Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

leszekpw 01.04.2025 18:34

Najlepsze jak co roku łudzicie się bajdurząc w tym temacie, a awansu jak nie było tak nie będzie. Mam ubaw.

Arked 01.04.2025 18:50

Dziwny to powód do radości.

tomytom 01.04.2025 19:27

To bardzo dobrze, że masz ubaw, bo to jest wątek ZABAWY Statystyką! Dokładnie DO TEGO celu powstał! SERIO!

Chcemy się tu bawić, a nie obrażać, marudzić i wylewać swoje frustracje na innych ...
No, chyba, że definicja słowa "zabawa' się zmieniła, bo ja już stary jestem i nie nadążam za obecną nowomową...
A jeśli uważasz, że ten wątek w czymkolwiek szkodzi naszemu awansowi to w takim razie to już robota dla specjalisty niestety ...

FraMat 01.04.2025 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1645087)
Najlepsze jak co roku łudzicie się bajdurząc w tym temacie, a awansu jak nie było tak nie będzie. Mam ubaw.


Zrób sobie listę tych, z których po zakończeniu sezonu będziesz się śmiał, jak w przypadku meczu z Ruchem - może i teraz będzie na przekór tobie?

krysztal 01.04.2025 20:26

Próbujecie coś wytłumaczyć gościowi który pisał listy do klubu w obronie Rude.Równie dobrze możecie iść porozmawiać z kijem od miotły....

Karherop 02.04.2025 06:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1645072)
Tu akurat zgoda.
By się mogło cokolwiek zdarzyć to mecze z drużynami z obecnych miejsc od 10 do 18 musimy wygrać.
Do soboty można mieć nadzieję :>

Kolejki do końca wg (obecnych) miejsc:
#16, #15, #13, #18, #2 BBT, #4 Płock, #10, #17, #12
dom podkreślony

Jeśli mielibysmy przed meczem z Termalika 8 punktow straty do nich to mozna się jakkolwiek łudzić. Wczesniej nie wiem czy jest sens.

leszekpw 02.04.2025 07:29

Każdy kolejny wpis nadziei bawi mnie niezmiernie. Balonik oczekiwań pierdyknie z hukiem, już niedługo

As 02.04.2025 07:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1645098)
Każdy kolejny wpis nadziei bawi mnie niezmiernie. Balonik oczekiwań pierdyknie z hukiem, już niedługo

ummm ale to leszku nie sa oczekiwania tylko rozwazania co ewentualnie jest mozliwe jesli zajda takie lub inne okolicznosci.

Karherop 02.04.2025 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1645099)
ummm ale to leszku nie sa oczekiwania tylko rozwazania co ewentualnie jest mozliwe jesli zajda takie lub inne okolicznosci.

Koledze trollowi to nawet żal odpowiadać.

Ja lubie sie podpierac danymi historycznymi na ile cos jest mozliwe, na ile to bajdurzenie.

Przypadek z 23/24 i Gieksa i Arka i 9 pkt przewagi na przestrzeni 6 spotkań:

Po 28 kolejce:
Arka: 55 pkt
Gieksa 46 pkt

Od tamtego czasu:
Arka 7 pkt bilans 2-1-3
Gieksa 16 pkt bilans 5-1-0

Oczywiście mozna sie i cofnac glebiej, chocby do słynnego Gornika i sezonu 16/17. Tez 28 kolejka, 9 miejsce, 7 pkt straty do top2 i to zrobili.

To że cos jest możliwe, nie znaczy jednak że sie dokona. Ja będę ultra zadowolony z barazu z 3 miejsca, a i 4 będzie naprawdę dobre. Będzie to znaczyło że złapaliśmy bardzo dobrą formę na koncowke rundy, a to jest najważniejsze.

wiesniak842 02.04.2025 09:06

To jest forum GKSu, ze przedstawiamy dane historyczne GKSu?:D
Dane historyczne Wisly sa takie, ze rok temu po 29 kolejce bylismy na 5 miejscu, a sezon skonczylismy na 10.

wolfy 02.04.2025 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1645102)
To jest forum GKSu, ze przedstawiamy dane historyczne GKSu?:D
Dane historyczne Wisly sa takie, ze rok temu po 29 kolejce bylismy na 5 miejscu, a sezon skonczylismy na 10.

To jest temat statystyczny. Dla ułatwienia - jest to zawarte w nazwie.
Wyliczenie jakiejś procentowej szansy na taki awans Wisły jest trudne, ale podejrzewam że to grubo poniżej 10%.

Matematycznie jest to możliwe, choć bardzo mało prawdopodobne. Przewiduję mokrą szmatę z Wartą, co i tak wcale nie musi przekreślać naszych (iluzorycznych) szans, bo to już jest ten moment kiedy czołówka zaczyna zwykle potykać się o własne nogi, a drużyny zagrożone spadkiem zaczynają grać na poważnie. Nie zdziwi mnie jeśli Kotwica urwie punkty np. Arce, bo w sumie - czemu nie?

wiesniak842 02.04.2025 10:20

Dla ulatwienia - w nazwie jest "zabawy statystyka".

Liverpool zdobyl w tym sezonie srednio 2,41 pkt w lidze, Barcelona 2,27, Puszcza Niepolomice 0,96. Nie wiem co to ma wspolnego z obecna Wisla (pewnie tyle co dane historyczne GKSu z zeszlego sezonu), ale zawsze sie mozna pobawic jak wskazuje nazwa tematu.

Jesli chodzi o procentowe szanse to masz Klimka po kazdej kolejce na tt: https://x.com/pklimek99/status/1906824662916436265

Karherop 02.04.2025 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1645102)
To jest forum GKSu, ze przedstawiamy dane historyczne GKSu?:D
Dane historyczne Wisly sa takie, ze rok temu po 29 kolejce bylismy na 5 miejscu, a sezon skonczylismy na 10.

Historie awansów i ucieczek z tej ligi są dla Wisly wartościowsze, niż historie porażek. Te mamy opanowane do perfekcji.

Nie zamierzam nikogo przekonywać że mamy niewiarygodnie wielkie szanse na wyprzedzenie TBB i awans. Te mamy takie jak napisal Klimek, 2.5%.

I jak ktos nie chce czytac tych postow to o ile wiem nie ma takiego przymusu.

wiesniak842 02.04.2025 15:55

Oczywiscie. Po prostu nie czepiajcie sie kogos o to, ze ma z tego beke:D (dzieki Krolewskiemu w tym ....idolku niestety nic poza tym nie zostalo)

pepe72 02.04.2025 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1645096)
Jeśli mielibysmy przed meczem z Termalika 8 punktow straty do nich to mozna się jakkolwiek łudzić. Wczesniej nie wiem czy jest sens.

Daj popisać póki jeszcze jest o czym :-D

MaLk 02.04.2025 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1645123)
Oczywiscie. Po prostu nie czepiajcie sie kogos o to, ze ma z tego beke:D (dzieki Krolewskiemu w tym ....idolku niestety nic poza tym nie zostalo)

No, prawda jest taka, że w ostatnich sezonach więcej funu mam zwykle z grzebania w tych modelach, które sobie rzeźbię, niż z oglądania Wisły... ;)

doktor granat 02.04.2025 19:42

Drużyna jest niestety tak niestabilna i chimeryczna, że każdy mecz można spokojnie typować rzucając kostką, która ma na ściankach cyfry 0,1 i 3.
Wynik będzie podobnie przypadkowy jak gra i wyniki Wisły.

Jaroo1 02.04.2025 20:46

Jedno jest niezmienne. Gramy poniżej potencjału, oczekiwań. Nie umiemy seryjnie wygrywać, nie umiemy ZDOMINOWAĆ kolejny rok I ligi. Do awansu bezpośredniego potrzebna jest własnie dominacja. Bycie zespołem 1-2 w jakiejkolwiek lidze, to jest praktycznie non stop wygrywanie, przeplatane remisami i porażkami. U nas jest odwrotnie, remisy i porażki przeplatamy wygranymi. i to pokazuje jak chujowy zespół zbudował Zaskroniec.

Nie zasługujemy na awans bezpośredni, bo jesteśmy ciency. Format ligi i mnogość miejsc premiowanych awansem/barażami jest tak duża, że przy całej chujowości I ligi, możemy sobie póki co, zawsze do końca sezonu grać o miejsce barażowe i myśleć o awansie. Gdyby awansowały 2-3 ekipy, bez baraży, to byśmy w dupie byli już dawno, w tym sezonie czy wcześniej.

Karherop 02.04.2025 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1645128)
No, prawda jest taka, że w ostatnich sezonach więcej funu mam zwykle z grzebania w tych modelach, które sobie rzeźbię, niż z oglądania Wisły... ;)

Dokladnie. Najlepsze chwile to sa te gdy nie rozgrywamy spotkan. Choc paradoksalnie udaloby sie w tym sezonie do kupy zebrac i z 10 fajnych meczyków (w tym nawet dzisiejszy), ale drugie 10 konkretnie beznadziejnych.

leszekpw 02.04.2025 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1645099)
ummm ale to leszku nie sa oczekiwania tylko rozwazania co ewentualnie jest mozliwe jesli zajda takie lub inne okolicznosci.

Czyli wszystko jasne, nie oczekujemy awansu.

Tantal 03.04.2025 08:31

Niektórzy oczekują, ale nie przez awans bezpośredni z 2 miejsca. Nawet zabawy statystyką mają sens dopiero, jeśli prawdopodobieństwo jakiegoś zdarzenia liczy się w czymś więcej niż promilach.

doktor granat 03.04.2025 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1645158)
Niektórzy oczekują, ale nie przez awans bezpośredni z 2 miejsca. Nawet zabawy statystyką mają sens dopiero, jeśli prawdopodobieństwo jakiegoś zdarzenia liczy się w czymś więcej niż promilach.

Promile.. mniam mniam.
Szkoda że to dopiero czwartek.

As 03.04.2025 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1645148)
Czyli wszystko jasne, nie oczekujemy awansu.

Nie wiem jak inni ale jesli chodzi o moje ocyekiwania to spodziewam sie, ze kolejny sezon rowniez bedziemy w pierwszej lidze. Jestem oczywiscie zawsze gotowy aby sie mile zaskoczyc.

Powyzsze nie przeszkadza mi jednak analizowac "co by bylo gdyby...".

leszekpw 03.04.2025 22:47

No to czekamy w I lidze na Wieczystą i co z tego wyniknie

wolfy 04.04.2025 01:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1645184)
No to czekamy w I lidze na Wieczystą i co z tego wyniknie

No nie do końca. Znam wielu trenerów po "kuleszówce" którzy widząc że ich pomysł jest o kant dupy rozbić próbowali coś zmienić. Czasem się udawało, zwykle nie - ale przynajmniej pokazywali że zauważają problem.

Jop to jednak szkoła Sobolewskiego - jeżeli rzeczywistość nie dostosowuje się do taktyki, to trzeba jeszcze mocniej egzekwować taktykę, bo jest słuszna.

Znamienne jest ile razy Jop narzekał że piłkarze próbują grać coś czego z nim nie trenowali. Robią tak, bo widzą że pomysły trenera nie działają.

Ale jasne, niech Duda wykonuje wszystkie SFG, a Baena dośrodkowuje w pole karne gdzie jest ośmiu piłkarzy rywala i trzech naszych. Zresztą, bez znaczenia, Angelowi i tak wychodzi jedna wrzutka na dwadzieścia, co i tak jest lepszym wynikiem niż ten, którym mogą pochwalić się Kiss albo Alfaro. Autentycznie nie pamiętam żeby Tamas chociaż raz dobrze zacentrował...

Także PMS PMS-em, ale Jop to nawet w pierwszej lidze nie wydaje się brylować wśród krajowych trenerów.
Nie żeby był głównym winowajcą, kadra co sezon jest coraz słabsza i zawsze z krytycznymi brakami, ale nie widać nawet próby zróżnicowania gry, wprowadzenia korekty.

Patryko 04.04.2025 08:12

Akurat Tamas posłał ostatnio super podanie do Zwolińskiego w meczu z Kotwicą, gdzie strzelający miał przed sobą całą bramkę, ale strzelił oczywiście prosto w bramkarza. Podanie było idealne w punkt.

To nie jest wina naszych skrzydłowych, że Zwoliński jest aktualnie w takiej formie, że jest w stanie spudłować na pustą bramkę z metra.

FraMat 04.04.2025 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1645188)
Jop to jednak szkoła Sobolewskiego - jeżeli rzeczywistość nie dostosowuje się do taktyki, to trzeba jeszcze mocniej egzekwować taktykę, bo jest słuszna.

A ja myślałem, że obydwaj to wykonawcy wskazówek Chata GPT w gabinecie Królewskiego.
Najlepiej im szło, kiedy nie za bardzo dało się wprowadzić te wytyczne.
Sobolewskiemu - kiedy dostał nowych piłkarzy i zrobił serię zwycięstw na wiosnę - potem już Chat GPT to ogarnął i wszystko wróciło do normy.
Jopowi za każdym razem na początku, kiedy jeszcze siła rzeczy wybierał rozwiązania białkowe i robił dobre wyniki - potem znowu AI przejęła kontrolę.
Czy muszę tu dodawać Rude?

Czy nie widzicie, że od lat mamy jednego trenera? nazywa się Excel.

As 04.04.2025 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1645191)
A ja myślałem, że obydwaj to wykonawcy wskazówek Chata GPT w gabinecie Królewskiego.
Najlepiej im szło, kiedy nie za bardzo dało się wprowadzić te wytyczne.
Sobolewskiemu - kiedy dostał nowych piłkarzy i zrobił serię zwycięstw na wiosnę - potem już Chat GPT to ogarnął i wszystko wróciło do normy.
Jopowi za każdym razem na początku, kiedy jeszcze siła rzeczy wybierał rozwiązania białkowe i robił dobre wyniki - potem znowu AI przejęła kontrolę.
Czy muszę tu dodawać Rude?

Czy nie widzicie, że od lat mamy jednego trenera? nazywa się Excel.

Wlasciwie wszyscy trenerzy od spadku sa zakladnikami skladu jaki maja a konkretnie profilu zawodnikow, ktory mieli do dyspozycji. Profil tych zawodnikow naturalnie wymuszal jeden sposob gry, ktorego nijak nie da sie zmienic w meczach gdzie przeciwnicy stawiaja autobus - czyli w wiekszosci meczow w sezonie.

Mozna dyskutowac czy to wizja klubu wymaga sprowadzania pewnych zawodnikow aby uskuteczniac z gory zalozony sposob gry i taktyki czy tez klub bierze poprostu kogo sie akurat da i wynikiem tego jest nasz sposob gry. Ja sklaniam sie ku temu, ze to gabinety dyktuja profil zawodnikow i w rezultacie zamykaja kazdego trenera Wisly w schemacie gry z ktorego chlop nie jest w stanie sie wydostac.

Fernandez zastapiony przez Goku, Villar zastapiony przez Baene, Sobczak przez Zwolinskiego itd. pokazuje, ze rotacja w skladzie jest ale jeden "samochod klasy kompakt jest zastepowany kompaktowym samochodem innej marki". I jak nie mogles przewiezc szafy tak dalej nie mozesz jej przewiezc. Odpowiedzialny czlowiek wiedzacy, ze ma do przewiezienia szafe wzialby wiekszy samochod ale w Wisle to tak nie dziala. Trener ma przewiezc szafe Oplem Corsa.

Trener czy sie nazywa Sobolewski, Rude czy Jop moze oczwyscie probowac cos zmieniac taktycznie i w fazie ataku kazac temu biec prosto zamiast w lewo a innemu stanac dwa metry przed polem karnym zamiast metra w polu karnym, wrzucac z linii koncowej zamiast w naroznika pola karnego ale koniec koncow ma to marginalne znaczenie.

Ja osobiscie od spadku nie widze wielkiej roznicy w jakosci gry czy sposobie gry niezaleznie od tego kto na lawce siedzi. Jak Sobolewski stracil Mule i Fernandeza a Junca nabawil sie problemow, ktorzy indywidualnymi umiejetnosciami a nie taktycznymi wytycznymi potrafili wygrac mecz to Wisla zaczela grac "swoje" i Sobol z cudotworcy stal sie wuefista. Jesli ktos naprawde oglada mecze Wisly a nie tylko bezmyslnie gapi sie na boisko to z niemal stuprocentowa pewnoscia moze zawczasu przywidziec jak bedzie wyglada gra i jaki mniej wiecej bedzie wynik danego meczu.

Trenerzy druzyn przewciwnych - szczegolnie tych slabszych kadrowo od Wisly - tez to widza i dlatego regularnie tracimy z nimi punkty.

Sorry za dlugi wpis w temacie o statystyce ale mysle, ze to jaki mamy sklad ma bezposredni wplyw na nesze statystyczne szanse, ktore sa tutaj dyskutowane.

Karherop 04.04.2025 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1645184)
No to czekamy w I lidze na Wieczystą i co z tego wyniknie

Sugerujesz ze sobie poradza w barazach z Hutnikiem z ktorym dopiero co przerżneli?

Wcale mnie nie zdziwi jak zostana na kolejny rok w 2 lidze

tempertantrum 04.04.2025 09:51

Cytat:

Ja osobiscie od spadku nie widze wielkiej roznicy w jakosci gry czy sposobie gry niezaleznie od tego kto na lawce siedzi. Jak Sobolewski stracil Mule i Fernandeza a Junca nabawil sie problemow, ktorzy indywidualnymi umiejetnosciami a nie taktycznymi wytycznymi potrafili wygrac mecz to Wisla zaczela grac "swoje" i Sobol z cudotworcy stal sie wuefista.
To był ostatni skład, który faktycznie przerastał ligę, dzięki czemu nawet Sobolewski był o krok od bezpośredniego awansu.

Z każdą rundą skład jest coraz słabszy, trenerzy też raczej nadal przeciętni, więc nie ma przypadku w tym, że to kolejny sezon, w którym bardziej niż na TOP2 patrzymy na to, czy Wisła w ogóle załapie się do baraży.

Brak awansu zapewne oznaczać będzie kolejne osłabienia. Kolejnego sezonu nie uda się utrzymać Rodado. Trzeba też będzie pewnie szukać jakiegoś zarobku, a sama sprzedaż Krzyżanowskiego to zdecydowanie za mało.

Straciliśmy trzy lata, z perspektywą na dalszy rozkład. Długi rosną, końca sportowego zjazdu nie widać. Ważne, że Jarek zadowolony.

"Koniec z bylejakością i dziadostwem. Czas na godność, klasę i profesjonalizm."


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl