Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Kaan 22.12.2009 13:41

@Bronowianin, jest kameralny w dobrym tego słowa znaczeniu, robi klimat zamknietej przestrzeni co na spektakl piłkarski wpływa bardzo dobrze. Wiaże się to przede wszystkim z konstrukcja dachu: płaska, niską, masywną. Tego brakuje i w Warszawie i przede wszystkim w Poznaniu.

Lanx 22.12.2009 13:58

zgadzam się z Kaan. Jednak strasznie wadzi mi ten nasz ''okrąglak'' ... według mnie- psuje cały klimat

Gordian 22.12.2009 14:29

Do tego co napisał Kaan dorzucę jeszcze to, że sprawia wrażenie (mimo tej feralnej odległości od linii bocznych do trybun) wrażenie bardzo ciasnego, przytulnego i ciepłego. Czego nie da się powiedzieć o innych obiektach. W wątku o innych budowanych stadionach na tym forum, jest podane bardzo podobne zdjęcie do tego tyle że z poznania. Legii pewnie też się znajdzie tam taka fotka.

zbymak 22.12.2009 14:32

Powiem tak ,że ogladajac trybunę Wsch od strony murawy to robi ona niezłe wrażenie a jak dojdzie jeszcze dach i trybuna przeciwna bedzie całkiem nieżle.Zdjecia tego widoku nie oddają jak sie patrzy na zywo

lukas74 22.12.2009 14:33

Nie ma co narzekać, jest tak jak jest. Niestety w naszym przypadku paradoksalnie zaszkodziło to ,że zanim ktokolwiek zaczął myśleć o EURO to stadion przy R22 był już budowany, a wiemy jak długo trwała cała procedura z tym związana. We Wrocławiu czy Gdańsku można było stworzyć cały projekt od podstaw bo wiadomo było ,ze jak dostaniemy Euro to pieniądze na ten cel się muszą znaleźć. U nas zaczęły się wymuszone przeróbki projektu i architektonicznie raczej średnio to wypadło, a ten okrąglak, odległości linii bocznych od trybun czy łuki łączące trybuny są tego najlepszym przykładem. Niestety szkoda ,że nie można było ogłosić konkursu na projekt tak jak w przypadku Cracovii. Mamy o wiele lepszą działkę od nich, bo u nas nie trzeba było się aż tak bardzo trzymać zaleceń konserwatorów i na pewno powstałby projekt, któremu te z Gdańska czy Wrocławia do pięt by nie dorastały. Nie piszę tu o Poznaniu bo akurat ich stadion mi się nie podoba, a jedynym jego atutem jest pojemność. Cieszmy się z tego co mamy, choć na pewno szkoda straconej szansy na budowę stadionu na miarę XXI wieku, bo nasz niestety taki nie będzie

wislacki 22.12.2009 14:44

Niektórzy już pewnie widzieli, ale wrzucę mimo wszystko.

Screeny stadionu Wisły z FIFY z dodatkiem PLP09, jeśli chodzi o projekt na pewno są różnice, ale klimat oddaje idealnie:

http://i48.tinypic.com/1y77tw.jpg
http://i48.tinypic.com/1zcnu2v.jpg
http://i46.tinypic.com/n2kdnn.jpg
http://i49.tinypic.com/20fdswh.jpg
http://i45.tinypic.com/wcl1k9.jpg

stawski 22.12.2009 14:59

Świetne, nie wiedziałem tego. Żeby tylko kasa była...

buczo1985 22.12.2009 16:30

Dobre te screeny, zakładając jeszcze, że kibice nie będą w takiej większości ubrani na czarno to widoki z murawy będą bardzo przyjemne:) A i jeszcze oprawa meczowa:D
Wkręciłem się w klimat:D

Gargamel 22.12.2009 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 833192)
Mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego według Ciebie nasz stadion będzie lepszy np. od tego w Poznaniu? To, że będzie lepszy od obiektu przy ul. Kałuży jest oczywiste - nasz będzie miał ponad 30 tys. miejsc, ten Cracovii 15 tys. miejsc, więc te dane wszystko tłumaczą. Co do porównania stadionu Wisły z tym na Łazienkowskiej w Warszawie, to sprawa jest bardziej dyskusyjna. W pewnych kwestiach nasz będzie lepszy, w innych z kolei warszawski obiekt. Ale w czym stadion na R 22 będzie górował nad tym w Poznaniu? Stadion w Poznaniu będzie przede wszystkim dużo większy od naszego, będzie posiadał hotel za jedną z trybun, a poza tym będzie wyższy i po prostu większy wielkością. Co do wyglądu obu obiektów to jest to kwestia gustu, jednak stadion Lecha na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardziej nowoczesnego niż nasz. Więc gdybyś mógł to wyjaśnij mi Twoje stwierdzenie.


Weź Ty się chłopie zastanów. Chcesz mieć więcej tej swojej przestrzeni i wielkości? To sobie loże vip wykup! Nasz stadion będzie mniejszy od tego w Poznaniu, ale za to klimat będzie o wiele bardziej kibicowski. Albo wiesz co? Może sobie canal+ po prostu kup.

rav 22.12.2009 18:03

Jutro bardzo ważne głosowanie. Dobrze by było wysłać parę maili do radnych, szczególnie tych z PIS-u i niezależnych - bo tylko oni rozważają uchwalenie budżetu wraz z poprawkami. PO ma wszystko blokować.

Zatem przypomnijcie nasze argumenty, czyli przede wszystkim:
- nie można zmarnować szansy wykorzystania 8 mln euro z Urzędu Marszałkowskiego; pieniądze te przepadają w czerwcu, jeśli miasto nie dołoży drugiej połowy,
- koszykarki Wisły reprezentują Kraków w Europie w prestiżowych rozgrywkach; grają w starej, rozpadającej się hali, która za pół roku może zostać niedopuszczona do rozgrywek; jednocześnie hala 15-tysięczna w Czyżynach w żaden sposób nie spełni potrzeb którejkolwiek drużyny klubowej.

Panie i Panowie - mobilizacja!

Lista radnych: www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&mmi=9859
Po kliknięciu na nazwisko radnego - znajdziecie adres mailowy.

Głosowanie jutro ok godz 11.

Bronowianin 22.12.2009 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gargamel (Post 833298)
Nasz stadion będzie mniejszy od tego w Poznaniu, ale za to klimat będzie o wiele bardziej kibicowski.

To jaki będzie klimat i jak ten stadion się będzie sprawdzał, funkcjonował zobaczymy jak kiedyś skończą jego budowę - puki co to odległa przyszłość i nie ma pewności czy w ogóle go ukończą... A to, że będzie mały i ciasny jak to określacie, to dla jednych jest atut - dla innych wada. Jedni chcą uczynić z Krakowa skansen bez nowoczesnej architektury, wieżowców i postępu - inni chcą widzieć go takim jaki powinien być: prężnie rozwijającą się metropolią ze wspaniałymi, nowoczesnymi budowlami. To są kwestie osobistych upodobań. Niestety przedstawicieli "ciemnogrodu" jest więcej i dlatego w mieście dzieje się źle... Jednak bezdyskusyjne jest to, że nasz stadion będzie po prostu za mały w stosunku do potrzeb i rangi klubu. Jeśli za kilka lat będzie na miarę potrzeb, to nie oznacza to, że tak samo będzie za kilkanaście czy kilkadziesiąt... Wiemy przecież, że za życia nawet najmłodszych z nas (w tej chwili) nowy nie powstanie... Dywagacje na temat tego jaką pojemność powinien mieć obiekt Wisły powinny zaczynać się od liczby 45 tys.

Konrad. 22.12.2009 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 833326)
To jaki będzie klimat i jak ten stadion się będzie sprawdzał, funkcjonował zobaczymy jak kiedyś skończą jego budowę - puki co to odległa przyszłość i nie ma pewności czy w ogóle go ukończą...

Dokładnie. Jestem przekonany, że jeszcze przez wiele lat nie znajdą się pieniądze na murawę i IT, dlatego może moje wnuki doczekają powrotu na Reymonta...

Cytat:

A to, że będzie mały i ciasny jak to określacie, to dla jednych jest atut - dla innych wada. Jedni chcą uczynić z Krakowa skansen bez nowoczesnej architektury, wieżowców i postępu - inni chcą widzieć go takim jaki powinien być: prężnie rozwijającą się metropolią ze wspaniałymi, nowoczesnymi budowlami. To są kwestie osobistych upodobań. Niestety przedstawicieli "ciemnogrodu" jest więcej i dlatego w mieście dzieje się źle...
Stadion będzie spełniać wymagania uefa Elite - będzie więc bardzo nowoczesny. A uroda to kwestia gustu i na pewno nie od stadionu zależeć będzie postrzeganie naszego miasta w Europie...

Cytat:

Jednak bezdyskusyjne jest to, że nasz stadion będzie po prostu za mały w stosunku do potrzeb i rangi klubu. Jeśli za kilka lat będzie na miarę potrzeb, to nie oznacza to, że tak samo będzie za kilkanaście czy kilkadziesiąt... Wiemy przecież, że za życia nawet najmłodszych z nas (w tej chwili) nowy nie powstanie... Dywagacje na temat tego jaką pojemność powinien mieć obiekt Wisły powinny zaczynać się od liczby 45 tys.
Po pierwsze - mamy problem z zapełnieniem 20 tysięcznika. Będziemy mieć stadion prawie dwa razy większy... Uwierz mi, że nie prędko śr. frekwencja zbliży się do 30 tysięcy... A tylko wtedy jest sens myśleć o czymś większym.

Po drugie, nie masz zielonego pojęcia co wydarczy się za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. W latach 90", Wisła grała z Cracovią derby w drugiej lidze na sypiących się stadionach. Gdybyś wtedy powiedział komuś, że za 15 lat Wisła będzie mieć 7 tytułów więcej, derby grane są w ekstaklasie, to nazwał by cię nie poważnym... Gdybyś dodał, że derby te od 2010 roku odbywać się będą na nowoczesnych 33 i 15 tys obiektach, w pełni zadaszonych, z podgrzewaną murawą, to zabiłby cię śmiechem...

Dlatego nie udawaj, że wiesz co będzie za naście lat...

Po trzecie, jeśli nasza frekwencja w 2030 będzie powyżej 30 tys, nasz stadion z aktualnie budowanych w Polsce najłatwiej nadaje się do rozbudowy. Wystarczy rozebrać okrąglak i sektor E, w ich miejsce wybudować piętrową trybunę i już zyskujemy z 3-4 tysiące...

Wojtas 22.12.2009 20:00

Widze fotki ,symulacje widoku trybun innych forumowiczow ...wszytko pieknie:)


ale....

nie chce tu czarnowidztwa uprawiac ... jednak jak widze tempo prac w sosunku do tego ile trzeba jeszce wykonac,to zdania nawet przewijace sie przez to forum ze do lipca to napewno oni nie zdazą nabieraja niestety coraz mocniejszego brzmienia...

do lipca mamy 6 miesiecy -trzeba wykonac cala naziemna czesc trybuny zachodniej,dach i poziom podziemny.dochodzi do tego masa elementow wykonczenowych ,cale otoczenie stadionu,drogi dojscia,,kolowtroki i inne duperele.itd.

popatrzcie nawet na D...stoi dalej w srodku puste,a kiedy zostalo niby to oddane -a ile wczesniej stala ta trybuna wogole pusta...a tu o zadnych przetargach na ta trybune nawet nie slychac.
fajnie ze stadion sie buduje ale w jakich "bólach" ..przeciez to powinno byc oczko w glowie kazdego w tym klubie ,bo tyle czekamy na to .

a jak widze jak to sie u nas "dzieje" to mam wrazneie ze domninuje mysl "dzis budujemy kawalek,a jutro to sie pomyśli"....paranoja poprostu,zamiast teraz sie zmobilizowac to kazdemu to lata ..

Pero 22.12.2009 20:22

Też się dziwię że tak się podniecacie jaki to będzie doping i klimat. Póki co zanosi się na to, że jak oddadzą stadion (kiedykolwiek to nastąpi) to tak czy tak D będzie zamknięte bo nie będzie do niego wejść. Jak słyszę opowieści że znajdzie się operator który wyłoży kase na D, muzeum czy wykończenie biur to śmiech mnie ogarnia. To tak samo jak od 2 lat słyszę od Pana Miętty, że znajdzie się ktoś kto dołoży do Hali :D Ostatnio jest nowa śpiewka jakoby po wybudowaniu Hali znalazł się sponsor na męską koszykówkę. Niestety urodziłem się realistą.....

Kuba 22.12.2009 20:59

Panowie my tu gadu-gadu na temat wałkowany tysiąc razy a jutro de facto głosowanie nad przyszłością TS-u

Wysyłajcie przynajmniej maile do radnych lub bądźcie jutro na głosowaniu.
Zróbcie cokolwik, dorzuccie grosza do sprawy hali.

Wisła to nie tylko piłka nożna !!!

Kolumbus 22.12.2009 22:01

No właśnie, zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie ma u nas sekcji męskiej siatkówki?Pewnie dla prezia też hala za mała i się nie da uruchomic...

spartan 22.12.2009 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kolumbus (Post 833455)
No właśnie, zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie ma u nas sekcji męskiej siatkówki?Pewnie dla prezia też hala za mała i się nie da uruchomic...

Hala za mała i kasa też za krótka...nawet dla koszykarzy....Nie mamy też żużla, piłki wodnej i warcabów pod wodą....

KASA, MAMONA, SZMALEC, HAJS, WALUTA

Kolumbus 22.12.2009 22:09

no dobra kosz jakis tam jest, zawsze są to jakies podwaliny pod cos lepszego, a siatki z tego co wiem meskiej wcale nie ma

Kuba 22.12.2009 22:26

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected];
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]


maile do wiekszej czesci meskich radnych :)

it 23.12.2009 08:20

http://www.dziennik.krakow.pl/pl/reg...-pilkarzy.html

Arapaho 23.12.2009 10:29

Farsy ciąg dalszy.

"Na razie nie podjęto jeszcze decyzji, czy zamienne szkło proponowane przez wykonawcę zostanie użyte. Zewnętrznej firmie zleciliśmy wykonanie ekspertyzy, która ma stwierdzić, czy proponowany materiał będzie spełniał wszelkie wymogi - informuje Jerzy Marcinko."

http://www.stadionwisly.info/files/g...umbnails/3.jpg

A to powyżej co ?Zdjęcie z 08.12.2008. Będą po jakiś ekspertyzach wymieniać?Niedawno pisali że do końca roku przeszklenie ma być gotowe


"Dokończenie projektów wykonawczych trybuny zachodniej miasto zamierza już jednak zlecić innej firmie. "
To jeszcze nie ma projektanta z tego wynika. Mam nadzieję że do czerwca go wybiorą żeby miał czas zaprojektować :-/.
K...a mam nadzieję że ten dziennikarz nie wie co pisze i to wszystko nieprawda

-chris- 23.12.2009 10:42

o której głosowanie w sprawie hali?

Czarny 23.12.2009 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 833558)
Farsy ciąg dalszy.

"Na razie nie podjęto jeszcze decyzji, czy zamienne szkło proponowane przez wykonawcę zostanie użyte. Zewnętrznej firmie zleciliśmy wykonanie ekspertyzy, która ma stwierdzić, czy proponowany materiał będzie spełniał wszelkie wymogi - informuje Jerzy Marcinko."

http://www.stadionwisly.info/files/g...umbnails/3.jpg

A to powyżej co ?Zdjęcie z 08.12.2008. Będą po jakiś ekspertyzach wymieniać?Niedawno pisali że do końca roku przeszklenie ma być gotowe


"Dokończenie projektów wykonawczych trybuny zachodniej miasto zamierza już jednak zlecić innej firmie. "
To jeszcze nie ma projektanta z tego wynika. Mam nadzieję że do czerwca go wybiorą żeby miał czas zaprojektować :-/.
K...a mam nadzieję że ten dziennikarz nie wie co pisze i to wszystko nieprawda


Nie chodziło o szyby zewnętrznej elewacji - te są "lepszej jakości". Wykonawca zaproponował użycie zamienników wyłącznie od strony skyboxów, czyli wewnętrznej. Wyraźnie to jest napisane w artykule.

DoggTS:

"Do budowy trybuny wschodniej stadionu Wisły, od strony parku Jordana, będzie użyte cieńsze i gorsze jakościowo szkło niż pierwotnie planowano"
To oznacza raczej że do budowy elewacji wschodniejtrybuny użyto szkła, w tym do budowy skyboxów będzie użyte szkło gorsze jakościowo.

"Jego zdaniem nie powinno się zamieniać jakości szkła stosowanego do wykończenia trybuny. Szkłem ma zostać wyłożona jej fasada. Zostanie ono również zastosowane w pomieszczeniach, z których ma być widok na boisko".
To oznacza że do budowy fasady zastosowano szkło, nigdzie tutaj nie określono, że to akurat szkłem gorszej jakości będzie wykończona fasada.Ale może być też tak jak ty piszesz. Raczej podejrzewałbym niedoinformowanie dziennikarza i kiepsko sformułowany artykuł.

DoggTS 23.12.2009 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 833564)
Nie chodziło o szyby zewnętrznej elewacji - te są "lepszej jakości". Wykonawca zaproponował użycie zamienników wyłącznie od strony skyboxów, czyli wewnętrznej. Wyraźnie to jest napisane w artykule.

Nie prawda.
W DP jest napisane ze gorsze szyby maja byc montowane po obu stronach stadionu....
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dziennik Polski
Do budowy trybuny wschodniej stadionu Wisły, od strony parku Jordana, będzie użyte cieńsze i gorsze jakościowo szkło niż pierwotnie planowano. Takie oszczędzanie na materiale może skutkować tym, że później trzeba będzie więcej płacić w zimie za ogrzanie pomieszczeń pod trybunami, a latem zastosować mocniejszą klimatyzację - mówi jeden ze specjalistów związanych branżą budowlaną (nazwisko do wiadomości redakcji).

Jego zdaniem nie powinno się zamieniać jakości szkła stosowanego do wykończenia trybuny. Szkłem ma zostać wyłożona jej fasada. Zostanie ono również zastosowane w pomieszczeniach, z których ma być widok na boisko. - Proponowany zamiennik różni się od szkła przedstawionego w projekcie. Wyższa refleksyjność szkła, które zostanie zastosowane w szczególnych warunkach oświetlenia da wyraźny lustrza-ny efekt i będzie mogła prowadzić do oślepień i odblasków. Odbicia promieni słonecznych w szybach zamontowanych w lożach VIP oraz dziennikarzy będą dawały odblaski oślepiające widzów na trybunach oraz sportowców - przekonuje specjalista.

może mi ktoś wytłumaczyć - jest projekt, w projekcie są ustalenia co trzeba zbudować i z czego. Firma wygrywa przetarg - ma wykonać prace wg projektu za określoną kwotę.
Na jakiej podstawie mają być użyte gorsze zamienniki? Czy wykonawca odda różnice w cenie zleceniodawcy?

Pero 23.12.2009 11:36

Ręce mi opadły jak to przeczytałem. Mam taka prosbę do Pana radnego Olszówki o zapytanie do prezydenta: Czy ktoś w ogóle panuje nad tą budową?? Mamy normalnie czeski film...

mav23 23.12.2009 11:52

Cytat:

może mi ktoś wytłumaczyć - jest projekt, w projekcie są ustalenia co trzeba zbudować i z czego. Firma wygrywa przetarg - ma wykonać prace wg projektu za określoną kwotę.
Na jakiej podstawie mają być użyte gorsze zamienniki? Czy wykonawca odda różnice w cenie zleceniodawcy?
Wykonawca nic nikomu nie odda to jest pewne. Firma Polimex tak właśnie działa niski przetarg i potem szukanie oszczędności na wszystkim. Robią zamieszanie, kilka wywiadów w mediach gdzie zwalaja wine np. na projektanta lub mówią że czegoś w przetargu brakuje i inwestor musi im kasy dodać.
Ogólnie strasznie mnie dziwi sposób w jaki finansuje sie polskie budowy. Wykonawca dostaje kwote określoną w przetargu a potem ile zaoszczędzi to jego.
Ze szkłem na elewacjach zapewne jest właśnie tak, szkoda tylko że inwestor sie na to zgodził no i architekt ale jak znam realia to pewnie Pan O. dostał papier do podpisania i nic wiele zrobic nie mógł.

Gwiaździsty 23.12.2009 12:10

Za chwilę wykonawca zrobi nam w ramach oszczęności, trybuny z drewnianych desek, a dach z ceraty. Ciekawe, że na stadioniku u parchów nikt nie wali takich tekstów o oszczędnościach. Ewidentnie Mostostal przegina bagietkę, a najgorsze to jest to że nikt z tego cyrku na Pl. Wszystkich Świetych nie panuje nad tą budową.

Wicked 23.12.2009 12:20

Tak tylko dla przypomnienia, w przetargach publicznych nie ma czegoś takiego ze projektant poda jednego dostawcę/producenta i na tym koniec. Prawo dopuszcza stosowanie zamienników o nie gorszych parametrach, niż te zaprojektowane przy zgodzie inwestora/projektanta.Tu akurat mamy przypadek gdy Gw chce zastosować gorszej jakościowo towar, więc nie ma żadnych przesłanek do zaakceptowania tego. Najbardziej zdziwiło mnie o tym oślepieniu piłkarzy i widzów. Wystarczy popatrzeć na przekrój trybuny. Fizyk ze mnie żadne, ale ze szkoły pamiętam że kąt padania jest równy kontowi odbicia. Więc jak swiatło miało by padać na przeszklenia pomiędzy trybunami, jak one są zasłonięte przez stopnice piętra?

http://www.stadionwisly.info/files/pages/7/trybuna.jpg

WILU TS 23.12.2009 12:22

U parchów nie ma takich tekstów,bo projekt był gotowy od początku do końca od a do z.I każde nie wywiązanie się z umowy groziło by sporymi karami finansowymi.
U nas jak wiadomo projekty trybun nie są dokończone i firma która buduje musi w większości przypadków sama osądzać co będzie słuszne,i nie zamierza dokładać z własnej kieszeni na np. grubsze szyby bo interesu ona w tym nie ma żadnego.

Oxydrene 23.12.2009 13:16

Zostawiajac stadion z boku, bo jemu nic juz nie przeszkodzi w budowie, dzisiaj zapadna decyzje dotyczace istnienia innej sekcji naszego klubu Wisla Krakow!
Wychodzaac z zalozenia ze "pieniadze sprawiaja ze swiat sie kreci" bo tylko tak mozna nazwac zmiane przepisow w koszykówce, które beda obowiazywac od nowego roku, nasza hala, w której dzieja sie ostatnio rzeczy niesamowite bedzie gówno warta, bo nie dosc ze to jest zabytek z innej epoki, jest mala i nie ma mozliwosci poszerzenia lini boiska. Czyli nie spelnia wymogów.
To bylby koniec kosza na Wisle. I my nie mozemy do tego dopuscic

Kuba 23.12.2009 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oxydrene (Post 833612)
To bylby koniec kosza na Wisle. I my nie mozemy do tego dopuscic

mysle, że teraz to niewiele możemy zrobić

wszystko zalezy od głosowania

Jesli nasi politycy zagłosują na nie to nie pozostanie nam nic innego niż szukanie innego sponsora, którego będzie raczej ciezko znalexc.

zbymak 23.12.2009 15:31

Dla tych co sie tak podniecali ze Filipiak buduje centrum sportu a nasz Cupiał to nic http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358..._Cracovie.html

Arapaho 23.12.2009 18:30

Trochę nie na ten temat ale mała poglądowa informacja jak traktuje się budowę stadionu w Gdańsku i już teraz zachęca do bywania na nim po zakończeniu budowy.(wiem że stare ale może ktoś nie czytał)

"Drzwi otwarte - podsumowanie

Około 4,5 tysiąca gości odwiedziło budowę stadionu 27 września, podczas dnia otwartego na budowie. Wspaniałej atmosferze i zabawie sprzyjała doskonała pogoda i nastroje.

Dla najmłodszych organizatorzy zapewnili wiele zabaw i konkursów, jednak i dorośli mogli wygrać wiele ciekawych upominków. Dużą atrakcją okazał się być dźwig, dzięki któremu z wysokości około 40 metrów można było podziwiać budowę na tle panoramy miasta. Największe zainteresowanie budziła jednak możliwość wejścia na teren budowy i wspólna z pracownikami BIEG2012 ocena dotychczasowego postępu prac przy budowie stadionu. Padło wiele pytań: od kwestii związanych z wykończeniem poszycia obiektu, przez parametry techniczne stali używanej na budowie, po kwestie wykorzystania stadionu na inne imprezy niż mecze piłkarskie. Istniała także możliwość obejrzenia referencyjnej loży VIP. Prezydent Miasta, Paweł Adamowicz, dokonał uroczystego otwarcia platformy widokowej znajdującej się na skraju budowy od strony ulicy Żaglowej. Odwiedzili nas młodzieżowi zawodnicy Lechii Gdańsk.

Wszystkim gościom serdecznie za udział i już dziś serdecznie zapraszamy na wszystkie imprezy z gdańskim stadionem w tle.



Michał Kruszyński, BIEG 2012"

"Stadion na Letnicy będzie nosił nazwę PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk - tak oficjalnie będzie się nazywał budowany w Gdańsku stadion budowany na Euro-2012, który do tej pory występował pod roboczą nazwą Baltic Arena. W czwartek ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu na sponsora tytularnego tego obiektu. Za prawo do tej nazwy PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. zapłaci 35 milionów złotych. Umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia 2010 do końca 2014 roku"

Arapaho 23.12.2009 18:43

Mam wogóle taki pomysł.Mogę ja albo ktoś inny chętny (jakby był) - napisać list otwarty do p. Konrada Jaskóły, prezesa firmy Polimex Mostostal SA z prośbą o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości nurtujących kibiców a dotyczących budowy stadionu.
Problem w tym że list powinien jakoś oficjalnie być sygnowany przez nas .Nie wiem SKWK może by się pod to podpięło, albo jakoś w imieniu forumowiczów???Co o tym myślicie.Zbierzemy pytania i wyślemy z prośbą o odpowiedz?

Bronowianin 23.12.2009 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 833724)
Mam wogóle taki pomysł.Mogę ja albo ktoś inny chętny (jakby był) - napisać list otwarty do p. Konrada Jaskóły, prezesa firmy Polimex Mostostal SA z prośbą o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości nurtujących kibiców a dotyczących budowy stadionu.
Problem w tym że list powinien jakoś oficjalnie być sygnowany przez nas .Nie wiem SKWK może by się pod to podpięło, albo jakoś w imieniu forumowiczów???Co o tym myślicie.Zbierzemy pytania i wyślemy z prośbą o odpowiedz?

No nie widzę innego wyjścia... Ale tak swoją drogą to jest chora sytuacja, że na temat budowy stadionu Wisły mieszkańcy Krakowa muszą szukać informacji, snuć jakieś domysły itd. bo nie jesteśmy informowani o wszystkim jak należy. Każdy widzi jak z tym jest na Legii, czy choćby w Gdańsku którego przykład przytoczyłeś. Dni otwarte były organizowane też w Poznaniu. A w Krakowie nie dość że buduje się bólem za mały w stosunku do potrzeb w przyszłości stadion, to jeszcze nigdzie nie można uzyskać wyczerpujących i pewnych informacji na jego temat...

Pytanie tylko co taki list nam da, nawet jeśli ktoś na niego raczy odpowiedzieć? Napiszą jedno, a i tak dalej będą odwalać fuszerkę... Obecnie mamy sytuację taką, że jak ktoś powiedziałby mi że w lipcu 2010 r. obiekt na Reymonta będzie gotowy, to uznałbym go za szaleńca... Ostatnio na stronce o stadionie Wisły pojawiła się taka ankieta: http://www.stadionwisly.info/ankiety#poll-12 Dziwi mnie optymizm jej uczestników, którzy na pytanie "Twoim zdaniem stadion zbudują?", odpowiadają często z niepoprawnym optymizmem: "z (jedynie) kilkutygodniowym opóźnieniem"... Według mnie najbardziej obstawiana powinna być opcja: "nigdy go nie skończą", albo jeśli komuś dopisuje humor w związku ze zbliżającymi się świętami to w najlepszym wypadku: "z rocznym opóźnieniem"... I życzmy sobie żeby to było tylko roczne opóźnienie.

Kuba 23.12.2009 22:29

na jakiej podsawie twierdzisz, że możemy mieć roczne czy nawet półroczne opóźnienie?

sugerujesz, że inwestor nie odda stadionu na czas lub odda go pół roku później?
chyba, że obawiasz się braku środków finansowych potrzebnych np na bramki?

uzasadnij prosze swoje obawy, bo ja narazie nie widze większych opóźnien w budowie stadionu ...

Nie wydaje mi sie też żeby Polimex stać było na duże opóźnienie w oddaniu c oraz a,b po prostu kary za opóźnienia byłyby drastyczne

Jedyne co może opóźnić oddanie to:
- ew gigantyczne błędy w projekcie stadionu (myśle a raczej mam nadzieje, że do tego stopnia źle nie będzie)
- afera dotycząca używania materiałów tańszych niż w umowie (powiedzmy taka afera jak z szybami x 10)

PhantomRanger 23.12.2009 23:12

Ja za to widzę przeglądając zdjęcia ze wczoraj, że na murawie 2 sekcje dachu już leżą lub też tą 2 składają. Odnosząc się do artykułu z DP to czy ja wiem, czy to będzie, aż taka tragedia. Nie napisali jakie miały być szyby, a na jakie zostały zamienione. Można dać 2cm, ale 1cm wystarczą. One mają wytrzymać grad, napór wiatru i mróz no i nie przepuszczać zimna. Nikt z nas nie wie jakiej grubości szyby miają/miały być szyby na naszym stadionie. Obecnie nie potrzeba, aż tylu ludzi na budowie, bo C jest na ukończeniu, a A i B w tym roku "w górę" nie wybudują, a tak prefabrykaty przygotują przez ten czas i w pewnym sensie się to zbilansuje. Takie jest moje zdanie.

Wojtas 24.12.2009 00:08

Widze ze juz zaczynaja sie maksymalne oszczednosci,skoro tak lecą po calosci,to moze by Ai B z gliny w ramach tych oszczednosci ulepic a narozniki potem tylko dokileic??

naprawde włos sie jeży co tu sie wyprawia,a najgorsz jest to ze u nas nikt sie tym nie interesuje.

kot 24.12.2009 01:17

Uwierzcie mi kibice Wisły, że jeśli nie przypilnujemy swoich spraw z pełnym zaangażowaniem na bieżąco, to :

a ) stadion będzie miał opóźnienie adekwatne do opóźnienia związanego ze zmianą projektanta i póki co wynosi ono już 3 miesiące ( Polimex będzie miał czyste ręce ). Nie bez kozery Obtułowicza usunięto właśnie w połowie budowy a do czasu gdy Majchrowski wybierze nowego architekta, dojdzie do redukcji i potanienia wszelkich możliwych elementów budowy i wyposażenia. Nie dziwi brak informacji o naszym stadionie ze strony miasta czy Polimexu, na wzór innych stadionów w budowie, gdyż w myśl starej zasady budowlanej " brak szczegółowych planów czy informacji, to brak uwag klienta ", można z naszym stadionem zrobić dosłownie wszystko. Już informowałem, że Wisła z Majchrowskim interesy zakończyła w poprzednich wyborach a jego nowym dzieckiem wyborczym jest hala w Czyżynach. Informowałem także, że Majchrowski manipuluje docelowymi kosztami stadionu, gdyż do dziś nie przedstawił Radzie Miasta informacji na ten temat. Skłamał w sprawie nowej płyty boiska, jakoby była w kontrakcie Polimexu. Pojawia się sprawa nieakceptowalnego z projektem, tańszego i gorszego przeszklenia. A to dopiero początek tych manipulacji. Nie ma całego IT stadionowego i wielu innych spraw wymaganych przy obiekcie klasy " Elite" oraz innych regulacjach UEFA. Moja obawa o to, że na stadion będziemy chodzić w kaloszach i z drabinkami z uwagi na brak dróg, chodników, kołowrotków i parkingów, staje się realna, gdyż Majchrowski w propozycji swojego budżetu inwestycyjnego przy R22 na przyszły rok, nie przewidział ani złotówki a tym samym wprowadził w błąd Radę Miasta, że na stadion Wisły, pieniędzy już nie potrzeba. Szuka natomiast potanienia stadionu i w ramach tych samych groszy, ustalonych uprzednio, chciałby dokończyć nasz stadion w ramach jego obecnej wizji tj. " albo taniej, albo nigdy " ( porównując nasz koszt stadionu ze wszystkimi innymi w kraju, można się zdenerwować ). Spodziewam się , że murawę z przeceny, będziemy wymieniać za rok czasu, jak nie wcześniej a całe IT będzie made in China albo żadnego nie będzie. Itd. Itp.etc. Tu raczej nie wchodzi w grę tzw. przypadek .

b) hala TS w całości została przez Majchrowskiego odrzucona w jego budżecie na przyszły rok i nie tylko, z powodu niby związanego z halą w Czyżynach. Ale czy na pewno, jeśli spojrzymy na całkowicie odmienne potraktowanie Cracovii w zwiazku z tymi samymi Czyżynami ?. Ten prezydencki gospodarz Krakowa ma gdzieś 8 mil € dotacji unijnej a najchętniej by je zabrał TS-wi, o co złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli Rada Miasta okaże się podobnym anty-gospodarzem naszego miasta i nie wesprze finansowo tej budowy, marnując dotację unijną, to TS Wisła praktycznie zostanie przeznaczone do powolnej likwidacji, gdyż brak nowej hali równa się z brakiem licencji na gry zespołowe, nie mówiąc tu o stanie zagrożenia technicznego przestarzałej halki TS-u. Inaczej mówiąc, brak szansy na rozwój Wisły, nastąpi w momencie gdy ten sam Majchrowski oraz Rada Miasta zabezpieczają powstanie stadionu, 2 hal sportowo-widowiskowych oraz remontu lodowiska dla Cracovii, czyli dają zgodę na rozwój tego klubu, nie tłumacząc się Czyżynami, jak w przypadku odmowy dla Wisły.

Nie wiem jak Wam, ale mnie taki scenariusz nie odpowiada. Sympatycy Wisły, oglądający świat na różowo, niech wybaczają Fedorowiczom ( ciekawe jak zagłosuje syn ) i innym kolegom po partii, życzliwym Wiśle w słowach a nie w czynach oraz życzę im miłego spędzania czasu na koncertach i innych bajerach w Czyżynach a ja Radnemu Olszówce proponuje pomnik postawić, jeśli uda mu się w tym klimacie niechęci i niszczenia Wisły, odwrócić całą sytuację na korzyść Wisły. Może by tak SKWK i wszyscy, którym pojęcie Wisła nie jest obojętne, obudzili swój honor i się z lekka poruszyli, bo wyraźnie Wisła idzie w odstawkę. Tak z halą jak i ze stadionem. A przecież Wisła to Wisła i błądzących pora najwyższa uświadomić , że żartów z naszego klubu robić sobie nie wolno. Bez zjednoczenia jednak wszystkich Wiślaków, tych z TS i SA, widoczny zamach na Wisłę może się naszym "przyjaciołom" i niezaRadnym z klubu 100 - udać. Wisła może być silna tylko swoją jednością i kompleks sportowy przy R22 musi powstać zgodnie z wcześniejszymi planami miasta Kraków czyli tej samej Rady Miasta i tego samego prezydenta, aby tę siłę i tradycję podtrzymać na kolejne 100 i więcej lat dla chwały Krakowa. Mamy na szczęście parę dni aby prawidłowo zareagować czyli zgodnie z wymogami zaistniałych problemów wobec naszego klubu i przypomnieć Radnym oraz prezydentowi o ich oryginalnych planach wobec Wisły. Brak decyzji Rady Miasta przed Świętami w sprawach Wisły, ma wymiar symboliczny, tak jeśli chodzi o spodziewany brak środków na terminowe dokończenie stadionu zgodnie z planami, jak i na powstanie życiowej dla Wisły TS hali sportowej.

Wisła na Gwiazdkę Świąteczną otrzymała od miasta, poprzez odłożenie głosowania, domyślną zapowiedź kłopotów Noworocznych.


Składam najserdeczniejsze życzenia Świąteczne i Noworoczne Wiśle i Wiślakom

Kuba 24.12.2009 08:05

zgadzam się tutaj w 100 % z kotem
W najbliższym tygodniu powinnismy się jednak zając haląl.

Obecnie niezwykle ważne jest to, aby każde środowisko na Wiśle zjednoczyło się przed przyszłotygodniowym głosowaniem.
- Dla Wisły SSA przepchnięcie hali jest korzystne ze względu na PR - każda większa, pozytywna inwestycja czy sukcesy innych sekcji dostarczają pośrednio również reklamy Wiśle
-Dla TS bez hali nie ma przyszłości
- Dla kibiców hala to rozwój Wisły, napewno dofinansowanie koszykówki i innych sekcji na Wiśle i w końcu oglądanie rozgrywek w komfortowych warunkach
- dla miasta hala to miejsce na organizowanie koncertów, kabaretów etc oraz wsparcie klubu w którym jest kilkanaście różnych sekcji, mającego setki zawodników i amatorów.


Może pomysł nie ma wielkiego przebicia, ale zawsze warto próbować. Teraz walczymy o przeżycie.
Mianowicie można spróbować jak najszybciej złapać kontakt do Vipów w jakikolwiek sposób identyfikujących się z Wisłą, lub deklarujących sympatię do niej. Wysłać maile i priorytetowe listy z prośbą, żeby sami wysłali (osobno) jakikolwiek apel czy list przed przyszłotygodniowym głosowaniem.
Głos Sikorowskiego, Dańca czy jakichś dziennikarzy będzie zawsze więcej znaczył niż mail lub list od przeciętnego kibica.

Pomysł być może jest infantylny, ale teraz każdy gest się liczy. Jeśli przegramy to za parę lat również do siebie będziecie mogli mieć pretensje, że nie zrobiliście wszystkiego aby pomóc w budowie hali i spychając tym samym TS do roli klubu dzielnicowego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl