich .Siedzę w budowlance 7 lat. Miasto będzie miało tańszy stadion i kasę np.na hale parchów, a Polimex zamiast szyby na której ma np.10% zarobku daje tańszy zamiennik na którym jednak ma 30-40% zarobku.Proste nie?JAki będą mieć interes w tym żeby nie zamieniaćjeśli nie będzie nagłośnienia tych spraw. Tylko nie mówcie że dbają o jakość bo tu zaraz padnę ze śmiechu. Kar za opóźnienia też nie będzie bo to nie takie proste.Udowodni Polimex bez kłopotu że były opóźnienia z projektami i mogą robić przynajmniej pół roku dłużej.Takich sytuacji na budowach jest setki a Polimex to nie ciecie szczególnie ze kasę dostawali z opóźnieniem w tym roku a nie przerywali prac choć mogli

Teraz co do reakcji i pism.
NIe widzę innej możliwości niż sygnowanie pism przez SKWK albo założenie nieformalnej grupy formumowej na której w osobnym temacie zredagujemy takie pismo ( może pisma bo można wysłać do Majchrowskiego i ZDiKu) i później je tu opublikować ( nawet wysłać do gazet).Wysyłanie do znanych osób z okolic TSW ma sens jeśli ktoś ich zna pisanie do Dańca czy Sikorowskiego incognito jest wg.mnie bez sensu.

dostuffca 24.12.2009 13:00

W tym mieście powinny być 2 hale co najmniej - nasza kosz/ siatka etc. i Cracovii lodowisko. Jakby na to nie patrzeć, w sportach drużynowych za granicą regularnie reprezentują Kraków nasze koszykarki i ich hokeiści. Ale kij z tym, w zawodach indywidualnych za granicą reprezentują nas przedstawiciele i pełnomocnicy prezydenta. Ważne by na nich był hajs. Jakoś słyszę ciągle o oszczędnościach na remontach, stadionie, hali i kulturze, ale o cięciach w administracji (1 prezydent, 4 wiceprezydentów, 13 pełnomocników) jakoś cicho. Żeby było mało, to od 5 listopada mamy nowego pełnomocnika ds. marki Kraków (nie to nie żart >> link)

Przepraszam, to jest przedostatni pełnomocnik. Wygląda na to, że ostatnim, jeszcze świeżutkim, jest Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Inwestycji Strategicznych z 8 grudnia 2009 (>> link). Szkoda, że rok 2009 kończymy liczbą 13 - mam nadzieję, że pierwszą decyzją w 2010 będzie stworzenie stanowiska Pełnomocnika ds. Ogarnięcia Liczby Pełnomocników.

Niko22 24.12.2009 14:46

stadium
 
a tu z innej strony stadionik co sądzicie ,
http://img94.imageshack.us/img94/8711/dsc01025lz.th.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/6963/dsc01026f.th.jpg

Adrian_Suvalkai 24.12.2009 15:45

1. Nowe trybuny są dwupoziomowe
2. Zły stosunek wysokości starych trybun do nowych
3. Między starymi trybunami a nowymi będą prześwity a nie cała powierzchnia zabudowana
4. Brak odciągów zadaszenia przy nowych trybunach

Niko22 24.12.2009 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adrian_Suvalkai (Post 833981)
1. Nowe trybuny są dwupoziomowe
2. Zły stosunek wysokości starych trybun do nowych
3. Między starymi trybunami a nowymi będą prześwity a nie cała powierzchnia zabudowana
4. Brak odciągów zadaszenia przy nowych trybunach

1. u mnie tez sa dwu poziomowe ale budowane wedlug pierwszego planu pana O bez narozników tam 2 poziom byl bardzo mały
2.no nie wiem czy ten stosunek jest taki zły może tak może nie nie widzielismy jeszcze dachu nad C
3 jakos tych przeswitów za bardzo nie widać miedzy d i e i c napewno sa ale to tylko budowla z zapałek
4. odciagi jak na wszytskich trybunach jak i kratownica nad A jeszcze nie wykonana

Markus 24.12.2009 17:27

Zgadzam się, że sytuacja jest bardzo poważna. Majchrowski kłamie. Zaczynają się coraz większe manipulacje. Brak wniosku o dodatkowe pieniądze do Rady Miasta z jego strony to wyrok na terminowe dokończenie budowy stadionu i próba przerzucenia kosztów dokończenia inwestycji na klub.

Na dzień dzisiejszy nie ma nawet ogłoszonych dat przetargów na położenie IT, murawę itd. To jest potwornie niebezpieczna bomba, która wybuchnie wkrótce Wiśle w twarz. To niedopuszczalne. Operator stadionu też nie jest wyłoniony. O hali już nawet nie piszę.

Dodatkowo, stadion będzie elementem gry przedwyborczej w przyszłym roku, głownie między Majchrowskim i PO. To kolejne zagrożenie. Może być tak, że obie strony będą dążyć do fiaska tej inwestycji, by obarczyć tym skandalem politycznych oponentów w wyborach.

Dlatego trzeba interweniować i walczyć jak tylko można. Warto zainteresować sprawą media, znanych ludzi, przypominać ciągle o tym, że kibice też będą głosować.

Gin 24.12.2009 21:01

To co piszaecie to brzmi jak jakis koszmarny sen , nie moge w to uwierzyć a ten Majchrowski to kawał.... tu sobie uzupełnijcie sami , najpierw na opłatku podnieca sie osiagnieciami koszykarek a na drugi dzien nie robi nic a wrecz blokuje budowe hali , jak taki ktos moze byc Prezydentem , zero honoru Majchrowski zero honoru

SlawekS 25.12.2009 00:39

Majchrowski to komuch a komuchom nigdy nie należy wierzyć. Jeśli czuje w czymś biznes (finansowy lub polityczny) to to popiera. Jeśli nie - to tylko stwarza pozory bo w czasie wyborów każdy głos jest ważny

kot 25.12.2009 03:04

Wczoraj miałem sen. Obudziłem się spocony z krzykiem na ustach " Wisło, jak mi Cię brakuje ". Śniło mi się, że w jakimś nieokreślonym czasie przyszłym, nie było już nestora TS-u i ojca chrzestnego Wisły Cupiała. Po Panu Mikołajewiczu- Miętcie, TS istniał już praktycznie wyłącznie historycznie.TS z biedy padł pierwszy a władze miasta jeszcze mu przydeptywały flaki. Czyżyny stały odłogiem i od czasu do czasu Pasy organizowały tam swoje uroczystości oraz imprezy sportowe na szczycie, oczywiście za darmo, gdyż miasto przecież jest ich udziałowcem, więc samemu sobie nie będzie naliczać czynszu czyli zbędnych kosztów. Cupiał po dojściu pasiastych Radnych i polityków do całkowitej władzy w mieście, został obwarowany takim czynszem za wynajem R22, że aż musiał z Wisły zrezygnować. Krakowem rządzila już samodzielnie Cracovia, pusząc się coraz to nowymi inwestycjami sportowymi. Wisła stała się klubem peryferyjnym, a do łask zaczęto przywracać ponownie Hutnik.

Postanowiłem swój sen Wam tutaj zaprezentować i poddać pod rozwagę. Wiem, że to tylko sen i że wielu tutaj potraktuje ten mój tekst z politowaniem, ale czy słusznie ? Wystarczy zdjąć różowe okulary i wyzbyć się zarozumialstwa, nabytego dzięki ciężkiej kasie Pana Cupiała, bo Pana Miętte już wszyscy odstawili wraz z jego TS-em do lamusa. Zrobił swoje dla Wisły SA a teraz może umierać. Nie dziwią mnie tutaj Ci kibice, którzy Wisłę kojarzą wyłącznie z dominantem krajowym Cupiałem, a których nalogowało sie tutaj od liku i to z całego kraju. Nie dziwią mnie też wszechkrakusy, pragnący Czyżyn ponad Wisłę. Ale czy ktoś, kto naprawdę uczył się chodzić, z ojcem i matką, po drodze na mecze Wisły i to Wisły TS, może przejść obojętnie wobec wyraźnych już zagrożeń dla Wisły. On musi rozumieć i czuć zew Wisły. On musi się wkurzyć na dyskryminacje Wisły. Inaczej nie jest Wiślakiem a takim samym internetowym, nic nie kumającym wesołkiem, ktoremu świat się nie zawali, po zgnojeniu Wisły przez zmowę pasiastą, oplatającą Wisłę, coraz silniejszym uściskiem swoich rozrastających się żołnierzy we władzach miasta. Może Ci, którzy ważą sobie lekce, obecne zagrożenia i walkę o dominacje w Krakowie w nieodległej przyszłości, przynajmniej choć postarają wcielić się w Wiślaka z krwi i kości i zamykając oczy, zechcą w zamyśleniu zrozumieć powagę obecnej sytuacji, gdzie ważą się losy i przyszłość Wisły. Opóźnienie ze stadionem, może mimo nawet udanych transferów, zaowocować kolejnym sosnowieckim utrudnieniem pucharowym i niewyobrażalnymi kłopotami finansowo właścicielskimi, na co wrogowie Wisły, nie tylko lokalni, czekają od wielu lat z utęsknieniem, co rusz uśmiercając Wisłę Cupiała. Zaś odstawienie TS-u na tor boczny, poprzez odebranie mu dotacji unijnej i wstrzymanie jego rozwoju, spowoduje upadek jego sekcji sportowych i powolną jego degradację sportową oraz prestiżową nie tylko w kraju ale także właśnie w mieście. Warto martwić się transferami, kolorem krzesełek stadionowych itp. lub nie martwić się w ogóle, ale w życiu przychodzi czas na poważną refleksję i wyciagnięcie wniosków, że ktoś tu chce Wam popsuć zabawę w Wisłę i trzeba się wkurzyć a przede wszystkim zareagować i to możliwie jak najliczniej i jak najszybciej. Każdy Wiślak jest tutaj ważny i każdy musi sam sobie odpowiedzieć, czy nim naprawdę jest. Jeszcze nie jest za późno.

Od siebie zaproponuję, że ci przyszli kandydaci na Radnych i Prezydenta Krakowa, którzy nie przegłosują hali TS oraz zgodnego z planem i terminem stadionu, niezależnie z jakiej partii pochodzą, nie bedą mogli liczyć na głos zdecydowanej ilości kibiców i sympatykow Wisły. Mam nadzieję, że wreszcie tak jak zapowiadano, natychmiast portale i gazety Wiślackie z żelazną konsekwencją ułożą ranking polityczny przyszłych wyborów, na którym znajdą się wyłącznie politycy autentycznie działający na rzecz Wisły. Kandydaci z naszej listy propozycji mogą być pewni zwycięstwa w wyborach z uwagi na szansę poparcia kilkunastu lub może i kilkudziesięciu tysięcy głosów Wiślackich. Trzeba tylko przejść do czynów i uświadomić politykom, że w Wiśle żarty się skończyły. Pora erę Majchrowskiego i tego typu śliskich karierowiczów oraz partyjniaków, zakończyć w Krakowie. Pora się obudzić. Świat się zmienia i coraz trudniej o jelenia. Majchrowski niech nie liczy, że w Wiśle i tak mu pozostanie wystarczająca ilość jeleni, i tych przebudzonych, może powiększyć sobie Pasiastymi wyborcami. Wystarczy logicznie i rzeczowo odwołać się do wszystkich myślących w kateoriach Białej Gwiazdy, aby od teraz zrezygnowali ze swoich preferencji politycznych i po głębokiej analizie własnego sumienia, postanowili najpierw zadbać o swoją rodzinę oraz o Wisłę a dopiero potem, jeśli zostanie choć jedno miejsce wolne na karcie wyborczej, postawić krzyżyk na swoje preferencje polityczne i to na kogoś przynajmniej uczciwego. Tym razem nie powinno nikogo zrażać z jakiej opcji politycznej, wywodzi się dany Wiślacki polityk, bo istotą sprawy jest właśnie jego Wiślackie oddanie, ponad partyjny interes. Tak powinien postąpić każdy logiczny wyborca i dorosły Wiślak. Liczę tutaj na rzeczową dyskusję, która pozwoli przekonać zdecydowaną większość Wiślaków, do takiej właśnie postawy wyborczej. Potem wystarczy tylko należycie rozpropagować Wiślackie podejscie i stanowisko wyborcze w jak najszerszych kręgach Wiślackich.

To jest jedyna droga do postawienia tamy zagrożeniom Wisły i jeśli nawet teraz Radni i Prezydent załatwią Wisłę perfidnie, to już po kolejnych wyborach, nasi Wiślaccy Radni czy Prezydent, będą mogli przywrócić sprawiedliwość w Krakowie i przynajmniej zapewnić Wiśle równouprawnienie w stosunku do kliki politycznej Cracovii a przede wszystkim z nawiązką nadrobić straty Wiśle wyrządzone przez obecnych polityków. Patrzmy więc teraz uważnie, na każdego Radnego i polityka, jak głosuje i działa na rzecz Wisły i zgotujmy mu takie wyborcze konsekwencje, na jakie teraz sobie zasłuży. Podobnie postąpmy wobec partii politycznych w kolejnych wyborach krajowych. Jeśli teraz PO czy PiS położą Wisłę na ołtarzu walki międzypartyjnej, to ich zapewnienia, że za rok albo po wyborach, gwarantują wsparcie Wisły, mogą sobie wsadzić do partyjnych szuflad. Liczy się teraz i tutaj. A teraz i tutaj, jedyny Radny Wiślacki, złożył konkretną propozycję na rzecz Wisły. Albo ją poprą teraz, albo już nigdy na głos Wiślacki nie będą mogli liczyć. Nieważne, czy chcą uwalić politycznie Olszówkę czy Majchrowskiego, dwóch skrajnie dzialających na rzecz Wisły polityków, gdzie ostatnio Majchrowski oszukał Olszówkę a tym samym Wisłę, jeśli ostatecznie tak PiS jak i PO, także uwalą Wisłę w walce politycznej o władze w Krakowie. Tylko Ci z nich będą mogli liczyć na poparcie Wiślaków, którzy tu i teraz, poprą sprawy Wisły a nie , że obiecają to zrobić potem. Jeśli wszystkie portale Wiślackie oraz SKWK poprą takie działania kibiców Wisły i je rozpropagują z logicznym uzasadnieniem pośród kibiców i sympatyków Wisły, to Radni i inni politycy, muszą się mocno zastanowić nad tym, jak zagłosować w najblizszych i dalszych sprawach Wisły. Są też przecież Radni i politycy niezależni oraz można wystawić do wyborów Wiślackich kandydatów spośród nas czyli kibiców Wisły. Im więcej z nich dostanie się do władz Krakowa, tym bardziej będą mogli rozgrywać sprawy Wisły po jej myśli, gdyż inni, chcąc liczyć na ich głosy w swoich sprawach, będą musieli z nimi się dogadywać w trakcie głosowań. Na dziś sam Olszówka to swoisty Don Kichot pośród pasiastych wiatraków. Wisła musi zbudować swoją grupę Radnych, aby zrównoważyć zapędy politycznych żołnierzy Cracovii w obecnych władzach Krakowa. Filipiak ostatnio gości Majchrowskiego dość często w Wieżynku i może dlatego potem snuje wizje w mediach o nieodległej detronizacji Wisły w Krakowie oraz w kraju także.

Na dziś także, trzeba w kulturalny sposób wziąć udział w sesji Rady Miasta w sprawie budżetu i hali TS. SKWK jeśli tylko zechce, może zebrać stosowną delegację kibiców Wisły na tą sesję i pokazać, że żarty w sprawach Wisły się skończyły a działania dyskryminujące Wisłę na rzecz Cracovii w tym mieście , skończą się ogromnym rozliczeniem osób za tą dyskryminację odpowiedzialnych. Co innego walka sportowa między tymi klubami a co innego polityczna zadyma pasiastych Radnych i polityków. Nie stosuje tutaj metod pasiastej filozofii uskarżania się na wszystko i wszystkich a zwłaszcza Wisłę czyli w moim wydaniu na Pasy, lecz staram się uwypuklić ewidentne fakty, stanowiące preferencyjność polityków na rzecz ich klubu i realne zagrożenia dla Wisły z tych faktów wynikające. A jeśli chodzi o brak panowania nad inwestycjami przy R22, to już wyjaśniałem, że w polityce i rządzeniu, mało co dzieje się bez czyjejś kontroli wydarzeń.

Ps. trzeba też zważać na kary dla kibiców Wisły, które ostatnio zasłynęły z niespotykanej surowości, że jedynie bezprecedensowa kara dla całego klubu ŁKS, jawi się od nich poważniej.

1q2 25.12.2009 04:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 834113)

Ps. trzeba też zważać na kary dla kibiców Wisły, które ostatnio zasłynęły z niespotykanej surowości, że jedynie bezprecedensowa kara dla całego klubu ŁKS, jawi się od nich poważniej.

Już nie wprowadzaj wątków które ze sprawami o których tu dyskutujemy nie mają niczego wspólnego.Chyba że chcesz stanąć w szranki z pasiastymi, w zabawie pt - kto jest bardziej umęczony/dyskryminowany.

Co do meritum - ja mam takie pytanie - czy jest szansa by jasno i konkretnie dowiedzieć się na czym tak na prawdę stoimy w kwestii naszego stadionu - w sensie - czy są opóźnienia/gdzie/jak osoby odpowiedzialne mają zamiar z tego wybrnąć/co z rzeczami na które ponoć do dziś nie ma żadnego przetargu/jak osoby władne mają zamiar ukończyć budowę w terminie itp

Bo tak czytając jakieś wybiórcze informacje, to wszystko wygląda fatalnie - jakby nikt nad tym nie panował

Chorynatrzykolory 25.12.2009 12:43

Jestem teraz trochę nie w temacie bo miałem przerwę ze śledzeniem informacji i i przeczytawszy tu to wszystko na prawdę przeraziłem się tą sytuacją ,Zróbmy coś z tym bo żarty się skończyły .Dobrze by było gdyby na TWSD i SKWK pojawiły się informację i ,żebyśmy się zebrali dużą ekipą i poszli na tą sesje..Dzięki wielkie dla Pana Darka Olszówki .

A później weźmy się za stadion

warmiak23 25.12.2009 15:01

nie ważne jak stadion będzie wyglądał ważne że jest nowoczesny i własny jak nas przyjdzie 30tys.to będzie atmosfera już nie mogę się doczekać

_gilardino_ 25.12.2009 15:28

Kilkaset milionów złotych poszło na ten stadion i nie ważne jak będzie wyglądać, ręce opadają...
A stadion nie będzie własny tylko miejski, my będziemy go wynajmować.

Czarny 25.12.2009 15:59

Powiedzcie mi, bo jak czasem oglądam zdjęcia z budowy, czy przechadzam się koło budowy, to zachodzę w głowę i naprawdę nic nie mogę wymyślić: co oni właściwie zamierzają zrobić z tym betonem na elewacji, kiedy budowa zostanie zakończona? Ja rozumiem, że w nowoczesnym budownictwie stosuje się beton elewacyjny i czasem to nawet fajnie wygląda, ale to przecież nie jest beton elewacyjny tylko zwykły obrzygany beton konstrukcyjny! A może się mylę? To w takim razie po cholerę nam takie ładne szkło na elewacji, jak i tak z zewnątrz będziemy mieli stadion jak poniemiecki bunkier? Czy ktoś ma jakieś rzetelne informacje na temat wykończenia elewacji stadionu? Czy może się ktoś obeznany z architekturą wypowiedzieć na ten temat?

kot 25.12.2009 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gilardino_ (Post 834175)
Kilkaset milionów złotych poszło na ten stadion i nie ważne jak będzie wyglądać, ręce opadają...
A stadion nie będzie własny tylko miejski, my będziemy go wynajmować.

Zauważ na datę rejestracji tego warmiackiego forumowicza, któremu wszystko pasuje a drugiemu to nawet szyby w tym bunkrze są niepotrzebne. Wielu zapewne za chwilę przerobi dyskusję ważką na drobny mak. Zaraz pojawią się wpisy o rzeczach zapewne istotnych, ale drugorzędnych na daną chwilę i szybko na tym zakończy się ta dyskusja. Współczuje rav, który należycie docenił sprawę hali TS i dopisał ją do tematu stadionowego, traktując Wisłę jak swój dom i rodzinę, całą rodzinę. Niestety na tym forum więcej jest sympatyków, polityków i innej maści dyskutantów na każdy temat, a najbardziej na temat własnego ego ponad wszystko. To tak jak hala w Czyżynach dla wielu tutaj dyskutantów, niestety jest ważniejsza od hali TS a stadion musi być, taki jaki nam podarują bez naszej zbędnej atencji, bo darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Rozróżniajmy tutaj także, dyskutujących, pytających i rozmywających dyskusję.

Wracajac do tematu, to tak tylko przypomnę, że jeśli spotyka się Majchrowski czy Radni z Filipiakiem, to spotykają się współwłaściciele czyli udziałowcy wspólnego klubu Cracovia, gdzie miasto jest udziałowcem większości akcji :
Cytat:

Sportowa Spółka Akcyjna Miejski Klub Sportowy Cracovia powstała w 1997 roku. Kluczowym momentem dla jej przyszłości okazała się data 24 stycznia 2003, kiedy to dotychczasowy sponsor drużyn piłkarskiej i hokejowej - ComArch S.A. w osobie Pana Prezesa Zarządu Janusza Filipiaka, podpisał, wraz z Prezydentem Miasta Panem Jackiem Majchrowskim, list intencyjny, w myśl którego, Comarch objął pakiet 300 000 akcji MKS Cracovia SSA załączną kwotę 3 milionów złotych, uzyskując 28% udziałów w Spółce. Nie stałoby się tak gdyby nie wysiłek wielu ludzi związanych z Cracovią. Szczególne zasługi należy przypisać Grupie 100 na czele z Pawłem Misiorem i Dariuszem Mrozem oraz Kołu Sympatyków. Od tego momentu rozpoczyna się marsz drużyn futbolowej i hokejowej w górę ligowych tabeli. W maju 2004 roku Zarząd ComArch S.A. podjął decyzję o zwiększeniu zaangażowania finansowego w MKS. Decyzją Rady Miasta Krakowa z dnia 15 czerwca 2004, dokapitalizowano Spółkę przez nową emisję akcji o wartości 4 milionów złotych. Udział ComArchu w SSA wzrósł do 49%.
- http://www.cracovia.pl/1a_mks.php?nr_menu=1&x=0

Może przytoczenie na nowo tych oczywistych faktów, pozwoli zrozumieć niektórym Wiślakom sedno sprawy. Czy może kogoś jeszcze dziwić współpraca ze sobą tej szerokiej grupy ludzi oraz ich dalekosiężne plany inwestycyjne ?. Czy może dziwić, dlaczego Majchrowski, jako główny właściciel Cracovii, publicznie kompromitował się w sprawie degradacji dla ŁKS ? Czy może dziwić perfekcyjnie i błyskawicznie prowadzona budowa ich stadionu, w porównaniu do inwestycji przy R22, gdzie nikt nawet nie wie czego jeszcze potrzeba do zakończenia tej 6 -cio letniej już budowy ? Czy hala TS, mimo połowy środków własnych ( unijnych ) ma szansę na realizację, jeśli kasa miejska ( także nasza ) ma pierwszeństwo dla ich własnego klubu czyli na ich stadion, 2 hale sportowo-widowiskowe oraz lodowisko i pewnie jeszcze inne inwestycje, o których jeszcze nawet nie słyszeliśmy ?

Ciekawe jaki czynsz za stadion i wszystlie inne wspólne przyszłe inwestycje, miasto naliczy Cracovii, czyli samemu sobie ?

Edit

Ps. Czarny - data rejestracji Ciebie nie dotyczyła, jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem. Natomiast o co Tobie chodzi z tymi szybami, to może Ty byś wyjaśnił, gdyż nie wiadomo, czy z powodu "obrzyganego " betonu konstrukcyjnego, chcesz szyby tańsze, droższe czy w ogóle ich w tym bunkrze nie chcesz, no bo betonu już raczej wymienić się nie da ? Chyba, że pijesz do zabudowy tego betonu, jakąś formą elewacyjną ? A szyby mają być takie, jakie zostały zaprojektowane zgodnie z ustaleniami z UEFA i nikomu nie wolno tego zmieniać.

Czarny 25.12.2009 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 834197)
Zauważ na datę rejestracji tego forumowicza, któremu wszystko pasuje a drugiemu to nawet szyby w tym bunkrze są niepotrzebne.

Chwile, chwile. Zarejestrowałem się w 2005 r. Czy możesz wyjaśnić o co ci chodziło, w kontekście mojej wypowiedzi?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 834197)
Ps. Czarny - data rejestracji Ciebie nie dotyczyła, jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem. Natomiast o co Tobie chodzi z tymi szybami, to może Ty byś wyjaśnił, gdyż nie wiadomo, czy z powodu "obrzyganego " betonu konstrukcyjnego, chcesz szyby tańsze, droższe czy w ogóle ich w tym bunkrze nie chcesz, no bo betonu już raczej wymienić się nie da ? Chyba, że pijesz do zabudowy tego betonu, jakąś formą elewacyjną ? A szyby mają być takie, jakie zostały zaprojektowane zgodnie z ustaleniami z UEFA i nikomu nie wolno tego zmieniać.

Kot umiem czytać ze zrozumieniem, jeśli coś jest jasno napisane, a ty napisałeś w ten sposób: "zauważ na datę rejestracji tego warmiackiego forumowicza, któremu wszystko pasuje a drugiemu to nawet szyby w tym bunkrze są niepotrzebne". Ale oczywiście teraz już jest wszystko jasne. W mojej wypowiedzi chodzi o formę wykończenia betonu, który jest na elewacji, a który bardzo kontrastuje z wydaje się bardzo dobrej jakości oszkleniem. Nie chciałbym, aby został beton w takim stanie jaki jest obecnie i stąd moje pytanie, w jaki sposób wykonawca zamierza doprowadzić tą część elewacji do stanu przynajmniej w miarę estetycznego, bo nie zaprzeczysz, obecnie jest on kompletnie "obrzygany". Na dowód pierwsze zdjęcie z tego linka: http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...zwigary_i_inne.

Proud 25.12.2009 17:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 834200)
Chwile, chwile. Zarejestrowałem się w 2005 r. Czy możesz wyjaśnić o co ci chodziło, w kontekście mojej wypowiedzi?

kotowi zapewnie chodzi o użytkownika warmiak23, a nie o Ciebie:-)

Arapaho 25.12.2009 21:02

kor poruszył bardzo ważną kwestię.
Jak będzie wyglądać naliczanie czynszów parchom jeśli oni są własnością miasta? Coś czuje że czynszu nie będzie a nas uwalą milonowym okupem.
Czy jest tu na forum ktoś z władz SKWK? Możemy sobie tak jeszcze długo gawędzić co potrzeba ale bez jakiejkolwiek organizacji jesteśmy w du..e.Za przeproszeniem.Albo będzie ruch SKWK które jeśli nie ma czasu się tym tematem powinna zorganizowac spotkanie z ludzmi z tego forum i przekazać im pełnomocnictwa do zajęciem się sprawą stadionu i hali.Pełnomocnictwa w sensie takim że ustalamy wspólnie strategię i grupa osób z forum rusza do działania- pisma do Polimexu,prezydenta, radnych i do gazet jak będzie trzeba.Z 10-15 osób tu się udziela od dłuższego czasu i powinni się zdeklarować czy są zainteresowani.Ja się zgłaszam pierwszy jeśli taka propozycja przejdzie
Ktoś pytał jak się można dowiedzieć jak wygląda budowa. Innej możliwości nie widzę jak oficjalne pismo do Polimexu i tyle.Narazie nikt się nie odniósł do moich wcześniejszych pomysłów więc temat leży.
Niestety konszachty Filipaka z Majchrowskim są coraz bardziej widoczne a ogłoszenie budowy kompleksu sportowego na Cichym Kąciku zaraz po entuzjastycznych opiniach o stadionie Pasów Majchrowskiego i decyzji o budowie hal pasiastych - nie jest zbiegiem okoliczności.Układ ról w Krakowie jest widoczny .Co na to kibice Białej Gwiazdy?No coż zobaczymy .....

Bronowianin 25.12.2009 21:56

Zgadzam się z Tobą Arapaho. Trzeba jak najszybciej nagłośnić tą sprawę i pokazać nasze niezadowolenie ze sposobu w jaki przeprowadza się tą inwestycję. Napewno nie jest tak, że osoby kierujące SKWK nic nie robią w tej sprawie, jednak budowa stadionu to najważniejsza dla nas kwestia i należy baczniej ją monitorować. W innych dużych polskich miastach temat budowy stadionów traktowany jest przez ich włodarzy w sposób priorytetowy. W Krakowie stadion przy Reymonta buduje się nieudolnie, w dodatku w żółwim tempie, a mieszkańcy miasta i kibice Wisły ciągle muszą obawiać się o to czy inwestycję tą uda się doprowadzić do końca.

Wspomniałeś o tym, że dobrym pomysłem byłoby poinformowanie o naszych obawach i zastrzeżeniach związanych z prowadzeniem prac na Reymonta nie tylko władz miasta, ale też media. To bardzo dobry pomysł, bo trzeba to jak najbardziej nagłośnić. To jak lekceważąco podchodzi się do kwestii budowy naszego obiektu już zbyt wiele nas kosztowało - pół roku tułaczki poza Krakowem, wiosną pewnie kolejne pół roku bo mało kto traktuje na serio doniesienia o tym, że zagramy na Hutniku - być może będzie to więcej niż rok, jeśli dalej z budową stadionu Wisły będą takie problemy... Każda inicjatywa, którą podejmiemy jest dobra. Nawet jeśli nas oleją, to myślę że i tak warto spróbować.

Markus 26.12.2009 13:35

Bardzo ważna będzie mobilizacja wszystkich Wiślaków i nie tylko na najbliższe posiedzenie Rady Miasta, gdzie będzie głosowany budżet.

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że nie ma pieniędzy na dokończenie budowy stadionu, bo nie ma nawet wniosku ze strony Majchrowskiego na środki niezbędne do zainstalowania monitoringu, kołowrotków, położenie murawy, nie ma terminu przetargów na te i inne sprawy nie ujęte w obecnym kontrakcie z Polimexem - CZYLI ICH NIE BĘDZIE!

A jak ich nie będzie, nie będzie też w czerwcu stadionu, na którym można grać mecze, nawet jeśli Polimex zdąży z budową trybun!

Rada Miasta musi zabezpieczyć w budżecie środki na te cele (tylko jak to zrobić, skoro koszty tych pozostałych niezbędnych spraw nie są dokładnie podliczone?), bo inaczej dzięki sprytnej grze Majchrowskiego wyda wyrok na stadion!

Jeśli nie będzie dodatkowych pieniędzy zabezpieczonych teraz, pozostaną tylko trzy wyjścia:
a) albo oczekiwanie na pojawienie się ich w budżecie ad 2011 (czyli obiekt zostanie dokończony najwcześniej za rok).
b) albo szukanie oszczędności gdzie się da w już przyznanych na ten cel środkach (czyli właśnie zabiegi typu zmiany oszklenia na tańsze itd.)
c) przerzucenie wydatku rzędu 20-30 mln zł na klub (a Wisła tych pieniędzy nei ma i nie wygospodaruje, prędzej Cupiał w****iony zrezygnje)

Kuba 26.12.2009 13:54

Jest jeszcze opcja zasponsorowania kołowrotków w zamian za pewne reklamy i kontrakty na stadionie.
Koszt wymiany murawy też nie jest dramatycznie duży.
Monitoring to kwestia ważna, ale drugorzędna - bez niego da się wystartować(chyba, ze wymogi licencyjne mówią inaczej). W sytuacji dramatyczniej możemy wystartować z częściowym monitoringim. Na D i E już jest. Pozaostają dwa głowne sektory.



Dla mnie absolutnym priorytetem jest hala, ponieważ bez środowego dofinansowania wszystkie nasze sekcje, oprócz piłki nożnej pozostaną w głębokim dołku na kilkanascie, albo kilkadziesiąt lat.
Walka o miejskie pieniądze musi mieć swoje priorytety - nie możemy domagać się wszystkiego w jednym momencie. Chociaż zdaje sobie spawę z tego, że tak naprawde to wszystko jest nam potrzebne - od wykończenia sektora D, przez monitoring a skończywszy na hali.

Po drugie szalenie ważne jest aby sam stadion został oddany przez Polimex zgodnie ze standardami zawartymi w umowie - bez zbytniego obcinania kosztów i kombinowania gdzie można przyciąć kilka groszy.

rav 26.12.2009 14:08

Markus, aż tak źle jak piszesz, nie jest.

Po pierwsze - większość spraw, o ile nie wszystkie, które wymieniłeś a których "nieoprzetargowano" można zamówić w ramach tych dwóch kontraktów dla Polimexu. Ważne jest jedno - by wartość tych "robót dodatkowych" nie przekroczyła 10% wartości kontraktu. Na te dodatkowe zadania można więc wydać około 26 mln zł (144 mln - tryb. wschodnia, 118 - tryb. zachodnia - od sumy tych liczb 10%, wychodzi 26,2 mln).

Co do budżetu: 2010 rok nie był ostatnim, w którym miasto miało płacić za stadion. Mało tego, to bodajże z latach 2011 i 2012 mają zostać wypłacone najwyższe kwoty z miejskiej kasy. Nie wiem jak, być może Polimex będzie spłacany przez dwa lata, albo Polimex swoje dostanie zaraz po zakończeniu budowy z zaciągniętego przez miasto kredytu. Tak czy inaczej - nie zapisanie tych pieniędzy w budżecie na rok 2010 r. nie powoduje opóźnienia w budowie. Jeśli trzeba będzie dołożyć coś z miejskiej kasy, stanie się to w latach następnych.

Co nie zmienia postaci rzeczy, że trzeba być czujnym. Widać jak na dłoni, że Majchrowski zwąchał się z Filipiakiem, Lasota też coś dostał. W związku z tym przekreślił całkowicie temat hali Wisły i zmarnuje w ten sposób 8 mln euro unijnej dotacji. Do stadionu też pewnie nie zamierza dopłacać, bo widzi że to ładowanie pieniędzy w bagno (które sam rozbabrał). Najbardziej jednak niepokoi mnie sytuacja w klubie i kompletny brak osób, które zajęłyby się tematem stadionu. I chyba tym przede wszystkim należałoby się zająć :/

Kuba 26.12.2009 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 834431)
Co nie zmienia postaci rzeczy, że trzeba być czujnym. Widać jak na dłoni, że Majchrowski zwąchał się z Filipiakiem, Lasota też coś dostał. W związku z tym przekreślił całkowicie temat hali Wisły i zmarnuje w ten sposób 8 mln euro unijnej dotacji. Do stadionu też pewnie nie zamierza dopłacać, bo widzi że to ładowanie pieniędzy w bagno (które sam rozbabrał). Najbardziej jednak niepokoi mnie sytuacja w klubie i kompletny brak osób, które zajęłyby się tematem stadionu. I chyba tym przede wszystkim należałoby się zająć :/

Problem jednak w tym, że wszystko zależy od B Cupiała i jego dworu.
Gość jednak boryka się z tym, że ma wokół siebie krąg klakierów, którzy trzymają własną klike i nie zawsze z powodzeniem kierują jego interesami. Dlatego właśnie w klubie zazwyczaj pracują protegowani Cupiała z piłką mający niewiele wspólnego. O kibicowaniu czy też fachowym podejściu do prowadzenia klubu nie wspomne.

Niestety jedną z wad bogactwa jest to, że przy grubszym portfelu gromadzą się wokół Ciebie nowi, wspaniali przyjaciele, zawsze gotowi do pracy dla dobra firmy. Niestety trudno wtedy wyselekcjonować tych szczerych i prawdziwych, których zapewn jest niewielki odsetek.

Markus 26.12.2009 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 834431)
Markus, aż tak źle jak piszesz, nie jest. (...)

Mam nadzieję, że masz rację.

Na razie jednak na wiele niezbędnych do funkcjonowania stadionu elementów nie ma ani ppieniędzy, ani przetargów. A ich wykonanie nie jest objęte obowiązującą umową z Polimexem.

Te pieniądze będą się musiały znaleźć, aby mogły powstać. I to nie dopiero w czerwcu, nie za rok, nie jeszcze później, tylko już teraz - aby mogły powstać do czerwca.

rav 26.12.2009 19:06

Markus,

Dodatkowe - póki co dodatkowe 30 mln zł - przyznało miasto na sesji 4 listopada odpowiednią uchwałą. Więcej być może przyznają, gdy będą znane pełne koszty, także uchwałą. A szacowanie trwa w nieskończoność - przede wszystkim z powodu braku projektów wykonawczych...

Środki te zostaną zapisane w budżecie w kolejnych latach.

iiYama 26.12.2009 19:11

Było? Majchrowski podczas wizyty na budowie u parchów 21/12:

"Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski, odwiedził dziś plac budowy przy ulicy Kałuży 1, gdzie spotkał się z kierownictwem oraz robotnikami pracującymi przy modernizacji stadionu Cracovii.

- Pięć miesięcy temu oficjalnie zamurowaliśmy tu akt erekcyjny, w tej chwili mamy to, co widzimy. Chciałbym podziękować państwu, bo mając ogląd całości inwestycji, jakie dokonują się w Krakowie, uważam, że ta inwestycja jest absolutnie wzorcowa - przemówił do zgromadzonych pod trybuną południową pracowników Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski.

Po chwili dodał: - Wzorcowa pod względem zaprojektowania, wykonania, monitorowania. Pod każdym względem. Życzyłbym nie tylko sobie, ale też wszystkim mieszkańcom Krakowa, aby wszystkie inwestycje przebiegały w taki sposób.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się z inicjatywy samego Prezydenta. - Projekt od samego początku realizowany jest znakomicie i stwierdziłem, że za to trzeba tym ludziom podziękować - tłumaczy. - Już teraz widać, jaki to będzie piękny obiekt. Właśnie taki stadion potrzebny jest Krakowowi...

:evil:

martin_6 26.12.2009 19:24

Ja tam nic nie mam do stadionu żydków. Niech sobie będzie fantastyczny, niech jego budowa będzie pędzić niczym TGV. Byle u nas nie było żadnych problemów i wszystko powstało na czas.

dj_ibutti 26.12.2009 21:16

Nasz stadion wygląda jak parking wielopoziomowy...

Ich, jak supermarket. Jaki z tego wniosek? Każdy supermarket musi mieć swój parking :rotfl:

Markus 26.12.2009 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 834502)
Środki te zostaną zapisane w budżecie w kolejnych latach.

To wydaje się logiczne i tak chcielibyśmy, ale u nas w kraju rózne rzeczy mogą się zdarzyć. W Polsce absurd potrafi gonić absurd.

Na razie nie jest to ani pewne, ani wystarczające. Nie ma deklaracji Polimexu, że roboty będą trwały w sytuacji oczekiwania na kolejne decyzje budżetowe w przyszłości. Poza tym, my naprawdę nie mamy czasu na rozstrzyganie spraw dotyczących murawy itd. dopiero w czerwcu, czy późną wiosną.

Na dzień dzisiejszy nie ma pieniędzy na sprawy nie objęte kontaktem z Mostostalem, o których tu piszemy .

Klub też nie ma czasu na zwlekanie z zatrudnieniem odpowiednich ludzi, ktorzy wszystkiego dopilnują w tej sprawie ze strony Białej Gwiazdy.

Zwlekanie sprzyja opóźnieniom.

WislaFan123 27.12.2009 00:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 834533)
Nasz stadion wygląda jak parking wielopoziomowy...

Ich, jak supermarket. Jaki z tego wniosek? Każdy supermarket musi mieć swój parking :rotfl:

No wlasnie jak dzis wylatywalem z balic.. i jak tak sobie popatrzylem na parking, to pierwsze co mi przyszlo na mysl to stadion Wisly.. i niestety chyba ludzie tak sobie beda kojarzyc..

kohprzem'68 27.12.2009 03:32

A to skojarzenie nasuneło ci się patrząc z lotu ptaka na budowę czy podziwiając parking portu lotniczego w Balicach bo ja takiego wrażenia nie odnoszę i wstrzymam się z wszelkimi skojarzeniami do czasu ukończenia budowy która w niczym nie przypomni łuków ze żwirem i płyt na skos w nich osadzonych , Old traford też nie od razu zbudowano .

Pero 27.12.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 834431)
Markus, aż tak źle jak piszesz, nie jest.
Najbardziej jednak niepokoi mnie sytuacja w klubie i kompletny brak osób, które zajęłyby się tematem stadionu. I chyba tym przede wszystkim należałoby się zająć :/

Zgadzam się. A czy wiesz rav jak wygląda sprawa z wyłonieniem operatora. Pisałeś kiedyś że są prowadzone jakieś rozmowy i na początku roku wszystko powinno być wiadomo.

Wkrótce do użytku zostanie oddana trybuna wschodnia (chociaż powinna już być oddana do 15 grudnia) i chyba lepiej żeby operator zaczął zagospodarowywać powierzchnie pod nią.

Bronowianin 27.12.2009 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 834636)
jak wygląda sprawa z wyłonieniem operatora. Pisałeś kiedyś że są prowadzone jakieś rozmowy i na początku roku wszystko powinno być wiadomo.

Wkrótce do użytku zostanie oddana trybuna wschodnia (chociaż powinna już być oddana do 15 grudnia) i chyba lepiej żeby operator zaczął zagospodarowywać powierzchnie pod nią.

Nic nie słychać w kwestii operatora więc pewnie mamy impas w tej sprawie... Co do zagospodarowania przestrzeni pod trybuną to też nie szybko to nastąpi, nawet jakby pojawił się operator. W końcu pewna część przestrzeni pod nią ma pójść pod wynajem, a kto wynajmie powierzchnie o niby dobrej lokalizacji, ale bez parkingów, których jak wiadomo nie będzie... W konsekwencji będzie to wyglądało w przyszłości tak, że znaczna część pomieszczeń będzie nie zagospodarowana, co będzie zakrawało na paranoję, bo mogą pojawić się problemy z zagospodarowaniem małego stadionu. Tymczasem w takim Wrocławiu np. obiekt mimo znacznego oddalenia od centrum miasta (jednak dobrze skomunikowany, bo położony przy obwodnicy) będzie tętnił życiem przez cały czas, bo jak wiadomo powstanie przy nim galeria handlowa. A nie są to w przypadku Wrocławia tylko wyssane z palca zapowiedzi, które byłyby nierealne (jak u nas budowa hoteli, parkingów i nowej hali na Reymonta), tylko rzeczy które napewno zostaną zrobione, bo tam poważnie i profesjonalnie podchodzi się do tematu stadionu - podobnie jak w Gdańsku, czy w Poznaniu.

kot 27.12.2009 18:24

Co kilka głów to nie jedna. Zgadzam się co do priorytetów w temacie stadionu i hali.

1). Natychmiastowe stworzenie zespołu ludzi w Wiśle, odpowiedzialnego za terminowy i zgodny z planami odbiór i późniejsze użytkowanie przestrzeni stadionu. Jako przyszły użytkownik stadionu, Wisła już teraz powinna pilnować zgodnego z wymogami i poczynionymi ustaleniami z UEFA, wykonania prac przez Polimex i miasto, włącznie z infrastrukturą, pozwalającą tą przestrzeń zagospodarować z biznesowym a nie tylko sportowym sensem.

a - trybuna wschodnia miała być zdana zgodnie z harmonogramem do 15 XII 2009 a nie jest ( stan zaawansowania jej wykonania wynosi jakieś 70 %, czyli opóźnienie wynosi ok. 30 % tj ok. 3 miesięcy.

b - trybuna zachodnia miała być do końca roku wyprowadzona do 1-go pozimu ponad grunt a nie jest, gdyż nawet narożnik po 3 miesiącach prac, wykonany jest zaledwie w ok. 20 % wymaganych prac, co wskazuje już teraz, jakieś 3 miesięczne opóźnienie na tej trybunie. Jakiekolwiek przyczyny tego stanu rzeczy, nie są usprawiedliwione. Jeśli postanowiono usunąć w połowie robót, głownego projektanta, to na drugi dzień powinien już być wybrany nowy projektant wraz z gotowym uzupełnieniem, brakujących zmian planu budowy.

c - wraz z oddaniem 15 XII trybuny wschodniej, Wisła miała określić się w sprawie operatora stadionu. Poza plotkami medialnymi o rozmowach ze Sport5, nic na ten temat klub nie wypowiedział się. Nawet jeśli Wisła zdecyduje się na operatora zewnętrznego, nic jej nie zwolni z obowiązku posiadania komórki wewnętrznej czyli osób odpowiedzialnych za kontrolę i współpracę tak z miastem, jak i z ewentualnym operatorem zewnętrznym w sprawach stadionowych.

d - Wisła powinna zażądać od prezydenta Majchrowskiego oraz od Rady Miasta, szczegółowych informacji na temat prac w kontraktach Polimexu nieuwzględnionych. Bowiem już teraz powinny być przeprowadzane przetargi na takie prace, jak murawa, IT, kołowrotki, parkingi, drogi i chodniki, aby w terminie, oddać użytkownikowi kompleksowo stadion, zgodnie z ustaleniami. Procedura przetargowa jest skomplikowana i wobec braku jakichkolwiek informacji na ten temat, można już dziś zakładać na 99,9 %, że cały stadion, w Czerwcu Wiśle nie będzie przekazany w użytkowanie a opóźnienie to będzie raczej wielomiesięczne, jeśli nie roczne, o ile budżet przyszłoroczny, brakujących przetargów nie uwzględni już teraz, stosownymi poprawkami budżetowymi. Zapobiegawcze monitorowanie przebiegu prac stadionowych przez klub, jest jak najbardziej na miejscu, gdyż to klub ma być jego użytkownikiem a jakiekolwiek opóźnienie w pracach, może żywotnie klub dotknąć. Jeśli zaś budżet miasta , zwłaszcza bez tzw. poprawek Wiślackich, nie zostanie uchwalony, to przez RIO będzie w przyszłym roku bardzo trudno pozyskać dodatkowe kwoty niezbędne, w ogóle, nie mówiąc tu o długotrwałych terminach przetargów itd. czyli o terminowym oddaniu stadionu zgodnie z ustaleniami i planami.

2). W sprawie hali TS Wisła, jeśli teraz stosowna poprawka budżetowa jednego z Radnych, nie zostanie w Radzie Miasta przegłosowana, to wrogi wobec Wisły budżet prezezydenta Majchrowskiego, wejdzie w życie i w Krakowie nastąpi skandal, skutkujący być może upadkiem 103 letniej tradycji klubu Wisła za sprawą i wolą władz miasta Krakowa. Dla TS Wisła brak hali sportowej zgodnej z wymogami licencyjnymi i bezpieczeństwa ogólnego, będzie równoznaczny z jego likwidacją w nieodległym czasie i to w czasie do tego szczególnym, zagwarantowania przez właściciela klubu Cracovia czyli prezydenta miasta oraz Radę Miasta, środków całkowicie miejskich, na 2 ( słownie - DWIE ) hale sportowo-widowiskowe oraz lodowisko dla swojego klubu Cracovia. O bezprecedensowym w skali kraju, marnotrastwie przez władze miasta, środków unijnych, pozyskanych przez TS Wisła a stanowiących prawie połowę wszystkich kosztów budowy tej hali, już nie wspomnę, wobec tak jawnej dyskryminacji Wisły przez miasto.

3). Jedynie kompleksowość obiektu przy R22 zagwarantuje opłacalność jego użytkowania. Powstanie kompleksu sportowo-rekreacyjno-usługowo-handlowego stworzy warunki do całorocznego i opłacalnego funkcjonowania obiektu. Oprócz wydarzeń sportowych, ludzi powinno przyciągać na R 22 wiele innych ofert, takich jak miejsca czynnej rekreacji lub odnowy biologicznej, sieć usługowa i hotelowa, sieć gastronomiczna, sieć handlowa oraz biurowa. Parkingi i drogi są tutaj rzeczą niezbędną, aby taki kompleks mógł cieszyć się zainteresowaniem inwestorów oraz mieszkańców i turystów.

4). 30 XII 2009 roku na Sesji Rady Miasta w sprawie budżetu, w tym tego na stadion i halę TS Wisła, powinni pojawić się Ci kibice Wisły, dla których Wisła nie jest tylko deserem w ich życiu, podanym na tacy przez "kelnera" Cupiała i Mięttę. Wystarczy założyć koszulki lub mieć na kartonie formatu A4, ręcznie ułożony napis : STADION I HALA SPORTOWA DLA WISŁY KRAKÓW. Nie trzeba ani krzyczeć, ani śpiewać ani nawet się odzywać. Najlepiej w milczeniu spacerować z takimi napisami. Zobaczymy, ilu z nas, poza Kubą, który był na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta, znajdzie w sobie na tyle determinacji, aby przed samym sobą, mógł potem dumnie powiedzieć, że Wisła, to jednak naprawdę ja. Oczywiście, że lepiej aby była to delegacja SKWK, która będzie odpowiedzialna za zachowanie się swoich delegatów. Jako przykład sensownego udziału milczących i kulturalnych kibiców, w takiej sesji Rady Miasta, podam tego linka : http://stadiony.net/news.php?n=1685

5). Należy poważnie podejść do stworzenia grupy Wiślackiej, poza strukturami klubu SA czy TS oraz SKWK, której zadaniem byłoby wspieranie Wisły w krakowskich realiach miejskich ( politycznych i decyzyjnych ). Istnieje pewna przestrzeń Wiślacka do zagospodarowania, której ani kluby ani SKWK nie są w stanie wypełnić, a których przedstawiciele w tej możliwej do utworzenia strukturze, także powinni się znaleźć wraz z wieloma innymi kibicami, biznesmenami, byłymi piłkarzami i działaczami czy nestorami Wiślackimi lub innymi autorytetami krakowskimi, tworząc wspólnotę Wiślacką na rzecz rozwoju Wisły Kraków. Doszłoby wreszcie do scalenia, rozproszonego dotąd środowiska Wiślackiego, choćby pod roboczą nazwą " klubu 1906 ". Dzięki takiej grupie, istnieć będzie szansa nie tylko na wyłonienie w kolejnych wyborach, jak największej ilości Wiślackich Radnych czy nawet wdzięcznego za poparcie Prezydenta, ale na stworzenie atmosfery w krakowskich kuluarach władzy, obecnie zdominowanych przez sympatyków Cracovii, sprzyjających trochę bardziej Wiśle Kraków. Ponadto przy tej okazji, zmniejszy się być może luka marketingowa na rzecz wypełnienia nowopowstałego stadionu. Nie wyobrażam sobie aby na wiosnę, do społeczności Krakowa docierały informacje odstraszające mieszkańców od uczestnictwa w meczach Wisły z powodów drastycznych braków infrastrukturalnych, takich jak kolejki w kasach biletowych, kolejki przy nielicznych kołowrotkach, brak chodników, dróg dojazdowych oraz parkingów, nie mówiąc tu o innych koniecznych punktach obsługi nowych kibiców. Wiosną trzeba stworzyć atmosferę zachęcajacą do nowego otwarcia stadionowego i być może sportowego w LM a nie zaprezentować być może protesty kibiców i walkę z urzędnikami miasta. Potencjalny nowy kibic powinien uwierzyć i przekonać się na własne oczy, że uczestnicząc w meczach Wisły, staje się europejczykiem w prawdziwym tego słowa znaczeniu a jego pieniądze "miejskie" nie poszły na marne..

Arapaho 27.12.2009 21:26

kocie bardzo ładnie wszystko podsumowałeś,a pkt 5 jest tym od czego musimy zacząć.Teraz pasowałoby zorganizowac robocze spotkanie i omówić na nim konkretne działania.Zobaczymy przy tym kto z tego forum będzie faktycznie zainteresowany a kto tylko męczy klawiaturę.No i potrzebne będzie błogosławieństwo SKWK bo podejrzewam że jak czegoś nie uzgodnimy to będą zgrzyty.
P.S."Klub 1906" doskonale pasuje to tej operacji.

donecki 28.12.2009 22:10

Niech radni pomyślą o Nas a My pomyślimy podczas wyborów

Robert_wislak 28.12.2009 23:07

Ludzie, to co będzie miało miejsce w środe jest nie zwykle istotne jeśli chodzi o przyszłość i dalsze funkcjonowanie Towarzystwa Sportowego.


Przeciwko nam jest wielu ludzi ale nie możemy się poddawać tylko działać, choćby przyjść we środe na głosowanie. Musimy wziąść sprawy we własne ręce! Wierzcie mi jeśli to wszystko dobrze się zakończy, będziecie w duchu mogli powiedzieć, że to dzięki wam Wisła będzie miała nową hale. Ale mam również pytanie do Pana Darka. Jeśli RMK przyjęła by wniosek o dofinansowanie to czy tym pieniądzom już żaden majchrowski nie zaszkodzi ani ich nie rozkradnie?

Do uświadomienia niektórym w co ten buc gra:

Cytat:

W poniedziałek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski gościł w starej, wysłużonej hali TS Wisła na corocznym "Opłatku u Wiślaków". Witany z honorami godnymi piastowanego urzędu w swym przemówieniu podkreślał rolę, znaczącą jaką koszykarki Wisły Can-Pack pełnią w promocji Krakowa w Europie. Nie przeszkodziło to prezydentowi opowiedzieć się dzień później przeciwko budowie nowej hali TS Wisła.

PODZIĘKUJEMY MU ZA TO W ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ WYBORACH.


Sesja Rady Miasta nie przyniosła rozstrzygnięcia ws. zapisania 30 mln zł w przyszłorocznym budżecie miasta na budowę nowej hali TS Wisła. Przeciągające się obrady i głosowanie nad nowymi przewodniczącymi RM skłoniły radnych do odroczenia głosowania nad budżetem i poprawkami do niego na przyszłą środę, tj. 30 grudnia.

ŚRODA, 30 GRUDNIA 2009, PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

We środę 30 grudnia 2009 r. odbędzie się 2 posiedzenie nadzwyczajnej LXXXIX sesji Rady Miasta Krakowa. Sesja rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych 3-4. Sesja ma charakter otwarty dla mieszkańców.

Delegacja SKWK i kibiców WISŁY konieczna...

massoud 28.12.2009 23:09

Przypominam 30 grudnia (środa) godz. 10.00 sesja RMK, gdzie będą głosowane (dyskusja już była, teraz będzie tylko głosowanie) poprawki do budżetu przyznające środki (32 000 000 zł) na budowę hali Wisły. Przypilnujmy wszyscy razem naszej wspólnej sprawy! Przyszłość naszego klubu jest też w naszych rękach. Pozdrawiam wszystkich wiernych kibiców, dla których Wisła jest najważniejsza!!!


Prześlij dalej jeśli nie jest Ci obojętny los Wisły

_______________________________


proszę zróbcie jakąś grafikę w sprawie walki o halę

Kuba 28.12.2009 23:46

tutaj ślijcie listy
na stronie RM sa jeszcze maile do radnych płci żeńskiej

ślijcie listy nie obrazajace radnych :)

Mistel 28.12.2009 23:50

proszę napiszci gdzie i o której trzeba się zjawić. Brać szal, czy coś? Bo ni jestem w temacie, ale los Wisełki nie jest mi obojętny!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl