![]() |
Temat po wielokroć powtarzany . Jedni kochają samochody z lat 20-tych ubiegłego wieku bo mają "klimat" i za nic nie wezmą Ferrari (rocznik 2009 :) )a dla innych te starocie przedwojenne nadają się do muzeum i tych ostatnich jest stety / niestety potężna większość. Tak też jest z naszym stadionem- nie komentując oczywistych błędów które mogly się zdarzyć pewnie także w ultra nowoczesnym projekcie stadionu
|
Jak popatrzyłem sobie w weekend na skróty meczów z ligi francuskiej czy angielskiej - tym razem zwracałem uwagę na stadiony a nie na bramki - to powiem szczerze że nie będziemy się musieli naszego stadionu wstydzić. Owszem, można się czepiać wielu rzeczy w projekcie, wiele stadionów jest ładniejszych od naszego, ale obiektywnie - nasz stadion będzie powyżej średniej europejskiej
|
Dajcie spokój, przynajmniej nie będzie się wstyd pokazać. Bo do tej pory skróty z polskiej ligi wyglądały jakby z ligi afgańskiej. Będzie przynajmniej z czym startować do pucharów.
Ktoś z zagranicy obejrzy np gole Wisły. Zobaczy normalny stadion. Pomyśli: "O, widać profesjonalna liga" :) |
Cytat:
|
Powtórzę po raz setny: Nie jest problemem "nierówne zadaszenie", które nie jest jedną całością, nie jest problemem ten "daszek" będący niedawno przedmiotem burzliwych dyskusji. Nie rozumiem jak można się tego czepiać. Dach moim zdaniem będziemy mieć całkiem fajny, taki angielski tyle że bardziej nowoczesny; rozumiem, że niektórym taka stylistyka może się nie podobać, ale to kwestia estetyczna i nie mająca znaczenia w ostatecznej ocenie stadionu która winna tyczyć się przede wszystkim funkcjonalności. Istotnym i w zasadzie jedynym bardzo poważnym problemem i ujmą tego obiektu (z uwagi właśnie na funkcjonalność) jest zbyt duża odległość trybun bocznych od bramek powstała na wskutek kuriozalnie długich trybun E i D (choć patrząc na stadion Lecha ten problem wydawał się do obejścia...).
No i ten nieszczęsny okrąglak, który mógłby IMO jeszcze jakoś ujść, gdyby nie ta skandaliczna szara przybudówka od strony murawy. Ale to też sprawa estetyczna nie odnosząca się specjalnie do funkcjonalności całego obiektu, którego to funkcją jest, że użyję truizmu, zapewnienie widzom jak najlepszych wrażeń z oglądania meczu. |
Co jak co ale akurat do stadionu Lecha to ja bym nie porównywał żadnego obiektu. Stadion przy Bułgarskiej to dopiero dziwny twór. W Poznaniu z dobrego projektu zrobili kasze, u nas wręcz odwrotnie. Poznański estadio będzie najsłabszym obiektem na euro po naszej stronie granicy Polsko-Ukraińskiej. Byłby najsłabszy nawet gdyby z Polski zakwalifikowano wszystkie 6 miast. Dlaczego? Dziwne trybuny. Za bramką 3 piętra, wzdłuż boiska 2. Trybuny wzdłuż dziwne. Strasznie wielkie, jakoś rozciągnięte dolne poziomy, sprawiające wrażenie strasznie "płaskich". W narożnikach "super estetyczna" konstrukcja metalowa. Jedna trybuna inną od reszty. Kratownica, ważąca w sumie ze 3000 ton wisząca nad trybunami. zadaszenie tej jednej trybuny jakieś takie niedorobione. Jak leje to powódź na trybunie. Zmiana projektu w trakcie budowy wyszła bardzo źle w Poznaniu.
A teraz po co to pisze? A no po to żeby uświadomić niektórym, że nasz stadion będzie jednym z lepszych w tym Kraju. Również po to pokazać, że w wielu obecnie budowanych stadionach w Polsce, popełniono olbrzymie błędy, a nie tylko u nas. |
Cytat:
No w sumie na tym ta "profesjonalnosc" w tej lidze sie konczy :lol: Pamietacie gwiazdki z Realu i te usmieszki ....? Przynajmniej juz tego nie bedzie,za to akustycznie dopingiem zjemy kazdego :) |
Gordian - zgoda, stadion Lecha jest skopany. Przywołując ten obiekt w moim poście chodziło mi tylko o kwestię rozwiązania problemu długiej trybuny za bramką. Dwupiętrowa trybuna na Amice jest chyba jeszcze dłuższa niż nasze E i D, ale udało im się mimo to przybliżyć trybuny boczne do murawy. Wniosek - u nas też pewnie by się dało, tylko trzeba było o tym pomyśleć...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wiem, że bede sie powtarzał i nie to żebym zbytnio narzekał na całośc, bo koniec koncow nie jest tak źle, ale k**** za te sterczące jak strach na wróble klimy na D i E to wojtek chyba powinien zawisnąc na jajach.Może jeszcze jakieś będą pozostałych trybunach?
Co do stadionu Lecha no to cóż, w porównaniu do naszego to ich stadion to jeden wielki chaos, znacznie gorzej wszystko zgrane niż u nas.Przyznac jednak trzeba, że same wielkości trybun robią wrażenie, chociażby ta za bramką (nowsza) |
http://galeria.wislakrakow.com/20090...l/DSCF5721.jpg
Robi wrażenie :) Co do aspektów estetycznych,to czy Nasz czy inny stadion bedzie ladniejsze malo mnei interesuje.Liczy sie pojemnosc i praktycznosc stadionu |
|
Przecież to nasza nowa baza treningowa:D Cupiał wymienił się z Filipiakiem z zamian za obiekty Dalinu Myślenice
|
Taka tam ciekawostka...
http://img193.imageshack.us/img193/6...eymonta.th.jpg Przeniosłem Santiago Bernabeu na Reymonta w skali 1:1 - za punkt odniesienia służyły mi bramki, raczej się nie walnąłem. To tak a'propos "w tym miejscu nie zmieści się większy stadion". Poza tym zaplecze stadionu będziemy nie mniejsze niż na Bernabeu. Oczywiście nie należy przesadzać z wnioskami, jednak pewien pogląd na umiejętności naszych superarchiteków daje. |
I też mają okraglaki :lol:
|
Większej bzdury niż to że większy stadion się nie zmieści nie słyszałem. Dobudowanie np. dodatkowego piętra do każdej z trybun nie wymaga dużo większego placu- nie trzeba być do tego wielkim architektem.Szczególnie że u nas i tak Reymana ma być zamieniona w deptak
|
Cytat:
choć przyznam że wizualizacja rava dała mi dużo do myślenia. Nie sądziłem że ten typ stadionu zmieściłby się zamiast naszego. U nas wszystko psują za szeroki D i E, stąd tez wrażenie że stadion jest na styk wkomponowany...a gdyby były one krótsze o te 12 m, zupełnie inaczej by to wyglądało. |
Jasne że D i E psują tu trochę możliwości , ale kosztem częsci deptaka można by było bez większego problemu dołożyć piętro, albo zrobić większe to co jest,może kombinować z katami nachylenia trybun.Nikt się tym nie zajął pewnie a na odczep się stwierdzili : Nie da się.
Dobra ale nie narzekajmy już. Czyżby postawili rusztowanie pod daszek nie betonując stopnic narożników ? czy mnie może wzrok myli? |
Cytat:
|
Cytat:
http://www.stadionwisly.info/files/g...umbnails/8.jpg |
Mnie ciekawi po ile beda te skyboxy kosztowac i czy beda na wynajem na mecz czy na caly sezon :)
|
Skyboxy będą wynajmowane na cały sezon (jak nie na dłużej), bo będzie je można urządzić wg własnego widzi mi sie ;)
|
Ktoś się wprowadza ? :)
|
Filipiak :)
|
Cena jest juz wiadoma moze czy jeszcze nie ??
|
Cytat:
A jeśli chodzi o to kto zamieszka to w większości to będą klienci biznesowi i firmy, bo taki skybox bedzie mieścił gdzieś 10 osób. Możliwe że będą jakieś pojedyńcze skyboxy które bedzię można wynająć na jeden mecz. |
michal666 nie panikuj, zdjecie jest zrobione z odleglosci kilku metrow od krawedzi wiec perspektywa sie troche zaweza. Ogolnie to mam taki plan ze zrobie sobie kawalerski w skyboksie (przynjmniej te pilkarska czesc wieczoru), panienki, piwko, kumple i mecz. Mam nadzieje, ze pokoje beda slusznych rozmiarow.
Ogolnie imprezki w czyms takim to swietny pomysl. Pare lat temu mielismy christmass party w czyms takim na Stadionie Aston Villi i wrazenia mam jak najbardziej pozytywne. |
Wigilia z panienkami i piwem?
|
Cytat:
Koniec offtopa. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl