![]() |
Cytat:
|
Co ciekawe, w tym roku nawet średnia 2 pkt za mecz przez caluteńki sezon koże nie dać awansu... Taka Polonia może pyknąć wszystkich do końca, zrobić 68 pkt ale nie wiadomo czy Termalica nie uzbiera więcej. Chyba nie było jeszcze takiego sezonu w 1. lidze, w każdym razie od wielu lat
|
Ciekawe jest też to, że wygraliśmy 4 mecze z rzędu i nie awansowaliśmy nawet o jedną pozycję. Nie przeskoczyliśmy nikogo. Zdobyliśmy tylko trochę złudnego komfortu w strefie barażowej, ale Tychy czy Łęczna mogą nas z niego wytrącić.
|
Wszystko w tym sezonie zmierza do tego że przewalimy awans bezpośredni w 33 kolejce tracąc punkty u siebie ze Stala Stalowa Wola.
|
Zawsze jest powód do biadolenia :>
|
Cytat:
Uroki matematyki. Po 24 kolejce: Kod:
+14 (51) Termalica Kod:
+12 (61) Arka |
Cytat:
A juz w wielka sobotę... Polonia - Plock, czyli każdy wynik nam cos da, ale oby tam padl remis |
Polonia chyba idzie po awans bezpośredni, jak GKS rok temu. Płock pewnie ograją, potem jeden trudny wyjazd do Tych i dalej autostrada. Termalica nie przekonuje, niby nie grają źle ale jacyś tacy bezzębni, trochę to przypomina nasze męczarnie z ostatnich sezonów. Z czołówką raczej pogubią móstwo punktów. Nie rozumiem defetystów, którzy im dopisują 3 punkty w meczu z nami.
|
Polonia jedzie na farcie wg mnie. Nie wiem jakim cudem oni wygrali te 5 meczów z rzędu. GKSem tej rundy jest GKS... Tychy. Ale oni na szczęście mają chyba za dużą stratę.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Polonia jedzie na takim farcie że jesienią wygrała z nami dwa razy, a ich napastnik bije się z Rodado o tytuł króla strzelców rozgrywek. "Na farcie" walnęli Legnicy i Termalice 3 gole, a Chrobremu 4.
Grają dokładnie to, co potrzebują. Jak trzeba, pykną jedną bramkę i zamykają mecz. Jak trzeba strzelić trójkę, strzelają trójkę. Na ten moment nie mają w tej lidze konkurencji a do tego więszość pozostałych meczów grają z ogórkami. Skoro oni jadą na farcie to na czym my jedziemy, patrząc na przechnięte psim swędem wygrane z dołem tabeli? |
O farcie mozna mówić w przypadku strzelania bramek po 90min (bo przecież zawsze moglo zabraknac czasu na strzelenie) lub gdy stosunek xG jest dużo powyzej realnego dorobku (tak bylo chocby z Termalika na jesien).
Ani o Tychach ani o Polonii nie mozna mówić o farcie, wylaczajac moze 1-2 spotkania wiosna). Niech nawet sobie ta Polonia awansuje z 2 miejsca, bylebysmy nie musieli z nia grac w Warszawie. Bralbym w ciemno 4 miejsce i mecz z TBB w finale baraży nawet w Niecieczy. Może presja byłaby chociaz po ich stronie. |
BTW przepatrzyłem tabelki z zeszłych sezonów i ostatni raz kiedy obie awansujące drużyny miały powyżej 2pkt na mecz to 2018/2019 - Raków 70 ŁKS 69. Dawno, ale jednak nie prehistoria. Trzeci Mielec miał 64 pkt - do bezpośredniego awansu nie wystarczyło. Nie rozumiem czemu pepe72 założył, że 63 pkt wystarcza do awansu - było parę sezonów kiedy to dawało tylko 3 miejsce, ten pewnie będzie podobny.
|
65 to absolutne minimum, przy czym bardziej prawdopodobne jest 67+ w tym sezonie
Dla Termaliki to oznacza 9/18 pkt w ostatnich 6 spotkaniach |
Cytat:
To znaczy mozna patrzec tunelowo i wtedy zwolnienie wydaje sie to logiczne lub mozna patrzec na sprawe calosciowo i wtedy zatrzymanie trenera jest logiczne. Koniec koncow Sobolwewski polegl bo z druzyny wyjeto mu gosci, ktorzy robili wyniki. |
Cytat:
Zmiany między 24 a 28: Kod:
Strata do: Więc narzekanie TERAZ, że "nic się nie udało" to kur** przesada. Zostało jeszcze 6 kolejek i mamy całkiem realną szansę na 3 miejsce. W każdym razie po tej kolejce, a przed meczem Polonia - WPłock. Zwłaszcza, że w "derbach Mazowsza" Polonia nie jest aż takim faworytem. |
Cytat:
|
Pepe znowu patrzy przez różowe okulary i już chce gonić 3 miejsce. Jeszcze chwilę temu myślał o przegonieniu Termalica w 5-6 kolejek bo uważam że my wygramy wszystko a oni wszystko przegraja xd
Mamy 4 wybrane pod rząd ale gramy z totalnymi odpadami tej ligi. Super, że w końcu umiemy mecze przepychać ale męczenie się w każdym meczu i nie pokazywanie zupełnie nic w tych meczach, nie napawa optymizmem w starciu z drużynami ciut lub wiele lepszymi niż te odpady z którymi ostatnio graliśmy. Także znowu analizy na najwyższym poziomie. My wygramy wszystko, inni przegrają wszystko i będzie 3 miejsce. Może nawet 1 xd |
Ale płaczkom żal dupę ściska :).
Granie z Odpadami? Niepokazywanie zupełnie nic ? Co za żenada... |
Żenada to jest twoje .......enie głupot.
Jeszcze się nie nauczyłeś żeby lepiej nie szczekać, bo znowu później będziesz musiał przepraszac za te brednie |
Pepe, no ale jest różnica między średnią ilością punktów dającą awans a ilością punktów ten awans gwarantującą. Różnica pomiędzy "czasem tak a czasem nie" a "niemal na 100%" jest dosyć duża... Te 63 punkty absolutnie niczego nie gwarantiwały i nie gwarantują, są matematyczną ciekawostką - ot, zazwyczaj wypada tyle. Może trzeba więcej, może mniej - w tym sezonie już widać, że będzie potrzebne dużo więcej
|
Cytat:
Jak chcesz hejtować drużynę to idź do odpowiedniego tematu. Do pier***nie o tym jak to przegrywamy są wszystkie tematy POZA TYM. Tu rozmawiamy jakie są szanse, a nie o tym jak Wisła przegrywa. Jak bardzo chcesz polemizować w tym temacie to poszukaj statystyk zagrosika na X. Nie daje nam zbyt dużych szans ale przynajmniej to uzasadnia statystycznie. Edit: tu są obecne rozkłady od zagrosika. https://x.com/zagrosik/status/1911997179486413232 Jaroo1 nie będzie zadowolony :> A obecnie szanse są. 9 punktów da się odrobić w 6 kolejkach, zwłaszcza, że Termalika z Polonią przegrała. A jak pokazałem wcześniej terminarz ostatnich kolejek ma dość trudny. Na meczu z Polonią mieli 5 zagrożonych zawodników. Tylko Kasperkiewicz się wykartkował na Znicza. A po nas grają z Arką. Cytat:
statystyka 1. nauka zajmująca się analizowaniem i liczbowym opisem zjawisk masowych 2. zbiory informacji liczbowych dotyczących jakichś zjawisk Na bazie ostatnich 12 lat statystycznie wystarczały 63 punkty do awansu i 52 do baraży. A "między ustami a brzegiem pucharu" to Termalika ma dopiero 58 ;) |
Redaktor B. Karcz dołącza do naszej zabawy :>
https://gazetakrakowska.pl/scisk-w-c.../c2p2-27474947 Cytat:
|
Brakuje tylko Twojego "terminarz gra!", bodajże z sezonu spadkowego. Gdy tak pięknie grał nam terminarz, że mieliśmy nie spaść. Statystyk i Nostradamus, który nigdy nic nie ustalił dobrze i nie przewidział.
Sam podpis Twój, gdzie marzysz o awansie w lutym, marcu, kwietniu jest śmieszny xd Ty nie robisz statystyk, Ty obstawiasz sercem, niczym gracz bawiący się w bukmachere i wiecznie stawiający na swój klub bo przecież sercem trzeba postawić, a nie rozumiem się kierować. Licz, typuj, Twoja wola oczywiście. Może nawet już w tym sezonie będzie taka anomalia z Wisłą, że Ci się uda tym optymizmem coś przewidzieć dobrze. |
Pepe, jeszcze raz. Słowa "statystycznie" używasz tu w takim kontekście, jakby znaczyło ono tyle co "przeciętnie". Z grubsza biorąc jako ŚREDNIĄ ilość punktów z ostatnich lat uzyskiwaną przez zespół z 2 miejsca. Po pierwsze, to nie jest do końca prawidłowe użycie tego słowa, bo tylko w języku potocznym to są synonimy. To nie jest też miara jakiejkolwiek gwarancji. Żeby sobie zagwarantować awans nie potrzebujemy takiej ilości, jaką STATYSTYCZNIE ZAZWYCZAJ zdobywały zespoły z drugiego miejsca, a jaką zdobywały MAKSYMALNIE. Nawet taka statystyczna maksymalna też nie jest gwarancją 100%, w końcu może przyjść kiedyś sezon kiedy zepół z drugiego miejsca wykręci np 72 punkty, ale do tej pory te 69 STATYSTYCZNIE GWARANTOWAŁO awans.
Definicję podałeś, ale sorry - nie rozumiesz treści w każdym razie zachowujesz się jakbyś jej nie rozumiał. |
Troche się za bardzo spinacie - to wciaz tylko zabawa.
BBT robi wszystko by wypaść z top2 - wystarczy powiedzieć że w 2025 maja NAJGORSZA defensywę w całej 1 lidze. Osobna kwestia jest strata do nich i to że nad nami sa jeszcze 3 drużyny. Można mieć deja vu sprzed roku, tyle że nie mam przekonania że to my będziemy teraz Gieksa. I na koniec - im pozniej zaczniemy to wizualizować (albo przynajmniej piłkarze i sztab) tym lepiej dla nas |
Karherop ma rację. Grajmy swoje, róbmy to co do tej pory czyli skupiajmy się na najbliższym meczu a będzie dobrze . Śmiem twierdzić że jak wygramy z Płockiem u nas to możemy wejść na 2 miejsce . Póki co mecz z Pogonią, który bezwzględnie trzeba wygrać.
|
Zakwalifikujmy się do baraży, niezależnie z którego miejsca - atut własnego boiska w tym sezonie akurat jakoś niespecjalnie nam pomagał. Jeśli piłkarze dojadą mentalnie na te dwa mecze, to możemy pokonać każdego w tej lidze.
Jeśli jakimś cudem załapiemy się do Top2, to tylko bonus, aczkolwiek szansę na taki obrót spraw oceniam na 1%. W Niecieczy musiałaby się stać kompletna katastrofa, do tego Płock też musiałby zacząć tracić punkty. |
PKlimek daje nam obecnie 5%,
Szczerze mówiąc co by nie zrobila Termalika, to i tak (mimo wszystko) nie przebije katastrofy Arki w zeszlym sezonie, czyli utrata 8 pkt przewagi po 30 kolejce BBT ma 5, 8 i 9 pkt przewagi po 28 kolejce. Ktoś ich dogoni, mogą to zrobić 4 zespoły. Z dwoma TBB gra bezpośrednio+ gra z Liderem+ Łeczna, Znicz, Kotwica. Dożynek po tej rundzie w Niecieczy raczej nie będzie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl