![]() |
Cytat:
rozumiem mamy 15 pkt straty do lidera i 10 do miejsca pucharowego wiec o MP mozemy zapomnieć i jest czas na zabawę w wymianę trenerów? |
Cytat:
jakim słabszym składem? Od tamtego czasu z ważnych zawodników odszedł tylko Kosowski i Dudka. Reszta zawodników którzy odchodzili to byli zmiennicy. Nie musze wymieniać ilu zawodników doszło od tamtego czasu. Czytając niektórych wypowiedzi można odnieść wrażenie że przed przyjściem Skorży byliśmy Odrą Wodzisław i czekaliśmy na mistrzostwo 50 lat jak Chelsea przed przyjściem Mourinho. I dodam jeszcze że nie sądziłem że to kiedyś powiem ale nawet w sezonie w którym zajeliśmy 8 miejsce nasza gra wyglądała lepiej. Potrafiliśmy pyknąć na swoim stadionie Legię, być zespołem lepszym od późniejszego mistrza polski - Zagłębia czy ograć wicemistrza na ich stadionie. Wtedy można było powiedzieć że nam brakowało szczęścia w niektórych meczach. Nie to co teraz. |
Piszę to po raz pierwszy i z dużym żalem - czas Macieja Skorży w Wiśle się skończył..
Brak pomysłu na grę - to jest najgorsze.My gramy jak w C-klasie , padaka totalna.Po meczu z Levadią każdy mecz miał być jak finał LM a co mamy??Nie wiem co się porobiło z tą drużyną..Ze Skorżą do wywalenia - "sztab medyczny" , ten makaroniarz , Łaciak + Jop , Diaz , Łobo , Jirsak , Gołoś, i nasza gwiazda Pa.Brożek - on chciał do Premiership?Chyba piłki pompować! Potrzeba trenera , który będzie jak Dan Petrescu - trzymał ich krótko.Ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa - że z piłkarzami jest jak z dziećmi - jeżeli się ich za bardzo rozpuści to później efekty są marne. |
Ja to zupełnie nie rozumiem jak można patrzeć tak wąsko tylko na MP. Przecież to MP to jest pod względem poziomu sportowego gówno warte. Daje przepustkę do kompromitacji w "upragnionych" pucharach europejskich , do których , według słów klubowych notabli , piłkarzy , trenera , przygotowują się wszyscy w pocie czoła. Do tej klęski w Tallinie się musieli tak intensywnie przygotowywać. Mistrz Polski jest żenująco słaby i na tle Europy to jest KLĘSKA. Więc mu musimy mieć trenera ,który będzie swoim warsztatem , przynajmniej teoretycznie , gwarantował coś więcej w przyszłości niż , pożal się Boże, MP. Bycie mistrzem Hiszpanii, Holandii, Anglii , Włoch , Francji , Niemiec, Rosji to jest wyzwanie ale w Polsce. Byle jaki drugoligowiec z powyższych krajów rozdawałby tutaj karty.
|
A ile ten Skorża w ogóle zarabia ?
|
Cytat:
|
Cytat:
Mam to gdzieś ,ale z ciekawości pytam z perspektywy zatrudnienia kogoś z zagranicy. PS. Nigdy nie byłem jego bezkrytycznym fanem |
Cytat:
Za takie pieniądze żaden wolny fachwowiec co pracował np. w Serie A np.Walter Novellino nie przyjdzie.Te kwote pewnie trzeba by razy 3 pomnożyc.Za 125 tyś miesiecznie pewnie dałoby sie znaleźc kogoś takiego jak Bakero |
Cytat:
|
Cytat:
Moim zdaniem Skorża powinien odejść jak najszybciej, bo tutaj już nie ma za bardzo czego zbierać. Chodzi właściwie tylko o sferę "szatniową", bo o taktycznej zostało już bardzo dużo powiedziane. Najkrócej - taktykę dobiera się pod zespół (jeśli nie jest się w stanie sprowadzić odpowiednich piłkarzy), a nie zespół pod taktykę. W szatni pan Maciej postawił na złego konia. Widać to na boisku - jest grupa silna, najważniejsza - Brożki, Małecki, Głowacki, Pawełek oraz piłkarz powiedzmy neutralny - Sobolewski. Druga grupa, napływowa - Jirsak, Kirm, Łobodziński, Marcelo (wcześniej Niedzielan). Na uboczu Alvarez, Diaz, Boguski. Skorża zdecydował się postawić na silniejszą grupę, po jego przyjściu trzymaną przez Kosę, Zieńczuka i Baszcza, na którą najzwyczajniej mógł liczyć. W miarę upływu czasu jednak dokonał podziału na "lepszych" - Brożki, Boguski, Łobo, Diaz i gorszych - Jirsak, Małecki. Przez te dwa lata sytuacja cyrkulowała tak, że doszliśmy do momentu porażki z Arką, gdzie takowa sytuacja ma miejsce: Trener chciał ukrócić Brożków - i odbija mu się to teraz czkawką. Czyli stracił poparcie silnej grupy. Pozwolił na to, żeby Małecki poczuł się jak gwiazda i mógł besztać bezkarnie Kirma i Jirsaka. Dopóki spotkania wygrywała mu silna grupa, było w porządku. Gdy przestała, mógł zawsze liczyć na grupę napływową, która potrafiła zaskoczyć przeciwnika (vide forma Marcelo, przebłyski Jirsaka itd.). Teraz wygląda to tak - konflikt z "silną grupą", która nawet w mediach już nie powtarza, że nie ma konfliktu z trenerem. Grupa napływowa wreszcie stwierdziła, że po ch... ma się starać - Kirm i Jirsak, a do tego doszła słaba forma Marcelo lub też zwyczajne olewnictwo - tego nie wiem. Efekt i wniosek: efekt - gramy najgorzej jak się tylko da, przerżnęliśmy w fatalnym stylu o 4 punkty za dużo, raczej nie ma większych nadziei na poprawę tego stanu rzeczy, co dodatkowo wzmacnia fakt, iż czasu jest cholernie mało w tej rundzie. Wniosek: jeśli chcemy ratować jeszcze zespół, ze Skorżą trzeba się pożegnać. Za niego musi przyjść nowy trener, który nie będzie się bał żadnych drastycznych rozwiązań, tylko po to, by zyskać autorytet w szatni. Umiejętnościami piłkarskimi powinniśmy bez problemu ograć 90% zespołów w naszej lidze. Tutaj już nie ma na co czekać, tutaj trzeba decydować się na desperacki krok. A wtedy może to się potoczyć w dwie strony - albo sukces, albo bardzo bolesna porażka. Lepsze jest to jednak od wyczekiwania na mniej bolesną porażkę Skorży (jakieś 2.,3. miejsce), bo po prostu po całym okresie przygotowawczym, po przegraniu dwóch spotkań z ogórkami, większych nadziei nie można mieć. |
Zagadzam się - tym razem, Wisła pod dalszą ręką Skorży nie rokuje realnych nadziei na obronę tytułu.
Należy jednak z całą mocą podkreślać, że Wisła pod ręką "felczela-ratowrnika" Boba Kaczmarka, czy innego polskiego coacha, będzie rokowała jeszcze gorzej. Zmiany są potrzebne, Skorża zaczął popełniać zbyt wiele kardynalnych błędów (przygotowania, stracił kontrolę nad sytuacją, przedkłada swoich współpracowników Tenzottiego i Janasa nad dobro drużyny), ale zmiany zdecydowanie na plus, gwarantujące taką możliwość. Czyli markowy coach z zagranicy, z niekwestionowanym autorytetem, który będzie mógł wstrząsnąć wszystkim, nie rozpierdalając jednocześnie szans na tytuł w tym sezonie. Cupiał musiałby jednak sięgnąć głęboko do kieszeni. Ale bez tego - stracimy jeszcze wiecej. |
Skorza zarabia 45 tysiecy zlotych 70 tysiecy mial dostac jesli podpisalby nowa umowe na kolejne 3 sezony. I tak te kwoty na niewiele pozwalaja by sprowadzic znanego dobrego trenera z zachodu i dodatkowo oplacic jeszcze jego watahe czyli sztab szkoleniowy. W 2 mln euro bysmy sie nie zamkneli. Jedynie zostaja trenerzy na dorobku ktorzy dopiero zaczynaja kariere trenerska.
eye63, moim zdaniem teraz moze byc juz tylko lepiej a nie gorzej. |
Panowie Maciej Skorża po sezonie powinien odejść, ale nie wyobrażam sobie innego pożegnania jak podziękowanie i skandowanie jego nazwiska! Też mnie już zaczyna wkurzać ale należy mu się szacunek za to co zrobił!! Każdy mu dziękował po mistrzostwach a teraz jak widzę jak piszecie TEN SKORŻA, jak jedziecie po nim, wyzywacie go, TO JEST MASAKRA!! Tak właśnie w Polsce to wygląda od euforii do totalnej pogardy. Maćku odejdź już bo Twój czas minął, ale ja podziękuję Ci na stadionie skandując ostatni raz twe imię a nie wyzywając na forum...
|
No dokładnie. Jednak te 2 mistrzostwa zdobył więc Mirkowy szacuneczek za to i godne pożegnanie. Jak to mówił Leo, że raz jest w środowisku pilkarskim Bogiem ,a za chwile kupą gówna. A nie jest ani jednym, ani drugim.
|
Cytat:
Jaga na swoim terenie gra dobrą piłę jak na naszą ligę - do tego broni się przed spadkiem, jak nasz wczorajszy przeciwnik - Boję się że ten mecz, to może być dla zespołu i Skorży, takim meczem jak Słowenia-Polska ,dla Benhałera. |
jestem mocno wkurzony po tyche meczach dwoch!!;/ ale nie bede jechal ani po trenerze ani po zawodnikach! Skorza juz pokazal ze umie trenowac, przygotowac zespol, moim zdaniem wina lezy w tym ze niektorzy zawodnichy sie juz wypalili! szczegolnie Pawel Brozek! potrzeba transferow ale nie ma pieniedzy! faktem natomiast jest ze mamy zawodnikow o klase lepszych niz arka i ten mecz powinnismy bezproblemowo wygrac!
|
Jak tak kochacie Maciusia, to zróbcie zrzutkę na jego pensje i wtedy dla mnie może zostać.
Pozdro. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A propos Bakero to będzie niedługo wolny :rotfl:
Moim zdaniem, cała ta Wiślacka maszyna zaskoczy. Potrzeba nam przełamania i SKUTECZNOŚCI. Widać, że te kontuzje dały sie we znaki i lekko nas spustoszyły. Nie ma tego czucia piłki, pewnie jest to efekt braku świeżości, może ich zajechali? Pierwsze 2-3 mecze była padaka, a potem bum i gramy. Mam nadzieję, że tak będzie i teraz. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jaroo1 przestań pier .... ja moge ogladać nawet 2 ligę jak będę widział chęci i przynajmniej jakikolwiek pomysł na grę na razie widzę chujnię więc mam prawo krytykować skoro od lat jestem kibicem Wisły ... kropka aaa i troszkę kultury
jakieś zasady obowiązują |
za to Twoja wypowiedz pelna kultury... i co to krytykowanie da? Nic, tylko zwieksza sie cisnienie i narastaja napiecia. To ze user x napisze ze pilkarze graja bez ambicji a trenera powinno sie zwolnic to cos da?
|
Problem Skorzy to taki ze wystawia graczy na pozycjach do których sie wogóle nie nadają. np taki Diaz. jak widze ze gra w srodku pola to mnie ch...j strzela. niech gra na lewej pomocy albo obronie i tam bedzie z niego wiecej pozytku. a nie kaleczy w sorku pola albo faulu bez namysłu.mamy szczescie ze sedziowe sa łaskawi dla niego bo kilk arazy powinien wyleciec z boiska.
Maciek Skorza musi jebn.ć zawodnikami. posadzic jednego czy drugiego na ławie i dac grac innym. np młodziezy której u nas nie brakuje a nie są to jacys grajkowie tylko dobnrze rokujący na przysłosc zawodnicy. ot.co!!!!!!!!!! |
Cytat:
|
Długo broniłem Skorży ale w tym momencie nie mam argumentów - ja wiem, że kontuzje itd ale jak oglądam mecz, drużyna przegrywa z zespołem który umie tylko biegać ( po raz kolejny bo Levadia to niby co potrafiła ) i na twarzy trenera przy stanie 0:1 widzę bezradność to sorry ale nie wiem jak można by go bronić. Dodatkowo oglądałem sobie na jakimś Orange Sport czy innym Canalplusie wywiady z naszymi młodymi. Nie wiem czy są lepsi czy gorsi od naszych grajków z pierwszej 11, wiem jedno: są zrezygnowani i nie widzą szans na grę w ligowym meczu ( dłużej niż 3 min). Niestety nie widzę żadnych prespektyw poprawy, ok może nawet zmęczą to kolejne mistrzostwo ale ale poziomem oni już "wyżej ch ..nie podskoczą" - niestety ......
|
Cytat:
Wymiana na innego szamana nie ma sensu, a obawiam się, że nikt w klubie nie ma na razie pomysłu na następcę, nie mówiąc już o umówionych kandydatach. Co do fanów Skorży - dyskusja z nimi nie ma sensu. Taki gość napisze w jednym zdaniu, że widzi degrengoladę w drużynie, a w drugim - że chce Skorży na kolejne lata. Mam tylko jedną uwagę do kolegi werterstyla, który podpiera się cytatami z Michniewicza - porażki Wisły nie są przypadkiem, nie mają nic wspólnego z pechem. Są pochodną beznadziejnej gry, braku pomysłu trenera na ułożenie drużyny. |
Kuźwa nawet starozakonni grają z Lechem dużo ładniej niż my z Arką... do czego to doszło...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl