Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

MaLk 04.04.2025 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645188)
Jop to jednak szkoła Sobolewskiego - jeżeli rzeczywistość nie dostosowuje się do taktyki, to trzeba jeszcze mocniej egzekwować taktykę, bo jest słuszna.

Jesteś pewny, że Sobolewskiego? ;) Bo ja gdzie indziej widzę źródło tej szkoły...

Tantal 04.04.2025 17:23

zwłaszcza w asymetrycznym ustawieniu ;)

Drozd 04.04.2025 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645188)
Autentycznie nie pamiętam żeby Tamas chociaż raz dobrze zacentrował...

To przyglądnij się :) 4:50 ... Dawno to nie było

https://sport.tvp.pl/85864435/wisla-...fic_vita_skrot


Po Miedzi były płacze, że już nie ma szans ich dogonić. Teraz czytam, że zaliczamy sportowy zjazd dwa dni po wyrównanym meczu z mistrzem polski i drużyną która dalej gra w europejskich pucharach mimo braku najlepszego zawodnika. Klasyczny defetyzm. Jedno czego nam teraz brakuje to wiary w siebie i woli walki w każdym meczu z tego wynika punktowanie w kratkę.

Tantal 04.04.2025 21:35

Przypominam Drozd, że meczu z Wartą jeszcze nie rozegraliśmy. Jak go wygramy, będzie inna sytuacja.

krysztal 04.04.2025 23:02

Nie no przecież eksperci głośno trąbili że Jop czerpie ze szkoły Rude.

Drozd 05.04.2025 06:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645232)
Przypominam Drozd, że meczu z Wartą jeszcze nie rozegraliśmy. Jak go wygramy, będzie inna sytuacja.

Wszystkie te dywagacje o możliwych miejscach na koniec rundy, przynajmniej z mojej strony zakładają, że będziemy wygrywać. Bez tego inne wyniki są bez znaczenia. W meczach z dołem tabeli muszą być wygrane i tyle :)

pepe72 05.04.2025 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1645237)
Wszystkie te dywagacje o możliwych miejscach na koniec rundy, przynajmniej z mojej strony zakładają, że będziemy wygrywać. Bez tego inne wyniki są bez znaczenia. W meczach z dołem tabeli muszą być wygrane i tyle :)

Jedna poprawka. Nie tylko "z twojej strony" ale z każdej strony.
Mamy takie straty, że poza Termaliką i Płockiem wszystko pozostałe należy wygrać. Przed rozpoczęciem obecnej kolejki najlepszy zespół był #10.
Dla przypomnienia Świnia strzeliła wczoraj na 1:0 w 2 minucie dogrywki :(

Tantal 05.04.2025 14:33

Właśnie dlatego że mamy takie straty mecze z Termalicą i Płockiem trzeba wygrać.

Drozd, my już się trochę poprawiliśmy (10 pkt w 5 meczach) i przemieliliśmy najtrudniejsze mecze z czołówką, więc teoretycznie powinno być teraz łatwiej. Trudno jednak zakładać, że tak od dziś będziemy wygrywać wszystko. Też lubię promile, ale głównie w butelce, niekoniecznie w statystyce.

doktor granat 05.04.2025 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645243)
Właśnie dlatego że mamy takie straty mecze z Termalicą i Płockiem trzeba wygrać.

Drozd, my już się trochę poprawiliśmy (10 pkt w 5 meczach) i przemieliliśmy najtrudniejsze mecze z czołówką, więc teoretycznie powinno być teraz łatwiej. Trudno jednak zakładać, że tak od dziś będziemy wygrywać wszystko. Też lubię promile, ale głównie w butelce, niekoniecznie w statystyce.

Jesteśmy w takiej sytuacji, że wszystko wszystko trzeba wygrywać. Ze słoniami, petrochemią, Wartą i resztą.
Oczywiście wiem, że dziś jak i w każdej kolejce kolejce możemy zarówno wygrać jak i się wywalić.
Niestety Wisła to w dużej mierze drużyna przypadku jak już parokrotnie pisałem.

Tantal 05.04.2025 15:03

Ja tylko zaznaczyłem, że mając straty trzeba wygrywać przede wszystkim z bezpośrednimi rywalami. Wystarczyło "tylko" wygrać ostatni mecz z Miedzią i bylibyśmy teraz punkt (a że względu na dodatni bilans nawet dwa punkty) przed nimi.

Dlatego mecz z Płockiem koniecznie trzeba wygrać. W wyprzedzenie Termalici nie bardzo wierzę, ale dopiero za jakieś trzy kolejki się wyjaśni czy w ogóle się do nich zbliżamy na realną do odrobienia odległość.

Edit: tymczasem Płock ze Stalówką u siebie przegrywa, kolejką prezentów.

leszekpw 05.04.2025 16:15

Płock przecież wygrał

Tantal 05.04.2025 16:21

Pisałem w trakcie meczu... 3 minuty potem wyrównali. Tym bardziej - jeśli nie odrobiny 3 puntów z nimi w meczu bezpośrednim, będzie dużo trudniej.

pepe72 06.04.2025 16:13

Niestety, tylko Miedź raczyła stracić punkty, Termalika też wygrała.
Sytuacja za plecami:
-4 Łęczna
-5 GKS Tychy
-6 Ruch
Kod:

                  razem  dom  wyjazd
kolejka            26      13      13
punkty            43      23      20
średnia            1,65    1,77    1,54
Procent meczów    76%         
             
Baraże (stat.)    52
Brakuje            9
średnia na mecz    1,13
             
7 miejsce (pkt)    39         
zostało meczów      8         
przewaga            4         
możemy tracić      0,50
             
2 miejsce (pkt)    55
zostało meczów      8 
brakuje punktów    12

potrzebna średnia+  1,50

Wnioski:
- 7 wygranych na pewno da baraże.
- 6 wygranych i 2 remisy powinny dać baraże (z Łęczną mamy remis 1:0 vs 0:1)

masada 06.04.2025 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645248)
Pisałem w trakcie meczu... 3 minuty potem wyrównali. Tym bardziej - jeśli nie odrobiny 3 puntów z nimi w meczu bezpośrednim, będzie dużo trudniej.

Akurat jeśli chodzi o nich, to mają terminarz taki:
Stal Rz. wyjazd
ŁKS u siebie
Polonia wyjazd
Znicz u siebie
wyjazd do nas
Arka u siebie
Łęczna wyjazd
Miedź u siebie
Oczywiście różnie może być, bo np Arka, Znicz czy Łęczna mogą już o nic nie grać, ale raczej mają ciężary

pepe72 06.04.2025 16:35

Płock i Termalika mają po 4 drużyny z obecnego top6.
Patrząc na "średnią miejsc przeciwników" to
Kod:

7,00 WPłock
 7,38 Termalika
 8,63 GKS Tychy
10,00 Polonia
10,88 MY
11,13 Łęczna
11,25 Miedź
11,63 Ruch

Im niższa średnia tym (teoretycznie) trudniej

Karherop 06.04.2025 21:03

Moja prawda futbolu-

24 pkt (67 pkt) -8 wygranych daje nam 2m
20 pkt (63 pkt) - 6 w+ 2r daje nam 3m
17 pkt (60 pkt - 5w+ 2r+1p daje nam 4m (tak obstawiam)
14 pkt (57 pkt) 4w+2r+2p daje nam 5m
13 pkt (56 pkt) 4w+ 1r+3p daje nam 6m

Obecne top6 + Tychy, Łeczna i Ruch będą walczyć do ostatniej kolejki o baraże, ktora zreszta obfitowac bedzie w bezpośrednie mecze ( Tychy - Łeczna, Ruch - Polonia, Płock - Miedź).

Drozd 06.04.2025 21:45

W środę musi być przekonująca wygrana...

Karherop 06.04.2025 21:51

Nieprzekonująca też daje 3 punkty.

I byle bez kontuzji.

wolfy 06.04.2025 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1645335)
W środę musi być przekonująca wygrana...

Jakakolwiek, ale to s-f. Nie zrobimy serii trzech zwycięstw.

Karherop 06.04.2025 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645337)
Jakakolwiek, ale to s-f. Nie zrobimy serii trzech zwycięstw.

Dwie zrobimy. Superpuchar przerwal serię po Kotwicy :>

Tantal 07.04.2025 10:03

edit: [post do kasacji]

Tantal 07.04.2025 10:06

I patrząc na to jak gramy, Karherop to jest najbardziej prawdopodobna wizja co napisałeś.

Ja bym tylko wolał, jeśli mamy być na tym 4 miejscu, żeby to Polonia awansowała bezpośrednio (wyjazd do nich w barażach to byłyby mocne ciężary), a zamiast nich BrudPet. Miedź i Płock, typuję, odbiją się od wymagających rywali i stracą swoje lokaty. Na razie ten scenariusz się niestety oddalił - BBT zaczęło wygrywać i dalej jest poza zasięgiem.

MaLk 07.04.2025 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645324)
Wnioski:
- 7 wygranych na pewno da baraże.
- 6 wygranych i 2 remisy powinny dać baraże (z Łęczną mamy remis 1:0 vs 0:1)

Chyba "troszkę" przesadziłeś z ostrożnością ;)

Statystycznie baraże 50/50 daje próg 52 punktów - do czego wystarczą 3 zwycięstwa.
Baraże 75/25 daje próg 54 punktów -> 3 zwycięstwa i 2 remisy lub 4 zwycięstwa.
Maksimum historyczne dla 6 miejsca to 56 punktów -> 4 zwycięstwa i 1 remis lub 5 zwycięstw.

Nawet zakładając, że w wartościach barażowych przekroczymy historyczne maksimum (a w przeciwieństwie do awansu bezpośredniego nic nie wskazuje na to, żeby obecny sezon w tym zakresie odbiegał od statystycznego), wszystko co powyżej 5 zwycięstw daje praktyczną pewność gry w barażach.

pepe72 07.04.2025 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1645333)
Moja prawda futbolu-

24 pkt (67 pkt) -8 wygranych daje nam 2m
20 pkt (63 pkt) - 6 w+ 2r daje nam 3m
17 pkt (60 pkt - 5w+ 2r+1p daje nam 4m (tak obstawiam)
14 pkt (57 pkt) 4w+2r+2p daje nam 5m
13 pkt (56 pkt) 4w+ 1r+3p daje nam 6m

Obecne top6 + Tychy, Łeczna i Ruch będą walczyć do ostatniej kolejki o baraże, ktora zreszta obfitowac bedzie w bezpośrednie mecze ( Tychy - Łeczna, Ruch - Polonia, Płock - Miedź).

Podobne wyliczenia widziałem na X.
Przy 24 punktach mamy jakieś 75% na awans.

MaLk 07.04.2025 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645324)
Wnioski:
- 7 wygranych na pewno da baraże.
- 6 wygranych i 2 remisy powinny dać baraże (z Łęczną mamy remis 1:0 vs 0:1)

Chyba "troszkę" przesadziłeś z ostrożnością ;)

Statystycznie baraże 50/50 daje próg 52 punktów - do czego wystarczą 3 zwycięstwa.
Baraże 75/25 daje próg 54 punktów -> 3 zwycięstwa i 2 remisy lub 4 zwycięstwa.
Maksimum historyczne dla 6 miejsca to 56 punktów -> 4 zwycięstwa i 1 remis lub 5 zwycięstw.

Nawet zakładając, że w wartościach barażowych przekroczymy historyczne maksimum (a w przeciwieństwie do awansu bezpośredniego nic nie wskazuje na to, żeby obecny sezon w tym zakresie odbiegał od statystycznego), wszystko co powyżej 5 zwycięstw daje praktyczną pewność gry w barażach.

pepe72 07.04.2025 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1645349)
Chyba "troszkę" przesadziłeś z ostrożnością ;)

Statystycznie baraże 50/50 daje próg 52 punktów - do czego wystarczą 3 zwycięstwa.
Baraże 75/25 daje próg 54 punktów -> 3 zwycięstwa i 2 remisy lub 4 zwycięstwa.
Maksimum historyczne dla 6 miejsca to 56 punktów -> 4 zwycięstwa i 1 remis lub 5 zwycięstw.

Nawet zakładając, że w wartościach barażowych przekroczymy historyczne maksimum (a w przeciwieństwie do awansu bezpośredniego nic nie wskazuje na to, żeby obecny sezon w tym zakresie odbiegał od statystycznego), wszystko co powyżej 5 zwycięstw daje praktyczną pewność gry w barażach.

Nie "przesadziłem z ostrożnością" tylko podałem zdarzenia pewne czyli z prawdopodobieństwem 100%.

MaLk 07.04.2025 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645352)
Nie "przesadziłem z ostrożnością" tylko podałem zdarzenia pewne czyli z prawdopodobieństwem 100%.

No to statystycznie pewność daje nam 5 zwycięstw.

Pomijam przy tym to, że nie pisałeś o "darzenia pewne czyli z prawdopodobieństwem 100%", tylko o tym, co "powinno nam dać" baraże i dlatego zareagowałem - nic nie wskazuje na granicę 6Z+2R w tym kontekście, to jakieś s-f dla progu kwalifikacji do baraży ;)

pepe72 07.04.2025 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1645353)
No to statystycznie pewność daje nam 5 zwycięstw.

Pomijam przy tym to, że nie pisałeś o "darzenia pewne czyli z prawdopodobieństwem 100%", tylko o tym, co "powinno nam dać" baraże i dlatego zareagowałem - nic nie wskazuje na granicę 6Z+2R w tym kontekście, to jakieś s-f dla progu kwalifikacji do baraży ;)

To "powinno nam dać" odnosiło się do sytuacji gdybyśmy skończyli na równo z Łęczną.
Byłem deczko nieprecyzyjny.

MaLk 07.04.2025 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645355)
To "powinno nam dać" odnosiło się do sytuacji gdybyśmy skończyli na równo z Łęczną.
Byłem deczko nieprecyzyjny.

Przy 6Z+2R to żadne "gdyby", bo to jedyna możliwa matematycznie konfiguracja w tym kontekście - nikt inny przy takim graniu nie byłby w stanie nas dogonić ;)

Maksymalny statystycznie próg (o ile oczywiście Łęczna jakimś cudem nie nadrobiłaby 12 bramek straty w bilansie bramek) to zatem 6Z-1R-1P, przy czym wtedy wyeliminować nas mogą albo Łęczna, albo Tychy - a obie te drużyny grają między sobą w ostatniej kolejce.

Ogólnie to już ten etap, kiedy zaczyna się liczyć kto jeszcze z kim gra i kto komu może zabrać punkty. Tutaj dla nas kluczowe byłyby mecze z Płockiem i Tychami. Najwięcej na bezpośrednich meczach może stracić Polonia, najwięcej zyskać Stal Rzeszów, o ile podłączy się jeszcze do walki wygrywając zaległy mecz.

Realnie oczywiście wracam do tego, o czym pisałem - 5 zwycięstw to pewność wejścia do baraży.

Karherop 09.04.2025 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645347)
I patrząc na to jak gramy, Karherop to jest najbardziej prawdopodobna wizja co napisałeś.

Ja bym tylko wolał, jeśli mamy być na tym 4 miejscu, żeby to Polonia awansowała bezpośrednio (wyjazd do nich w barażach to byłby mocne ciężary), a zamiast nich BrudPet. Miedź i Płock, typuję, odbiją się od wymagających rywali i stracą swoje lokaty. Na razie ten scenariusz się niestety oddalił - BBT zaczęło wygrywać i dalej jest poza zasięgiem.

W ostatnich 2 latach druzyna nr 3 przegrała w finale baraży.
Z kolei we wcześniejszych 2 latach nawet w nim nie zagrała, przegrywając juz w polfinale.

Uważam że bycie na 3 miejscu ma sens o ile nie będzie to oznaczało przegranej awansu o włos, bo wtedy jestes mentalnie pierwszym przegranym (i masz w głowie to co Wisła po Sosnowcu, lub Arka po Gieksie).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl