Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

peterwislak 18.12.2009 00:17

a orientuje się ktoś gdzie można zobaczyć fotki z modernizacji stadionu Hutnika przydało by sie zobaczyć czy będziemy tam grać na wiosnę bo już czytanie i ciągłe gadanie o tym jest nudne zdjecia może ktoś umieszcza w internecie

Flesz 18.12.2009 01:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez massoud (Post 831101)

I jeszcze jedno, w związku z brakiem kasy przepada nam parking podziemny i poszerzenie ul Reymonta. A czy miasto nie rozumie tego, że to newralgiczny punkt, w którym musi byc parking?
Wg mnie dobrze by było gdyby taki miejski podziemny powstał pod Parkiem Jordana przy samych budynkach Wydziału Chemii UJ na przeciwko akademinków UJ, slumsów i Wydziału Akustyki itp Bliskość do obu stadionów i większości krakowskich uczelni, akademików, miasteczka studenckiego i niedaleka od Starego Miasta to wg mnie konieczna inwestycja. W dniu meczu mógłby byc wykorzystywany przez fanów drużyny, która akurat gra mecz.

tez uwazam ze to swietna lokalizacja, ale problem w tym, ze taki parking nie buduje sie pod ziemia... jak linie metra czy tunel.... tylko trzeba rozgrzebac pol parku jordana a na to sie nikt nie zgodzi..

Wicked 18.12.2009 06:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 831291)
Było mówione że chyba na wiosne dopiero.

Raczej mówiono że montaż ma się rozpocząć po nowym roku

KOMINEK 18.12.2009 09:52

Parking miał powstać między budynkami Uniwersytetu Rolniczego i Wydziałem Biologii UJ - projekt na razie odłożony ad acta

1Marek1 18.12.2009 11:32

Parking bedzie budowany obok Muzeum Narodowego. Na upartego może nam tez służyć.

crazykaro 18.12.2009 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1Marek1 (Post 831484)
Parking bedzie budowany obok Muzeum Narodowego. Na upartego może nam tez służyć.

Czemu na upartego? Ten parking jest budowany z myślą o obu stadionach. Poza tym budowa parkingów leży w gestii miasta miasta i prywatnych firm które miałyby je budować i użytkować i na to gdzie i kiedy będą nic nie poradzimy.

Natomiast warto by się zainteresować kwestią koloru krzesełek bo budowa stadionu jest najbardziej zaawansowana a nikt nie przedstawił jakichkolwiek projektów. W Gdańsku i Warszawie już wiedzą, we Wrocławiu się o to kłócą, w Pyrlandii nie wiem co robią ale u nas cicho sza. Nikt nic w tej sprawie nie robi ani nie mówi a później się dowiemy że krzesełka będą fioletowe bo takie zostały producentowi na magazynie:P

Nie wiem czy projekt stadionu to obejmuje ale jeśli nie to UMK albo Wisła powinna zorganizować konkurs ale nie taki kibicowski w którym nagrodami są wejsciówki i pojawił się może jeden sensowny projekt. Ewentualnie można zamówić kilka projektów po czym wybrać najlepszy. Bo jak założą krzesełka to będziemy je oglądać przez najbliższe 20 lat.

Arapaho 18.12.2009 13:38

Temat koloru krzesełek poruszałem z 2 miesiące temu.Jest to generalnie bicie głową w mur.Nie wiadomo nawet kogo naciskać w tej sprawie.Pojawiła się kiedys tylko notka że SKWK trzyma ręke na pulsie a jakiś kierownik z Polimexu wypowiadal się że będą w barwach klubowych.Co to tak naprawdę oznacza nie wiem i chyba trzeba czekać i modlić sie żeby nie były to niebieskie krzesełka i żółte przejścia.
Wogóle trzeba zaznaczyć że informacja o budowie stadionu Wisły sa na poziomie ponizej zera.Klub robi galerię raz w tygodniu a informacje o postepach są chyba raz w miesiącu i streszczone w kilku zdaniach. Nawet nie ma sie co porównywać z Legią czy Lechem.A tematow i pytań od poczatku jest dziesiatki jak nie setki a odpowiedzi są tylko na forach na podstawie domysłów, analizy nie kompletnych/starych projektów i informacji od "wujków" robiacych zbrojenia albo cieci na stadionie.

QBAS 18.12.2009 13:49

Tak na logikę można by tą sprawą zainteresować dział marketingu Wisły. Są nowi więc powinno im jeszcze zależeć, żeby coś zrobić dobrego. Jeśli nawet mają związane ręce i niewiele mogą (co podobno miało dotychczas miejsce) to powinni chociaż "rozdmuchać" medialnie tę sprawę. Też nie chciałbym się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku za pół roku..

pan Dudi 18.12.2009 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 831536)
Tak na logikę można by tą sprawą zainteresować dział marketingu Wisły. Są nowi więc powinno im jeszcze zależeć, żeby coś zrobić dobrego.

A czy Tobie się wydaje, że nasz marketing wyglądał jak wyglądał, bo nikomu z poprzedniego działu (przypominam- kibicujący Wiśle goście z bardzo dobrym, kierunkowym wykształceniem) nie zależało? To nie ich wina, że klubowa "góra" tkwi ciągle w PRL i nie dopuszcza do siebie myśli, że dział marketingu jest potrzebny, a żeby działał dobrze potrzebuje jeszcze do tego odpowiednich środków. Z pustego i Salomon nie naleje.

Wicked 18.12.2009 14:22

Jeżeli już kogoś trzeba przyciskać w sprawie informacji na temat budowy, to ZIKIT, bo to oni są inwestorem. Klub nie ma z tym nic wspólnego. Raz na jakiś czas kierownik budowy mógłby opowiedzieć o tym co zostało zrobione w poprzednim okresie i co zamierzają zrobić w nadchodzącym (np co 2 tygodnie). Ale ZIKIT to akurat jeszcze większe PRL, niż u nas.

Proud 18.12.2009 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 831528)
Co to tak naprawdę oznacza nie wiem i chyba trzeba czekać i modlić sie żeby nie były to niebieskie krzesełka i żółte przejścia.

a ja właśnie bym chciał taki układ.

Stadion ma wyglądać estetycznie w środku. Dokładanie zbyt wielu barw i napisów niszczy tą estetykę.

dla mnie, albo całe niebieskie, z np jednym napisem WISŁA, albo całe czerwone, z tym napisem.

ciacho 18.12.2009 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 831552)
Jeżeli już kogoś trzeba przyciskać w sprawie informacji na temat budowy, to ZIKIT, bo to oni są inwestorem. Klub nie ma z tym nic wspólnego. Raz na jakiś czas kierownik budowy mógłby opowiedzieć o tym co zostało zrobione w poprzednim okresie i co zamierzają zrobić w nadchodzącym (np co 2 tygodnie). Ale ZIKIT to akurat jeszcze większe PRL, niż u nas.

Wszystko prawda, tylko kto ma porozmawiać z tym ZIKITem? Ja? Jakby w klubie ludziom zależało to by się o to zatroszczyli.

QBAS 18.12.2009 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 831540)
A czy Tobie się wydaje, że nasz marketing wyglądał jak wyglądał, bo nikomu z poprzedniego działu (przypominam- kibicujący Wiśle goście z bardzo dobrym, kierunkowym wykształceniem) nie zależało? To nie ich wina, że klubowa "góra" tkwi ciągle w PRL i nie dopuszcza do siebie myśli, że dział marketingu jest potrzebny, a żeby działał dobrze potrzebuje jeszcze do tego odpowiednich środków. Z pustego i Salomon nie naleje.

Zupełnie nie rozumiem Twojego posta, bo przecież napisałem poprzednio o tym...

Można nawet nie mają środków, i "z pustego i Salomon nie naleje". Prawda to. Ale tak jak napisałem wcześniej, mogą chociaż przedzwonić do znajomych dziennikarzy, opowiedzieć im o fakcie braku projektu krzesełek i ich zainteresować tą tematyką. Któryś pewnie napisałby coś o tym w swojej gazecie i może w ten sposób więcej osób zainteresowałoby się tą sprawą.

Bo chyba nie mają takich cięć, żeby nawet na 5 telefonów nie mieli :)

Inna sprawa czy to coś przyniesie..

Amica np co kilka tygodni ma taki artykuł, w którym kierownik budowy opowiada co zostało zrobione, co w najbliższych tygodniach będą robić, odpowiada na pytania itd. Do tego też wiele kasy nie trzeba, a myślę że sporo osób z przyjemnością poczytałoby z zainteresowaniem o budowie..

pan Dudi 18.12.2009 17:06

Cytat:

mogą chociaż przedzwonić do znajomych dziennikarzy, opowiedzieć im o fakcie braku projektu krzesełek i ich zainteresować tą tematyką. Któryś pewnie napisałby coś o tym w swojej gazecie i może w ten sposób więcej osób zainteresowałoby się tą sprawą.
Tzn, że uważasz, że kolorystyka trybuny może być zjebana, bo za mało osób o niej wie?

Cytat:

Inna sprawa czy to coś przyniesie..
Właśnie.

Cytat:

Amica np co kilka tygodni ma taki artykuł, w którym kierownik budowy opowiada co zostało zrobione, co w najbliższych tygodniach będą robić, odpowiada na pytania itd. Do tego też wiele kasy nie trzeba, a myślę że sporo osób z przyjemnością poczytałoby z zainteresowaniem o budowie..
I tym dział marketingu ma się zająć? Zauważ, że to nie klub buduje stadion. Jeśli już, to prezes/ rzecznik prasowy powinien się sprawą zająć, ale im to na 99% nie przyjdzie do głowy. Dlatego cała nadzieja w SKWK.

Gwiaździsty 18.12.2009 17:27

Dobrze by było gdyby stadion na zewnetrznej elewacji z dwóch stron (3 Maja i Reymonta) miał zrobiony podświetlony herb i napis Wisła Kraków, bo narazie to dla niewtajemniczonych nie wiadomo bedzie koło jakiej budowli przechodzą lub przejeżdżają.

Gordian 18.12.2009 17:45

Co do marketingu, w kontekście budowy stadionu to nie ma co w ogóle mówić bo tych dwóch tematów nijak się nie da połączyć. A propos samego marketingu. U nas w klubie on nie istnieje. Nie potrzeba tu nawet pieniędzy żeby coś się w tym kierunku ruszyło. Taki przykład z życia. Plakaty meczowe. Wisły plakaty są ładne kolorystycznie i graficznie, ale.. Po pierwsze jest ich mało. Po drugie nie rzucają się w oczy. Przykład z drugiej strony błoń. Cracovia ma ohydny projekt plakatów, ale za to niesamowicie rzucający się w oczy. Na dodatek jest ich pełno wszędzie. Zwłaszcza w NH są zauważalne niemal na każdym osiedlu. Na Hutniczym, w Czyżynach, czy pod Kombinatem. Tyle na temat marketingu bo nie ten dział.

Co do krzesełek to myślę, że bardzo fajnym jest projekt, który zajął drugie miejsce w tym niedawnym konkursie na wzór ułożenia siedzisk. Z innych takich rzeczy, to popieram pomysł Gwieździstego.

Arapaho 18.12.2009 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 831556)
a ja właśnie bym chciał taki układ.

Stadion ma wyglądać estetycznie w środku. Dokładanie zbyt wielu barw i napisów niszczy tą estetykę.

dla mnie, albo całe niebieskie, z np jednym napisem WISŁA, albo całe czerwone, z tym napisem.

Mam nadzieję że jesteś jednym z nielicznych którzy chcieliby stadion niebiesko-żółty.
W każdym mieście i przy okazji każdego stadionu walczą o ładny,kojarzący się z klubem kolor /układ krzesełek tylko u nas zawsze ktoś pierdnie ustami że woli jakiś układ niebiesko-żółty,niebiesko-biały ( no pewnie dobrze że nie biało-czerwony bo już bym się załamał).
Dobra tyle do Ciebie bo się nie chce denerwować.
do darek olszówka- w 3 dni nie ustalimy na forum jaki mam być ten układ bo trzeba by w to zaangażowac sztab ludzi z SKWK i klubu a na to jest mało czasu i tak jak Gordian popieram ten wzór nr.2 z konkursu.Lepszy taki niż to kojarzące się z Arką coś.
A jeśli już jestem na "linii" z radnym to mega ważną sprawą a nie wiem czy ujętą przez pana imć architekta O. (pewnie nie)jest właśnie podświetlenie elewacji zewnętrznej, ilumincja loga i napisu klubowego.Dla tych co widzieli stadiony w Europie albo nawet niektóre biurowce nie muszę mówić co to daje i jak bardzo zmienia wygląd obiektu.A nie są to jakieś straszne koszty w porównaniu z całą budową.
Wogóle to jakiś pech- zawsze się mówiło że w całej Europie coś robią (autostrady , stadiony, etc.) tylko w Polsce się nie da i wszystko idzie po grudzie.Jak już robią coś w Polsce to akurat w Krakowie ( a precyzyjniej na Wiśle bo u parchów idzie płynnie) trzeba się dopominac o elementarne rzeczy związane ze stadionem (murawa,krzesełka, drogi dojścia,wykończenie trybun,kasa na to czy tamto) na każdym etapie jakiś problem, ktos coś zapomina.NIe można było stworzyć np. przy prezydencie miasta grupy doradczej złożonej z kibiców i przedstawicieli klubu którzy by korygowali pewne rzeczy i podpowiadali rozwiazania- wkońcu to my(kibice) i oni (klub) będziemy użytkownikami stadionu i bylismy chyba na większej ilości stadionów niż Obtułowicz , ludzie z ZIKIT i prezydent razem wzięci- widząc co nie co. Wiem że raz było takie spotkanie na początku budowy ale później to chyba umarło śmiercią naturalną

Mario Nh 18.12.2009 19:20

Na sektorze D wymienić niebieskie krzesełka na czerwone. Na pozostałych trybunach również wszystkie krzesełka w kolorze czerwonym. Na środkowych, górnych sektorach trybuny C z białych krzesełek ułożyć W-I-S-Ł-A.

Również popieram pomysł Gwieździstego.

EDIT: A to nie jest czasem uwzględnione w jakichś przepisach bezpieczeństwa że schody muszą być pomalowane na żółto?

Wojtas 18.12.2009 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 831528)
Wogóle trzeba zaznaczyć że informacja o budowie stadionu Wisły sa na poziomie ponizej zera.Klub robi galerię raz w tygodniu a informacje o postepach są chyba raz w miesiącu i streszczone w kilku zdaniach. Nawet nie ma sie co porównywać z Legią czy Lechem.A tematow i pytań od poczatku jest dziesiatki jak nie setki a odpowiedzi są tylko na forach na podstawie domysłów, analizy nie kompletnych/starych projektów i informacji od "wujków" robiacych zbrojenia albo cieci na stadionie.




Mnie tez to denerwuje ze jest tak mało informacji na temat samej budowy stadionu.

Same suche fotki ,a co jakis czas na oficjalnej pare zdan co slychac na budowie.

jakby nikt sie tym nie interesowal...

dawac wywiad z jakims kierownikiem i niech opowiada konkretnie co zostalo wykonanane co do zrobienia,daty i konketne terminy itd

no chyba ze to jakas tajemnica ?

licoo 18.12.2009 19:56

Ja też uważam że kolor krzesełek powinien być czerwony, choćby z tego względu, że pojedyncze puste miejsca nie będą tak bardzo widoczne, bo i tak wszyscy będą ubrani na czerwono ( nie będzie się tak w oczy rzucać). Oczywiście mam nadzieję, ze stadion zawsze będzie zapełniony, ale tak na prawdę jest to mało realne. Pojedyncze, przykładowo niebieskie dziury, są na pewno gorszym widokiem od tych czerwonych.

P.S. Czytałem gdzieś, ze kolory mają pewien wpływ na świadomość człowieka. Kolor czerwony sprawia u kogoś pewien podświadomy lęk, a ten co ma go na sobie pewien rodzaj agresji, zwiększenie adrenaliny, co za tym idzie waleczności. Oczywiście w niewielkim stopniu, ale jednak;). Słyszał ktoś coś o tym? M.in. dlatego czerwone światła oznaczają stop.

Bronowianin 18.12.2009 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 831520)

Natomiast warto by się zainteresować kwestią koloru krzesełek bo budowa stadionu jest najbardziej zaawansowana a nikt nie przedstawił jakichkolwiek projektów. W Gdańsku i Warszawie już wiedzą, we Wrocławiu się o to kłócą, w Pyrlandii nie wiem co robią ale u nas cicho sza. Nikt nic w tej sprawie nie robi ani

Ale widzisz chyba różnicę w tym jak do sprawy budowy stadionów podchodzi się w tamtych miastach, a jak u nas... Na Legii, w Gdańsku, czy we Wrocławiu budowa stadionu to priorytety i wszystko jest tam dopięte na ostatni guzik, w Krakowie mamy amatorszczyznę i dodatkowo musimy drżeć o to czy kiedykolwiek stadion na R 22 zostanie ukończony, więc krzesełka to sprawa drugorzędna...

Zakładając jednak, że kiedyś budowa naszego stadionu będzie się miała ku szczęśliwemu końcowi, to warto by się zająć sprawą krzesełek. Miejmy tylko nadzieję, że nie zrealizują np. zwycięskiej koncepcji z konkursu przeprowadzonego jakiś czas temu na oficjalnej stronie Wisły, ani niczego podobnego do tamtej wersji... Najlepszym rozwiązaniem byłyby po prostu jednolite niebieskie krzesełka na całej trybunie wschodniej, tak samo oczywiście na przeciwległej zachodniej. Ewentualnie można by jakoś estetycznie wkomponować na trybunie wschodniej napis "WISŁA" bądź "WISŁA KRAKÓW" z białych krzesełek. Ale absolutnie nie dawać tam innych kompozycji, bo każde "przeładowanie" wzorami na małym, 30 tys., stadionie tylko pomniejszy go optycznie od wewnątrz. Dlaczego kolor tylko i wyłącznie niebieski? Z prostej przyczyny. Po pierwsze na istniejących już trybunach taki dominuje i gdyby walnąć nagle np. czerwone, czy niebiesko-biało-czerwone krzesełka na nowo budowanych sektorach, to tylko pogłębiłoby to wrażenie niespójności stadionu od wewnątrz (wiadomo że nikt nie będzie na Wiśle wymieniał krzesełek na trybunach D i E). Po drugie do niebieskich siedzisk na naszym stadionie chyba wszyscy się już przyzwyczaili i estetycznie to wygląda.

Dlatego nie kombinujcie z tymi wzorami na trybunach z krzesełek, bo w przypadku naszego stadionu najlepiej w tej sytuacji prezentowałyby się po prostu niebieskie krzesełka (dopuszczalny byłby estetyczny biały napis, tak jak wspomniałem wyżej). Więcej "wiślackich akcentów" już nie trzeba - Biała Gwiazda z krzesełek na młynie to najlepszy z takich akcentów. Jedynym właściwym i estetycznym jego ewentualnym dopełnieniem byłby napis o jakim mówiłem. Ale napewno nic więcej...

QBAS 19.12.2009 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 831617)
Tzn, że uważasz, że kolorystyka trybuny może być zjebana, bo za mało osób o niej wie?

Na obecną chwilę nic oficjalnie nie wiadomo na temat kolorystyki. Chyba że się mylę..? Gdy sprawa zostałaby nagłośniona możliwe, że presja mediów mogła powodować by, że do budowlańców dotrze, że w tym wypadku kolor to nie tylko kwestia gustu..

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 831617)
I tym dział marketingu ma się zająć? Zauważ, że to nie klub buduje stadion. Jeśli już, to prezes/ rzecznik prasowy powinien się sprawą zająć, ale im to na 99% nie przyjdzie do głowy. Dlatego cała nadzieja w SKWK.

Wiem, że miasto buduje stadion. Niemniej jednak w głównej mierze dla Wisły, więc powinno nam zależeć by był maksymalnie idealny. Nam kibicom zależy. Pracownikom Wisły SSA.. no nie wiem. Przynajmniej nie widać tego czasami.

Może właśnie SKWK pochyli się nad tą sprawą. W końcu im na pewno zależy, żeby Reymonta 22 wyglądała "wiślacko"

P.S. Rzecznik prasowy to najczęściej dział marketingu właśnie, bo chyba nie podejrzewasz aby zrobili osobny dział PR :)

P.S.2. Nasza dysputa też w jakimś stopniu może przyczynić się do zainteresowania wyżej postawionych osób sprawą koloru krzesełek - patrz post p.Darka Olszówki ;) Bardzo dobrze, właśnie o to chodzi.


Co do samego wzoru to wydaje mi się, że chyba w prostocie piękno. Dlatego tak na szybko to wg mnie najlepiej byłoby zrobić zwykły napis WISŁA. Czerwone krzesełka i biały napis. Ewentualnie na II piętrze dodać 1906. Ale nie wiem czy nie będzie to mało czytelne..


Ktoś się orientuje jak temperatury rzędu - 15 stopni może wpłynąć na tempo prac w najbliższych dniach? Gdzieś słyszałem że do - 15 stopni się pracuje bez problemów. Prawda to?

Gwiaździsty 19.12.2009 09:14

Odnośnie prezentacji z placu budowy to nawet u parchów leci co jakiś czas filmik z postępów na budowie, gdzie przedstawiciel firmy wykonującej prace w białym kasku opowiada co zostało, co obecnie jest i kiedy co będzie zrobione. A kamerzysta pokazuje nam co się zrobiło i co zrobi. Nie wierzę, że u nas się nie da poprosić kierownika budowy o taki występ przed kamerami. Chyba, ze u nas te informacje podlegają ochronie ze wzgledu na bezpieczeństwo państwa. Na Legii już wiedzą np. jak będą wyglądały nawet bramki wejściowe. Ciekawe czy u nas wiadomo, czy dopiero się wymyśli ?

QBAS 19.12.2009 11:51

U nas "jakoś to będzie.." Gwiaździsty :)

stawski 19.12.2009 18:39

U nas oddadzą stadion, ale trybuny C i AB będą jeszcze przez pół roku zamknięte, bo nie będzie wiadomo gdzie mają być drogi ewakuacji i kto ma za nie zpłacić :P

Bronowianin 19.12.2009 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stawski (Post 832058)
U nas oddadzą stadion, ale trybuny C i AB będą jeszcze przez pół roku zamknięte, bo nie będzie wiadomo gdzie mają być drogi ewakuacji i kto ma za nie zpłacić :P

D też prędko nie otworzą, bo z wykończeniem zaplecza jak się nic nie działo, tak się dalej nic nie dzieje i raczej nie zanosi się na to że wykończą je na czas... Krótko mówiąc takie jaja to tylko w Krakowie ;)

Chociaż żeby nie było, że stale tu każdy tylko krytykuje i nawala na miasto, to muszę przyznać że jestem zaskoczony tym jak sprawnie i dość profesjonalnie jak na warunki krakowskie idzie budowa stadionu Cracovii. Trwa już od paru miesięcy, a tu żadnych opóźnień, problemów z czymkolwiek itp. Ciekaw jestem kiedy wreszcie np. przerwą budowę stadionu przy ul. Kałuży i kiedy pojawią się jakieś problemy... Chociaż z drugiej strony jakby mieli mieć problemy z budową obiektu na 15 tys. miejsc to byłaby to już naprawdę tragedia... Czegoś takiego to chyba nawet w naszym mieście nie da się spieprzyć ;)

ciacho 19.12.2009 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 832120)
D też prędko nie otworzą, bo z wykończeniem zaplecza jak się nic nie działo, tak się dalej nic nie dzieje i raczej nie zanosi się na to że wykończą je na czas... Krótko mówiąc takie jaja to tylko w Krakowie ;)

Chociaż żeby nie było, że stale tu każdy tylko krytykuje i nawala na miasto, to muszę przyznać że jestem zaskoczony tym jak sprawnie i dość profesjonalnie jak na warunki krakowskie idzie budowa stadionu Cracovii. Trwa już od paru miesięcy, a tu żadnych opóźnień, problemów z czymkolwiek itp. Ciekaw jestem kiedy wreszcie np. przerwą budowę stadionu przy ul. Kałuży i kiedy pojawią się jakieś problemy... Chociaż z drugiej strony jakby mieli mieć problemy z budową obiektu na 15 tys. miejsc to byłaby to już naprawdę tragedia... Czegoś takiego to chyba nawet w naszym mieście nie da się spieprzyć ;)

Stadion Cracovii to zupełnie inna sprawa, bo tam budują to od zera, na podstawie jednego, spójnego projektu, przygotowanego przez profesjonalną firmę, a nie sztukują jak u nas i robią 150 przetargów na każdą pierdołę wchodzącą w cały kompleks stadionu.

Arapaho 19.12.2009 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 832163)
Stadion Cracovii to zupełnie inna sprawa, bo tam budują to od zera, na podstawie jednego, spójnego projektu, przygotowanego przez profesjonalną firmę, a nie sztukują jak u nas i robią 150 przetargów na każdą pierdołę wchodzącą w cały kompleks stadionu.

A żebyś wiedział że Cracovia to zupełnie inna sprawa. Oni , martyrologicznie umęczeni , wiecznie oszukiwani przez cały świat a w szczególności przez rządy(nawet przez ich honorowego prezesa Cyrankiewicza) i Wisłę , po cichutku ( tak jak z ligę od ŁKS) dostają nawet za duży dla nich stadion (może z halą) na podstawie profesjonalnego projektu, jednego przetargu i jeszcze ich klub interesuje się stadionem i jego budową, no ba nawet kolor krzesełek jest jakoś w barwach klubowych sic!!!kto o tym pomyślał! i jedyny ich problem kiedy skończy się budowa .

1q2 20.12.2009 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 832215)
A żebyś wiedział że Cracovia to zupełnie inna sprawa. Oni , martyrologicznie umęczeni , wiecznie oszukiwani przez cały świat a w szczególności przez rządy(nawet przez ich honorowego prezesa Cyrankiewicza) i Wisłę , po cichutku ( tak jak z ligę od ŁKS) dostają nawet za duży dla nich stadion (może z halą) na podstawie profesjonalnego projektu, jednego przetargu i jeszcze ich klub interesuje się stadionem i jego budową, no ba nawet kolor krzesełek jest jakoś w barwach klubowych sic!!!kto o tym pomyślał! i jedyny ich problem kiedy skończy się budowa .

No ale Ty piszesz o ich etosie, którego monty python by się nie powstydzili , natomiast jeśli chodzi o sam stadion, to wydaje się że są w o wiele lepszej sytuacji.

Ja się boje o nasz stadion bo generalnie jest tak że im bliżej końca, tym więcej problemów i to nawet jak nie ma bałaganu a u nas to nie wygląda najlepiej.

Najbardziej to się boje o ten cały projekt, czy to się w ogóle domknie, jeśli tak czy będzie w miarę funkcjonalne ,pozostaje kwestia wykończenia tego wszystkiego by nie wyglądało to tragicznie , a jak pojawią się jakieś błędy konstrukcyjne, niedoróbki, których przy projektancie amatorze, wykluczyć nie można.Aż strach pomyśleć.

ciacho 20.12.2009 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 832215)
A żebyś wiedział że Cracovia to zupełnie inna sprawa. Oni , martyrologicznie umęczeni , wiecznie oszukiwani przez cały świat a w szczególności przez rządy(nawet przez ich honorowego prezesa Cyrankiewicza) i Wisłę , po cichutku ( tak jak z ligę od ŁKS) dostają nawet za duży dla nich stadion (może z halą) na podstawie profesjonalnego projektu, jednego przetargu i jeszcze ich klub interesuje się stadionem i jego budową, no ba nawet kolor krzesełek jest jakoś w barwach klubowych sic!!!kto o tym pomyślał! i jedyny ich problem kiedy skończy się budowa .

I po co ta ironia? Ulżyło Ci?

runner 20.12.2009 13:28

Zastanawiam się dlaczego u Nasz Architekt Wojciech O. wraz ze swa horda Konstruktorów nie spróbował mimo wszystko na trybunach D,E zaprojektować dachu bez tych ukośnych odciągów.
Jeżeli dobrze pamiętać w pierwotnym projekcie C i A,B również wmawiano, ze muszą one być bo inaczej się nie da...dopóki miasto nie zakwestionowało ich zastosowania z uwagi na ul. Reymana
(wchodziły do Parku Jordana).

Czapki z głowy dla konstruktora stadionu (dachu) naszych sąsiadów:

http://i49.tinypic.com/1zxax.jpg

http://i49.tinypic.com/vzuavm.jpg
http://pl.tinypic.com/r/1zxax/6 http://pl.tinypic.com/r/vzuavm/6


Przy okazji zwróćcie uwagę na oświetlenie, forma wysięgników nie jest zbyt ładna...proste elementy, troszkę szpetne, ciekawe jak u nas będzie to wyglądać...

element 20.12.2009 13:33

http://www.wikipasy.pl/images/9/97/2...ebudowa_34.jpg

Korona stadionu będzie ponoć niedostępna, mimo to komicznie to wygląda (tym bardziej że jest szansa na to że jakaś wysoka osoba siedząca w pierwszym rzędzie od góry może zawadzić łbem podczas skakania)

poza tym trudno porównywać konstrukcję obydwu dachów, przecież ta trybuna Cracovii wygląda jak mrówka przy naszej

mariusz92abg 20.12.2009 13:34

a porownaj sobie wielkosc dachu na Kaluzy,a wielkosc naszego dachu na D i E :)

radekogi 20.12.2009 13:35

Runner: Wez pod uwage długość dachu na stadionie przy Kałuży, a teraz popatrz na długość naszego. Jest ponad 2-krotna różnica dlatego nie ma możliwości żeby dach utrzymał się bez odciągników. Daloby sie to zrobić gdybysmy mieli wszystkie trybuny jednej wysokości, tak jak jest to na nowym stadionie Hoffenheim, ale z całym szacunkiem dla naszego architekta on by w życiu czegoś takiego nie zaprojektował. ;)

P.S. napewno fajny dach do wykorzystania przy oprawach, pytanie tylko ilu kibiców bedzie sie próbowało wspinać na konstrukcje skoro jest on prawie że na wyciągniecie ręki. :P

Gwiaździsty 20.12.2009 13:57

Nie ma co porównywać obu stadionów, bo wagowo chodzą w innych konkurencjach. Najśmieszniejsze są porównywania obu stadionów przez słabo zorientowanych kibiców z innych miast zachłystujących się szybkością budowy na Kałuży. Otóż różnica jest zasadnicza co się buduje. I nie chodzi tu o to że my mamy mieć stadion na 33,6 tys., a oni zaledwie 15 tys., tylko to że u nas pod 2 trybunami będą poziomy podziemne z wjazdami np. dla autobusów i pod samymi powierzchniami obu trybun będą pomieszczenia o kubaturze daleko większej niż u nich na całym stadionie. Ktoś kto tego nie rozumie nie powinien zaczynać nawet rozmowy na ten temat. U nas ogromne kilkunastometrowe wykopy podziemne, a tam stadion budowany ( tzn. składany) od poziomu zero. Z trybunkami na 13 rzędów. I z adekwatnym daszkiem nad nimi.

Arapaho 20.12.2009 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 832316)
I po co ta ironia? Ulżyło Ci?

Zgadnij po co ironia.
A ulżyłoby mi jakby ktoś władny to przeczytał i się zdenerwował na ten burdel i zorganizował budowę do końca z wszelkimi jej aspektami.

Arapaho 20.12.2009 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 832384)
Nie ma co porównywać obu stadionów, bo wagowo chodzą w innych konkurencjach. Najśmieszniejsze są porównywania obu stadionów przez słabo zorientowanych kibiców z innych miast zachłystujących się szybkością budowy na Kałuży. Otóż różnica jest zasadnicza co się buduje. I nie chodzi tu o to że my mamy mieć stadion na 33,6 tys., a oni zaledwie 15 tys., tylko to że u nas pod 2 trybunami będą poziomy podziemne z wjazdami np. dla autobusów i pod samymi powierzchniami obu trybun będą pomieszczenia o kubaturze daleko większej niż u nich na całym stadionie. Ktoś kto tego nie rozumie nie powinien zaczynać nawet rozmowy na ten temat. U nas ogromne kilkunastometrowe wykopy podziemne, a tam stadion budowany ( tzn. składany) od poziomu zero. Z trybunkami na 13 rzędów. I z adekwatnym daszkiem nad nimi.

Z wszystkim pełna zgoda Gwiazdzisty chodzi tylko o to że ból jest bo u nich jest lepianka ale zaprojektowana i wykonywana bez jakiś wielkich przeszkód- nie ma gadki o braku murawy, źle zaprojektowanym dachu, braku sieci, IT, kołowrotków itd. Nikt mi nie powie że u nas to wina etapowania projektu.Jeśli jest komórka w ZDiK która prowadzi inwestycje miejską pt.Stadion Wisły to odpowiada za to ktoś swoim tyłkiem i ma kontrolować co jest a czego nie ma i kiedy będzie.Jak się nie zna na stadionach to nie ma prawa się tym zajmować.Proste jak budowa cepa tylko że nie u nas.
A tak poza tym : "W Krakowie na stadionie Wisły prace zostały wstrzymane z uwagi na warunki atmosferyczne, co pozwala sądzić, że podobne decyzje mogą być podjęte również na innych obiektach" - za www.11.pl

Bronowianin 20.12.2009 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 832361)

Korona stadionu będzie ponoć niedostępna, mimo to komicznie to wygląda (tym bardziej że jest szansa na to że jakaś wysoka osoba siedząca w pierwszym rzędzie od góry może zawadzić łbem podczas skakania)

No wiesz, w Krakowie jest tendencja żeby wszystko było jak najniższe ;) Od kilkunastu lat się kłócą czy podwyższyć "szkieletora" o 0,5 m w końcu ;)

saklak1906 20.12.2009 17:12

Wczoraj bylem na meczu Arsenal-Hall City( bilety dostalem od Fabianskiego). Bylem w sektorze B w rogu u gory i widok byl fansastyczny. Jezeli u nas bedzie tak samo z bocznych to nie ma sie co przejmowac odlegloscia.
Stadion od zaplecza jest fantastycznie przygotowany pod kibicow, idziesz kupic cos do picia czy jedzenia masz 50 calowa plasme i nic ci nie ucieknie, idziesz na fajke to samo.
Wyjscie ze stadionu zajelo mi 5 minut a dojscie specjalna droga do metra 15 min z wsiadnieciem do metra.
Piwa nie mozna wniesc na trybune ale mozesz sobie wypic ile chcesz w poczekalni przed wejsciem na sektor, kupno hot doga i piwa zajelo mi 5 min w przerwie.

Stadioion z zewnatrz wyglada fajnie ale w srodku to jest sam szary beton ale na to nikt nie zwraca uwagi bo myli o meczu.
Oby u nas byla taka organizacja

A i mitem jest to ze Anglicy na meczu caly czas siedza i tylko patrza, tego nie pokazuja kamery bo sa skupione na zawodnikach ale ludzie sie az gotuja i stoja przez wieksza czesc meczu.
Z dopingiem tez nie jest zle w telewizji tego nie slychac ale robi wrazenie na stadionie jak i po za nim.

Tak wiec nie byl bym az tak krytyczny w stosunku do naszego stadionu.

picasso 20.12.2009 17:30

saklak1906
i zdaje się,że te 5 metrowe odległości trybun od boiska to też mit


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl