Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

St Yabol 31.01.2017 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1463086)


i co w związku z tym?

enzo 31.01.2017 22:30

Mnie się bardziej podoba Ondrasek z 4:15: https://youtu.be/5B06ts8_ZVQ?t=255
Dokładnie w taki sposób dzisiaj załadował akurat bramkę :)

ashkeczup 31.01.2017 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1463090)
i co w związku z tym?

Ano jestem pod wrażeniem umiejętności prowadzenia piłki i strzału Alana

wolfy 31.01.2017 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1463100)
Ano jestem pod wrażeniem umiejętności prowadzenia piłki i strzału Alana

Czyli co, przeskakujemy ze spiralą hejtu na Urygę?

Znajdźcie sobie jakieś hobby poza internetem...

ashkeczup 31.01.2017 23:27

Broń Boże. Jak na profesjonalnego piłkarza to jest zajebisty. Bardzo pochwalam takie przykładanie się do treningów. Widać, że pachołek też nie jednego piłkarza już zatrzymał, ale koniec końców to Uryga wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Brawo

7 kotów 31.01.2017 23:57

Ty, odpuść sobie pajacu jeden dopierdalanie sie do naszych piłkarzy w kółko.
To nie Barcelona ze wszyscy maja mieć umiejętności z gier komputerowych.

ashkeczup 01.02.2017 00:06

Ty, wróć, do gimnazjum, po, trochę interpunkcji.
O....... Alankowi gałę, że tak ładnie poradził sobie z pachołkiem. Poczytaj sobie moje posty sprzed tygodnia? i zobacz, że go broniłem co nie znaczy, że nie mogę trochę beki pocisnąć, że się prawie o pachołka wyjebał i kark złamał.

dusigrosz 01.02.2017 02:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1463107)
Ty, wróć, do gimnazjum, po, trochę interpunkcji.
O....... Alankowi gałę, że tak ładnie poradził sobie z pachołkiem. Poczytaj sobie moje posty sprzed tygodnia? i zobacz, że go broniłem co nie znaczy, że nie mogę trochę beki pocisnąć, że się prawie o pachołka wyjebał i kark złamał.

Tak, jakby Twoja interpunkcja była w porządku... Weź się ogarnij chłopaku bo 3/4 tego forum już chyba ma Ciebie dosyć

Barti 01.02.2017 08:04

@ enzo,
Przecież on na Twoim filmiku rusza się jak słoń między pachołkami i na koniec ładuje prosto w Miśka ;) A tak szczerze powiedziawszy, to kibicuje Ondraskowi, żeby zaczął trafiać tak jak w sparingu, bo kibicuję Wiśle.

siedzenaganku2 01.02.2017 09:30

Wsadzic Maleckiego na prawa obrone. Ma wszystkie atuty zeby tam grac a zwlaszcza w obronie jest nie do przejscia

maciekkk 01.02.2017 09:33

A na skrzydle będzie grał duch...

brylant17 01.02.2017 10:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekkk (Post 1463116)
A na skrzydle będzie grał duch...

Cywka na lewym skrzydle podobno tam go widzi Kiko.....

filemon 01.02.2017 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1463117)
Cywka na lewym skrzydle podobno tam go widzi Kiko.....

Jak widać po dwóch ostatnich sparingach? :D

Extodus 01.02.2017 12:07

Przesunięcie Małego na obronę... To żeś wymyślił... Przecież to strata połowy tego co Wisła ma do zaoferowania w ofensywie

tomasz_19 01.02.2017 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1463117)
Cywka na lewym skrzydle podobno tam go widzi Kiko.....

zwłaszcza, że w ostatnich sparingach grał na PO :) hmm... to w sumie logiczne!

brylant17 01.02.2017 12:12

Jezu nie oglądałem sparingów nie czepiaj się

FraMat 01.02.2017 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siedzenaganku2 (Post 1463115)
Wsadzic Maleckiego na prawa obrone. Ma wszystkie atuty zeby tam grac a zwlaszcza w obronie jest nie do przejscia

Tego Małeckiego, który w rundzie jesiennej cofając się do obrony prokurował nieustannie rzuty wolne dla rywala w pobliżu naszego pola karnego? Na tej pozycji trzeba rozsądku, a nie wariata.

X-Ray 01.02.2017 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1463125)
Na prawej obronie mamy Bartosza, Bartkowskiego, Cywkę, a na lewym skrzydle nikogo. Nierozsądnie kolego :)

Ja tam nie widzę oficjalnego potwierdzenia, więc tak samo mamy Bartkowskiego, jak Valencie na chwilę obecną.

ashkeczup 01.02.2017 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1463129)
Ja tam nie widzę oficjalnego potwierdzenia, więc tak samo mamy Bartkowskiego, jak Valencie na chwilę obecną.

Trochę bardziej, bo on przynajmniej na testach był :D Jeśli go nie podpiszą, to pewnie ściągną kogoś na siłę jeszcze. Mnie osobiście Cywka się w sparingach podobał. Na zmianę z Bartoszem może grać.

X-Ray 01.02.2017 12:44

Nie no szanujmy się, Cywka to byłby w TOP5 najgorszych prawych obrońców w tej lidze. On nie radził sobie z juniorami Żyliny.

ashkeczup 01.02.2017 12:48

Ja w niego wierzę bardzo. Waleczny, skoncentrowany, dość szybki. Przepowiadam udaną wiosnę tego gościa :D

borys 01.02.2017 16:12

Dla mnie plusami tego co zobaczylismy w sparingach jest mysl taktyczna(przesuwanie lini), pressing i wybieganie. 2 ostatnie w tej lidze to juz 75% sukcesu.

Merkury 01.02.2017 19:52

Gra skrzydłami Wisły w dalszym ciągu to obraz nędzy i rozpaczy.

X-Ray 01.02.2017 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1463178)
Gra skrzydłami Wisły w dalszym ciągu to obraz nędzy i rozpaczy.

Dziwne, żeby miało być dobrze, skoro na bokach obrony grał dużo niezgrany Špičić i defensywny pomocnik - Cywka.

ferrekin 01.02.2017 20:26

ABGwislakABG masz u mnie nominację na najlepszy post :D

racja, ten Merkury wiecznie narzeka na tą Wisłę, pewnie każdego ranka budzi się w 2003 roku, patrzy za okno a tam stary stadion Wisły, nieważne,
ale biegają Żurawski, Frankowski i reszta śmietanki,
Cupiał sypie kasą,
nie dziwie mu się że gardzi skrzydłami, Małecki and Boguski, wyśmiewa Kiko,
jedyna recepta to chyba liść na pysk i pobudka :)

Wojtas 01.02.2017 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1463123)
Tego Małeckiego, który w rundzie jesiennej cofając się do obrony prokurował nieustannie rzuty wolne dla rywala w pobliżu naszego pola karnego? Na tej pozycji trzeba rozsądku, a nie wariata.


Małecki niech gra ,tam gdzie grał i amen.Nikt na te jego zwody jeszcze nie znalazł recepty.A ktos na srodku to mogłby sie nauczyc tego co keidys Mauro Cantoro czyli piłeczka ,dwie nózki w góre ,upadek i akcja dla nas :)

P.S i uspokójcie sie tam u góry ludzie,bo siara zwyczajnie.

dawiss 02.02.2017 09:17

I wbrew malo powszechnemu .......eniu Merkurego, po akcjach skrzydlami padla bramka z Paksi czy bramki ze Steaua, tych z Zilina nie pamietam ;).

wolfy 02.02.2017 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawiss (Post 1463198)
I wbrew malo powszechnemu .......eniu Merkurego, po akcjach skrzydlami padla bramka z Paksi czy bramki ze Steaua, tych z Zilina nie pamietam ;).

Też były po akcjach skrzydłami :) Przynajmniej dwie pamiętam.
Z tym że teraz skrzydłowi często schodzą bardziej do środka, do rozegrania.

PlayLikeAPro 02.02.2017 13:52

I bardzo dobrze ze schodzą do środka. W Polsce skrzydłowego uczy się biec do końcowej i centrować, a skuteczność takich zagrań jest niska jak cholera.

_ukoL 02.02.2017 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PlayLikeAPro (Post 1463224)
I bardzo dobrze ze schodzą do środka. W Polsce skrzydłowego uczy się biec do końcowej i centrować, a skuteczność takich zagrań jest niska jak cholera.

Szczerze to nawet w A-klasie spotkałem się z trenerami, którzy kazali zawężać pole gry i skrzydłowi musieli schodzić do środka. Nie sądzę, by w profesjonalnym futbolu uczono jeszcze tak archaicznego rozwiązania jakim jest sprint do linii końcowej i centra "na aferę".

Revolver 02.02.2017 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1463238)
Szczerze to nawet w A-klasie spotkałem się z trenerami, którzy kazali zawężać pole gry i skrzydłowi musieli schodzić do środka. Nie sądzę, by w profesjonalnym futbolu uczono jeszcze tak archaicznego rozwiązania jakim jest sprint do linii końcowej i centra "na aferę".

Ameryki nie odkryję (albo "Eureki" - jak to mawiał mój nauczyciel WF), kiedy napisze, że własnie w tzw. "współczesnym" futbolu od sprintów i centrowania są często boczni obrońcy. Skrzydłowy przywiązany do linii to archaizm jak ja pierrdolę.

Maciek17 02.02.2017 17:21

Ja wiem, taki klasyczny libero czyszczący pole bramkowe, to by się przydał. W tej chwili gramy na obrońców, co potrafią się nawet na połowę przeciwnika zapuścić, zamiast pilnować swojej bramki - dziwić się, że mamy tyle bramek straconych.

X-Ray 02.02.2017 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciek17 (Post 1463251)
Ja wiem, taki klasyczny libero czyszczący pole bramkowe, to by się przydał. W tej chwili gramy na obrońców, co potrafią się nawet na połowę przeciwnika zapuścić, zamiast pilnować swojej bramki - dziwić się, że mamy tyle bramek straconych.

A może po prostu taka jest taktyka nowego trenera, żeby podchodzić wyżej?

AS82 02.02.2017 19:34

Ciekawe czy mając tylu srodkowych pomocnikow ( a moze dojsc jeszcze Valencia) bedziemy grali trojka w srodku np. 4-5-1 ?

Paweł 02.02.2017 19:48

Mając Stilicia raczej inna opcja w ogóle nie wchodzi w grę. 4-4-2 ze Stiliciem + Mączyńskim/Brlekiem/Popoviciem to byłoby samobójstwo.

ashkeczup 02.02.2017 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1463279)
Mając Stilicia raczej inna opcja w ogóle nie wchodzi w grę. 4-4-2 ze Stiliciem + Mączyńskim/Brlekiem/Popoviciem to byłoby samobójstwo.

Jak chcesz to ustawić. ŚP ze Stilicia żaden. Gość gra tylko do przodu. 4-4-2 rozumiem klasyczne 2 środek i boczni pomocnicy- nie skrzydłowi czy jak to się ostatnio przyjęło boczni napastnicy. I dwóch 'czystych' napastników jak brozio i zdenek.

Moim zdaniem zależnie od tego, jak się wprowadzi Llonch(i ew. Valencia):
a)dobrze 4-1-2-2-1 z opcją na skrzydła (gdy będzie Valencia)
b)bez ŚPD ze "skóry i kości" 4-2śp/śpd-3(boguski,małecki,stilić za napastnikiem)-1

najm 02.02.2017 20:30

Kolego ashkeczup, bo tak czytam te Twoje posty i widzę, na jakiego eksperta się kreujesz. Proszę wyjaśnij mi jak w taktyce 4-4-2 chciałbyś ustawić Stilicia? Dodam przy tym, że sam napisałeś, że ŚP ze Stilicia żaden.

ashkeczup 02.02.2017 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez najm (Post 1463284)
Kolego ashkeczup, bo tak czytam te Twoje posty i widzę, na jakiego eksperta się kreujesz. Proszę wyjaśnij mi jak w taktyce 4-4-2 chciałbyś ustawić Stilicia? Dodam przy tym, że sam napisałeś, że ŚP ze Stilicia żaden.

A przeczytasz jeszcze raz ze zrozumieniem mojego posta czy jednak muszę tłumaczyć?

najm 02.02.2017 20:35

Po proszę o tlumaczenie jak dla debila. Dziękuję.

ashkeczup 02.02.2017 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez najm (Post 1463286)
Po proszę o tlumaczenie jak dla debila. Dziękuję.

Wedle życzenia.

Spytałem kolegi Pawła jak sobie wyobraża 4-4-2 ze Stiliciem, bo ja sobie w ogóle. Nie ma tam miejsca dla ŚPO chyba, że za tego drugiego napastnika.

Następnie podałem możliwe wg. mnie rozwiązania. Muszę to rozrysowywać czy już rozumiesz?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl